Dziecko + zapałki = pożar.

avatar użytkownika eska
Taki tekst z burej etykietki na pudełku zapałek pamiętam z wczesnego dzieciństwa. Dziś nie do pomyślenia, wszak to nieprawda, absolutnie nieuprawniony skrót myślowy.

Matactwa urzędników + atmosfera nagonki nie równa się katastrofa smoleńska – wszak te matactwa i nagonka były też wcześniej i nikt nie zginął.  Zły projekt + źle wydane pozwolenie na budowę nie równa się katastrofa hali w Katowicach – wszak złe projekty i lewe zezwolenia ciągle się zdarzają i nikt nie ginie.  Kobieta i mężczyzna + stosunek seksualny nie równa się dziecko, bo wszak nie po każdym stosunku dziecko się pojawia.

Związki przyczynowo-skutkowe nie istnieją, żyjemy w świecie niepoznawalnego chaosu, który możemy porządkować wg własnego widzimisię, które to działanie nazywa się dla pozoru demokracją.  Skutki takiego myślenia można obserwować w krajach postkolonialnych, zwłaszcza w Afryce, ale oczywiście wszędzie indziej, także obok nas – na Białorusi czy Ukrainie.  Dlaczego uważamy, że jesteśmy lepsi? Nie jesteśmy.

Demokratycznie ustala się, co jest dobrem, a co złem, kto jest kobietą, a kto mężczyzną, komu przysługuje dziecko a komu nie itd.  Od Afryki różni nas tylko to, że jeszcze hordy barbarzyńców nie dorwały się do kałaszy i granatników – ale to też może się zdarzyć w wyniku jakichś niespodziewanych zdarzeń.

Jak słyszę słowo Naród, to mi się flaki wywracają – jaki naród, gdzie? Naród to jest świadoma wspólnota oparta na dziedzictwie kulturowym, czyli świadoma związków przyczynowo-skutkowych. I RP to był naród szlachecki, II RP Piłsudski próbował oprzeć stare dziedzictwo na elicie wojska (co doskonale rozumiał Stalin, dlatego ich wymordował). Polska to „pany”, a owych już nie ma – więc zapomnijcie o złudzeniach.

Ci, którzy wierzą, że ratunek w obecnym polskim Kościele, niech zapomną – Episkopat też opanowała demokracja. W efekcie część biskupów słucha Ojca Dyrektora, część przyjaźni się z aktualną władzą, a tych pozostałych skrupulatnie się zagłusza. Hierarchie poszły się kiwać – nie ma Prymasa, który prezentowałby jednolite stanowisko Kościoła. Za to są całe szeregi chętnych do podważania wszelkich autorytetów i podlizywania się władzy.


 Od 15 lat twierdzę, ze wszyscy, którzy jeszcze wiedzą, co znaczy Polska i społeczeństwo, powinni wynosić się na wieś. Tylko tam można jeszcze próbować odtwarzać małe wspólnoty, wygrywać wojny z biurokracją o lokalne sprawy, skupiać ludzi wokół starych wartości.

Teraz, kiedy władza wykazała desinteressment prowincją/peryferiami, jest szansa na tworzenie właśnie tam enklaw polskości/normalności. I nie obrażajcie się na euroregiony – to może być w przyszłości jedyny sposób na zachowanie polskości.

Nie wierzę w to, że wygra tu jakakolwiek normalna, czyli tradycyjna partia, czy to będzie PiS czy ktokolwiek inny – gangrena poszła już za daleko.

Stare porzekadło mówi, że Bóg stworzył ziemię, człowiek wieś, a diabeł miasto. Mówi też, że jak Pan Bóg chce kogoś pokarać, to mu rozum odbiera.

Partia opozycyjna, która pisze ustawy do szuflady marszałka Sejmu, zamiast skupić się na wygranych w samorządach tam, gdzie ma na to szansę – jest skazana na przegraną. Pozostałe zjawiska para-polityczne, które aspirują do nazwy partii prawicowych to zasłona dymna i głupota. Podziały na lemingów i mohery, wszelkie apele do władzy, protesty – to wszystko bzdury. To jest wojna kultur, a raczej wojna kultury z anty-kulturą.

Trzeba się obudzić ze snu o wolnej i demokratycznej Polsce, te bitwę przerżnęliśmy dokładnie. Czas otworzyć oczy i skupić się na ratowaniu tego, co jeszcze zostało. Łokietek też zaczynał od jednej, małej prowincji. Jak komuś do Łokietka za daleko, to polecam „Najdłuższą wojnę Europy”, historyczny polski serial w reżyserii Jerzego Sztwiertni.

