151 MIESIĘCZNICA

avatar użytkownika michael

*

Ancien régime to Unia Europejska, która jest anachroniczną formacją w schyłkowej fazie swojego istnienia. Niestety obumieranie tej konstrukcji może trwać dziesięciolecia dlatego, że politycy Zachodu nie rozumieją ani nie dostrzegają prawdziwych wyzwań współczesności. Rzeczywistość nie dociera do nich, nie potrafią pogodzić się z faktem, że między rokiem 1815 a 2022 nastąpiły tak radykalne przemiany mechanizmów geopolitycznej rzeczywistości, że wszelkie strategie starych mistrzów dawno powinny być złożone w katakumbach zapomnianego lamusa poważnej polityki.

Wspaniałe projekty Klemensa Lothara Fürst von Metternicha, Otto von Bismarcka, kunszt takich strategów jak Carl von Clausewitz i najwspanialsze geopolityczne koncepcje w rodzaju Mitteleuropy Friedricha Naumanna, albo Heartlandu Halforda Mackindera,  totalitarne utopie światowego lewactwa Karola Marksa, Adolfa Hitlera lub Józefa Stalina, to dzisiaj tragiczne dla przyszłości nazej planety anachronizmy. 

Niestety, światowe elity pieniądza i władzy utkwiły w obłędzie doktryny inżyniera Mamonia, któremu podobały się tylko te melodie, które już raz słyszał. Czyli najmroczniejsze intelektualne średniowiecze - ślepy kult autorytetów i anachronicznych procedur.
Nawet globalna wojna przeciwko całemu Zachodowi, nie jest w stanie obudzić ich umysłów, pogrążonych w marzeniach mchu i paproci o potędze totalitarnych imperiów.

Marzenia wielkiej władzy szczurołapa z Hameln, prowadzącego świat na manowce, na globalny szafot. To są faktyczni zdrajcy wszelkiego rozumu, kłamcy i polityczni oszuści, strategiczni mitomani, zachłanni gracze o okruchy z pańskich stołów, czyściciele resztek po upadłych imperiach. Intelektualiści zbrodni. Totalitarni zbrodniarze. 

To oni byli mordercami z Katynia 194o roku, to oni popełnili smoleńską zbrodnię w 2010 roku, to oni dzisiaj mordują na Ukrainie, to oni bazgrzą na mapie swoje strefy wpływów. A razem z nimi zakłamany Polak rozłamany szarpiący postaw czerwonego sukna.

Zorganizowana grupa przestępców, których celem jest wrogie przejęcie władzy, w celu pasożytniczej eksploatacji wszelkich zasobów zdobytych krajów...

* * *

Dlatego trzeba zniszczyć «Wielką Ściemę» antypolskiego totalitaryzmu.

Nie akceptujemy żadnej totalitarnej opozycji,
wrogiej Polsce, polskiemu Państwu i polskiej racji stanu,
pełnej pogardy, kłamstwa i nienawiści.

Polsce jest potrzebna prawdziwa, uczciwa opozycja!

 

* * *

następny - poprzedni

38 komentarzy

avatar użytkownika michael

1. Полезные идиоты - или расчетливые враги?

Użyteczny idioci - czy wyrachowani wrogowie?

Jest bardzo wiele stereotypów bezmyślnego języka. Przynoszą one wiele szkód w komunikacji społecznej, sprzyjają antypolskiej wojnie hybrydowej. Przykładów jest wiele:
pożyteczny czy użyteczny,
krytyka czy oszustwo lub fałszywe oskarżenie,
donos czy celowe wprowadzenie w błąd, zniewaga a nawet prowokacja itd...

avatar użytkownika michael

3. Władza Platformy Obywatelskiej - 11.11.11

Znalezione obrazy dla zapytania Policjant bije uczestnika Marszu Niepodległości11 listopada 2011 roku

avatar użytkownika michael

6. Raportowanie ESG - szansa na rozwój polskiego rynku kapitałowego

Jest to istotna część, przyczynek do zagadnienia politycznej funkcji kategorii jakości życia w strategii rozwoju Polski, taki jest mój pogląd. Ilustracją i argumentem na tę rzecz jest poniższa informacja. (mil)
Znacznie wzrosły oczekiwania inwestorów dotyczące raportowania przez ich spółki portfelowe informacji w zakresie ochrony środowiska, celów społecznych i tych związanych z ładem korporacyjnym (ESG) – pisze Katarzyna Szwarc pełnomocnik Ministra Finansów ds. Strategii rozwoju rynku kapitałowego w tekście na łamach rocznika „Polski Kompas 2022
[wgospodarce], [Gazeta Bankowa]

Katarzyna Szwarc, pełnomocnik Ministra Finansów ds. strategii rozwoju rynku kapitałowego / autor: Andrzej WiktorKatarzyna Szwarc, pełnomocnik Ministra Finansów ds. strategii rozwoju rynku kapitałowego.
Fot: Andrzej Wiktor

avatar użytkownika michael

8. AHS Krab - Ukraińcy na froncie zachwyceni polską bronią

„Nie mamy czasu liczyć zabitych wrogów” – mówią żołnierze z obwodu donieckiego, zachwalając celność i wygodę pracy z polskimi haubicami Krab. Od pewnego czasu pojawiały się pogłoski o tym, że w polskiej broni wykorzystują amerykańskie pociski Excalibur. Teraz walczący na froncie żołnierze Sił Zbrojnych Ukrainy zademonstrowali działanie dostosowanych pod nie Krabów, których zasięg precyzyjnego rażenia wzrósł aż do 50 km. To zresztą nie wszystko.

https://www.youtube.com/watch?v=he36ZvJjInc

Bardzo dobrze sprawdza się w walce, już wiele razy nas uratował. Jest niezwykle celny, niezawodny, zwłaszcza jeśli chodzi o układ napędowy. Elektronika jest tutaj bezkompromisowa. Jeden pocisk – to jedno trafienie” – mówi jeden z żołnierzy o Krabie, z którym pracuje od 2019 roku.
Poza celnością i precyzją ukraińskie wojsko zwraca również uwagę na wygodę tego sprzętu: jest klimatyzacja, czajnik elektryczny, ogrzewanie wnętrza. – O wiele łatwiej pracować na tej maszynie – mówi Jurij.

Kraby z Polski codziennie trafiają w cele na Ukrainie

Działo samo „przyczepia się” i trafia w cele. Poza tym kaliber jest większy, to znaczy seria będzie silniejsza, zada więcej strat wrogowi. Nie mam czasu liczyć, ilu wrogów już zabitych, ile pojazdów zostało zniszczonych. Codziennie trafiamy kolejne cele – opowiadał oficer Artem.

[TVP Info], [AHS Krab].

avatar użytkownika michael

9. CZY PRZYWÓDCY TOTALNEJ OPOZYCJI SĄ AŻ TAK DURNI?

֎ CZY RZECZYWIŚCIE NIE MAJĄ POJĘCIA O TYM, CO SIĘ DZIEJE?
֎ CZY NA PRAWDĘ NIE ROZUMIEJĄ NAWET TEGO, CO SAMI MÓWIĄ?
֎ CZY SĄ CHOĆ TROCHĘ MĄDRZEJSI OD KAZIMIERY SZCZUKI?
֎ CZY ICH PROGRAM TO PRYMITYWNE METODY, GŁUPIE ROZWIĄZANIA DLATEGO, ŻE ONI NIE MAJĄ ZIELONEGO POJĘCIA ANI O POLSKIEJ RACJI STANU, ANI O GOSPODARCE, ANI O POLITYCE?
֎ CZY POWAŻNIE ONI NIC NIE POTRAFIĄ?
֎ KTO UWIERZY W TO, ŻE TACY Z NICH MARNI FRAJERZY, NIEUDOLNI OSZUŚCI?.
֎ CZY FAKTYCZNIE CAŁA TA TOTALNA OPOZYCJA JEST JAK GANG OLSENA, KTÓREMU POWIERZYĆ WŁADZĘ - TO TAK JAK ŚLEPEMU TAKSÓWKĘ. 

