ŚMIERĆ GENERAŁA

avatar użytkownika michael

*

Etiuda o praworządności - 70 lat temu, 24 lutego 1953 roku, w więzieniu przy Rakowieckiej w Warszawie komunistyczne władze zamordowały generała Emila Fieldorfa. Wtedy komunistyczna praworządność pod fałszywym pretekstem wymiaru kary dla faszystowsko-hitlerowskich zbrodniarzy skazała go na karę śmierci [GP].

TAKA JEST KOMUNISTYCZNA PRAWORZĄDNOŚĆ

Sędzia Piotr Gąciarek z Sądu Okręgowego w Warszawie 2 lutego 2023 roku nie tylko odroczył wykonanie kary brutalnemu bandycie, ale skierował do RPO wniosek o kasację na korzyść bandyty, który dopuścił się brutalnego rozboju [tysol].

TAKA JEST KOMUNISTYCZNA PRAWORZĄDNOŚĆ

Domniemanie braku praworządności w Polsce jest dogmatem antypolskiej agentury współczesnego komunizmu ukrywającego się pod fałszywą flagą liberalnej demokracji. Każdy rosyjski agent, każdy kowal ruskiego miru walczy o komunistyczną demokrację i praworządność w Polsce. Opis tego kłamstwa oplatającego Polskę niestety jest rozproszony w wielu poważnych strumieniach polityki opisywanej tu i tam, tkwi w przeróżnych fiszkach i notatkach. Chcę wydobyć na światło dzienne jedną z tych fiszek, poświęconą parszywemu okruchowi polskiego prawa zwanemu "łańcuchem niskich wymagań ©".

Tak jest, ponieważ odbudowa polskiego systemu wymiaru sprawiedliwości jest w swojej fundamentalnej istocie zadaniem antykomunistycznym. Tak jest, ponieważ degenerowanie systemu prawa stanowi fundamentalny cel, narzędzie, ośrodek przetrwania i obrony totalitarnej formacji komunizmu. Taki jest cel totalnej opozycji zintegrowanej z elitami agresywnego eurokomunizmu.  

Wprost ze współczesnej definicji komunizmu [link] wynika, że celem tej formacji jest:

  • "dążenie do wrogiego przejęcia władzy politycznej, w stopniu umożliwiającym trwałą degenerację prawa państwowego, w sposób zapewniający przejęcie kontroli nad gospodarką, w celu długotrwałej pasożytniczej eksploatacji jej zasobów materialnych i ludzkich, pod ochroną prawa państwowego i międzynarodowego. Ten cel komunizm realizuje wszelkimi dostępnymi, nawet zbrodniczymi środkami [link]".
  • celem jest degeneracja prawa, nie ma mowy o żadnym przywróceniu praworządności. Sędzia Gąciarek nie dlategi wypuszcza bandytę na wolność by przywrócić praworządność, ale by można to było zapewnić bezkarność innym bandytom...
  • "Liberalne elity gotowe są podpalić Polskę, byle tylko upiec w tym ogniu własną pieczeń" (Krzysztof Wołodźko "Platforma Niszczycielska. Podpala kraj, byle coś ugrać" - GP #08 22/02/2023 - [link])

Gołym okiem widać, że tak rzeczywiście jest. Prawo musi być zdegenerowane, by możliwa była bezwzględna grabież i bezprawie współczesnego totalitarnego kolonializmu, bezczelne złodziejstwo pod ochroną prawa.

W rozproszonych fiszkach można znaleźć diagnozy i nazwy innych strumieni polskiej niesprawiedliwości takich jak na przykład doktryna ekstremalnego normatywizmu prawnego według Hansa Kelsena, przetworzona przez takich totalitarnych twórców prawa jak stalinowski Andriej Wyszyński, hitlerowski Hans Frank czy agent sowieckiego wywiadu Teodor Duracz i jego "duraczówka". Tam tkwią korzenie oczywistej sowieckiej agentury w systemach polskiego prawa. Doktryny polskiego prawa i jego systemowa znieczulica i moskiewska agentura to dwa sploty tego samego strumienia polskiego wymiaru niesprawiedliwości. Ten system jest przeżarty przez antypolską agenturę, jest twierdzą i ostatnim szańcem marksistowskiej hydry, patroszącej Rzeczpospolitą.

Jednym najważniejszych źródeł polskiego bezprawia jest "łańcuch niskich wymagań ©, który działa jako stabilizator niesprawiedliwości, umocowany artykułem 7 kpk.

