KRZYSZTOF KAROŃ: ALTIERO SPINELLI I NOWA EUROPA

avatar użytkownika intix


            Witam serdecznie i zachęcam do zarezerwowania czasu, który będzie niezbędny, aby poświęcić wnikliwą uwagę wypowiedziom Pana Krzysztofa Karonia, którym ten wpis poświęcam i które gorąco POLECAM.

            Przyznaję też otwarcie - i z ubolewaniem -,  że do wypowiedzi tych, dotarłam dopiero kilka dni temu, "przypadkiem", będąc na YouTube w poszukiwaniu innych materiałów filmowych, potrzebnych do innych wątków. Wtedy to ukazało się tam moim oczom... spotkanie z Panem Krzysztofem Karoniem, zarejestrowane za kanale YouTube. Zainteresowałam się, zaczęłam słuchać i... niepostrzeżenie upłynęły niemal 3 godziny... Niemal 3 godziny, które nie były "czasem straconym", wprost przeciwnie...

            Relację z tego spotkania pozwolę sobie zamieścić w pierwszym komentarzu, tymczasem:

ALTIERO SPINELLI I NOWA EUROPA
Gdyby nad wejściem do Parlamentu Europejskiego umieszczono nazwisko Stalina, Pol Pota lub Mao-Tse Tunga, zapewne każdy zwróciłby na to uwagę i zaczął zastanawiać się, czym jest Unia Europejska. Film opowiada o włoskim komuniście Altiero Spinellim, jego Manifeście z Ventotene, czyli programie założycielskim współczesnej Unii Europejskiej i Grupie Spinelli w PE dążącej do pełnej federalizacji (kolektywizacji) Europy.
Autor: Krzysztof Karoń


https://youtu.be/kPLi3Y_ySCw

MANIFEST Z VENTOTENE - PROGRAM KOMUNISTYCZNEJ EUROPY
Krótki film przedstawia, na podstawie cytatów z "Manifestu z Ventotene" włoskiego komunisty Altiero Spinelliego, cele i warunki utworzenia współczesnej Unii Europejskiej, komunistycznego państwa mającego zastąpić likwidowane, suwerenne państwa narodowe.
Autor: Krzysztof Karoń


https://youtu.be/W9vROz8VtI8

Zachęcam też do odwiedzania Witryny:

HISTORIA SZTUKI TYLKO DLA ORŁÓW:
WORLDMUSEUM KRZYSZTOF KAROŃ


na której czytamy m.in.:
...Najważniejszy wniosek z opisanych doświadczeń to ten, że człowiek, szczególnie człowiek młody, który zdobywa dopiero wiedzę o świecie skazany jest na źródła, które dostarczają informacje tak okrojone, tak zdeformowane, iż na ich podstawie po prostu nie można zrozumieć ani historii sztuki, ani tym bardziej całej rzeczywistości. Oczywiście można żyć nie rozumiejąc świata - to zresztą czasami jest bardzo wygodne - ale co mają zrobić ci, którzy chcą go zrozumieć?

Ja tego stanu nie akceptuję, mnie się on nie podoba i mam zamiar stan ten zmienić...Z całego serca DZIĘKUJĘ Panu Krzysztofowi Karoniowi, wraz z serdecznym pozdrowieniem:
Szczęść Boże!


.

19 komentarzy

avatar użytkownika intix

1. Krzysztof Karoń - "Klątwa" i Tabu

Zachęcałam już powyżej do wysłuchania, dlatego też jużnie:)... ZACHĘCAM GORĄCO! wraz z hasłem - PODAJ DALEJ link podany pod filmem...

Opublikowany 5 lip 2017
Krzysztof Karoń - "Klątwa" i Tabu - 4.07.2017, Warszawa


https://youtu.be/y6bKJXUefIs


avatar użytkownika michael

2. @ INTIX - Dziękuję za dzisiejszy wpis.

Moje gratulacje i wyrazy uszanowania. 


Pisałem o tym wiele razy w różnych miejscach i przy wielu okazjach. Ubolewam z powodu porzucenia przez elity UE idei Roberta Schumana i zdradzieckiego zastąpienia jej komunistycznym programem Altiero Spinellego. A tymczasem główny gmach Parlamentu Europejskiego nosi imię Altiero Spinellego. (link) To jest jasna antychrześcijańska deklaracja, to jest przerażające i bezpośrednie nawiązanie do najgroźniejszych wizji bolszewickiej "dyktatury proletariatu". O tym trzeba mówić, przypominać, przekonywać. Zacytuję jedną z tych szybciutko znalezionych wypowiedzi:
  • Gwoździem do trumny europejskiej demokracji liberalnej jest otwarte nawiązanie do tradycji Manifestu z Ventotene, tak demonstracyjne uczczonym kilkanaście dni temu. [link] (20.09.2016)

Portret użytkownika michael

Program Spinellego miał poprzedników i późniejszych propagatorów

A wszystko zaczęło się od programu "panspermii komunizmu" Lwa Trockiego. Wtedy komunizm krzyczał wręcz w swojej teorii, że odniesie sukces wzniecając światową rewolucję, "ruszając z posad bryłę świata".