Mówiąc szczerze - nie wierzę!

Przykład:
Inflacja
. Najważniejszą prawdziwą przyczyną dzisiejszej inflacji jest wojenna dezorganizacja dostępu do surowców energetycznych. Na całym światowym rynku jest za mało prądu, węgla, ropy, gazu i benzyny. Jest to zjawisko globalne. A dodatkowo, w całej Europie ceny nośników energii windowane są w górę spekulacyjnym rynkiem handlu certyfikatami ETS. A królowa opozycyjnych polityków, czołowa "autorytetka", Izabela Leszczyna mówi o tym, że inflacja jest wtedy, gdy ludzie mają za dużo pieniędzy, dlatego trzeba im te pieniądze zabrać. 500+, wszelkie "rozdawnictwo", trzeba zlikwidować - i po inflacji. Nieszczęsna pani Izabela nie rozumie, że ludziom można zabrać nawet wszystkie pieniądze, to jeśli zdechną z głodu i zimna, to nawet wtedy ani węgla ani benzyny nie będzie więcej.
Czy rzeczywiście ona jest tak głupia, że nie wie, że właśnie na tym polega idiotyzm tak zwanego schładzania gospodarki pana Leszka Balcerowicza. Czy rzeczywiście, gdy ludzie chodzą głodni, to właśnie wtedy trzeba zabrać im pieniądze? Szczyt głupoty. Absurd. 

Jest wielka kolekcja innych przykładów, całkiem ogromny zbiór świadczący o skrajnym totalitaryzmie, niestety antypolskim, operującym ordynarnym zamordyzmem, czyli mówiąc bardzej dyplomatycznym językiem wykluczeniem większości polskiego społeczeństwa, pozbawieniem ludzi ich ludzkich praw. Dopiero ogarnięcie tego zbioru przykładów pozwala jednoznacznie zauważyć, że w tym szaleństwie jest metoda. Gołym okiem widać toksyczne stężenie złej woli.
Przyjrzyjmy się tylko kilku przykładom: 

Euro ....

Wspólne europejskie wartości ....

Polska racja stanu ....

Praworządność ....

Układ ...

Inwestycje infrastrukturalne

Odra ...

Faszyzm ...

Nowoczesność ...

zzzzzz

avatar użytkownika michael

10. Meet Europe’s coming military superpower: Poland

Warsaw is turning to major arms deals with South Korea to establish supremacy in Continental Europe.
Warszawa zawiera najważniejsze umowy zbrojeniowe z Koreą Południową, aby ustanowić supremację w Europie kontynentalnej.

Kiedy zabłąkany pocisk wylądował w polskim przygranicznym mieście w zeszłym tygodniu, zabijając dwie osoby, niektórzy europejscy przywódcy martwili się tak samo jak zareaguje prawicowy rząd Polski, jak i możliwością, że Rosja zarządziła uderzenie.

Długotrwała nieufność Polski wobec wszystkiego, co rosyjskie, i głęboka niechęć obecnego rządu do Moskwy wywołały obawy od Brukseli po Berlin, że Warszawa może zrobić coś pochopnego.

Zamiast jednak tracić nerwy, Warszawa zachowała stoicki spokój, postawiła swoje siły zbrojne w pogotowiu, a jednocześnie utrzymywała broń u nogi, dopóki nie było jasności co do tego, co się stało. (Konkluzja jest taka, że ​​była to rakieta obrony powietrznej wystrzelona przez Ukrainę, aby uchronić się przed rosyjskim atakiem, który zbłądził.)

Ten spokój zrodził się z prostej rzeczywistości, która od lat omija większość Europy: Polska ma prawdopodobnie najlepszą armię Europy. I będzie się tylko wzmacniać.

Paranoja Polski w stosunku do Rosji skłoniła Polskę do unikania dominującego w Europie ducha czasu, że konwencjonalne wojny należą do przeszłości. Zamiast tego buduje to, co jest teraz na dobrej drodze, aby stać się najpotężniejszymi siłami lądowymi UE.

„Polska armia musi być tak potężna, że ​​sama nie musi walczyć samą siłą” – powiedział premier Mateusz Morawiecki w przededniu dnia odzyskania przez Polskę niepodległości.

To zmiana, która znalazła odbicie w niezastąpionym sojuszniku Polski.
„Polska stała się naszym najważniejszym partnerem w Europie kontynentalnej” – powiedział wysoki rangą urzędnik armii amerykańskiej w Europie, powołując się na kluczową rolę, jaką Polska odegrała we wspieraniu Ukrainy i wzmacnianiu obrony NATO w krajach bałtyckich.

Podczas gdy Niemcy, tradycyjnie kluczowy sojusznik Ameryki w regionie, pozostają podporą jako centrum logistyczne, niekończące się debaty Berlina na temat tego, jak wskrzesić swoją armię i brak kultury strategicznej, ograniczyły jego skuteczność jako partnera, powiedział urzędnik.

Podczas gdy Niemcy nadal debatują nad szczegółami tego, co nazywają „Zeitenwende” lub strategicznym punktem zwrotnym wywołanym inwazją Rosji na Ukrainę, Polska już dokonuje znacznych inwestycji.

Warszawa zapowiedziała, że ​​podniesie docelowe wydatki na obronę z 2,4 proc. produktu krajowego brutto do 5 proc. Tymczasem Niemcy, które w zeszłym roku wydały na obronę około 1,5 procent PKB, debatują, czy mogą utrzymać dwuprocentowy cel NATO po wyczerpaniu funduszu inwestycyjnego w wysokości 100 miliardów euro, który zatwierdził na początku tego roku.

Mazowiecka Moc

Polski minister obrony Mariusz Błaszczak obiecał w lipcu, że jego kraj będzie miał „najpotężniejsze siły lądowe w Europie”. Jest na dobrej drodze. Polska ma już więcej czołgów i haubic niż Niemcy i jest na dobrej drodze, aby mieć znacznie większą armię, z celem 300 000 żołnierzy do 2035 r., w porównaniu z obecnymi 170 000 w Niemczech.

Dziś polska armia liczy około 150 tys. osób, z czego 30 tys. należy do nowych sił obrony terytorialnej utworzonych w 2017 r. To weekendowi żołnierze, którzy przechodzą 16-dniowe szkolenie, a następnie kursy doszkalające. Początkowo postrzegano je jako trochę żart, ale sukces Ukrainy w użyciu mobilnej milicji wyposażonej w pociski przeciwczołgowe i przeciwlotnicze sprawia, że ​​pomysł wydaje się teraz znacznie bardziej sensowny.

– Dziś te wątpliwości zniknęły – powiedział Błaszczak podczas niedawnej ceremonii zaprzysiężenia nowych wojsk terytorialnych. W przeciwieństwie do Niemiec, które walczą o przyciągnięcie nowych żołnierzy, polska pęd rekrutacyjny zyskuje na popularności.

„Polacy mają znacznie bardziej pozytywny stosunek do wojska niż Niemcy, ponieważ musieli walczyć o swoją wolność” – powiedział Gustav Gressel, były austriacki oficer wojskowy i naukowiec ds. bezpieczeństwa, obecnie pracujący w Europejskiej Radzie Stosunków Zagranicznych. „W kręgach wojskowych nikt nie kwestionuje jakości polskiej armii”.

Inna sprawa, czy siła militarna Polski przełoży się na wpływy polityczne w Europie.

Jak dotąd tak się nie stało, w dużej mierze dlatego, że dominujące w UE siły centrowe nie ufają polskiemu rządowi, kontrolowanemu przez nacjonalistyczne Prawo i Sprawiedliwość (PiS). Trwające przeciąganie liny między Warszawą a Brukselą o to, co UE postrzega jako lekceważenie przez rząd norm demokratycznych i rządów prawa, zaszkodziło reputacji kraju w całym bloku.

