Musimy bronić naszej suwerenności, naszej godności, ale przede wszystkim naszych interesów.

avatar użytkownika Maryla

"Polska może żyć tu, gdzie jest, ale musi mieć ku temu moc. Musi patrzeć i ku przeszłości, aby lepiej osądzać rzeczywistość, i mieć ambicję trwania w przyszłość. Naród jest jak mocne drzewo, które podcinane w swych korzeniach, wypuszcza nowe. Może to drzewo przejść przez burzę, mogą one urwać mu koronę chwały, ale ono nadal trzyma się mocno ziemi i budzi nadzieję, że się odrodzi".Kard. Stefan Wyszyński prymas Polski w 1979 r.

Jeśli chcemy osiągnąć sukces i wejść do centrum UE inni będą nas w tym blokowali

Albo sobie wywalczymy pozycję, albo jej nie będziemy mieli. Na piękne oczy czy po koleżeńsku nikt nam nic nie da. Nastawiamy się na długi marsz; aby uczynić z Polski kraj nowoczesny, wolny od
balastu przeszłości, potrzeba nie dwóch, lecz co najmniej trzech kadencj Są eksperci, którzy twierdzą, że Unia wobec Polski poszła za daleko i teraz będzie się wycofywała. Inni mówią, że nie ma na co liczyć. Zobaczymy. Tak czy inaczej my musimy bronić naszej suwerenności, naszej godności, ale przede wszystkim naszych interesów. Szczególnie tych związanych z rozwojem gospodarczym naszego kraju – mówi prezes PiS Jarosław Kaczyński .

Jarosław Kaczyński: Odmówiono nam prawa do obrony własnej godności.

Ci, którzy w nas w tej chwili atakują, jakby nie chcą tego przyjąć do wiadomości i fałszują historię w sposób niebywale wręcz drastyczny. Prezes PiS zwrócił uwagę na skandaliczny fakt przypisywania Polakom winy za Holocaust. Nastąpiła zamiana ról. Polacy byli pierwszą ofiarą .Przypomniał też, że za zbrodnie odpowiadają przedstawiciele narodu niemieckiego. Mordowali ludzie, którzy byli po prostu zwykłymi Niemcami – o tym trzeba wiedzieć, o tym trzeba mówić .Trzeba się tutaj po prostu bronić, bronić i jeszcze raz bronić. My nie mamy żadnej przyszłości, jeżeli będziemy narodem oskarżanym o Holokaust — stwierdził.

K. Szymański: Rezolucja komisji PE nie wnosi żadnej nowej wartości do dyskusji

Komisja Wolności Obywatelskich, Sprawiedliwości i Spraw Wewnętrznych Parlamentu Europejskiego przyjęła rezolucją ws. praworządności w Polsce. W dokumencie europosłowie wyrażają poparcie dla decyzji Komisji Europejskiej o uruchomieniu art. 7 traktatu Unii Europejskiej wobec Polski. Wzywają też, by Rada UE podjęła szybkie działania w tej sprawie.

Kierownictwo PE: Debata w sprawie praworządności pod koniec lutego

Konferencja Przewodniczących Parlamentu Europejskiego zdecydowała, że na sesji plenarnej, która zaczyna się 28 lutego odbędzie się debata na temat sytuacji w Polsce i głosowana będzie rezolucja w tej sprawie.

Jarosław Kaczyński: Rekonstrukcja rządu przyniosła efekty, które zakładaliśmy

Kaczyński powiedział, że obóz rządzący wierzy, iż zrekonstruowany rząd premiera Mateusza Morawieckiego „będzie szedł tą samą drogą, którą szedł rząd Beaty Szydło - która, żeby było jasne, doskonale wywiązywała się ze swych obowiązków - i w pewnych dziedzinach będzie (…) sprawniejszy”.

Miażdżąca przewaga PiS. "Najbardziej traci główna siła opozycji tzw. totalnej".

Gdyby wybory do Sejmu odbyły się w najbliższą niedzielę, to na Prawo i Sprawiedliwość zagłosowałoby aż 49 proc. wyborców, wynika z sondażu Instytutu Badań Pollster dla "Super Expressu" i SE.pl.

GUS: wzrost PKB w 2017 roku o 4,6 proc. według szacunku

Produkt Krajowy Brutto wzrósł w 2017 roku o 4,6 proc., po wzroście o 2,9 proc. w 2016 roku - podał szacunkowo Główny Urząd Statystyczny.

