W rytmie afrykańskich bębnów z flagą ukraińską na czele przeszła ulicami Warszawy Parada Schumana.
"Aż trudno uwierzyć, że spotkało nas tyle szczęścia naraz! Po pierwsze – mamy wiosnę. Nadejście wiosny pokazuje, że pory roku następują po sobie z zadziwiającą regularnością, jako że to nie zależy ani od rządu, ani od opozycji. W przeciwnym razie mielibyśmy już jesień, a może nawet zimę, z surowymi prawami stanu wojennego. Na szczęście takie rzeczy nie zależą od rządu, więc nie tylko mamy wiosnę, ale w dodatku w dzień jest jasno, a w nocy jest ciemno – i tak będzie nawet w sytuacji, gdyby wybory prezydenckie wygrał Bronisław Komorowski. Okazuje się, że nawet w takiej sytuacji końca świata nie będzie, podobnie zresztą w sytuacji, gdyby wybory prezydenckie wygrał pan Andrzej Duda." Stanisław Michalkiewicz Tyle szczęścia na raz
Pozew zbiorowy ws. OFE nie trafi jednak do sądu?
Prokuratoria Generalna Skarbu Państwa zaskarżyła decyzję sądu I instancji, który uznał za dopuszczalny prawnie pozew zbiorowy 52 osób przeciw m.in. Skarbowi Państwa w związku z reformą OFE.Prokuratorii Generalnej nie podoba się, że sąd uznał za dopuszczalny prawnie pozew zbiorowy w związku transferem ponad 150 mld złotych do ZUS. Sąd uznał, że pozew jest dopuszczalny, bo podstawa faktyczna roszczeń jest tożsama i "jednorodzajowa". Według sądu w tej sprawie można mówić o roszczeniu konsumenckim, bo powodowie zawierali obligatoryjne umowy. "Był to przymus, inaczej byłoby losowanie".
Pieniądze od emigrantów. Źródło wysycha
Szczególnie widać to w przypadku pieniędzy przekazywanych od pracujących w Irlandii, Holandii i Włoszech - ocenia Narodowy Bank Polski. Według danych NBP, w IV kwartale 2014 ubiegłego roku wielkość środków przekazanych do kraju przez migrantów wyniosła 925,0 mln euro. Porównując do analogicznego okresu 2013 roku jest to spadek o 87,9 mln euro, czyli o 8,7 proc.
Jak polityka rządu będzie dalej tak wyglądać, jak wygląda, to każdy, kto zdrów, wyjedzie z tego kraju – ironizuje Janusz Szewczak. Przypomnijmy, że ta władza przez ostatnie 8 lat dopuściła do ogromnego zadłużenia, i to praktycznie w każdym sektorze życia publicznego. Nasz dług publiczny wynosi około 1 biliona złotych. Drugie tyle mamy zadłużenia zagranicznego i prawie 900 mld długu prywatnego. To jest nieprawdopodobne, że po wyprzedaniu całego znaczącego majątku mamy tak duże zadłużenie. A gdyby jeszcze było mało, to przedstawiciele tego rządu nie dbają o tak podstawowy interes swoich obywateli jak emerytury. Na każdym kroku władza podaje nam dowody pogardy dla społeczeństwa. Ostatnio dowiedzieliśmy się, że jednak znajdą się pieniądze dla obywateli, ale dla urzędników. Pieniądze, które mogłyby posłużyć na ratowanie chorych dzieci, pójdą na podwyżki dla aparatu biurokratycznego… Żyjemy w kraju, w którym ludzie umierają przed szpitalami, bo skończyły się limity lub zlekceważono stan pacjenta… Nie ma pieniędzy dla opiekunów osób niepełnosprawnych, brakuje pieniędzy dla pielęgniarek… Za to będą podwyżki dla urzędników, których przybywa w lawinowym tempie…
Aktywa finansowe Polaków w relacji do PKB są mniejsze niż Czechów czy Węgrów
Zasoby finansowe gospodarstw domowych w naszym kraju przekraczają 1,6 bln zł – wynika z szacunków Narodowego Banku Polskiego. Wartość naszych oszczędności to 93 proc. PKB. Dużo? Jak się okazuje – wcale nie. Na zachodzie Europy nie brak krajów, gdzie majątek gospodarstw domowych (niecały – nieruchomości nie są tu uwzględnione) przekracza dwukrotność PKB. A nawet w naszym regionie są takie kraje, jak Węgry, gdzie jest to ponad 115 proc., czy Czechy – ponad 100 proc. Jeszcze jedna kiepska wiadomość: ubiegłoroczny wzrost zasobów finansowych Polaków nie przekroczył 5 proc. Był najwolniejszy od 2011 r.