„Polska stoi pod tym ciężarem politycznie z powodu wewnętrznych konfliktów” – powiedział Gressel, podkreślając konflikty, które istnieją nawet w PiS o kierunek kraju i jak daleko można posunąć się w kompromisie z Europą.
Jedyne, na co mogą zgodzić się krnąbrne partie polityczne w Polsce, to konieczność wzmocnienia wojska.

Chociaż obawy o Rosję pobudziły ten nacisk, Warszawa martwi się również o wiarygodność Waszyngtonu. Jednak w przeciwieństwie do większości pozostałych krajów UE ich obawy nie polegają na tym, że Donald Trump powróci jako prezydent, ale na tym, że tego nie zrobi. Pomimo pogłębiającej się współpracy między amerykańskimi i polskimi siłami zbrojnymi w zakresie pomocy Ukrainie, obecne kierownictwo Polski pozostaje nieufne wobec prezydenta Joe Bidena, który jako kandydat określił rząd kraju jako „totalitarny”.

Made in Korea

Mimo że Waszyngton z zadowoleniem przyjął deklaracje Polski dotyczące wydatków na obronę, pojawiają się również pytania o to, czy Warszawa naprawdę wykona, a także frustrację, że kraj zwraca się do Korei Południowej po niektóre z największych zakupów.

Polska podpisała kontrakt na 23 miliardy złotych (4,9 miliarda euro) na 250 czołgów Abrams z USA tej wiosny – szybki zamiennik 240 czołgów z czasów sowieckich wysłanych na Ukrainę. Jej siły powietrzne są wyposażone w amerykańskie F-16, a w 2020 roku Warszawa podpisała umowę o wartości 4,6 miliarda dolarów na 32 myśliwce F-35. Jednak celem ostatnich wydatków wojskowych była Korea, gdzie podpisała lawinę umów na zakup czołgów, samolotów i innej broni.

Jak dotąd Polska zamówiła w Korei uzbrojenie o wartości od 10 do 12 miliardów dolarów – powiedział Mariusz Cielma, redaktor i analityk w Nowej Technice Wojskowej, portalu poświęconym aktualnościom i analizom technologii wojskowej.

Kontrakty obejmują 180 czołgów K2 Black Panther, 200 haubic K9 Thunder, 48 lekkich samolotów szturmowych FA-50 oraz 218 wyrzutni rakiet K239 Chunmoo. To tylko sprawdzony sprzęt.

Apetyt Polski na nowe uzbrojenie jest jeszcze większy.

Oprócz natychmiastowych dostaw Koreańczycy mają dostarczyć łącznie 1000 czołgów K2 i 600 haubic K9 od połowy do końca lat dwudziestych. „Żaden kraj zachodni nie chce tak bardzo i tak szybko zwiększać swojej armii. Kto dostanie polskie umowy zbrojeniowe, czeka go dziesięciolecia korzyści, ponieważ trzeba konserwować i naprawiać sprzęt” – powiedział Cielma.

Atrakcją Korei jest to, że ich sprzęt wojskowy jest generalnie tańszy niż amerykańskie i europejskie alternatywy i mogą go produkować w napiętym harmonogramie. Zakupy to oczywiście wbicie się w marzenia francuskiego prezydenta Emmanuela Macrona o „strategicznej autonomii”, w której wyobraża sobie Europę zdolną do obrony własnej (najprawdopodobniej francuskiej) broni.

Ale polscy przywódcy nie ukrywali, że presja Europy na Polskę w sprawie kontrowersyjnych reform sądownictwa i innych kwestii również odegrała rolę w decyzjach o robieniu zakupów w Seulu.

„Jesteśmy gotowi kupować broń w innych krajach UE, ale muszą zakończyć wojnę z Polską” – powiedział na początku tego miesiąca prezes PiS Jarosław Kaczyński. „Jesteśmy gotowi rozdawać oferty i pieniądze, ale nie wtedy, gdy mówi się nam, że w Polsce nie ma rządów prawa”.

Warszawa zamówiła włoskie śmigłowce Leonardo za 8 mld zł, ale umowa przewidywała, że ​​śmigłowce będą produkowane w Polsce.
Choć nikt nie kwestionuje ambicji polskich wydatków, niektórzy zastanawiają się nad jego wykonalnością i motywami politycznymi, które napędzają tę forsę. Do 2035 r. kraj zamierza wydać na wojsko 524 mld zł.

„Ok, potrzebujemy czołgów i haubic, ale czy potrzebujemy tak wielu ze strategicznego i operacyjnego punktu widzenia? Nie wiadomo, dlaczego resort nagle ogłosił wszystkie te umowy – powiedział generał armii w stanie spoczynku Stanisław Koziej, były szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego, biura prezydenckiego.

Biorąc pod uwagę znaczenie bezpieczeństwa dla polskiego elektoratu, wielu podejrzewa, że ​​PiS realizuje inwestycje wojskowe z myślą o przyszłorocznych wyborach krajowych, ponieważ partia traci na popularności w sondażach.

Jeśli nastąpi zmiana rządu, nowy gabinet będzie musiał zadać kilka trudnych pytań dotyczących zdolności Polski do sfinansowania tak ogromnej ekspansji wojskowej – powiedział Koziej. Choć polska gospodarka w ostatnich latach była prężna, poziom planowanych wydatków wojskowych jest bezprecedensowy i z pewnością nadwyręży budżet państwa.

„Musi istnieć równowaga między wydatkami wojskowymi a ogólnym rozwojem gospodarczym kraju” – powiedział Koziej. „Jakiekolwiek są plany, niech lepiej przeanalizują, jakie będą strategiczne warunki bezpieczeństwa Polski po wojnie na Ukrainie”.

W międzyczasie Niemcy wydają się witać z zadowoleniem polską rozbudowę militarną pomimo trudnych stosunków dwustronnych między dwoma krajami i burzliwej historii między nimi. Berlin traktuje Polskę jako bufor oddzielający ją od rosyjskiej strefy wpływów. Im więcej czołgów i wojsk ma Polska, tym bezpieczniejsze będą Niemcy.

„Odnoszę wrażenie, że Niemcy widzą kolejne lenistwo” – powiedział Gressel, odnosząc się do reputacji Berlina siedzącego wygodnie i relaksującego, podczas gdy sojusznicy, w szczególności USA, wykonują ciężki wysiłek w obronie.
[Politico] MORE FROM: MATTHEW KARNITSCHNIG AND WOJCIECH KOŚĆ 
(Tłumaczenie Google z niewielkimi korektami)

avatar użytkownika michael

11. Delegalizacja PiS: „Bardzo boją się ewentualnych rozliczeń”

„Najwyższy czas przystąpić do rozliczeń totalnej opozycji”

avatar użytkownika michael

12. Ryszard Legutko w PE: 2 minuty gorzkiej prawdy!

https://www.youtube.com/watch?v=FbqlNT6mbbc

Parlament Europejski jest w rzeczywistości quasi-parlamentem

Według eurodeputowanego instytucja wysyła fałszywą wiadomość, że reprezentuje europejskie narody, podczas gdy tak nie jest. Poza tym, według polskiego polityka, Parlament zainfekował europejską przestrzeń bezwstydną partyjnością, a infekcja stała się tak zaraźliwa, że rozprzestrzeniła się na inne instytucje, takie jak Komisja Europejska.

Parlament porzucił też podstawową funkcję reprezentowania ludzi; zamiast tego stał się machiną do realizacji tzw. projektu europejskiego, zrażając tym samym miliony wyborców.

Przewodniczący grupy EKR zwrócił uwagę, że PE stał się politycznym narzędziem lewicy do narzucania swojego monopolu, z jego zaciekłą nietolerancją wobec wszelkich odmiennych poglądów.