Wzrost PKB Polski dwukrotnie przekracza średnią unijną

Wzrost polskiej gospodarki o 4,6 proc. w 2017 r. jest dwukrotnie wyższy niż średnia dla Unii Europejskiej, a jej głównym czynnikiem napędowym jest popyt krajowy - ocenił prezes GUS.

Wzrost inwestycji w ostatnim kwartale mógł być dwucyfrowy

Wstępny szacunek GUS za 2017 rok, który wskazał, że w całym ubiegłym roku poziom inwestycji wyniósł 5,4 proc. może oznaczać, że w ostatnim kwartale 2017 r. inwestycje wzrosły o blisko 12 proc. - ocenia Monika Kurtek, główny ekonomista Banku Pocztowego.

Deficyt budżetowy w 2017 roku wyniósł 25,4 mld zł. To najlepszy wynik od 2009 roku

Tak niskiego deficytu nominalnego, czyli liczonego w miliardach złotych, nie notowano od lat. Dobry wynik budżetu w ubiegłym roku to skutek wyższych od planu dochodów z podatków, zwłaszcza z VAT.

Polska gospodarka zmieniła się nie do poznania. Statystyki pokazują jak bardzo

Jeszcze kilka lat temu pracy nie miało 2 mln Polaków, a zarobki były niższe o 25 proc. W 7 lat powstało milion mieszkań, przemysł urósł o połowę, a w handlu zagranicznym zmieniliśmy status z importera na
eksportera.

Nie tylko Polacy, ale Europa i świat powinny wiedzieć, że Polska to dziś miejsce sukcesu gospodarczego i nowej wizji kapitalizmu.Najnowsze dane GUS i informacje MF o wykonaniu budżetu państwa za 2017 r., a zwłaszcza o wykonaniu deficytu budżetu państwa w całym 2017 r., niższe aż o 35 mld zł od zaplanowanego, to prawdziwa masakra dla przedstawicieli PO, Nowoczesnej i PSL-u i wszystkich tzw. „speców” od gospodarki i biznesu, ze studia TVN-24 i GW, szczególnie w osobach prof. Leszka Balcerowicza, głównego ekonomisty PO dr Andrzeja Rzońcy, nie mówiąc już o pośle Ryszardzie Petru. Niebagatelny wkład w to dobre dzieło miało też MS, PG, CBA, CBŚP. Dawno nie było lepszego momentu, by całkiem realnie myśleć o kolejnych, znaczących sukcesach gospodarczych i finansowych Polskiego Państwa, tym bardziej, że rok 2018 zapowiada się równie dobrze. O sile i zdrowiu polskiej gospodarki najlepiej świadczy fakt, że po tak bezprecedensowym ataku propagandowym na Polskę ze strony Izraela, polski złoty jest stabilny i nie odnotował istotnych spadków.

Czego Polacy oczekują od rządu Mateusza Morawieckiego? Ciekawy sondaż CBOS

Za kontynuacją polityki poprzedniego rządu opowiedziała się niespełna 1/3 ankietowanych (29 proc.).Poprawa sytuacji w służbie zdrowia, podwyżki emerytur i rent oraz poprawa sytuacji gospodarczej znalazły się wśród najczęściej deklarowanych oczekiwań wobec rządu Mateusza Morawieckiego przez badanych w styczniowym sondażu CBOS.

Wicepremier Szydło na czele Komitetu Społecznego Rady Ministrów

"Wierzę, że polska gospodarka będzie rozwijała się jeszcze szybciej, że uda nam się przygotować i przeprowadzić kolejne projekty prospołeczne i proobywatelskie".

Komitet Społeczny może zmusić resorty do analizy projektów zmian pod kątem dobra rodziny

Analiza projektów zmian pod kątem dobra rodziny i obywateli może zmusić resorty do analizowania swoich projektów. Czy będzie to robił minister zdrowia czy minister rolnictwa, będzie musiał spojrzeć, czy nie pogorszy to sytuacji rodziny np. poprzez zwiększenie opłat -minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska.

Priorytety Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

Wsparcie polskich rodzin, dzieci, ale także seniorów – to priorytety dla Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Resort zapewnia, że program Rodzina 500 plus będzie kontynuowany. Ministerstwo cały czas pracuje nad programami ułatwiającymi życie seniorom.

PAIH: Polska liderem UE w 2017 r. w inwestycjach zagranicznych

W Polsce powstanie ponad 86 tys. miejsc pracy w efekcie zadeklarowanych w 2017 r. 335 bezpośrednich inwestycji zagranicznych -to najlepszy wynik w UE - wynika z opublikowanych w czwartek analiz fDI Markets, na które powołała się PAIH. Dodano, że inwestorzy zainwestowali
blisko 13 mld euro.

