Prezydent RP dr Karol Nawrocki

avatar użytkownika Tymczasowy

W dniu dzisiejszym w hali Sokola w Krakowie przy ulicy J. Pilsudskiego  odbyla sie wielka uroczystosc ogloszenia i wprowadzenia dr Karola Nawrockiego, kandydata Komitetu Obywatelskiego na stanowisko prezydenta RP popartego przez Prawo i Sprawiedliwosc. Aktu wprowadzenia w imieniu liczacego 100 osob obywatelskiego Komitetu Poparcia dokonal Andrzej Nowak, profesor z Uniwersytetu Jagiellonskiego i jednoczesnie profesor Polskiej Akademii Nauk w Warszawie. Podkreslenie niealeznosci kandydata bylo o tyle wazne, ze w zblizajacej sie ciezkiej walce wyborczej K. Nawrocki nie bedzie obciazony jakimikolwiek zarzutami z powodu rzadow Prawa i Sprawiedliwosci w ciagu ostatnich osmiu lat i kilku lat wczesniej. Stawia to w znacznie gorszej sytuacji glownego konkurenta, Rafala Trzaskowskiego, ktory pelni funkcje wiceprezesa Platformy Obywatelskiej i chcac nie chcac, musi dzwigac ciezar porazek i klesk swojego ugrupowania politycznego, nie mowiac juz o katastrofalnym zarzadzaniu Warszawa.

Sama sala gimnastyczna Sokol ma szczegolne znaczenie dla polskich patriotow. W 1947 r. zostala zamknieta przez Urzad Bezpieczenstwa. W ostatnich latach byla miejscem narodzin triumfow polskiej prawicy. To wlasnie w niej wprowadzano przyszlego prezydenta, Lecha Kaczynskiego i pozniej, Andrzeja Dude. K. Nawrocki okreslil to tak: "To miejsce zwyciestw. Wierze, ze tu wlasnie dzis zaczynamy historie kolejnego zwyciestwa".

Biografia K.Nawrockiego jest bardzo odmienna od zyciorysu Trzaskowskiego. Ten ostatni moze brylowac w srodowisku warszawskim i wielkomiejskim, podczas gdy dotychczasowe zycie Nawrockiego jest blizsze ludziom z calej Polski, wlacznie z wieloma mieszkancami duzych miast. Nasz kandydat stwierdzil: "Moja droga rozpoczela sie od Siedlec, robotniczej dzielnicy Gdanska, przez szkole, hale sportowe". Dodajmy, ze jego ojciec byl tokarzem, zas matka - introligatorka.

Obaj oponenci maja doktoraty. Trzaskowski robi z tego cyrk, np. noszac koszulke na ktorych widnieja loga wszystkich uczelni z amerykanskiej Ivy League. Pycha i nadmiar bija w oczy. To i aparycja sprawiaja, ze mamy z tzw. dobrych domow chcialyby go miec za syna czy ziecia. Natomiat Nawrocki odbiega od tego obrazku niby-chlopaka. Wyglada jak dojrzaly mezczyzna, na ktorego mozna liczyc. I na znaczenie tej cechy w trudnych czasach kladl mocny nacisk Radoslaw Sikorski starajac sie konkurowac z Trzaskowskim w prawyborach w PO. On - silny mezczyzna, Trzaskowski - miekki chlopaczek. W tym sensie, maz Appelbaum wykonal dobra robote na rzecz Karola Nawrockiego. Ale to nie byl jedyny niezamierzony "pomocnik" kandydata patriotow.

Wieksze, niz moze sie na pierwszy rzut oka wydawac, bedzie miala przeszlosc sportowa Nawrockiego. przede wszystkim uprawial boks w gdanskim klubie RKS Stocznia. Srodowisko bylo wymagajace, z klubu wyszli, np.Leszek Kosedowski, brazowy medalista Igrzysk Olimpijskch w Montrealu (1976) czy pierwszy mistrz Polski w wadze ciezkiej z tego klubu, Janusz Gerlecki. W samym miescie musial tez konkurowac z I-ligowaym Wybrzezem i calkiem dobra Gedania. Najwiekszym sukcesem Nawrockiego bylo zdobycia tytulu strefowego Mistrza Polski Juniorow w wadze 91 kg., czyli superciezkiej, w 2004 r.

Wazne, choc, jak sie okazuje, zabawne konsekwencje zrodzilo uprawianie innej dyscypliny sportowej, mianowicie, pilki noznej. Gral w dwoch gdanskich klubach sportowych, KKS Gedanii i Ex Siedlce. W tym drugim, wybrano go na kapitana druzyny. I tu nie mozna nie zestawic z szalona wrecz autoreklama Donalda Tuska, ktory nachalnie przedstawia sie jako pilkarz. Nieznane sa podworka (bo przeciez nie kluby sportowe), na ktorych obecny premier grywal. W ten to sposob, nobilitujac pilke nozna  pilkowiec Tusk przez lata pracowal jako "pomocnik" kandydata na prezydenta, K. Nawrockiego.

