Polskie państwo istnieje tylko teoretycznie? Polacy też?

avatar użytkownika Maryla

Pan generał Dukaczewski w 2010 roku deklarował, że jeśli pan marszałek Bronisław Komorowski zostanie prezydentem, to on z wielkiej radości odkorkuje sobie butelkę szampana. Deklaracja ta dowodziła nie tylko tego, że zarówno pan generał Dukaczewski, jak i cała razwiedka musiała sobie po wyborze pana marszałka Komorowskiego wiele obiecywać, ale również – że konfidenci WSI dostali w tej formie rozkaz, jak mają w wyborach prezydenckich głosować. W takiej sytuacji, to znaczy – w sytuacji, gdy pan prezydent Komorowski jest najukochańszą duszeńką i faworytem naszych bezpieczniackich okupantów, w jego kampanii wyborczej akcentów bezpieczniackich nie mogło zabraknąć, więc i pan Robert Tyszkiewicz „powinność swej służby zrozumiał” i sprokurował panu prezydentu hasło – ale niestety wszystko pomieszał. Nie chodzi przecież o to, by obywatele wybierali sobie bezpieczeństwo, bo decyzję w tej sprawie już dawno podjął sam Józef Stalin. W zgodzie z bezpieczeństwem

 

Szewczak: "Zemsta" PO na Narodzie

Wygląda na to, że sam A. Fredro wsparł kampanię prezydencką B. Komorowskiego. Zgoda, zgoda, tak jest zgoda nawet Putin rękę poda, tak mogłoby brzmieć główne przesłanie prezydenta B. Komorowskiego. Zaś prezydent B. Komorowski obiecał Polakom, nie tylko Zgodę, ale i Bezpieczeństwo. Podobno od czasów Jagiellońskich osiągnęła Polska największy sukces, równie dobrze można by dodać, że od czasów Piastowskich mamy najwięcej tabletów, a od czasów saskich najwięcej samobójstw. Niestety wiele będzie miał do odbudowywania z prawdziwych zgliszcz następny prezydent i następny rząd: prawie 1bln zł długu publicznego, gigantyczny, ponad 1 bln zł długu zagranicznego, 70 proc. najwartościowszego majątku narodowego, wraz z bankami, wyprzedane za bezcen, głównie na rzecz zagranicy, 3-4-krotnie niższe płace Polaków, niż w większości krajów strefy euro (..)

Głosy podczas wyborów prezydenckich będą liczone ręcznie

Przewodniczący Państwowej Komisji Wyborczej sędzia Trybunały Konstytucyjnego Wojciech
Hermeliński na antenie radiowej Trójki powiedział, że głosy podczas wyborów prezydenckich będą liczone ręczne.

Rolnicy przedłużają protest do 20 marca

Rolnicza Solidarność przedłuża swój protest przed Kancelarią Premiera w Warszawie. W „zielonym miasteczku” chcą pozostać przynajmniej do 20 marca. Nie wykluczone jednak, że manifestacja będzie
trwała jeszcze dłużej.To już 23 dzień protestu. Rolnicza Solidarność wciąż domaga się rozmów z premier Ewą Kopacz. Niestety bezskutecznie. Rozmawiać chce natomiast minister rolnictwa Marek Sawicki ale stawia warunek, chce likwidacji „zielonego miasteczka”.

Pracodawcy do Kopacz: Kaczyńskiego się nie boimy! LIST OTWARTY

Polskim przedsiębiorcom kończy się cierpliwość. Cezary Kaźmierczak, szef Związku Przedsiębiorców i Pracodawców, stawia w liście do szefowej rządu niewygodne pytania.

Bezrobocie zabija tuż przed emeryturą

Fala samobójstw bije rekordy. Z problemem utraty środków do życia nie dają sobie rady zwłaszcza osoby mające ponad 55 lat. Według informacji z KGP w 2002 r. liczba zgonów z powodu samobójstwa wyniosła w niej 681. Dziesięć lat później już 1091, a w 2014 r. – zamachów samobójczych odnotowano ok. 1300.Z analiz DGP wynika, że ten wzrost pokrywa się z rosnącym bezrobociem w tej grupie.