MFW: Świat nie wróci do przedkryzysowego wzrostu
Tendencje demograficzne i słabe tempo inwestycji kapitałowych sprawiają, że PKB trwale będzie poniżej poziomu potencjalnego. Ten proces zaczął się jeszcze przed kryzysem finansowym, a jego końca nie
widać. W krótkim terminie lepiej poradzą sobie z tym gospodarki rozwinięte niż rozwijające się – wynika z raportu MFW.
Bańka długu na świecie musi w końcu pęknąć. Czeka nas kolejny krach finansowy
Światowy dług narasta. Już osiągnął poziom wyższy niż w 2008 roku. Pęknięcie tej bańki będzie prawdopodobnie przyczyną następnego krachu systemu finansowego. Kiedy do niego dojdzie? Może już w tym roku.
Resort gospodarki: Wzrost PKB utrzymał się na poziomie 3,3 proc. w I kwartale
Wzrost gospodarczy wyniósł w I kwartale 2015 roku tyle samo, co kwartał wcześniej, tj. 3,3% r/r, prognozuje Ministerstwo Gospodarki. Resort podtrzymał prognozę całorocznego wzrostu PKB na poziomie 3,4% (wobec 3,4% w ub.r.).
Upadłość polskich firm. Od początku roku coraz więcej bankructw
W zeszłym miesiącu zbankrutowało 60 przedsiębiorstw wobec 65 w analogicznym okresie roku 2014.
NBP: w czwartym kwartale 2014 roku więcej rentownych firm
W IV kwartale 2014 roku wynik finansowy brutto przedsiębiorstw obniżył się, ale jednocześnie nadal rósł odsetek firm rentownych - wynika z opublikowanej we wtorek przez NBP informacji o sytuacji
finansowej przedsiębiorstw w IV kwartale ubiegłego roku.
Firmy MŚP skarżą się na rosnące zatory płatnicze
Firmy z sektora małych i średnich przedsiębiorstw skarżą się na rosnące problemy z zatorami płatniczymi - wynika z zaprezentowanego we wtorek raportu BIG InfoMonitor "Indeks Zatorów Płatniczych".Polacy nie odczuli statystyk. 74 proc. nie zauważyło spadku cen
Statystyka sobie, życie sobie. 74 procent Polaków w ogóle nie odczuło spadku cen - wynika z badania Grupy ISQ przeprowadzonego dla "Pulsu Biznesu". Z badania wynika też, że Polacy nie obawiają się, że inflacja wyczyści im portfele. Ponad połowa ankietowanych stwierdziła, że w nadchodzących miesiącach ceny się nie zmienią.
Coraz większa zapaść demograficzna w Polsce. Liczba urodzeń spada od 4 lat
Czwarty rok z rzędu kurczy się liczba ludności Polski, po notowanym wzroście w latach 2008–2011.W pierwszym kwartale tego roku urodziło się ok. 90 tys. dzieci – wynika ze wstępnych szacunków Głównego Urzędu Statystycznego. To o prawie tysiąc mniej niż w tym samym okresie ubiegłego roku.Dobre prognozy KE dla Polski: PKB w górę, deficyt w dół
komisarz. ds. ekonomicznych i finansowych Pierre Moscovici.
Próg 3 tys. euro obowiązywał już wcześniej, jednak zmieniło go wejście w życie ustawy o swobodzie działalności gospodarczej 21 sierpnia 2004 r.
Klauzulę przeciw unikaniu opodatkowania MF usunęło z projektu noweli Ordynacji podatkowej. Jak argumentuje wiceszef resortu Janusz Cichoń, zakaz nadużywania prawa w postaci klauzuli powinien być zrównoważony, może np. zakazem nadużywania prawa przez organy podatkowe.
Dopóki nie uchwalimy nowego prawa, nie zostaną uruchomione unijne środki na gospodarkę wodną z nowej perspektywy - mówi w wywiadzie dla DGP Stanisław Gawłowski, sekretarz stanu w Ministerstwie Środowiska.
