Ministerstwo Propagandy Tuska nie ma już POmysłów. Pawlak.

avatar użytkownika Maryla

Gazeta Prawna dotarła do projektu rozporządzenia ministra sprawiedliwości w sprawie zniesienia niektórych sądów grodzkich oraz zmiany rozporządzenia w sprawie utworzenia sądów grodzkich.

Wynika z niego, że planuje się zniesienie 120 wydziałów grodzkich na terenie całego kraju. Sędziowie są przeciwni ministerialnym planom.

Kryterium likwidacji

Zgodnie z projektem zniesione zostaną sądy grodzkie, w których orzeka od 11 do 20 sędziów i asesorów.

– Konieczność podjęcia działań w zakresie zmian struktury organizacyjnej sądów powszechnych wynika przede wszystkim z potrzeby racjonalnego wykorzystania kadry orzeczniczej i administracyjnej – mówi Wioletta Olszewska z biura informacji Ministerstwa Sprawiedliwości.

Tyle tylko, że jak twierdzą sędziowie, liczba spraw wpływających do wydziałów grodzkich nie została wzięta pod uwagę przy planowaniu nowego rozwiązania, a kryterium liczby etatów sędziowskich jest niewystarczające przy podejmowaniu decyzji o likwidacji konkretnego sądu.

Likwidacja sądów grodzkich sparaliżuje sądownictwo

 

 


Połowa Polaków uważa, że nie rozliczono PRL-u

W kwietniu 1989 r., bezpośrednio po zakończeniu obrad Okrągłego Stołu, OBOP przeprowadził sondaż, by poznać opinie Polaków o rozmowach. 63 proc. respondentów stwierdziło wówczas, że wyniki obrad były pomyślne. »

 

Dwudziesta rocznica Okrągłego Stołu

Przy Okrągłym Stole nie doszło do żadnego porozumienia, w ramach którego ktoś obiecywał... więcej

 

Wolę siedzieć obok Lecha Kaczyńskiego niż obok Kiszczaka

Z historykiem Janem Ołdakowskim rozmawia Łukasz Krajewski »

 

Urban: straszyłem wybuchem krwawej wojny domowej

 

- Straszyłem teorią, w okolicy 1987-1988 roku, że wystarczy, iż jakiś pijany milicjant przejedzie dziecko i to spowoduje rozruchy i wybuch krwawej wojny domowej. Ale najbardziej obawiałem się tego przed stanem wojennym w 1981 roku - powiedział w programie Konrada Piaseckiego "Piaskiem po oczach" w TVN 24 Jerzy Urban. Były rzecznik rządu skomentował w ten sposób okoliczności podjęcia rozmów w ramach Okrągłego Stołu.
 
 

PREZYDENT O OKRĄGŁYM STOLE

"Rozmowy z uzurpatorem bywają konieczne"

"Rozmowy z uzurpatorem bywają konieczne"

Okrągły Stół jako fundament demokracji lub zmowa elit – te dwie interpretacje przedstawił w swoim przemówieniu prezydent Lech Kaczyński. – Usiedliśmy do rozmów z uzurpatorem, ale taktyczne porozumienie bywa...czytaj dalej »

 

L. Kaczyński: na rewoltę nie było żadnych szans



Na zwycięską rewoltę nie było żadnych szans - podkreślił Lech Kaczyński, mówiąc o sytuacji w Polsce pod koniec lat 80. Prezydent podsumował debatę w Pałacu Prezydenckim, zorganizowaną w 20. rocznicę rozpoczęcia rozmów Okrągłego Stołu.  »

"Okrągły Stół to porozumienie elit"

 

Okrągły Stół "to było porozumienie elit"; 4 czerwca 1989 r. przemówił lud - ocenił prof. Wojciech Roszkowski podczas debaty w Pałacu Prezydenckim zorganizowanej w 20. rocznicę rozpoczęcia rozmów okrągłego stołu.  »

 

To była gra
Wojciech Roszkowski, historyk, publicysta, poseł do Parlamentu Europejskiego
Dla jednych to przełomowe wydarzenie w najnowszej historii Polski. Dla innych – największa zdrada narodowa. Od rozpoczęcia obrad Okrągłego Stołu mija 20 lat.


więcej:.

