"PIĘĆ MILIONÓW! Obywateli Ukrainy" trzeba przygarnąć...

avatar użytkownika intix

                  

Szanowni Państwo,
pozwoliłam sobie dzisiaj na zapisanie refleksji w takiej formie, w jakiej pisze się pamiętnik; jednocześnie z nadzieją, że nie będzie to utrudnieniem dla zrozumienia przekazu zawartego w treści. 
 
W jednej z dzisiejszych informacji (25 lutego 2022) przeczytałam, że wskutek trwającej u naszych sąsiadów wojny (konflikt zbrojny* - 24.02.2022) : ..."WEDŁUG ONZ W NAJGORSZYM WYPADKU DO POLSKI MOŻE PRZYJECHAĆ NAWET PIĘĆ MILIONÓW OBYWATELI UKRAINY"...
 
P i ę ć miliooonów... za jednym z a m a c h e m... pomyślałam.
 
Myślałam dalej: KTOŚ TO PRZEWIDZIAŁ... może też KOMUŚ NA TYM ZALEŻAŁO?... ależ nie, któż bowiem wpadłby - dzisiaj, po doświadczeniach w Historii - na taki pomysł... żeby wywoływać wojnę, (w której giną ludzie) tylko dlatego, ażeby tereny Polski zaludnić "PIĘCIOMA MILIONAMI OBYWATELI UKRAINY"?... i to, że tak powiem, "w trybie natychmiastowym" (!). 
 
O, NIE! Taki wariant gry z pewnością trzeba odrzucić, przecież u władzy są... ludzie (?!)...
 
No cóż, stało się...
 
"PIĘĆ MILIONÓW! Obywateli Ukrainy"  trzeba przygarnąć...
 
 
CO nas teraz czeka?... myślałam dalej. Nas, Polaków, i Przybyszów?
Wiedząc, JAKĄ mamy wspólną Historię... JAKA może być wspólna teraźniejszość i... ew. przyszłość?...
Czy pełniący w Polsce władzę są świadomi swojej  o d p o w i e d z i a l n o ś c i  za podjęte decyzje, które będą miały ogromny wpływ na naszą teraźniejszość i ew. przyszłość?
 
Próbując odpowiedzieć na te pytania, zebrałam odrobinę materiałów, jeszcze dostępnych w internetowej sieci.
Zapraszam...
 
I. N i e k t ó r e ANTYPOLSKIE incydenty na Ukrainie (Fragment):
 
"Odpowiedź na interpelację nr 28187
w sprawie przypadków niszczenia symboli polskich na Ukrainie, w tym zasłonięcia pomników lwów przed wejściem na Cmentarz Łyczakowski we Lwowie
 
Odpowiadający: podsekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych Piotr Wawrzyk
Warszawa, 11-01-2019
(...)
Załącznik do odpowiedzi na interpelację nr 28187 Pana Posła Jarosława Sachajko nt. przypadków niszczenia symboli polskich na terytorium Ukrainy.
 
Niektóre antypolskie incydenty na Ukrainie
 
27.11.2016 Kijów. Podczas pikiety, zorganizowanej przez przedstawicieli ruchu społecznego „Duch patriotów” pod siedzibą Ambasady Rzeczypospolitej Polskiej na Ukrainie doszło do znieważenia flagi RP. Sąd wymierzył trzem osobom kary grzywny.
 
8/9.01.2017 r. Huta Pieniacka (ob. lwowski, rej. Brody) – częściowe zniszczenie (wysadzenie w powietrze centralnej części pomnika – krzyża) i profanacja (umieszczenie napisów farbą) na legalnym pomniku ofiar zbrodni 1944 r. (4 pułk policyjny SS Galizien/UPA) w Hucie Pieniackiej. Strona polska przekazała MSZ Ukrainy notę, domagając się ustalenia i ukarania sprawców. Po stronie ukraińskiej incydent został potępiony przez władze, pojawiły się komentarze wskazujące na rosyjskie sprawstwo aktu wandalizmu. Zniszczony fragment pomnika został odnowiony przez stronę ukraińską, jednak bez uprzedniego poinformowania strony polskiej (tzw. inicjatywa społeczna).
 
25.01.2017 r. Kijów-Bykownia. Profanacja (umieszczenie napisów farbą) oraz częściowe uszkodzenie (próba przewrócenia jednego z pylonów) legalnego pomnika na Polskim Cmentarzu Wojennym w Kijowie-Bykowni (ofiary NKWD z listy katyńskiej). Ambasada RP w Kijowie przekazała MSZ Ukrainy notę, w których domagamy się ustalenia i ukarania sprawców ww. aktu wandalizmu. Akt potępiony przez władze ukraińskie.
 
8.02.2017 r. Lwów. Nieznani sprawcy obrzucili budynek KG RP we Lwowie pojemnikami z farbą, zaś na ogrodzeniu urzędu pozostawili napis „nasza ziemia” (zapewne niedokończony – „Nasza Ziemia – Nasi Bohaterowie”). W tej sprawie również skierowano notę do strony ukraińskiej, która potępiła dany incydent.
 
10 i 16.02.2017 r. Kijów. Niewielka grupa osób dwukrotnie pikietowała budynek Ambasady próbując powiesić na ogrodzeniu placówki portrety S. Bandery. Do ww. aktu przyznała się dotychczas mało znana organizacja nacjonalistyczna „Czarny Komitet”.
 
10.03.2017 r. Podkamień i Lwów. Jednoczesny atak na dwa legalne polskie miejsca pamięci narodowej, które sprofanowano (umieszczono obraźliwe napisy farbą). Był to pomnik Polaków pomordowanych przez 4 pułk policyjny SS Galizien wespół z UPA w Podkamieniu oraz pomnik profesorów uczelni lwowskich pomordowanych przez hitlerowców w lipcu 1941 r. na Wzgórzach Wuleckich we Lwowie.
 
12.03.2017, droga do przejścia granicznego Szeginie-Medyka. Grupa osób, podających się za miejscowych Polaków, próbowała zablokować drogę do przejścia granicznego. Domagali się od polskiego rządu obrony praw polskiej mniejszości narodowej na Ukrainie, a na transparentach mieli napisy "Polska, pomoc swoim braciom" i "Polsko - pomóż swoim braciam!". Demonstrację uniemożliwiła policja. Uczestnicy przyznawali, że zostali opłaceni.
 
29.03.2017 r., Łuck. Najpoważniejszy do tej pory incydent antypolski – atak na KG RP w Łucku, który został ostrzelany z granatnika. Incydent został potępiony przez władze ukraińskie, zwiększono także ochronę polskiego przedstawicielstwa dyplomatycznego oraz urzędów konsularnych na Ukrainie.
 
29.03.2017 r., droga do przejścia granicznego Rawa Ruska-Hrebenne. Drogę zablokowało ok. 150 osób, które trzymały transparenty z napisami: „Stop ludobójstwu Polaków”, „Polacy chcą pokoju”, „Nie mamy żadnego konfliktu z wami”, „Precz ręce od zabytków”, „To też jest nasza ziemia”, „Polacy łączcie się” oraz „Wołyń w sercach”. Podobnie jak w przypadku wcześniejszej demonstracji, uczestnicy, wśród których nie było obywateli ukraińskich polskiego pochodzenia, zostali opłaceni. Według Policji oraz SBU organizatorem tej akcji oraz ostrzelania KG w Łucku był założyciel radykalnej organizacji „Nażdak” Mykoła Dulski, który jest uważany za agenta wpływu rosyjskich służb specjalnych i ukrywa się na terenie Rosji.
 