Złudne nadzieje w konsumpcji 

Aż 53 proc. Polaków nie jest w stanie pokryć niespodziewanego i nagłego wydatku rzędu 1 tys. złotych! –zauważa dr Marian Szołucha. W ostatnich miesiącach publikowano na temat zadłużenia się Polaków na cele konsumpcyjne, a nie inwestycyjne czy mieszkaniowe, bardzo wiele raportów. Z badań Głównego Urzędu Statystycznego wynika, że aż 53 proc. Polaków nie jest w stanie pokryć niespodziewanego i nagłego wydatku rzędu 1 tys. złotych! To świadczy o tym, że żyjemy z dnia na dzień i w coraz większym stopniu na kredyt. Musimy na to zwracać uwagę, bo gdy konsumpcja Polaków ma być wśród głównych motorów napędzających nasz wzrost gospodarczy i stanowić jego filar, no to musi być stabilna. A stabilna nigdy nie będzie, skoro ma być oparta głównie na zadłużeniu i w coraz większym stopniu. 

Nieuchronna katastrofa emerytur. Polska wydaje na nie najwięcej na świecie 

Polskie wydatki na świadczenia (jako odsetek PKB) dla starszych osób są zdecydowanie powyżej średniej dla państw OECD. Na emerytury wydajemy najwięcej na świecie. Już co 3 złotówka na ten cel pochodzi z budżetu.

Tylko połowa Polaków posiada oszczędności. Wciąż nie odkładamy na emeryturę 

Pod względem aktywów finansowych na jednego mieszkańca Polska pozostaje na szarym końcu Europy - to zaledwie 15-16 proc. tego, co posiadają Niemcy, czy Włosi. Tylko połowa Polaków oszczędza, a niska skłonność do oszczędzania na emeryturę nie wzrasta, wynika z badania ING przeprowadzonego w 13 krajach Europy

Nie jem, choć pracuję

Niskie zarobki w zestawieniu z opłatami za mieszkanie, wydatkami na żywność, ubrania, leki często nie wystarczają na biedne, ale godne życie. O pomoc w Caritas coraz częściej proszą ludzie mający pracę. 

Polska wciąż jest kolonią Niemiec i Rosji? 

Kraje Europy Środkowo-Wschodniej do dziś doświadczają przejawów kolonizacji ze strony wielkich mocarstw – Rosji i Niemiec – mówi w wywiadzie prof. Ewa Thompson.Kolonialne praktyki wobec Polski stosuje nie tylko Rosja. Jak wyjaśnia badaczka z Rice University, politykę Niemiec wobec Polski w ostatnich 25 latach można zapewne określić mianem neokolonialnej – polegającej na zdobywaniu i utrwalaniu dominacji gospodarczej. Choć istnieją pewne istotne różnice między kolonializmem niemieckim, a kolonializmem rosyjskim, to mechanizmy kolonizacji pozostają takie same.

Prognozy dla polskiej gospodarki według banku centralnego. 

Wzrost PKB przyspieszy do 3,4 proc. w tym i spowolni do 3,3 proc. w przyszłym roku, wynika z centralnej ścieżki projekcji inflacyjnej Narodowego Banku Polskiego (NBP), opublikowanej w "Raporcie o inflacji".

Wojsko, budżet i geopolityka. Kto dzisiaj wygrałby wojnę światową? 

Portal Globalfirepower.com przyjrzał się potencjałowi militarnemu światowych potęg. Swój ranking oparł o wskaźnik siły militarnej państw, który powstał w oparciu o ponad 50 różnych wskaźników.

EBC włączył kroplówkę, a euro dostało zawału 

EBC zaczął aplikować lekarstwo dla unijnej gospodarki, na razie z finansowej kroplówki skorzystały głównie Niemcy, Belgia, Włochy i Francja. Wystartował program tzw. ilościowego luzowania polityki pieniężnej w strefie euro, czyli prościej mówiąc dostarczania gotówki bankom, które mają nią zasilić gospodarkę.

Grecja chce reparacji wojennych od Niemiec
Niemiecki rząd odmówił w środę po raz kolejny podjęcia rozmów z Grecją w sprawie reparacji wojennych, zaznaczając, że uważa kwestię odszkodowań za straty wojenne za ostatecznie załatwioną. Ateny grożą
konfiskatą niemieckiej własności na terenie Grecji.

Islandia już nie chce do UE. Kraj wycofał wniosek o członkostwo

Kraj, który został silnie dotknięty kryzysem finansowym z 2008 roku, w 2009 roku złożył wniosek o
członkostwo we Wspólnocie. Dziś ten wniosek wycofał.

Europejski Bank Centralny drukuje pieniądze, co powoduje spadek kursu europejskiej waluty. Przed południem na rynku międzybankowym euro kosztuje 4 złote i 12 groszy.