Wojciech Roszkowski, historyk, publicysta, poseł do Parlamentu Europejskiego

Powołanie w sierpniu 1989 roku rządu Mazowieckiego było jedną z konsekwencji Okrągłego Stołu fot. PAP/CAF/Damazy KwiatkowskiDla jednych to przełomowe wydarzenie w najnowszej historii Polski. Dla innych – największa zdrada narodowa. Od rozpoczęcia obrad Okrągłego Stołu mija 20 lat.

Oceny Okrągłego Stołu krążyły w minionym dwudziestoleciu między dwiema krańcowymi tezami. Jedni odwoływali się do jego postanowień jak do prawdy objawionej, gotowi ich bronić za wszelką cenę, a krytyków tych ustaleń odsądzali od czci i wiary. Drudzy twierdzili, że Okrągły Stół był dowodem zdrady elit, które umówiły się, by współtworzyć Polskę oligarchiczną. I jedni, i drudzy mitologizują Okrągły Stół, oceniając go z perspektywy mijających lat, a nie biorąc pod uwagę okoliczności politycznych początku 1989 r. Oczywiście każde przełomowe wydarzenie – a Okrągły Stół takim wydarzeniem niewątpliwie był – wywołuje dalekosiężne skutki, ale nie wszystkie można wiązać z nim bezpośrednio. Ocena takiego wydarzenia musi zakładać scenariusz alternatywny.



Zagrajmy w Okrągły Stół

Proponowałbym spojrzenie na obrady i porozumienia Okrągłego Stołu z perspektywy gry strategicznej. Byli w niej dwaj główni rozgrywający – strona partyjno-rządowa oraz strona społeczna. Były warunki zewnętrzne, na które strony te nie miały wpływu. Do najważniejszych z nich należała determinacja Kremla do utrzymania kontroli nad swymi satelitami, w tym nad Polską, oraz determinacja Zachodu, w tym głównie Stanów Zjednoczonych, aby przezwyciężyć podział Europy. Gra owa toczyła się na niepewnym gruncie pogarszającej się sytuacji gospodarczej i społecznej.

Macierewicz: Okrągły Stół to przegrana Polski



Porozumienia Okrągłego Stołu były - z punktu widzenia interesów narodowych Polski - przegraną - uważa poseł PiS Antoni Macierewicz, który wziął udział w debacie historyków w Pałacu Prezydenckim, z okazji 20-lecia Okrągłego Stołu.  »

"Porozumienie było warunkiem wyjścia z komunizmu"

 

Prof. Jerzy Holzer podkreślił podczas debaty historyków w Pałacu Prezydenckim, w 20. rocznicę rozpoczęcia obrad Okrągłego Stołu, iż w bloku radzieckim nie zdarzyło się, aby bez porozumienia z częścią elit komunistycznych udało się doprowadzić do wyjścia z tego systemu.  »

 

"Wówczas narodziła się strategia polityczna negocjacji"



Choć można różnie interpretować przebieg obrad okrągłego stołu i ich skutki, to ani nazywanie osiągniętego wtedy porozumienia "zdradą", ani "fundamentem demokracji" nie jest uprawnione - zgodzili się uczestnicy debaty w Pałacu Prezydenckim.  »

CORAZ MNIEJ POLAKÓW CHWALI POROZUMIENIE Z '89 ROKU

Polacy odchodzą od Okrągłego Stołu

Polacy odchodzą od Okrągłego Stołu

Choć wciąż ponad połowa Polaków określa się jako zwolennicy Okrągłego Stołu, to jednak popularność porozumienia z 1989 roku znacznie maleje - wynika z sondażu przeprowadzonego dla "Rzeczpospolitej".czytaj dalej »

 

SKĄD WZIĄĆ 155 MILIARDÓW ZŁOTYCH?

