Kochajcie swoją ziemię ojczystą. Kochajcie swoją świętą wiarę i tradycję własnego Narodu.

avatar użytkownika Maryla

Przyszłość dialogu z Komisją Europejską zależy od tego, jak Komisja podejdzie do przygotowanej przez rząd „białej księgi” ws. zmian w sądownictwie –oświadczył premier Mateusz Morawiecki. W Brukseli szef polskiego rządu uczestniczył w nieformalnym szczycie unijnych przywódców. Premier poinformował, że 8 marca w Brukseli spotka się z  Jean-Claude’em . Dodał, że wcześniej powinna być opublikowana „biała księga”, w której pokazana zostanie rzetelna analiza podejścia rządu do wszystkich rekomendacji i uwag KE ws. reformy wymiaru sprawiedliwości w Polsce. Rozmowa odbędzie się już po rozpoczęciu prac w ramach art. 7 unijnego traktatu przez Radę UE i przyjęciu przez Parlament Europejski kolejnej rezolucji ws. Polski. Dialog z KE zależy od tego, jak Komisja podejdzie do „białej księgi”

Morawiecki: Pokazywaliśmy, że warto pomagać na miejscu

Podając przykłady pomocy na miejscu, Polska chce pokazać, jak rozumie solidarność - powiedział premier Mateusz Morawiecki, który w piątek w Brukseli uczestniczył w konferencji na temat wsparcia dla krajów Sahelu.

Czaputowicz: suwerenność i integralność terytorialna to polskie priorytety

Polska przywiązuje wagę do przestrzegania zasad suwerenności i integralności terytorialnej; uważamy, że nie są to tylko kwestie historyczne – mówił w środę w Nowym Jorku na briefingu z dziennikarzami minister spraw zagranicznych, Jacek Czaputowicz.

Szewczak o negocjacjach ws. budżetu UE

Jeszcze jest sporo czasu, moim zdaniem te decyzje teraz nie zapadną, w maju będziemy wiedzieli dużo więcej. Zalecam Polsce godność i stanowczość swojej postawy. Fakty z ostatnich lat pokazują, że to Polska i Węgry miały rację w wielu kwestiach. To nie może być tak, że UE w razie problemów będzie swoje błędy naprawiać robieniem nieuprawnionych oszczędności na krajach Europy Środkowo-Wschodniej. Dajemy na armię 2 proc. PKB mimo mniejszego od niemieckiego budżetu. Od początku mówiliśmy też otwarcie, że nie zgadzamy się na przyjęcie migrantów. Bezprawnym i niezgodnym z traktatami byłoby więc wiązanie sprawy pomniejszenia funduszy spójności i funduszy wspólnej polityki rolnej z przestrzeganiem praworządności przez niektóre kraje, skierowane wyraźnie pod adresem Polski czy Węgier. To jest takie alibi dla problemów finansowych UE. A te powstały w związku z wyjściem Wielkiej Brytanii z UE, którą przecież nie zatrzymywano na siłę. To jest ubytek 10, a nawet 14 miliardów euro rocznie, czyli w budżecie będzie mniej o 70-80 miliardów tylko z powodu opuszczenia UE przez Wielką Brytanię. Po drugie UE kompletnie sobie nie radzi z walką z wyłudzeniami podatku VAT, to jest absolutna katastrofa. Eurobiurokraci z panem Timmermansem, czy Junckerem powinni przyjechać do Polski i zobaczyć jak się go uszczelnia.

Minister Teresa Czerwińska: mocny złoty to efekt silnej gospodarki

Polska ma silne fundamenty gospodarcze i bardzo dobry rynek pracy, jest więc podstawa do umocnienia złotego - mówiła minister finansów Teresa Czerwińska agencji Reutera.