To nie były tylko słowa, ale polityczny program podboju, systematycznie realizowany przez wszystkie narzędzia i organizacje sowieckiej a później rosyjskiej polityki zagranicznej, wojskowej i ekonomicznej.

Bolszewicka organizacja państwowa nigdy nie odstąpiła od tego programu. To się dzieje w realnym świecie od pierwszych sekund istnienia bolszewii i jest realnym zjawiskiem światowej polityki.

michael

avatar użytkownika gość z drogi

3. witaj droga @Intix :)

Dzięki za super TEMAT i super tropy,tak się zasłuchałam,ze o obiedzie zapomniałam a więc do zobaczenia,póżniej :)
/niby To wszystko wiemy,ale zupełnie inaczej umysł pracuje,gdy Ktoś zbierze to w jedną Pigułę / ukłony dla Pana Krzysztofa

gość z drogi

avatar użytkownika intix

4. @Michael

:)Proooszę, bez przesady... nie potrzeba powtarzać mi dwa razy...
W związku z tym pozwoliłam sobie wykasować Twój pierwszy komentarz, zawierający jedno zdanie, które powtórzyłeś w kolejnym komentarzu, niepotrzebnie zwracając uwagę Czytelnika tego wpisu na moją osobę. Liczę na Twoją wyrozumiałość.
Przepraszam też, że teraz dopiero odpowiadam.  Na kilka dni wypadłam z Sieci. Dopiero dzisiaj odzyskałam kontakt.
Miły jesteś, dziękuję za dobre słowo, ale ja tylko... konsekwentnie "idę dalej", zgodnie z myślą wyrażoną na moim blogu, raz po raz pojawiającą się w kolejnych wpisach.
Bywa, że myśli zawarte w przekazie, nie zawsze są właściwie odebrane. Przykład => TUTAJ.
Podłączyłam do tego wpisu, ponieważ tamten wiosenny pejzaż wiąże się m.in. z tym wątkiem...
Z mijającym czasem, pejzaż... się zmienia... bardziej uwydatnia - niestety... a ja "idę dalej... i dzielę się też z Wszystkimi tym, co "przypadkiem" odnajduję na swojej drodze. Ten wpis jest jednym z dowodów na to...

Nie znałam Pana Krzysztofa Karonia, Jego wypowiedzi. Nie znałam - do soboty poprzedzającej ten wpis. Wtedy to, przed północą, natrafiłam na Jego wypowiedź, którą zamieściłam w komentarzu.
Zapoznałam się też pobieżnie z Witryną Pana Karonia i... sporządziłam wpis, wdzięczna Panu Bogu za takich Polaków,  jakim jest Pan Krzysztof Karoń... który w czasach miażdżenia świadomości, miażdżenia umysłów, jest baaardzo potrzebny...
To wszystko...
Pozwól więc, proszę, że gratulacje i uszanowania - złożone przez Ciebie - przekazuję Panu Krzysztofowi Karoniowi.

Pozwolę też sobie przywołać myśl:

...Powrót do komunizmu byłby powrotem do przedmojżeszowego judaizmu, a więc do największego barbarzyństwa...

[ Ks. Prof. Michał Poradowski - TALMUD czy BIBLIA ? ]


Michael... dziękuję za obecność.
Pozdrawiam serdecznie...

avatar użytkownika intix

5. @Gość z drogi

...zupełnie inaczej umysł pracuje,gdy Ktoś zbierze to w jedną Pigułę...

i poda w prosty, przystępny - dla każdego - sposób...

wiedza zdobyta, uporządkowana,
z właściwym odniesieniem do prawdy
- w przeciwieństwie do papki medialnej -
bywa nie raz... lepsza od najlepszego obiadu...

Wierząc w Twoje umiejętności pozostaję z nadzieją, że zdążyłaś z obiadem, i że był baaardzo smaczny...:)

Zofio, w rozmowie z Tobą pozwolę sobie podłączyć do tego wpisu link do kanału Pana Krzysztofa Karonia You Tube:

Niezależnie od tego, za chwilę podłączę kolejną wypowiedź, którą wysłuchałam tej nocy, kiedy straciłam połączenie sieciowe. Dyskusja po wykładzie - wysłuchałam tylko początek - 13 minut, w wolnej chwili wysłucham całość. Załączam również,  myśląc, że mogę ją podłączyć i polecić "w ciemno"...