Rząd liczy na pieniądze z obligacji

Rząd liczy na pieniądze z obligacji

- Uspokojenie rynku walutowego wzmocni popyt na nasze obligacje - uważa wiceminister finansów Katarzyna Zajdel-Kurowska. Eksperci są zdania, że resort finansów nie będzie miał problemów ze sprzedażą papierów skarbowych...czytaj dalej »

 

Prezes ZUS: Wypłaty emerytur i rent na razie niezagrożone

Nie ma realnego zagrożenia dla wypłaty emerytur i rent z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych - zapewnia prezes ZUS Sylwester Rypiński. W specjalnym oświadczeniu podkreśla, że wszystkie świadczenia są i będą wypłacane w całości i na czas. »

 

 


Rząd nie obroni naszej waluty

Z Jackiem Wiśniewskim, głównym ekonomistą Reiffeisen Bank, rozmawia Tomasz Dominiak »

 

 

Ostrzeżenie dla Polski
Rząd Donalda Tuska zaleczył wewnętrzne podziały polityczne w Polsce, widoczne w okresie... więcej

Rząd Donalda Tuska zaleczył wewnętrzne podziały polityczne w Polsce, widoczne w okresie rządów jego poprzednika, pojednał Polskę z Niemcami i UE, ale zrobił niewiele dla pobudzenia gospodarczych reform - ocenia brytyjski ośrodek badawczy Centre for European Reform (CER).

 

"Nasi poprzednicy zaspali"

 

PREMIER PO SPOTKANIU Z EKONOMISTAMI

"Nasi poprzednicy zaspali"

Premier po spotkaniu z ekonomistami oświadczył, że kurs złotówki jest lepszy, w głównej mierze dlatego, iż wiadomo już, że zgodnie z perspektywą unijnego budżetu do Polski trafi ponad 60 miliardów euro. Nie wszystkie...czytaj dalej »

 

Premier o tarczy i procesach rozbrojeniowych

  

Premier Donald Tusk powiedział, że Polska będzie aktywnie uczestniczyć w propozycjach i procesach rozbrojeniowych, pod jednym warunkiem, że "ten proces uczyni Polskę bezpieczniejszą, a nie bardziej narażoną na ryzyko".  »

 

Tusk: 4 czerwca datą symbolizującą obalenie komunizmu

  

Premier Donald Tusk powiedział, że biorąc pod uwagę wiele ważnych rocznic przypadających w tym roku rząd uznał, iż datą symbolizującą obalenie komunizmu w Polsce jest 4 czerwca 1989 roku.  »

 

Będzie spotkanie w sprawie kryzysu

Tusk zaprasza Jarosława Kaczyńskiego

Środa godzina 18 - na tę godzinę premier Donald Tusk zaprasza prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego na rozmowę w sprawie kryzysu. Od kilku dni szef PiS domagał się takiego spotkania więcej »

 

Kryzys urzędniczy

 

Choć rząd próbuje walczyć z kryzysem, urzędnicy robią wszystko, aby ten kryzys pogłębić.
Dzisiejszy Puls Biznesu donosi o kolejnych kłopotach Romana Kluski. Były prezes Optimusa założył mleczarnię i chciał rozpocząć produkcję serów. Gdy wszystko było już gotowe, zmieniły się przepisy i Kluska serów produkować i sprzedawać nie może. Co będzie dalej - łatwo dociec. Ludzie, których zatrudniał, trafią na bezrobocie, podatków płacił nie będzie, bo spółkę zamknie itp. Sytuacja od początku do końca chora.

Nie chodzi już nawet o to, że przepisy regulujące funkcjonowanie mleczarni i produkcji serów są same w sobie absurdalne i winny być zlikwidowane jednego dnia. Chodzi przede wszystkim o co innego: jak można w czasach wielkiego kryzysu uniemożliwiać biznesmenowi inwestycje, zatrudnianie ludzi i płacenie podatków? Bezrobocie rośnie w tempie zastraszającym, wpływy do budżetu maleją, a kapitał z Polski ucieka. I w takiej sytuacji doprowadza się do upadku kolejne przedsiębiorstwo Romana Kluski. Oczywiście nie tylko jego. Takich przypadków w całej Polsce są setki. Ich wynikiem są masowe zwolnienia i upadki przedsiębiorstw. Przyczyn kryzysu jest wiele, ale zasadniczą są absurdalne przepisy i powołana do ich przestrzegania machina biurokratyczna.