I tak na marginesie, ryzy zwyrodnialec lubi napomykac jakim to byl chuliganem za mlodu, tak na podworku, jak i na "zylecie" trybun "Lechii" Gdansk, ktorej kibicem jest dzis dr. Nawrocki. On mogl, a nasz kandydat nie ma prawa i holotka rzuci sie by go pietnowac. Swoja droga, takie chuliganiatko gdyby zadarlo z bokserem wagi superciezkiej Nawrockim, ten moglby raz huknac i oderwac szujce leb od korpusu.

Karol Nawrocki zostal wybrany, a nie na przyklad Przemyslaw Czarnek, gdyz jest czysta karta, taka jak niegdys byl bardzo maly znany dr Andrzej Duda. Niektorzy doradcy z grona PiS-u uwazali, ze byly minister bylby lepszy gdyz to, co mialoby wystrzelone w jego, kierunku, juz zostalo wystrzelone i plwacze mieliby klopot z odgrzewaniem kotletow. Jednak P.Czarnek ma duzy elektorat negatywny, np. pamietliwi sa uczyciele i uczycielki, a jest ich okolo pol miliona. Nie ma tez atutu swiezosci.

Onacy juz dzisiaj pisza o nudnym Trzaskowskim; jezeli chce wygrac, to musi znalez jakies swieze idee.A prosci komentatorzy pod tekstami np. w Wirtualnej Polsce sa jeszcze bardziej bezlitosni. Przykladowo, "REAL" napisal: "Rafaauu to juz zgrana plyta!!!".

Publicysci z obu stron nie maja watpliwosci, ze te wybory beda dla Trzaskowskiego trudniejsze niz poprzednie, w ktorych przegral z A.Duda. Publicysta Rzeczpospolitej napisal, ze dla Trzaskowskiego "latwo juz bylo".

Pewnie rownie wazny jak cechy oponentow, wazny jest slon w pokoju. Jest nim pogarszanie sie sytuacji gospodarczej w kraju. W kilku wiekszych mediach, np. Rzeczpospolitej, napisano, ze sama sytuacja z oplatami na ZUS moze zmiesc ze sceny platformianego kandydata.

K.Nawrocki wszedl na scene przy dzwiekach znanej melodii "Gonna Fly Now" z filmu Rocky. Jest to piesn zwyciezcy. Jestem przekonany, ze nasz kandydat wygra wybory. 

 

Etykietowanie:

9 komentarzy

avatar użytkownika UPARTY

2. Też mam nadzieję, że pan Nawrocki

wygra wybory prezydenckie. K.Nawrocki to zupełnie inna liga liga niż Trzaskowski.
Mam teraz pytanie do szanownego autora, który o ile się nie mylę, też boksował. Jak należy rozumieć zdanie boksera, że należy zakończyć walkę . Moim zdaniem brzmi to dwuznacznie, gdyż zakończenie walki bokserskiej to raczej doprowadzenie do K.O a nie zejście z ringu.
To dość istotna zamiana w postawie środowisk patriotycznych.
I teraz najważniejsze. Zarówno fakt, że nie organizował konkurencyjnych uroczystości dla Marszu Niepodległości jak wybór kandydata na prezydenta tylko z powodu jego patriotyzmu a nie poglądów społecznych i patriotyzmu jest bardzo znamienna i bardzo mi się podoba.

uparty

avatar użytkownika Tymczasowy

3. UPARTY

Bardzo dziekuje za komentarz, tym bardziej ze jestesmy zgodni w ocenach. Zakonczenie walki bokserskiej w tym kontekscie rzeczywiscie brzmi jak doprowadzenie do nokautu albo poddania sie przeciwnika.
Jestem dobrej mysli.
Pozdrawiam.

avatar użytkownika Maryla

4. Tymczasowy

"K.Nawrocki wszedl na scene przy dzwiekach znanej melodii "Gonna Fly Now" z filmu Rocky. Jest to piesn zwyciezcy. Jestem przekonany, ze nasz kandydat wygra wybory. "

Też jestem o tym przekonana. Tym bardziej, że dr Nawrocki ma przewagę na starcie nad Andrzejem Dudą, że już jest znany przez młodych. Dzięki jego działalności w Gdańsku, gdzie walnie się przyczynił do odnalezienia i pochówku z honorami Danuty Siedzikówny, ps. Inka i Feliksa Selmanowicza, ps. Zagończyk. Znają go młodzi z licznych spotkań Przystanków Historii.
Nie jest nie zapisaną kartą, ale dobrze zapisaną kartą.

