DLACZEGO PAD zawetował Nowelizację ustawy Prawo oświatowe?!

avatar użytkownika intix

           

       Szczęść Boże!

       Do publikacji tej zdopingowały mnie bieżące wydarzenia, a mówiąc bardziej precyzyjnie, treść wpisu: Jeszcze raz o zdradzie polskości przez prezydenta A. Dudę © Krzysztofjaw. Zanim przejdę do meritum, pozwolę sobie na małą uwagę. 
 
       Otóź z mojego punktu widzenia PAD nie zdradził Polskości, ponieważ  na samym początku swojej służby... w 2015 r. w sposób wyraźny powiedział:
 
 
       W odniesieniu do jego służby nie padło słowo Bóg, nie padły słowa Naród Polski... a to są cechy Polskości... natomiast w niedługim czasie od chwili objęcia władzy, usłyszeliśmy o... Rzeczypospolitej Przyjaciół...  <=(Podłączyłam komentarz, w którym wyraziłam swoje odczucia na takie nazewnictwo).
       Drugim powodem, dla którego uważam, że nie zdradził jest fakt, że ja - ani razu - nie oddałam swojego głosu na piastującego urząd w Belwederze...
 
       Dzisiaj - uwzględniając jedynie powyższą uwagę - pozwolę sobie podpisać się pod komentarzem  Pana Krzysztofa - wobec zawetowania nowelizacji ustawy - pod jego treścią.
       Więcej... pozwolę sobie potraktować wpis Pana Krzysztofjaw, jako wprowadzenie do spojrzenia wstecz... i do pobudzenia Szanownych Państwa, którzy wpis ten czytacie, do samodzielnego myślenia - spoglądając na teraźniejszość - i usiłując spojrzeć w przyszłość... 
       W tym miejscu dziękuję Panu Krzysztofowi za jego - przytoczony przeze mnie - wpis.
 
       Przechodząc do meritum... na podstawie obserwacji - nie od dzisiaj - wydarzeń, w których także uczestniczę, ponieważ wywierają one ogromny wpływ na moje osobiste życie, jak również i na życie nas wszystkich... mogę i powinnam postawić pytanie:
 
       DLACZEGO PAD zawetował Nowelizację ustawy Prawo oświatowe?!
       CO NAS CZEKA.???... 
       A  Wy, Szanowni Państwo, Drodzy Czytelnicy, spróbujcie sami odpowiedzieć - jeżeli zechcecie - na zadane przeze mnie pytania. 
 
* * * * * *
 
 
"PRAWA NOACHIDÓW A REZOLUCJA KONGRESU USA
 
   pytanie od JH :
 
 
Czy istniała kiedykolwiek lub istnieje społeczność, która ustanowiła sądy do egzekwowania sześciu pierwszych praw dla potomków Noacha? Czy wśród nie-Żydów był lub jest sąd egzekwujący zakaz bałwochwalstwa lub jedzenia części z żywych zwierząt?
odpowiedź :
 
Poza społecznością "obcych" mieszkającą w Izraelu w czasach starożytnych, nie było nigdy takiej sytuacji, aby noachidzi mieli swoje własne sądy. W Izraelu podlegali sądom żydowskim i Sanhedryn był najwyższym sądem rozpatrującym ich sprawy, łącznie z sytuacjami dotyczącymi bałwochwalstwa i spożywania ciała żywego zwierzęcia (choć nie istnieją akurat takie przypadki w zapisie historycznym).
 
Współcześnie oficjalne stwierdzenie o konieczności kierowania się Prawami Noacha w organizacji społeczeństwa przyjęły we wczesnych latach 90-tych XX wieku Stany Zjednoczone, w rezolucji Kongresu ustanawiającej „Dzień Edukacji USA”, a podpisanej przez prezydenta Busha (ojca).
 