Rzecz ciekawa: rząd nie chce zwalniać urzedników, aby nie tracili pracy. O przedsiębiorcach, którzy tracą inwestycje i o ich pracownikach rząd się nawet nie zająknie.
 
 
 

Ciężko ze spłatą kredytów


Ciężko ze spłatą kredytów

8 miliardów złotych- to gigantyczna wartość zaległych długów, których nie potrafią spłacić Polacy.

 

Wzrasta wartość kredytów niespłacanych w terminie



Wzrasta wartość kredytów, których osoby prywatne nie są w stanie spłacać w terminie. Na koniec III kwartału 2008 r. wartość tych kredytów wyniosła 10,8 mld zł - powiedział PAP pełnomocnik zarządu Krajowego Rejestru Długów Andrzej Kulik.  »

 

 

 


Słabnąca złotówka nęka polskie rodziny

Najmocniej odczuwają to w tej chwili osoby, które spłacają kredyty hipoteczne we frankach szwajcarskich. »

 

Konflikt w rządzie Tuska

Donald Tusk wstrzymuje nominację gen. Pawła Nasiłowskiego na szefa więziennictwa... więcej

 

SAMOBÓJSTWO W ABW - UJAWNIAMY NOWE FAKTY

Prokuratura kończy śledztwo w sprawie samobójczej śmierci Barbary P., podpułkownika Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Jest już pewne, że sprawa będzie umorzona, choć niektóre pytania pozostaną bez odpowiedzi. Niezalezna.pl stara się, aby było ich jak najmniej.

Karnowski oskarża


Karnowski oskarża

Gdański sąd odrzucił wniosek o zawieszenie procesu, który Jacek Karnowski wytoczył byłemu radnemu o zniesławienie

 

Pawlak: zamiast RosUkrEnergo - inna spółka lub Gazprom



W miejsce kontraktu na dostawy gazu spółki RosUkrEnergo można podpisać umowę na dostawy tego paliwa do Polski z inną spółką lub z Gazpromem - powiedział wicepremier minister gospodarki Waldemar Pawlak.  »

 

NBP: oficjalne aktywa rezerwowe wzrosły do 204,8 mld zł w styczniu



Oficjalne aktywa rezerwowe wzrosły w styczniu 2009 roku do 204,78 mld zł z 184,17 mld zł miesiąc wcześniej, podał Narodowy Bank Polski (NBP) w komunikacie w piątek. »

 

"CZTERY BANKI, A NIE RZĄD ŚCIĄGNĄ PODATKI Z FIRM"

Pawlak na ratunek ofiarom opcji

Pawlak na ratunek ofiarom opcji

- Jeśli nie da się polubownie załatwić sprawy opcji walutowych, to PSL zaproponuje projekt ustawy unieważniającej niekorzystne dla firm umowy z bankami - zapowiedział wicepremier i minister gospodarki Waldemar Pawlak....czytaj dalej »

Malinowski: przedsiębiorcy mają prawo oczekiwać pomocy rządu ws. opcji



Przedsiębiorcy mają prawo oczekiwać pomocy rządu w sprawie opcji walutowych. Dobrze, że wicepremier Waldemar Pawlak zadeklarował wolę rozwiązania tego problemu - powiedział PAP prezydent Konfederacji Pracodawców Polskich Andrzej Malinowski.  »

Jakubas: popieram stanowisko wicepremiera Pawlaka ws. opcji



Prezes Polskiej Rady Biznesu, przedsiębiorca Zbigniew Jakubas popiera stanowisko wicepremiera Waldemara Pawlaka dotyczące konieczności rozwiązania problemów powstałych z powodu opcji walutowych.  »

 

Pawlak przeciwko podniesieniu wieku emerytalnego dla służb



Przeciw proponowanemu przez MSWiA podniesieniu wieku emerytalnego dla służb mundurowych opowiedział się wicepremier minister gospodarki Waldemar Pawlak.  »

Uwaga na świetlówki!