Maryla

------------------------------------------------------

Stowarzyszenie Blogmedia24.pl

 

avatar użytkownika Tymczasowy

5. Marylu

Nie wypada mi poprownywac ewentualnych Pierwszych Dam, ale widze duza roznice na korzysc jednej z nich.
Pozdrawiam.

avatar użytkownika UPARTY

6. Jęsli chodzi o pierwsze damy

to też wyraźna przewaga Pani Nawrockiej. Ma 38 lat i 21-jedno letniego syna Wynika z tego, że urodziła go jeszcze przed maturą a mimo to ją zdała, dostała się na studia i je ukończyła. To nie jest częste. Historia rodziny wyraźnie świadczy, że oboje są ludźmi bardzo odpowiedzialnymi a fakt iż najmłodsze dziecko ma tylko kilka lat tylko dobrze o nich świadczy.
Poza tym w dyskusjach z libertynami o aborcji, odpowiedzialnym seksie będzie mogła zawsze użyć argumentu " a ty laluniu co o tym wiesz?".

uparty

avatar użytkownika Maryla

7. Kolejne znane osoby dołączają

Kolejne znane osoby dołączają do Obywatelskiego Komitetu Poparcia Kandydata na Urząd Prezydenta RP dr. Karola Nawrockiego. W ostatnich dniach do grona naukowców, artystów, opozycjonistów okresu PRL, pisarzy i sportowców, którzy już wcześniej poprali kandydaturę Prezesa IPN, dołączyli m.in.: Wojciech Bartnik, bokser i trener, medalista olimpijski; prof. Piotr Briks, historyk z Uniwersytetu Szczecińskiego; prof. Elżbieta Chojna-Duch, ekonomista, wykładowca akademicki, b. członek Rady Polityki Pieniężnej; Ewa Kłobukowska, lekkoatletka i sprinterka, złota medalistka olimpijska; prof. Grzegorz Kucharczyk, historyk z Polskiej Akademii Nauk; Marek Piekarczyk, muzyk rockowy, lider zespołu TSA; prof. Mieczysław Ryba, historyk z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego; dr hab. Romuald Szeremietiew, działacz niepodległościowy, b. wiceszef MON.

Jednocześnie do Obywatelskiego Komitetu Poparcia zaczęły dołączać osoby z zagranicy. Wśród nich są: prof. Sławomir J. Magala, Rotterdam School of Management; Stanisław Kruszyński, działacz opozycji antykomunistycznej, diakon stały Utrecht (Holandia); prof. Alexander Tomský, filozof i wydawca, Praha.

PREZENTUJEMY PEŁNĄ LISTĘ KOMITETU OBYWATELSKIEGO (29.11.):

1) Jacek Adamas, artysta, rzeźbiarz;

2) prof. Arkadiusz Adamczyk, politolog, Uniwersytet Jana Kochanowskiego, Kielce;

3) Mirosław Andrałojć, archeolog, AKO Poznań;

4) Piotr Łukasz Andrzejewski, adwokat, działacz opozycji demokratycznej, senator RP;

5) Paweł Badzio, dziennikarz;

6) dr Piotr Bies, rzeźbiarz, Zakopane;

7) Teresa Baranowska, filolog, działaczka „Solidarności” i opozycji antykomunistycznej;

8) mgr Andrzej Baranowski, aptekarz, Łódź;

9) Piotr Baron, jazzman, menadżer kultury;

10) dr inż. Andrzej Bartczak, b. przewodniczący „Solidarności” w PŁ;

11) Wojciech Bartnik, bokser, trener, brązowy medalista Igrzysk Olimpijskich w Barcelonie;

12) dr hab. Jarosław H. Bauer, UŁ;

13) prof. Wojciech Bąk, Uniwersytet KEN;

14) prof. Leszek Bednarczuk, Uniwersytet KEN;

15) dr hab. Agnieszka Bender, nauki o sztuce, KUL, AKO Lublin;

16) prof. Grzegorz Berendt, historyk;

17) dr Piotr Bernatowicz, krytyk sztuki, menadżer kultury;

18) prof. Jacek Błażewicz, Politechnika Poznańska, AKO Poznań;

19) prof. Jerzy Bogusławski, architekt;

20) prof. Piotr Bogusławski, fizyk;

21) Jerzy Borcz, przewodniczący Sejmiku Województwa Podkarpackiego;

22) prof. Ewa Borkowska [prof. em.] Wydz. Humanistyczny Uniwersytet Śląski;

23) Jan Bortkiewicz, artysta, fotograf;

24) ks. prof. Paweł Bortkiewicz, Uniwersytet AM, WSNSiK w Toruniu, AKO Poznań;

25) Adam Borowski, opozycjonista, więzień polityczny, wydawca, działacz „Solidarności”;