Nieważne, ile razy powtarzać będziecie słowo różnorodność. Ona i tak staje się wymarłym gatunkiem w UE, a zwłaszcza w tej Izbie

avatar użytkownika michael

13. Ratowanie planety?

Której?
Może chodzi o Marsa?

avatar użytkownika michael

14. Polskość we współczesnym świecie. Czy może jeszcze coś wnieść?

@R_A_Ziemkiewicz
@michalkarnowski
@TomaszSakiewicz
Jan Rokita
Zderzenie Kulturowe w UE
@Zderzenie2022  & [wPolityce]

Mój komentarz: 
Mam tu na myśli "trzecie wyjście" z dyskusji pomiedzy RAZ a Janem Rokitą w sprawie różnicy pomiędzy definiowaniem polskości jako przynależnej do kultury i cywilizacji Zachodu a dość skomplikowanym zdaniem Jana Rokity o przynależności do Wschodu uzasadnione rozjeżdżaniem się kategorii definiujących pojęcie polskości. Moim zdaniem fałszywe jest przyjęcie alternatywy polegajacej na wyborze pomiędzy Zachodem a Wschodem. Polskość nie jest ani wschodnia ani zachodnia, jest po prostu cywilizacją, Rzeczypospolitej Obojga Narodów, zachowując sporo elementów chrześcijańskiej cywizacji Zachodu i pozostając antytezą cywilizacji Wschodu. 

Niektóre właściwości polskości, których nie znajdujemy w cywilizacji Zachodu nie mogą być przypisane Wschodowi, ponieważ w żadnej mierze nie są wschodnie, a nawet są ich antytezą.
Prof. Andrzej Nowak: Nie ma alternatywy dla polskości poza chrześcijaństwem [wPolityce]. Polskość to szacunek i wolność, ale polska wolność jest innym pojęciem niż wolność w cywilizacji Zachodu.  Najczęściej właściwości polskości są przeciwnie zarówno odpowiednim cechom Wschodu jak i Zachodu i są dla nich tak dalece niezrozumiane, że aż uznawane za negatywne. 

Tak na przyklad polska samodzielność w rozwiazywaniu problemów jest interpretowana jako niesubordynacja i zawsze była zwalczana zarowno przez Niemców (HaKaTa) jak i Rosję. 

avatar użytkownika michael

15. Grozi nam cyfrowy blackout?

Choć jesteśmy coraz bardziej uzależnieni od nieprzerwanego dostępu do cyfrowych danych, to najbezpieczniejsze obiekty data center nie stanowią nawet 1% rynku – wynika z danych Telecommunication Industry Association (TIA). W tej chwili tylko 23 obiekty na świecie uzyskały najwyższy poziom certyfikacji i mogą zagwarantować klientom bardzo wysoką dostępność usług, w tym jeden z Polski. Tymczasem liczba centrów danych na świecie w 2022 r. przekroczyła już 8000.

Rynek centrów danych rośnie jak na drożdżach. Gartner prognozuje, iż jego globalna wartość z końcem 2022 roku osiągnie 226 miliardów dolarów, a to oznacza 11% wzrost w porównaniu z 2021. Z danych USITC (United States International Trade Commission) wynika, że w ciągu ostatniego roku przybyło na świecie ponad 500 centrów danych. Dużą dynamikę rynku widać też w Polsce, gdzie kampusy rozwijają zarówno rodzime firmy, jak i zagraniczni giganci.

«Zaburzone łańcuchy dostaw sprzętu IT, deficyt specjalistów, rosnące koszty energii, dodatkowo gospodarcza nieprzewidywalność, coraz większa złożoność technologii i migracja do chmury – te czynniki sprawiają, że bardzo trudno jest dzisiaj planować inwestycje IT we własnym zakresie, szczególnie w dłuższym horyzoncie czasowym. Polscy przedsiębiorcy gonią zachodnich i coraz chętniej odchodzą od droższego i nieefektywnego modelu samodzielnego utrzymywania infrastruktury w firmowych serwerowniach. Z kolei dla międzynarodowych podmiotów Polska ze względu na swoje strategiczne położenie w centrum Europy i bardzo wysoką jakość usług IT oraz dostęp do kompetencji pracowniczych staje się atrakcyjnym miejscem do utrzymywania infrastruktury i przetwarzania firmowych danych. To wszystko wpływa na dużą dynamikę lokalnego rynku data center.» 

Powiedział Wojciech Stramski, CEO Beyond.pl, dostawcy usług data center i operatora jednego z czterech najbezpieczniejszych centrów przetwarzania danych w Unii Europejskiej.

[FilaryBiznesu] (5.11.2922)

avatar użytkownika michael

16. Komentarz do jądra przemiany cywilizacyjnej XXI wieku

«Rozległy system o rozproszonej inteligencji» - jest to również nawiązanie do mojego komentarza o dyskusji Rafała Ziemkiewicza z Janem Rokitą w panelu o polskości we współczesnym świecie w czasie konferencji [@Zderzenie2022 ]

avatar użytkownika michael

19. «CNOTY STAROPOLSKIE» a «MIŁOŚĆ ZDEGRADOWANA» do seksualności.

Pojęcie «CNOTY STAROPOLSKIEJ» zasugereował Tomasz Łysiak w felietonie "I nic nad Boga czyli polska Polem pisana" (GP #48 30.11.2022). Propozycja pojęcia «MIŁOŚCI ZDEGRADOWANEJ» jest moim zdaniem oczywistą konsekwencją i antytezą pojęcia staroposkich cnót określając bezmiar strategicznej głupoty, chamstwa i prymitywu totalitarnej opozycji.

Zdecydowanie jestem zdania, że aktualna antypolska opozycja:
1. Jest autentycznie i w rzeczywistej zlej wierze antypolska,
2. Jej strategicznym programem jest wrogie przejęcie władzy w Polsce w celu trwałego zniszczenia wszelkich źródeł mocy i trwałości Rzeczypospolitej w zamiarze pasożytniczej i bezkarnej ekspoloatacji jej zasobów.
3. Prymitywne chamstwo, kłamstwo i nienawiść brutalnej propagandy oraz nie mniej brutalna przemoc jest wzorowana na sposobach wrogiego przejęcia władzy przez führera Narodowo Socjalistycznej Niemieckiej Partii Robotniczej (Nationalsozialistische Deutsche Arbeiterpartei) jesienią roku 1932.

Nie trzeba szukać analogii pomiędzy bojówkami Die Sturmabteilungen albo mediami typu Völkischer Beobachter, Der Stürmer operującymi agresją nienawiści i wykluczenia wszelkich społeczności uznanych z dowolnego powodu za untermenschów, to po prostu widać gołym okiem. Wrogość, nienawiść i żądza zemsty. Łatwo rozpoznać mordercze emocje w histerycznym wrzasku bojówek totalnej opozycji, która jest bardziej totalitarna niż opisywał to George Orwell w "Folwarku zwierzęcym".

avatar użytkownika michael

21. «MIŁOŚĆ ZDEGRADOWANA»

Casus miłości zdegenerowanej dramatycznego teatru Moniki Strzępki można zamknąć starym powiedzonkiem o tym, że jej wszystko z d... się kojarzy. W tej interpreatacji świata nie ma miejsca na żadne wartości, na żadne cnoty, ani na twórczą ani na samodzielną pracę umysłu. Miłość zdegenerowana do fizjologii, w której nie ma miejsca na nic, na żaden intelektualny ruch, pozostaje tylko ruchanie.

avatar użytkownika michael

22. J. Kaczyński w Zielonej Górze 3.12.2022

Opozycja wpisuje się w plan państwa europejskiego pod wodzą Niemiec

https://www.youtube.com/watch?v=9yuE69utrBg&t=12s

avatar użytkownika michael

24. TRADYCJE DEMOKRATYCZNE W EUROPIE

Oczywiście najstarsze są w Polsce, sięgają historycznej tradycji Rzeczypospolitej Obojga Narodów co najmniej XV wieku (Sejm piotrkowski 1468 – sejm walny Korony Królestwa Polskiego zwołany przez Kazimierza IV Jagiellończyka do Piotrkowa Trybunalskiego na 9 października 1468 r.)