Elżbieta Rafalska: nie zabraknie pieniędzy na emerytury i renty

Nie ma najmniejszych podstaw do obaw, że zabraknie pieniędzy w budżecie na 100-procentowe sfinansowanie wszystkich należnych do wypłaty świadczeń emerytalnych, rentowych i jakichkolwiek - zapewniła szefowa MRPiPS Elżbieta Rafalska.

E. Rafalska: Waloryzacja rent i emerytur w 2018 roku na poziomie 2,9 proc.

Waloryzacja rent i emerytur w tym roku będzie na poziomie 2,9 proc. - powiedziała minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska. To oznacza, że osoby pobierające najniższe
świadczenia dostaną ok. 27-29 zł.

24,5 tys. nowych miejsc w żłobkach w tym roku. Nowa edycja programu Maluch+

Utworzonych zostanie 24,5 tys. miejsc w żłobkach, dofinansowanych będzie ok. 56 tys. istniejących miejsc, w tym ponad 630 dla dzieci.

Morawiecki: Polexit jest tak samo możliwy jak Germanexit

Polska zdumiewa wszystkich tym, jak szybko się rozwija. Mało kto wierzył, że uzyskaliśmy 30 mld więcej z podatku VAT w jednym roku. Że luka VAT zmniejszyła się o ok. połowę. Jestem pytany o to, jak dokonaliśmy tego, że jeszcze dwanaście miesięcy temu większość prognoz mówiło o wzroście PKB na poziomie 2-3 proc. Dzisiaj zaś mówimy o dynamice wzrostu przekraczającej 4 proc. – powiedział premier Mateusz Morawiecki.

Premier Morawiecki - przystąpienie do strefy euro to igranie z ogniem

Namawianie Polaków do wejścia do strefy euro, to skazanie naszego kraju na status kraju trwale peryferyjnego.

Morawiecki: Izrael prowadzi twardą politykę historyczną. My pedagogikę wstydu

Izrael prowadzi twardą politykę historyczną, my nie tylko ją zaniedbaliśmy, ale jeszcze przez lata uprawialiśmy pedagogikę wstydu; po latach zaniedbań musimy prowadzić szeroko zakrojoną akcję informacyjną na całym świecie .Polskę odbudowali biedni ludzie, dlaczego oni ze swoich dzisiejszych podatków mieliby składać się na roszczenia?

Cel rządu zrealizowany z nawiązką. Polska gospodarka kończy 2017 rok silnym wzrostem

Główny Urząd Statystyczny opublikował najnowsze statystyki. Produkt krajowy brutto, czyli ogólniej wartość towarów i usług wytworzonych w Polsce w okresie od stycznia do grudnia ubiegłego roku, wzrósł o 4,6 proc. To wynik minimalnie lepszy od spodziewanego przez ekonomistów, którzy zakładali zdecydowaną poprawę statystyk względem 2016 roku, gdy gospodarka rosła w tempie 2,9 proc., ale do poziomu 4,5 proc.

Szewczak: Widać wyraźnie, że machina inwestycyjna  w 2018 roku bardziej przyspieszy

Już rok temu mówiłem, że wyniki gospodarcze, budżetowe, finansowe za 2017 rok będą sensacyjnie pozytywne.Inwestycje, które zapowiadałem, że niebawem ruszą, musiały mocno przyspieszyć w czwartym kwartale ubiegłego roku, skoro w całym roku ich wzrost został przez GUS oszacowany na poziomie 5,4 proc. Widać wyraźnie, że machina inwestycyjna się rozkręca i w 2018 roku jeszcze bardziej przyspieszy— powiedział Szewczak.Już rok temu mówiłem, że wyniki gospodarcze, budżetowe, finansowe za 2017 rok będą sensacyjnie pozytywne. Wtedy budziło to pewne zdziwienie i spotykało się z wątpiącymi głosami. Wzrost PKB za 2017 rok na poziomie prawie 5 proc. to daje nam miejsce w absolutnej europejskiej czołówce. To jest prawdziwy sukces — dodał.

Prezydent podpisał ustawę budżetową na 2018 r. Deficyt nie większy niż 41,5 mld zł

Prezydent Andrzej Duda w poniedziałek wieczorem podpisał ustawę budżetową na 2018 r. - poinformował we wtorek szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski.