26) prof. Sławomir Bralewski, historyk, Uniwersytet Łódzki;

27) dr hab. Piotr Briks, historyk, prof. IH Uniwersytetu Szczecińskiego, prezes AKO Szczecin;

28) prof. Bogusław Broda, UŁ;

29) prof. Mariusz Bryll, historyk sztuki, UniwersytetAM, AKO Poznań;

30) gen. brygady rezerwy Mirosław Bryś, b. szef Centralnego Wojskowego Centrum Rekrutacji;

31) Wojciech Buczak, działacz „Solidarności”, b. poseł na Sejm RP;

32) dr hab. Sławomir Cenckiewicz, historyk, publicysta;

33) prof. n. med. Zbigniew Chłap, Kawaler Krzyża Wielkiego Orderu Odrodzenia Polski;

34) dr hab. Dariusz Chocyk, fizyk, Politechnika Lubelska, AKO Lublin;

35) Anna Chodakowska, aktorka;

36) Mirosław Chojecki, Kawaler Orderu Orła Białego, opozycjonista, wydawca;

37) prof. Elżbieta Chojna-Duch, ekonomistka;

38) ks. Jerzy Chorzępa, duszpasterz polonijny;

39) prof. Kamila Ciepiela, UŁ;

40) Piotr Cieszyński, anglista, informatyk, AKO Poznań;

41) prof. Andrzej Cieśliński, Uniwersytet Medyczny w Poznaniu, AKO Poznań;

42) dr Zbigniew Ciszek, Racibórz;

43) Marek Citko, sportowiec, piłkarz, b. reprezentant Polski;

44) Krzysztof Czabański, dziennikarz, publicysta;

45) prof. Janusz Czebreszuk, archeolog, UAM, AKO Poznań;

46) prof. Piotr Czauderna, lekarz;

47) Ignacy Czwartos, artysta malarz;

48) Ewa Dałkowska, aktorka;

49) Beata Daszyńska-Muzyczka, menedżerka, b. prezes BGK, autorka Funduszu Trójmorza;

50) prof. Małgorzata Dąbrowska, historyk, Uniwersytet Łódzki, AKO Łódź;

51) Natasza Dembińska-Urbaniak, przew. Kongresu Kobiet Konserwatywnych, AKO Poznań;

52) Tadeusz Deszkiewicz, dziennikarz, krytyk muzyczny;

53) prof. Czesław Domański, ekonomista, Uniwersytet Łódzki, AKO Łódź;

54) prof. Henryk Domański, socjolog, PAN;

55) Jerzy Donimirski, przedsiębiorca, Kawaler Maltański;

56) prof. Kazimierz Dopierała, historyk, Uniwersytet KW, AKO Poznań;

57) prof. Jan Draus, historyk, b. rektor PWSW, czł. Kolegium IPN;

58) Beata Dróżdż, przewodnicząca Klubu „Gazety Polskiej” Piotrków Trybunalski;

59) prof. Krzysztof Dybciak, krytyk literacki, pisarz;

60) Marek Dziubek, b. przewodniczący parlamentarnego klubu Porozumienia Centrum;

61) Jadwiga Emilewicz, politolog, menedżer kultury, AKO Poznań;

62) Anna Ekiert, działacz społeczny, prezes Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej;

63) prof. Wojciech Fałkowski, historyk;

64) Anna Ferens, reżyser;

65) Andrzej Filipczyk, pełnomocnik rzeszowskiej Grupy Ujawnić Prawdę;

66) Tadeusz Fiszbach, działacz polityczny, emeryt;

67) Marek Formela, publicysta, „Gazeta Gdańska”;

68) Anna Fotyga, polityk;

69) prof. Stanisław Gałkowski, filozof, UR;

70) Robert Gaweł, historyk, b. senator IX kad. Senatu, b. wielkopolski kurator oświaty;

71) red. Andrzej Gelberg, dziennikarz;

72) prof. Andrzej Gil, historyk, politolog, KUL;

73) prof. Bożena Gładyszewska, Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie;

74) prof. Grzegorz Gładyszewski, Politechnika Lubelska, AKO Lublin;

75) Arkadiusz Gołębiewski, reżyser, twórca festiwalu NNW;

76) dr hab. Jacek Gołębiowski, historyk, KUL;

77) dr Józef Górny, b. wiceprezes NIK, poseł na Sejm RP III kadencji;

78) prof. Genowefa Grabowska, prawnik, polityk;

79) prof. Tomasz Grzegorz Grosse, socjolog, politolog;

80) Jerzy Grunwald, piosenkarz, kompozytor;

81) Stanisław Grzesiek, artysta-plastyk, AKO Poznań;

82) Andrzej Gwiazda, Kawaler Orderu Orła Białego, opozycjonista, działacz „Solidarności”;