Minister finansów uspokaja: Mocny złoty nie zaszkodzi PKB 

Aprecjacja złotego wobec euro nie jest zaskakująca, jeśli spojrzymy na to, co robi EBC i NBP. To nie jest wielka niespodzianka - powiedział podczas Forum Bankowego premier Szczurek.

UE: Porozumienie w sprawie programu wartego 300 mld euro. Ma pobudzić europejską gospodarkę 

Ministrowie finansów państw członkowskich osiągnęli porozumienie w sprawie utworzenia Europejskiego Funduszu na rzecz Inwestycji Strategicznych. To kluczowy element planu szefa Komisji Jean Claude'a
Junckera, który ma umożliwić pobudzenie inwestycji w Europie o wartości ponad 300 miliardów euro.

Europejski Fundusz Inwestycji Strategicznych to dla Polski koszt miliardów złotych.
Fundusz o kapitale początkowym w wysokości 21 mld euro ma zmobilizować inwestycje w unijną gospodarkę o wartości 315 mld euro w ciągu trzech lat.

Szczurek: jeśli Polska dołoży się do planu Junckera, to poprzez BGK

Bank Gospodarstwa Krajowego będzie "centrum sterującym" ewentualnym zaangażowaniem Polski w plan inwestycyjny szefa KE Jean-Claude'a Junckera - zapowiedział minister finansów Mateusz Szczurek. Zastrzegł, że decyzja o udziale finansowym Polski w tym planie jeszcze nie zapadła.

Embargo na unijną żywność pozbawiło polskich przewoźników już 22 mln euro

To bilans tylko polskich firm, ale embargo na żywność z UE uderza w całą Wspólnotę. Transport jest ważną częścią unijnej gospodarki i trudno przejść do porządku dziennego nad decyzjami politycznymi UE Wiceszef Komisji Infrastruktury: rząd nie walczy o firmy transportowe 

Rząd popełnia wiele błędów w polityce transportowej. W efekcie np. może uschnąć polski transport drogowy - branża, która zdobyła tak wiele w Europie - mówi Andrzej Adamczyk ,wiceprzewodniczący sejmowej Komisji Infrastruktury

Surowce naturalne w Polsce. Eksperci bardzo krytycznie o działaniach rządu
Decyzje dotyczące eksploatacji złóż o wielkim znaczeniu dla kraju nierzadko są podejmowane na poziomie gminy. Działania rządu w odniesieniu do gospodarki surowcowej charakteryzuje bałagan prawny i chaos decyzyjny - wynika z raportu, jaki opracowała grupa uczonych pod kierunkiem b. wicepremierów Jerzego Hausnera i Janusza Steinhoffa. W Polsce nie ma spójnej polityki surowcowej. Problematyka ta jest prawie nieobecna w strategicznych dokumentach, brak jest jednego decydenta, odpowiedzialnego całościowo za ten sektor gospodarki

To jest ekonomiczna wojna z własnym Narodem

Ilość afer PO i PSL jest tak duża, że już nawet nie mieści się pod dywanem - zauważa Janusz Szewczak. To wszystko pokazuje, że w Polsce nie znajdziemy zielonej wyspy. Jest za to Sahara, jak to ujął prezes NBP Marek Belka. Polscy przedsiębiorcy muszą sobie zdać sprawę z tego, że tę władzę trzeba jak najszybciej wymienić na nową. Taką, która będzie kierowała się poczuciem polskiej racji stanu i skupi się na obronie i realizacji polskiego interesu gospodarczego. Bo to, co się teraz dzieje, jest to ekonomiczna wojna prowadzona z własnym Narodem i własnymi przedsiębiorcami.

Prezydent podpisał ustawę ws. ratyfikacji konwencji antyprzemocowej

Prezydent Bronisław Komorowski poinformował, że podpisał ustawę wyrażającą zgodę na ratyfikację konwencji dot. zwalczania przemocy wobec kobiet. Zapowiedział, że podejmie decyzję o ratyfikacji dokumentu "bez niepotrzebnej zwłoki", po zbadaniu go od strony prawnej.

B. szef KNF: Rząd powinien interweniować w sprawie frankowiczów 

Rekomendacje w sprawie frankowiczów bardziej chronią banki - uważa były szef Komisji Nadzoru Finansowego Stanisław Kluza. Jego zdaniem, jeżeli banki nie uzgodnią korzystnego dla klientów rozwiązania, rząd powinien interweniować. "Państwo, w mojej ocenie, abdykowało z wykonywania swojej roli", stwierdził.