Z. Kuźmiuk: Budżet na 2018 r. ma wyraźne prospołeczne nachylenie

Trzeba powiedzieć, że jest to budżet o wyraźnym nachyleniu prospołecznym. Na szeroko rozumiane wydatki społeczne zaplanowano aż 75 mld zł –podkreślił dr Zbigniew Kuźmiuk, poseł do Parlamentu Europejskiego,  oceniając założenia budżetu na 2018 r. Ekonomista poruszył także kwestię przystąpienia Polski do strefy euro.

Jesteśmy na dobrej drodze

Polska staje się krajem coraz bardziej znaczącym na arenie międzynarodowej, którym interesuje się
biznes oraz wielka polityka – zauważa prof. Mieczysław Ryba. Amerykanie doskonale zdają sobie sprawę, po której stronie stała Polska podczas holokaustu, kiedy wartości w innych państwach – pod wpływem niemieckiej agresji – legły w gruzach. Amerykanie w odróżnieniu środowisk niechętnych Polsce inaczej postrzegają nasz kraj. Zresztą obecna amerykańska administracja jest hejtowana przez te same media co Polska. Zachodnia lewica nie cierpi prezydenta Trumpa jako przywódcy największego państwa, który wymyka się spod pewnego paradygmatu globalizmu czy rewolucji kulturowej.

Rząd zaoszczędził na 500+ 2 mld zł. Pomogło uszczelnienie i zmiana kryterium dochodowego

Rodzi się więcej dzieci, niż przewidywał rząd, a mimo to wydatki na 500+ maleją. To zasługa wyeliminowania naciągaczy i podniesienia kryterium dochodowego.

Czaputowicz: Będę realizować politykę rządu i PiS. Nie będzie to dyplomacja ustępstw

Będę realizować politykę rządu Mateusza Morawieckiego, czy szerzej - PiS, nie będzie to dyplomacja ustępstw - zapowiada minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz w wywiadzie dla tygodnika "Do Rzeczy".

Poważne zmiany kadrowe w MSZ. Rozwiązano gabinet polityczny i odwołano 10 ambasadorów

Trwają zmiany kadrowe w resorcie dyplomacji; szef MSZ Jacek Czaputowicz złożył wniosek o powołanie przez premiera Mateusza Morawickiego na iceministra dr. hab. Piotra Wawrzyka z Uniwersytetu Warszawskiego -poinformowało PAP biuro prasowe ministerstwa.

Już wiosną Polska ma się stać jedną wielką specjalną strefą ekonomiczną

Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju ma przyśpieszyć zakończenie prac nad nowelizacją ustawy o Specjalnych Strefach Ekonomicznych.

Kwieciński: Chcemy, aby udział inwestycji w PKB wyniósł nawet 25 proc.

Kluczowe jest zwiększenie udziału inwestycji w PKB. Teraz stanowią one mniej więcej 18 proc., a chcielibyśmy w przyszłości zbliżyć się nawet do 25 proc. udziału inwestycji w stosunku do PKB -

Polska jest jednym z największych placów budowy w Europie. "Dzisiaj w Polsce trzeba być"

W najbliższych latach Polska będzie jednym z największych placów budowy w Europie, to wielka szansa dla naszej branży budowlanej - powiedział minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński.

Repolonizacja banków

Polski kapitał kontroluje już ponad połowę aktywów sektora bankowości komercyjnej w naszym kraju. Jeszcze 2,5 roku temu udział ten był o kilkanaście punktów.

Baltic Pipe z unijnym dofinansowaniem. Ruszają też ważne uzgodnienia

Projekt bałtyckiego gazociągu otrzymał dofinansowanie w ramach instrumentu „Łącząc Europę”. Propozycję Komisji Europejskiej o przyznaniu pomocy finansowej zaakceptowały państwa członkowskie UE. Jednocześnie Gaz-System rozpoczął kolejny etap przygotowań poprzedzających budowę.

Rzecznik rządu: Strona izraelska znała projekt noweli o IPN, uwzględniono jej uwagi

Projekt nowelizacji ustawy o IPN był znany stronie izraelskiej, ambasador Anna Azari zgłaszała do niego uwagi, które zostały uwzględnione przez stronę polską - powiedziała rzecznik rządu Joanna Kopcińska.

Ustawa reprywatyzacyjna nie budzi zadowolenia Izraela. "Ambasador protestuje"

Od roku przyjmuję przedstawicieli Ambasady Izraela, w tym ambasador Annę Azari, właśnie z protestami przeciwko ustawie reprywatyzacyjnej -powiedział  wiceminister Patryk Jaki.