Dlatego ważne są własne szkoły i własne przychodnie zdrowia. Własne banki i własne sklepy. Trzeba wybierać porządnych sołtysów i mądrych wójtów – od tego trzeba zacząć. Od początku i od samego dołu.

I przestańcie się zajmować analizą stanów duszy lemingozy, bo szkoda na to czasu. Lemingoza duszy nie posiada, bo sprzedała ją diabłu i nawet tego nie zauważyła. Trzeba ratować własne dusze.

 

Etykietowanie:

12 komentarzy

avatar użytkownika Maryla

1. @eska

jak ja lubie takie puste, nic nie znaczące hasełka powielane za Wyborczą :

"Ci, którzy wierzą, że ratunek w obecnym polskim Kościele, niech zapomną – Episkopat też opanowała demokracja. W efekcie część biskupów słucha Ojca Dyrektora, część przyjaźni się z aktualną władzą, a tych pozostałych skrupulatnie się zagłusza. Hierarchie poszły się kiwać – nie ma Prymasa, który prezentowałby jednolite stanowisko Kościoła. Za to są całe szeregi chętnych do podważania wszelkich autorytetów i podlizywania się władzy."

NIE POWIELAJ SZTAMPY WYKREOWANEJ PRZEZ SZCZERYCH DEMOKRATÓW Z CZERSKIEJ.

Nie ma dwóch kościołów, jest jeden powszechny Kościół Katolicki.
Kościół tworzą wierni, nie plena partyjne czy kolegium redakcyjne.

W całej Polsce wierni modlą się w Krucjacie Różańcowej i na Mszach za Ojczyznę.
Kościół to nie mury i majatek zarządzany przez hierarchów.

Jak to zrozumiesz, to nie powielisz kalki propagandy.

Maryla

------------------------------------------------------

Stowarzyszenie Blogmedia24.pl

 

avatar użytkownika eska

2. Maryla

Masz rację - mój błąd. Nie o kościół powszechny mi przecież chodzi, tylko o hierarchię. Sorry!

Niestety, taki np. ks. Sowa robi więcej złego, niż 10 artykułów w GW. I nikt go nie blokuje - nie mam racji? Nie da się uciec od hierarchii i autorytetów, niestety.

Ludzie, myślcie, to nie boli...ha, ha....

avatar użytkownika Jagna

3. @ eska

Witaj , w sumie to smutne jest to co napisałeś, ale ja też tak myślę , chyboczemy się na cieniutkiej linie , nazwa słów nic nam nie da ; a demokracja , a ustroje , kto lewak, kto leming, kto lepiej przyłoży drugiemu , wciąganie tych biednych zidiociałych ludzi ,w bzdurne tematy mają zastąpić rozumne i logiczne myślenie , .......... ratować co się da............. " Tusku mówi....... Polacy muszą uwierzyć nam ........ , a my musimy jak najszybciej przetransferować wszystko co mamy wartościowe daleko od łap jego bandy , wszystko co się da..... . Cała dzisiejsza scena polityczna to < WIELKA LIPA >. Pozdrowienia Jagna z Poznania.

avatar użytkownika eska

4. Jagna

"Tusku mówi....... Polacy muszą uwierzyć nam ........ , a my musimy jak najszybciej przetransferować wszystko co mamy wartościowe daleko od łap jego bandy , wszystko co się da..... ."

Świetne podsumowanie, pozwolisz, ze będę cytować?

Ludzie, myślcie, to nie boli...ha, ha....

avatar użytkownika Jagna

5. @ eska dobrze ,że zauważyłaś,

bardzo zniechęcam się , jak nikt nie odpowiada , oczywiście, że tak , trzeba nam mówić o rzeczach które zapewnią nam byt , przecież nie będę nikogo przekonywać ,że właśnie tak
jest !!!!!!!!! dzieje się to na naszych oczach, a oni to nazywają " kryzys ogolnoświatowy " albo inne plagi egipskie , wszystkie dobre by nas gnębić , banda tuska potem w swoich mediach opowiada o stopniu zniszczeń i zaniedbań swoich resortów........ no , jeszcze takiej bezkarności i indolencji to nikt nie pamięta. . Jakże oni podniecają się jak się coś spali lub zatopi , na kilometr śmierdzi , że zakrywają to co dzieje się za parawanem ( Azoty - Puławy).
Czy ktoś pomyślał o tym ,że możemy być pozbawieni płacy renty emerytury , że możemy nie dostać TEGO DRUKOWANEGO BANKNOTU , co to sobie drukują w Anglii . Przeżyje ten co ma kawałek ziemi, ogródek , i umie obsiać wyhodować, oraz przechować. Ten co łykał opowieści o zielonej wyspie ........... . Pozdrowienia Jagna z Poznania.