 
Czy dysponują Państwo tekstem wymienianej przez Państwa rezolucji Kongresu  USA i jej tłumaczeniem na język polski?
odpowiedź :
 
 
Wspólna uchwała Kongresu USA
Prawo 102-14
Marzec 20, 1991
Wyznaczenie dnia 26 marca 1991 roku, „Dniem Edukacji USA”.
 
Ponieważ  Kongres przyjmuje do wiadomości historyczną tradycję etycznych wartości i pryncypiów, które są podstawą cywilizowanego społeczeństwa i na których nasz wielki naród został ustanowiony;
 
Ponieważ te etyczne wartości i pryncypia są podstawą istnienia społeczeństwa od zarania cywilizacji, gdy były one znane jako Siedem Praw Noachidów [Siedem Praw Potomków Noacha];
 
Ponieważ  bez tych etycznych wartości i pryncypiów istnienie cywilizacji znajduje się w poważnym zagrożeniu powrotem do chaosu;
 
Ponieważ społeczeństwo jest poważnie zaniepokojone następującym osłabianiem tych pryncypiów, co powoduje kryzys, jaki zagraża podstawom cywilizowanego świata;
 
Ponieważ uzasadnione zwrócenie uwagi na ten  kryzys ma powstrzymać obywateli tego narodu przed utratą z obszaru widzenia ich odpowiedzialności za przekazywanie historycznych, etycznych wartości z naszej przeszłości do przyszłych pokoleń;
 
Ponieważ Ruch Lubawiczerów otacza opieką i upowszechnia te etyczne wartości i pryncypia w świecie;
 
Ponieważ Rabbi Menachem Mendel Schneerson, przywódca ruchu Lubawiczerów jest powszechnie szanowany a jego 89 urodziny przypadają 26 marca 1991 roku;
 
Ponieważ w uznaniu dla tego wielkiego duchowego przywódcy – „Rebbe”, ten nadchodzący rok, 90. rok jego życia, będzie postrzegany jako jeden z „nauczania i dawania”, ten rok, w którym zwracamy się ku nauczaniu i dobroczynności, aby przywrócić świat do moralnych i etycznych wartości zawierających się w Siedmiu Prawach Noachidów, oraz:
 
Ponieważ ten fakt ma być odnotowany w międzynarodowym Zwoju Honorowym podpisanym przez Prezydenta Stanów Zjednoczonych i inne Głowy Państw:
tak więc uchwalone zostaje przez Kongres Stanów Zjednoczonych, że dzień 26 marca 1991 roku - pierwszy dzień dziewięćdziesiątego roku życia rabina Menachema Schneersona, przywódcy światowego Ruchu Lubawiczerów, jest proklamowany  „Dniem Edukacji USA”.  
 
Powołuje się Prezydenta do ogłoszenia proklamacji wzywającej naród Stanów Zjednoczonych do uczczenia tego dnia odpowiednimi ceremoniami i działaniami.
 
 
Podpisano: George Bush, Prezydent Stanów Zjednoczonych"
 
 
 
 
* * * * * *
 
W odniesieniu do Wspólnej uchwały Kongresu USA przeczytaj też => W obliczu bieżących wydarzeń...
 
       Jako podsumowanie, pozwolę sobie jeszcze raz zadać pytania:
 
       DLACZEGO PAD zawetował Nowelizację ustawy Prawo oświatowe?!
       CO NAS CZEKA.???... 
 
       A  Wy, Szanowni Państwo, Drodzy Czytelnicy, spróbujcie sami odpowiedzieć - jeżeli zechcecie - na zadane przeze mnie pytania.
 
       Dziękuję za poświęcenie uwagi i... czasu, mając nadzieję, że nie był to Państwa czas stracony... ale że jest, że będzie czasem wytężonej walki o Prawo Chrystusowe!
 
Z Panem Bogiem! i z Matką Bożą!
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
___________________________________
 
=> POPRZEDNI <= => NASTĘPNY <=
 
 
 
.
 