Janusz Szewczak: Decyzje zewnętrzne nie powinny wpływać na proces legislacyjny w Polsce

Naród polski i żydowski najbardziej ucierpiały w wyniku niemieckich zbrodni. To w Niemczech, a nie w Polsce jedną z najlepiej sprzedających się książek był „Mein Kamp” Adolfa Hitlera. Polska, tak jak Izrael ma prawo do wprowadzenia przepisów karzących za negowanie Holocaustu. Polacy mają prawo do obrony własnego imienia i prawdy. Na okupowanej przez Niemców polskiej ziemi były wyłącznie niemieckie nazistowskie obozy zagłady.

Znamy trzy najbardziej obiecujące kierunki polskiego eksportu w 2017 roku

2017 rok był wyjątkowo dobry dla polskiego eksportu. Według GUS już w ciągu 11 miesięcy ubiegłego roku wartość towarów wysłanych z Polski za granicę sięgnęła 187,7 mld euro i była o 10,7 proc. wyższa niż rok wcześniej. W gronie najbardziej dynamicznych kierunków eksportowych
znalazły się USA, Rosja i Ukraina.

Rynek mocy, atom i Baltic Pipe. Minister energii określił najważniejsze wydarzenia 2018 roku

Wdrożenie rynku mocy, decyzja rządu ws. atomu oraz kolejne kroki w budowie Baltic Pipe to – zdaniem ministra energii Krzysztofa Tchórzewskiego -najważniejsze wydarzenia w energetyce 2018 r.

Ponad 31 mln euro przychodu państwa ze sprzedaży uprawnień do emisji CO2

Podczas przeprowadzonej 31 stycznia 2018 aukcji uprawnień do emisji CO2 Polska sprzedała ponad 3,5 mln uprawnień, a przychód z tego tytułu przekroczył 31 mln euro.

Polska na 15. miejscu na świecie pod względem liczby przyznanych patentów

W 2017 roku do Urzędu Patentowego RP wpłynęło 3678 wniosków dotyczących patentów na wynalazek. To nieco mniej niż w poprzednich dwóch latach, ale i tak pod względem udzielonych patentów zajmujemy 15. pozycję na liście Światowej Organizacji Własności Intelektualnej.

Kwieciński: szacujemy, że zagrożone jest 1,2 mld euro z programów regionalnych

Jednym z najważniejszych zadań będzie przyspieszenie w tym roku realizacji programów regionalnych. Jeśli nie przyśpieszy, to niektórym regionom będzie groziła utrata środków unijnych; szacujemy, że zagrożone jest 1,2 mld euro - powiedział minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński.

Zakład Autosan: Byli na skraju bankructwa, odżyli dzięki nowemu właścicielowi

Niedawno głośno było o nich z powodu spektakularnego spóźnienia się pracownika firmy ze złożeniem w terminie oferty przetargowej na 26 autobusów dla wojska. Tymczasem firma Autosan Sp. z o.o. z Sanoka to dziś jeden z wiodących polskich producentów autobusów. Pojazdy, których do chwili obecnej wyjechało z fabryki niemal 114,5 tys., zna wiele pokoleń Polaków.

Oto najbogatsze narody świata. Jak wypada Polska?

Polska uplasowała się na 27. miejscu w regionie Europy i Azji Środkowej pod względem bogactwa per capita oszacowanego na 155 tys. USD per capita dla Polski, wynika z raportu "Zmieniające się bogactwo narodów 2018"

Premier Mateusz Morawiecki powołał Radę Mieszkalnictwa

Premier Mateusz Morawiecki powołał w poniedziałek Radę Mieszkalnictwa. Obok Morawieckiego, w jej składzie będzie sześciu ministrów, prezes Rządowego Centrum Legislacji oraz prezes BGKN Mirosław Barszcz. Rada ma koordynować wszystkie działania rządu związane z realizacją.

Będzie specustawa dotycząca Mieszkania Plus

Ograniczona podaż gruntów, pracy i kapitału skutecznie hamuje program Mieszkanie plus. Problemy stwarzają też samorządy, rządzone przez PO.

18,7 mld zł trafiło do ZUS w styczniu w ramach e-składki

18,7 mld zł trafiło do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w styczniu z wpłat składek przekazywanych przez przedsiębiorców na nowe indywidualne rachunki - poinformowałrzecznik Zakładu Wojciech Andrusiewicz. Przyjęto wpłaty od 2,32 mln płatników.