Łańcuch niskich wymagań jest ostoją niemocy Rzeczypospolitej, jako zaprzeczenie zasady "iustitia est fundamentum regnorum". Polskim odpowiednikiem tej zasady jest maksyma Andrzeja Frycza Modrzewskiego "Sprawiedliwość jest ostoją mocy i trwałości Rzeczypospolitej". Proste przykłady [link] pokazują zjawisko daleko posuniętej demoralizacji, która od lat funkcjonuje w systemie, a które od bardzo wielu lat definiuję jako " łańcuch niskich wymagań ©.

Dotyczy to systemu wszystkich gałęzi prawa karnego, cywilnego, gospodarczego,... Prawo musi być zdegenerowane. Komunistyczne prawo musi być niesprawiedliwe. Komunistyczne prawo musi być bezduszne. Komunistyczne prawo musi stać na straży złodziejstwa i bezczelnej grabieży, korupcji i upodlenia, musi być narzędziem komunistycznego terroru i zniewolenia polskiego narodu. Komunistyczne prawo musi być międzynarodową ostoją i opoką antypolskiego łajdactwa nowego europejskiego kolonializmu i zniszczenia suwerenności europejskich narodów.

 

* * *

Dlatego trzeba zniszczyć «Wielką Ściemę» antypolskiego totalitaryzmu.

Nie akceptujemy żadnej totalitarnej opozycji,
wrogiej Polsce, polskiemu Państwu i polskiej racji stanu,
pełnej pogardy, kłamstwa i nienawiści.

Polsce jest potrzebna prawdziwa, uczciwa opozycja!

 

* * *

następny - poprzedni

9 komentarzy

avatar użytkownika michael

1. Dzisiejszy wpis jest skrótem felietonu sprzed dwóch lat:

"Antypolska agentura i ... polski wymiar niesprawiedliwości" (1 lutego 2020 roku). Ten skrót odnosi zagadnienie zamierzonej i świadomie realizowanej degeneracji polskiego systemu wymiaru sprawiedliwości - do rocznicy założycielskiej zbrodni specjalnej kasty sędziów w służbie komunistycznej władzy - jako pierwszego szeregu politycznych kłamców polskiego komunizmu. 

Do napisania tej wersji dawnego felietonu nakłoniła mnie nie tylko zbieżność dat ale uderzające podobieństwo zdrajców sprawiedliwości, którzy mieli bezczelność zakwalifikowania cały bohaterskiego życiorysu wspaniałego polskiego oficera, walczącego w obronie Polski jako faszystowsko-hitlerowską zbrodnię - z lustrzaną zdradą sprawiedliwości dokonaną przez sędziego Piotra Gąciarka. Są to dwa akty stanowiace lustrzane odbicia tej samej zbrodni drwiny ze sprawiedliwości. Wszystko jedno czy ze wspaniałego człowieka prawo robi łajdaka, czy odwrotnie, staje w obronie łajdaka. Jedno kłamstwo jest odwrotnością drugiego kłamstwa. 

Nila Fieldorfa życie i ostateczna niesprawiedliwość jest w cytowanym artykule Piotra Dimitrowicza w #8 Gazety polskiej z 22 lutego 2023 roku [GP]

avatar użytkownika Maryla

2. NARODOWY DZIEŃ PAMIĘCI23 lutego (czwartek)

 

MOKOTÓW

 

Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL (ul. Rakowiecka 37

18.00 Spektakl „Nil – historia bohatera” w reżyserii Wojciecha Rybakowskiego.

 

 

24 lutego (piątek)

 

 

MOKOTÓW

 

Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL (ul. Rakowiecka 37)

9.00-11.00 i 14.00-18.00
Indywidualne składanie kwiatów w miejscu stracenie gen. „Nila”
(zgłoszenia: sekretariat@muzeumrakowiecka37.pl, tel. 22 5479 600)

12.00 Uroczystości państwowe w 70. rocznicę śmierci gen. Augusta Emila Fieldorda „Nila”; złożenie kwiatów pod murem Muzeum.

Maryla

------------------------------------------------------

Stowarzyszenie Blogmedia24.pl

 

avatar użytkownika michael

3. Musimy wygrać dla Polski

avatar użytkownika michael

4. "Stanowimy szalenie ważny obszar strategiczny"

Jeszcze raz: "Stanowimy szalenie ważny obszar strategiczny" - taki jest stan faktyczny, taka jest rzeczywistość z czego doskonale zdajemy sobie sprawę. 

