Nowy rząd i nowe zagrożenia

avatar użytkownika Maryla

Nie mam wątpliwości, że nasze współdziałanie będzie polegało na porozumieniu - mówił prezydent Andrzej Duda podczas uroczystości desygnowania Beaty Szydło na premiera. Nowy rząd  zostanie zaprzysiężony w poniedziałek. Beata Szydło desygnowana na Prezesa Rady Ministrów.

Święto Niepodległości 2015: Marsz Niepodległości w Warszawie

Marsz Niepodległości 2015 zgromadził blisko 100 tys. uczestników. Ulicami Warszawy przeszedł Marsz Niepodległości, któremu przyświecało hasło „Polska dla Polaków – Polacy dla Polski”. Odbył się bez incydentów, służby porządkowe miały jedynie zastrzeżenia do zbyt dużej ilości materiałów pirotechnicznych. Manifestanci m.in. skandowali "Nie islamska, nie laicka, tylko Polska katolicka".

Marsz Niepodległości 2015 to tylko 5 tys. zł kosztów dla Warszawy.

Nie odnotowaliśmy żadnych strat, a mówię także w imieniu Zarząd Dróg Miejskich, więc jedynym kosztem są koszty sprzątania, jakie poniósł Zarząd Oczyszczania Miasta - powiedział money.pl Bartosz Milczarczyk rzecznik prasowy Urzędu m.st. Warszawy.

Kaźmierczak dla "Wprost": 100 dni PiS

Zabawne jest rozliczanie PiS z obietnic wyborczych jeszcze przed objęciem władzy, co robi część dziennikarzy. Niemniej czas opozycji i karnawał się skończyły – czas iść do roboty.Jeśli dokonacie zmian jakościowych w tych obszarach, utrzymacie poparcie znacznej części przedsiębiorców. Jeśli nie – skończycie jak PO. Wbrew temu, co mówi wielu twardych sympatyków PiS, sama wymiana ludzi nie wystarczy. Nawet na 100 dni.

Afera taśmowa. SKW podsłuchiwała opozycję i dziennikarzy

Po wybuchu afery podsłuchowej Służba Kontrwywiadu Wojskowego prowadziła obserwację
dziennikarzy, szefów służb i polityków PiS. Zebrane przez wojsko materiały nigdy nie zostały przekazane do prokuratury.
W maju 2015 r. dziennikarz Cezary Gmyz ujawnił w tygodniku „Do Rzeczy” rozmowę Elżbiety Bieńkowskiej z Pawłem Wojtunikiem. Publikacja stała się pretekstem do rozpoczęcia zakrojonej na szeroką skalę obserwacji. Działania powierzono Służbie Kontrwywiadu Wojskowego. Rok wcześniej ta sama służba zajmowała się obserwacją m.in. Pawła Wojtunika, szefa CBA. Tamta akcja zakończyła się spektakularną wtopą. Samochód z obserwacją został zdekonspirowany przez funkcjonariuszy z ochrony osobistej BOR Pawła Wojtunika.

Wielka ucieczka przed nową władzą. Szefowie służb odchodzą na emeryturę

Wielu szefów służb specjalnych odchodzi ze stanowisk zanim władzę przejmie nowy rząd. Z nieoficjalnych informacji, do których dotarł IAR wynika, że dymisja szefa Służby Kontrwywiadu Wojskowego Piotra Pytla już leży na biurku ministra obrony i najpóźniej do jutra będzie podpisana.

Szefowa MSW podpisała raport o przejściu na emeryturę szefa BOR
Jak poinformowało Radio ZET, powołując się na własne ustalenia, minister spraw wewnętrznych Teresa Piotrowska podpisała raport o przejściu na emeryturę szefa Biura Ochrony Rządu gen. Krzysztofa Klimka.

IV Konferencja Smoleńska

W Warszawie trwa IV Konferencja Smoleńska. Spotkanie jest poświęcone mechanizmowi oraz analizie lotu i okoliczności, które towarzyszyły katastrofie rządowego TU 154 M z 10 kwietnia 2010 roku, w której zginęło 96 osób. Piotr Witakowski, współorganizator spotkania, zwraca uwagę, że naukowcy zajęli się katastrofą, ponieważ wyjaśnienia zawarte w oficjalnych raportach nie były przekonujące.