avatar użytkownika Beta

6. Witam Autorko,witaj Jagno.

Przyjęłam następujący podział,jako kryterium preferencji wyborczych.
1.Polacy, którzy bez szemrania przyjmują, narzucone przez władzę, warunki. Próbują się dostosować kosztem innych obywateli,udziałem w szarej strefie, omijaniem prawa itp.
Jeśli zamiast wprowadzenia PIN-u, każą im przed bankomatem zaszczekać, zgodnie z instrukcją zaszczekają.

2. Polacy,którzy chcą uporządkować rzeczywistość przy pomocy prawa i żądają od władzy
działań zgodnych z interesem narodu.

Poza tymi dwoma grupami pozostają ludzie, którzy doszli do władzy dzięki przemocy medialnej i wsparciu obcego lobby. Lobby to wspiera chaos, by zdyskredytować instytucję Państwa.
O tym, że powinniśmy pisać w internecie o demokracji na szczeblu lokalnym, o tym,że trzeba stworzyć poradnik, jak przełamać stereotypy mówię od dawna.Niestety pisanie elaboratów teoretycznych uważa się za prestiżowe, a to co praktyczne,za trywialne.

Na początek, jak się przebić z pytaniem- dlaczego głosujesz na miejscowego watażkę, a nie na mądrego sąsiada? Pozdrawiam.

avatar użytkownika Jagna

7. Witaj Beta!!!!!

cyt;"Na początek, jak się przebić z pytaniem- dlaczego głosujesz na miejscowego watażkę, a nie na mądrego sąsiada? Pozdrawiam."

Odpowiadam , ja już nie glosuję od trzech lat , przez te trzy lata stracilam wiare w to ,że cos kartka do glosowania może zmienić w moim kraju , to po pierwsze ; po drugie 80% głosujących tych co idzie do urn kompletnie nie zdaje sobie sprawy jakimi to "torami" poszczególni kandydaci plasują się na 1,2,3, itp miejsce. Warunki narzucane przez władze odnośnie preferencji wyborczych są nie zmienne od kilkudziesięciu lat , ( dlatego nie ma w lokalach wyborczych kamer) za to są na każdym rogu ulicy .Nie wierze ,że można uporządkować prawo w Polsce i ŻĄDAĆ działań zgodnie z prawem . Oni wywołają raczej wojnę niż odejdą od koryta . Zgoda ,że trzeba pisać O DEMOKRACJI NA SZCZEBLU LOKALNYM , oraz zgoda , że trzeba się z tymi wiadomościami przebijać. To , jak Wiesz jest co raz trudniejsze , bardzo ciężko jest nawiązać nić porozumienia ,POROZUMIENIA PROSTYM JĘZYKIEM, i Wiesz także , że jest co raz mniej takich miejsc , gdzie głos nasz słychać. Pozdrawiam Cie serdecznie to wielkie szczęście ,że udało mi się Tobie odpowiedzieć . Jagna z Poznania.

avatar użytkownika Beta

8. Potrzebny jest elementarz

Potrzebny jest elementarz wiedzy obywatelskiej. Takie wyszczególnienie zakresu uprawnień i obowiązków radnego. Potem ściągawka; jakie osiągnięcia życiowe powinien mieć kandydat, jakie wykształcenie jest preferowane w danym rejonie. Na koniec informacja:Wyborco, jeśli radny nie będzie spełniał twoich oczekiwań masz prawo go odwołać.
Wiedza obywatelska jest bliska zeru. wyborcy na ogół nie wiedzą czym się różni Wojewoda od Marszałka . Muszą się dowiedzieć,że mają prawo wymagać i że do tego służy kartka wyborcza. Dlaczego ja, Jagno ciągle myślę,że to wszystko rypnie i przewróci się na inny bok
niż przewidują mądre prognozy. Dziękuję za spotkanie,cześć.