Teraz, gdy liderzy dwóch największych ugrupowań w Polsce spierają się w mediach, który z nich, do kogo i kiedy ma przyjść, by porozmawiać o - jak twierdzą - niezwykle ważnych dla Polaków sprawach związanych z konsekwencjami kryzysu finansowego, jeszcze bardziej niż dotychczas nieciekawa medialnie stała się sytuacja prezesa PSL Waldemara Pawlaka. Nikt z liderem ludowców nie chce się spotkać na międzypartyjnym szczycie, a sam Pawlak ma związane ręce: rządowi nie przyłoży - bo przecież sam w nim zasiada, a w sytuacji gdy gospodarka zwalnia, na giełdzie od miesięcy mamy krach, a złoty dramatycznie dołuje - nie ma się też czym specjalnie chwalić. Szef PSL robi jednak co może, aby o nim nie zapomniano. Niemal codziennie raczeni jesteśmy serwowanymi przez Waldemara Pawlaka niezwykłymi pomysłami, "błyskotliwymi" analizami sytuacji gospodarczej czy innymi złotymi myślami.

> Więcej <

 

SAMORZĄDY KRYTYKUJĄ RZĄDOWY PLAN B

Kopacz: nie straszcie prywatyzacją szpitali

Kopacz: nie straszcie prywatyzacją szpitali

17 lutego premier przedstawi "plan B" ratowania służby zdrowia. Pomoc publiczną dostaną tylko te samorządy, które przekształcą swoje szpitale w spółki. Samorządowcy nie są zachwyceni, ale minister zdrowia Ewa Kopacz...czytaj dalej »

 

Transplantolodzy zapowiadają protesty


Transplantolodzy będą walczyć o pieniądze

Zamiast przeszczepów, będą wielkie protesty

Wybitni transplantolodzy są oburzeni, że decyzja o zaprzestaniu finansowania przeszczepów zapadła za ich plecami. "Jeśli pieniędzy na transplantacje będzie mniej, będziemy protestować" - zapowiadają zgodnie. Ministerstwo Zdrowia mówi, że przeszczepów nie będzie mniej. Chce jednak na nich oszczędzić - aż 52 miliony złotych.więcej »
 

 

Ministerstwo Nauki chce zaoszczędzić 872 miliony złotych

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego planuje zaoszczędzić w budżecie na rok 2009 - 872 miliony złotych. Cały budżet resortu szkolnictwa wyższego to 14 miliardów i 500 milinów złotych. »

 

 


Przedszkola muszą przyjąć pięciolatki, choć nie mają miejsc

Rząd pozostawił w ustawie oświatowej zapis, że od 2009 r. każde pięcioletnie dziecko ma prawo do edukacji przedszkolnej. »

 

Fedak: MPiPS zaoszczędzi 326 mln zł



Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej ograniczyło swój budżet o 326 mln zł; zaoszczędzono na administracji, rezerwie celowej oraz dotacjach do PFRON; z powodu oszczędności na przyszły rok zostanie odłożona ustawa o rodzicielstwie zastępczym - poinformowała w piątek szefowa resortu Jolanta Fedak.  »

 

FABRYKA AGD ZAWIESZA PRODUKCJĘ NA KILKA DNI

Zelmer szkoli zamiast produkować

Zelmer szkoli zamiast produkować

Największy polski producent drobnego sprzętu AGD - firma Zelmer z Rzeszowa - zdecydowała o kilkudniowym zawieszeniu produkcji. Przyczyna? Spadek zamówień związany z kryzysem gospodarczym. Przerwa potrwa od 9 do 13...czytaj dalej »

 

Zatrudniający 350 osób "Merinotex" złożył wniosek o upadłość



Wniosek o ogłoszenie upadłości Toruńskiej Przędzalni Czesankowej "Merinotex" trafił do sądu w Toruniu. Firma jest największym w kraju producentem przędzy czesankowej, wełnianej i wełnopodobnej. Zakład zatrudnia 350 osób.  »

 

Rozmowy władz LOT-u ze związkowcami ws. zwolnień - w poniedziałek



W poniedziałek, 9 lutego, związkowcy PLL LOT mają rozpocząć negocjacje z władzami firmy w sprawie grupowych zwolnień - poinformował w piątek PAP przewodniczący NSZZ "Solidarność" w PLL LOT Stefan Malczewski.  »

 

Euro 2012 przyjmą cztery miasta Ukrainy



Prezes Federacji Futbolu Ukrainy (FFU) Hryhorij Surkis ocenił w piątek, że Euro 2012 zorganizują cztery miasta ukraińskie i cztery miasta w Polsce.  »