M. Dworczyk: Jedna z sal w KPRM otrzyma imię rtm. Witolda Pileckiego

28 lutego br. – w przeddzień Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” – najważniejsza i najbardziej reprezentacyjna z sal w Kancelarii Premiera otrzyma imię rtm. Witolda Pileckiego: kawalerzysty, polskiego patrioty, osoby, która była gotowa poświęcić swoje życie dla Polski, czemu dał wyraz wielokrotnie – w czasie II wojny światowej i po jej zakończeniu” – poinformował Michał Dworczyk. Chodzi o Salę Obrazową, czyli miejsce, gdzie przyjmuje się delegacje zagraniczne, i gdzie organizowane są konferencje premierów i ministrów. Michał Dworczyk poinformował, że w sali zostaną też umieszczone informacje o Pileckim i tablica z cytatem z jednego z listów rotmistrza:„Kochajcie swoją ziemię ojczystą. Kochajcie swoją święta wiarę i tradycję własnego Narodu. Wyrośnijcie na ludzi honoru, zawsze wierni uznanym przez siebie najwyższym wartościom, którym trzeba służyć całym swoim życiem”.

W polskich rękach jest już ponad połowa sektora bankowego

Ponad połowa sektora bankowego znajduje się w polskich rękach. Jeszcze 2,5 roku temu udział ten był o kilkanaście punktów procentowych niższy. Wszystko dzięki repolonizacji sektora bankowego.

Rot z PKO BP: odczyty koniunktur sygnałem wyraźnego ożywienia gospodarczego

Dane o koniunkturze mówią o wyraźnym ożywieniu gospodarczym - ocenił ekonomista z PKO BP Michał Rot. Jego zdaniem gospodarka jest u szczytu możliwości, jeśli chodzi o zasoby ludzkie i możliwości wzrostu w krótkim.

NBP: W styczniu 2018 r. mniejsza podaż pieniądza

W styczniu 2018 r. podaż pieniądza zmniejszyła się o 14,8 mld zł - podał w czwartek w komunikacie NBP. Najwięcej zmalały depozyty i inne zobowiązania banków wobec przedsiębiorstw oraz funduszy zabezpieczenia społecznego - informuje bank centralny.

Sondaż: PiS z ponad 50-procentowym poparciem. Nowoczesna dziś nie weszłaby do Sejmu

Ponad połowa respondentów deklaruje chęć oddania swego głosu w wyborach do Sejmu na Prawo i Sprawiedliwość - wynika z sondażu pracowni Estymator. Na drugim miejscu plasuje się Platforma Obywatelska z 22,9 procentowym poparciem. Do Sejmu wszedłby także ruch Kukiz’15, na który chce zagłosować 7,3 proc. respondentów, SLD Z 5,9 proc. poparcia i PSL z 5,2 proc. poparcia

Nowy sondaż poparcia dla partii politycznych: 47 proc. dla PiS

Niemal połowa Polaków deklaruje, że w wyborach oddałaby głos na PiS. Takie są wyniki sondażu przeprowadzonego przez Instytut Badań Pollster.

Polska gospodarka się przegrzewa? 

Ekonomiści alarmują, że polska gospodarka zaczyna się przegrzewać. Zaniepokoił ich ponad pięcioprocentowy wzrost w czwartym kwartale 2017 r. Jednak ostatnie dane gospodarcze pokazują zupełnie coś innego. Tempo rozwoju faktycznie w czwartym kwartale było wysokie - najwyższe od 2008 r. Choć danych szczegółowych o strukturze wzrostu jeszcze nie ma, to ekonomiści wskazują, że nie tylko konsumpcja, ale i inwestycje skoczyły ostro w górę - prawdopodobnie nawet w tempie dwucyfrowym. Co trzeba podkreślić, zarówno inwestycje państwowe, jak i prywatne.

Wskaźnik koniunktury gospodarczej w lutym rośnie

Ogólny wskaźnik syntetyczny koniunktury gospodarczej GUS (SI) w lutym 2018 r.wynosi 114,1 i kształtuje się na poziomie wyższym od notowanego przed miesiącem oraz przed rokiem - poinformował w czwartek GUS.

GUS stwierdził wzrost bezrobocia w Polsce

Stopa bezrobocia w styczniu 2018 r. wyniosła 6,9 proc. w porównaniu do 6,6 proc. w grudniu 2017 r. - poinformował Główny Urząd Statystyczny.

Sprzedaż usług w transporcie i przewozy ładunków poszły wyraźnie w górę

Przewozy ładunków w styczniu 2018 roku zwiększyły się o 16,1 proc. w stosunku rocznym i wyniosły 46,8 mln ton - poinformował Główny Urząd Statystyczny. Zwiększyła się tez sprzedaż usług w transporcie.