List prezydenta na IV Konferencji Smoleńskiej

"Chciałbym podziękować Państwu za wierność etosowi pracowników nauki i wytrwałe dążenie do poznania prawdy" - napisał prezydent Andrzej Duda w liście do organizatorów i uczestników IV Konferencji Smoleńskiej.

Seria zamachów w Paryżu, stan wyjątkowy w całej Francji i zamknięcie granic to potężny cios, również w gospodarkę europejską i wspólną walutę euro, zaszkodzi to również polskiej gospodarce. Dopiero teraz widać jak niebezpieczna i krótkowzroczna dla Polski była polityka otwarcia rządu PO-PSL i premier E. Kopacz w kwestii tzw. uchodźców i bezmyślna i nieudolna postawa w tej kwestii przewodniczącego Rady Europejskiej D.Tuska.

Niezwykła propozycja UE dla państw afrykańskich

Unijni liderzy na maltańskim szczycie chcą złożyć państwom afrykańskim niezwykłą propozycję. Afryka ma zyskać prawie 2 mld euro środków przeznaczonych na rozwój kontynentu w zamian za zaakceptowanie planu ponownego sprowadzenia imigrantów na Czarny Ląd.

Europa zrzuca się na Afrykę. Polska odda 1 milion euro

Polska zadeklarowała milion euro na specjalny fundusz dla Afryki. Odbyło się to podczas unijno-afrykańskiego szczytu w Valletcie. Tam też oficjalnie dziś uruchomiono nowy instrument pomocy krajom afrykańskim. Na razie we wspólnej puli jest ponad miliard osiemset siedemdziesiąt osiem milionów euro. Większość tej sumy pochodzi z unijnego budżetu. Zobowiązania państw członkowskich obejmują zaledwie niecałe osiemdziesiąt milionów.

Pomoc, ale bez złamanego grosza

Trzeba się domagać, żeby ci, którzy podejmowali złe decyzje w sprawie uchodźców, ponieśli odpowiedzialność – stwierdza Janusz Szewczak. Europa chce zaproponować Turcji fundusz uchodźczy w kwocie 3 mld euro. Taka kwota ma przekonać Ankarę do większej współpracy przy rozwiązywaniu problemów migracji. Swój udział w tym ma mieć także Polska. Otóż Komisja Europejska chce, abyśmy dołożyli do funduszu 71,2 mln euro. Oczywiście powinniśmy i możemy wspierać europejskie inicjatywy w Turcji. Ale tylko wtedy, gdy trzeba będzie dostarczyć leki, opatrunki, koce, namioty, jedzenie itd. Nie możemy stworzyć precedensu dopłacania do uchodźców, których zaprosiła kanclerz Merkel. To, co dzieje się w Europie, to jest nowa wędrówka ludów i kolonizacja bez wystrzałów. Jest to więc niesłychanie niebezpieczna sytuacja dla Europejczyków, a szczególnie dla ich chrześcijańskiej części.

Nie ma ucieczki przed reformą UE. Europa „dwóch prędkości” to fakt

Brytyjski rząd zaczyna naciskać na reformy, do których przeprowadzenia ma zamiar zobowiązać UE. Jego propozycje nie będą łatwe do zrealizowania, ale mają sens - pisze w felietonie redakcja Bloomberga.

Cameron za mniejszą ingerencją UE

UE powinna zapewnić parlamentom państw członkowskich możliwość odrzucania unijnego prawodawstwa – stwierdził David Cameron.

Tusk o niemieckim przywództwie w UE

Szef Rady Europejskiej powiedział, że Niemcy odgrywają przywódczą rolę w Unii w sposób "najbardziej liberalny i najbardziej tolerancyjny w całej historii europejskiej". "Uważam, że to wspaniale" - ocenił. Zastrzegł przy tym, że Berlin musi jednak uczynić więcej dla przezwyciężenia obecnego kryzysu migracyjnego. "Odpowiedzialność za przywództwo oznacza także zabezpieczenie wraz z innymi państwami członkowskimi europejskiej granicy zewnętrznej" - podkreślił Tusk.

