Akcjonariusze głównego niemieckiego partnera Gazpromu niezadowoleni z wyników i zbytniego uzależnienia od Rosjan odwołali władze firmy - poinformowała "Rzeczpospolita".
 
Rada nadzorcza E.ON Ruhrgas odwołała prezesa Bernharda Reutersberga i wiceprezesa ds. Rosji; wymieniła także radę dyrektorów. Nowym prezesem został Klaus Schafer kierujący dotąd E.ON Italy - czytamy w "Rz".

– W zarządzie nie było człowieka, który rozumiałby procesy zachodzące w Rosji. Dotąd nie było tam strategii dotyczącej zakupów rosyjskiego gazu i nikt nie próbował jej opracować – mówi „Kommiersantowi” pracownik E.ON. Teraz taką strategię ma przygotować odwołany prezes, który pozostanie w zarządzie jako odpowiedzialny za rynek rosyjski.
 

WNP/Rzeczpospolita

E.ON Ruhrgas  a Polska

3 maja 2010 roku PGNiG SA zawarł ponownie z E.ON Ruhrgas umowę na zakup gazu ziemnego. Umowa przewiduje dostawy gazu ziemnego od 1 czerwca 2010 roku do 31 grudnia 2011 roku. Dostawy miały być realizowane przez punkt zdawczo - odbiorczy w Drozdowiczach na granicy polsko-ukraińskiej. Jednak w wyniku nie uzyskania przez E.ON Ruhrgas umowy transportowej z operatorami na zabezpieczenie transportu gazu do granicy ukraińsko-polskiej konieczne było zawarcie trzech porozumień zmieniających termin wejścia w życie umowy.
http://gazownictwo.wnp.pl/pgnig-liczy-na-dostawy-gazu-z-e-on-ruhrgas,115956_1_0_0.html

 

Ocena

Co zepsulo relacje , cena gazu, model handlu niewolniczego, zależnośc kapitałowa nadmierna, upolitycznienie handlu.

Kejow