10.07.2017 r., Łuck. W kierunku budynku KG RP została rzucona petarda, nikt nie ucierpiał. Czterech sprawców ataku zatrzymano 1 i 2 października. Według Ministra SW Ukrainy Arsena Awakowa zatrzymani są związani z byłymi deputowanymi Partii Regionów Wołodymyrem Olijnykiem oraz Serhijem Tułubem i mają na koncie ataki na synagogi na terenie Ukrainy oraz ambasadę USA w Kijowie. Później w toku śledztwa ustalono, że mogą oni być również odpowiedzialni za zniszczenie pomników w Bykowni, Hucie Pieniackiej i Podkamieniu.
 
14.10.2017 r., Kijów. W przeddzień otwarcia przemianowanej ulicy Jana Pawła II i odsłonięcia poświęconego mu muralu na ścianie z wizerunkiem papieża pojawiły się napisy w języku rosyjskim i łamaną polszczyzną: „Unia nie przejdzie”, „Usunąć to” oraz „Polska psa krew” i „Psa polski krew”, a także znak swastyki. Napisy zostały zamalowane przed uroczystością.
 
9/10.12.2017 r., Lwów. Pod polski autokar turystyczny stojący na parkingu jednego z hoteli pod Lwowem podłożony został ładunek wybuchowy nieznacznej mocy. Ładunek zniszczył prawą tylną część pojazdu. Do wybuchu doszło w nocy, w zdarzeniu nikt nie ucierpiał. Do ataku doszło na 3 dni przed wizytą Prezydenta Andrzeja Dudy na Ukrainie. Ukraińskie służby i lokalna administracja, a także Minister SZ Ukrainy P. Klimkin potępili atak i zgodnie stwierdzili, że była to rosyjska prowokacja mająca na celu anulowanie wizyty PAD.
 
21.02.2018 r., Jaworów. Zniszczenie tablicy informującej o planach wzniesienia Jana III Sobieskiego.
 
4.03.2018 r., Lwów. Przez centrum miasta przeszedł marsz nacjonalistów pod hasłami „Lwów nie dla polskich panów”. Zgodnie z deklaracjami organizatorów miał on być wyrazem sprzeciwu wobec próby wpływania przez Polskę na wybór historycznych bohaterów Ukrainy, czego wyrazem ma być nowelizacja ustawy o IPN. Polskie MSZ jednoznacznie potępiło marsz, strona ukraińska odcięła się o haseł prezentowanych przez demonstrantów, ale jednoznacznie uzasadniła to wydarzenie emocjami, które wzbudziła wspomniana nowelizacja.
 
13.03.2018 r., Lwów. Doszło do eksplozji granatu wrzuconego na teren Cmentarza Orląt we Lwowie. Wybuch nie spowodował żadnych szkód.
 
23.03.2018 r., Lwów. Próba podpalenia polskiego autobusu stojącego na parkingu we Lwowie. Na początku kwietnia Służba Bezpieczeństwa Ukrainy poinformowała o zatrzymaniu sprawców próby podpalenia autobusu oraz wrzucenia granatu na cmentarz 13.03. Wykonawcy mieli być inspirowani i finansowani przez otoczenie byłego prezydenta W. Janukowycza.
 
2.04.2018 r., Kijów. W czasie kilkudziesięcioosobowej demonstracji przed Ambasadą RP została spalona polska flaga. Do pikiety nie przyznała się żadna z organizacji. Władze UA w odpowiedzi na protest MSZ PL potępiły wydarzenie.
 
6.11.2018, Kołomyja. Zniszczenie ok. 50 krzyży nagrobnych (wyrwane, część połamana) w kwaterze żołnierzy polskich na cmentarzu w Kołomyi. W wyniku interwencji Konsula Generalnego RP we Lwowie, władze obwodowe i miejskie doprowadziły do szybkiego przywrócenia stanu poprzedniego."
 
 
____________
 
    „Jeżeli Ukraina będąca w tragicznej sytuacji pozwala sobie na upokarzanie sprzyjających jej Polaków, to co będzie czyniła w sytuacji wewnętrznej stabilizacji? Bardzo prawdopodobne, że wróci do tradycyjnego, zabójczego dla Polski sojuszu z Niemcami, a na pewno podejmie się – poprzez setki tysięcy zamieszkujących dziś w Polsce swoich obywateli – bycia piątą kolumną niemiecką. A Rosjanie, po tylu aktach wrogości, z ochotą temu rozbiorowi przyklasną” – takie wnioski przedstawiła dr Lucyna Kulińska podczas kwietniowej konferencji w Sejmie „Dziedzictwo Kresów: tradycja, rzeczywistość i polityka”. Organizatorami  wydarzenia były: koło poselskie Konfederacja, Instytut Pamięci i Dziedzictwa Kresowego oraz Parlamentarny Zespół Debaty Publicznej.
     (...)
     Całość => wprawo.pl/
____________
 
III. Rozmowa, do wysłuchania której gorąco zachęcam Szanownych Państwa, Drogich Czytelników mojego blogu.
 
Tytuł:  W obronie polskich miast przed Ukraińcami
 
Nadawane na żywo 1 lis 2021
Opis zamieszczony pod filmem:
"1 listopada ukraińscy żołnierze zajęli polskie urzędy, biało-czerwone flagi zastąpiono niebiesko-żółtymi, a na ulicach pojawiły się zbrojne patrole spontanicznie tworzone przez dotychczasowych cywili. W rodzącym się konflikcie nie było jednak miejsca na obojętność. Każdy, od dziecka po starca musiał określić swą przynależność narodową i zdecydować, czy chce polskiego, czy ukraińskiego Lwowa. Tak 103 lata temu wyglądał początek wojny, o której dziś pamięta niewielu. Wojny, która była swoistym sprawdzianem dla odradzającej się Polski, kiedy to wraz z pierwszymi kulami wroga padły też pytania o to, czy nadal jesteśmy narodem, czy potrafimy się zorganizować, czy zasługujemy na ojczyznę i czy potrafimy jej bronić?
 
Mimo zaskoczenia, braku tkanki państwowej, ogólnego chaosu wywołanego przetasowaniami geopolitycznymi po właśnie zakończonej Wielkiej Wojnie w Europie, Polacy zdali ten egzamin celująco. Choć Ukraińcy mogli liczyć na ciche wsparcie pokonanych państw centralnych, w tym przede wszystkim byłego cesarstwa Austro-Węgier, dysponowali lepszym uzbrojeniem i zorganizowanymi oddziałami stacjonującym w ramach carskiej armii w Galicji, Polacy stawili im zawzięty opór broniąc każdego skrawka ziemi, którą uważali za polską. Broniąc przede wszystkim Lwowa, który był jednym z najważniejszych miast na mapie polskiej kultury i tożsamości narodowej.
 
W 1918 r. jak i później w roku 1943 ukraińscy sąsiedzi zwrócili się przeciw nam, gwałtem i przemocą wstępując na ścieżkę wojenną, by uzyskać to co wydawało im się należne. Za każdym razem danina polskiej krwi była wówczas ogromna. W dłuższej perspektywie czasu Ukraińcy odnieśli też zwycięstwo. Udało im się usunąć Polaków z naszych rdzennych ziem i przekonać przyszłe pokolenia do legalności nowo ustanowionych granic. 
 
Czy na tym jednak koniec? Czy tu kończą się ich ambicje i zachłanność? Czy widmo czystek etnicznych i zawziętych starć zbrojnych odeszło do historii na dobre? A może to tylko etapy w większym planie zaboru naszej ziemi na rzecz wielkiej Ukrainy? Jakie zagrożenie dla polskiej suwerenności mogą stanowić miliony Ukraińców przybyłych ostatnio do naszego kraju? Czy ludzie ci będą się polonizować? Czy można im zaufać? Czy roszczenia wysnuwane przez szowinistów zza wschodniej granicy, którzy żądają od Polski terenów sięgających aż po Kraków są tylko mrzonkami politycznego marginesu? A może znów nasza ojczyzna będzie w potrzebie i upomni się o swe Orlęta? 
 
