Lista hańby PiS w głosowaniu za CETA

avatar użytkownika pokutujący łotr

 

Ślepcy_m

W Brukseli przyjęto porozumienie o wolnym handlu między Unią Europejską a Kanadą 408 głosami za, 254 przeciw, 33 wstrzymało się. Oto lista hańby z nazwiskami rzekomo-prawicowych europosłów PiS, którzy poparli umowę CETA:

Edward Czesak
Beata Gosiewska
Anna Fotyga
Karol Karski
Sławomir Kłosowski
Zbigniew Kuźmiuk
Ryszard Legutko
Stanisław Ożóg
Bolesław Piecha
Tomasz Poręba
Jadwiga Wiśniewska
Kosma Złotowski

„Za” głosował też Janusz Korwin-Mikke, ale po tym pajacu wszystkiego można się spodziewać.

Tak wygląda dzielna „drużyna Jarosława”, która zagłosowała za umową sprowadzającą na nasz naród tyranię potężnych kanadyjskich korporacji, z którymi polski wytwórca żywności, zwłaszcza rolnik indywidualny, nie ma najmniejszych szans, zwłaszcza przed sądem. Także – potop taniej śmieciowej żywności, najczęściej skażonej GMO.

Te pozbawione rozumu i polskiego honoru, a prawdopodobnie masońskie pionki, udające „prawicowców”, głosowały wspólnie z takimi swoimi koleżkami, jak szmaciarstwo z PO: m.in. Michał Boni, Jerzy Buzek, Dariusz Rosati, Danuta Hubner, Janusz Lewandowski, Adam Szejnfeld, Róża Thun, Bogdan Zdrojewski czy Julia Pitera.

Gratulujemu Jarosławowi Kaczyńskiemu jego wiernych pretorianów. Po tym akcie hańby i szkodnictwa wobec Polski, Jarosław może sobie zdzierać gardło ile chce na kolejnych miesięcznicach „za Ojczyznę” – ale już chyba mało kto mu w tę gadaninę uwierzy.

Oddamy wam w następnych wyborach!

 

6 komentarzy

avatar użytkownika Maryla

1. Wszyscy stracimy na CETA

Wszyscy stracimy na CETA

CETA wpycha Polskę w grę, która już na starcie jest przegrana przez naszych rolników – podkreśla poseł Adam Andruszkiewicz

Nie chcę wchodzić w buty członków innych
ugrupowań parlamentarnych i wypowiadać się za nich. Proszę ich pytać,
dlaczego zamykają oczy na fakty. Ze swojej strony uważam, że nasze obawy
są jak najbardziej uzasadnione. Zwłaszcza że znamy skutki umowy NAFTA
między Kanadą, Stanami Zjednoczonymi i Meksykiem, która praktycznie
zniszczyła rolnictwo w tym ostatnim kraju. Nie powinno się więc
lekceważyć możliwych konsekwencji. Niestety zdecydowana większość
polskich parlamentarzystów zdaje się być głucha na te argumenty. Ale
oddając cesarzowi, co cesarskie, muszę stwierdzić, że coraz więcej
posłów Prawa i Sprawiedliwości w kuluarach przyznaje, że są przeciwni
tej umowie.
A może warto spojrzeć na CETA z optymizmem. Dlaczego to nasi rolnicy nie
mieliby stać się głównymi beneficjentami jej podpisania?

– Na tym etapie technologicznym nasze rolnictwo nie jest w stanie
konkurować z wielkoformatowym rolnictwem kanadyjskim, które przypomina
wielkie fabryki. Kanadyjczyków stać na produkowanie dużej ilości tanich
produktów. Co trzeba podkreślić: one są tanie, ale bardzo niskiej
jakości. Nasi rolnicy wytwarzają produkty o wysokiej jakości. Często w
sposób tradycyjny. To wpływa na to, że muszą być droższe. Część rolników
już i tak musi sprzedawać swoje produkty po mocno zaniżonych cenach i
balansuje na progu opłacalności. Nie mają więc szans konkurować z tanią
kanadyjską żywnością. CETA wciąga Polskę w grę, która już na starcie
jest przegrana przez naszych rolników. A jeżeli nasze rolnictwo padnie,
to wszyscy to boleśnie odczujemy.

Szmulewicz: CETA nie jest nam potrzebna [OPINIA]

Mimo konkurencji polskie rolnictwo weszło na rynek kanadyjski m.in. z
serami i jabłkami. CETA nie jest nam potrzebna, nie wpłynie na większe
otwarcie rynku kanadyjskiego, a może spowodować, że na mocy porozumień
Kanady.

