Dziwny jest ten świat…

avatar użytkownika Morsik
1. W Kambodży ceny szczurzego mięsa rosną wraz z inflacją, w wyniku której najbiedniejszych nie stać na nic lepszego. Przedstawiciel resortu rolnictwa w Kambodży poinformował, że nie tylko w tym kraju jest zapotrzebowanie na szczurze mięso. Jedzą je także biedni Wietnamczycy. Szacuje się, że Kambodża dostarcza do Wietnamu około tony żywych szczurów dziennie. Mięso szczura od dawna jest popularne również wśród ubogich mieszkańców Tajlandii. Z kolei w Indiach rząd jednego ze stanów na wschodzie kraju zachęca ludność do spożywania mięsa tych gryzoni w ramach walki z drożyzną oraz w celu ochrony zasobów zboża. TVN24.pl informuje, że w przeciwieństwie do Kambodży, w Wietnamie szczurze mięso jest przysmakiem. Przyrządza się z niego dziesiątki potraw - zapieka się je m.in. z trawą cytrynową, smaży, na jego bazie gotuje się różne zupy.
Tylko patrzeć jak znudzeni zwyczajnym schabowym polscy nuworysze zaczną zajadać się szczurzyną w ekskluzywnych restauracjach coraz liczniejszych „galerii”…
 
2. W Polsce, w jednym z hipermarketów, w trakcie czekania w kolejce do kasy zasłabł mężczyzna. Mimo próby reanimacji zmarł. Zanim zabrano jego zwłoki minęły trzy godziny. W tym czasie tysiące ludzi robiło zakupy. Dlaczego tak długo ciało leżało pod kasą? Policja nie usuwa zwłok. Musieli skontaktować się z rodziną. Ostatecznie sami funkcjonariusze wezwali firmę pogrzebową.
A ludzie spokojnie robili zakupy…
 
3. Z jednego z mostów w Szanghaju odpadł fragment betonowej konstrukcji, a z wnętrza filaru wysypały się worki po cemencie i śmieci. Firma, która prowadziła renowację mostu twierdzi, że dziury w moście to elementy dekoracji. Ekipa budowlana, którą wysłano do sprawdzenia stanu mostu wewnątrz jednego z filarów, odnalazła tam odpadki budowlane, m.in. wykorzystywaną do uszczelniania piankę. Most był niedawno remontowany. Ponownie został oddany do użytku w styczniu tego roku.
To trening przed wyjazdem na polskie place budów…
 
4. Niezamożni Brytyjczycy, głównie emeryci, palą książkami w piecach i kominkach. Pracownicy sklepu gdzie można za kilka pensów kupić używane książki twierdzą, że w ostatnim czasie coraz więcej starszych osób kupuje grube książki, głównie encyklopedie, które ich zdaniem palą się najwolniej i są dobrą alternatywą dla węgla. Ceny energii mocno rosną w Wielkiej Brytanii w ostatnich latach. Gaz zdrożał od stycznia 2008 roku o ok. 40 proc., cena prądu elektrycznego wzrosła o ok. 20 proc. Rosnący gwałtownie koszt energii oznacza, że ogrzewanie domu stało się luksusem a nie koniecznością dla wielu ludzi, szczególnie starszych, nisko opłacanych i bezrobotnych.
Szkoda, że już po 1956 roku przetrzebiono polskie biblioteki…
 
5. Prawie 20 upośledzonych umysłowo zginęło w sfingowanych wypadkach w chińskich kopalniach węgla. Mordercy, podszywając się pod krewnych ofiar, szantażują właścicieli kopalń i wymuszają od nich pokaźne odszkodowania. Według policji, wymyślili ten proceder mieszkańcy prowincji Sichuan. Przestępcy przewozili upośledzonych umysłowo do innych prowincji, gdzie zatrudniali ich w kopalniach węgla. Następnie ludzi tych mordowali, pozorując śmierć na wypadek przy pracy. Właściciele kopalń, w obawie przed sankcjami za brak odpowiednich zabezpieczeń, wypłacali udającym krewnych ofiar przestępcom wysokie odszkodowania.
Polscy przedsiębiorczy przedsiębiorcy wraz z rządzącym rządem zapewne pojadą do Chin na szkolenie…
 
6. Lekarze na masową skalę eksperymentują na Polakach szczepionki i leki nowego typu. Według ekspertów w Polsce przeprowadza się rocznie około 500 badań klinicznych nowych leków. Uczestniczą w nich szpitale i przychodnie. Wartość tego rynku wynosi około miliarda zł. rocznie. Lekarze zachęcają pacjentów do eksperymentów medycznych tłumacząc im, że wezmą udział w badaniu klinicznym. Badania sponsorują koncerny farmaceutyczne, które tłumaczą, że chodzi o postęp medycyny. Najczęściej nie wspominają o innych aspektach badań. W wielu szpitalach znajdują się całe sale pacjentów, którzy nie do końca zdając sobie sprawę, że uczestniczą w ryzykownym eksperymencie. "Promocja. Bezpłatne szczepienia dla osób powyżej 65. roku życia" - taki napis pojawił się niedawno w kilkunastu przychodniach na terenie Polski. Któż mógłby być tak nieufny, by sądzić, że nie chodzi o filantropijny gest pod adresem słabiej sytuowanych osób, ale czwartą fazę badań klinicznych jednej ze szczepionek. Badania kliniczne odbywają się praktycznie poza kontrolą. Pół tysiąca medycznych eksperymentów nadzoruje jeden inspektor.
To dobra wiadomość dla polskiego resortu pracy i ubezpieczeń społecznych. 65 lat to akurat dobry wiek do „zejścia”…
Etykietowanie:

napisz pierwszy komentarz