Przed wyborami rząd rozda podwyżki. Dla kogo i o ile?
Rząd rozważa trzy różne warianty podnoszenia pensji - od umiarkowanego po hojny. O tym, który wybierze ostatecznie, przekonamy się zapewne w wakacje. Niemal przesądzone jest, że pracownicy budżetówki, którzy od 2008 r. mieli zamrożone pensje, w przyszłym roku doczekają się podwyżek (nie dotyczy to służb mundurowych i nauczycieli, którzy mieli w tym czasie podwyższane płace).
Zła wiadomość dla Polski. Rezerwa na rynku CO2 zostanie wprowadzona wcześniej
Jest wstępne porozumienie łotewskiej prezydencji i Parlamentu Europejskiego w sprawie rezerwy na unijnym rynku pozwoleń na emisję CO2. Według kompromisu zawartego we wtorek, ma ona zostać wprowadzona 1 stycznia 2019 roku. Tak zwana rezerwa stabilizacyjna to mechanizm, który doprowadzi do podniesienia cen pozwoleń, co ma zmobilizować państwa członkowskie do większej redukcji emisji dwutlenku węgla.
Grafen produkować będą jednak Brytyjczycy
Grafen zamiast przez Polskę, produkowany będzie przez brytyjską firmę. Sytuacja jest o tyle kuriozalna, że pracowali nad nim nasi rodacy. Choć Brytyjczycy mają powód do radości, to Polacy niewątpliwie na tym stracą. Produkcja grafenu może przynieść bardzo duże zyski ze względu na nowatorskość. W przyszłości surowiec mógłby zastąpić powszechnie znany krzem.Poseł, prof. Mariusz Orion-Jędrysek, były Główny Geolog Kraju, zwraca uwagę, że rząd PO-PSL nie robi nic, by pomóc Polakom .
Koniec polskiego snu o gazie z łupków?
PGNiG poinformował o rozwiązaniu umowy współpracy przy poszukiwaniugazu z łupków z koncernem Chevron Polska Energy Resources. Umowaprzetrwała tylko 13 miesięcy. To kolejny cios w nasze plany stania sięgazowa potęgą, przynajmniej na skalę Europy.
Kowalczyk: Węgiel wciąż będzie naszym głównym surowcem. Kopalnie nie podzielą losu stoczni
Jeszcze przez dziesiątki lat węgiel będzie głównym paliwem energetycznym Polski i podstawą jej bezpieczeństwa energetycznego. Jego udział procentowy będzie się zmniejszał, ale nadal będzie znaczący, a kopalnie nie podzielą losów stoczni – mówi z przekonaniem Wojciech Kowalczyk,
wiceminister Skarbu, pełnomocnik rządu ds. restrukturyzacji górnictwa.
Korski: mówi się o nieuczciwej konkurencji KW za przyzwoleniem właściciela
Zmuszenie określonych podmiotów przez właściciela do zaangażowania się w Nową Kompanię Węglową byłoby fatalne dla tych spółek - mówi dla portalu wnp.pl Jacek Korski, były wiceprezes Kompanii Węglowej, były koordynator prac jej zarządu.
Zgoda UOKiK na nabycie przez Węglokoks Kraj kopalń z KW
Rolnik może już sprzedawać swój dżem, ale nie z budki. Nowy prawny absurd zastąpił poprzedni?
Przełom, choć z niedosytem. Tak mówią eksperci o nowej ustawie podpisanej dziś przez prezydenta, dającej od nowego roku możliwość przetwarzania surowców z małych gospodarstw.
Łatwiej stracisz prawo jazdy. Policja rozpoczyna polowanie na kierowców
Już od 18 maja zaostrzy się polityka władz wobec kierowców. Od tego dnia policja zacznie zabierać kierowcom prawo jazdy na 3 miesiące za przekroczenie dozwolonej prędkości o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym. W tym roku funkcjonariusze drogówki zdążyli już wystawić kierowcom 1 122
441 mandatów. Jeśli nie zmniejszą tempa, to padanie swoisty rekord. Wiele spraw z miejsca trafia od razu do sądu.