Nowe zamówienia w przemyśle większe o ponad 12 proc. Wzrosła też wydajność

W styczniu 2018 r. nowe zamówienia w przemyśle wzrosły w stosunku rocznym o 12,6 proc., po spadku o 14 proc. w poprzednim miesiącu -poinformował Główny Urząd Statystyczny.

Walka ze smogiem. Rząd przeznaczy na nią nawet 20 mld zł

Od 10 do 20 miliardów złotych chce przeznaczyć rząd na walkę ze smogiem. Premier Mateusz Morawiecki szykuje wielki program, w który zaangażowanych będzie kilka ministerstw. Rąbka tajemnicy uchylił we wtorek minister środowiska Henryk Kowalczyk.

Rekordowe zamówienia dla polskich firm. Tak dobrze nie było od 14 lat

Zarówno przemysł, jak i budownictwo nabrały szalonego rozpędu na początku roku. Wskaźniki koniunktury wskazują na największe zamówienia odkąd GUS analizuje takie dane.

Sprzedaż detaliczna w Polsce wzrosła w styczniu o 8,2 proc. rdr

Sprzedaż detaliczna w styczniu 2018 r. wzrosła o 8,2 proc. w ujęciu rocznym, a w ujęciu miesięcznym spadła o 20,5 proc. - podał GUS.

Polska jedną wielką SSE. Rząd przyjął projekt przełomowej ustawy

Preferencje podatkowe w nowej SSE uzależnione od miejsca inwestycji, jej charakteru i jakości tworzonych miejsc pracy; premiowane inwestycje w miastach średnich, tracących funkcje gospodarcze i społeczne .

Mieszkanie+ "absolutnym priorytetem rządu".Szybka budowa 100 tysięcy mieszkań

Mamy plan, żeby do przyszłego roku uruchomić budowę 100 tysięcy mieszkań - deklaruje minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński. Jak dodaje, po dwóch latach, w których rząd skupiał się na realizacji programu 500+, teraz budowa mieszkań jest "absolutnym priorytetem".

Janusz Szewczak:Polski rząd odnosi duże sukcesy, co może komuś przeszkadzać.
Dziś wszyscy przeżywają ataki na Polskę ze strony Izraela, które są niesprawiedliwe, nieuczciwe. Jednak być może jest tak, że Polsce zaczyna się zbyt dobrze powodzić i niektórzy po prostu nam źle życzą. A w Polsce dzieje się wyjątkowo dobrze. Mamy naprawdę fantastyczny początek 2018 roku, co jest kontynuacją świetnych wyników gospodarczych z zeszłego roku.

Premier: Polska jest w dobrej pozycji wyjściowej ws. budżet UE

Polska jest w dobrej pozycji wyjściowej jeśli chodzi o negocjowanie przyszłego budżetu unijnego - mówił w piątek premier Mateusz Morawiecki, dodając, że Polska opowiada się za powiększeniem składek do unijnego budżetu nawet do poziomu 1,2 proc. dochodu narodowego brutto.

Upiory wyszły z szafy, żeby szkodzić Polsce. Upiory Tuska, Sikorskiego, Thun i Bieńkowskiej
Obecność Bieńkowskiej na partyjnej imprezie PO łamie wszelkie reguły i odbiera jej prawo reprezentowania Polski. A Elżbieta Bieńkowska, realizująca mandat polskiego komisarza,
pomogła na seminarium „Młodzi liderzy lokalnych społeczności”(zorganizowanej 21-25 lutego w Krakowie i Wieliczce przez niezawodną Fundację Konrada Adenauera oraz European Democrat Students, czyli studencką przybudówkę Europejskiej Partii Ludowej), gdzie mówiła m.in.:Sytuacja
w Polsce nie jest normalna. To nie jest kraj, o jakim marzyłam przez wiele lat. I to się dzieje w środku Europy. (…) Sytuacja w Polsce jest znacznie większym problemem niż Brexit.