 

SIKORSKI O PORWANYM POLAKU I CIĘCIACH W MSZ

"Nie tylko się modlimy"

"Nie tylko się modlimy"

Kryzys gospodarczy i rządowe cięcia dotknęły również MSZ. Minister Radosław Sikorski przyznał, że w takiej sytuacji trzeba skupiać środki finansowe tam, gdzie one są naprawdę nieodzowne i wybierać priorytety. Sikorski...czytaj dalej »

 

"Gazeta Wyborcza": PO, PSL i SLD porozumiały się w sprawie ustawy medialnej

Warszawa (PAP) -

PO, PSL i SLD porozumiały się w sprawie nowej ustawy medialnej - twierdzi "Gazeta Wyborcza". Według dziennika, Platforma zgodziła się na propozycję Lewicy, by abonament zastąpiła opłata odliczana od podstawy opodatkowania. PO chciała z...

 

"SĘDZIOWIE CHCĄ ROBIĆ KARIERĘ W III RP"

Prezesi Polskiego Radia zwolnieni

Prezesi Polskiego Radia zwolnieni

Krzysztof Czabański i Jerzy Targalski ostatecznie pożegnali się z prezesurą w Polskim Radiu. Decyzję rady nadzorczej PR o odwołaniu potwierdził Krajowy Rejestr Sądowy. Wydaje się, że to już koniec trwającej od kilku...czytaj dalej »

 

o 20 proc. mogą spaść ceny nieruchomości

NBP: Mieszkania będą tanieć przez 3 lata

Należy spodziewać się dalszego spadku cen na rynku nieruchomości, który wyniesie około 15-20 proc. - uważa prof. Jacek Łaszek, doradca kierujący Zespołem ds. Rynku Nieruchomości w Instytucie Ekonomicznym NBP. Jego zdaniem nieruchomości będą tanieć jeszcze przez kilka najbliższych lat.

więcej »

 

"Dzisiejsze umocnienie to nie koniec spadku wartości złotego"



Główny Ekonomista ING Banku Śląskiego Mateusz Szczurek uważa, że dzisiejsze umocnienie złotego nie oznacza końca spadku jego wartości. Po silnych spadkach w tym tygodniu nasza waluta nieco dziś odreagowała.  »

Francja/ Sarkozy: W strefie euro musimy skoordynować nasze wysiłki

Paryż (PAP) -

Francuski prezydent Nicolas Sarkozy wyraził w czwartek przekonanie, że sześć państw europejskich należących do strefy euro, w tym Francja, Wielka Brytania i Niemcy, zajmą wspólne stanowisko w sprawie globalnego kryzysu finansowego na kwie...

SZCZYT NA KREMLU O KRYZYSIE GAZOWYM

Rosja-UE: "nie wszystko jest w porządku"

Rosja-UE: "nie wszystko jest w porządku"

- Ostatni kryzys gazowy pokazał, że nie wszystko jest tu w porządku - wyznał Dmitrij Miedwiediew szefowi Komisji Euopejskiej Jose Manuelowi Barroso, który rozpoczął w Moskwie pierwsze rozmowy na wysokim szczeblu od...czytaj dalej »

UE chce współpracować z brutalnym reżimem

  

Komisja Europejska i Czechy, kierujące pracami Unii, chcą bliższych relacji z Turkmenistanem, przymykając niejako oczy na łamanie praw człowieka w tym kraju. »

 

Dla państw, dla których priorytetem jest uniezależnienie się dostaw rosyjskiego gazu, projekt Nabucco ma pierwszorzędne znaczenie
Jednak kraje nadające ton unijnej polityce energetycznej nie odnoszą się z takim entuzjazmem do gazociągu omijającego Rosję. »
 

Rosja i UE chcą nowych regulacji w sferze bezpieczeństwa energetycznego

Moskwa (PAP) -

Przewodniczący Komisji Europejskiej (KE) Jose Manuel Barroso oświadczył w piątek, że Unia Europejska gotowa jest przedyskutować propozycje Rosji dotyczące wypracowania nowego międzynarodowego porozumienia w sferze bezpieczeństwa energety...