Na te wszystkie zagadnienia już dziś w programie z cyklu „Dokąd Zmierzamy” odpowie w rozmowie z Piotrem Korczarowskim dr Lucyna Kulińska, historyk i badacz stosunków polsko-ukraińskich.
 
 
 
____________
 
W uzupełnieniu pozwolę sobie załączyć wraz z serdecznym poleceniem:
 
 
 
=> O krok od katastrofy (1) - © godziemba
 
=> O krok od katastrofy (2) - © godziemba
 
=> Terror OUN w 1930 roku - © godziemba
 
 
 
=> Ludobójstwo Ukraińców  - © Michał St. de Z...
 
=> Podwójna moralność - © Michał St. de Z...
 
________________________________________________
Aktualizacja – intix – 13.07.2022 AD. godz. 17.50. Dodaję:

=> 79. Rocznica Rzezi Wołyńskiej! POLECANA Lektura – © intix

________________________________________________
Przypis:
*) zaznaczyłam "konflikt zbrojny", ponieważ z Polską jest prowadzony inny rodzaj wojny, nieprzerwanie... od zakończenia - dla świata - II Wojny Światowej.
___________________________________________________________________________________
 
Dziękuję za poświęcenie uwagi temu tematowi.
intix
 
 
 
 
 
 
___________________________________
 
=> POPRZEDNI <= => NASTĘPNY <=
 
 
.
 

32 komentarzy

avatar użytkownika Maryla

1. Przykazania miłości1.

Przykazania miłości

1. będziesz miłował Pana Boga twego z całego serca swego, z całej duszy swojej i ze wszystkich myśli swoich

2. a bliźniego swego jak siebie samego
Nie możemy czekać, aż Putin dojdzie do polskich granic.
Bronimy Ukrainy, bo to najlepsza obrona Polski i Europy

Ekspert podkreślił, że od kilku lat polscy pracodawcy praktycznie stale,
z krótką przerwą na pandemię, odczuwają niedobór kandydatów. Do tego w
połowie wiosny ruszą rekrutacje związane z sezonem letnim, więc
zapotrzebowanie na pracowników może dodatkowo wzrosnąć.Zwrócił uwagę, że z Ukrainy będą uciekać także mieszkający tam Polacy.
Podkreślił, że ze względu na znajomość języka będą mogli podejmować
pracę w handlu czy gastronomii praktycznie od zaraz. Duże możliwości
pracy, zwłaszcza w dużych miastach, będą miały osoby z wyższym
wykształceniem, doświadczeniem czy znajomością języków zachodnich -
dodał.

Pierwsi uchodźcy dotarli do Berlina. ONZ szacuje, że 2 mln Ukraińców ucieknie za granicę

ONZ szacuje, że około 4-5 milionów Ukraińców ucieknie przed wojną w
kraju. Pierwsi z nich przybyli właśnie do Berlina – informują niemieckie
media.

Ministerstwo Zdrowia po wtargnięciu Brauna do szpitala: co jeszcze musi zrobić, by obłożyć go infamią

Poseł Konfederacji Grzegorz Braun wraz ze współpracownikami wtargnął
we wtorek do Narodowego Instytutu Kardiologii, wykrzykując hasła o
segregacji sanitarnej i za nic mając zdrowie leczonych tam ludzi –
podało ministerstwo Zdrowia. Co jeszcze musi zrobić, by obłożyć go
infamią w życiu publicznym? – pyta resort.

Maryla

------------------------------------------------------

Stowarzyszenie Blogmedia24.pl

 

avatar użytkownika intix

2. @Maryla


Dziękuję za komentarz.

Przykazania miłości

W moim działaniu
Miłość jest moim motorem.

Kiedy powyższą refleksję pisałam
Dzięki Panu Bogu, NIE zapomniałam...

Miłość mną kierowała
Miłość do Pana Boga
Miłość do Matki Ojczyzny (ziemskiej)
Miłość do bliźniego, i tu w pierwszej kolejności do Narodu Polskiego, jako do mojej wielkiej Rodziny, do Dzieci mojej Matki Ojczyzny.

Do innych Narodów mam taki stosunek jak do mojej dalszej Rodziny... też są mi bliskie... ale.... (HIERARCHIA WARTOŚCI)
  
Inne Przykazanie Boże, także NIE jest mi obce.
Miłość NIEprzyjaciół... 
Za wszystkich NIEprzyjaciół modlę się tak, jak i za przyjaciół, jak za siebie samą... 

Modlę się o PRZEMIANĘ serc naszych, o całkowity powrót do Pana Boga, aby Pan Jezus Chrystus Król we wszystkich Narodach panował, aby przez wszystkich został UZNANY Królem i... pokochany...

Akt strzelisty

Maryjo, Bolesna Królowo Polski, módl się za nami!

.
avatar użytkownika intix

4. "Granicę przekraczają praktycznie kobiety z dziećmi"


DZISIAJ tak. 
DZISIAJ ...praktycznie kobiety z dziećmi...

1. Jedno słowo "praktycznie", ma w zacytowanym zdaniu o g r o m n e znaczenie...
    Otóż "praktycznie" NIE jest tożsame z "faktycznie"... 
   
2. CO będzie JUTRO?

    Łączenie rodzin...etc...??? 

    Liczba PIĘCIU MILIONÓW w szybkim czasie może się znaaacznie zwiększyć...

3. GDZIE będą mieszkać?

etc...

avatar użytkownika intix

5. Oligarchowie Ukrainy.

Oligarchowie Ukrainy. Kim są? Jaki mają wpływ na gospodarkę i politykę

Data publikacji: 21 lut 2022

Temat dzisiejszego odcinka to oligarchowie Ukrainy. Kto to? Kim są? Opowiemy jak rozpoczynali swoje biznesy Rinat Achmetow, czy Julia Tymoszenko, a także w jaki właściwie sposób powstał system oligarchiczny na Ukrainie. W filmie OSW postaramy się przybliżyć jakie sektory gospodarki posiadają oligarchowie, jaki mają wpływ na media ukraińskie, a także o co chodzi w konflikcie na linii Zełeński-Oligarchowie. Jaki mają wpływ na kraj jakim jest Ukraina 2022?

Na te wszystkie zagadnienia odpowiedzą Tadeusz Iwański i Sławomir Matuszak- eksperci OSW.

avatar użytkownika intix

6. @Maryla


"...Ekspert podkreślił, że od kilku lat polscy pracodawcy praktycznie stale,

z krótką przerwą na pandemię, odczuwają niedobór kandydatów. Do tego w
połowie wiosny ruszą rekrutacje związane z sezonem letnim, więc


Dziękuję za TĘ informację. (Nie było jej, kiedy wcześniej odpowiadałam na Twój komentarz).
Przy okazji: miło mi, że źródło tej informacji, (podałam je w treści wpisu), zostało zaakceptowane i awansowało nawet do czerpania zeń informacji. Tutaj przyznaję się, że na tej stronie byłam po raz pierwszy i jeszcze nie wiem czy będę nadal korzystać.

Wracając do przytoczonej informacji.
TO baaardzo dobra wiadomość.
Otóż, można z niej wnioskować, można, że w niedługim czasie możemy spodziewać się oficjalnego ogłoszenia... o d w o ł a n i a  PLANdemii...

