Korupcja w armii (Magda Figurska)

avatar użytkownika Redakcja BM24

Firma Hertz Systems została laureatem „Diamentów Forbesa 2009” – rankingu polskich przedsiębiorstw najbardziej dynamicznie zwiększających swoją wartość w latach 2005-2007. Założona została w 1989 r. w Zielonej Górze przez Zygmunta Rafała Trzaskowskiego, który jest także Prezesem Zarządu.

Firma zajmuje się działalnością na rynku systemów bezpieczeństwa, zintegrowanych systemów teleinformatycznych oraz urządzeń i systemów nawigacji satelitarnej, a od 2001 roku rozpoczęła projektowanie i produkcję wojskowych urządzeń i systemów satelitarnych, przeznaczonych dla Sił Zbrojnych RP oraz sił sojuszniczych NATO.

Trzaskowski i jego firma Hertz System z Zielonej Góry wygrywali przetargi na ochronę wojskowych obiektów w całym kraju.

Prezes firmy Zygmunt Trzaskowski właśnie został aresztowany.

W jaki sposób zwiększał wartość swej firmy?

Miał kontakty w Sztabie Generalnym z pułkownikiem Markiem G., doradcą generała A.Kaczyńskiego, szefa zarządu planowania systemów dowodzenia i łączności P6. Marek G. był odpowiedzialny za wdrożenie strategicznego systemu łączności Link16. W nagranych rozmowach pułkownik instruuje szefa firmy Hertz, co zrobić, żeby wygrać przetarg.

Poznański sąd aresztowal pułkownika na trzy miesiące.

Hertz miał dostać częśc zlecenia na 300 mln zł za łapówki.

Po tragicznej śmierci kpt. Daniela Ambroziaka pułkownik Marek G, miał powiedzieć, że wypadek pomoże zdobyć większe pieniądze na Link16

Co na to Forbes?

http://wing2009.salon24.pl/166800,korupcja-w-armii
Etykietowanie:

1 komentarz

avatar użytkownika stan35

1. Ciekawa sprawa

Czy rozpracowanie tej sprawy przez CBA zaczęło się za Kamińskiego, czy już po jego usunięciu? Inną sprawą jest to, że w przeszłości było więcej takich podejrzanych spraw w związku z zamówieniami wojskowymi, ale takiego obrotu sprawy nie było. Jeśli coś takiego wychodzi na światło dzienne, to w warunkach mafijnych układów musi stać za tym kłótnia w "rodzinie". Tak było przy aferze Rywina, tak było przy aferze "Orlenu". Musiała pęknąć lojalność w "grupie" z powodu sporu o podział zysków lub czyjegoś przerostu "ambicji".