 

"WIELKIE NARODY POWINNY ZAPEWNIĆ BEZPIECZEŃSTWO MAŁYM"

Więcej rosyjskich czołgów w Abchazji

Więcej rosyjskich czołgów w Abchazji

Pod koniec stycznia w świat poszła wiadomość, że Rosjanie chcą wybudować w Abchazji, separatystycznej gruzińskiej republice, nową bazę marynarki wojennej. Teraz abchaskie władze dodają do niej jeszcze dwie nowe...czytaj dalej »

 

Turcja wszczęła dochodzenie ws. "ludobójstwa Izraela"

  

Turecka prokuratura wszczęła dochodzenie w sprawie tego, czy ofensywę izraelską w Strefie Gazy można uznać za "ludobójstwo, tortury i zbrodnie przeciwko ludzkości".  »

Putin: obserwatorzy UE zostaną na Ukrainie do końca marca

  

Premier Rosji Władimir Putin zapowiedział, że unijni obserwatorzy nadzorujący na Ukrainie przesył rosyjskiego gazu do Unii Europejskiej pozostali tam "co najmniej" do końca pierwszego kwartału 2009 roku.  »

 

AMERYKAŃSKA BAZA W KIRGISTANIE PRZESTANIE ISTNIEĆ. CO DALEJ?

Kirgistan mówi USA "nie". Tadżykistan zaprasza

Kirgistan mówi USA "nie". Tadżykistan zaprasza

Amerykanie z Kirgizami mogą najwyżej rozmawiać o szczegółach technicznych, ale sprawa, według Biszkeku, jest już przesądzona. Wojskowa baza w Manas musi zniknąć. Pomoc Amerykanom oferuje za to sąsiedni Tadżykistan.czytaj dalej »

Steinmeier o rozbrojeniu nuklearnym: czas nagli



Szef niemieckiej dyplomacji Frank- Walter Steinmeier, otwierając w Monachium 45. Międzynarodową Konferencję o Bezpieczeństwie, powiedział, w obecności przedstawicieli Iranu i Rosji, że w kwestii rozbrojenia nuklearnego "czas nagli".  »

Niemcy apelują o rozmowy w sprawie tarczy

  

Minister spraw zagranicznych Niemiec zaapelował do społeczności międzynarodowej o szybkie podjęcie rozmów rozbrojeniowych. Frank-Walter Steinmeier otworzył w Monachium konferencję na temat światowego bezpieczeństwa.  »

 

Szef czeskiej dyplomacji jedzie do Waszyngtonu



Szef czeskiej dyplomacji Karel Schwarzenberg udaje się w niedzielę z wizytą roboczą do Waszyngtonu, gdzie będzie rozmawiał na temat amerykańskiej tarczy antyrakietowej - głosi komunikat wydany w Pradze.  »

Francja wraca do NATO?
Stany Zjednoczone w zasadzie zgodziły się, żeby Francja obsadzała dwa z najwyższych... więcej

 

Piotr Piotrowski został dyrektorem Muzeum Narodowego w Warszawie

Profesor Piotrowski zastąpi na tym stanowisku Andrzeja Miecznikowskiego, który będzie pełnił swoje obowiązki do czasu, gdy Piotrowski wypełni wszystkie zobowiązania zawodowe, czyli jeszcze przez pół roku. »

 

Cenckiewicz w Łebie!

Polski Kościół zabiera głos w sprawie papieża

 

Otwarcie drzwi do dialogu mającego na celu zakończenie bolesnego rozłamu jest aktem wielkiej odwagi - napisali polscy biskupi w liście do papieża Benedykta XVI, który 24 stycznia zdjął ekskomunikę z czterech biskupów lefebrystów.  »

Niemieccy katolicy bronią Benedykta XVI



Dwie niemieckie organizacje katolickie zaapelowały w piątek do wiernych, aby wsparli papieża i oskarżyły media o "obrażanie bez umiaru" w relacjach na temat papieskiej ekskomuniki biskupa negacjonisty i związanej z tym debaty.  »

 

Szał tolerancji
Wojciech Roszkowski, historyk, publicysta poseł do Parlamentu Europejskiego
Najgorsza jest walka o pokój, bo nikt jej nie przeżyje

