13 KWIETNIA DZIEŃ PAMIĘCI OFIAR ZBRODNI KATYŃSKIEJ

8 komentarzy

avatar użytkownika michael

1. Wpis bardzo krótki - a bardzo ważnych treści sporo

O tych treściach, krótko i w punktach:

Po pierwsze los Polski to nie przedmiot przetargu o to, kto da więcej. Dlatego żadna kampania w żadnych wyborach nie powinna się sprowadzać do takiego targowiska. Musi być znakomicie i bardzo krótko przedstawiana strategia wyznaczająca ambitny cel. Wszystkie tak zwane konkrety mają być pokazywane jako narzędzia zbliżające nas do tego celu. Nie co dostaniemy, ale po co to coś mamy otrzymać.
Przykład:
Nawet takie 300+ czy tam 800+. Owszem, także po to, aby nam było lepiej, ale przede wszystkim jest to inwestycja w popyt, po to by nam rosła produkcja, by rosła gospodarka, by rósł rynek, by pieniądze na tym rynku obracały się prędzej, by Polska była silniejsza... żadne rozdawnictwo, to narodowy rynkowy interes.

A po drugie - teraz jest wojna w zaawansowanej fazie, wróg jest już w naszych granicach i działa jako okupant demolując i rabując.

Po trzecie - w tym krótkim wpisie jest informacja o totalitaryzmie tej okupacji. Dlatego ten współczesny totalitaryzm wymaga nowej współczesnej definicji, która dokładnie opisuje wszystkie współczesne totalitaryzmy od XVIII wieku od jakobinów rewolucji francuskiej przez reżimy Hitlera, Stalina, Mao, aż do jak najbardziej aktualnych. Totalitaryzm jako formacja ustroju państwa działająca jako przeciwieństwo demokracji pod pozorem praworządności.

Po czwarte cywilizacyjny aspekt współczesności zwracając uwagę na "twierdzenie Feliksa Konecznego" o niemożliwości współistnienia różnych cywilizacji wobec przekonania o istnieniu "wspólnych europejskich wartości" mimo równoczesnego założenia "wielokulturowości".
Przykład:
Nawet w starej Europie w obrębie "cywilizacji chrześcijańskiej" przez całą polityczną historię od czasów starożytności dominowała i jak się okazuje nadal dominuje kultura a nawet cywilizacja imperialnych monarchii absolutnych, w którą intensywnie przekształca się Unia Europejska. Dlatego cywilizacja zamordyzmu niemieckiego lub rosyjskiego nie jest w stanie współisnieć ze starą polską kulturą Cywilizacji Rzeczypospolitej Obojga Narodów.
Niemieckie albo rosyjskie systemy władzy nie są w stanie zrozumieć, że polskie samodzielne działania nie są paskudną niesubordynacją lecz rozwiązywaniem problemów w miejszu ich powstawania. Na tym polega istota tego problemu cywilizacyjnego.  

I tak dalej. W tym komentarzu dotknięte i tylko nieco rozwinięte zostały te problemy, do których nawiązywał zasadniczy wpis. Ani słowa o tym co znaczy, że nie tylko.

avatar użytkownika michael

2. PKB_Polityka bezpieczeństwa obronnego Polski - Duda versus Tusk

Lista państw świata według PKB nominalnego [link] Wiki

PKB - LISTA KRAJÓW [link] Trading Economics

W rzeczywistości geopolityczne kłamstwo geokłamców «Koalicji 13 grudnia». Pozostaje tylko odpowiedź na pytanie - czy to jest niekompetencja albo głupota czy zdrada?

Czy to prawda, że "PKB Europy i  Rosji jest większe od amerykańskiego"?
USA          - 25.440
Europa      - 14.500
Rosja          - 2.240
a Niemcy    - 4.082

avatar użytkownika michael

3. Mariusz Błaszczak

Propozycja europejskiej tarczy antyrakietowej została odrzucona przez polskich wojskowych ponieważ;
Po pierwsze, europejska tarcza antyrakietowa jest projektem, który funkcjonuje wyłącznie na papierze i nie jest w żaden sposób zaawansowana - to jest koncepcja.
Po drugie, dlatego, że faworyzuje niemiecki przemysł zbrojeniowy.
Po trzecie, dlatego, że podobną opinię prezentowali specjaliści innych państw europejskich, bo przypomnę, że w tym projekcie nie ma Francji, nie ma Włoch, Hiszpanii, Portugalii, nie ma państw bałkańskich. Także, to nie jest żadna europejska tarcza antyrakietowa. Jeżeli już mówimy o europejskości, to możemy powiedzieć, że to jest europejska tarcza finansowa przeznaczona dla Niemiec. Tak, żeby wspierać niemiecki przemysł zbrojeniowy.

[Mariusz Błaszczak]

avatar użytkownika michael

4. Małpa w kąpieli

Donald Tusk bije na alarm. "Sytuacja jest krytyczna" [Fakt]

I to jest cholerny, żywy przykład zachowania pana Donalda, kojarzący się z bajką Aleksandra Fredry o małpie w kąpieli.
Raz - to skojarzenie dotyczy tak zwanych dziennikarzy, którzy cytują słowa Pana Premiera o tym, że «sytuacja jest krytyczna» bez słowa o tym gdzie ta sytuacja taka krytyczna jest; w Polsce czy gdzie indziej.
A po drugie sugerując, że Pan Premier nie ma pojęcia o tym, że już otrzymujemy informacje o tym, że sytuacja w Polsce robi się krytyczna i to skutkiem katastrofalnej niekompetencji rządu.