 
 
 

18 komentarzy

avatar użytkownika Krzysztofjaw

1. intix

Niestety dzisiaj mogę powiedzieć, że żałuję, iż głosowałem na A. Dudę, ale szczególnie w drugich wyborach tak naprawdę wybór był zero-jedynkowy, bo R. Trzaskowskiego w ogóle sobie nie wyobrażałem na stanowisku prezydenta RP.

Wielokrotnie też krytykowałem A. Dudę z myślą, iż wskazuję na to, że idzie w złą stronę i liczyłem na jakieś jego opamiętanie. Teraz już wiem, że na nic takiego nie można u niego liczyć. Tym antychrześcijańskim i antypolskim wetem stracił całkowicie moje zaufania i już go nie odzyska.

Mam tylko nadzieję, że kandydatką na nowego prezydenta z ramienia PiS będzie Beata Szydło. Nie widzę żadnego innego kandydata, choć pewnie znów się pomylę a PiS wystawi kogoś innego.

Dziękuję za dobre słowo, tym bardziej, że trwa wojna na Ukrainie i teraz trudno pisać źle o naszych rządzących. Tym niemniej nie można pomijać prawdy a prawda jest taka, że prawdopodobnie już tej ustawy nigdy nie uchwalimy i tym samym oddamy nasze dzieci na pastwę bezbożnego lewactwa spod znaku gender, LGBTQ+, New Age i tym podobnych dewiantów.

Teraz wlaśnie był czas aby tą ustawę p[odpisać, bo po zakończeniu działań wojennych lewctwo z jeszcze większym animuszem zaatakuje nasze dzieci a próba powrotu do tej ustawy spotka się z ich wrzaskiem na cały świat.

Pozdrawiam z Bogiem

Krzysztof Jaworucki (krzysztofjaw)

avatar użytkownika intix

2. Krzysztofjaw


Witam!
Bardzo dziękuję za wizytę i pozdrowienia, które odwzajemniam.

Niestety dzisiaj mogę powiedzieć, że żałuję, iż głosowałem na A. Dudę

Skoro poruszył Pan ten wątek, pozwolę sobie w miarę krótko, aby nie uciekło nam to, co jest najważniejsze w moim wpisie.
Rozmawiam z Panem nie zapominając o hierarchii wartości
Ona jest dla mnie sprawą wielkiej wagi, ponieważ w niej - dla mnie - Pan Bóg jest na pierwszym miejscu. 
Rzecz jest w tym, że nam żałować przed nami (Pan przede mną, ja przed Panem) nie trzeba o tyle, ile te żale powinniśmy wyznać szczerze w konfesjonale... ponieważ wybrany został... bluźnierca. 


Ja wcześniej też grzeszyłam - niestety - podczas wyborów. Oddałam głos, ponieważ uważałam, że tak będzie najlepiej. Wybierałam "prawicę"... i... po latach spowiadałam się, do dziś żałując, za grzechy wyborcze także, i staram się - najlepiej jak potrafię - zadośćuczynić Panu Bogu i bliźniemu, mojej Matce Ojczyźnie.

A. Duda wybrany został raz... i kolejny raz... a więc dostał przyzwolenie na popełnianie tego strasznego, ciężkiego grzechu. (Przyzwolenie - patrz: grzechy cudze).
Jeżeli tego nie zrobimy (szczera Spowiedź), to obawiam się o Spowiedzi wcześniejsze... trzeba się zastanowić czy nie były świętokradzkie? a jeżeli tak, to i Komunie Święte. :(

Potrzebny nam jest głęboki, osobisty i... Narodowy Rachunek Sumienia; uwzględniając też PLANdemię (maseczki... przed Panem Bogiem!, Komunia Święta na rękę! Msze a n t r o p o c e n t r y c z n e! ). Jakże straszne bluźnierstwo, świętokradztwo, profanacja Sacrum... 