Dziękuję Ci Zofio... i pozdrawiam serdecznie...

avatar użytkownika intix

6. Etyka katolicka a duch kapitalizmu

Klub „Polonia Christiana” w Łomży. Wystąpienie Krzysztofa Karonia w temacie etyki katolickiej w odniesieniu do ducha kapitalizmu.
Sala Konferencyjna - Park Przemysłowy Łomża. 15.03.2017~Krzysztof Karoń: "W 34 minucie wspomniałem o tym, że określenie "katolicki" zostało użyte w edykcie tolerancyjnym z 313 r., co nie jest prawdą - ono zostało użyte po raz pierwszy oficjalnie chyba w dokumentach soboru nicejskiego w 325 r. (w wyznaniu wiary). W czasie historycznym to niewielka różnica, ale błąd to błąd."


avatar użytkownika Jagna

7. @intix

Jestem też co dopiero po ,,odkryciu,, , też przypadkiem Krzysztofa Kieronia.
Czytuje też blog literacki ,,Corylusa,, , tam też bylo o nim. Bardzo dziękuje za te dla nas ,, przybliżenie,, postaci pana Kieronia. Pozdrawiam też @gościa nie mogłam wpisać sie u niej pod jej wpisem o wecie PAD-a, też tak myślę , że zaczekamy do wrzesnia.Nie mogę więcej pisać , bo nawala mi komputer ,wszystkich bardzo serdecznie pozdrawiam Jagna.

avatar użytkownika intix

8. @Jagna

Witaj...:)
Dziękuję, że jesteś...

Pozdrawiam Cię serdecznie... Świątecznie... także Wszystkich, do których to pozdrowienie dotrze...

avatar użytkownika gość z drogi

9. droga @Intix,Ty wiesz :)

Ty wiesz,że nie raz ciemną nocą siadam do komputera by w ciszy i zadumie spotkać się z Tobą w necie,Z Tobą i tymi świetnymi tekstami i modlitwami :)dotykając ekranu z pozdrowieniem ,wiem,że TY wiesz :)
dzięki kochana za trud i za cierpliwość w prowadzeniu nas po tych niezwykłych Scieżkach
i serdeczne podziękowania za Pana Krzysztofa :)
Szczęść Boże :)
Polsko :)

gość z drogi

avatar użytkownika gość z drogi

10. Droga @Jagno,doskonale rozumiem Twoje uczucia i szczerze je

szanuję ,ale TY przecież TO wiesz :)
Droga Wielkopolsko tak długo czekaliśmy na Dobrą Zmianę,tak długo a dzisiaj mamy przepiękne święto
Swięto Naszej Hetmanki i Cudu na Wisłą ,widomego ZNAKu Jej opieki
serdeczne pozdrowienia dla WielkoPolski :)

gość z drogi

avatar użytkownika gość z drogi

11. właśnie jesteśmy świadkami przepięknej

Defilady z Okazji Swięta Wojska Polskiego
patriotyzm przeplata się ze słowami "Boże chroń Polskę "

"jak dobrze być dumnym Polakiem "
serdeczne pozdrowienia

gość z drogi

avatar użytkownika intix

13. „GRZEGORZ BRAUN ZAPRASZA” NA SPOTKANIE I WEBINARW ostatnich miesiącach można by zauważyć wycofanie Grzegorza Brauna z przestrzeni publicznej. Mniej organizowanych konferencji i wykładów – spowodowane to było bardzo intensywnymi pracami najpierw nad produkcją filmu „Luter i rewolucja protestancka”, a następnie jego promocją podczas trasy objazdowej.

Teraz chcemy nadrobić wszelkie zaległości i w związku z tym zapraszamy na spotkanie do Częstochowy, którego organizatorem jest Częstochowski Klucz Pobudki.

Gościem specjalnym Grzegorza Brauna będzie Krzysztof Karoń i wspólnie postarają się odpowiedzieć na pytanie: „Eurokołchoz zaorany. Co dalej?”.

Termin: 9 stycznia (wtorek) 2018, godz. 18:00


Miejsce: Muzeum Monet i Medali św. Jana Pawła II w Częstochowie, ul. Jagiellońska 67/71


W celu zapewnienia miejsca siedzącego prosimy o pobranie bezpłatnej karty wstępu. Można to zrobić TUTAJ.