Temat wojny - teraz - już nas powoli od PLANdemii o d z w y c z a j a...
Temat PLANdemii... - teraz - jakoś mniej się w meNdiach pojawia...
Jak gdyby p a r a w a n e m już PLANdemia - w meNdiach - odgrodzona była...
Tak sobie... tylko dywaguję...
Być może... może się mylę (?).

Nasunęło się teraz kolejne pytanie:
Czy teraz, przy przekraczaniu granicy, czy jest jakaś kontrola Uchodźców wojennych pod kątem CO2zVID?  Wieeele lat nie oglądam TV, dlatego pozwoliłam sobie zadać to pytanie.
Może za dużo myślę?... 
Myślę, że TO dzisiaj NIE jest wskazane... dlatego już kończę moje "rozmawianie z sobą samą".  No właśnie... rozmawianie...  z obserwacji w Realu: ludzie dzisiaj baaardzo mało rozmawiają ze sobą... wszyscy ukierunkowani => EKRAN... szklany EKRAN...  a pomiędzy ludźmi, zachowana o d l e g ł o ś ć... TO jeden z oczekiwanych skutków PLANde...

.
avatar użytkownika intix

8. Dla Polaków Ukraińcy ważniejsi od rodaków?


Transmisja na żywo 2 godziny temu

Wraz z wybuchem wojny na Ukrainie Internet zalała fala komentarzy, z których wynika, że społeczeństwo w Polsce jest niezwykle podzielone co do fundamentalnej kwestii okazania pomocy naszym wschodnim sąsiadom. O ile jednak przeciwnicy jakiegokolwiek sojuszu z Ukrainą zalecają, aby nie podejmować żadnego działania, to zwolennicy udzielenia wsparcia często na własną rękę podejmują walkę. Oczywiście jest to walka w ich rozumieniu i na skalę ich możliwości. Jednym wystarcza przyjście na wiec solidarności z walczącymi Ukraińcami, inni prowadzą zbiórki darów, a jeszcze inni urządzają polowanie na „agentów wroga”. Tu jednak wychodzi hipokryzja ludzi, którzy tak mocno chcą walczyć za wolność i demokrację, że w ich imieniu grożą własnym rodakom. Mowa tu o ludziach, którzy od lat zajmują się krzewieniem wiedzy o zbrodni na Wołyniu dokonanej przez Ukraińców w 1943 r. na Polakach. Wedle „tropicieli agentury” są to ci, którzy uprawiają „kremlowską narrację” i dążą do podziałów.

Na stronach pokroju Ośrodka Monitorowań Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych pojawiła się cała lista osób wskazanych z imienia i nazwiska, którzy mają być rzekomymi „agentami Putina”, bowiem ośmieli się przypomnieć na łamach mediów społecznościowych, że nasi wschodni sąsiedzi do dziś nie tylko nie rozliczyli się ze zbrodni wołyńskiej, ale wciąż hołdują jej głównym inicjatorom, czyli Stepanowi Banderze i jego Ukraińskiej Powstańczej Armii. Tyle wystarczyło, by w komentarzach na profilu OMZRiK pojawiły się wyzwiska i groźby kierowane pod adresem wskazanych tam ludzi, często reprezentujących po prostu środowiska rodzin ocalałych z pożogi na Wołyniu.

Jedną z takich osób jest Katarzyna Sokołowska z fundacji Wołyń – Pamiętamy, która od początku rosyjskiej agresji na Ukrainę dostała setki pogróżek za rzekome wspieranie agresora. Czy wspominanie historii i upominanie się o prawdę jest 'mową nienawiści' oraz działaniem na rzecz Kremla? O tym już dziś w programie z cyklu „Dokąd Zmierzamy”! Gościem Piotra Korczarowskiego będzie Katarzyna Sokołowska.

.
avatar użytkownika intix

9. Donbas - raport z linii frontu


Transmisja na żywo 82 minuty temu

24 lutego wojska Federacji Rosyjskiej przekroczyły granice Ukrainy wyprowadzając atak z trzech kierunków. Na północy kolumny pancerne wjechały z terytorium Białorusi, od południa żołnierze rosyjscy wkroczyli z półwyspu krymskiego, natomiast główne natarcie miało być wyprowadzone z rejonu Donbasu, gdzie od kilku lat własną armię utrzymywały dwie separatystyczne republiki: Doniecka i Ługańska. Mimo zaskoczenia Ukraińcom udało się zatrzymać Rosjan na niektórych odcinkach. Do ciężkich walk doszło m.in. na północy Donbasu, gdzie obecnie przebywa polski korespondent Dawid Hudziec. Właśnie jego relację zobaczycie Państwo w najnowszym programie z cyklu: „Dokąd Zmierzamy”, na który zaprasza autor odcinka – Piotr Korczarowski.

avatar użytkownika intix

10. Liczba ludności w Europie i w wybranych krajach (na żywo)

Różnice - po upływie 22 godzin:
Za: https://www.populationof.net/pl

(Materiał służący do dalszych opracowań).

avatar użytkownika intix

11. Liczba ludności na kontynentach (na żywo)


Różnice - po upływie 15 minut:

     27/02/22          godz. 15:15        godz. 15:30          ( po 15 minutach)Za: https://www.populationof.net/pl

(Materiał służący do dalszych opracowań).


avatar użytkownika intix

12. Były żołnierz GROM o rosyjskich planach inwazji na Ukrainę


Transmisja na żywo 12 godzin temu

Mimo początkowych sukcesów Rosjan na Ukrainie oraz opinii, że „ta wojna była przegrana zanim jeszcze się zaczęła” impet ofensywy ewidentnie osłabł. Nie słabnie jednak zawziętość walk, które toczą się już na całym terytorium naszych wschodnich sąsiadów. Obie strony konfliktu ponoszą dotkliwe straty. Wedle ukraińskiego resortu obrony wojska agresora miały stracić dotychczas ponad 700 wozów pancernych, 150 czołgów, 27 samolotów, a śmierć poniosło ponad 4000 rosyjskich żołnierzy. Nawet jeśli ledwie połowa z tych liczb znajduje potwierdzenie w faktach, to są one i tak imponujące. Świadczą bowiem o skali rosyjskiego ataku oraz determinacji obrońców. Mimo to Rosjanie postępują w głąb Ukrainy. Bombardowane są też bazy wojskowe i miasta położone blisko granicy z Polską. Czy to znaczy, że niedługo rosyjskie kolumny znajdą się u naszych bram? A może to jedynie działania dywersyjne i do zakończenia wojny jeszcze bardzo daleko? Czy Rosjanie zrealizowali swój plan natarcia i czy jest to plan minimum, czy maksimum? Jak długo wytrzyma jeszcze Ukraina pozbawiona wsparcia ze strony świata oraz czego możemy spodziewać się w najbliższych dniach po taktyce Rosjan? Odpowiedzi na te i wiele innych istotnych pytań postara się udzielić w programie Piotra Korczarowskiego były żołnierz jednostki specjalnej GROM, Tomasz Nepelski. Zapraszamy Państwa na kolejny program z cyklu: „Dokąd Zmierzamy” tylko na kanale eMisji.Tv

Podczas rozmowy Tomasz Nepelski wystosował również APEL do Ukraińców mieszkających w Polsce. 

Zachęcam do wysłuchania z uwagą całej rozmowy.