Sądy nadal swoje w sprawie sprzedawców oleju opałowego
nieświadomie przyjął nieprawdziwe oświadczenie o przeznaczeniu oleju na cele opałowe od kupującego - alarmuje w rozmowie z wnp.pl Halina Pupacz, prezes Polskiej Izby Paliw Płynnych (PIPP).
Protest sprzedawców oleju opałowego. Domagają się 2 miliardów złotych
Według szacunków dystrybutorów oleju opałowego od 2004 roku sądy administracyjne orzekły kary i przepadek mienia na sumę ponad 2 miliardów złotych.
Źródła: KE nie chce procedury wobec Niemiec ws. płacy minimalnej
Komisja Europejska ma nadzieję, że uda się rozwiązać sprawę niemieckich przepisów o płacy minimalnej bez odwoływania się do Trybunału UE i nie chce na razie wszczynać wobec Niemiec procedury onaruszenie unijnego prawa - powiedziało w środę PAP źródło w KE.
Konsultacje polsko-niemieckie: wspólna walka z cyberprzestępczością
Następstwem polsko-niemieckich konsultacji międzyrządowych ma być m.in. wspólna walka z cyberprzestępczością, współpraca w wykorzystaniu nowoczesnych technologii w administracji, a także lepsza kooperacja służb policyjnych, granicznych i celnych obu krajów.
Amerykańskie firmy zapewnią Polsce cyberbezpieczeństwo?
Stany Zjednoczone chcą eksportować do Polski i innych krajów naszego regionu więcej oprogramowania zabezpieczającego sieci komputerowe. W najbliższych dniach Warszawę odwiedzi delegacja reprezentująca amerykański rząd i firmy z tej branży.
Polska mniejszość w Niemczech oczekuje od rządu w Warszawie wsparcia . Według prezydenta Bronisława Komorowskiego i polskiego rządu, mamy najlepsze w historii relacje z Niemcami. Mimo to kwestia mniejszości polskiej w Niemczech jest ciągle nierozwiązana. Wszystko wskazuje na to, że taka jest wola strony niemieckiej, a także naszego rządu, który nie ośmiela się walczyć w sposób stanowczy o prawa polskiej mniejszości. Dziwi także fakt, że tak chętnie ponosimy koszty funkcjonowania mniejszości niemieckiej w Polsce.
Merkel: rząd będzie stał po stronie wypędzonych
Kanclerz Niemiec Angela Merkel zapewniła we wtorek nowego przewodniczącego Związku Wypędzonych Bernda Fabritiusa o swoim poparciu dla działalności ziomkostw. Podziękowała jego poprzedniczce Erice Steinbach za 16-letnie kierowanie organizacją.- Rząd niemiecki będzie nadal stał po stronie wypędzonych, zarówno w dobrych czasach, jak i wtedy, gdy trzeba będzie rozwiązać jakiś problem - powiedziała Merkel podczas organizowanego co roku przez BdV przyjęcia w Berlinie. Wypędzenia są bezprawiem, zarówno te, które wydarzyły się wczoraj, jak i te, które mają miejsce dzisiaj - oświadczyła szefowa rządu. Jak podkreśliła, o powojennych cierpieniach milionów Niemców będą pamiętały także przyszłe pokolenia.
Putin i Merkel będą w Moskwie rozmawiać o Ukrainie
Władimir Putin i Angela Merkel będą rozmawiać 10 maja o sytuacji na Ukrainie. Do spotkania przywódców Rosji i Niemiec dojdzie w Moskwie -poinformował doradca prezydenta Putina Jurij Uszakow.
Wkrótce spotkanie ws. umowy stowarzyszeniowej UE-Ukraina
Trójstronne spotkanie z udziałem Komisji Europejskiej oraz ministrów z Rosji i Ukrainy na temat wdrażania handlowej części umowy stowarzyszeniowej UE-Ukraina ma odbyć się 18 maja - poinformowała w
czwartek unijna komisarz ds. handlu Cecilia Malmstroem.
Imigracja na celowniku UE. Ukraina schodzi na dalszy plan
Imigracja jest teraz w centrum dyskusji w Unii Europejskiej, sprawy Wschodu schodzą na dalszym plan. Do czerwcowego szczytu Wspólnota ma się głównie zajmować strategią dotyczącą przyjmowania uchodźców, walką z przemytnikami ludzi z Afryki i pomocą rozwojową.