avatar użytkownika Jagna

9. Potrzebny jest taki elementarz

o podstawowych prawach i obowiązkach marszałka , czy innych posłów.
,nie ma tych co mają odwagę pójść i rządać, bezkarność i zwykłe ' OLEWAJSTWO skutecznie zniechęcilo obywateli , a może zwłaszcza dla tego ,że tak ośmieszają urząd państwowy , to opłaca się tak zachowywać, . Przecież oni znajdą się na tej liście wyborczej mimo to a może zwłaszcza dla tego. . W nic się już nie wierzy.ICH ZAMIAR ZOSTAŁ ZREALIZOWANY. ZNIECHĘCILI. Co należy im powiedzieć , żeby poczuli siłę, że warto walczyć.Pozdrawiam Jagna.

avatar użytkownika gość z drogi

10. Witam Panie

co można zrobić,by Polacy zmądrzeli,boję się,ze nie wiele....
gdy rozmawiam z ludżmi,z sąsiadami,ba nawet z niektórymi z własnej rodziny,to ręce opadają...
i pierwszy RAZ w życiu przyznam się,ze nie widzę recepty....taniec chocholi...
serdecznie pozdrawiam
życząc Dobrego Dnia,Wszystkim :)
Jagno z Poznania,ukłony :)))
idę spać ,może mi się coś przyśni na ten temat :)

gość z drogi

avatar użytkownika Jagna

11. Witaj gościu!

Sienkiewicz gdy Polska jęczała pod zaborami pisał historyczne książki o wiktorii polski na przestrzeni dziejów, Matejko malował Hołd Pruski , Bitwę pod Grunwaldem , Dzieci Wrzesińskie odmawiały nauki i pacierza w języku zaborcy , domy stawały się ośrodkami przetrwania patriotyzmu i polskości ,. Dziś to ZA MAŁO przy zagłuszającej prawdę o nas przez media nam wrogie , jest na dzień dzisiejszy PODWÓJNA PRACA odkłamywanie , i edukacja , uświadamianie , o mechanizmach prawa wyborczego , o prawach zwykłego człowieka , o bronieniu podstawowych wartości , które pomogą przenieś nam to co dla narodu najwartościowsze. Nikt tego za nas nie zrobi , uczyć się wszystkiego , bo nie wiadomo co nam w życiu będzie jeszcze potrzebne. Gorący patriotyzm to za mało , analizowanie od lat zła które się ciągle pogłębia i wykańcza wszystko co może służyć naszemu przetrwaniu , to za mało. Zostaje nam tylko bojkot , ich prasy, telewizjii bojkot zakupów hipermarketach ja tylko jak tam jestem sporadycznie, wykupuję tzw. promocje biorę taki proszek i resztę kupuje w małych osiedlowych sklepikach. Wychodzenie na ulicę w Poznaniu jeszcze się ta forma protestu nie pokazała. Niewiele możemy , ale od czegoś trzeba zacząć ,najlepiej od siebie.Pozdrawiam Gosciu , miłego dnia.

avatar użytkownika gość z drogi

12. Jagno :) pamietam jak kiedyś nawoływałas

do pracy od podstaw :) i to ma SENS,musimy odbudować od podstaw nasze społeczeństwo
Jagno
właśnie te nasze małe społeczności,te mikroskopijne sklepy,zaprzyjażnione kioskarki trzymające w teczce nasze gazety,by prenumerata nie wzbogacać Poczty
Duże omijam wielkim kołem...
nie dość,że nie płaca podatków,to jeszcze okrutnie wykorzystują pracowników....
Droga Jagno :)własnie biegne do takiego sklepiku i zostawię im moja przeczytaną "prasę "
juz nauczyli sie,ze ta bezpłatna czytelnia uczy a nie manipuluje...
Nasz Dziennik,Nasza Polska Gazeta Polska,czy Najwyższy CZAS...jest jeszcze Niedziela i
Gośc Niedzielny....ale czy mąz sponsor da rade tak wspierać nasze małe osiedlowe środowisko? ,co raz trudniej ...
ale efekt jest ,nie wyciągaą juz łapczywie rąk
po darmowe szmaty :)
serdeczne pozdrowienia z drogi do Polski mądrej ,zasobnej gospodarczo i kochającej Ojczyzne i Boga.... :)
brakowało mi Ciebie :)))
dla Dzieci jest jeszcze Mały Gość,ja wychowałam się na Małym Apostole z przedwojennych zbiorów Babci i Mamy....
do zobaczenia :)
na polskich drogach,polskich forach :)

gość z drogi