To próba likwidacji konkurencji

W sprawie senatora Biereckiego widać wyraźnie, że instytucje państwa stanęły po stronie lobby bankowego -stwierdza Janusz Szewczak. Widać wyraźnie, że instytucje państwa stanęły po stronie lobby bankowego. Wydaje się, że ten atak z ostatnich dni ze strony szefa Komisji Nadzoru Finansowego Andrzeja Jakubiaka na senatora Grzegorza Biereckiego może wynikać nie tylko z przyczyn ambicjonalnych, ale z faktu, że senator ujawnia kulisy afer sektora bankowego w Polsce zdominowanego przez kapitał zagraniczny.

NBP: Depozyty ogółem w lutym wzrosły o 8,0 proc. 

Wartość depozytów ogółem wyniosła na koniec lutego br. 907,09 mld zł, co oznacza wzrost o 0,5 proc. w ujęciu miesięcznym i wzrost o 8,0 proc. r/r. Wartość kredytów udzielonych przez banki przekroczyła bilion złotych."Depozyty gospodarstw domowych wzrosły w lutym 6,8 mld zł (tj. 1,1 proc.) i osiągnęły poziom 603,5 mld zł. "Wyraźny przyrost depozytów odnotowały instytucje samorządowe - o 3,3 mld zł (tj. 13,9 proc.) do poziomu 27,2 mld zł. Również to zjawisko jest obserwowane co roku, a
wiąże się z przekazaniem samorządom przez sektorinstytucji rządowych szczebla centralnego większej - w porównaniu do pozostałych miesięcy roku - wartości należnych środków".

W styczniu Polska miała 742,8 mln euro nadwyżki w handlu zagranicznym

W styczniu br. Polska miała 742,8 mln euro nadwyżki w handlu zagranicznym, wobec deficytu w wysokości 89,4 mln euro w analogicznym okresie ubiegłego roku - poinformował GUS.

GUS: rekordowa deflacja w lutym
Ceny w lutym br. spadły o 1,6 proc. w porównaniu do lutego zeszłego roku, a w ujęciu miesięcznym mieliśmy do czynienia z deflacją w wysokości 0,1 proc. - poinformował w piątek GUS. Mimo ogólnego spadku cen, więcej trzeba było płacić za alkohol i wyroby tytoniowe.

Dlaczego pomimo deflacji utrzymanie mieszkania jest coraz droższe? 

Ceny spadają coraz szybciej, ale niestety nie dotyczy to kosztów utrzymania „dachu nad głową”. Czteroosobowa rodzina wydaje na ten cel ponad 890 zł miesięcznie. To jedynie 5 zł więcej niż przed rokiem, ale już 35 zł więcej niż przed dwoma laty. 

Płacenie podatków nadal niemodne. Dłużnicy przekroczyli plan 

Dług podatników wobec fiskusa narasta. Szacuje się, że zaległości w płaceniu VAT, PIT i CIT wynoszą ponad 45 miliardów złotych, bez odsetek, kwota zaległości jest większa niż prognozowano w budżecie. Minister finansów ocenił bowiem, że wszystkie należności podatkowe w 2014 roku tylko nieznacznie przekroczą 42 miliardy złotych, a mogą sięgnąć 50 miliardów złotych.

NIK: Państwo bezradne w walce z nielegalnym hazardem 

Państwo bezradne w walce z łamiącymi prawo firmami bukmacherskimi. Najwyższa Izba Kontroli przyjrzała się praktycznemu działaniu ustawy hazardowej z 2010 roku, która od 2011 umożliwiła hazard w Internecie.

MF zarobiło ponad 6 mld zł na zmianach w finansach publicznych

W efekcie zmiany ustawy o finansach publicznych, według stanu na 10 marca, na konta Ministerstwa Finansów trafiło 6,65 mld zł - poinformował resort w czwartkowym komunikacie. Tym samym MF zrealizowało już tegoroczny plan obniżenia potrzeb pożyczkowych.
Resort finansów sprzedał w czwartek obligacje skarbowe za 4,6 mld zł. Według dilerów aukcja dla MF była zdecydowanie udana; zainteresowanie inwestorów obligacjami i atrakcyjne ceny spowodowały, że
ministerstwo zorganizowało dodatkowy przetarg.

Obudzeni z letargu

Prezydent i rząd mówią o konieczności zbrojeń. „Zapomnieli”, że to ich decyzje osłabiły nasze zdolności obronne. Opozycja przypomina, że ta sytuacja jest przede wszystkim skutkiem błędów i zaniedbań w polityce obronnej koalicji PO – PSL po 2007 roku. Do czasu wybuchu wojny na Ukrainie nasze władze oficjalnie uważały Rosję za „przyjazne państwo”, lekceważąc sygnały o powrocie Moskwy do imperialnej polityki.