Rząd zdecydował. Polscy policjanci pojadą na Ukrainę
Rada Ministrów podjęła uchwałę w sprawie utworzenia polskiego kontyngentu policyjnego , który weźmie udział w misji doradczej Unii Europejskiej "na rzecz reformy cywilnego sektora bezpieczeństwa na Ukrainie".
Parada Schumana przeszła ulicami Warszawy
W rytmie afrykańskich bębnów przeszła w sobotę ulicami Warszawy Parada Schumana. Tematem przewodnim tegorocznych obchodów Dnia Europy jest solidarność z innymi regionami na świecie.
NATO i Rosja reaktywują "czerwony telefon". Zimna wojna powróciła na dobre?
NATO i Rosja reaktywują "czerwony telefon"- informuje niemiecka prasa. Po raz pierwszy od zakończenia zimnej wojny została uruchomione bezpośrednie łącze telefoniczne między wojskowym dowództwem Sojuszu i Kremla.
Nie będzie ruchu bezwizowego dla Gruzji i Ukrainy
Z raportów przedstawionych dziś przez Komisję Europejską wynika, że jest zbyt wcześnie, by znieść wizy dla Ukrainy i Gruzji. Władze w Tbilisi i Kijowie liczyły, że decyzja o zniesieniu wiz zapadnie
na najbliższym szczycie Partnerstwa Wschodniego w Rydze.
60 firm, 17,5 tys. pracowników. Polska Grupa Zbrojeniowa oficjalnie rozpoczyna działalność
60 firm zatrudniających ponad 17,5 tysiąca osób znalazło się w Polskiej Grupie Zbrojeniowej. Dziś konsorcjum oficjalnie i uroczyście zainaugurowało działalność w nowej siedzibie w Radomiu, a już jutro
przyjeżdżają pierwsi zagraniczni kontrahenci.
Minister ujawnia: Pół miliarda dla polskiej zbrojeniówki
Spółki skonsolidowane w Polskiej Grupie Zbrojeniowej otrzymają duże dofinansowanie z Funduszu Restrukturyzacji Przedsiębiorców.
Bojowe skrzydła nad Polską. Kto dostanie zlecenie na śmigłowce „Kruk”?
W walce o wart kilka miliardów złotych kontrakt na śmigłowce bojowe „Kruk” jest czterech poważnych konkurentów. Najpewniej znów wybierzemy produkt francuski lub amerykański.
Unia Europejska coraz bardziej zagrożona. Państwa nie chcą współpracy wojskowej
Współpraca obronna między państwami członkowskimi wciąż jest wyjątkiem, a powinna być regułą. Na ten problem zwraca uwagę Komisja Europejska w swoim ostatnim raporcie na temat polityki obronnej i bezpieczeństwa.
Stratfor: Wybory w Wielkiej Brytanii mogą mieć wpływ na geopolityczną przyszłość Europy
Trwające w Wielkiej Brytanii wybory parlamentarne są pod wieloma względami wyjątkowe i ważne. Nie tylko dla Zjednoczonego Królestwa, ale także dla całej Europy i świata - uważa George Friedman z ośrodka Stratfor.
Cameron: będzie referendum ws. członkostwa W. Brytanii w UE
Premier David Cameron – szef Partii Konserwatywnej, która zwyciężyła w czwartkowych wyborach parlamentarnych w W. Brytanii –poinformował w piątek, że przeprowadzi referendum w sprawie dalszych
losów swego kraju w Unii Europejskiej. Obiecał Szkotom większą decentralizację.
Około milion ludzi w Polsce pracuje bez umowy, a co za tym idzie - bez praw i ochrony, informuje "Gazeta Wyborcza" powołując się na raport Konrada Turka z Uniwersytetu Jagiellońskiego "Bilans kapitału ludzkiego".
Polacy nadal przegrywają z państwem
O ponad 31 mld zł walczą obywatele i firmy ze skarbem państwa. Idzie jak po grudzie — w 2014 r. wywalczyli tylko 273 mln zł. Poszkodowanym przez urzędników i instytucje państwowe ciągle nie udaje się wygrywać w sądach spraw o zadośćuczynienie.