MEN: są zapewnione środki na podwyżki dla nauczycieli

Zgodnie z obietnicą nauczyciele w ciągu najbliższych trzech lat dostaną 15-procentową podwyżkę swoich wynagrodzeń; są zapewnione na ten cel dodatkowe środki w budżecie państwa, w 2018 roku jest to kwota około 1,2 mld zł - podało Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Senat poparł nowelizację ustawy o IPN

Senat poparł  bez poprawek nowelizację ustawy o IPN, która wprowadza kary grzywny lub więzienia do lat trzech za przypisywanie polskiemu narodowi lub państwu odpowiedzialności m.in. za zbrodnie
popełnione przez III Rzeszę Niemiecką.

MON dofinansuje budowę strzelnic w każdym powiecie

Wraz z początkiem nowego roku ruszył program budowy strzelnic. Tylko w tym roku Ministerstwo Obrony Narodowej na dofinansowanie ich budowy chce przeznaczyć kilkadziesiąt milionów złotych.

Wiceminister Materna: zainwestujemy 100 mld zł w gospodarkę morską

W najbliższych kilkunastu latach zainwestujemy 100 mld zł -powiedział w sobotę w Toruniu wiceminister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Jerzy Materna. Wskazał, że do niedawna Polska stała tyłem
do morza, a teraz traktuje je priorytetowo.

Od dziś rusza nowy BOR. Spod opieki SOP będą wyłączone dwa resorty

To szef MSW Joachim Brudziński będzie wskazywał obiekty, które znajdą się pod opieką Służby Ochrony Państwa. Spod jej opieki wyłączone są resorty:sprawiedliwości i obrony narodowej.

ABW zatrzymało pięć osób podejrzanych o wyłudzenie 35 mln zł z VAT

Funkcjonariusze ABW zatrzymali pięć osób podejrzanych o wyłudzenie 35 mln zł nienależnego zwrotu podatku VAT przy wykorzystaniu mechanizmu tzw. karuzeli podatkowej – poinformował w poniedziałek rzecznik koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn.

CBA zatrzymało m.in. burmistrza i wiceburmistrza Pułtuska

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało we wtorek osiem osób, m.in. burmistrza i wiceburmistrza Pułtuska (Mazowieckie). Zatrzymania mają związek ze sprawą korupcyjną dotyczącą przetargów budowlanych w ich.

Białostocka prokuratura bada sprawę znanej galerii. Straty mogą sięgać nawet 800 mln zł

Białostocka prokuratura prowadzi śledztwo ws. znanej wśród artystów, celebrytów i polityków galerii sztuki. Według KNF jej klienci mogli stracić nawet 300 mln zł; pełnomocnicy poszkodowanych nieoficjalnie mówią PAP.

Obiecywali, że załatwią rządowe kontrakty. Za przychylność posłów i urzędników chcieli 6 mln

Powoływali się na wpływy w parlamencie, ministerstwach i władzach samorządowych. Za załatwienie kontraktów przy budowie Centralnego Portu Komunikacyjnego chcieli 6 mln zł. Wpadli w ręce CBA.

Szewczak: Wystąpienia polityków izraelskich pozbawiły nas złudzeń
Zacząłbym od tego, że totalno-katastrofalna opozycja, z Platformą i Nowoczesną, TVN-em oraz
„Gazetą Wyborczą” na czele, szkalujących przez dwa lata Polskę, pomawiając o faszyzm, nazizm i wszelkie możliwe zbrodnie, spowodowała, że być może niektórzy na Zachodzie uwierzyli w te brednie. Polsce nigdy nie brakowało wrogów i wewnętrznych i zewnętrznych, którzy każde kłamstwo będą próbowali zmienić w prawdę objawioną. Pomówienia o odpowiedzialności państwa polskiego, które przecież nie istniało, czy narodu polskiego, który był eksterminowany na podobnych zasadach jak
naród żydowski, są haniebne. Wydaje się, że to szkalowanie, bezpodstawne oskarżanie Polski przez polityków izraelskich i niektórych organizacji żydowskich, to jest pozbawienie pewnych złudzeń wielu Polaków, którzy sądzili, że nasze przyjacielskie relacje w ostatnich kilkudziesięciu latach, dbałość o pamięć miejsc zagłady, walka z antysemityzmem, że to zostanie docenione i że ta współpraca będzie partnerska. Tych złudzeń zostaliśmy bardzo brutalnie pozbawieni.Trzeba mieć poczucie własnej godności. Trzeba tworzyć, tak jak mówił premier Jarosław Kaczyński, instytucje publiczne, które powinny się tym zająć. Kilka miesięcy temu osobiście apelowałem do Polskiej Fundacji Narodowej przedstawiając propozycje akcji wydawniczej w kontekście obozu Auschwitz i zniszczeń Warszawy, ale nie spotkało się to z żadnym odzewem. Efekty dzisiaj niestety widzimy. Co by się nie działo, to ani
państwo Izrael, ani państwo polskie nie przestaną istnieć, ale to nam daje wiele do myślenia – umiesz liczyć, licz na siebie. Pilnuj swojego interesu i bądź w stanie się bronić w razie napaści.