.

avatar użytkownika intix

13. Po co Putinowi ta wojna?


Transmisja na żywo 15 godzin temu

Jak to możliwe, że wojna, przed którą przestrzegano od miesięcy wszystkich zaskoczyła? Już 10 miesięcy temu wywiad amerykański przestrzegał przed wzmożoną aktywnością Rosjan na granicy z Ukrainą. Od tamtej pory wielokrotnie pojawiały się w serwisach informacyjnych wiadomości, iż Kreml koncentruje siły inwazyjne i wojna może wybuchnąć w każdej chwili. Tymczasem, gdy wojska rosyjskie rzeczywiście przekroczyły granice naszego wschodniego sąsiada, Polacy wraz z większością ludzi na Świecie zdawali się być tym faktem głęboko zaskoczeni. Armie Władimira Putina prą jednak w głąb Ukrainy i choć w wielu miejscach napotkały zacięty opór dni ukraińskiej władzy zdają się być policzone. Co prawda pierwsze państwa (m.in. Polska i Rumunia) zdecydowały się już udzielić symbolicznego wsparcia w postaci dostaw broni i amunicji, ale bez zdecydowanej i solidarnej reakcji pozostałych członków ONZ Ukraina po prostu ulegnie agresorom.

Dotychczasowe reakcje świata koncentrowały się głównie na sankcjach. Wiele państw europejskich zamknęło przestrzeń powietrzną dla rosyjskich samolotów. Ograniczenia dotyczą też największych rosyjskich firm i banków. USA, Kanada, Unia Europejska i Wielka Brytania zgodziły się na odcięcie Rosji od systemu SWIFT, czyli międzynarodowej sieci międzybankowej służącej do wymiany informacji o zagranicznych zleceniach przelewu. W Rosji z systemu SWIFT korzysta łącznie 314 instytucji finansowych. Za pośrednictwem tej sieci rocznie wykonywane jest 390 mln poleceń zapłaty. To około 1,5 mln na każdy dzień roboczy. Krok ten od początku inwazji na Ukrainę był dyskutowany na forum międzynarodowym. Ma on najbardziej zaboleć Rosjan, ale tak naprawdę jedynie na kilka dni zakłóci to pracę rosyjskiego sektora finansowego. Kluczowe dla przywódców wielu państw Zachodu jest teraz przeciągnięcie Chin na swoją stronę, bowiem stabilność rosyjskiej gospodarki oparta jest w dużej mierze o wymianę handlową z Państwem Środka. Mimo początkowego zielonego światła dla działań Moskwy ze strony Pekina Chińczycy zdają się mięknąć. Obawiają się kolejnych sankcji wymierzonych tym razem w ich sektor bankowy, dlatego już teraz CHRL zaczyna dystansować się od rosyjskich działań. Dwa największe chińskie banki państwowe przestały już obsługiwać transakcje zakupu towarów z Rosji.

Czy więc ta wojna naprawdę opłaci się Rosjanom i dlaczego w ogóle Putin ją wywołał? O tym już dziś w programie z cyklu: „Dokąd Zmierzamy” opowie analityk relacji międzynarodowych, specjalista ds. geostrategii i bezpieczeństwa państwa, dr Leszek Sykulski.


.
avatar użytkownika intix

14. Odnotowuję...

MSWiA: osoby uciekające z Ukrainy przed konfliktem zbrojnym nie muszą martwić się o formalności 

PAP 13 godz. temu

Osoby uciekające z Ukrainy przed konfliktem zbrojnym, nie muszą martwić się o formalności - zapewnił w niedzielę w komunikacie resort spraw wewnętrznych i administracji. MSWiA podkreśliło, że nie trzeba obawiać się o legalność pobytu w Polsce.

"Wszystkie osoby uciekające z Ukrainy przed konfliktem zbrojnym, nie muszą rejestrować się w punktach recepcyjnych ani martwić się o formalności. Wszystkie osoby uciekające z Ukrainy, szukające schronienia w Polsce, nie muszą obawiać się o legalność swojego pobytu" - zapewniło w niedzielę wieczorem ministerstwo spraw wewnętrznych i administracji.

W najbliższych dniach nie trzeba też składać żadnych wniosków w Urzędzie ds. Cudzoziemców, urzędach wojewódzkich czy placówkach straży granicznej.

"To samo dotyczy obywateli Ukrainy, którzy są w Polsce, a ich dokumenty pobytowe utraciły ważność" - podkreślił w komunikacie wydział prasowy ministerstwa.

Resort podkreślił, że wszystkie osoby uciekające z Ukrainy przed konfliktem zbrojnym, które nie mają zapewnionego w Polsce miejsca pobytu - noclegu, mogą udać się do punktu recepcyjnego.

"Otrzymają tam informacje na temat pobytu w Polsce, posiłek, podstawową opiekę medyczną, miejsce na odpoczynek oraz zostanie im wskazane tymczasowe zakwaterowanie" - zapewnił resort w komunikacie. "Wszyscy mają dostęp do bezpłatnej opieki medycznej i polskiej służby zdrowia" - dodał.

"Obywatele Ukrainy przebywający w Polsce nie muszą wyjeżdżać z kraju w przypadku utraty ważności dokumentów pobytowych. Oni także nie muszą obawiać się o legalność swojego dalszego pobytu" - poinformowało ministerstwo.

Wydział prasowy MSWiA zaznaczył, że aktualne informacje dla obywateli Ukrainy są dostępne na stronie internetowej (ua.gov.pl).(PAP)

autor: Aleksander Główczewski

ago/ ann/


.

avatar użytkownika intix

15. Odnotowuję...


Setki pakistańskich studentów uwięzionych na Ukrainie od czasu ataku

Published  26 lutego, 2022

KARACHI, Pakistan (AP) – Rodziny setek pakistańskich studentów pozostawionych na Ukrainie po inwazji Rosji proszą rząd o pomoc w sprowadzeniu ich do domu.

Na konferencji prasowej w piątek minister spraw zagranicznych Shah Mahmood Qureshi powiedział, że ambasada Pakistanu została tymczasowo przeniesiona z Kijowa do Tarnopola, na granicy z Polską, aby ułatwić ewakuację.

Według doniesień medialnych około 1500 Pakistańczyków, w tym 500 studentów, zostało uwięzionych na Ukrainie od czasu rosyjskiej inwazji w czwartek.
(...)

+ + +

Kryzys na Ukrainie: wielu malezyjskich studentów utknęło w pobliżu granicy z Polską 

| Wiadomości z Kochi | Published  27 lutego, 2022
KOCHI: Setki malezyjskich studentów, którym udało się dotrzeć do granicy z Ukrainą w Shehyni-Medika, były w sobotę uwięzione z zimna na punkcie kontrolnym, nie mogąc wjechać do Polski.
Studenci powiedzieli, że przybyli na granicę w piątek rano, ale na punkcie kontrolnym powiedziano im, że mogą przekroczyć granicę tylko pojazdem. „Szehyni jest około 80 km od Lwowa. Aby się tu dostać, musieliśmy przejść około 20 km. Poszliśmy do schroniska, ale powiedzieli nam, że przyjmowane są tylko kobiety. Byliśmy na mrozie prawie 20 godzin. Inne schrony są stąd 10 km – powiedział Mohammed Jiad, pochodzący z Kalamassery i student weterynarii na Uniwersytecie Lwowskim na Ukrainie.
(...)

.

avatar użytkownika intix

16. Odnotowuję...


Indyjscy studenci we Lwowie przeprowadzają się do Polski za radą ambasady – The New Indian Express

Published  27 lutego, 2022
KOCHI: Indyjscy studenci studiujący na uniwersytetach w ukraińskim Lwowie zgodnie z zaleceniami Ambasady Indii zaczęli przeprowadzać się do Polski
(...)