Szewczak: Polska krajem rosnącego bezprawia
Im bardziej rząd PO-PSL będzie się obawiać utraty władzy, tym częściej i bardziej na ślepo będzie sięgał po przemoc, zgodnie z dewizą byłego MSW Bartłomieja Sienkiewicza, że „to państwo ma monopol na przemoc”.Ci co są na górze bez wątpienia „sumienia pozostawiają za drzwiami miejsc pracy, za drzwiami parlamentu, ośrodków nauki czy szpitalnej posługi, pozwalają sobie na bezczelne kłamstwa, złodziejstwo, na coraz większą niesprawiedliwość i nieuczciwość”. Dwie podstawowe wspólnoty Polaków - Naród i Rodzina, obie najważniejsze i obie w rozkładzie. Monopol przymusu i przemocy przez „teoretycznie istniejące państwo” polskie może więc się okazać bardzo praktyczny. Błyskawicznie zmontowano Trybunał Stanu dla byłego MS Z.Ziobry, bo podjął walkę z nieprawością tych co na samej górze, jednocześnie od 2007r. nie może się zakończyć sprawa byłego MSP E.Wąsacza przed tym samym Trybunałem Stanu, w sprawie oskarżeń dotyczących nieprawidłowości i naruszeń prawa przy prywatyzacji DT Centrum, PZU i TP, bo sejmowa większość nie może znaleźć oskarżyciela z ramienia parlamentu. Już niedługo spokojnie sprawa się przedawni. W państwie gdzie prawo i sprawiedliwość jest głównie dla tych bogatych i znanych, dla polityków i celebrytów, a dla reszty tylko sąd. Komornicy nierzadko dziś zajmują mienie niewinnych osób,które nigdy nie miały długów. Banki zaś często mimo wyroków sądów powszechnych, sądu UOKiK-u, jak i dyrektyw UE, nie tylko w kwestiach niedozwolonych klauzul w kwestii tzw. kredytów frankowych, wręcz rozboju na posiadaczach polisolokat, nie tylko tych wyroków nie przestrzegają, ale spokojnie łupią nas nadal.
Przetestujmy Umiłowanych Przywódców
Jeśli kandydat na prezydenta w sposób nie budzący wątpliwości nie odrzuci żydowskich roszczeń majątkowych wobec Polski, to nie ma żadnego powodu, by na niego głosować. Jeśli kandydat na posła
lub senatora, zwłaszcza taki, który już piastuje mandat poselski lub senatorski na pytanie, czy coś wie o „złożonych obietnicach i podpisanych umowach” o których wspominał izraelski prezydent, odpowiedziałby, że nic nie wie, to znaczy, że to dureń, więc nie ma żadnego powodu, by na takiego
kandydata głosować.
Kryzys elit politycznych. Polacy chcą przywództwa w stylu Margaret Thatcher
Aż 83 proc. Polaków wolałoby przywództwo w stylu Thatcher, a 17 proc. - w stylu Sarkozy'ego, wynika z badania ankietowego zrealizowanego na zlecenie Centrum im. Adama Smitha. Dramatyczne położenie kopalń należących do rządu ujawnione w grudniu ubiegłego roku pokazało, że zachowanie w tej sytuacji zarówno rządzących jak i opozycji nie jest wiarygodnie dla opinii publicznej. Kolejne sytuacje kryzysowe w których nie potrafili się odnaleźć i rządzący i opozycja związane czy ze zdrowiem, czy podatkami miały również wpływ na zwiększoną akceptację dla prawdziwego, a nie werbalnego politycznego przywództwa.
Ponad połowa Polaków jest przeciwko wprowadzeniu euro
Ponad 50% Polaków jest przeciwko wprowadzeniu euro do Polski, choć 65% z nich uważa, że kiedyś to nastąpi, wynika z nowego wydania "Eurobarometru" Komisji Europejskiej.W ostatnich ośmiu latach „zielona wyspa” zamieniła się w ruchome piaski i kamieni kupę – ironizuje Janusz Szewczak. Minister gospodarki Niemiec Sigmar Gabriel stwierdził, że „przyjęcie euro będzie dobre dla Polski, bo wzmocni jej gospodarczą integrację ze strefą euro...”. Widać, że minister Gabriel ma takie same poglądy jak Janusz Palikot, na którego chce głosować mniej niż 1 proc. Polaków. Euro jest na pewno świetnym pomysłem dla Niemców. To Niemcy w ostatnich latach zarobili ogromne pieniądze na wspólnej walucie. Można szacować, że chociażby z tytułu pożyczania przez nich pieniędzy, czyli z tytułu emisji obligacji, zarobili 100 mld euro na czysto. Równocześnie doprowadzili kilka europejskich krajów na skraj bankructwa.Żeby w Polsce i krajach Unii Europejskiej było lepiej, to musi być gorzej w Niemczech. Kraje Europy Środkowo-Wschodniej dzisiaj są półkolonią gospodarczą Niemiec i żeby podnieść się z olbrzymiego zadłużenia, muszą unikać przyjęcia euro.