Nie możesz przyjechać do Częstochowy? Weź udział w webinarze, podczas którego będzie prowadzona transmisja online i wysłuchaj spotkania niezależnie od miejsca, w którym będziesz (warunkiem jest dobre łącze internetowe). W tym celu koniecznie dokonaj rejestracji na spotkanie za pośrednictwem poniższego linku:

Podczas jego trwania, podobnie jak podczas spotkania, będzie możliwość zadawania pytań do prelegentów.

Serdecznie zapraszamy!

Za: www.pobudka.org/

* * *
Pozwolę sobie załączyć osobiste zaproszenie od Pana Grzegorza Brauna:

=> Słowo od Brauna, 23.12.2017avatar użytkownika intix

14. Krzysztof Karoń wRealu24.tv

Opublikowany 11 sty 2018

O zmianach w rządzie i o programie edukacji społecznej


https://youtu.be/7kDrW_PJMyg
avatar użytkownika intix

15. Krzysztof Karoń:

Opublikowany 19 sty 2018

DLACZEGO PAŃSTWO POLSKIE MUSI BYĆ ZLIKWIDOWANE?

ROLA TWÓRCÓW KULTURY W LIKWIDACJI PAŃSTWA POLSKIEGO.
Wałbrzych [18.01.2018]

(Pan Krzysztof Karoń od 15:20)


https://youtu.be/cDPUBgoQeOk

avatar użytkownika intix

16. Ks. prof. Tadeusz Guz i Krzysztof Karoń - debata

Rozpocznie się 20 sty 2018

"Ostateczny cel marksizmu. Raj czy piekło na ziemi?"

Ks. prof. Tadeusz Guz i Krzysztof Karoń - 20.01.2018 godz.16.00

Wrocław ul. Borowska 174 w rotundzie Kościoła św. Franciszka z Asyżu
(wejście od Borowskiej jak do kawiarenki, dojazd: przystanek Działkowa)


https://youtu.be/v7pskl7PKBo

avatar użytkownika intix

17. Ks. prof. Tadeusz Guz i Krzysztof Karoń - debata

Nadawana na żywo 20 sty 2018

"Ostateczny cel marksizmu. Raj czy piekło na ziemi?"


https://youtu.be/XzMjGJHrp7o

avatar użytkownika intix

18. Karoń i Rola.

... o antypolskim MSZ, Czputowiczu, konflikcie z Izraelem i upadku polskich uczelni!
Transmisja rozpoczęta 25 minut temu


https://youtu.be/UvzYsA7yDtE

avatar użytkownika Maryla

19. Prof. Krysiak: Dla Spinellego


Prof. Krysiak: Dla Spinellego kluczem było zniszczenie w Europie wszelkich więzów narodowych i systemu wartości

Dlaczego Unia Europejska chce stworzyć własny „nowy wspaniały
świat” i narzuca państwom członkowskim własną ideologię? I dlaczego
Wspólnota, zakładana przez Roberta Schumana i Konrada Adenauera, odeszła
tak daleko od ich wizji? O komentarz w tej sprawie poprosiliśmy prof.
Zbigniewa Krysiaka, Prezes Instytutu Myśli Schumana.

Wizja Schumana vs ideologia Spinellego

W pierwszych
dwóch dekadach po wojnie decydujący wpływ miała idea Schumana, czyli
Wspólnota Nardów Europy. Z tego wyszła Wspólnota Węgla i Stali oraz
Europejska Wspólnota Gospodarcza. Miało się to rozwijać w duchu
wspólnoty, przy zachowaniu tożsamości, autonomii i suwerenności państw
narodowych, poprzez stworzenie pewnych więzów, które będą scalały
wspólnotę, w której nie ma dominacji, a w sposób partnerski i przyjazny
rozwija się różne obszary w przestrzeni gospodarczej, naukowej
czy społecznej

— opowiadał prof. Krysiak.

Jednak
w latach 80. dochodzi do głosu ideologia Altiero Spinellego. Ona była
znana już wcześniej, jednak po wojnie nie miała szans na rozwinięcie się
ze względu na dominującą wizję Schumana i  Adenauera, która
w chrześcijańskiej misji skutecznie podziałała na pojednanie narodów
Europy. Po okresie swego rodzaju przeczekania, w latach 80. na gruncie
różnych ruchów komunistycznych, ideologia ta uzyskuje istotny wpływ
w Parlamencie Europejskim

— powiedział ekspert.