Pozostale kraje Europy, szczególnie najstarsi założyciele Unii Europejskej tej tradycji po prostu ani nie mają, ani nie rozumieją. Ich historia to władza monarchii absolutnych, rządzących w nietolerancyjnych, rasistowskich, a nawet totalitarnych państwach, kolonizujących narody świata.
Żaden z systemów ustrojowych państw tak zwanej starej Europy nie ma żadnej demokratycznej tradycji ani zrozumienia istoty praworządności, nie ma żadnej intuicji pojęcia praworządności i trójpodziału władzy, tak jak ją rozumiał Monteskiusz.
Przeciwnie, do dzisiaj roczumieją to pojęcie jako trzy posłuszne narzędzia absolutnego, totalitarnego jedynowładcy - tak jak to opisywał Machiawelli.

avatar użytkownika michael

25. CYWILIZACJA RZECZYPOSPOLITEJ OBOJGA NARODÓW

Mój komentarz: 
Mam tu na myśli "trzecie wyjście" z dyskusji w sprawie różnicy pomiędzy definiowaniem polskości jako przynależnej do kultury i cywilizacji Zachodu a absurdalną hipotezą o przynależności do Wschodu.
Moim zdaniem fałszywe jest przyjęcie alternatywy polegajacej na wyborze pomiędzy Zachodem a Wschodem. Polskość nie jest ani wschodnia ani zachodnia, jest po prostu cywilizacją Rzeczypospolitej Obojga Narodów, zachowując sporo elementów chrześcijańskiej cywizacji Zachodu i pozostając antytezą cywilizacji Wschodu*).

Niektóre właściwości polskości, których nie znajdujemy w cywilizacji Zachodu, nie mogą być przypisane Wschodowi, ponieważ w żadnej mierze nie są wschodnie, a nawet są ich antytezą.
Prof. Andrzej Nowak wskazał, że: nie ma alternatywy dla polskości poza chrześcijaństwem [wPolityce]. Polskość to szacunek i wolność, ale polska wolność jest innym pojęciem niż wolność w cywilizacji Zachodu. Najczęściej właściwości polskości są przeciwnie zarówno odpowiednim cechom Wschodu jak i Zachodu i są dla nich tak dalece niezrozumiane, że aż uznawane za negatywne. 

Tak na przyklad polska samodzielność w rozwiązywaniu problemów jest interpretowana jako niesubordynacja i zawsze była zwalczana zarowno przez Niemców (HaKaTa) jak i carską, stalinowską czy wsoółczesną Rosję. Mało kto kojarzy i jest w stanie zrozumieć, że ta powszechna samodzielność albo inaczej mówiac wolność myśli jest kluczem do zrozumienia istoty naszej cywilizacji, która zaczęła się formować jeszcze przed epoką jagiellońskiej demokracji.

Dokonuję tu małego przeskoku w opisie tego zjawiska. Otóż wtedy, jeszcze za piastowskich czasów zaczęła się formować nowa forma naszego systemu ustrojowego - był to "rozległy system o rozproszonej inteligencji". Symbolicznym początkiem tej cywilizacji był jeszcze w piastowskich czasach znak wici. Przemknął przez wieś galopem goniec z płonacym wiechciem i każdy z nas wiedział co ma robić i zabierał się za organizowanie wojska. Znakomitym opisem tej organizacji był fragment Potopu Henryka Sienkiewicza, opisujący szykowanie wojska do bitwy pod Ujściem. 

Nie dojechał hetman wielki koronny, może nawet zdradził. Nie istotne co robił jakiś tam Radziejowski. Wojsko samo wybiera Referendarza i wojsko już ma swojego dowódcę w osobie Onufrego Zagłoby. Nie był to żaden bunt ani rokosz - po prostu było to samodzielne rozwiązanie problemu.

Na tym to polega.

I właśnie to, od kilkuset lat wkurza Niemców i Rosjan. Ani Ursula ani Władimir ścierpieć nie mogą, że ktoś, gdzieś tam nad Wisłą czy Odrą nie musi ani też nie chce słuchać ich moskiewskiego czy berlińskiego ordnung muβ sein. 

Tylko niektórzy naśladujacy towarzysza Wiesława latają z rozwianym włosem po stolicy i zbieraja kamyki z asfaltu, ponieważ omyłkowo dostali esemesem starą imstrukcję przeznaczoną dla Łunochoda. Aktywiści.

Przypis:
*) Feliks Koneczny. Bolszewia jako współczesna pruska i rosyjska cywilizacja turańska lub lepiej totalitarna.

avatar użytkownika michael

26. MENTALNOŚĆ KOMUNISTYCZNA a TOTALITARNA (wariant zmodyfikowany+)

Jest problem z komunistyczną mentalnością, polegający na tym, że komunistyczna społeczność składa się z dwóch całkowicie rozłącznych systemów. Sam Karol Marks wymyślił kryterium tego podziału w swojej teorii podziału klasowego. Pozwolę sobie na antymarksistowskie, a więc i antykomunistyczne wykorzystanie pomysłu na taki podział oraz kryterium tego podziału.

Otóż Karol Marks zaproponował podział komunistów na dwie rozłączne kasty - «klasę w sobie» i «klasę dla siebie»:

  1. Pierwsza, to tak zwana «klasa w sobie». Wykorzystuję tę nazwę i jej marksowską ideę i definiuję ją w nowy sposób do określenia bardzo szczególnej kategorii komunistów oraz ludzi o lewicowych poglądach, którzy nie wiedzą i nie mają pojęcia o tym, czym komunizm w rzeczywistości jest, a która wierzy w komunizm ponieważ ma w swoją świadomość wbudowaną totalitarną mentalność oraz nie zdaje sobie z tego sprawy i dlatego może być wykorzystywana przez przeróżne lewicowe formacje jako janczarowie komunizmu czyli wierni aktywiści i wojownicy komunizmu, gotowi oddać życie za komunizm, gotowi także wiernie służyć komunizmowi nawet w najbardziej zbrodniczych przedsięwzięciach, ponieważ ślepo i pryncypialnie ufają lewicowym ideałom i autorytetom. Jest to kasta ludzi posłusznych i wiernych komunizmowi tylko dlatego, że ich totalitarna mentalność uniemożliwia im zrozumienie czym komunizm w rzeczywistości jest. Jest to ugrupowanie ludzi, którzy są w pewnym sensie są najbardziej zdemoralizowanymi ofiarami komunizmu, perfidnie wykorzystywanymi przez komunizm do najbrudniejszych komunistycznych celów.

  2. Druga, to tak zwana «klasa dla siebie», jest to klasa ludzi doskonale świadomych tego czym komunizm jest i dlatego mogą należeć do specjalnej kasty przywódców komunizmu, która jest wyposażona są w zupełnie inną mentalność cynicznych zbrodniarzy, pozbawionych sumienia i wszelkich wartości. O takich ludziach wypowiada się ponerologia polityczna, czyli nauka o politycznym łajdactwie «specjalnej kasty ludzi» niezawisłych od wszelkiego prawa i niezależnych od jakiejkolwiek etyki. Specjalna kasta ludzi zajmuje się komunizmem dla siebie i tylko dla siebie, posługując się instrumentalnie zarówno komunistyczną «klasą w sobie» jak i pozostałymi systemami społecznym. To jest specjalna kasta ludzi, którzy świadomie czynią zło i są za to zło całkowicie odpowiedzialni, a jednym ze świadomie podejmowanych przez nich działań jest doprowadzenie systemu społecznego do degeneracji zapewniającej im absolutną bezkarność i nieodpowiedzialność czyli totalny immunitet. (Pięknym przykładem jest Jej Ekscelencja w "Seksmisji"). Komuniści należący do tej «specjalnej kasty ludzi, którym wszystko wolno», są arystokracją komunizmu, kastą "genseków", są odpowiednikami mafijnych "Capo di tutti capi".

