Mierny, bierny, byle wierny. Komuna wróciła na wszystkich frontach. Pechowa wizyta?
Historia się powtarza, czasami jako farsa. Żyją jeszcze ludzie pamiętający sławny Kongres Intelektualistów w Obronie Pokoju, jaki odbył się w roku 1948 we Wrocławiu. Na polecenie Chorążego Pokoju do Wrocławia przybyli ze wszystkich krajów świata tajni współpracownicy ruskiej razwiedki, oddelegowani na odcinek obrony pokoju oraz spora grupa tak zwanych „pożytecznych idiotów” w rodzaju Pawła Picasso, czy Fryderyka Joliot-Curie, którzy zresztą za swoją naiwność bywali niekiedy sowicie wynagradzani. Od tamtej pory minęło 60 lat i oto jesteśmy w przededniu podobnej imprezy.
Tym razem jej organizatorem nie jest Chorąży Pokoju, tylko Lech Wałęsa, który pragnie w ten sposób uczcić 25 rocznicę otrzymania pokojowej Nagrody Nobla, a także – co jest zrozumiałe samo przez się – zatrzeć niemiłe wrażenie, jakie utrzymuje się wokół jego osoby w związku z ujawnieniem wstydliwych zakątków z życia niejakiego „Bolka”. Do Gdańska zjadą tedy goście, wśród których można będzie zobaczyć i ostatniego genseka Związku Sowieckiego Michała Gorbaczowa i Dalajlamę i przewodniczącego Komisji Europejskiej Józefa Barosso i francuskiego prezydenta Sarkozy’ego i izraelskiego polityka, którego Kataw Zar na łamach „Najwyższego Czasu!” z uporem określał mianem „oszusta pokojowego”, czyli Szymona Peresa, no i oczywiście – polskiego premiera Donalda Tuska. Suma summarum – ponad 300 osób, a więc co najmniej tyle samo, co na gali u prezydenta Kaczyńskiego, a może nawet więcej.
Wypić, zakąsić, może nawet porozmawiać
W wigilię kongresu pokoju
NAJHOJNIEJ NAGRODZENI - NAJSŁABIEJ OCENIANI
Ministrowie wydali 200 mln... na nagrody
Blisko 200 milionów złotych wydali ministrowie na nagrody dla swoich pracowników w pierwszym roku rządów PO-PSL - wylicza "Newsweek". - To skandal. Przecież rządzący publicznie mówią o zaciskaniu pasa - oburza się...czytaj dalej »
ILE MINISTROWIE WYDALI NA PREMIE DLA PRACOWNIKÓW?
"Newsweek" piętnuje i... prostuje
Grubo ponad 100 milionów złotych - tyle według "Newsweeka" wydali ministrowie na nagrody dla swoich pracowników w pierwszym roku rządów PO-PSL. Rekordzistą miało być ministerstwo rozwoju regionalnego, ale okazało się,...czytaj dalej »
"Nie ma lepszej pożywki chorobotwórczej dla bakteryj fałszu i legend, jak strach przed prawdą i brak woli."
KONIEC WIZYTY NA DALEKIM WSCHODZIE
Prezydent wrócił do Polski
Kilka minut przed wpół do pierwszej, w nocy z soboty na niedzielę, prezydent Lech Kaczyński wraz z małżonką wylądował w Warszawie. Zakończył w ten sposób tygodniową podróż po Dalekim Wschodzie.czytaj dalej »
Prezydent wrócił z Dalekiego Wschodu
Prezydent Polski złożył oficjalne wizyty w Mongolii, Japonii i Republice Korei.
W Korei Południowej Lech Kaczyński spotkał się z prezydentem Lee-Myung-bak i premierem Han-Seung-soo. Prezydent uczestniczył w podpisaniu programu współpracy w dziedzinie kultury, nauki i edukacji. Zachęcał też stronę koreańską do inwestycji na polskim rynku. Rozmowa dotyczyła również koreańskich doświadczeń w dziedzinie energetyki jądrowej. Tuż przed odlotem z Seulu Lech Kaczyński odwiedził strefę zdemilitaryzowaną w Panmundżon, na granicy Korei Północnej z Południową. Prezydent Polski otrzymał także doktorat honoris causa Uniwersytetu Studiów Zagranicznych.
