My i Oni

avatar użytkownika Jacyl

Od dłuższego czasu czytam coraz więcej artykułów w różnych miejscach w Internecie oraz w gazetach o rosnącym niezadowoleniu społeczeństwa z „naszych” elit politycznych.

Coraz więcej ludzi myślących niezależnie jest zrezygnowanych i zniechęconych do działalności społecznej, pronarodowej. Doprowadza to do tego, że w jednym z filarów dotyczącej działalności społecznej czyli polityce coraz więcej mamy ludzi „biernych, miernych ale wiernych”. System polityczny z kadencji na kadencję Sejmu robi się coraz mniej demokratyczny a coraz bardziej elitarny.

Politycy, ale także samorządowcy, z kadencji na kadencję coraz mniej wiedzą czym żyją ludzie, jakie mają problemy, co źle oceniają w istniejącym prawie. Coraz bardziej stajemy się tylko potrzebni na czas wrzucenia głosu do urny, gdy obiecują nam „złote góry”, a po wyborach my możemy sobie ponarzekać (jeszcze tyle nam wolno), że znowu nas oszukano, że znowu nie realizują swoich obietnic wyborczych.

Wszystko to zaczęło staczać się w dół od momentu przyjęcia w 1997r. obowiązującej Konstytucji. To właśnie ona określiła główne zasady działania naszego Państwa, w tym i zasady wyboru posłów, senatorów, radnych. To właśnie tutaj określono zasadę upartyjnienia list wyborczych. Na dzień dzisiejszy nie jest ważne jakie wartości reprezentuje kandydat na liście. Ważne jest, na jakim miejscu i przez kogo jest wystawiony. Głosujemy na listę danej partii politycznej, a i tak posłem czy też radnym zostaje osoba która nie zawsze w swoich poglądach odpowiada naszym oczekiwaniom. Dla tej osoby jesteśmy także tylko masą która dała głosy i do tego masą przed którą nie musi się tłumaczyć ze swoich zachowań. Po prostu, jeżeli nie tutaj to wystartuje gdzie indziej z tej listy lub zmieni barwy polityczne. Zauważcie, że to właśnie od 1997r. mamy coraz mniej demokracji w Polsce. Po prostu daliśmy się uśpić i nadal śpimy, a do nas coraz mocniej wkrada się „totalitaryzm partyjny”. Widać to bardzo dobrze po sytuacji takich panów jak Drzewiecki, Schetyna, Czarnecki i wielu innych.

Bądźmy szczerzy, w wielu artykułach które czytam na BM24 czy też Niepoprawnych, dyskusja toczy się wokół osi dlaczego PO jest złe i dlaczego musimy głosować na PIS.

Nie ma dyskusji na temat dlaczego ten system polityczny jest zły i jak go zmienić. Dlatego postanowiłem wraz z kilkoma innymi blogerami zastanowić się nad tematem jak zmienić ten system polityczny i jak przywrócić demokrację w naszym Kraju. Efektem tej pracy jest zbiór projektów ustaw wraz z projektem nowej Konstytucji który w niedługim czasie będziemy chcieli Wam przedstawić do dyskusji oraz do podjęcia działań zmierzających do prawdziwej zmiany oblicza naszej Ojczyzny a nie tylko dyskusji co jest złe.

Wiem, że będzie to od Nas wymagało zaangażowania i dlatego pytam teraz, czy jest sens przedstawienia tych projektów czy też należy sobie dać z tym spokój i nie bić piany.

Bo jeżeli to My się nie zaangażujemy w taką zmianę, to politycy na pewno tego nie zrobią. Im to się po prosu nie opłaca, teraz to przywódcy partii decydują kto ma być posłem czy też senatorem. Oni po prostu nie chcą żadnych zmian w kierunku demokratyzacji życia społecznego.

Nasze działania zainspirowała „Tea Party” z USA, która jako oddolny ruch ludzi potrafiła wprowadzić do Kongresu swoich kongresmenów, zaś Partia Republikańska stała się znowu bardziej konserwatywna i prawicowa. To właśnie ten ruch potrafił zmobilizować elektorat patriotyczny do ponownego pójścia do urn. A jednocześnie jest to „partia” nie ma struktur, władz, ale jest zjednoczeniem ludzi wokół IDEI i ZASAD.