83) Joanna Duda-Gwiazda, Dama Orderu Orła Białego, opozycjonistka, działaczka „Solidarności”;

84) prof. Dorota Heck, polonistka, UWr., AKO Poznań;

85) prof. Jagoda Hernik-Spalińska, historyk teatru, Instytut Sztuki PAN;

86) Wacław Holewiński, pisarz, prawnik, wydawca, opozycjonista, więzień polityczny;

87) prof. Józefina Hrynkiewicz, socjolog;

88) Jerzy Jachowicz, działacz opozycji antykomunistycznej, dziennikarz;

89) prof. Jacek Jackowski – PP, budowa maszyn, AKO Poznań;

90) prof. Zbigniew Jacyna-Onyszkiewicz, fizyk, UAM, AKO Poznań;

91) Jarosław Jakubowski, poeta, prozaik, dramatopisarz, krytyk;

92) Renata Janik, marszałek województwa świętokrzyskiego;

93) dr Janusz Janowski, malarz;

94) prof. Jarosław Jarzewicz, UAM, historyk sztuki, AKO Poznań;

95) prof. Tomasz Jasiński, UAM, AKO Poznań;

96) prof. Grzegorz Jawor, historyk, UMCS;

97) dr hab. Tomasz Jaxa-Chamiec, kardiolog;

98) Piotr Jegliński, wydawca, Editions Spotkania;

99) gen. bryg. Robert Jędrychowski, b. zastępca Komendanta Głównego Żandarmerii Wojskowej;

100) Waldemar Jordan, inżynier-mechanik, internowany, Piła;

101) Wisława Jordan, Wyższa Szkoła Sztuki i Projektowania Łódź;

102) Ks. prałat Ireneusz Juszczyński;

103) Robert Kaczmarek, reżyser, menadżer kultury;

104) Andrzej W. Kaczorowski, dziennikarz, publicysta;

105) Marta Kaczyńska;

106) Jerzy Kalina, Kawaler Orderu Orła Białego, artysta rzeźbiarz;

107) dr Janusz Kapusta, artysta plastyk, rysownik, scenograf, malarz;

108) Ryszard Kapuściński, przewodniczący Klubów „Gazety Polskiej”;

109) prof. Stanisław Karpiński, biotechnolog SGGW, AKO Warszawa;

110) Jan Kasprzyk, historyk, publicysta, działacz społeczny;

111) Jan Krzysztof Kelus, Kawaler Orderu Orła Białego, socjolog, kompozytor;

112) Andrzej Klarkowski, socjolog;

113) inż. Edwin Klessa, technolog drewna, internowany;

114) Ewa Kłobukowska, lekkoatletka, sprinterka, złota medalistka olimpijska z Tokio, rekordzistka świata w biegu na 100 m.;

115) Bożena Kociołkowska, prezes Fundacji na Rzecz Sztuki Tańca;

116) dr hab. Simona Kolmanová, filolog, hungarysta, Praha;

117) Andrzej Kołodziej, opozycjonista, działacz „Solidarności”;

118) dr hab. Bogusław Kopka, historyk, Uniwersytet KEN;

119) Wojciech Korkuć, grafik;

120) prof. Marek Kornat, historyk, PAN;

121) prof. Waldemar Koszewski, neurochirurg;

122) prof. Aleksander Kośko, archeolog, UAM, AKO Poznań;

123) Janusz Kotański, b. ambasador, historyk;

124) prof. Jacek Kowalski, UAM, historyk sztuki, pieśniarz, poeta, AKO Poznań;

125) prof. Stanisław Kozłowski, Uniwersytet Przyrodniczy Poznań, łąkarstwo, AKO Poznań;

126) prof. Zdzisław Krasnodębski, socjolog, filozof;

127) dr Zdzisław Krakowiak, AKO Łódź;

128) prof. Maria Królikowska-Olczak, adwokat, prawnik, AKO Łódź;

129) Elżbieta Kruk, historyk, polityk, Lublin;

130) Stanisław Kruszyński, działacz opozycji antykomunistycznej, diakon stały Utrecht Holandia;

131) prof. Zbigniew Krysiak, SGH, Instytut Myśli Schumana;

132) mgr Małgorzata Krzypkowska;

133) dr Henryk Krzyżanowski, anglista, AKO Poznań;

134) prof. n. med. Krystyna Księżopolska-Orłowska, Narodowy Instytut Geriatrii, Reumatologii i Rehabilitacji w Warszawie;

135) prof. Grzegorz Kucharczyk, historyk, PAN, wiceprzewodniczący AKO Poznań;

136) prof. Dariusz Kupisz, historyk, UMCS;

137) prof. Marek Kuna-Broniowski, nauki rolnicze, Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie;