M. Gróbarczyk: Światowe Dni Morza będą okazją dla rozwoju polskiej gospodarki morskiej

Światowe Dni Morza, które zostaną zorganizowane w Szczecinie w dniach 13-15 czerwca, będą szansą do zaprezentowania polskiej gospodarki morskiej - powiedział Marek Gróbarczyk, minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej. Za zgodą Międzynarodowej Organizacji Morskiej (IMO) Polska będzie w tym roku gospodarzem, po raz pierwszy w historii krajów leżących nad Morzem Bałtyckim, Światowych Dni Morza (ŚDM).

Wielkie zmiany w Mieszkaniu+. Rząd szykuje nowe dopłaty

Mieszkanie Plus miało być programem, który odmieni sytuację mieszkaniową Polaków. Były huczne zapowiedzi, ale przez dwa lata niewiele się działo. Obecnie wiadomo, że kwoty za czynsz za wynajem, które podano jesienią 2016 roku, mogą być wyższe niż wcześniej zakładano. Portal money.pl dowiedział się, że mimo to obietnice mają zostać spełnione - najemcy nie zapłacą więcej.

Rafalska o styczniowym bezrobociu i ograniczeniu handlu w niedziele

Wzrost stopy bezrobocia w styczniu nie niepokoi i związany jest ze zjawiskiem sezonowości - tak szefowa resortu pracy Elżbieta Rafalska skomentowała dla PAP piątkowe dane GUS o bezrobociu. Uważa, że przepisy ograniczające handel w niedziele nie pogorszą statystyki bezrobocia.

Rekompensata za zaprzestanie chowu świń ze względu na ASF

Rolnicy, którym powiatowy lekarz weterynarii nakazał zaprzestanie chowu świń z powodu nieprzestrzegania zasad bioasekuracji, będą mogli dostać rekompensatę - przewiduje projekt rozporządzenia Rady Ministrów, który trafił do konsultacji społecznych.

Pensje pedagogów do przeliczenia. Zasady będzie określać Karta nauczyciela

Od września to Karta nauczyciela, a nie samorządowe uchwały, będzie określała wymiar uśrednionego pensum osób wykonujących różnego rodzaju zajęcia w szkole w ramach jednego stosunku pracy

Projekt ustawy o wprowadzeniu e-recepty został skierowany do Sejmu

Projekt ustawy o zmianie niektórych ustaw w związku z wprowadzeniem e-recepty, który m.in. umożliwić wystawienie recepty po zbadaniu pacjenta za pośrednictwem systemów teleinformatycznych lub systemów łączności.

Eksperci: system opieki nad seniorami w Polsce trzeba pilnie poprawić

Zwiększenie liczby geriatrów, współfinansowanie przez państwo opieki domowej nad seniorami, stworzenie specjalnej ścieżki leczenia bardzo starych osób –to tylko niektóre ze zmian koniecznych do poprawy opieki nad osobami starszymi, przekonują eksperci.

W styczniu w Polsce urodziło się 34,2 tys. dzieci.

W styczniu 2018 r. urodziło się ponad 34 tys. dzieci - poinformowała w minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska. Podkreśliła, że dane są wstępne i opierają się na systemie
PESEL.

Wiceszef Min. Sprawiedliwości: Uniewinnienie sędziego M. Topyły – zdumiewające

Uniewinnienie sędziego M. Topyły od zarzutu kradzieży 50 zł jest zdumiewające i zasmucające – ocenił we wtorek wiceminister sprawiedliwości Michał Woś. Dodał, że ta sytuacja pokazuje, iż reforma wymiaru sprawiedliwości jest konieczna.

Dolnośląskie: CBŚP zlikwidowało laboratorium narkotykowe

Laboratorium chemiczne, w którym mogła być wytwarzana substancja służąca do produkcji amfetaminy i metamfetaminy, zostało zlikwidowane w powiecie oleśnickim na Dolnym Śląsku przez CBŚP. W sprawie zatrzymano 28-letniego mężczyznę.

KAS odzyskała 17 mln zł. Rozpracowała mechanizm wyłudzeń VAT

Polska firma zaniżała należne podatki poprzez fikcyjne dostawy na Słowację do Czech i Niemiec. W rzeczywistości towar nie opuszczał kraju.