Więc jeszcze raz - czy jesteśmy na tyle zdeterminowani aby coś zmieniać, czy też zostajemy na narzekaniu?

Ps. Przepraszam za trochę chaotycznie napisany tekst ale pisałem go "na gorąco" po przeczytaniu tekstu i komentarzy Smoka Gorynycza http://www.niepoprawni.pl/blog/2008/nie-moge-powiedziec-politykom-spadajcie-na-drzewo

6 komentarzy

avatar użytkownika Maryla

1. czy jesteśmy na tyle zdeterminowani aby coś zmieniać

jesteśmy Jacku, musimy znaleźć jeszcze w sobie zaufanie, o to najtrudniej po naszych doświadczeniach.

Marek Grechuta "Wolność"

Maryla

------------------------------------------------------

Stowarzyszenie Blogmedia24.pl

 

avatar użytkownika teresat

2. Czy jest sens?

"Wiem, że będzie to od Nas wymagało zaangażowania i dlatego pytam teraz, czy jest sens przedstawienia tych projektów czy też należy sobie dać z tym spokój i nie bić piany."

Oczywiście, że jest sens przedstawiania tych projektów i rozpoczęcia szerokiej dyskusji nad naprawą naszego państwa. Tylko krytykowanie i narzekanie nie prowadzi do niczego dobrego.
Zgadzam się z Marylą, że najtrudniej będzie znależć zaufanie do siebie, zostaliśmy bardzo poranieni, ale stanie w miejscu i rozczulanie sie nad sobą też nie da szans na poprawę tej sytuacji w jakiej znalazł się nasz kraj. Cenna inicjatywa. Popieram.

Pozdrawiam serdecznie

------------------------

Nie strach, nie trwoga tylko Miłość do Boga tarczą mą i drogowskazem.

 

avatar użytkownika Jacyl

3. Dzięki za wsparcie

Jak tylko dokończymy szlifować projekt, to go wrzucimy. Sądzę że będziemy potrzebować jeszcze około tygodnia. Marylka, mam prośbę czy będzie można taki projekt wrzucić tak aby nie zniknął za szybko.

"Jeżeli państwo jest zbudowane na występku i rządzone przez ludzi, depczących sprawiedliwość, niema dlań ocalenia" Platon "Państwo"

avatar użytkownika Maryla

4. Jacyl

oczywiście, że podczepimy na dłużej.
Na Facebooku też juz trwają dyskusje i utworzono grupę „Polska Tea Party”.

Czujemy potrzebę stworzenia szerokiego ruchu społecznego, od dłuższego czasu, teraz najlepszy czas - na jesieni wybory parlamentarne.

Maryla

------------------------------------------------------

Stowarzyszenie Blogmedia24.pl

 

avatar użytkownika Maryla

5. Marcin Algierowicz 21

Marcin Algierowicz 21 listopad 13:47
Polska Tea PartyPolska Tea Party odwołuje się do idei, które poruszyły serca milionów Amerykanów, tworzących konserwatywny ruch patriotyczny Tea Party.

To
niepartyjny ruch którego celem jest wywieranie wpływu na politykę i
rządzących w celu przywrócenia w życiu publicznym chrześcijańskich,
konserwatywnych i wolnościowych wartości na jakich od wieków budował
swoją wielkość nasz naród.

Maryla

------------------------------------------------------

Stowarzyszenie Blogmedia24.pl

 

avatar użytkownika Maryla

6. następny temat, którego nie ma w mediach- PILNY


wpolityce.pl

W
sobotniej "Gazecie Wyborczej" tekst zwykle nie wychylającej się poza
polityczną poprawność Miłady Jędrysik. Tytuł "Zapętleni". Tekst ciekawy,
acz nieco dziwny. Jędrysik przekonuje, że schemat rządu Tuska, który
nic nie robi, jest bierny i trwa do kolejnych wyborów, jest
uproszczeniem.

Maryla

------------------------------------------------------

Stowarzyszenie Blogmedia24.pl