Produkcja powstała w ramach akcji obywatelskiej "Projekt: Pilecki".

avatar użytkownika Maryla

Na fabularyzowany dokument poświęcony bohaterskiemu rotmistrzowi nie chciało dać państwo, ani posłowie. Dali obywatele. Premiera zbiega się w czasie z 75. rocznicą deportacji Witolda Pileckiego do Auschwitz.

Produkcja powstała więc w ramach akcji obywatelskiej "Projekt: Pilecki". Fundusze pochodziły z publicznej zbiórki. Udało się zebrać 250 tys. zł. Zdjęcia do filmu rozpoczęły w maju zeszłego, a zakończyły jesienią.

- Ten film to pomnik i spłata długu wobec bohatera. Polska mu tyle zawdzięcza. Nie był bohaterem jednego czynu, a wciąż nie mówi się o nim w szkołach. Dlatego warto, by ten film i raporty, dzięki którym świat dowiedział się o piekle Auschwitz były lekturą obowiązkową - mówi odtwórca głównej roli, Marcin Kwaśny.

"Pilecki" ma formę fabularyzowanego dokumentu, w którym sceny kostiumowe pokazujące przełomowe wydarzenia w biografii rotmistrza przeplatają się ze wspomnieniami jego żyjącego, 83-letniego syna. Dzięki wypowiedziom Andrzeja Pileckiego powstał prywatny obraz rotmistrza, zapamiętanego przez kilkuletniego chłopca. W filmie występują też prawnuki rotmistrza i historyk Adam Cyra.

http://warszawa.gosc.pl/doc/2680436.Pilecki-lepszy-niz-Rambo

 

Fabularyzowany dokument w reż. Mirosława Krzyszkowskiego, króry powstał ze składek croudfunding'owych. Laureat w plebistycie Wydarzenie Historyczne Roku 2014. Dystrybutorem filmu jest firma KONDRAT-MEDIA. Premiera kinowa - 25 września 2015.
Etykietowanie:

1 komentarz

avatar użytkownika Maryla

1. Andrzej Pilecki o swoim udziale w filmie "Pilecki"

Opublikowany 20.06.2014

www.projektpilecki.pl

Andrzej Pilecki, syn rotmistrza Witolda Pileckiego wziął czynny udział w produkcji filmu "Pilecki". Wspomnienia, refleksję, spora dawka humoru, spełnienie marzeń - to wydarzyło się na planie filmowym. Tego wysłuchaliśmy. Mimo swoich 83 lat trzyma bardzo mocno formę!

Maryla

------------------------------------------------------

Stowarzyszenie Blogmedia24.pl