MSZ domaga się zwrotu 14 mln zł za ustawiony przetarg

Na kwotę 14 mln zł starty naraziło Skarb Państwa Ministerstwo Spraw Zagranicznych, gdy resortem kierował Radosław Sikorski. Chodzi o ustawiony przetarg na obsługę polskiej prezydencji w Unii Europejskiej. Usługi były świadczone w okresie od 1 lipca do 31 grudnia 2011 roku. Konkurs wygrało konsorcjum trzech firm.

Prokuratura zaskarżyła brak aresztu dla podejrzanych ws. prywatyzacji Ciechu

Prokuratura przesłała zażalenia na decyzję katowickiego sądu rejonowego, który przed tygodniem odmówił aresztowania b. wiceministra skarbu Pawła T. i b. ministerialnego urzędnika Tomasza Z., podejrzanych o nieprawidłowości w sprawie prywatyzacji Ciechu.

Areszt dla podejrzanych o pranie pieniędzy i wyłudzenie zwrotu VAT

Na trzy miesiące do aresztu trafią dwaj mężczyźni, którzy w piątek w łódzkiej prokuraturze usłyszeli zarzuty udziału w grupie przestępczej. Grupa miała wyłudzić w latach 2014-16 zwrot podatku VAT na kwotę ponad 30 mln zł i wyprać ponad 161 mln zł, pochodzących z przestępstw.

Zatrzymano kolejną osobę z międzynarodowej grupy wyłudzającej VAT na ok. 261 mln zł

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało kolejną osobę z międzynarodowej grupy wyłudzającej VAT w związku z fikcyjnym obrotem m.in. produktami spożywczymi, w tym kawą i słodyczami .

Wyłudzenia VAT. CBA zatrzymało szefów agencji pracy tymczasowej

Agenci CBA z Łodzi zatrzymali prezesa i wiceprezesa jednej z warszawskich agencji pracy tymczasowej. Zatrzymani mieli wyłudzić 30 mln zł VAT i wyprać 161 mln zł dochodów z przestępstw.

Wpadli pośrednicy, biznesmen i lekarz

Funkcjonariusze CBA zatrzymali w Krakowie cztery osoby zamieszane w ustawianie przetargów. Jest wniosek o areszt.

Nielegalny obrót dziełami sztuki. KAS i ABW rozpracowały mechanizm

Kusiła inwestorów nawet 18-proc. zyskiem. Jak? Właścicielka galerii handlowała dziełami sztuki z opcją odkupienia przez jej firmę. Chętnych nie brakowało, niestety część klientów nie odzyskała
zainwestowanych środków.

Gotówka, sztabki złota i srebra zabezpieczone w śledztwie w sprawie galerii sztuki

5 mln zł w gotówce, sztabki złota i srebra oraz monety kolekcjonerskie, zabezpieczyły służby po przeszukaniach kilkunastu miejsc dla potrzeb prowadzonego w Białymstoku śledztwa dotyczącego galerii sztuki.

CBA zatrzymało prezydenta Tarnobrzega. Chodzi o 20 tys. zł łapówki

Prezydent Tarnobrzega został zatrzymany w środę w swoim gabinecie chwilę po tym, jak przyjął 20 tys. zł łapówki w zamian za pozytywną decyzję ws. planu zagospodarowania przestrzennego

Magdalena Pietrzak nową szefową Krajowego Biura Wyborczego. Tak zdecydowała PKW

Państwowa Komisja Wyborcza poinformowała w środę na Twitterze, że zdecydowała o
powołaniu na szefa Krajowego Biura Wyborczego z dniem 3 marca Magdaleny Pietrzak.

Debata ws. Polski w PE ma być krótka. PiS złoży swój projekt rezolucji

Europosłowie PiS z EKR przygotowali projekt rezolucji, w którym PE miałby wyrazić
ubolewanie z powodu uruchomienia art. 7 wobec Polski. Z arytmetyki PE wynika, że poparcie zdobędzie jednak propozycja wspierająca działania KE. Debata ws. Polski w PE ma być krótka.