Planowe niszczenie chrześcijaństwa

Już ponad 220 tys. chrześcijan zginęło w Syrii. Nieustannie niszczy się ich mienie, porywa i brutalnie zabija podczas gdy świat zachodni milczy. Zdaniem abp Henryka Hosera, mamy do czynienia z celową polityką, prowadzącą do wyczyszczenia Bliskiego Wschodu wyznawców Chrystusa. Jak dodaje arcybiskup, jednym ze skutków tej polityki jest rosnąca w Europie fala migrantów i uchodźców.

Słowackie MSW: Przyjęcie kwot będzie oznaczać koniec Europy
Przyjęcie stałego mechanizmu rozdzielającego uchodźców będzie oznaczać koniec Europy - oświadczył słowacki minister spraw wewnętrznych Robert Kaliniak. Słowacja nadal stoi na czele państw, które sprzeciwiają się kwotom proponowanym przez Komisję Europejską.

Czechy mówią "nie" kwotom obowiązkowym. Nie przyjmą żadnego imigranta

Czechy w tym roku nie przyjmą ani jednego imigranta w ramach kwot obowiązkowych. Przeszkadza im to, że ciągle nie działa system rejestracji uchodźców w Grecji i we Włoszech.

Turcja uratuje strefę Schengen? Unia szykuje 3 mld euro

Kraje członkowskie Unii Europejskiej chcą, aby turecki prezydent Recep Tayyip Erdogan wziął udział w nadzwyczajnym unijnym szczycie. Celem rozmów , jakie mogłyby się odbyć jeszcze w tym miesiącu, jest uzgodnienie wspólnego planu działania w walce z nielegalną migracją.

Tworzy się unia rynków kapitałowych. Polska ulegnie Brukseli?

Komisja Europejska z pewnym opóźnieniem przedstawiła plan działań zmierzających do utworzenia unii rynków kapitałowych (CMU) we wszystkich 28 państwach członkowskich. Zapowiada się wielki przegląd europejskiego prawa finansowego i ostre negocjacje w kwestii jego harmonizacji.

UE z budżetem na 2016 r. - jest porozumienie

Ministrowie finansów państw unijnych, przedstawiciele PE oraz KE porozumieli się w nocy z piątku na sobotę ws. kształtu budżetu UE na 2016 r. Planowane wydatki mają być wyższe niż początkowo planowano, ale niższe niż chciał Parlament Europejski.

Polska płaci międzynarodowym organizacjom setki milionów dolarów, firmy nic nie mają

Zamówienia ONZ, Banku Światowego czy agend unijnych, warte 50 miliardów dolarów, przechodzą naszym przedsiębiorstwom koło nosa. Wypadamy pod tym względem niemal najgorzej w Unii Europejskiej - pisze "Puls Biznesu".

Mniejszy wzrost PKB, większy deficyt. OECD zmienia prognozy gospodarcze dla Polski

OECD zaktualizowało prognozy wzrostu gospodarczego dla Polski. Zdaniem organizacji, nasz PKB będzie rósł nieco wolniej niż wcześniej przewidywano. OECD obniża prognozę wzrostu PKB w Polsce w 2016 roku z 3,7 proc. do 3,4 proc. Jednocześnie na 2017 r. prognozuje przyspieszenie wzrostu do 3,7 proc.

Polacy muszą poczekać na zdrowie. Mamy najdłuższe kolejki wśród państw OECD

Mamy najdłuższe kolejki do operacji usunięcia zaćmy czy wszczepienia stawu biodrowego. Pod tym względem znaleźliśmy się na ostatnim miejscu w OECD. Dysproporcje są dramatyczne: w Holandii na usunięcie zaćmy czeka się miesiąc. W Polsce średnio o ponad rok dłużej (dokładnie 414 dni). Tak samo jest przy zabiegu usprawniającym chodzenie: na nowe kolano czekamy 469 dni. W Holandii czy Danii niecałe dwa miesiące.