To zaplanowana i realizowana największa wojna w dziejach świata... wojna przeciwko Panu Bogu, przeciwko panu naszemu Jezusowi Chrystusowi, Królowi wieków. Przeciwko Królowi wszystkich Narodów!

Dlatego i Polska jako katolicka ma zniknąć z powierzchni ziemi, ponieważ jest przeszkodą do zaprowadzenia satanistycznego Nowego Porządku Świata.

PLANdemiczne nakazy w kościołach - nie wyłączając Polski -  to wstęp do wprowadzenia ustawą w życie - w skali świata - 7 Praw Noego. (Nie wymieniam, żeby nie popełnić bluźnierstwa).
To Nowa Religia Globalna. Religia Antychrysta!

Zaplanowana... i realizowana globalna migracja ludności, która będzie się wciąż nasilać, służyć będzie - dla władz - między innymi  jako wytłumaczenie przed nami, rzekomej potrzeby wprowadzenia 7 Praw Noego. Przykazania Boże zwalczane są na całej ziemi - nie wyłączając Polski - dziesiątki lat. Rozejrzyjmy się, proszę wokół nas. To zwalczanie widać też w Pana wpisie, który przywołałam, o tym właśnie Pan pisze.

Przemyślmy, bardzo proszę, w skali całej Polski...  jak bardzo obraziliśmy i nadal obrażamy Pana Boga i... uderzmy się w piersi... i niechaj każdy podejmie próbę; z własnej, danej od Pana Boga, wolnej woli (którą jeszcze mamy?)... prosząc o pomoc z Nieba... podejmijmy wspólną próbę wygaszania "światła" nad Polską, o czym =>TUTAJ było mi dane napisać.

...teraz trudno pisać źle o naszych rządzących...

Przepraszam, trochę inaczej myślę. Nie pisać źle... wcale, nigdy. 
Natomiast zawsze pisać zgodnie z rzeczywistością. Nie ubierać czerni w biel... i odwrotnie. 
Jeżeli piszemy prawdę, to jest to - powinno być - dla tych, którzy u władzy, bodźcem do służby, do której zostali powołani, aby obowiązki wypełniać rzetelnie, zgodnie z Prawem Bożym i z Polską Racją Stanu.
Jeżeli chuchamy i dmuchamy... to czują naszą aprobatę i... nie szanują nas, naszych oczekiwań... depcząc często  przedwyborcze obietnice... taka postawa jest bardzo prawdopodobna, powiedziałabym nawet, że jest widoczna.

Natomiast kolejny prezydent...
Przyznam, że teraz nie myślę o kolejnym prezydencie, ponieważ nie wiadomo czy ten bezbożny świat jeszcze istnieć będzie.... 

Jakże Miłosierny jest Pan Bóg. 
Jak bardzo długo już  znosi tak straszne zniewagi ludzkości; z każdą chwilą coraz straszniejsze... i jak bardzo raniące Najświętsze Serce Boże, raniące też Serce Niepokalanej...  i daje... wciąż jeszcze daje człowiekowi czas na powrót...

Pomyślmy, proszę o tym wszystkim... wszyscy...  jednym z warunków dobrej Spowiedzi jest żal za grzechy, o tym już napisałam.
Jest też zadośćuczynienie Panu Bogu i bliźniemu.
Po wypełnieniu czterech warunków, jako zadośćuczynienie podejmijmy walkę o Prawo Chrystusowe, aby nie doszło do wprowadzenia w Polsce -  w Królestwie Matki Bożej, której ślubowaliśmy - , aby NIE doszło do wprowadzenia 7 Praw Noego!... bo dzisiaj już, wszystko na to wskazuje... wskazuje od dawna. Czeka nas Cristiada!

Módlmy się o Łaskę nawrócenia...
Trwa Wielki Post. Podejmijmy z pokorą szczerą pokutę... i walczmy! dla Chrystusa i z Chrystusem, dla Jego Boskiej Chwały i dla Czci Niepokalanej Królowej Polski.