PiS chce rozmawiać o reparacjach od Niemiec w PE; PO krytykuje

Europosłowie PiS organizują w przyszłym tygodniu w PE konferencję ws. reparacji wojennych od Niemiec. Zajmujący się tą sprawą w kraju Arkadiusz Mularczyk przekonuje, że czas, by również na forum międzynarodowym mówić o skali strat, które poniosła Polska.

 

Etykietowanie:

2 komentarze

avatar użytkownika Maryla

1. Premier RP w 65. rocznicę


Premier RP w 65. rocznicę śmierci „Nila”: Całe życie poświęcił walce o niepodległość Polski

Premier
Mateusz Morawiecki w 65. rocznicę zamordowania przez komunistów gen.
Augusta Emila Fieldorfa ps. „Nil” podkreślił, że był to człowiek, który
całe życie poświęcił walce o niepodległość i suwerenność Polski. „Cześć
Jego Pamięci” – napisał szef rządu na Twitterze.

Maryla

------------------------------------------------------

Stowarzyszenie Blogmedia24.pl

 

avatar użytkownika Maryla

2. Rozejm w Syrii "bez zwłoki".

Rozejm w Syrii "bez zwłoki". Rada Bezpieczeństwa ONZ przyjęła rezolucję

Rada
Bezpieczeństwa ONZ przyjęła w sobotę jednomyślnie rezolucję z żądaniem
zaprowadzenia "bez zwłoki" 30-dniowego rozejmu w Syrii, aby umożliwić
organizacjom humanitarnym udzielenie pomocy i ewakuację...

Węgry: Szijjarto: protestowałem ws. stanowiska UE na rozmowach o migracji

Minister
spraw zagranicznych Węgier Peter Szijjarto powiedział w sobotę, że
oficjalnie zaprotestował przeciw stanowisku prezentowanemu jako unijne
na rozmowach dotyczących światowego pakietu migracyjnego ONZ.

Regionalna. Mniejszość z Większością: W opolskiem mniejszość niemiecka ma swoją partię

Sąd
Okręgowy w Warszawie na wniosek działaczy mniejszości niemieckiej
zarejestrował partię Regionalna. Mniejszość z Większością - poinformował
na portalu społecznościowym współzałożyciel partii, wicemarszałek...

Według założeń statutowych, nowa partia ma reprezentować wartości związane z chrześcijańską demokracją i skupiać się na problematyce regionalnej. Według zapewnień Kolka, partia będzie otwarta na wszystkich mieszkańców województwa, nastawiona na dialog i jej celem nie będzie konkurowanie z dużymi partiami o zasięgu ogólnopolskim. W ciągu dwóch tygodni ma powstać strona internetowa partii, na której przedstawiony będzie program oraz osoby z nią związane. Pierwszy kongres R.MW ma zostać zorganizowany do jesieni tego roku.

Chociaż opolscy Niemcy mają już swoją partię, to według Kolka w nadchodzących wyborach najprawdopodobniej jej kandydaci wystartują, tak jak do tej pory, z list KWW MN.

Amerykański prokurator bierze pod lupę Aleksandra Kwaśniewskiego. Chodzi o kampanię wyborczą Trumpa

Amerykański prokurator bierze pod lupę Aleksandra
Kwaśniewskiego! Specprokurator Robert Mueller bada powiązania otoczenia
Donalda Trumpa z Rosjanami w okresie kampanii prezydenckiej. Sprawdza
też, co może łączyć ze sprawą byłych przywódców państw europejskich. 

Jak czytamy w onet.pl głównym podejrzanym o kontakty z Rosjanami jest
szef sztabu Trumpa, lobbysta Paul Manafort. Pojawił się wobec niego
zarzut, że z tajnych kont płacił kilku ważnym europejskim politykom. Według informacji, jakimi dysponuje Onet, na liście są były prezydent
Polski Aleksander Kwaśniewski, były premier Włoch i dawny szef Komisji
Europejskiej Romano Prodi oraz były austriacki kanclerz Alfred
Gusenbauer. Były prezydent przyznał, że zna Manaforta. Zaprzecza jednak jakoby był z nim w jakikolwiek sposób związany finansowo.

Maryla

------------------------------------------------------

Stowarzyszenie Blogmedia24.pl