 

Etykietowanie:

6 komentarzy

avatar użytkownika Maryla

1. Polska liderem UE w


Polska liderem UE w przyciąganiu zagranicznych inwestycji     

Polska
jest liderem Unii Europejskiej w przyciąganiu zagranicznych inwestycji.
W dobrej kondycji jest także polska gospodarka. W ubiegłym roku
osiągnęła ona najwyższe tempo wzrostu Produktu Krajowego Brutto od 2011
r.     

Dr M. Szołucha: Efektem inwestycji zagranicznych ma być 86 tys. miejsc pracy


W 2017 r. inwestycje zagraniczne opiewały łącznie na ok. 13 mld euro. Ma dzięki nim powstać ponad 86 tys. miejsc


Budowa Via Baltica nabiera tempa

Za
trzy lata trasa Via Baltica ma zostać oddana do użytku. Droga
ekspresowa ułatwi dojazd na Litwę, Łotwę i Estonię. Szybciej i sprawniej
kierowcy dojadą także do wschodniej części Mazur i na Suwalszczyznę.


Wicedyrektor
Archiwum Akt Nowych: Pojawiająca się w zagranicznych mediach narracja o
polskiej współwinie za Holokaust jest kłamliwa

W
mediach zagranicznych co raz częściej pojawia się narracja, że Polacy
byli współwinni Holokaustu. To oczywiście nieprawda – mówi Mariusz
Olczak z Archiwum Akt Nowych. Historyk zaznacza jednak, że w tym
kontekście ważne jest, aby jak najwięcej publikacji dotyczących historii
naszego państwa przetłumaczyć na język angielski.


Priorytety Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

Wsparcie
polskich rodzin, dzieci, ale także seniorów – to priorytety dla
Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Resort zapewnia, że
program Rodzina 500 plus będzie kontynuowany. Ministerstwo cały czas
pracuje nad programami ułatwiającymi życie seniorom.


J. Kaczyński: Rekonstrukcja rządu przyniosła efekty, które zakładaliśmy

Rekonstrukcja
rządu przyniosła efekty, które zakładaliśmy – ocenił prezes PiS
Jarosław Kaczyński. Obóz rządzący wierzy, że rząd premiera Mateusza
Morawieckiego będzie szedł „tą samą drogą”, którą szedł rząd byłej
premier Beaty Szydło, a w pewnych dziedzinach będzie sprawniejszy –
wskazał.


W poniedziałek przed Pałacem Prezydenckim pikieta pod hasłem „Odwagi Polsko, prezydencie podpisz”

W
poniedziałek przed Pałacem Prezydenckim pod hasłem „Odwagi Polsko,
prezydencie podpisz” odbędzie się pikieta poparcia dla nowelizacji
ustawy o IPN. Dokument czeka na podpis prezydenta. Polski rząd liczy, że
uda się osiągnąć porozumienie z Izraelem w sprawie tej ustawy.

Maryla

------------------------------------------------------

Stowarzyszenie Blogmedia24.pl

 

avatar użytkownika Maryla

2. i oczyścic polską politykę ze złogów komuszych

Poseł PO: Mordowaliśmy, tylko nie zakładaliśmy obozów śmierci

Weźmy na przykład Jedwabne, takich miejscowości było
kilkadziesiąt, w których Polacy w taki bardziej zbiorowy sposób
mordowali – stwierdził na antenie Polsat News Marcin Święcicki, poseł PO
oraz były prezydent Warszawy.

