SKOŃCZMY Z DYRDYMAŁAMI

avatar użytkownika michael

 

 

*

Chciałem zawołać "skończcie z tymi pier..ołami". Dyrdymały nie są wystarczająco dosadne. Ale widząc w jak głęboko tkwimy w tradycji i praktyce totalitarnego systemu politycznego zapożyczonego od Narodowo Socjalistycznej Niemieckiej Partii Robotniczej, nie powinniśmy ryzykować naszych stron pojawieniem się sztafet ochrony pieczętującymi nas tablicami «Nur für Koalition» albo «Zutritt verboten». Tak jak to się stało z Pauliną Matysiak, która odważyła się stanąć w obronie polskiego interesu narodowego.
To są teraz zakazane piosenki polskich podludzi. «Polnischer Untermensch von PIS».

«DYRDYMAŁY».

Ale wracając do tytułowego tematu. 97,36% energii i czasu oficjalnej propagandy okupanta skupiają uwagę opinii publicznej na różnych sztucznie wytworzonych konfliktach, dyrdymałach właśnie tylko po to by odwrócić naszą uwagę od spraw najważniejszych. Ta jak to robią w tramwaju doliniarze, zwani niekiedy złodziejami kieszonkowymi. Jeden taki "dał dla drugiego w mordę", ludzie się gapią, a doliniarze zgarniają pasażerom portfele. Popatrz, wróbelek na dachu i... portfel znika...

Problem polega na tym, że propaganda okupanta podsuwa te tematy w formie brutalnej prowokacji, a niestety nasza strona polityczna koncentruje nieomal całą swoją uwagę na obrabianiu tych prowokacji, czyli paskudnych draństw czynionych specjalnie i z głębokim namysłem tylko w jednym celu - by odwrócić naszą uwagę od spraw dla Polski zasadniczych.

To jest coś takiego jak by we wrześniu roku 1939 roku cała uwaga polskiej opinii publicznej była skupiona na prowokacji gliwickiej. Fakt, ta prowokacja była paskudztwem sama w sobie. W tym lipnym napadzie okupant zamordował kilka niewinnych osób. Ale gadać godzinami o tej prowokacji, gdy bomby spadają na Warszawę a czołgi Guderiana tratują polskie drogi - to jednak potężna dysproporcja. Zbrodnia jest zbrodnią, a wszelkie prowokacje są osłoną tej zbrodni. 

A że okupant nie ma sumienia i gardzi wszystkim co dla nas jest święte, więc jego prowokacje także są paskudne i albo same w sobie są zbrodniami, albo balansują na krawędzi zbrodni, zwanej niekiedy łamaniem prawa. Przecież znęcanie się nad księdzem Michałem Olszewskim jest łajdactwem samym w sobie. Ale w tym samym czasie trwa «Wendetta bodnarowców. „Czyszczą do spodu”. Bez patrzenia na ofiary i koszty» Trwa cwelowanie Narodu. «Cwel. Majtki zdjęte. Wal mnie»

«TAKTYCZNY i STRATEGICZNY EFEKT DZIAŁAŃ WOJENNYCH»

Przestrzeń prowokacji i pole rzeczywistych działań wojennych realizujących najważniejsze cele okupacji nie są ani rozłączne ani podzielone wyraźną granicą. Jest to jeden ciągły obszar, w którym zaliczenie zdarzeń do kategorii prowokacji lub ważnych działań wojennych okupanta decyduje ich taktyczny albo strategiczny efekt. Obie dziedziny są równie podłe, złe, a nawet zbrodnicze. Dlatego warto jest przeprowadzić dokumentację tych zjawisk na przykładach, tak aby nasza komunikacja w naszej polityce oraz nasza polityka informacyjna nie zapominała o tym, co najważniejsze.

A co jest niewątpliwie najważniejsze, ujawniło się w utracie finansowania polskiej gospodarki od stycznia do czerwca roku 2024 na poziomie, który jak szacuję, może już wynosić ok. 60 miliardów złotych czyli ok. 10% planowanych rocznych dochodów polskiego budżetu.

A mnie, w tym przypadku niezmiernie interesuje wymiar kary. Infamia - to na początek.

 

* * *

Trzeba zniszczyć «Wielką Ściemę» antypolskiego totalitaryzmu.