Akty strzeliste:

Króluj nam Chryste! zawsze i wszędzie!
Maryjo, Bolesna Królowo Korony Polskiej, módl się za nami!
Amen.

.
avatar użytkownika intix

3. Szanowni Admini


Zwracam się z uprzejmą, gorącą prośbą o podpięcie tego mojego wpisu na mój blog do aktualnych wpisów.
Jeżeli teraz - w tej chwili -  ktoś wejdzie na mój blog, dla niego wpis ten nie istnieje... nie jest widoczny. W takiej sytuacji nie wiem, czy dla wyszukiwarek Google będzie widoczny...

Jest to dla mnie bardzo ważne, ponieważ - dzięki Panu Bogu - walczę w Bożej Sprawie.

Jest to też sprawa istnienia Polski i naszego Zbawienia...
A Polska?...

...albo Polska będzie katolicka, albo nie będzie jej wcale...

          (Czcigodny Sługa Boży Stefan Kardynał Wyszyński -  Jasna Góra 1957 AD)


Bardzo, bardzo będę wdzięczna za okazanie - nie pierwszy raz - pomocy technicznej w dotarciu do jak najszerszego Grona Drogich Czytelników, na których wsparcie również liczę i na podjęcie wspólnej walki. 

Licząc na Państwa dobroć i przyjście z pomocą, z góry składam serdeczne podziękowanie...

Pozdrawiam, także Wszystkich czytających, życząc Wszystkim nam - jak zawsze - ZDROWIA duszy i ciała!

.

.
avatar użytkownika intix

4. 84. Rocznica I Kongresu Polaków w Niemczech


Uchwalono na nim Pięć Prawd Polaka

1. Jesteśmy Polakami!
2. Wiara Ojców naszych jest Wiarą naszych dzieci!
3. Polak Polakowi Bratem!
4. Co dzień Polak Narodowi służy!
5. Polska Matką naszą – nie wolno mówić o Matce źle!

Amen.

Nie ma przypadków. 
To nie jest przypadek, że właśnie teraz przypada Rocznica...


Kyrie eleison...

Ave Maria...

.
avatar użytkownika intix

6. Wiara Ojców naszych jest Wiarą naszych dzieci!____________ +    + ____________


Kazanie na Niedzielę Pierwszą Postu


PRZEZ
O. JAKUBA WUJKA
Theologa Societatis JESU


____________ +  †  + ____________


Kazanie na I Niedzielę Wielkiego Postu 

(fragment)


____________ +    + ____________


Zachęta do pokuty i ufności w Boże Miłosierdzie


____________ +  †  + ____________


Deo gratias...
.

avatar użytkownika intix

7. Jutro, w piątek i w sobotę Suche Dni

avatar użytkownika intix

8. Załączniki


W związku z zachodzącymi wokół nas gwałtownymi zmianami... zapraszam do obejrzenia i wysłuchania wypowiedzi poruszającej temat Prawa Noachidów:


avatar użytkownika intix

9. Do archiwum w temacie tego wpisu


Lobbują... 
Minęło niewiele ponad pół roku od tej informacji:

Publikacja: 29.08.2021

=> Lobbują w Sejmie na rzecz praw Noego
.
avatar użytkownika intix

10. 2020 AD ... Powołanie Instytutu.