Maryla

------------------------------------------------------

Stowarzyszenie Blogmedia24.pl

 

avatar użytkownika Krzysztofjaw

2. Autor

6 października 2016 roku Sejm przyjął uchwałę za CETA: za 326 głosów, 90 posłów było przeciw (głównie klubu Kukiz’15 i PSL), a wstrzymało się 11 posłów.

Podczas 5 posiedzenia Sejmu RP 1-wszej kadencji z dnia 21-23 maja 1992 r. odbyło się pierwsze czytanie rządowego projektu ustawy o ratyfikacji Układu Europejskiego ustanawiającego stowarzyszenie między Rzeczypospolitą Polską a Wspólnotami Europejskimi i ich państwami członkowskimi sporządzonego w Brukseli dnia 16 grudnia 1991 r. Ostatecznie w dniu 22.05.1992 r. wicemarszałek Dariusz Wójcik (KPN ) przeprowadza głosowanie i oznajmia: „Stwierdzam, że Sejm skierował traktat o stowarzyszeniu między Rzecząpospolitą Polską a Wspólnotami Europejskimi i ich państwami członkowskimi do Komisji: Spraw Zagranicznych; Stosunków Gospodarczych z Zagranicą i Gospodarki Morskiej; Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej; Komisji Ustawodawczej; Polityki Gospodarczej, Budżetu i Finansów większością 169 głosów przeciwko 102, przy 29 posłach wstrzymujących się od głosu.”

I co się wtedy dzieje? Wybucha afera teczkowa sprowokowana przez JKM zupełnie nagle 28 maja 1992 roku. I wszystko zaczęło toczyć sie wokół tej ustawy o dekomunizacji (nie przygotowanej w ogóle), co skutkowało obaleniem 4/5 czerwca rządu J. Olszewskiego i zdezorganizowało zupełnie prace komisji nad Ustawą o ratyfikacji Ukałdu Europejskiego. 4 lipca 1992 roku pod medialnym przykryciem walk o agentów sejm przyjmuje ustawę o ratyfikacji Układu Europejskiego I TYM SAMYM OD TEGO MOMENTU PRAKTYCZNIE NIEPODLEGŁOŚĆ POLSKI SIę SKOŃCZYŁA. Wszystko inne wraz z Traktatem Lizbońskim było tylko nastepstwem.

Praktycznie Polska nie jest suwerenna prawnie, bo TL ma wyższą moc instancyjną niz polska Konstytucja i polskie prawo.

Przy CETA też były jakies marsze parasolek a pod ich osłoną i innych marszy przyjęto uchwałę o akceptacji CETA. Ale sprawa jeszcze nie jest zamknieta.

CETA to już koniec Polski i tyle.

Pozdrawiam

Krzysztof Jaworucki (krzysztofjaw)

avatar użytkownika pokutujący łotr

3. @krzysztofjaw

Była afera teczkowa, zasłaniająca głosowanie w Sejmie - a teraz, w dniach głosowania polskich posłów w Brukseli, cała prasa zajmuje się puknięciem jednego blaszanego pudełka o drugie i 20letnim Sebastianem z Oświęcimia. Nie przypuszczam, aby Ciotka Broszka - której pobytu w szpitalu bardzo współczuję - zgodziła się być pionkiem w tej grze, ale coś jest na rzeczy, bo sprawę CETA - ewidentnie wymierzoną w niezawisły byt mniejszych krajów Unii - zatuszowano zarówno chamskimi wrzaskami tzw. opozycii na temat wypadku, jak i niekończącym się świętym oburzeniem PiS. W efekcie tej sprawnej akcji medialnej, prowadzonej zarówno z prawa jak i z lewa, CETA w polskich głównych mediach właściwie nie istnieje, społeczeństwo śpi i mowy nie ma, żeby ktoś w Polsce chciał wyjść na ulicę, krzycząc: dlaczego nas tak podle, po cichu zabijacie!? Przeciwnie, do protestujących od dawna w dziesiątkach demonstracji zachodnich społeczeństw - rzekomo zdeprawowanych do cna i nad którymi "górujemy moralnie" - a jak widać, bardziej od nas wrażliwych i uświadomionych, w co się gra i przeciw komu.