Mądrzy ludzie, rozumiejący globalną rzeczywistość dobrze wiedzą o totalitarnej mentalności komunistycznej «klasy dla siebie», posługującej się całymi rzeszami ogłupionych aktywistów i zdemoralizowanych wojowników wszelkich totalitaryzmów - i dlatego uznają, że pierwszym zadaniem każdego rzetelnego antykomunisty jest ujawnienie komunistycznej mentalności w sobie samym i wytępienie jej ze szczętem. Dokładnie tak, jak to można przeczytać w Katechizmie Kościoła Katolickiego - zacznijmy od siebie. Następnym krokiem jest zrozumienie czym jest specjalna kasta ludzi, należących do «klasy dla siebie». W tym celu zajrzyjmy do współczesnej definicji komunizmu, który czasem maskuje się i ukrywa pod maską liberalnej demokracji, ale w rzeczywistości pozostając bezczelnym i pozbawionym sumienia totalitaryzmem.

DEFINICJA WSPÓŁCZESNEGO TOTALITARYZMU
11 listopada 2022 roku

Totalitaryzm jest władzą zorganizowanej grupy przestępczej, złożonej z ludzi interesu (świadomie i celowo posługujących się agenturą wpływu), realizujących plan zniszczenia systemów etycznych i społeczno-politycznych w państwach, dążących do wrogiego przejęcia władzy politycznej, w stopniu umożliwiającym trwałą degenerację relacji publicznych oraz prawa państwowego i prywatnego w sposób zapewniający tej grupie przejęcie kontroli nad gospodarką, w celu długotrwałej pasożytniczej eksploatacji jej zasobów materialnych i ludzkich, pod ochroną prawa państwowego i międzynarodowego. Ten cel zorganizowana grupa przestępcza realizuje wszelkimi dostępnymi, nawet zbrodniczymi środkami.

______________________________________

Pojęcie totalitaryzmu jest synonimem następujacych pojęć:
1. Komunizm
2. Liberalna demokracja.

Definicję tych pojęć możemy otrzymać podstawiając w powyższej definicji jedną z tych dwóch nazw w miejsce nazwy totalitaryzmu.
[10.08.2007 - link do źródła tej definicji]

Przypisy:
1. Agnieszka Kołakowska "Polityczna poprawność a mentalność totalitarna"
2. Zwracam uwagę na różnicę pomiędzy "mentalnością totalitarną" właściwą dla lewicowych aktywistów stanowiących klasę "w sobie", a "mentalnością komunistyczną" właściwą dla specjalnej kasty "dla siebie", czyli zbrodniczej i absolutnie bezideowej grupy komunistycznych przywódców, tworzących zorganizowane grupy przestępcze, bezwzględnie eksploatujące systemy społeczne i państwowe. To są diametralnie różne mentalności - po dwóch stronach komunistycznej smyczy. Po jednej stronie absolutnie bezideowe zgromadzenie trzymających władzę, a po drugiej rzesze komunistycznych aktywistów i funkcjonariuszy (funków) czyli kompradorskich nadzorców niewolników.

[LINK], [LINK]

avatar użytkownika michael

27. GDYNIA - ROZŁADUNEK SPRZĘTU ARMII AMERYKAŃSKIEJ

3 grudnia na pokładzie samochodowca Arc Integirity przypłynęło do portu w Gdyni ok. 700 sztuk sprzętu wojskowego, w tym samochody i czołgi.

GDYNIA ROZŁADUNEK SPRZĘTU ARMII AMERYKAŃSKIEJ / autor: PAP/Adam WarżawaAutor: PAP/Adam Warżawa

avatar użytkownika michael

28. Gdynia 6.12.22 - 10 czołgów K2, 24 armatohaubice K9 już w Gdyni

a wieloprowadnicowe wyrzutnie K239 CHUNMOO już wkrótce.
 
Image

avatar użytkownika michael

29. O mechanizmie „competence creep”

O mechanizmie competence creep wiem chyba od zawsze, piszę o tym dość często, a od dość długiego czasu przywołuję jawną deklarację w tej sprawie, zawartą w wypowiedzi Jean Monneta. Zacytuję tutaj jeden z moich komentarzy w tej sprawie. Komentarz jest zatytułowany "TAJNE SUPERPAŃSTWO". Oto on:

OSZUSTWO EUROPEJSKIEGO BEZPRAWIA

"Państwa Europy powinny być potajemnie sterowane w kierunku superpaństwa"

[link] Docent zza morza w 2017 roku pokazał wypowiedź pana Jean Monneta jako jedno z wielu ostrzeżeń. Taki jest szatański plan realizowany przez środowiska europejskiej władzy politycznej i finansowany wielkimi pieniędzmi. Jeśli mamy pozostać Polską w Chrystusie - musimy działać skutecznie, musimy działając - myśleć strategicznie. 

_________________________________________________________

Pisałem o tym zjawisku gdzieś w okolicach roku 2007 w portalu Salon24, ale już wtedy wypowiedzi na ten temat były ignorowane, albo kwitowane wzruszeniem ramion lub brutalnie atakowane przez takich typów jak Wojciech Sadurski, pod pretekstem rzekomej antyunijnej propagandy. Minęło wiele lat, konkretnych zdarzeń brukselskiej strategii „competence creep” mamy już mnóstwo, a informacje o realizacji tej strategii nadal są ignorowane albo co najwyżej traktowane z powątpiewaniem.

Niestety, zupełnie inaczej trzeba interpretować aktywność antypolskiej "zewnętrznej opozycji", która, jak się po latach okazuje, jest w czołówce moskiewskiej lub berlińskiej agentury służącej budowie euroazjatyckiego imperium od wysp Kanaryjskich do Kurylskich, czyli brukselskiemu Heartlandowi. Hipoteza o działaniu antypolskiej totalnej opozycji jako u służnych idiotów, którzy dążąc do wrogiego przejęcia władzy politycznej pasożytują na europejskiej imperialnej utopii mocarstwa Rosji i Niemiec, staje się co raz mniej prawdopodobna. 

Z każdym tygodniem interpretacja bieżących faktów wskazuje na inspirującą rolę rzekomo polskiej, a w rzeczywistości "zewnętrznej opozycji", wskazuje na świadome działanie w złej wierze, polegające na prowadzeniu własnej, wrogiej Polsce kampanii dezinformacyjnej, agresywnie wzmacniającej rosyjską propagandę kłamstwami, oszustwami i antypolskimi prowokacjami wprowadzanymi do europejskiej i światowej opinii politycznej i publicznej.  

avatar użytkownika michael

30. Antoni Macierewicz przeciw "GW"

Antoni Macierewicz podejmuje kroki prawne po tekście "GW"! W tle rosyjski szpieg i komisje ds. WSI. Sprawę komentuje też prof. Cenckiewicz... [link] Okazuje się, że ten konkretny ruski szpieg Tomasz L. w Komisji Likwidacyjnej został umieszczony w wyniku odrębnej decyzji ówczesnego Ministra Obrony Narodowej Radosława Sikorskiego. 

Dodam do tego komentarz jednej z moich znajomych pieknych pań, któta jest przekonana, że Rosjanie z pewnoscią zrobiliby wszystko, by umiescić w tej Komisji Likwidacyjnej swojego szpiega. A więc jego istnienie było i jest tam bardzo prawdopodobne, a nawet prawie pewne. Nic dziwnego. Dlatego czynienie stego zarzutu jest ze strony GW wredne i głupie. 

avatar użytkownika michael

31. Antoni Macierewicz przeciw Marcinowi Kierwińskiemu

Marcin Kierwiński gada między innymi coś tak samobójczo durnego, że to juz nie wygląda na zwykłą grę w zaparte. [link]
Stanowczo nie jest to ani naiwność, ani polityczna nieodpowiedzialność.
Co on wygadywał?
Oto to:

«Aby zakończyć ten straszny taniec na trumnach ofiar katastrofy smoleńskiej, aby zakończyć te straszne podziały, żądamy od ministra Ziobro, prokuratora generalnego, pilnego odtajnienia tej opinii. Jeżeli ta opinia zostanie odtajniona, jeżeli wszelkie tezy, o których wiemy od wczoraj, się potwierdzą, Antoni Macierewicz powinien zniknąć z polskiego życia publicznego. Powinien stanąć przed polskim sądem, a wszelkie koszty, które wydane były na komisję szarlatanów Macierewicza, powinny zostać zwrócone...»