138) prof. Ryszard Legutko, Kawaler Orderu Orła Białego, filozof;

139) prof. Ignacy Lewandowski, filolog klasyczny, UAM, AKO Poznań;

140) Antoni Libera, pisarz, tłumacz;

141) Ryszard Liminowicz, prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Wilna, społecznik;

142) dr Dariusz Lipiński, fizyk, b. poseł, UAM;

143) Halina Łabonarska, aktorka;

144) prof. Eryk Łon, UE Poznań, finansista, AKO Poznań;

145) Maciej Łopiński, działacz opozycji demokratycznej;

146) prof. Janusz Łosowski, historyk, UMCS

147) Sławomir Łosowski, muzyk;

148) Piotr Łysakowski, historyk, Warszawa;

149) Tomasz Łysiak, pisarz, publicysta;

150) Adam Macedoński, Kawaler Orderu Orła Białego, poeta, artysta plastyk, działacz opozycji antykomunistycznej;

151) prof. Ryszard Maciejewski, nauki medyczne, KUL, AKO Lublin;

152) prof. Sławomir J. Magala, Rotterdam School of Management, Erasmus University Rotterdam (em.), Wydz. Zarządzania UW;

153) ks. prał. Tadeusz Magas, duszpasterz „Solidarności” w Poznaniu, AKO Poznań,

154) Lech Majewski, reżyser,

155) Lech Makowiecki, autor, kompozytor, felietonista,

156) Ryszard Makowski, artysta, muzyk;

157) dr hab. Włodzimierz Marciniak, b. ambasador w Moskwie;

158) prof. Wojciech Markiewicz, PAN, chemik, AKO Poznań;

159) prof. Krzysztof Marynowski, Politechnika Łódzka, AKO Łódź;

160) dr inż. Szczepan Marczyński, naukowiec, hodowca roślin ozdobnych;

161) Stanisław Markowski, artysta fotografik;

162) dr Artur Markowski, fizyk, wójt gminy Wojciechów, AKO Lublin;

163) Jan Martini, artysta-muzyk, więzień polityczny, AKO Poznań;

164) Michał Marzec, artysta, solista operowy, AKO Poznań;

165) Andrzej Mastalerz, aktor;

166) prof. Anna Matuchniak-Mystkowska, Uniwersytet Łódzki;

167) Mariusz Matuszewski, kompozytor;

168) dr Maciej Mazurek, publicysta, malarz;

169) prof. Konrad Meus, Uniwersytet KEN;

170) prof. Stanisław Mikołajczak, Uniwersytet AM, przewodniczący AKO Poznań;

171) prof. Tadeusz Miluska, UAM. USz , historyk ekonomiczny, ekonomista;

172) prof. Wojciech Mitkowski, AGH, Kraków;

173) prof. Grzegorz Musiał, Uniwersytet AM, AKO Poznań;

174) ks. prof. Stanisław Nabywaniec, historyk, Uniwersytet Rzeszowski;

175) Lucjusz Nadbereżny, prezydent Stalowej Woli;

176) dr Piotr Naimski, chemik, działacz opozycji antykomunistycznej;

177) prof. Grzegorz Nieć, Uniwersytet KEN;

178) Janusz Niedziela, b. sekretarz stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości;

179) Roman Nisiewicz, internowany, Piła;

180) prof. Piotr Niwiński, historyk;

181) Bogusław Nizieński, Kawaler Orderu Orła Białego, prawnik, działacz niepodległościowy;

182) Paweł Nowacki, producent;

183) prof. Andrzej Nowak, Kawaler Orderu Orła Białego, historyk;

184) Czesław Nowak, Stowarzyszenie „Godność”;

185) prof. Jerzy Robert Nowak, historyk;

186) prof. Piotr Nowak, filozof;

187) Mieczysław Nowicki, kolarz, multimedalista olimpijski z Montrealu, mistrz świata z Yvoir;

188) Lech Obara, radca prawny, prezes Stowarzyszenia Patria Nostra;

189) prof. Janusz Odziemkowski, historyk;

190) Ludwika Ogorzelec, artystka, rzeźbiarka;

191) prof. Andrzej Olczak, PŁ;

192) prof. Józef Oleński, ekonomista, b. prezes GUS;

193) dr hab. Mariusz Orion Jędrysek, geolog, AKO Wrocław;

194) Władysław Ortyl, marszałek województwa podkarpackiego;

195) Stanisław Oskierko, internowany, Trzcianka;

196) Prof. Kazimierz Ożóg, historyk, Uniwersytet Rzeszowski;

197) dr hab. Tomasz Panfil, prof. KUL, historyk;

198) Jarosław Papis, przedsiębiorca;

199) dr hab. Jan Paradysz, AKO Poznań;