Ekspert: Kluczem było zniszczenie narodów i wartości

Jak
podkreślił, właśnie wtedy zaczęła dominować wizja UE jako superpaństwa,
pod hegemonią Niemiec i Francji, ale w szczególności Berlina oraz
usunięcia narodów. Wraz z tą wizją wiąże się się także kwestia
wprowadzenia do agendy europejskiej tematów stricte
ideologicznych. Dlaczego?

W idei Schumana nie było
w ogóle spraw, które dotyczyłyby postawienia na zagadnienia
ideologiczne, np. seksualności czy par homoseksualnych. To była rzecz,
która w ogóle nie miała żadnej przestrzeni. Traktowała te problemy jako
sprawy, które poszczególne państwa rozwiązywałyby w ramach
swojej autonomii

— zwrócił uwagę prof. Krysiak.

Dla
Spinellego kluczem było zniszczenie wszelkich więzów narodowych,
patriotycznych, destrukcji ich tożsamości, kultur, a w końcu
chrześcijaństwa. Bo bez zniszczenia tego systemu wartości, nie udałoby
się stworzyć superpaństwa, w której dominantą jest agresja kapitałowa
i w dalszej perspektywie przemoc

— powiedział rozmówca portalu wPolityce.pl.

CZYTAJ WIĘCEJ: NASZ WYWIAD. Ks. prof. Bortkiewicz: Obecne władze UE rezygnują z projektu Europy suwerennych państw na rzecz Europy - kołchozu

Prof. Krysiak: Ta wizja zakłada stworzenie europejskiego superpaństwa

Co należy
rozumieć przez „przemoc” w ideologii Spinellego? I jakie
niebezpieczeństwa niesie ze sobą wprowadzanie w życie tej wizji? W tej
części rozmowy poruszona została również kwestia wiązania budżetu
UE z praworządnością, a także europejskiej armii.

Z opracowań
Spinellego wynika, że - załóżmy - poddając się uzależnieniu środków
budżetowych od praworządności, zgodzilibyśmy się na usunięcie systemu
sprawiedliwości w poszczególnych państwach i w dalszej kolejności roli
parlamentów krajowych. W takim superpaństwie wszelkie decyzje,
we wszystkich aspektach, zapadałyby centralnie - symbolicznie w Brukseli

— opowiadał prezes Instytutu Myśli Schumana.

Jednym
z narzędzi przewidywanych przez Spinellego było tworzenie tzw. sił
policyjno-wojskowych. Gdyby teoretycznie doszło do uzależnienia od tzw.
praworządności, następuje usuwanie roli naszego wymiaru sprawiedliwości,
parlamentu, instytucji oraz konstytucji, to w Polsce i wielu innych
krajach z pewnością wybuchłyby bunty społeczne, a nawet doszłoby
do rozruchów o charakterze militarnym

— mówił.

Rysuję
ten obraz celowo, aby pokazać, jak daleko Spinelli wchodził
w tę perspektywę. Na taką okoliczność siły europejskie w ramach
legislacji takiej federacji miałyby prawo do tłumienia tych rozruchów

— dodał prof. Krysiak, przypominając o niedawnych dyskusjach o powołania armii europejskiej.

Nie
powinniśmy do tego dopuścić. W ideologii Spinellego armia europejska
nie miała chronić Europy przed agresorem zewnętrznym, lecz miała być
powołana jako narzędzie do sprawowania kontroli w superpaństwie

— powiedział.

Widzimy więc wyraźną przeciwstawność wizji Schumana i Spinellego

— puentował ekspert.

Nasz
rozmówca przypomniał też o istnieniu grupy Spinellego w Parlamencie
Europejskim, w której zasiadają także polscy europosłowie, wypełniającej
silną rolę lobbingową. W jej manifeście akcentuje się wynoszenie
UE do superpaństwa i tworzenia system postnarodowego.

Na koniec rozmowy padło ważne ostrzeżenie.

W kręgach
centroprawicowych, którzy nie rozumieją tego problemu, panuje bierność
wobec tych procesów, które toczą się od lat. Przeciwko temu nie
wystarczy jakiś silny rząd, który dziś jest, ale jutro może go nie być;
nie wystarczy grupa liderów politycznych, rozumiejących problemy jak
premier Morawiecki. Ale za chwilę nawet osoby o nastawieniu prawicowym
nie będą tego dostrzegać. A liderzy Unii już widzą siebie jako
superpaństwo i oceniają, że ta koncepcja jest faktem oraz dobrem
bezwzględnie obowiązującym, a inni są tylko przeszkodą do tworzenia tej
nowej „super” jakości funkcjonowania Europy

— przestrzegał prof. Zbigniew Krysiak.Maryla

------------------------------------------------------

Stowarzyszenie Blogmedia24.pl