Rolnicza „Solidarność” zaostrza protest
12 maja 2015 r. NSZZ Rolników Indywidualnych „Solidarność” organizuje w Warszawie manifestację pod hasłem „Nie rzucim Ziemi” przed Kancelarią Prezesa Rady Ministrów oraz przed Sejmem RP w Warszawie.
Rolnictwo w Polsce. "Nasz Dziennik": Trwa wykup ziemi przez zagraniczne spółki rolne
Edward Kosmal z "Solidarności" w Zachodniopomorskiem ocenia, że tylko w jego województwie obcokrajowcy wykupili 400 tys. ha ziemi rolnej.
Ziemia drożeje w całej Polsce. Zobacz, gdzie zapłacisz najwięcej
32,5 tys. zł –tyle płacono w Polsce za przeciętny hektar ziemi rolnej w pierwszym kwartale 2015 roku – wynika z indeksu wartości ziemi rolnej stworzonego przez Lion’s Bank.- Zaloguj się, by odpowiadać
2 komentarze
1. Wybory prezydenckie: W USA
Wybory prezydenckie: W USA trwa głosowanie
Kanadzie już trwa głosowanie. W USA łącznie pracują 22 komisje, a
najwięcej z nich jest w Chicago.
Putin: Rosja jest gotowa, aby wznowić kontakty z Europą
padło z ust Władimira Putina, tuż przed spotkaniem z prezydentem Czech
Miloszem Zemanem.
15 zł za godzinę i 2800 zł brutto miesięcznie. Rusza kampania "Chcemy więcej zarabiać"
ogólnopolska kampania "Chcemy więcej zarabiać". Jej organizatorzy
domagają się podniesienia płacy minimalnej do 2800 złotych brutto i
stawki godzinowej nie mniejszej niż 15 złotych.
Maryla
------------------------------------------------------
Stowarzyszenie Blogmedia24.pl
2. "Cały Kraków pali gandzię".
"Cały Kraków pali gandzię". Na marszu Wolnych Konopi w Krakowie interweniowała policja
"Cały Kraków pali gandzię", "Sadzić, palić, zalegalizować" - skandowało
kilkuset uczestników Marszu Wolnych Konopi. Tegoroczny marsz, który
przeszedł z placu Wolnica na Rynek Główny, odbył się pod hasłem dostępu
do marihuany medycznej. Interweniowała policja.
Przemarsz zwolenników konopi opóźnił się z powodu interwencji policji,
która skonfiskowała cegiełki, z których dochód przeznaczony był na
organizację marszu. Antystresowe poduszki wzbudziły podejrzenia
funkcjonariuszy, zatrzymano dwóch sprzedawców. - Chodzi o kwiaty, które
są w środku. To są konopie przemysłowe [kwiaty konopi Sativa] o
zawartości THC poniżej 0,2 proc. Pan policjant powinien to wiedzieć -
zżymał się Tomasz Zacharmian z firmy będącej dystrybutorem cegiełek. -
Prowadzę handel obwoźny, mam tutaj kasę fiskalną. Nie rozumiem problemu z
uwagi na to, że prawo nie każe mi nosić ze sobą faktur - mówił.
Sprzedawcy cegiełek zostali zatrzymani.
Cały tekst: http://krakow.gazeta.pl/krakow/1,44425,17890090,Marsz_Wolnych_Konopi_w_Krakowie__Interweniowala_policja.html#ixzz3ZkJH1VfX
— pisze w „Gazecie Wyborczej” Adam Michnik w powyborczym komentarzu.
Maryla
------------------------------------------------------
Stowarzyszenie Blogmedia24.pl