Gry patriotyczne - inicjacja
Witam.
Miałem nadzieję, że może wątek gier historycznych (może lepiej byłoby go nazwać "gry patriotyczne") żył będzie swoim życiem. Może jednak za wcześnie. Osobiście zapaliłem się do pomysłu komputerowej gry fabularnej, wykonanej w najwyższym potencjalnie dostępnym standardzie i nie odpuszczę.
Pomysły spisuję, każdy komentarz odnotowuję. Następny post będzie o tych pomysłach. Lecz dziś ogólniej. Gry bowiem, to nie tylko RPG czy komputer. Gry to logika, teoria, wręcz filozofia!
Dziś, biorąc pod uwagę różne zainteresowania i potencjał twórców chwilowo spojrzę szerzej. Celem wątku jest projekcja historii.
Wszelkie dostępne środki służyć mają temu celowi. Przecież zarażenie patriotyzmem jest w naszym mniemaniu ozdrowieńcze! Spotkałem, w trakcie tej krótkiej promocji stworzenia gry historycznej, osoby, które czują potencjał twórczy, jednakże (czuję, że) uzależniony od kategorii gry. Wczoraj, na prezentacji gry karcianej "Żołnierze Wyklęci" (kolekcjonerskiej), uzmysłowiłem sobie że moim, a może naszym celem, jest dotarcie z patriotycznym przekazem do szerokiego rynku odbiorców. Czy sukcesem będzie 5 tysięcy graczy? Czy będzie nim 50 tysięcy? Nie!
Musimy postawić sobie cel wyższy. Tym celem jest stworzenie gier najlepszych. Gier, które przewyższają swoją konkurencję. Konkurencję w każdej kategorii gier (karciane, planszowe, komputerowe). Nie może być tak, by fajniejszą grą na przerwie szkolnej była gra X w konkurencją z naszą "???". Nie możemy pozwolić by zapalona chorobą myślenia logicznego młodzież,wybrała jako rozrywkę wieczornego spotkania Ryzyko a nie naszą "???". Dobre gry całonocne, powinny mieć naszą, konkurencję! A ta konkurencja MUSI czegoś uczyć grających. Niech uczy graczy polskich i graczy wszystkich innych narodów.
Ktoś z czytających zaśmieje się, inny uśmiechnie z pobłażaniem. Ok. Rozumiem. Ale czy zdajecie sobie sprawę z naszego potencjału? Czy mówi wam coś określenie "polska szkoła matematyczna"? Czy ilość przechwytywanych przez zachodnie koncerny polskich informatyków, czy wygrywane światowe konkursy przez naszych studentów, czy to wszystko nie daje nam takich możliwości i czy teoria gier to puste słowa?
Jeśli drogi czytelniku czujesz swój potencjał, napisz uwagę! Jeśli to czytasz i się nie śmiejesz, już jesteś naszym przyjacielem.
Z kilku bezpośrednich rozmów i z rozpoznania potencjału młodych i starszych twórców wnoszę, że mamy szansę "na sukces". Są wśród nas teoretycy gier, graficy, programiści, logicy, matematycy, historycy, muzycy, gracze i miłośnicy gier różnych kategorii i wielu innych. Należy się tylko dobrze zorganizować, aby w każdej kategorii gier powstało arcydzieło.
Zorganizujemy się i sformułujemy zadania.
Dziś post ogólny i formułujący zadania. Podejmijmy dyskusję!
- MarkD - blog
- Zaloguj się, by odpowiadać
19 komentarzy
1. Ale czy zdajecie sobie sprawę z naszego potencjału?
Maryla
------------------------------------------------------
Stowarzyszenie Blogmedia24.pl
2. Kierunki działań
3. Od tematu żołnerzy wyklętych
:::Najdłuższa droga zaczyna się od pierwszego kroku::: 'ANGELE Dei, qui custos es mei, Me tibi commissum pietate superna'
4. Ja też kiedyś byłem teoretykiem gier, ale dawno to było
5. Roziwń pomysł
6. MYŚL - Projekt : korporacja patriotyczna!
Maryla
------------------------------------------------------
Stowarzyszenie Blogmedia24.pl
7. Mam jedną uwagę na początek
8. Pomysły
9. MarkD - uważam, że generalnie pomysł gry jest świetny
10. Scenariusz "Żołnierzy Wyklętych"
11. .
:::Najdłuższa droga zaczyna się od pierwszego kroku::: 'ANGELE Dei, qui custos es mei, Me tibi commissum pietate superna'
12. Gra na PC - MarkD
...i nie odpuszczę....
A ja Ci mówię...ODPUŚCISZ :)
Chyba , że okradniesz bank.
Spełnienia marzeń.
13. Jak już bank będzie obrobiony
14. Foxx
Mały przykład...Klik
Oczywiście zawyżone , bo nie o to chodzi w RPG.
---------------------------
Pozdrawiam
15. 1950
16. Foxx , zwracam honor
17. 1950
18. Foxx
19. MarkD