Będzie audyt i bilans otwarcia w Kancelarii Premiera

"Muszę zorientować się w bardzo krótkim czasie, na ile to, co zastaniemy jest sprawne".Musimy mieć wiedzę, na czym się opieramy, będzie bilans otwarcia  w kancelarii premiera - powiedziała we wtorek dziennikarzom Beata Kempa, która ma być szefową Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w rządzie Beaty Szydło.

"Audyt odchodzącego rządu jest konieczny".

"Audyt odchodzącego rządu jest konieczny" - uważa dr Przemysław Wójtowicz. Politolog z Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej mówi "Naszemu Dziennikowi", że nie należy się dziwić, iż rząd Prawa i Sprawiedliwości zamierza od tego zacząć swoją pracę.

Po owocach ich poznacie

Zadanie, które czeka na nowych ministrów, jest ciężkie, bo ich poprzednicy pozostawili w gospodarce istną stajnię Augiasza – akcentuje dr Marian Szołucha.Ale z drugiej strony rząd ma ogromny kredyt zaufania i takie same możliwości. Jest to rząd jednopartyjny z przychylnym, bo wywodzącym się z tego obozu, prezydentem. Ostatnia rzecz, na którą chcę zwrócić uwagę, to to, że jest to rząd, na który, wbrew obawom przeciwników politycznych, spokojnie zareagowały rynki finansowe. Zobaczmy, że ani złoty nie osłabł w stosunku do głównych walut, ani też nie spadły indeksy giełdowe. Zadanie stojące przed nowymi ministrami jest ciężkie, ważne, kredyt zaufania olbrzymi, a czasu niewiele. Miejmy nadzieję, że to będą dobre 4 lata dla Polski.

Wildstein: Polska powinna zostać przeorana
Chciałbym, żeby to państwo zostało przeorane. Będzie trudno, bo rząd będzie miał przeciwko sobie media, wielki biznes, korporacje – przede wszystkim sędziowską – i TK - mówi w wywiadzie dla DGP Bronisław Wildstein.

GUS podał średnią płacę w trzecim kwartale

Zarobki Polaków powoli rosną. Jak wynika z najnowszych danych Głównego Urzędu Statystycznego, w trzecim kwartale zwiększyły się o ponad 1 proc. Przeciętne wynagrodzenie  w III kw. 2015 r. wyniosło 3895,33 zł.
Latem ciężko pracowali na budowach, dziś - u progu zimy - są bezdomni. Nie mają za co żyć, bo nie dostali wypłaty za kilka miesięcy ciężkiej pracy. Wśród warszawskich bezdomnych korzystających z pomocy noclegowni i jadłodajni jest wielu pracowników sezonowych, którzy zostali oszukani przez pracodawców.

Zostało już tylko półtora miesiąca, by rozliczyć resztę pieniędzy z unijnych dotacji. Do chwili obecnej Komisja Europejska przekazała łącznie 63,7 mld euro, co stanowi około 94,4 proc. alokacji dla Polski na lata 2007-13 . Mamy jednak już tylko półtora miesiąca, by rozliczyć resztę pieniędzy. W październiku Jerzy Kwieciński, który w nowym rządzie PiS ma być pierwszym wiceministrem rozwoju, szacował, że możemy stracić nawet 12-20 mld zł, z czego 2-5 mld zł na kolej.

Górnictwo w Polsce. Kowalczyk: problemy w górnictwie pojawią się już w grudniu

Trzeba bardzo szybko powołać Ministerstwo Energetyki - mówi Henryk Kowalczyk, który ma być szefem Komitetu Stałego Rady Ministrów. Z tego co informowały media, pieniądze na wypłaty górników były zabezpieczone tylko do listopada.

Raport KE na temat wydatków na edukację. Jak wypadła Polska?

Według raportu średnie wydatki krajów UE na oświatę wynosiły w 2013 r. 10,3 proc. wydatków budżetowych i wskaźnik ten pozostaje stabilny. Jednak w porównaniu do 2010 r. realne wydatki na ten cel spadły o 3,2 proc. Polska jest wymieniona wśród jedenastu państw UE, w których odnotowano spadek nakładów na edukację w 2013 r. (o 1,2 proc. rok do roku).