Wojciech Roszkowski, historyk, publicysta poseł do Parlamentu Europejskiego

Najgorsza jest walka o pokój, bo nikt jej nie przeżyje

Niedawno cypryjski poseł do Parlamentu Europejskiego, Marios Matsakis, otrzymawszy pocztą elektroniczną materiały reklamujące wychowywanie dzieci przez pary homoseksualne, wyraził, także drogą elektroniczną, dezaprobatę dla takich praktyk. W odpowiedzi jego biuro w Parlamencie Europejskim zostało oblepione plakatami reklamującymi wystawę na temat adopcji dzieci przez homoseksualistów, a niektóre z nich znalazł nawet wepchnięte pod swoimi drzwiami.



Im bardziej protestował, na przykład w liście do przewodniczącego Parlamentu Hansa-Gerta Peotteringa, tym większa była zajadłość zwolenników „tolerancji” dla homoseksualistów. Jeden z nich dopadł go nawet w zachodniej Australii. Nazywa się on Roland Rocchiccioli i jest podobno gwiazdą telewizji ABC w Perth. W liście do europosła Matsakisa napisał dosłownie: „Przykro mi to mówić – ludzie tacy jak pan sprawili, że Hitler mógł działać. Jakie mamy szanse, skoro politycy sieją nienawiść?”. Ciekawe, czy pan Rocchiccioli naprawdę nie zauważa, że sam sieje nienawiść?

6 komentarzy

avatar użytkownika Unicorn

1. A niby Polacy tolerancyjni i

A niby Polacy tolerancyjni i wybaczyli oprawcom a tu taki zonk. Jeszcze po trzydziestu latach radykalne odłamy niekosruktywnej opozycji i "oszołomy" rewolucję zrobią. Ale chyba wtedy nie będzie przebacz. Powywieszają zdrajców.

:::Najdłuższa droga zaczyna się od pierwszego kroku::: 'ANGELE Dei, qui custos es mei, Me tibi commissum pietate superna'

avatar użytkownika Maryla

2. Powywieszają zdrajców.

strasznie drogo Polske kosztowało brak takich rozwiązań - 20 lat - drugie, kolejne po OS pokolenie zmarnowanej szansy.

Maryla

------------------------------------------------------

Stowarzyszenie Blogmedia24.pl

 

avatar użytkownika wazeliniarz

3. Czesc Marylko !

Coraz trudniej mi komentowac.To wszystko nie wyglada dobrze, choc z drugiej strony,nalezaloby "cieszyc" sie z "osiagniec" tej "cudownej" partii.Moze miecz Demoklesa, szybciej ich dosiegnie.A te obchody rocznicy OS, kompletny odlot, brak mi slow.Pozdrawiam-Stefan
W polityce NIET SENTIMENTOW. No Excuse.
avatar użytkownika Maryla

4. Witam Stefan ;)

mamy cyrk z tymi obchodami. Jaja jak berety. A z Donkiem sto pociech :) Gdyby za ten kabaret płacił jeszcze ktos inny, niz my. pozdrawiam serdecznie

Maryla

------------------------------------------------------

Stowarzyszenie Blogmedia24.pl

 

avatar użytkownika Dominik

5. niech to szlag trafi...

mamy cyrk z tymi obchodami. Jaja jak berety. A z Donkiem sto pociech :) ------------------------------------------ Rozmiem, że Pani opinia jest opinią wyrażoną z tzw. przymrużeniem oka. Ale już przegląd prasy, z jakim dzięki Pani możemy się zapoznac, jest już PRZERAŻAJĄCY. Coraz częściej zastanawiam się nie tyle ile jest cukru w cukrze, ale ile jest Polski w Polsce. Czy to jeszcze kabaret, czy już tragifarsa...
tede
avatar użytkownika Maryla

6. ile jest Polski w Polsce

Witam, bez dystansu nie da sie tego oglądać. A jeszcze ta "RAZEM" - kolejna finansowana przez te same, co zawsze, siły , które beda wtłaczac przez pedagogów młodym fałszywy obraz. pozdrawiam

Maryla

------------------------------------------------------

Stowarzyszenie Blogmedia24.pl