W Japonii prezydent Lech Kaczyński spotkał się z premierem tego kraju, Taro Aso. Politycy potwierdzili wolę rozwijania wzajemnych stosunków. Prezydent Kaczyński wyraził nadzieję na zwiększenie japońskich inwestycji w Polsce.
Goszcząc w Ułan Bator Lech Kaczyński podpisał wspólną Deklarację z prezydentem Mongolii Nambarynem Enkhbayarem, w której potwierdzili wolę rozwijania współpracy gospodarczej. Prezydenci obu państw potępili terroryzm i zaapelowali do wspólnoty międzynarodowej o zacieśnienie współpracy w walce z tym zjawiskiem.
Lech Kaczyński sprzeciwił się planom likwidacji ambasady Polski w Ułan Bator. To jedna z szesnastu placówek, które MSZ chce zlikwidować. Prezydent Kaczyński otrzymał również tytuł doktora honoris causa Mongolskiego Uniwersytetu Państwowego
W drodze powrotnej z Seulu prezydencki Tu-154M miał dwa międzylądowania - w Ułan Bator i w Astanie. W stolicy Kazachstanu doszło do nieplanowanego spotkania Lecha Kaczyńskiego z kazachskim premierem Karimem Masimowem.
Prezydent Lech Kaczyński zakończył podróż na Daleki Wschód
Późnym wieczorem prezydencki samolot wylądował na warszawskim Okęciu. Ostatnim etapem podróży była Korea Południowa. Lech Kaczyński spotkał się tam z prezydentem Lee Myung-bak i premierem, Han Seung-soo. »
Michał Kamiński, fot. Radek Pietruszka PAP |
-
Teraz jest lament z tego powodu, że prezes PiS zacytował niezbyt pochlebną opinię o polityku, który od 2,5 roku nieustannie kogoś obraża. Ale Jarosław Kaczyński nie powiedział kłamstwa, powiedział tylko, że Niesiołowski zaczął sypać w śledztwie
- mówił Kamiński.
Kamiński do Olejnik: może mnie pani wyprosić
BYŁY ZANIEDBANIA, BĘDZIE ODPOWIEDZIALNOŚĆ
Prokurator Olewnika stanie przed sądem
Piotr Jasiński, prokurator z Olsztyna, który w 2006 roku znalazł ciało Krzysztofa Olewnika, stanął przed sądem dyscyplinarnym. Miał odpowiadać m.in. za zaniedbania w śledztwie. Nie pomogło wsparcie wpływowego...czytaj dalej »
Jan Widacki, fot. PAP/Paweł Supernak PAP |
Widacki (Demokratyczne Koło Poselskie) - znany adwokat z Krakowa, w latach 90. m.in. wiceszef MSW i ambasador RP na Litwie - został latem 2007 r. oskarżony przez białostocką prokuraturę o nakłanianie świadków do fałszywych zeznań i utrudnianie postępowania karnego - za co grozi do pięciu lat więzienia.
Oskarżono go o to, że miał nakłaniać świadka Sławomira R. (32- letniego recydywistę, który odsiaduje karę 25 lat m.in. za zabójstwo) do składania nieprawdziwych zeznań, korzystnych dla bronionego przez Widackiego szefa gangu pruszkowskiego Mirosława D., ps. Malizna. To właśnie R. powiadomił w kwietniu 2005 r. o rzekomym przestępstwie Widackiego wiceszefa sejmowej komisji śledczej ds. PKN Orlen posła PiS Zbigniewa Wassermanna. Inny zarzut wobec Widackiego to rzekome naciski na lobbystę Marka Dochnala, by przed sejmową komisją śledczą ds. PKN Orlen nie oczerniał Jana Kulczyka, którego Widacki był pełnomocnikiem. Trzeci zarzut dotyczy przekazywania grypsów przez Widackiego.
Rusza kolejny polityczny proces związany z IV RP
Rosja przesłała dokumenty ws. podejrzanego...
Obrona i działacze Komitetu Polska-Czeczenia podważają zasadność zarzutów Rosji i mówią, że Polska nie powinna jej wydawać Czeczena.