Polska zainteresowana kupnem 24 pocisków Tomahawk

Polska wystosowała do rządu USA list wyrażający zainteresowanie kupnem 24 pocisków Tomahawk - dowiedziała się PAP w Waszyngtonie. Jeśli dojdzie do transakcji, na którą musi zgodzić się Kongres, pierwsze osiem pocisków miałoby trafić do Polski do 2022 roku.

Straszak na Rosję. Czy Polska potrzebuje rakiet Tomahawk?

Tomahawki to broń dalekiego zasięgu o walorach odstraszających. Jej celem jest punktowe rażenie celów istotnych dla operacji bojowych daleko za linią frontu.

Ukraina ma 73 mld dolarów długu publicznego. Będzie negocjować z wierzycielami
Jutro rozpoczną się negocjacje na temat restrukturyzacji długów z naszymi wierzycielami
- poinformowała w czwartek ukraińska minister finansów Natalia Jaresko.
40 mld dolarów, czyli równowartość 32 proc. PKB z 2014 roku, może wynieść skumulowany deficyt Ukrainy do 2018 roku. Takie oceny przedstawił w raporcie Międzynarodowy Fundusz Walutowy, który rozpoczyna program pomocowy dla Kijowa.

 
Pieniądze przychodzą na rachunki: Banku Narodowego i Rady Ministrów w tej instytucji. Z 5 mld 2,2 pozostanie w Banku, a 2,8 mld trafi do Ministerstwa Finansów.

"New York Times" o Polakach szykujących się do wojny

"New York Times" opublikował artykuł, który opowiada o przygotowujących się do wojny Polakach. Autor tekstu twierdzi, że w Polsce narastają obawy, iż Rosja ruszy dalej na Zachód po podboju Ukrainy .
"Ta myśl zatruwa nastroje w kraju i krąży po całym regionie, budząc pierwotny strach przed agresywną i nieprzewidywalną Rosją" - czytamy w artykule. W tekście cytowany jest też Marcin Zaborowski,
szef Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych. Wspomniał on, że jest zaczepiany przez fryzjerów czy sąsiadów, którzy pytają go, czy dojdzie do wojny. Zdaniem "NYT" na warszawskich salonach krążą podszyte strachem żarty o wojnie. Wspomniano również o dużym zainteresowaniu dobrowolnym szkoleniem wojskowym i zmianie prawa, która miała miejsce kilka dni temu. Dzięki niej można powołać do wojska każdego mężczyznę zdolnego do noszenia broni.
Etykietowanie:

2 komentarze

avatar użytkownika Maryla

1. Neumann nowym szefem

Neumann nowym szefem pomorskiej Platformy Obywatelskiej
Sławomir
Neumann został nowym szefem pomorskiej Platformy Obywatelskiej.
Wiceminister zdrowia uzyskał 163 głosy, Bogdan Borusewicz 149 głosów,
a trzeciego z kandydatów Rajmunda Dominikowskiego poparło 8 osób.
Zdemolowany cmentarz. Policja szuka sprawców
W Bogatyni
(woj. dolnośląskie) zdemolowano cmentarz w dzielnicy Zatonie. Sprawcy
poprzewracali i spalili krzyże, a także zniszczyli nagrobki - podaje
Kontakt 24.
Gen. Pacek: To jest egzamin NATO przed samym sojuszemGen. Pacek: To jest egzamin NATO przed samym sojuszem
Gen. Bogusław
Pacek, doradca ministra obrony narodowej, powiedział na antenie radiowej
Jedynki, że "jesteśmy świadkami ogromnego testu", który "NATO zdaje
przed samym sojuszem". - Jeśli będziemy mieli w tym roku 10 tys.
żołnierzy z różnych państw..

Maryla

------------------------------------------------------

Stowarzyszenie Blogmedia24.pl

 

avatar użytkownika Maryla

2. zawartośc Polaka w obywatelach polskich?


Mniej niż jedna trzecia Polaków jest gotowa walczyć za kraj. Sondaż "Faktów" TVN

Mniej niż jedna trzecia Polaków jest gotowa walczyć za kraj. Sondaż "Faktów" TVN

Polacy nie są gotowi, by stanąć do walki za ojczyznę. W
sondażu przeprowadzonym przez Millward Brown dla "Faktów TVN" tylko
27...
czytaj dalej »

Maryla

------------------------------------------------------

Stowarzyszenie Blogmedia24.pl