Kolejny miesiąc z deflacją. GUS podał dane za październik

Deflacja konsumencka wyniosła 0,7 proc. w ujęciu rocznym w październiku br. wobec 0,8 proc. r/r deflacji w poprzednim miesiącu, podał Główny Urząd Statystyczny (GUS).

Wskaźnik Przyszłej Inflacji - prognozujący z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem kierunek zmian cen towarów i usług konsumpcyjnych - w listopadzie tego roku wzrósł o 0,1 pkt w porównaniu do października i wyniósł 74,8 pkt.

Eksport towarów z Polski wzrósł we wrześniu br. o 4,1 proc. r/r do 15 059 mln euro, zaś import wzrósł o 5,8 proc. r/r do 14972 mln euro, wynika z danych przedstawionych przez Narodowy Bank
Polski (NBP).

Dwukrotnie większe tempo rozwoju niż rozwiniętej części kontynentu ma Europa środkowo-wschodnia. Na czele z Czechami. Wzrost tegoroczny we Francji o 1,1 proc., niemieckiej gospodarki o 1,8 proc. rok do roku w trzecim kwartale, czy Włoch o 0,9 proc. są uznawane za dobre dane. PKB Czech zyskało w trzecim kwartale 4,3 proc., Rumunii i Słowacji po 3,6 proc., Polski 3,4 proc., a Węgier 2,3 proc.

GUS: 8,9 mld zł nadwyżki handlowej po trzech kw.

Po trzech kwartałach tego roku Polska miała 8 mld 904,1 mln zł nadwyżki w handlu zagranicznym - poinformował w piątek Główny Urząd Statystyczny. W porównaniu z analogicznym okresem ub. roku eksport zwiększył się o 6,8 proc., a import wzrósł o 3,6 proc.

NBP: ujemne saldo bilansu płatniczego we wrześniu

We wrześniu 2015 r. saldo rachunku bieżącego było ujemne i wyniosło 4,0 mld zł - poinformował NBP, podając w piątek wstępne dane, dotyczące bilansu płatniczego Polski. W analogicznym miesiącu 2014 r. saldo było również ujemne i wyniosło 1,1 mld zł - przypomniał bank centralny.

GUS: PKB wzrosło o 3,4 proc.

PKB w III kwartale wzrosło o 3,4 proc. licząc rok do roku – poinformował Główny Urząd Statystyczny. Wzrost PKB wyrównanego sezonowo w III kwartale tego roku wzrósł o 0,9 proc. w porównaniu z poprzednim kwartałem, w drugim kwartale tego roku polska gospodarka rozwijała się w tempie 3,3 proc., a w pierwszym kwartale wzrost PKB osiągnął 3,7 proc.

Składki ZUS znowu w górę. Zobacz, o ile wzrosną

W przyszłym roku właściciele firm będą musieli co miesiąc oddawać ponad 830 złotych do ZUS, a więc prawie 20 zł więcej niż do tej pory.

Gest Komorowskiego. W 4 miesiące rozdał niemal 4 tys. prezentów
Święty Mikołaj może tylko pozazdrościć gestu Bronisławowi Komorowskiemu. Od 10 maja do 6 sierpnia odchodzący prezydent rozdał równo 3891 prezentów - informuje Kancelaria Prezydenta.
Wartość upominków z ostatnich miesięcy urzędowania wyniosła, bagatela, ponad 730 tys. zł. W sumie od 1 stycznia do 30 września 2015 r. Kancelaria Prezydenta rozdała prezenty warte 1 mln 370 tys. zł.  Z okolicznościowych prezentów można oczywiście żartować, ale można też na nie spojrzeć poważniej. W skali całej kadencji to wydatek kilku milionów złotych.

Francja. Prokuratura: 128 zabitych, 99 osób w stanie krytycznym

Z prowizorycznych obliczeń wynika, że w serii zamachówterrorystycznych w Paryżu zginęło 128 osób, a 99 pozostaje w staniekrytycznym - poinformowało agencję Reutera źródło we francuskiej prokuraturze. Ataki przeprowadzono w różnych miejscach miasta, m.in. w pobliżu Stadede France i w sali koncertowej Bataclan, gdzie przetrzymywano zakładników.