Maryla

------------------------------------------------------

Stowarzyszenie Blogmedia24.pl

 

avatar użytkownika Maryla

3. 5 mld zł z unijnych funduszy


5 mld zł z unijnych funduszy zagrożone. Zobacz, które województwa mogą stracić najwięcej

Bez tegorocznego przyspieszenia w realizacji programów
regionalnych mogą pojawić się problemy z wydatkowaniem unijnej kasy. Jak
ocenia Jerzy Kwieciński, minister inwestycji i rozwoju polskie
samorządy w sumie mogą stracić 1,2 miliarda euro.Najgorzej, zdaniem Kwiecińskiego, radzą sobie z wydatkowaniem tych
środków województwa: podlaskie, lubelskie, warmińsko-mazurskie,
świętokrzyskie i kujawsko-pomorskie. Żal by było, żeby w roku wyborczym, kiedy będziemy bardzo dużo mówili o
samorządach, pewne środki finansowe zostały zaprzepaszczone przez
nieumiejętne zarządzanie programami - dodał minister w wywiadzie z PAP.

Maryla

------------------------------------------------------

Stowarzyszenie Blogmedia24.pl

 

avatar użytkownika Maryla

4. https://pbs.twimg.com/media/D

image

https://pbs.twimg.com/media/DVDEJ3SX4AA43Pg.jpg

http://historia.plportal.pl/artykuly/druga-wojna-swiatowa/liczba-osob-sk...

Podczas II wojny światowej tylko na terytorium Polski
niemieccy okupanci wprowadzili karę śmierci dla osób ukrywających Żydów.
Efekt tego był taki, że praktycznie tylko w naszym kraju ludzie byli
zabijani za pomaganie Żydom. Nie przeszkodziło to jednak polskiemu
rządowi na uchodźstwie powołać Radę Pomocy Żydom. Kiedy inne państwa
organizowały swoje jednostki Waffen-SS (link is external),
Polska powołała organizację humanitarną, która jako jedyna na świecie w
latach 1942-1945 w sposób instytucjonalny organizowała pomoc dla
prześladowanych Żydów.

Użytkowniczka Twittera Kasjopea (@AnitaSchelde (link is external)),
która bardzo często publikuje ciekawe dane z okresu II wojny oraz PRL,
tym razem przywołała informacje Stefana Korbońskiego, który w swojej
publikacji pt. "Polskie Państwo Podziemne (link is external)" oszacował, że w trakcie okupacji Niemcy skazali na śmierć za niesienie pomocy Żydom ok. 30 tys. Polaków........

Kiedy w Polsce organizowano ŻEGOTĘ (link is external),
w innych państwach Europy tworzono narodowe jednostki Waffen-SS. Były
one zbrojnymi oddziałami niemieckiej nazistowskiej formacji
paramilitarnej Schutzstaffel, w Polsce znane bardziej pod skrótem SS.
Słynęły one z bezwzględności i okrucieństwa. W czasie II wojny światowej
w ich szeregach mogli służyć ochotnicy nieposiadający niemieckiego
obywatelstwa. W ten sposób do SS przystąpiło 50 tys. Holendrów, 40 tys. Belgów, 39 tys. Łotyszy, 25 tys. Ukraińców (link is external), 10 tys. Duńczyków (link is external) i 8 tys. Francuzów (link is external). Polska (link is external) była jedynym okupowanym krajem, gdzie takiej jednostki narodowej nie udało się stworzyć. Historykom
znane są jedynie pojedyncze wzmianki o Polakach służących w Waffen-SS. W
połowie tych przypadków i tak trudno mówić o ochotniczym charakterze
zaciągu. W kontraście do innych państw, gdzie służba w tej zbrodniczej
organizacji była wręcz powszechna, Polska wygląda wzorowo.
https://www.salon24.pl/u/ae911truth-org/841560,30-000-polakow-skazali-ni...

Maryla

------------------------------------------------------

Stowarzyszenie Blogmedia24.pl

 

avatar użytkownika Maryla

6. Apel Kresowian i środowisk patriotycznych ws. podpisania ustawy

Prezydent RP pisze "Holokaust Żydów był planową eksterminacją, nie mającą precedensu w całych dziejach ludzkości". Nie jest to prawda. Wcześniej było ludobójstwo Ormian w Turcji, a później ludobójstwo Polaków na Kresach Wschodnich.

Przy okazji, 9 bm. wypada 75.rocznica zagłada Parośli na Wołyniu przez UPA, co było początkiem ludobójstwa Polaków. Czy Prezydent w tej sprawie napisze list do rodzin ofiar, czy przemilczy ze względu na "ukraińską wrażliwość" i sojusz z oligarchą Poroszenko.

Maryla

------------------------------------------------------

Stowarzyszenie Blogmedia24.pl