Nie akceptujemy żadnej totalitarnej siły politycznej,
wrogiej Polsce, polskiemu Państwu i polskiej racji stanu,
pełnej pogardy, kłamstwa i nienawiści
.

Polsce jest potrzebna prawdziwa, uczciwa opozycja!

 

* * *

następny - poprzedni

5 komentarzy

avatar użytkownika michael

1. DOKUMENTACJA NA JEDNYM PRZYKŁADZIE

CPK - jest strategicznym «węzłem transportowym», który na przykład w Wikipedii lub Encyklopedii PWN jest zdefiniowany jako miejsce, w którym zbiegają się co najmniej trzy szlaki transportowe, a w szerszym znaczeniu obszar odgrywający ważną rolę w komunikacji oraz transporcie: drogowym, kolejowym, lotniczym, wodnym itd.

Dlatego nazywanie lądowego portu transportowego CPK w Baranowie lotniskiem już jest oszustwem polegającym na zdegradowaniu funkcji intermodalnego portu lądowego, łączącego szlaki transportu lotniczego, kolejowego i drogowego w ruchu towarowym i osobowym do jednej tylko funkcji lotniska w ruchu pasażerskim jest nie tylko degradacją, ale wręcz bandyckim napadem na strategiczne warunki rozwoju gospodarczego w Polsce. Ruch pasażerski takiego nawet nadrozwiniętego w przyszłości lotnisko Okęcie, to co najwyżej 5% planowanego polskiego interesu z węzła transportowego w Baranowie. To jest rzeczywisty strategiczny cel napaści okupanta na Polskę. Co ciekawsze węzeł transportowy w Baranowie zwany CPK został już włączony do europejskiego systemu transportu i łańcuchów dostaw. Tuskowa megafantazja jest projektem wyłączenia Polski z tego systemu. 

Dlatego po naszej stronie politycznej, mam tu na myśli także dziennikarzy i wszelkiej maści publicystów, którzy myśląc o CPK kojarzą ten program tylko z lotniskiem, to znaczy, że już ulegają propagandzie wojsk okupacyjnych i faktycznie wspierają ich dezinformację.

CPK to nie lotnisko - to WĘZEŁ a nawet PORT TRANSPORTOWY i KOMUNIKACYJNY.  

avatar użytkownika michael

2. KILKA DALSZYCH PRZYKŁADÓW PODRZYNANIA GADŁA POLSKIEJ GOSPODARKI

KOLEKCJA MARKA GRÓBARCZYKA

 JEDEN - Wąskim gardłem pomocy udzielanej Ukrainie miał być eksport zbóż tranzytem przez Polskę i dalej przez terminale zbożowe w systemach portowych Szczecina i Gdańska. Ekipa tuskiego okupanta pod przeróżnymi pretekstami zablokowała możliwe inwestycje w rozwój terminali zbożowych i w Szczecinie i w Gdańsku, prawdopodobnie licząc na to, że ten ukraiński eksport będzie musiał ruszyć przez niemiecki port Mukran

 DWA - Bardzo ważnym elementem europejskiego systemu transportowego TEN-T był już do końca przygotowany projekt głębokowodnego portu kontenerowego w Świnoujściu. Pozwolenie na budowę zostało wydane jeszcze w czasach poprzedniego rządu PiS, budowa miała ruszyć teraz. Start tej inwestycji został zablokowany pod żałosnym, ekologicznym pretekstem zaskarżenia pozwolenia na budowę przez totalitarnego okupanta. 

Ta konkretna inwestycja powiązana jest z budową nowego głębokowodnego toru żeglugo morskiej - co również zostało zablokowane. Dodam ciekawy fakt taki, że dotychczasowe tory żeglugi morskiej zespołu portowego Szczecina i Świnoujścia były nieustannym źródłem konfliktów i starć z Niemcami. 

 TRZY - Dopuszczenie do zmiany roli Portu Gdańsk w globalnym transporcie morskim Jednym z kluczowych skutków będzie utrata przez Port Gdańsk bezpośrednich połączeń kontenerowych z Azją, realizowanych dotychczas przez wielkie kontenerowce Maerska. Zamiast tego, gdański port stanie się portem feederowym, odbierającym dostawy przeładowane na mniejsze statki w głównych portach przeładunkowych.