"The Economist": Francja była świadoma zagrożenia terrorystycznego

Francja była świadoma zagrożenia terrorystycznego, chociażby ze względu na swoje uczestnictwo w atakach na Państwo Islamskie. Taką opinię zamieszcza brytyjski tygodnik „The Economist”.

Ekspert: Państwo Islamskie już jest w Polsce. Nie mamy jak się bronić

Polska jest bezbronna wobec terrorystów. Jeśli Państwo Islamskie chciałoby dokonać zamachów w Polsce, to one się zdarzą, bo nie mamy się jak przed nimi bronić. Póki co jednak nie jesteśmy zagrożeni takimi zamachami, jak w Paryżu - przekonuje w rozmowie z dziennik.pl dr Wojciech Szewko.

O polskich planach i przygotowaniach na wypadek ataku terrorystycznego możemy przeczytać w Narodowym Programie Antyterrorystycznym. Dokument został przygotowany w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych, we współpracy z innymi służbami, organami i instytucjami wchodzących w skład międzyresortowego zespołu ds. zagrożeń terrorystycznych. Realizacja programu w latach 2015-2019 będzie kosztować nie więcej niż 12 milionów 900 tysięcy złotych. W tym roku ministerstwo na wdrożenie programu przeznaczyło 900 tysięcy złotych.

Ofiary politycznej poprawności

Dyktaturę łatwo jest obalić, ale trudniej sprawić, żeby nowa władza nie przyniosła śmierci i cierpienia o jeszcze większej skali – stwierdza gen. Roman Polko.A my teraz mamy rządy terrorystów, którzy nie tylko, że zdestabilizowali region, ale także zdecydowali się przenieść wojnę na terytorium najeźdźców, czyli Europy.Syria nie może być dłużej poligonem doświadczalnym. Nikt nie ma do tego moralnego prawa. Tam żyją ludzie. Konfrontacja świata Zachodu i Rosji właśnie w kwestii nalotów czy systemu lotniczego dron sprawia, że zapominamy o czynniku ludzkim. To doprowadza do tego, że pokój jest coraz bardziej odległy.

Kłopot z Asadem i opozycją

Syryjczycy na razie nie są zapraszani. Uznano, że wpierw kompromis winny osiągnąć państwa tam zaangażowane, w tym sponsorzy stron konfliktu; ich plan zostanie przedstawiony najbardziej zainteresowanym.

Francja zapowiada kolejne naloty na Państwo Islamskie w Syrii

Francja będzie dalej prowadzić naloty na cele Państwa Islamskiego w Syrii - zapowiada premier Manuel Valls.
 
W Wiedniu światowi przywódcy rozmawiają o przyszłości tego kraju, od czterech lat pustoszonego przez konflikt zbrojny. W ciągu miesiąca ma się odbyć kolejne spotkanie w sprawie Syrii.
Ustalono, że od 1 stycznia mają się rozpocząć negocjacje pokojowe między stronami syryjskiego konfliktu. Nie mogą w nich wziąć udziału grupy ekstremistyczne, jak Państwo Islamskie i Front Nusra - dodał Kerry.

 

 

Etykietowanie:

4 komentarze

avatar użytkownika Maryla

1. Pierwsze ustalenia śledczych

Pierwsze ustalenia śledczych po zamachach w Paryżu: były trzy grupy terrorystów... RELACJA

Francja
oddaje hołd zabitym w zamachach w Paryżu. W całym kraju Francuzi
składają kwiaty i palą znicze. Najwięcej osób przychodzi przed teatr
Bataclan, gdzie zginęło 89 osób. W sumie terroryści zabili 129 osób,
ponad 300 jest rannych. Trwa śledztwo, które ma wyjaśnić, kto stał za
zamachami. Pierwsze ustalenia mówią o trzech grupach terrorystów.

