W dzisiejszej rzepie w dodatku KULTURA ukazał się felieton dotyczący premiery filmu dokumentalnego poświęconego Leszkowi Balcerowiczowi. Rozumiem, że filmem tym środowiska liberalno-nomenklaturowe dziękują Leszkowi Balcerowiczowi za przyczynienie się do obalenia rządu J.Kaczyńskiego i być może rozpoczynając jego kampanię wyborczą na Prezydenta RP.
spłata długu przez PO dla L.Balcerowicza (newmatrix)
Przypomnijmy jaką rolę odegrała FOR fundacja Pana Leszka Balcerowicza, która przystąpiła do koalicji obalenia powyższego rządu PIS. W treści artykułu czytamy opinie z filmu o Leszku Balcerowiczu: Roberta Zoellicka, Jacoba A.Frenkel, Jegra Gajdara, Zbigniewa Brzezińskiego. Wszyscy wspomniani recenzenci należą do jednego nurtu liberalno-monetarnego i są związani z elitą władzy w swoich krajach. Dla pełni obrazu o tak wybitnej postaci ostatniego 20-lecia twórcy filmu powinni podjąć trudną próbę dojścia do największych oponentów Pana Profesora i próbę dyskusji o jego dokonaniach. Oby powyższy film zawierał również takie elementy krytyczne, bo przypomnijmy choćby niejednoznaczną rolę Pana Profesora przy fatalnej prywatyzacji PZU czy dopuszczenie we wczesnych latach 90-tych do wyprzedawania przedsiębiorstw państwowych (banki) i brak dbałości o rozwój polskich firm i rozwój dużego kapitału polskiego. W dzisiejszych warunkach widać wyraźnie . że nie stworzenie tych warunków przyczyniło się do upadku całych gałęzi przemysłowych tj. stoczniowy, maszynowy czy zbrojeniowy. Dodatkowym czynnikiem, który powinien w czasach kryzysu uratować powyższe branże jest silne osłabienie polskiego złotego sprzyjające exportowi.
PO spłacając długi z kampanii wyborczej jak widać nie zapomina o Leszku Balcerowiczu przecież już dokonała się nominacja jednego z jego ludzi na ministra MSWiA.
http://es1921.salon24.pl/143621,splata-dlugu-przez-po-dla-l-balcerowicza
- Zaloguj się, by odpowiadać
1 komentarz
1. Andrzej Fidyk i Anna Więckowska o filmie „Balcerowicz. Gra o wsz
Rz: Dlaczego nakręciliście ten film?
Andrzej Fidyk: Bo powstała idea, żeby pokazać dokument o Leszku Balcerowiczu na uroczystości z okazji 20. rocznicy przemian ekonomiczno-ustrojowych w naszym kraju.
Czy dlatego jest laurką?
Anna Więckowska: Od początku naszym założeniem było pokazanie człowieka wojownika,
W filmie nie pojawiają się jednak opinie jego oponentów poza archiwaliami z obrad sejmowych.
A.F.: Bo koncepcja była taka, że to Leszek Balcerowicz i jego żona będą wspominać, jak było, gdy dwukrotnie sprawował funkcję ministra finansów, a potem był prezesem Narodowego Banku Polskiego.
Zresztą historia zatoczyła koło, bo na końcu filmu okazuje się, że gdy przeciwnicy Balcerowicza nie mogli go dopaść, to ściągnęli jego żonę przed komisję śledczą.
Jednak nie zrezygnowaliście państwo z pełnych uznania i atencji dla bohatera filmu wypowiedzi zagranicznych polityków. Mówią o nim w superlatywach m.in. Robert Zoellick, prezes Banku Światowego, Jacob A. Frenkel, główny ekonomista i dyrektor ds. Badań w Międzynarodowym Funduszu Walutowym 1987 – 1991, Jegor Gajdar, były premier Federacji Rosyjskiej, prof. Zbigniew Brzeziński.
http://www.rp.pl/artykul/9146,404456_Jak_hartowal_sie_wojownik.htmlMaryla
------------------------------------------------------
Stowarzyszenie Blogmedia24.pl