200) dr Jan Parys, minister w rządzie Jana Olszewskiego, działacz opozycji antykomunistycznej;

201) prof. Stanisław Paszkowski, Uniwersytet Przyrodniczy, Poznań;

202) Maciej Pawlicki, producent filmowy;

203) prof. Lucjan Pawlicki, lekarz, Uniwersytet Medyczny w Łodzi, AKO Łódź;

204) prof. Krystyna Pecold, Uniwersytet Medyczny w Poznaniu, AKO Poznań;

205) Adam Pęzioł, polityk, prezes Ośrodka Myśli Prymasa Stefana Wyszyńskiego w Komańczy;

206) Marek Piekarczyk, muzyk rockowy, autor tekstów, lider zespołu TSA;

207) Paweł Piekarczyk, bard, matematyk;

208) dr Jakub Pietkiewicz, historyk, Uniwersytet Łódzki, AKO Łódź;

209) Ireneusz Pieszyński, Uniwersytet Medyczny w Łodzi, AKO Łódź;

210) Jan Pietrzak, Kawaler Krzyża Wielkiego Orderu Odrodzenia Polski z Gwiazdą, artysta wszechstronny;

211) prof. Bolesław Pochopień, informatyk, Politechnika Śląska, przew. AKO Katowice;

212) prof. Wojciech Polak, historyk, UMK;

213) Jan Polkowski, Kawaler Orderu Orła Białego, poeta, pisarz;

214) Jan Pospieszalski, dziennikarz, muzyk;

215) prof. Jan Prostko-Prostyński, UAM, historyk, AKO Poznań;

216) prof. dr. hab. inż. Andrzej Pułka, elektronik, kier. Katedry Elektroniki, Polit. Śląska;

217) prof. Zdzisław Puślecki, ekonomista, UAM, AKO Poznań;

218) gen. broni rezerwy Krzysztof Radomski, b. dowódca 16 Dywizji Zmechanizowanej, b. Inspektor Kontroli Wojskowej;

219) Konstanty Radziwiłł, lekarz, ambasador; 220) prof. Wiesław Ratajczak, UAM, literaturoznawca, AKO Poznań;

221) Waldemar Reginiewicz, internowany, Tuczno k. Wałcza;

222) prof. Jakub Rembieliński, fizyk, Uniwersytet Łódzki, AKO Łódź;

223) Janusz Rosikoń, artysta, fotograf;

224) Zofia Romaszewska, Dama Orderu Orła Białego, działaczka opozycji antykomunistycznej;

225) prof. Wojciech Roszkowski, Kawaler Orderu Orła Białego, historyk, ekonomista;

226) Wanda Różycka-Zborowska, reżyser, AKO Poznań;

227) dr Michał Rulski;

228) prof. Józef M. Ruszar, literaturoznawca;

229) prof. Mieczysław Ryba, historyk, KUL;

230) prof. Wawrzyniec Rymkiewicz, filozof;

231) prof. Jan Sadowski, UAM, genetyk molekularny, AKO Poznań;

232) dr Jacek Saryusz-Wolski, ekonomista, polityk, gł. negocjator przystąpienia Polski do UE;

233) prof. nauk rolniczych Lidia Sas-Paszt, NIB, Instytut Ogrodnictwa w Skierniewicach;

234) prof. Michał Seweryński, prawnik, senator RP, marszałek senior Senatu X i XI kadencji;

235) Jacek Silski, przedsiębiorca i pracodawca, AKO Poznań;

236) prof. Marian Smoczkiewicz, UMed, Poznań, AKO Poznań;

237) Łukasz Smółka, marszałek województwa małopolskiego;

238) Bogusław Sonik, działacz opozycji antykomunistycznej;

239) prof. Joanna Sosnowska, historyk sztuki;

240) płk. rezerwy Marcin Stachowski, b. zastępca Szefa Centralnego Wojskowego Centrum Rekrutacji;

241) prof. Anna Stankowska, UAM, geochemik, AKO Poznań;

242) prof. Wojciech Stankowski, UAM, geolog, AKO Poznań;

243) prof. Robert Stawarz, prorektor Uniwersytetu KEN;

244) Jarosław Stawiarski, marszałek województwa lubelskiego;

245) Wojciech Stawiszyński, b. szef podziemnego Radia „Solidarność”, przedsiębiorca, teolog;

246) Teresa Sukniewicz-Kleiber, lekkoatletka, rekordzistka świata w biegu na 100 m przez płotki, brązowa medalistka mistrzostw Europy, srebrna i dwukrotnie brązowa medalistka halowych mistrzostw Europy;

247) prof. Małgorzata Suświłło, Uniwersytet WM, prezes AKO Olsztyn;

248) dr hab. Romuald Szeremietiew, działacz niepodległościowy, b. wiceminister ON;