+ + +

Tłumacz Google:

Obfite opady śniegu na granicy z Ukrainą, gdy indyjscy studenci czekają na przeprawę

OPUBLIKOWANO: 28 LUTEGO 2022 | CZAS TRWANIA: 0 MIN, 39 S
Rozdzierające serce wizualizacje pokazują indyjskich studentów czekających na granicy ukraińsko-rumuńskiej, gdy pada śnieg. Na nagraniu słychać osobę, która mówi, że nie wolno jej przechodzić, gdy próbuje uciec z kraju dotkniętego wojną. Podobne skargi napływały od kilku innych obywateli Indii, którzy pozostali na Ukrainie podczas rosyjskiej inwazji.

+ + +

Blog: Na pokładzie lotu Air India, który nigdy nie dotarł na Ukrainę:


+ + +

Były minister związkowy Yashwant Sinha o ukraińskich transportach powietrznych

Zaktualizowano: 1 marca 2022 r. 10:45 IST
Przypominając, że szacunkowa liczba unieruchomionych studentów na Ukrainie wynosiła tylko około 18 000, pan Sinha – minister spraw zagranicznych w rządzie Atal Bihari Vajpayee – powiedział, że to „nie jest to bardzo duża liczba w porównaniu z transportami lotniczymi, jakie Indie przeprowadzały w przeszłości”.

.

avatar użytkownika intix

17. New Delhi: Wojna ukraińsko-rosyjska na żywo:


Tłumacz Google:

+ + +

01 marca 2022 16:50 (IST)

Ukraine Live News: ONZ szacuje, że milion osób przesiedlonych na Ukrainie

Agencja ONZ do spraw uchodźców poinformowała dzisiaj, że około miliona osób zostało przesiedlonych na terytorium Ukrainy w wyniku inwazji rosyjskiej, a setki tysięcy uciekły za granicę. „Nadal nie mamy wiarygodnych danych dotyczących liczby osób przesiedlonych na terytorium Ukrainy, ale szacujemy, że musi to być około miliona osób, które uciekły wewnętrznie lub są obecnie w pociągu, autobusie lub w samochodzie, próbując dostać się do bezpieczeństwa” – powiedziała Karolina Lindholm Billing, przedstawicielka UNHCR na Ukrainie na konferencji prasowej w Sztokholmie. (AFP)

+ + +

01 marca 2022 16:09 (IST)

Ukraine Live News: Czerwony Krzyż chce 270 milionów dolarów na operacje na Ukrainie

Czerwony Krzyż zaapelował we wtorek o ponad 270 milionów dolarów, aby pomóc ludziom uwikłanym w konflikt na Ukrainie, obawiając się, że miliony szybko pogrążają się w ekstremalnych cierpieniach. Międzynarodowy Komitet Czerwonego Krzyża (MKCK) i Międzynarodowa Federacja Stowarzyszeń Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca (IFRC) stwierdziły, że sytuacja humanitarna na Ukrainie gwałtownie się pogarsza. „Aby odpowiedzieć na tę nagłą, ogromną potrzebę, obie organizacje wspólnie apelują o 250 milionów franków szwajcarskich (273 miliony dolarów, 243 miliony euro)” – powiedział wspólny ruch. (AFP)

+ + +

01 marca 2022 15:59 (IST)

Ukraina War Live News: Ukraina dąży do zdobycia broni jądrowej 

Minister spraw zagranicznych Rosji powiedział we wtorek na spotkaniu rozbrojeniowym w Genewie, że Kijów stara się pozyskać broń jądrową, nazywając to realnym niebezpieczeństwem, któremu musi zapobiec. „Ukraina wciąż dysponuje sowieckimi technologiami i środkami dostarczania takiej broni” – powiedział Siergiej Ławow na konferencji w sprawie rozbrojenia z siedzibą w Genewie we wcześniej nagranym przemówieniu. „Nie możemy nie zareagować na to realne niebezpieczeństwo” – powiedział. (Reuters)

+ + +

01 marca 2022 15:54 (IST)

Ukraina na żywo: Rosja mówi Zachodowi, aby nie budował baz

wojskowych w krajach byłego Związku Radzieckiego Zachód nie może budować obiektów wojskowych w żadnym z krajów byłego Związku Radzieckiego, powiedział we wtorek rosyjski minister spraw zagranicznych Siergiej Ławrow. Ławrow, cytowany przez rosyjskie agencje informacyjne RIA i TASS, powiedział również, że Moskwa uznała za niedopuszczalne, że niektóre kraje europejskie gościły amerykańską broń jądrową i podejmowały środki, aby uniemożliwić Ukrainie uzyskanie podobnej broni. (Reuters)

+ + +

01 marca 2022 15:45 (IST)

Aktualizacje na żywo z wojny na Ukrainie: Ponad 660 000 uchodźców ucieka z Ukrainy: Organizacja Narodów Zjednoczonych

Ponad 660 000 uchodźców uciekło z konfliktu na Ukrainie, aby szukać schronienia w sąsiednich krajach, podała we wtorek Agencja ONZ ds. Uchodźców. „Mamy teraz ponad 660 000 uchodźców, którzy uciekli z Ukrainy do sąsiednich krajów tylko w ciągu ostatnich sześciu dni” – powiedziała dziennikarzom w Genewie rzeczniczka Shabia Mantoo. „Liczby rosną wykładniczo… W tym tempie sytuacja wydaje się być największym kryzysem uchodźczym w Europie w tym stuleciu”. (AFP)

https://www.ndtv.com/world-news/russia-ukraine-war-live-updates-vladimir-putins-invasion-enters-day-6-ukraine-russia-hold-negotiation-talks-2795973

.

avatar użytkownika intix

18. Kwestia nabycia obywatelstwa polskiego...

Element zbioru.

Kwestia nabycia obywatelstwa polskiego przez Ukraińców.

Głównym tematem rozważań jest kwestia nabycia obywatelstwa polskiego przez obywateli Ukrainy w kontekście czasowym rozpoczynającym się w 1918 r., a kończącym się w 2010 r. 
We wstępnych rozważaniach został ukazany proces kształtowania się pojęcia obywatela na przestrzeni wieków. Dociekania rozpoczynają się od przedstawienia fundamentów idei obywatelstwa, jakie funkcjonowały w starożytnych Atenach, epoce średniowiecza, a następnie oświecenia, by wreszcie przejść do obecnie obowiązujących zarówno w świecie, jak i w Polsce regulacji prawnych związanych z tym tematem. Autorka chce ukazać korzyści wynikające z posiadania obywatelstwa polskiego, jakie mogą odnieść cudzoziemcy po otrzymaniu pełnoprawnego uczestnictwa w życiu gospodarczym czy też politycznym Rzeczypospolitej Polskiej. 

Szczególny nacisk jest położony na motywacje obywateli Ukrainy. Państwo to, będące na pograniczu Unii Europejskiej jest pod pewnym względem buforem, oddzielającym byłe kraje Związku Socjalistycznych Republik Radzieckich od integrującej się Europy. Zaś z drugiej strony jest też byłym terytorium Polski, terenem, gdzie wciąż zamieszkuje wielu Ukraińców polskiego pochodzenia. Po 2004 r. Polska i Ukraina znalazły się po różnych stronach granicy Unii Europejskiej i NATO.

Praca składa się z pięciu rozdziałów, podzielonych na podrozdziały. 
W pierwszym zostały ukazane wzorce obywatelstwa wywodzące się z różnych epok historycznych (od starożytności po nowożytność) oraz ich ewolucja na płaszczyźnie prawno-ustrojowej. 

Drugi rozdział dotyczy statusu obywatelstwa Unii Europejskiej, jego podstaw prawnych i działalności Europejskiego Rzecznika Praw Obywatelskich.
 