To już nie jest głupota. To jest dowód zimniej kalkulacji w złej wierze.

avatar użytkownika michael

32. Szantaż Niemiec - chcecie reparacji, to my...

Zdjęcie ilustracyjne  / autor: Pixabay.com

«To więcej niż zadziwiające, że akurat teraz, gdy z powodu rosyjskiej agresji Polska zdana jest na solidarność i wsparcie swych sojuszników, tak jak nie była, od czasu upadku żelaznej kurtyny, otwiera puszkę reparacji, w której także powinien spoczywać w pokoju temat niemieckich ziem wschodnich...
Frankfurter Allgemeine Zeitung, Berthold Kohler
»
- Takie zdanie mógł napisać tylko ktoś, kto nie ma elementarnej wiedzy lub jest niespełna rozumu. Zakładam jednak, że autor komentarza i współwydawca Frankfurter Allgemeine Zeitung („FAZ”), Berthold Kohler, ma wszystkie klepki, a wymieniona gazeta nie zatrudnia idiotów. Jeśli więc ów „specjalista od krajów środkowo- i południowoeuropejskich”, zadeklarowany zwolennik posiadania przez Niemcy broni atomowej wie, co pisze, to znaczy, że mamy do czynienia z polityką – i tu zaczyna się robić bardzo poważnie.
(-) Piotr Cywiński [link]

avatar użytkownika michael

33. Totalitarna cywilizacja starej Europy, a nasza wolna i otwarta

Nasza cywilizacja, której jądro powinno być ujawnione, głośno wykrzyczane i bardzo starannie przemyślane. Trochę zgodnie ze strzępkiem opinii utopionej w komentarzach do mojej notki z 10 grudnia 2022 [link].

Cytuję:
Nic mnie nie obchodzą różne dyrdymały o jakichkolwiek rozłamach, frondach i afrontach. W doopie mam informacje kto komu, kiedy, czego dosypuje do kompotu. To najczęściej jest normalność, te spory są konieczne i są świadectwem zdrowia. Natomiast cholera mnie bierze, że to co jest najważniejsze, to co może być INTEGRATOREM na prawdę ważnej politycznej roboty, z perspektywą na dwie następne kadencje prawicy w polskim parlamencie - to nikogo nie obchodzi.
To jest jeszcze potężny kawał roboty, którą trzeba zrobić!

Tym jądrem jest istota różnicy, a może nawet diametralnego przeciwieństwa pomiędzy cywilizacją niemiecką a polską. Mówiąc dosadniej, między cywilizacją ruskich albo pruskich kulturträgerów już przez Feliksa Konecznego zakwalifikowaną do typu turańskiej, czyli po prostu totalitarnej - a chrześcijańską typu Rzeczypospolitej Obojga Narodów. Różnica polega na tym, że te cywilizacje turańskie wzorują się na totalitarnym państwie Dżyngiz Chana, które jest strukturą monarchii absolutnej, wykluczającej wszelką samodzielną myśl podwładnych. Befehl is befehl und ordnung muss sein. Ruki pa szwam. Państwo składa się z wodza i poddanych.

Cywilizacja Rzeczypospolitej Obojga Narodów polega na nieomal matematycznym wzorze "rozległego systemu o rozproszonej inteligencji", w którym myślą wszyscy, z których każdy myśli samodzielnie. Jest to cywilizacyjny model społecznych, narodowych, politycznych i godpodarczych tworów współczesnej cywilizacji XXI wieku, sięgający w realną przyszłość. Tak jest zbudowany internet, który działa i doskonale sobie radzi bez żadnej rady naczelnej albo biura politycznego.
Taką strukturą była kiedyś Solidarność Walcząca, w której Kornel Morawiecki nie był wodzem ani nawet przywódcą, lecz tylko, a może nawet aż symbolem i aktywnym twórcą tak działającego systemu.
Sumując - Cała Unia Europejska, jej imperialne ambicje, Bodnar razem z Scholzem, a nawe samą Lubnauer są zakapiorami wszelkich "ancien régime'ów", a prawdziwa "nowoczesność", sięgająca w realną przyszłość współczesnej rzeczywistości - jest po naszej prawej stronie. 

avatar użytkownika michael

35. Czy prawicowe rosyjskie grupy planują atak na kraje NATO?

Co to znaczy prawicowość w tym kontekście? - "Guardian" pisze, że apel ten budzi obawy, czy skrajnie prawicowe rosyjskie grupy planują atak na kraje NATO. Czym w takim kontekście jest prawicowość, która w wyniku takiej, bardzo karkołomnej gry słów pozwala oskarżać polski PiS oraz Jarosława Kaczyńskiego o prawicowość, czyli putinowski zamordyzm!

avatar użytkownika michael

36. Porównanie Michnika

Porównał uczestników Marszu Niepodległości do zabójcy prezydenta Narutowicza: "Jak Niewiadomski – fanatycy" [link]

avatar użytkownika michael

37. Adam Michnik fanatykiem nienawiści do polskiego patriotyzmu

jest dlatego, ponieważ jest wychowany na antypolskim internacjonalizmie. Stary problem marksizmu, który zawsze produkuje ekstremizmy. Dlatego po stronie lewicowego marksistowskiego ekstremizmu powstał Archipelag Gułag, a po stronie prawicowego marksistowskiego ekstremizmu powstał Archipelag niemieckich obozów koncentracyjnych z sympolicznym Auschwitz na czele.