249) Janusz Szewczak, analityk gospodarczy;

250) prof. Jacek Sztaudynger, ekonomista, AKO Łódź;

251) dr Czesława Stępień, ekonomistka, em. nauczyciel Uniwersytetu Łódzkiego;

252) dr Lechosław Stępień, ekonomista, em. nauczyciel Uniwersytetu Łódzkiego;

253) prof. Krzysztof Szulowski, Państwowy Instytut Weterynaryjny w Puławach;

254) prof. Mirosław Szumiło, historyk, UMCS, przewodniczący AKO Lublin;

255) dr hab. Maciej Szymanowski, historyk, b. dyr. Instytutu im. Wacława Felczaka;

256) Wojciech Szymborski, architekt;

257) Mieczysław Ślesicki, pisarz;

258) Janusz Śniadek, b. przewodniczący „Solidarności”;

259) Krzysztof Świątek, dziennikarz, b. szef PR24;

260) prof. Artur Świergiel, neurofizjolog, zootechnik, AKO Warszawa;

261) Małgorzata Talarczyk-Andrałojć, archeolog, AKO Poznań;

262) dr hab. Cezary Taracha, prof. KUL, historyk, hispanista;

263) Robert Tekieli, publicysta;

264) Robert Terentiew, publicysta;

265) prof. Krzysztof Tokarski, Uniwersytet KEN;

266) prof. Jerzy Tomczyk, Politechnika Łódzka, AKO Łódź;

267) Wojciech Tomczyk, dramaturg;

268) prof. Alexander Tomský, filozof, wydawca, Praha;

269) prof. Lech Torliński anestezjolog, UMed. Poznań, AKO Poznań;

270) dr Andrzej Trembaczowski, UMCS, AKO Lublin;

271) mgr Kazimierz Turliński, UŁ;

272) dr hab. Witold Tyborowski, prof. Uniwersytet AM, AKO Poznań;

273) Włodzimierz Uchwat, prezes JKS „Pogórze” w Gliniku Zaborowskim, organizator Memoriału Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego;

274) prof. dr. hab. Wacław Uruszczak, historyk prawa UJ;

275) Piotr Walentynowicz;

276) Janusz Walentynowicz;

277) prof. Jan Walewski, onkolog;

278) Kryspin Waliszewski, grafik, działacz opozycji demokratycznej;

279) Piotr Walkowiak, architekt;

280) prof. Anna Waśko, historyk, UJ;

281) prof. Andrzej Waśko, historyk literatury, UJ, red. naczelny „Arcanów”;

282) ks. prof. Jarosław Wąsowicz;

283) Wojciech Wencel, poeta, pisarz;

284) prof. Jerzy Weres, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu, AKO Poznań;

285) prof. Antoni Wierzbiński, pedagog, flecista, akademia Muzyczna w Łodzi, AKO Łódź;

286) Bronisław Wildstein, pisarz, Kawaler Orderu Orła Białego, działacz opozycji antykomunistycznej;

287) Wit Karol Wojtowicz, historyk sztuki, działacz opozycji antykomunistycznej;

288) Marcin Wolski, artysta, pisarz;

289) prof. Tadeusz Wolsza, historyk;

290) gen. brygady rezerwy Dariusz Wroński, b. dowódca 25 Brygady Kawalerii Powietrznej;

291) Krzysztof Wyszkowski, polityk, publicysta, działacz opozycji antykomunistycznej;

292) prof. Stefan Zawadzki, Uniwersytet AM, AKO Poznań;

293) Wanda Zwinogrodzka, krytyk teatralna, publicystka;

294) prof. Andrzej Zybertowicz, socjolog, pisarz;

295) dr Katarzyna Zybertowicz, socjolog, publicystka;

296) dr Tadeusz Zysk, wydawca, AKO Poznań;

297) prof. Jan Żaryn, historyk;

298) dr hab. Grzegorz Żuk, UMCS, AKO Lublin;

299) dr Tomasz Żukowski, socjolog;

300) dr hab. Przemysław Żurawski vel Grajewski, prof. UŁ, historyk i politolog;

301) prof. Radosław Żurawski vel Grajewski, historyk, Uniwersytet Łódzki.

Maryla

------------------------------------------------------

Stowarzyszenie Blogmedia24.pl

 

avatar użytkownika Tymczasowy

8. Technicznie

nie wiem jak sie do tej listy dopisac.

avatar użytkownika Maryla

9. nie mogę znaleźć samego komitetu, chyba po 8 stycznia będzie

zarejestrowany, ale znalazłam taką stronę, gdzie publikuje K.Nawrocki
https://wszystkoconajwazniejsze.pl/pepites/kto-popiera-karola-nawrockieg...

Maryla

------------------------------------------------------

Stowarzyszenie Blogmedia24.pl