Zrobię co chcę i możecie mi skoczyć

avatar użytkownika sierp
No i wczoraj wszyscy zainteresowani mogli zobaczyć, co premier Tusk rozumie pod pojęciem „otwartej debaty o ACTA”. Mianowicie – zwołać ludzi i zakomunikować im wprost, że: - „podejrzewam, że w kwestiach ACTA i referendum pozostaniemy przy zdaniach odrębnych”; - „polski rząd nie wycofa swojego podpisu z jakiegokolwiek dokumentu, tylko dlatego że jakaś grupa tego żąda”; [...]

4 komentarze

avatar użytkownika Maryla

1. @sierp

"Może warto byłoby, by w końcu Polacy pokazali w końcu Donaldowi, że to on może im skoczyć?"

mieli okazję w ubiegłym roku, nie skorzystali....
Dzisiaj płacą rachunki. Ciekawe CO JESZCZE musi się wydarzyć, żeby przelała się czara?

Maryla

------------------------------------------------------

Stowarzyszenie Blogmedia24.pl

 

avatar użytkownika Maryla

2. V-Unit - V nie dla ACTA (KRADZIONY BIT) OFFICIAL VIDEO

Maryla

------------------------------------------------------

Stowarzyszenie Blogmedia24.pl

 

avatar użytkownika Unicorn

3. Płemiełowi nie wystarcza

Płemiełowi nie wystarcza piłeczka to chce trochę adrenaliny sobie nabić :> Takie wkurwianie młodych może się bardzo źle skończyć. Ale to już akurat chyba nie nasz problem. Chociaż w zasadzie mamy pewne punkty styczne z nimi.

:::Najdłuższa droga zaczyna się od pierwszego kroku::: 'ANGELE Dei, qui custos es mei, Me tibi commissum pietate superna'

avatar użytkownika Maryla

4. CZYZBY SAWICKIEMU NIE POKAZALI ?

Ministerstwo kultury opublikowało na swojej stronie internetowej pięć instrukcji dla polskiej delegacji, która w 2008 i 2009 r. brała udział w negocjacjach w sprawie umowy ACTA

Dokumenty zawierają instrukcje dla polskich delegatów, którzy prezentowali stanowisko strony polskiej podczas posiedzeń Komitetu Polityki Handlowej 30 maja, 11 lipca, 12 września i 3 grudnia 2008 r. oraz 24 lipca 2009 r. Komitet jest organem pomocniczym Rady Unii Europejskiej, na forum którego prowadzono negocjacje w sprawie umowy międzynarodowej ACTA.

W instrukcji z 28 maja 2008 roku napisano, że traktat ACTA "ustanawiałby 'złote zasady' przestrzegania praw własności intelektualnej i promował ich wdrażenie". Wskazano przy tym, że najistotniejsze dla Polski kwestie dotyczą m.in. tego, by zakres praw, do których stosowane miałby być środki karne "nie powinien wykraczać poza uregulowania porozumienia TRIPS (prawa autorskie, prawa pokrewne, znaki towarowe), a w szczególności nie powinny mieć one zastosowania do praw z patentu".

W instrukcji na specjalne spotkanie ekspertów do spraw własności intelektualnej w dniu 3 grudnia 2008 r. napisano, że polska strona zgłosiła uwagi do rozdziałów porozumienia ACTA dotyczących przepisów cywilnych i karnych. Według dokumentu, domagano się m.in. aby w procedurze cywilnej "decyzja co do wydania zarządzenia tymczasowego przeciwko osobie naruszającej prawa własności intelektualnej była pozostawiona sądowi".

Polska - w świetle tej instrukcji - domagała się też doprecyzowania zakresu pojęcia przestępstw popełnianych na "skalę handlową". Podkreślono, że "Polska uważa, że przepisy te nie powinny określać szczegółowo procedur, ani środków karnych - wystarczające jest zobowiązanie do stosowania środków +proporcjonalnych, skutecznych i odstraszających'".

Z kolei w instrukcji na posiedzenie Komitetu w dniu 24 lipca 2009 r. polskiej delegacji zlecono zapoznanie się ze sprawozdaniem z poprzedniej rundy negocjacji, "w szczególności z dokładnymi ustaleniami dotyczącymi zakresu informacji, jaki może być udostępniany zainteresowanym podmiotom społecznym".

"Zgodnie z dotychczasowymi ustaleniami pomiędzy negocjującymi stronami, projekty poszczególnych rozdziałów nie powinny być udostępniane poza kręgi administracji publicznej. Uniemożliwia to przeprowadzenie konsultacji społecznych tych dokumentów. Może także spowodować niejasności w przypadku ewentualnego pojawienia się wniosku o ich udostępnienie w trybie ustawy o dostępie do informacji publicznej" - czytamy w instrukcji.

Rzecznik ministra kultury Maciej Babczyński powiedział, że na stronie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w zakładce "ACTA", będą pojawiać się dokumenty dotyczące negocjacji w sprawie ACTA.

PAP

Maryla

------------------------------------------------------

Stowarzyszenie Blogmedia24.pl