Nie lękaj się, wszyscy przeciwnicy rozbiją się u stóp Moich (Chrystus do Św. Faustyny)

avatar użytkownika pokutujący łotr

4. @Maryla

Akurat Kanadę dość dobrze znam i jeżą mi włosy brednie, które wygadują na ten temat polscy politycy prawicowi - aby ukryć hańbę swej głupoty, o ile nie służalczości wobec mainstreamu Unii w głosowaniu "za". Np. Fotyga powiedziała, że wspólna walka Polski i Kanady o wolność (miała na myśli udział kanadyjskich lotników w zrzutach broni w dobie Powstania!) jest gwarancją dobrych intencji tego kraju wobec nas. To już nie jest zwykła głupota, ale jakieś zacietrzewienie w głupocie, odmowa otwarcia oczu i przyjrzenia się najprostszym faktom - np. tym, o których Ty piszesz. Bardzo źle to wróży. Zwłaszcza, że nasz elokwentny prezydencik tym razem znów buzię w ciup i na ten temat ani mru mru.
On dobrze wie, kiedy i jak coś powiedzieć, żeby się wszystkim podobało.

Nie lękaj się, wszyscy przeciwnicy rozbiją się u stóp Moich (Chrystus do Św. Faustyny)

avatar użytkownika Krzysztofjaw

5. pokutujący łotr

Wie Pan...

Osobiście jestem zwolennikiem teorii spiskowych, bo historia to jest historia spisków, które gdzieś tam w zaciszach zostały knowane.

Sprawa CETA jest tak poważna jak właśnie ta owa umowa europejska z 1992 roku, wejście nasze do UE czy sprawa TL.

Tak naprawdę to Polacy nie zdają sobie sprawy, że tak naprawdę od 1992 roku nie jestesmy już państwem suwerennym. Nie ma takiego przeświadczenia a wystarczy przecież przeczytać ową umowę z 1992 roku (1600 stron!), czy TL (jeszcze więcej chyba). Tego nikt nie robi a dziennikarze milczą. Faktycznie nadzieja jest w rewizji traktatów, co może w końcu nastapi, choć jestem sceptyczny.

Sprawa CETA została mistrzowsko rozegrana. Była pierwsza niż TTIP, ale najpierw przedstawiono TTIP wiedząc, że będzie skrajnie krytykowana i nie przejdzie a wtedy... przejdzie CETA jako mniejsze zło. Tak naprawdę chodziło od razu o CETA bo ona i tak zawiera wszystko co TTIP (spółki z USA maja oddziały w Kanadzie i je obejmuje CETA).

Dla nas, ale i dla wielu krajów naszej części Europy to katastrofa. Trzy aspekty: upadek rolnictwa polskiego, zalew śmieciowego żarcia-gówna (w tym GMO), władztwo korporacji ponad prawem państwowym (arbitraż). De facto CETA wprowadza zniesienie władzy państw na rzecz władzy korporacji. Koszmar, którego nawet G. Orwell nie przewidział.

Musimy sobie zdawać sprawę, że wszystko jest rozpisane na wiele lat naprzód i konsekwentnie jest realizowane "krok po kroku", aby od razu nie zszokować ludzi (strategia żaby).

Żałuje, ale teraz nie mogę napisać na ten temat, bo czasu mi brakuje. Postaram się w przyszłym tygodniu.

Tylko naprawdę dziwne jest, że zarówno w PE jak i w Sejmie PiS głosuje tak jak PO, .N czy PSL (nie całe). Tylko czy dziwne? Śmiem wątpić...

Pozdrawiam

P.S.

1. A prezydent podpisuje ustawy o obowiązkowych szczepieniach...
2. Pod nieobecność premier B. Szydło został przyjęty Plan Morawieckiego i "ukrainizacja rynku pracy w Polsce"
3. W zgiełku medialnym po wypadku głosuje się w PE CETA i nikt nic nie wyjaśnia
4. Ginie poseł Kukiz;15 Wójcikowski a wokół tej sprawy coraz więcej wątpliwości
5.

Krzysztof Jaworucki (krzysztofjaw)

avatar użytkownika intix

6. Pokutujący Łotr i All

Witam.
Łódzcy narodowcy ...wzywają  do organizowania działań na rzecz skłonienia łódzkich parlamentarzystów do odrzucenia traktatu CETA w głosowaniu ratyfikacyjnym w polskim parlamencie.

Oświadczenie łódzkich narodowców ws. ratyfikacji przez PE umowy CETA

Gdyby rozszerzyć to wezwanie na całą Polskę... zawalczmy...

Pozdrawiam serdecznie