avatar użytkownika michael

38. LINKI - PRZEGLĄD PROGNOZ I SŁOWO O STRATEGII (10 grudnia 2022)

[link] „Competence creep”
[link] Totalitarna międzynarodówka mówi jednym głosem
[link] DWIE OJCZYZNY - DWA TOTALITARYZMY
[link] WROTA DO EUROPEJSKIEJ DEMOKRACJI
[link] Plemię Aleksandra Dugina czyli naukowa prostytucja polityczna
[link] TOTALITARNA GEOPOLITYKA - 24 luty 2022
[link] TOTALITARNA GEOPOLITYKA ...
[link] #142 MIESIĘCZNICA GEOSTRATEGICZNEJ ZBRODNI SMOLEŃSKIEJ
[link] Cywilizacja homo stultus - koniec cywilizacji homo sapiens
[link] Nie KRYTYKA a urzędowe KŁAMSTWO w majestacie bezprawia
[link] Jak zniszczyć globalną agresję łajdackich kłamstw przeciwko Polsce
[link] Polska jest Państwem Poważnym?
[link] Przyszłość Polski i skretyniała opozycja
[link] Prowokacja Gliwicka 2021 - Kto jest operatorem zarazy totalitaryzmu?
[link] Trzeba dobrać się do zadu samorządu
[link] MENTALNOŚĆ TOTALITARNA i MENTALNOŚĆ KOMUNISTYCZNA
[link] STALINOGRÓD
[link] 1 MARCA - NARODOWY DZIEŃ ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH
[link] Wywiad PAP z Jarosławem Kaczyńskim (24.02.2021)
[link] Politologiczna patologia (22.02.2021)
[link] Oszukana demokracja. Dlaczego PiS przegrał wybory w 2007 roku?
[link] Jean Monnet - "Narody Europy powinny być prowadzone ..."
[link] Krok do przodu w rozumieniu polskich układów (kopia z 7.09.2007 roku)
[link] #NieStrajkuję (2.11.2020)
[link] Trzeba zniszczyć "Wielką Ściemę"
[link] "OPOZYCJA WIDZI SWOJĄ SZANSĘ W ZNISZCZENIU POLSKI"
[link] "MENTALNOŚĆ KOMUNISTYCZNA i TOTALITARNA"
[link] Czy Rafał Trzaskowski będzie lepszy od Małgorzaty Kidawy-Błońskiej?
[link] "ONKOLOGIA POLITYCZNA"
[link] "MENTALNOŚĆ TOTALITARNA A KOMUNISTYCZNA"
[link] "TEST JEST ZAKOŃCZONY III"
[link] "LIBERALIZM TOTALITARNY"
[link] "OŚWIADCZENIE" - 25 lutego 2019
[link] "Tadeusz Witkowski, KAZUISTYKA W NATARCIU"
[link] "KONSTYTUTA i KONSTYTUTKI"
[link] "DRAŻNIENIE TYGRYSA CZYLI TYSIĄC FAŁSZYWYCH AFER
[link] "Przestrogi Banku Rozrachunków Międzynarodowych (BIS) ...", En passant.
[link] "O demoralizujących cechach ustroju gospodarczego PRL - Cz. I
[link] "O demoralizujących cechach ustroju gospodarczego PRL - Cz. II
[link] "DWA I PÓŁ TYSIĄCA TON STUZŁOTOWYCH BANKNOTÓW"
[link] "STO PIERWSZA MIESIĘCZNICA - Naród nie jest skłócony
[link] "WNIOSEK O DELEGALIZACJĘ TOTALITARNEJ OPOZYCJI"
[link] "PO w obronie gangsterów w samorządzie"
[link] "ZMODERNIZOWANA DEFINICJA KOMUNIZMU"
[link] "TYLKO JEDEN PROBLEM KONSTYTUCYJNY - OBSTRUKCJA PARLAMENTARNA"
[link] "LISTA"
[link] "CO SIĘ TERAZ DZIEJE? (24.06.2018) (skrót)" => [link] (lipiec 2018)
[link] "95 MIESIĘCZNICA - CZAS NA ROZBICIE SIEDLISKA PIEKIEŁ"
[link] "Dwie Ojczyzny, dwa patriotyzmy - 50 rocznica wydarzeń marcowych"
[link] "PROGNOZA DLA POLSKI 1 i ¾"
[link] "MIT KRAJÓW O "DOJRZAŁEJ DEMOKRACJI" A IDEA TRÓJMORZA"
[link] "CENTRUM ANALIZ STRATEGICZNYCH - imperatyw kategoryczny"
[link] "ŚREDNIOTERMINOWA PROGNOZA DLA POLSKI - 1 i ½"
[link] "PETRUS - CO DECYDUJE O ZWYCIĘSTWIE PIS?"
[link] "KORZENIE I STRUKTURY ANTYPOLSKIEJ AGENTURY"
[link] "W sprawie diagnozy" (Słowo o BBN)
[link] "CEL ATAKU - CO ONI CHCĄ ZNISZCZYĆ
[link] "linki" (Czy PAD jest z nami?)
[link] "Żeby Polskę zmienić do końca, po latach komuny i III RP potrzeba wielu lat" (październik 2017)
[link] "Paniczny strach przed Machiavellim"
[link] "Gdy się komuś pomiesza MONTESQUIEU z MACHIAVELLIM"
[link] "PROSTYTUCJA POLITYCZNA - DOWÓD ZDRADY".
[link] "CO DECYDUJE O KLĘSCE TOTALITARNEJ OPOZYCJI?
[link] "CO DECYDUJE O ZWYCIĘSTWIE PIS?"
[link] PRZYSZŁOŚĆ CZYHAJĄCA NA SCHETYNĘ - OSTATNIE OSTRZEŻENIE
[link] "KONSTYTUCJA" 6.05.2017
[link] "W poszukiwaniu strategii"
[link] "STATECIDE I GENOCIDE
[link] "STATECIDE (PAŃSTWOBÓJSTWO)
[link] "WSPÓŁCZESNA DEFINICJA KOMUNIZMU"
[link] "POLSCE POTRZEBNA JEST KONSTYTUCYJNA WIĘKSZOŚĆ PARLAMENTARNA..." 10.02.14
[link] "PONEROLOGIA - OLIGARCHIA PSYCHOPATÓW
[link] "Rafał Brzeski "Wojna informacyjna" (Skrypt - Część 1)
[link] "Rafał Brzeski "Wojna informacyjna" (Skrypt - Część 2)
[link] Równie dobrze mogli walnąć w ten samolot rakietą (1.04.2010)
[link] Ale zbaw mnie od nienawiści I ocal mnie od pogardy, Panie... (luty 2009)
[link] "Krok do przodu w rozumieniu mitycznego układu" (wrzesień 2007)
[link] "DYKTATURA ROZWOJOWCÓW" Wiliam Easterly (lipiec 2007)
[link] "POLSKA RACJA STANU - PROBLEMY PODSTAWOWE ..." (lipiec 2007)
[link] "Gra o sumie zerowej? (maj 2007)

https://www.youtube.com/watch?v=ooOFIMVFET0

Chciałbym jeszcze zwrócić uwagę na całość artykułu Upartego, którego malutki fragment cytuję niżej:

Mamy więc taką sekwencje zdarzeń. Zdobycie władzy przez ruchy patriotyczne w Polsce, samodestrukcja dotychczasowej opozycji, (...), naprawa naszej gospodarki, (...) budowa infrastruktury transportowej i powstanie w ten sposób alternatywnych korytarzy transportowych a to przekłada się na możliwość zmiany położenia geopolitycznego Polski. UPARTY [link]

KONSTYTUCJA

Znalezione obrazy dla zapytania dziewczyna przy barze

A problem jaka ma być Polska wciąż pozostaje otwarty. Tak jest, ponieważ problem konstytucyjny jest w Polsce najpoważniejszym zadaniem politycznym od kwietnia 1997 roku. Napisałem z całą zimną odpowiedzialnością o tym, że to jest "najpoważniejsze zadanie" - i tak właśnie jest. Są ludzie, którzy tą oczywistość dostrzegają i doceniają wagę tego problemu, a więc w różnych okolicznościach przypominają, a nawet próbują nakłonić ludzi do tej roboty.

Zwracam Waszą uwagę, że problem konstytucyjny został postawiony jako ważne zadanie programowe w kampanii wyborczej PiS i później już po wyborach 25 października 2015. Przypominam, że Marszałek Senior Kornel Morawiecki inaugurując pierwszą Sesję nowej kadencji wskazał problem konstytucyjny jako najważniejsze zadanie strategii politycznej. Kornel Morawiecki później podjął wysiłek zorganizowania politycznej inicjatywy przygotowującej ruch konstytucyjnej zmiany.

* * *

Zajmuję się w swoim blogowaniu sprawą myśli strategicznej w polskiej polityce zanim jeszcze nauczyłem się pisać. Mogę to łatwo wykazać, wypisując bibliografię różnych moich wystąpień, komentarzy, wrzasków i irytacji. Ostatni mój tekst ("W poszukiwaniu strategii" - link) w tej sprawie pochodzi z 24 kwietnia 2017 i odnosi się do krytyki artykułu Jana Rokity w sprawie nowelizacji lub nawet zmiany Konstytucji właśnie. Właśnie w tej sprawie.

Nic mnie nie obchodzą różne dyrdymały o jakichkolwiek rozłamach, frondach i afrontach. W doopie mam informacje kto komu, kiedy, czego dosypuje do kompotu. To najczęściej jest normalność, te spory są konieczne i są świadectwem zdrowia. Natomiast cholera mnie bierze, że to co jest najważniejsze, to co może być INTEGRATOREM naprawdę ważnej politycznej roboty, z perspektywą na dwie następne kadencje prawicy w polskim parlamencie - to nikogo nie obchodzi.

To jest jeszcze potężny kawał roboty, którą trzeba zrobić!

(2 listopada 2020 roku

https://www.youtube.com/watch?v=AIR5XPWK3Vk