Według nieoficjalnych doniesień, rolę takich portów hubowych mają przejąć niemieckie Wilhelmshaven i Bremerhaven. [www.statkiem.pl]

 CZTERY - W bardzo podobny sposób została wstrzymana inwestycja przywrócenia ekonomicznej żeglowności rzeki Odry. Transport na starym odrzańskim szlaku został zlikwidowany jeszcze za czasów poprzednich rządów Donalda Tuska, a dziełem pani premier Ewy Kopacz było podpisanie w roku 2015 państwowej umowy pomiędzy Polską a Niemcami degradującą funkcje Odry do ekologicznego zaplecza berlińskiej strefy niedzielnego wypoczynku. Pisałem wtedy o tym skandalu. Ładnych kilka lat zajęło rządowi PiS odkręcenie tych gospodarczych kajdan nałożonych na transportowe zaplecze szczecińskiego zespołu portowego. A gdy wreszcie prawne kajdany zostały zrzucone i Polska odzyskała inwestycyjną zdolność do odtworzenia tego szlaku - ekipa «Koalicji 13 grudnia» teraz wniosła nowe kajdany, prawdopodobnie pod hasłem «Rozwojowi Polski - Nie»
Oczywiście to działanie nie jest głupawą opozycją do inicjatywy «Tak dla Rozwoju» Pauliny Matysiak i Marcina Horały. Hasło «Rozwojowi Polski - Nie» po prostu wyraża strategiczną doktrynę polityki «Koalicji 13 grudnia»

PIĘĆ - Polityczna doktryna rządowego ugrupowania Donalda Tuska «Rozwojowi Polski - Nie» jest jaskrawo widoczna także w działaniach w sprawie portu w Elblągu. Co z tego, że pisowski przekop Mierzei Wiślanej został zrealizowany. Aktywnego gospodarczo portu w Elblągu nie ma i nie będzie. «Rozwojowi Polski - Nie». Piniędzy także nie ma i nie będzie.  

SZEŚĆ - Porozumienie pomiędzy Donaldem Tuskiem a Olafem Scholtzem w sprawie zaopatrzenia rafinerii w Schwedt kazachską czyli rosyjską ropą dostarczaną z polskiego Naftoportu albo rurociągiem Przyjaźń. To rozwiązanie działa w sprawie wywalenia Orlenu z polskiego rynku paliw, konkurując znacznie tańszym rosyjskim surowcem, sprzedawanym wręcz po cenach praktycznie dumpingowych

 I TAK DALEJ. Proszę o zauważenie, że wymieniłem tylko tytuły do dokumentacji zablokowania inwestycji służących rozwojowi siły gospodarki morskiej Polski. To są blokady niszczące konkurencyjność tylko jednego działu polskiej gospodarki. Wbrew pozorom nie jest to osłabienie państwa polskiego. To jest zniszczenie infrastrukturalnych warunków działania każdej gospodarki w Polsce - gospodarki prywatnej, gospodarki morskiej, przemysłowej czy tam rolnej albo energetycznej. Słowa nie powiedziałem o jakimkolwiek przemyśle, na przykład o przemyśle zbrojeniowym albo o sprawności i uzbrojeniu polskiej armii.

To tylko kila przykładów z kolekcji Marka Gróbarczyka, które zgodnie z moim przypuszczeniem w niedalekiej przyszłości zabiorą dochodowi budżetu Państwa Polskiego około 100 miliardów złotych rocznie. Tylko 14% tych dochodów rocznie i to tylko w wyniku draństw tej kolekcji przykładów podrzynania gardła polskiej gospodarki z kolekcji pana Marka.

avatar użytkownika michael

3. JESZCZE JEDEN KOMENTARZ

Posłowie «Koalicji 13 grudnia» zapewne doskonale zdają sobie sprawę z tego, co się dzieje, najprawdopodobniej dobrze wiedzą, że czynnie uczestniczą w mordowaniu Rzeczypospolitej Polskiej i sądząc po kolejnych głosowaniach w Sejmie godzą się z tym stanem rzeczy.
Jednym słowem, działając wspólnie i w porozumieniu uczestniczą w procedurze likwidacji Polski.