Nie mam zamiaru bawić się tutaj w konkretne wypisywanie jakie to sygnały, mam wrażenie, że to gołym okiem widać. W budżecie za chwilę zabraknie 200 miliardów, za trzy miesiące wejdzie w Polskę kryzys energetyczny, sypią się strategiczne inwestycje alarmując inwestorów, którzy już wpadają w popłoch, co już sygnalizuje wzrost bezrobocia.
Trzeba być małpą w kapieli, by tego smrodu nie czuć.

avatar użytkownika michael

5. System IBCS dla Polski. Siewiera w TV Republika

Najwyższe zaufanie USA zostało zogniskowane w Polsce. [link].
A skuteczność amerykańsko brytyjskiej i polskiej "kopuły" została udowodniona dosłownie parę dni temu na prawdziwym polu walki przeciwko atakowi Iranu na Izrael. Napisałem o tym kilka dni temu [link]. 99% irańskich rakiet manewrujących i dronów zostało zestrzelonych.
W tych systemach jest i BMS i IBCS wykorzystywany już teraz w amerykańskich, brytyjskich i polskich wojskach. W tych systemach są polskie rozwiązania techniczne. W niektórych przypadkach w Polsce wdrażane są rozwiązania przed ich wdrożeniem w USA. Tak więc próba wycofania Polski z tych programów - by wczepić nas w europejskie iluzje, oznacza cofnięcie polskiej i zarazem europejskiej gotowości bojowej o lekko licząc 30 lat. Pisałem o tym ostatnio kilka razy.

I jest jeszcze jeden aspekt. Iluzjoniści polityczni europejskich elit władzy są przywiązani do iluzji wielkiego euroazjatyckiego imperium od Wysp Kanaryjskich do Kurylskich - oczywiście ze stolicą w Berlinie.
To jest prawdziwa i 100% iluzja, ponieważ nie jest możliwa taka przyszłość polityczna - tak jak nie jest możliwe w tym imperium współistnienie Moskwy i Berlina. Mówiąc krótko tak jest, bo nie jest możliwe istnienie dwóch totalitarnych dzierżymordów obok siebie. Totalitarna władza prędzej czy później musi być trzymana w jednej garści.

Stąd bierze się moja ulubiona legenda o marzeniu Putina, który zamierza gdzieś kiedyś, gdy przyjdzie na to czas - zbombardować Drezno i spalić Berlin.

avatar użytkownika michael

6. 20 kwiwtnia: Międzynarodowy Dzień Wolnej Prasy

20 kwietnia to święto wolności słowa i możliwości przekazywania prawdy przez dziennikarzy. Międzynarodowy Dzień Wolnej Prasy został ustanowiony w 1991 roku z inicjatywy organizacji Reporterzy bez Granic zajmującej się monitorowaniem prawa do wolnej prasy i wolności wypowiedzi w mediach na całym świecie.

"Wolność prasy jest powszechnie uznawana za fundament demokratycznych społeczeństw, ponieważ każdy obywatel państwa przestrzegającego prawa człowieka powinien mieć dostęp do prawdziwych i wiarygodnych informacji" – informuje Instytut Pamięci Narodowej.
[link]

avatar użytkownika michael

7. A jak na ironię

A jak na ironię pierwszy brutalny atak nowej tuskowej dyktatury, nieomal natychmiast po 13 grudnia 2023 roku, był skierowany przeciwko wszelkiej wolności prasy, radia i telewizji. Już po paru miesiącach widać, że celem tej napaści nie było przejęcie ale brutalne zniszczenie systemów wolne komunikacji społecznej. Powtarzam, w tych działaniach gołym okiem widać wręcz odruchowe i często nawet nie świadome działanie totalitarnej formacji społecznej. Wzorem jest rosyjska, niemiecka albo chińska formacja cywilizacji turańskiej. Wzorem jest Hitler, Stalin, Mao, Pol Pot albo współczesny Putin, Łukaszenka i inni totalitarni wodzowie współczesnego świata.
Po prostu ordynarny i bezczelnie prymitywny komunistyczny zamordyzm.
Dokładnie zgodnie ze współczesną definicją totalitaryzmu albo komunizmu.

avatar użytkownika michael

8. Orientacyjne straty Rosji w wojnie na Ukrainie - 21.04.2024

Źródło: https://twitter.com/GeneralStaffUA
https://pbs.twimg.com/media/GGra06vWEAAFx8D?format=jpg
https://pbs.twimg.com/media/GLqZvnIW0AA-CoO?format=jpg

Prawie 55 tysięcy żołnierzy straciła Rosja przez dwa miesiące. No i 731 czołgów oraz 12 samolotów. Rosja skazuje na zgubę swoich obywateli, przy okazji morduje tysiące Ukraińców, popełniając wszystkie możliwe zbrodnie wojenne. Rosja w czasie 8 tygodni straciła więcej niż ilość czołgów, które według rankingu Global Firepower aktualnie posiada Polska (569).
Poprzednia informacja z 19 lutego, 2024 [link]