Stawiam pytanie - Kto konkretnie zdaje sobie z tego sprawę?

Odpowiedź nie jest ani łatwa, ani jednorodna, zależy od bardzo wielu czynników, ale z całą pewnością jest zaskakująca.

Mianowicie:
Od bardzo dawna, wręcz od kilkuset lat istniały i do dzisiaj są bardzo aktywne i wpływowe śriodowiska, które doskonale o tym wiedzą i skutecznie realizują ten program. Powtarzam, są to rzeczywiste środowiska rzeczywistych polskich elit, które to po prostu robią. Można tych ludzi wyliczać imiennie, osobę po osobie i wyjdzie co najmniej kilkaset tysięcy ludzi, którzy po prostu robią swoje. Nie pchają się na afisz, nie mają ciągu na szkło, ale robią swoje.

Można też tych ludzi wskazywać zadaniowo, pokazując ich dzieło. Tu podanie przykładów jest już możliwe. Zacznimy skromnie nawet nie od wielkiich idei Józefa Piłsudskiego, lecz najzupełniej współcześnie, wskazując na "Polska Wielki Projekt" albo Klub lub Instytut Jagielloński, które są realizowane w konkretnej przestrzeni, na przykład w postaci idei "Trójmorza" albo "Budapeszteńskiej Dziewiątki" i programu budowy sił zbrojnych Polski. To są rzeczy z pozoru odległe od codziennej intuicji, ale wystarczy przyjrzeć się im uważniej i okazują się być cholernie konkretnymi projektami, które są po prostu realizowane z maksymalną możliwą szybkością.

To są programy inwestycji w przestrzeni trójmorza właśnie, których celem jest zbudowanie trwałej infrastruktury gospodarczej i politycznej, wiążącej tę część Europy w stabilne środowisko suwerennych interesów ekonomicznyxh i politycznych. Parę przykładów takich programów inwestycyjnych, to sieć konektorów gazowych, energetycznych i ropy naftowej w architekturze południkowej oraz sieci połączeń transportowych w połaczeniach kolejowych, drogowych i lotniczych typu Via Carpatia, lub CPK.

I wreszcie coś, o czym mówi się niewiele, ze względów raczej oczywistych, ale dotyczy programu subeuropejskiego sojuszu Polski, Ukrainy, Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych zawieranego na czas "Wojny i Pokoju". Ten sojusz został zaplanowany przed rokiem 2022 i został oficjalnie potwierdzony w lutym i marcu roku 2022 nawet w formie oficjalnego komunikatu politycznego w czasie wizyty rządu polskiego w Kijowie: Dochodziliśmy do głębokiego przeświadczenia, że potrzebna jest współpraca, która ma budować między naszymi narodami związek, który ma mieć naprawdę potężne podstawy. - mówił wicepremier, prezes PiS Jarosław Kaczyński w Kijowie w czasie wizyty 1 czerwca 2022 roku 

Oczywiście już widać kto i co wie w sprawie tego o co walczymy, i równocześnie widzimy ogromny wysiłek polskich elit inaczej, które robią wszystko by storpedować to, o co walczymy i o czym pisał George Friedman (Stratfor). o następnych 100 latach.

____________________________________

Powyżej jest przedruk mojego komentarza do felietonu Ryszarda Surmacza "O co walczymy" [link]

avatar użytkownika michael

5. TOTALITARNA OPOZYCJA ANTYPISU

DEFINICJA TOTALITARNEJ OPOZYCJI ANTYPISU
11 listopada 2022 roku

Totalitarna opozycja zwana totalną jest zorganizowaną grupą przestępczą, świadomie i celowo posługującą się agenturą wpływu, atypolską propagandą, kłamstwem i dezinformacją realizującą plan zniszczenia systemów etycznych i społeczno-politycznych Rzeczypospolitej Polskiej, dążącą do wrogiego przejęcia władzy politycznej, w stopniu umożliwiającym trwałą degenerację relacji publicznych oraz prawa państwowego i prywatnego w sposób zapewniający tej grupie przejęcie kontroli nad gospodarką, w celu długotrwałej, pasożytniczej i bezkarnej eksploatacji jej zasobów materialnych i ludzkich, pod ochroną prawa państwowego i międzynarodowego. Ten cel zorganizowana grupa przestępcza realizuje wszelkimi dostępnymi, nawet zbrodniczymi środkami.