W trzecim rozdziale autorka skupiła się na przedstawieniu regulacji prawnych dotyczących nabycia obywatelstwa polskiego, dokonując analizy porównawczej ustawodawstwa Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej i III Rzeczypospolitej Polskiej. Czwarty rozdział jest poświęcony opisowi stosunków polsko-ukraińskich w XX wieku, przedstawieniu polityki migracyjnej władz polskich wobec cudzoziemców, w szczególności obywateli Ukrainy. 

Piąty rozdział ukazuje sytuację prawno-ustrojową i gospodarczą na Ukrainie, a także powody przyjazdu Ukraińców do Polski i chęci nabycia polskiego obywatelstwa.

https://ruj.uj.edu.pl/xmlui/handle/item/170181?search-result=true&query=&current-scope=item%2F56118&rpp=50&sort_by=score&order=desc

avatar użytkownika intix

19. Czy znów Polacy narażają się za darmo?


Nadawane na żywo 28 lut 2022

Mija czwarty dzień rosyjskiej inwazji na Ukrainę. Mimo podjęcia próby pokojowych rozmów w Mińsku, których głównym celem jest zawieszenie broni, na terytorium naszych wschodnich sąsiadów wciąż spadają bomby. Dziś pod ciężkim ostrzałem rakietowym znalazł się Charków, gdzie spadły setki pocisków wystrzelonych z wyrzutni typu ‘Grad’. Nic nie wskazuje na to, że walki szybko umilkną, choć impet rosyjskiej ofensywy zdecydowanie osłabł. Eksperci podkreślają jednak, że Federacja Rosyjska nie rzuciła jeszcze do walki swych najlepszych oddziałów, które są gwarantem bezpieczeństwa państwa. Jednostki walczące na Ukrainie składają się głównie z młodych i słabo wyszkolonych żołnierzy. Prezydent Putin podkreślał jednak, że celem jego armii nie jest podbicie Ukrainy, ani okupacja tego kraju. Chodzi wyłącznie o zadanie ciosów ukraińskiej armii, której siła w ostatnich miesiącach znacznie wzrosła oraz wymuszeniu na rządzie w Kijowie, aby ten odstąpił od procesu integracji z NATO i UE. Wołodymyr Zełenski, prezydent Ukrainy twierdzi, że jeśli to jest ceną pokoju i bezpieczeństwa obywateli, to należy rozważyć te żądania. Ich spełnienie uzależnia jednak od pełnego zawieszenia broni i wycofania wszystkich rosyjskich jednostek z terytorium jego kraju.

Kreml zdaje się tu „piec dwie pieczenie na jednym ogniu”, bowiem wojna niszczy ukraińską infrastrukturę i jednocześnie destabilizuje polską gospodarkę. Rosja, co prawda, płaci za to wysoką cenę międzynarodowych sankcji, ale to koszt, z którym Władimir Putin najwyraźniej się liczył, bo cele długofalowe operacji wydają się dla Rosji korzystniejsze.

Tymczasem w Polsce wzrasta niepokój, ceny podstawowych produktów, w tym przede wszystkim paliw i energii idą znacznie w górę, każdego dnia naszą granicę przekraczają setki tysięcy uchodźców, a w drugą stronę jadą konwoje z żywnością oraz sprzętem wojskowym i amunicją. Poważne państwo wykorzystałoby tę sytuację, aby wymusić na Ukraińcach to, co przez lata było tam bagatelizowane, czyli penalizację gloryfikowania rezunów i banderowców odpowiedzialnych za unicestwienie 200 tys. Polaków, administracyjną zgodę na przeprowadzenie pełnej ekshumacji ciał naszych rodaków, których szczątki do dziś walają się po ukraińskich polach oraz wprowadzenie obowiązkowej edukacji szkolnej na temat wydarzeń z 1943 r. Tak wobec Polski od lat postępuje np. Izrael, któremu kolejne rządy RP, zupełnie za nic, idą po prostu na rękę. Czy możemy zatem zachować się podobnie? A może mamy w genach uległość i spełnianie wszystkich próśb oraz postulatów innych państw bez stawiania oczekiwań z naszej strony? Swoiste „robienie ... za nic”, jak to zgrabnie swego czasu ujął na „taśmach Sowy” były szef MSZ, Radosław Sikorski.

O tym już dziś w programie Piotr Korczarowski porozmawia z posłem na Sejm RP z ramienia Konfederacji, Krzysztofem Bosakiem.


.
avatar użytkownika intix

20. Ratownik: Podchodzą wyrywają łóżka, zabierają koce


Publikacja: 1 mar 22

Punkt recepcyjny w Korczowej. Rozmowa z ratownikiem medycznym

Od 0:44 filmu:

..." - ja rozumiem, Ukraina jest objęta stanem wojennym, aczkolwiek wszyscy tutaj byliśmy przygotowani na matki z dziećmi a niestety, większość osób, które tutaj są, to są osoby, naprawdę osoby spoza Ukrainy. Większość naszych poszkodowanych.
Mniej więcej, może 20% to są tak naprawdę matki z dziećmi.
Niestety, większość osób to jest spoza Ukrainy.

- To jest straszne! Tu nikt nad tym nie panuje.
- Tak, niestety! Trudno mi powiedzieć, czy ktoś nad tym panuje, czy nie. Niestety, nie mamy informacji co do Straży Granicznej, jak to wygląda z ich strony, bo to my jesteśmy tylko punktem recepcyjnym tutaj. Nie wiem jak to wygląda na części tam granicznej typowo, aczkolwiek u nas jest to po prostu sytuacja nagminna.
Oni ponoć są zabierani swoimi autokarami, aczkolwiek jakoś my tego nie widzimy".....
avatar użytkownika Maryla

21. w tym wątku potrzebne są egzorcyzmy

bo ewidentnie Szatan macza palce w zamknięciu serca i umysłu na tragedię ludzką, jaką Polska przechodziła w ataku Rosji i Niemiec w 1939.

Sancte Michael Archangele,

defende nos in proelio;

contra nequitiam et insidias diaboli esto praesidium.

Imperet illi Deus, supplices deprecamur:

tuque, Princeps militiae Caelestis,

satanam aliosque spiritus malignos,

qui ad perditionem animarum pervagantur in mundo,

divina virtute in infernum detrude.

Amen


Środa Popielcowa dniem postu i modlitwy w intencji pokoju na Ukrainie

Obchodzimy dziś Środę Popielcową. To dzień postu i modlitwy w
intencji pokoju na Ukrainie. W naszych kościołach trwa zbiórka datków na
wsparcie dla naszych wschodnich sąsiadów.

Ks. abp T. Wojda: Pomoc uchodźcom z Ukrainy wpisuje się w praktyki pokutne Wielkiego Postu

Musimy wspierać tych, którzy walczą o swoją wolność i którzy
uciekają przed wojną – powiedział metropolita gdański, ks. abp
Tadeusz Wojda (SAC). Podkreślił, że pomoc uchodźcom z Ukrainy wpisuje
się w praktyki pokutne Wielkiego Postu – modlitwę, post i jałmużnę.

Papież do Polaków: wy jako pierwsi wsparliście Ukrainę, jestem wam wdzięczny

Papież Franciszek wyraził wdzięczność Polakom za to, że jako pierwsi
wsparli Ukrainę i otworzyli "swoje granice, swoje serca i drzwi swoich
domów" dla uchodźców. Mówił o tym podczas środowej audiencji generalnej w
Watykanie.

Napady uchodźców na Polaków w Przemyślu? Bzdura! Policja: ”Nic takiego nie miało miejsca. Nie ulegajmy dezinformacji"

autor: PAP

Rzecznik Komendanta Głównego Policji, w rozmowie z portalem
wPolityce.pl, dementuje plotki o rzekomych atakach ciemnoskórych
uchodźców na obywateli polskich w Przemyślu. Inspektor Mariusz Ciarka
zwraca uwagę na kłamliwą narrację i propagandę, za którą stać mogą
wrogowie Polski i Ukrainy.

