Drugi atak

avatar użytkownika Tymczasowy

Najpierw w dniu 20 VII 2021 r. dwunastu amerykanskich senatorow napisalo list do wladz polskich w sprawie nowelizacji Kpa dotyczacej restytucji mienia. Ten tuzin byl w miare reprezentatywny, bylo tylko deie Zydowki (Feinstein i Rosen), ale wsrod reszty byl jeden Murzin, jedna Latynoska i inni. Partyjnie przewazali Demokraci w stosunku 10:2. 

Dzis z rana nastapil drugi atak, liczebnie mniejszy, za to z wieksza reprezentacja Zydow (Ted Deutsch, Lee Zeldin i Debbie Wasserman Schultz). Tez przewaga Demokratow nad Republikanami.

Najwyrazniej "Przemysl Holokaustu" dostal biegunki.

Tresc listow wskazuje na skrajna ignorancje lub na Himalaje szujostwa. Zacznijmy od cytau:

"Nie powinno sie w 2021 r. nakladac nowych, niemozliwych do spelnienia prawnych warunkow, ktore praktycznie uniemozliwilyby im [tzn. tym, ktorzy "czekaja dziesiatki lat na sprawiedliwosc"]  odzyskanie wlasnosci lub uzyskania sprawiedliwej rekompensaty".

Wlasciwie, ile lat maja dzis ci, co "czekaja dziesiatki lat"?  Taki czlowiek mogl miec w 1939 r. co najwyzej 18 lat. Wszak niemowlaki nie robia fortun. Wychodzi na to, ze ci czekajacy na sprawiedliwosc maja dzis przynajmniej  jakies 100 lat kazdy. Ilu takich ludzi moze jeszcze zyc na swiecie?

Obludnicy siegneli do argumentow moralnych, ktore juz dawno przestalo byc ich mocna strona:

"W restytucji mienia dla ocalalych z Holokaustu chodzi o cos wiecej niz tylko pieniadze - to sprawa moralnosci, zakonczenia i uznania potwornej straty".

Zwracam uwge na przymiotnik "potwornej"; jak sie nie ma rzeczowych argumentow, to pozostaje gra na emocjach.

A z autorami listow moglbym sie zalozyc, ze nie chodzi o nic wiecej niz pieniadze.

Mam nadzieje, ze dzis polski Sejm  zachowa sie po polsku.

 

 

3 komentarze

avatar użytkownika Maryla

1. Tymczasowy

12 ze 100 senatorów napisało list do prezydenta, dostało odpowiedź i kompromituje sie dalej. Poziom debaty i wolności mediów w USA widzielismy na przykładzie urzędującego prezydenta USA. Dzisiaj sejm ma w porządku obrad projekt. Trzymamy kciuki.

Kumoch odpowiada senatorom USA. Czy Duda zawetuje ...


 "Osoby pozbawione mienia będą nadal mogły ubiegać się o rekompensatę, a prezydent Polski Andrzej Duda podejmie ostateczną decyzję w sprawie ...

Kolejny list ws. lex TVN - Kongresmeni ostrzegają Polskę


 i niezależnych mediów oraz inwestycji USA w Polsce" w kontekście debaty na temat nowelizacji ustawy medialnej i losu telewizji TVN.

Po wywiadzie z Weissem lennik Berlina dał głos

Premier Morawiecki powiedział, że nigdy nie odda grosza
czy euro Niemcom. Polsce należą się reparacje ze strony niemieckiej,
bo zburzyli Polskę

— zaznaczył. Dopytywany, czy Polska słusznie mówi o reparacjach od Niemiec, prof. Weiss zaznaczył:

Jeśli
premier Polski mówi o Niemcach, to ma rację. Wydaje mi się, że nie
mówił w kontekście Izraela. Gdyby tak powiedział,
to polemizowałbym z nim

— dodał.

Maryla

------------------------------------------------------

Stowarzyszenie Blogmedia24.pl

 

avatar użytkownika Maryla

2. Opozycja w euforii po



Opozycja w euforii po głosowaniu. Tusk opowiada o "większości klejonej błotem korupcji.". Szczerba: "Zatrzymaliśmy lex TVN"

autor: PAP/Wojciech Olkuśnik


Marszałek Witek wznowiła posiedzenie Sejmu! Nie będzie odroczenia obrad do września. Opozycja przegrała głosowanie

Posłowie przegłosowali w środę po południu, na wniosek klubu
Koalicji Polskiej - PSL, odroczenie obrad Sejmu do września. Marszałek
Elżbieta Witek zarządziła reasumpcję głosowania. W kolejnym głosowaniu
Sejm opowiedział się przeciwko wnioskowi o odroczenie posiedzenia
do 2 września. Za wnioskiem o odroczenie posiedzenia zagłosowało 225
parlamentarzystów, przeciw było 229, wstrzymała się jedna osoba. Nie
głosowało pięciu posłów.


Maryla

------------------------------------------------------

Stowarzyszenie Blogmedia24.pl

 

avatar użytkownika Maryla

3. kolejna bitwa wygrana


Sejm przyjął w środę jedną z poprawek Senatu do głośnej nowelizacji Kodeksu postępowania administracyjnego dotyczącej możliwości kwestionowania ważności decyzji administracyjnych związanych z m.in. reprywatyzacją. Ustawa trafi teraz do podpisu prezydenta.
Przyjęta poprawka poszerza katalog przyczyn, których wystąpienie wyłącza możliwość stwierdzenia nieważności decyzji, o sytuacje, w których decyzja była niewykonalna w dniu jej wydania i jej niewykonalność ma charakter trwały oraz gdy wykonanie decyzji wywołałoby czyn zagrożony karą. Sejm odrzucił jednocześnie dwie pozostałe poprawki, które zakładały umożliwienie dokończenia trwających jeszcze postępowań wszczętych po 30 latach od decyzji administracyjnej oraz wydłużenie vacatio legis ustawy z 30 dni do trzech miesięcy. Uchwalona w czerwcu przez Sejm nowelizacja Kpa zmienia przepisy nakazujące uznawanie decyzji administracyjnej za nieważną z powodu "rażącego naruszenia prawa" - bez względu na fakt, jak dawno ją wydano. Zapisy noweli oznaczają m.in., że po upływie 30 lat od wydania decyzji administracyjnej niemożliwe będzie wszczęcie postępowania w celu jej zakwestionowania, np. w sprawie odebranego przed laty mienia.

Sejm przyjął w środę nowelizację ustawy o radiofonii i telewizji. Za ustawą głosowało 228 posłów, przeciw było 216, wstrzymało się 10.

Projekt PiS nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji zmienia zasady przyznawania koncesji na nadawanie dla mediów z udziałem kapitału spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego.
Według projektu koncesję na rozpowszechnianie programów radiowych i telewizyjnych może uzyskać podmiot z siedzibą w państwie członkowskim Europejskiego Obszaru Gospodarczego, pod warunkiem że nie jest zależny od osoby zagranicznej spoza EOG.
Suski: Zgłosimy w Senacie poprawkę, że nadawcy, którzy mają koncesje satelitarne, nie muszą spełniać wymogu 49 proc. kapitału spoza EOG

Maryla

------------------------------------------------------

Stowarzyszenie Blogmedia24.pl