Do archiwum tego wpisu w temacie głównym:


    • Zgłoszenie do Sejmu, dokonane w dniu: 15-07-2020
    • Zgłoszenie ważne do: 31-12-2020
    • Podmiot wykonujący zawodową działalność lobbingową: Aaron (Israel) Paz   (nr w rejestrze: 00092)
    • Działanie na rzecz: Medycznego Portu Lotniczego Sp. z o.o., Paz Development & Co S.A., Fundacji - Uniwerstytet Polski
    • Chroniony interes prawny: Medyczny Port Lotniczy SP. z o.o. Prawne zabezpieczenie aktywizacji Instytutu Ratownictwa Medycznego w Łodzi. Uniwersytet Polski - integracja środowiska akademickiego dla profilaktyki i przeciwdziałania mobbingowi i dyskryminacji oraz opracowanie uregulowań prawnych w tym zakresie. Aktualność legislacyjna dla zmiany systemu prawa - powrót do prawa naturalnego. Powołanie Instytutu Siedmiu Praw Noego.


... Powołanie Instytutu Siedmiu Praw Noego.
... Instytutu Siedmiu Praw Noego.
... Siedmiu Praw Noego.
...

.

avatar użytkownika intix

11. "NARODOWY Projekt ... ROZWOJU"...


Do archiwum wpisu w temacie głównym.

NARODOWY PROGRAM ROZWOJU HUMANISTYKI

W dniach 10-12 czerwca 2016 roku odbyło się pierwsze spotkanie członków zespołu badawczego w projekcie Narodowego Programu Rozwoju Humanistyki pt. Kultura polska wobec zachodniej filozofii ezoterycznej w latach 1890-1939. Inauguracja pracy zespołu miała miejsce w Pałacu w Ciążeniu - w Domu Pracy Twórczej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu...
(...)

Kultura polska wobec zachodniej filozofii ezoterycznej w latach 1890-1939.

Projekt Kultura polska wobec zachodniej filozofii ezoterycznej w latach 1890-1939, finansowany ze środków programu Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego pod nazwą Narodowy Program Rozwoju Humanistyki, był zrealizowany od 2016 do 2019 roku. Jego realizatorami byli członkowie zespołu badawczego, liczącego osiemnaście osób o różnym statusie i odmiennych funkcjach. Trzon stanowili główni wykonawcy, stojący na czele sekcji badawczych, tworzący wraz z kierownikiem projektu jego siedmioosobową radę w składzie: Tadeusz Cegielski (UW), Anna Mikołejko (UW), Diana Oboleńska (UG), Monika Rzeczycka (UG), Urszula Patocka-Sigłowy (UG), Agata Świerzowska (UJ), Izabela Trzcińska (AGH w Krakowie). W pracach sześciu sekcji brali udział wykonawcy należący do stałego zespołu badawczego: Katarzyna Arciszewska-Tomczak (UG), Anna Chudzińska-Parkosadze, Irena Fijałkowska-Janiak (UG), Maksim Fyodorow (IMLI RAN w Moskwie), Karolina Maria Hess (UJ, UŚ), Zofia Krasnopolska-Wesner (ASP w Gdańsku), Zbigniew Łagosz, Larysa Michalska (UJ), Kamila Filipczyk (UG), Przemysław Sieradzan (UG) i Renata Wieczorek (UW).

Oprócz głównych wykonawców w pracach brało udział...
(...)
Ten rozległy terytorialnie i personalnie, międzypokoleniowy, interdyscyplinarny projekt naukowy, w którym brali udział uczeni z różnych ośrodków akadeickich w Polsce i za granicą został zakończony 25 kwietnia 2019 roku, jednak częśc działań rozpoczętych podczas  jego realizacji - zgodnie z założeniami - trwa nadal

___________________________________________________________________________

Mój komentarz:
Pozwolę sobie podkreślić, że to "NARODOWY" program "ROZWOJU"... "R O Z W O J U"... 
..."N A R O D O W Y"... 

Po prostu: 

"ROZWÓJ ZRÓWNOWAŻONY" -  "ŁAD" ANTYCHRYSTA


DUCH ANTYCHRYSTA <=> HUMANISTA <=> DUCH  ANTYCHRYSTA <=> SATANISTA

=> ODERWANI...

=> "PLACEBO"... (?!)