CZYTAJ TAKŻE:Gorąco w Przemyślu! Głos zabiera policja: „W mediach społ. pojawiają się fałszywe informacje”. KOMENTARZE

Apelujemy
o zachowanie spokoju i nieuleganie dezinformacji oraz celowo powielanym
FakeNewsom, które mają na celu wywołanie niepokojów. Policja jak i inne
służby mają naprawdę dużo zadań na granicy, jesteśmy tam, wspieramy
Straż Graniczna, czuwamy, zapewniamy bezpieczeństwo. Nasilona
dezinformacja i powielenie kłamstw zmusza nas do podejmowania
dodatkowych działań

– poinformował naszą redakcję inspektor Mariusz Ciarka.

Przykładem
niech będą fałszywie przekazywane informacje o rzekomych gwałtach czy
molestowaniu, których mieli dopuszczać się obcokrajowcy przybywający
z terenu objętej wojną Ukrainy. Chociaż nic takiego nie miało miejsca,
nie odnotowaliśmy zwiększonej liczby przestępstw to i tak wywołało
to niepotrzebnie negatywne reakcje. Na terenie przejść granicznych jak
i w samym Przemyslu są znaczne siły Policji, niemal na każdym
skrzyżowaniu i ulicy, dbamy tam o porządek i zapewniamy bezpieczeństwo,
bardzo ważny jest jednak również spokój społeczny i nieuleganie obcej
dezinformacji która ma wywołać właśnie nieobliczalne
zachowania i eskalację

– dodaje.

Powtarzam
jeszcze raz - na tym ternie nie odnotowujemy zwiększonej przestępczości
jak i gwałtów czy przypadków molestowania których mieliby dopuszczać
się obcokrajowcy. Zarówno Polacy jak i wszyscy przybywający na teren
Polski mogą czuć się bezpiecznie, co każdy może przecież zobaczyć. Nie
ulegajmy dezinformacji

– apeluje insp. Mariusz Ciarka.

Maryla

------------------------------------------------------

Stowarzyszenie Blogmedia24.pl

 

avatar użytkownika intix

22. @Maryla


OSZCZERSTWO! I manipulacja...

Proszę mi udowodnić i wykazać w którym miejscu (słowo bądź obraz ) jest powiedziane w moim wpisie (wpisach)  o

czy też: o:

Proszę o wykazanie TEGO w treści wpisu (wpisów) i w MOICH komentarzach...

Pozwolę sobie przypomnieć:

 „Oszczercy (…) nie odziedziczą królestwa Bożego” (1 Kor 6, 10).


Kyrie eleison...
Ave Maria...

.
avatar użytkownika Maryla

23. święty Michale Archaniele

oszczerstwa i manipulacja wyją z każdego kata tego wątku.
Środa Popielcowa-LEPIEJ POSYPAĆ GŁOWĘ POPIOŁEM zamiast siać nienawiść.

20. Ratownik: Podchodzą wyrywają łóżka, zabierają koce
intix, śr., 02/03/2022 - 01:08

Publikacja: 1 mar 22

Punkt recepcyjny w Korczowej. Rozmowa z ratownikiem medycznym

Maryla

------------------------------------------------------

Stowarzyszenie Blogmedia24.pl

 

avatar użytkownika intix

24. Środa Popielcowa@Maryla

Oby Ci Bóg Miłosierdzie okazał...

Modlitwa

Panie Jezu Chryste... 
Królu Miłosierny i Sprawiedliwy
Który Powtórnie Przyjdziesz...

Pokornie proszę...
Nie poczytaj jej tego za złe... 

Racz przyjąć te moje małe krzyże na Twój Święty Krzyż naszego Zbawienia...

Kyrie eleison...

Ave Maria...

Amen.

Środa Popielcowa


Ze swojej strony kończę... 
ten, niemile widziany tutaj wątek...

.
avatar użytkownika intix

25. "Wyspa Węży, czyli"...


Pozwolę sobie przenieść do tego wpisu mój komentarz napisany w innym wątku:
Szanowna Elig,
pozwolę sobie zadać Pani pytanie.

Czy jest Pani znajome pojęcie: TABU (?!
(w rozumieniu Cywilizacji Łacińskiej)

Proszę się nie gniewać,
staję w obronie TYCH Wszystkich,
którzy na Ołtarzu Ojczyzny  
złożyli ofiarę z życia...
Staję w obronie Polskich Bohaterów,
których heroizm był NIEPOWTARZALNY!
Był Darem m ę s t w a...   o d w a g i
Od Pana Boga nam danym.

Jeszcze raz zapytam:
Czy jest Pani znajome pojęcie: TABU (?!

Bardzo proszę przemyśleć...
bo dzięki takim pisarzom, jak Pani,
z wszystkiego nas, Polaków, o k r a d n ą...*
począwszy od Wiary,
kończąc na Historii Polski... świetlanej...
Jeszcze trochę zaczekajmy, i przyglądajmy się uważnie...
NIEzamkniętymi oczami na... prawdę.

*) Nie myślę tutaj o Ukraińcach.
    Myślę o Antychryście 
    i sługach jego....


http://blogmedia24.pl/node/85546#comment-428595

.

avatar użytkownika intix

27. W Niedzielę na Wawelu...


W niedzielę na Wawelu zabije dzwon Zygmunt dla Ukrainy

PUBLIKACJA: 04.03.2022

W niedzielne o godz. 12. mieszkańcy Krakowa usłyszą donośne dźwięki dzwonu Zygmunt. Jego bicie będzie wyrazem solidarności, szacunku i wsparcia dla Ukrainy – poinformowało w piątek Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej.
(...)

* * *

W załączeniu:

=> SERCE DZWONU....
avatar użytkownika intix

28. Przyjęcie... a konsekwencje prawne


W jednym z początkowych komentarzy zadałam pytanie:

3. GDZIE będą mieszkać?
avatar użytkownika gość z drogi

29. Jesli nie tu na Ziemi,to Tam na górze SĄD Ostateczny

Na wniosek 39 krajów Międzynarodowy Trybunał Karny zajmie się zbrodniami wojennymi Rosji podczas agresji przeciwko Ukrainie. A ministrowie sprawiedliwości państw Unii Europejskiej poparli wniosek Polski o intensywne działania śledcze w celu pozyskiwania dowodów na zbrodnie wojenne, które popełniają Rosjanie na terytorium Ukrainy w związku z inwazj

Czytaj więcej na Prawo.pl:
https://www.prawo.pl/prawo/ukraina-skarzy-rosje-do-trybunalu-sprawiedliw...

gość z drogi

avatar użytkownika intix

30. W temacie głównym, po upływie dwóch miesięcy...* * *
Pozwolę sobie podłączyć pokrewny wpis komentarzem z => PLANem w tle...


.
avatar użytkownika intix

31. W temacie głównym, po upływie - niemal - trzech miesięcy...


Miliardy złotych na 500 Plus dla uchodźców!

Nadawane na żywo 17 maja 2022


.
avatar użytkownika intix

32. Do archiwum w temacie głównym, po upływie czterech miesięcy...

Ukrainizacja Polski - pełzająca czy już galopująca?

4.07.2022 - Sejm. Konferencja prasowa Konfederacji Korony Polskiej.  

Transmisja na żywo 10 godzin temu


Pozwolę sobie podłączyć pokrewny wpis - komentarzem:

=> Do listy - jeszcze - a b s o l u t n i e HISTORYCZNYCH...


.