Ciekawe jest to, co otrzymują w zamian!
Nie potrafię uwierzyć w to, że jest to iluzoryczne przekonanie, że dyrdymały, które opowiadają o sprawach, które ludzie mają poniżej pasa, albo o tym, że trójpodział władzy polega na wydzieleniu z Polski niezależnej, samorządnej i totalitarnej republiki sędziowskiej sędziokracji. Nawet "
Gdy się komuś pomiesza MONTESQUIEU z MACHIAVELLIM""

Monteskiusz uważał, że o jakości państwa stanowi jakość gwarantowanych przez państwo wolności obywateli. Filozof wysunął myśl, że sprzyja temu ograniczenie władzy, a zwłaszcza jej podział". A państwo to nie kawałek sera, który wystarczy ciachnąć nożem na trzy osobne kawałki. Państwo to społeczeństwo, a społeczeństwu potrzebna jest myśl, konieczny jest rozum służący zrozumieniu rzeczywistości. Głupcy zwani totalitarną opozycją nie mają bladego pojęcia o tym, że Monteskiusz podzielił władzę, by ją ograniczyć tak, by możliwe było ukonstytuowanie równowagi ośrodków władzy. To jest mniej więcej nasz sposób myślenia o ustrojowych warunkach szczęśliwego i zrównoważonego rozwoju cywilizowanych społeczeństw w XXI wieku. Szacunek do człowieka. Po prostu.

avatar użytkownika hrponimirski

4. @michael

dzisiaj uslyszalem jak jeden robotnik do drugiego krzyczal "Obejtek powiedzial, ze to byla wina Morawieckiego"...

potem wpisalem w wyszukiwarke "ile ukradl PiS", na Biznes Insider byl niedawny artykul, wyliczenie afer PiS od finansowania TVP ok. 1,5mld (jakby neoTVP nie dostala wiecej) i pare innych... nie wiem czy dobilo do 2ch mld (moze 3mld)... przy czym afere GetBack przypisal PiSowi...

na koniec napisali, ze PO miala tylko afere luki VATowskiej, ale nie napisali, ze to prawie 300mld...

kiedys na S24 wspomnialem o tych 300mld... ktos mi wyskoczyl z 1 mld za (chyba) elektrownie... ja odpisuje... "niech Pan wymienia dalej... i tak nie dojdziemy do 300mld"...

-----

rudy szwab nie jest problemem, problemem jest, że większość nas Polaków kompletnie przestała myśleć, jeśli chodzi o politykę; podtrzymuję tezę (mój dawny tekst), że są jak "psy Pawłowa" - Kaczor->Dyktator->ślinienie się (ew. 8*). To do nich musimy jakoś dotrzeć, choć nie wiem jak, bo każda próba dyskusji to ściana

-----

i na koniec taka ciekawostka... znajomy, który miał zainstalowanego "antywirusa" Kasperskiego, teraz boi się Pegazusa

avatar użytkownika michael

5. @hrponimirski - DWA i PÓŁ TYSIĄCA TON STUZŁOTOWYCH BANKNOTÓW

https://blogmedia24.pl/node/80727 - 07.10.2018 - cytat:

W tych wszystkich zdarzeniach widać jasny zarys właściwej i bardzo prostej diagnozy tej niby bardzo skomplikowanej rzeczywistości. Tak. Toczy się bardzo skomplikowana gra, zażarta wojna na wielu frontach, stosowane są agresywne środki wrednej napaści. A diagnoza jest prosta jak budowa cepa. 
 
Tym wszystkim s... synom chodzi o pieniądze. O wszystkim decyduje konkretny interes ekonomiczny. Ukraść Polakom 250 miliardów złotych to przecież bardzo wartościowy łup. 250 miliardów złotych w banknotach stuzłotowych to 2325 ton pieniędzy. Dwa tysiące trzysta dwadzieścia pięć ton pieniędzy. Pan Grzegorz Schetyna, pani Katarzyna Lubnauer stają do gorączkowej walki w obronie tych ukradzionych ponad dwóch tysięcy ton stuzłotowych banknotów.
 
W rzeczywistości jest jeszcze gorzej. Totalitarna opozycja wcale nie walczy o te już ukradzione pieniądze. Oni biją się tylko o to, by można było bezkarnie kraść dalej. Aby było, jak było.