Jak dowiedziała się w źródłach sądowych, w tle całej sprawy przewijają się polskie służby specjalne.
W październiku stołeczny sąd aresztował na 40 dni Borisa A., uwzględniając wniosek Prokuratury Okręgowej w Warszawie (która reprezentuje stronę rosyjską) o zastosowanie wobec niego aresztu ekstradycyjnego. Sąd uznał, że posługiwał się on w Polsce podrobionymi dokumentami. Zarazem sąd wystąpił do Rosji o nadesłanie dodatkowych dowodów potwierdzających tożsamość zatrzymanego.
Redakcyjny wykrywacz kłamstw najsurowiej ocenił Zbigniewa Chlebowskiego, przewodniczącego... więcej
"Obecny kryzys nie jest krachem kapitalizmu"
Zdaniem b. prezesa Narodowego Banku Polskiego i b. ministra finansów, prof. Leszka Balcerowicza, obecny kryzys finansowy nie jest krachem kapitalizmu i nie można go porównać do wielkiej depresji gospodarczej z lat 30. »
General Motors pozbywa się swojej spółki w Polsce
Zapaść w branży motoryzacyjnej zmusiła amerykański koncern do szukania gotówki - donosi "Rzeczpospolita". General Motors szuka chętnego na udziały w firmie Masterlease. »
"Rz": czekają nas podwyżki cen aut
Wyższa akcyza na samochody zmieni obraz całego rynku - alarmuje "Rzeczpospolita". Rząd daje producentom kolejny argument do podniesienia cen. »
NA KAUKAZIE CIĄGLE NIESPOKOJNIE
Szturm na hotel w Dagestanie
Szturm rosyjskiej milicji i strzelanina w hotelu w dagestańskiej Machaczkale nad Morzem Kaspijskim. Zginął funkcjonariusz rosyjskiej Federalnej Służby Bezpieczństwa i dwóch bojowników. Rannych jest kilka osób, w tym...czytaj dalej »
ROSJANIE WRACAJĄ DO AMERYKI ŁACIŃSKIEJ
|
"Admirał Czubanienko" w Kanale
Po raz pierwszy od czasu II Wojny Światowej rosyjski okręt wojenny przepłynął Kanał Panamski. Ostatnio Rosjanie korzystali z tej przeprawy 64 lata temu.czytaj dalej »
Czechy/Topolanek wybrany po raz kolejny na szefa ODS
Praga (PAP/Reuters) -
Premier Czech Mirek Topolanek został w niedzielę na kongresie Obywatelskiej Partii Demokratycznej (ODS) po raz kolejny wybrany na przewodniczącego tego ugrupowania. Stoczył na zjeździe zwycięską walkę z eurosceptykami z własnej pa...
Izrael/ Rząd zaaprobował wypuszczenie więźniów palestyńskich
Jerozolima (PAP/AFP) -
Specjalna komisja przy rządzie izraelskim zaaprobowała w niedzielę wypuszczenie 250 więźniów politycznych. Obietnicę taką złożył prezydentowi Autonomii Palestyńskiej Mahmudowi Abbasowi izraelski premier Ehud Olmert - poinformował...
Pakistan/Podpalono 96 ciężarówek z pojazdami dla sił NATO w Afganistanie
90. rocznica powstania KUL
8 grudnia 1918 r. w gmachu Diecezjalnego Seminarium Duchownego w Lublinie zainaugurowano pierwszy rok akademicki na powołanym decyzją Konferencji Biskupów Polskich Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. W tym roku mija 90 lat od tego wydarzenia. »
Jaki kanon polityki polskiej |
|
- Maryla - blog
- Zaloguj się, by odpowiadać
5 komentarzy
1. Czułości WSI
Errata
2. Errata - PIEKNE ;))
Maryla
------------------------------------------------------
Stowarzyszenie Blogmedia24.pl
3. Maryla!
Errata
4. A z oddali takie miluśkie!Jak ruskie!
a jakie mundre w telewizorze, jakie słuszne i sprawiedliwe !
Maryla
------------------------------------------------------
Stowarzyszenie Blogmedia24.pl
5. Maryla
Errata