______________________________________

Pojęcie totalitaryzmu jest synonimem następujacych pojęć:
1. Komunizm
2. Liberalna demokracja.
3, Polska totalna "opozycja demokratyczna"

Definicję tych pojęć możemy otrzymać podstawiając w powyższej definicji jedno z tych trzech pojęć w miejsce totalitaryzmu.
[10.08.2007 - link do źródła tej definicji]

Przypisy:
1. Agnieszka Kołakowska "Polityczna poprawność a mentalność totalitarna"
2. Zwracam uwagę na różnicę pomiędzy "mentalnością totalitarną" właściwą dla lewicowych aktywistów stanowiących klasę "w sobie", a "mentalnością komunistyczną" właściwą dla specjalnej kasty "dla siebie", czyli zbrodniczej i absolutnie bezideowej grupy komunistycznych przywódców, tworzących zorganizowane grupy przestępcze, bezwzględnie eksploatujące systemy społeczne i państwowe. To są diametralnie różne mentalności - po dwóch stronach komunistycznej smyczy. Po jednej stronie absolutnie bezideowe zgromadzenie trzymających władzę, a po drugiej rzesze komunistycznych aktywistów i funkcjonariuszy (funków) czyli kompradorskich nadzorców niewolników.

[LINK do komentarza "MENTALNOŚĆ kOMUNNISTYCZNA i TOTALITARNA"], [LINK]

avatar użytkownika michael

6. OBÓZ DEMOKRATYCZNY TOTALITARNEJ DEMOKRACJI

Czt demokracja pozwala na totalitaryzm?

avatar użytkownika michael

7. Od A do Zybertowicza. Informacje, wiedza, mądrość.

Trwa epoka zaprzepaszczania dorobku wielu tytanów ludzkiego intelektu. - „Gdzie mądrość zatracona w wiedzy, gdzie wiedza zgubiona pośród informacji”. - przestroga poety Thomasa Stearnsa Eliota (1888–1965) w dramacie „Opoka”.

autor: Pixabay

[wPolityce].

avatar użytkownika michael

8. Ogromny wzrost wpływów z VAT za rządów Prawa i Sprawiedliwości

W latach 2007-2015, gdy Polską rządziły Platforma Obywatelska i Polskie Stronnictwo Ludowe, wpływy do polskiego budżetu z podatku VAT wzrosły z 96,35 mld do 123,12 mld złotych. Oznaczało to wzrost dochodów do budżetu o 27,8 proc.

Sytuacja zmieniła się diametralnie po dojściu do władzy obozu Zjednoczonej Prawicy. Od 2016 roku do 2022 wspomniane wpływy wzrosły ze 123,12 mld do aż 230,48 mld. To wzrost aż o 87,2%.

W latach 2016–2022 wpływy wzrosły ze 123,12 mld do 230,48 mld złotych. To przyrost aż o 87,2 proc. Jak informuje Ministerstwo Finansów, w 2023 z tytułu podatku VAT do budżetu ma wpłynąć aż 286,3 mld złotych. Co oznacza wzrost o 132,5%. w porównaniu do 2016 roku.
[wPolityce]

avatar użytkownika michael

9. Putin liczył na rozpad NATO po uderzeniu na Ukrainę

Wierzył, że niektóre kraje zaakceptują nawet atak na Polskę! Władimir Putin wierzył, że po inwazji na Ukrainę NATO się rozpadanie, a kraje zachodnie będą błagać Rosję, by nie wyrządzała im krzywdy - wynika z wyciekłych dokumentów rosyjskiej Federalnej Służby Bezpieczeństwa, o których pisze brytyjski The Sun.

Putin liczył na rozpad NATO
Dokumenty opisywane przez dziennik pochodzą ze źródła wewnątrz FSB znanego jako Wind of Change i zostały wysłane do rosyjskiego działacza na rzecz praw człowieka Władimira Osieczkina.

Wynika z nich, że Putin liczył, iż po błyskawicznym zwycięstwie jego wojsk na Ukrainie, której pokonanie miało zająć trzy dni, Zachód będzie trząść się ze strachu, co ostatecznie doprowadzi do upadku NATO. Dyktator miał wskazywać na przystąpienie Polski i krajów bałtyckich do NATO jako zagrożenie dla bezpieczeństwa Rosji i wykorzystał to do uzasadnienia inwazji na Ukrainę.

[I tak dalej wPolityce]

"Tusk eliminuje przeszkody po rusofobie Kaczyńskim..." - przypomniał Dominik Tarczyński w programie Jedziemy w poniedziałek 6 marca, albo kiedyś dawniej Samuel Pereira [twitter]