Maryla

------------------------------------------------------

Stowarzyszenie Blogmedia24.pl

 

avatar użytkownika Maryla

2. Kerry: proces pokojowy w

Kerry: proces pokojowy w Syrii przed 1 stycznia, wybory w ciągu 1,5 roku

Sekretarz stanu
USA John Kerry oświadczył w sobotę, że uczestnicy rozmów w sprawie
konfliktu w Syrii uzgodnili, iż spotkania przedstawicieli rządu w
Damaszku i opozycji powinny ruszyć do 1 stycznia. W ciągu 18 miesięcy
powinny się odbyć wybory w tym kraju.

Wcześniej szef dyplomacji
Niemiec Frank-Walter Steinmeier mówił o “konkretnym kalendarzu” dla
Syrii przewidującym wybory w Syrii w ciągu 18 miesięcy, na zakończenie
“procesu, w ramach którego utworzony będzie przejściowy rząd w ciągu
sześciu miesięcy”.

Szczyt G-20 w cieniu walki z terroryzmem

Barack Obama jest w drodze do Turcji, gdzie odbędzie się szczyt grupy
G-20. Przed odlotem prezydent USA wziął udział w posiedzeniu Radu
Bezpieczeństwa Narodowego w sprawie zamachów w Paryżu.

Maryla

------------------------------------------------------

Stowarzyszenie Blogmedia24.pl

 

avatar użytkownika Maryla

3. Rusza zbiórka darów dla

Rusza zbiórka darów dla Polaków z Kresów

Rusza kolejna przedświąteczna zbiórka darów dla Polaków z krajów byłego
Związku Radzieckiego. Dary dla Polaków z Kresów będą zbierane przez
harcerzy w dniach 28–29 listopada oraz w dniach 5–6 grudnia w parafiach,
szkołach i miejscach handlowych. Do paczek zbierane są przede wszystkim produktów żywnościowych o długim
terminie przydatności do spożycia. Potrzebne są także środki czystości,
higieniczne i leki przeciwbólowe.

Paczki dla Polaków to wspólna inicjatywa
Fundacji „Kresy w potrzebie – Polacy Polakom” oraz Związku Harcerstwa
Rzeczpospolitej. W ubiegłym roku przygotowano 660 paczek.

Szczegółowe informacje o akcji można znaleźć na stronie www.kresywpotrzebie.pl.

Maryla

------------------------------------------------------

Stowarzyszenie Blogmedia24.pl

 

avatar użytkownika Maryla

4. "The Economist": Państwo

"The Economist": Państwo Islamskie rośnie w siłę. Gdzie będzie następny zamach?

Wojna
domowa w Syrii i powstanie Państwa Islamskiego to przyczyny wzrostu
zagrożenia atakami terrorystycznymi w Europie - pisze tygodnik "The
Economist". 

Szef Komisji Europejskiej odpowiada Polsce: Nie ma potrzeby zmiany podejścia do uchodźców

Nie ma potrzeby zmiany podejścia do uchodźców - tak szef Komisji
Europejskiej odpowiada na sygnały z Polski, że ataki w Paryżu stawiają
pod znakiem zapytania mechanizm rozmieszczania imigrantów na terenie
Wspólnoty.

Szczyt G-20 w cieniu walki z terroryzmem

Barack Obama jest w drodze do Turcji, gdzie odbędzie się szczyt grupy
G-20. Przed odlotem prezydent USA wziął udział w posiedzeniu Radu
Bezpieczeństwa Narodowego w sprawie zamachów w Paryżu.



Kłótnia o uchodźców u Olejnik: Jak odsiać tych, którzy chcą wysadzać nas w powietrze?

Ten atak daje nowe argumenty tym, którzy krytykują nie tyle pomoc
udzielaną uchodźcom, co sposób ich przyjmowania – powiedział Paweł
Soloch w Radiu ZET, komentując wczorajszą wypowiedź przyszłego ministra
ds. europejskich, którzy po ataku w Paryżu napisał, że „Polska nie widzi
możliwości” wykonania decyzji o przyjęciu 7 tys. uchodźców.

Maryla

------------------------------------------------------

Stowarzyszenie Blogmedia24.pl