.
avatar użytkownika intix

12. Synowie...


"Słowniczek"... niezbędny dla dalszych rozważań:

"Synowie Noego" (Noahidzi)

7 July 2019
Synowie Noego (Noahidzi), symboliczne określenie wolnomularzy, zaczerpnięte z Konstytucji Andersona; nawiązuje do charakterystycznej dla XVIII w. koncepcji „drugiego, czyli noahickiego Przymierza” człowieka z Bogiem.
Tadeusz Cegielski
Literatura: zob. [w:] Masoneria.

http://www.tradycjaezoteryczna.ug.edu.pl/node/3591

* * *

"Synowie światła"

Synowie światła, symboliczne określenie wtajemniczonych, wolnomularzy.

Tadeusz Cegielski
http://www.tradycjaezoteryczna.ug.edu.pl/node/3592

______________________________________________________________________

Modlitwa

Najświętsze Serce Jezusa, zmiłuj się nad nami!
Bolesne, Niepokalane Serce Maryi, Wspomożycielki wiernych, módl się za nami!

O Maryjo, bez grzechu pierworodnego poczęta,
módl się za nami, którzy się do Ciebie uciekamy
i za wszystkimi, którzy się do Ciebie nie uciekają,
a zwłaszcza za masonami i poleconymi Tobie…
Amen.
.................................................................................

Serdecznie POLECANE:

=> masońska miłość bliźniego vs katolicka miłość bliźniego


=> Portugalia, Rosja i masoneria


Cdn.

.

avatar użytkownika intix

13. Załącznik...

...uzupełniający z archiwum blogu:

"(…)
Obecność Żydów w Kościele katolickim, zwłaszcza tych niecałkowicie nawróconych, przyczyniła się do pojawienia się wielu herezyj. To nie tylko arianizm był herezją żydowską, ale także niezliczone herezje późniejsze, a przede wszystkim protestantyzm i kalwinizm.

Drugim zdecydowanym wrogiem Chrześcijaństwa jest masoneria. Różne są opinie co do jej powstania. Najprawdopodobniej ma ona jakieś związki z najdawniejszymi religiami, a zwłaszcza z cechami kapłańskimi różnych religii pogańskich, oraz z cechami architektów najdawniejszych cywilizacji. Jej główną charakterystyką jest tajemniczość, co jej ułatwia przypisywanie sobie niebywałych wpływów w najdawniejszych cywilizacjach. Ukazanie się Chrześcijaństwa, a zwłaszcza triumfy Kościoła katolickiego prawdopodobnie masoneria przyjęta jako konkurencję. a więc i jako swego wroga. Nadto, tajemniczość masonerii, podkreślana w różnych jej rytach, przyczyniła się do podejrzewania masonerii o kult szatana.
(…)"

[Ks. Prof. Michał Poradowski – Trzydziestolecie drugiego Soboru Watykańskiego]
................................................

W czasach spotęgowanego chaosu dodaję jeszcze:

=> Ks. Prof. Michał Poradowski: "RÓŻNICE..."


.

avatar użytkownika intix

14. Wiara Ojców naszych jest Wiarą naszych dzieci!____________ +    + ____________


O dziwnem Miłosierdziu Opatrzności Boskiej

Kazanie X. Zygmunta Goliana na IV. Niedzielę Postu.____________ +    + ____________


Deo gratias...

.

avatar użytkownika intix

15. Wiara Ojców naszych...

Pozwolę sobie powtórzyć część komentarza, napisanego już dzisiaj pod innym wpisem:


W dzisiejszą Pierwszą Sobotę bardzo polecam:


.

avatar użytkownika intix

16. Dominica I Passionis


Bardzo aktualne, bardzo ważne Kazanie na dzisiejszą Niedzielę:


____________ +    + ____________

GRZECH  p r z y c z y n ą  NIEWIARY


Kazanie Ks. Piotra Semenenki na V. Niedzielę W. Postu[LINK]


____________ +    + ____________Kyrie eleison...

.