Co Tusk z Rostowskim i Komorowskim chcą przykryć swoją "wojna o krzyż"
Zakulisowe rozgrywki w sprawie finansów Państwa
Stratą tego tygodnia jest wieloletni plan finansów Państwa. Nie zawiera on żadnych poważnych reform, dotyczących finansów publicznych. Dodatkowo mimo, że minęły już trzy dni, planu nie opublikowano, co zdaniem Piotra Aleksandrowicza z... »
Przeczytałem Wieloletni Plan Finansowy Państwa, który został sporządzony po raz pierwszy w historii Polski. To dobrze, że powstał taki dokument. Ma zalety i wady, o czym poniżej.()
.."W latach 2008-2013 dług ma wzrosnąć z 595 mld złotych do 921.5 mld złotych. Wydaje się, że jest to szacunek zbyt optymistyczny, ze względu na zbyt optymistyczne założenia wzrostu gospodarczego i zatrudnienia, zbyt optymistyczne szacowanie deficytów poza budżetem państwa i nie uwzględnienie deficytu i długu który powstaje w takich miejscach jak Krajowy Fundusz Drogowy czy państwowy sektor ochrony zdrowia. Zbyt optymistycznie założono też dochodu podatkowe, a dodatkowo prognozowane wpływy z podatku VAT w 2012 i 2013 roku wydają się oderwane od założeń makroekonomicznych. Jeżeli w okresie prognostycznym do 2013 roku globalna gospodarka doświadczy kolejnego spowolnienia, co jest przewidywane przez wielu ekonomistów, a złoty się osłabi, to dług publiczny w 2013 roku może przekroczyć jeden bilion złotych i nie tylko 55% PKB, ale nawet 60% PKB zapisane w konstytucji. Zastanowienie budzi też nagłe obniżenie dynamiki wydatków w 2013 roku (ich realny spadek), w ostatnim roku cyklu prognostycznego, co będzie trudnie do uzyskania i może rodzić ryzyko silnego spowolnienia wzrostu gospodarczego. Znacznie bardziej bezpieczne i wiarygodne byłoby obniżenie dynamiki wydatków w całym okresie planowania. Dlatego w sumie bardzo prawdopodobny wydaje się scenariusz dalszych podwyżek podatków. Pomimo pewnej poprawy, zwraca uwagę niska jakość wskaźników, które zostały wybrane do pomiaru jakości realizowanych zadań przez sektor publiczny. Widać też wyraźnie, że wskaźniki powstawały w sposób silosowy – każde ministerstwo sobie – i są rażąco niespójne. Na przykład pyta się Polaków o jakość realizowanej polityki zagranicznej, co jest bardzo trudne do oceny przez obywateli, a nie pyta się o jakość różnych aspektów polityki wewnętrznej, co jest o wiele łatwiejsze do oceny,"...
.."Państwo w Polsce jest źle zarządzane, czego jaskrawym przykładem jest nieufność obywateli wobec rządu i dramatyczny wzrost zatrudnienia w administracji publicznej, co oznacza brak szacunku dla pieniędzy obywateli. Tymczasem nie planuje się żadnego miernika jakości wykonania tego zadania. Jakość zarządzania można mierzyć na przykłąd liczbą wdrożonych reform, albo zaufaniem obywateli do rządu i parlamentu."...
Całość na blogu Rybińskiego
http://www.rybinski.eu/?p=1526&lang=all
Sejm znowelizował Ordynację podatkową
Sejm znowelizował w piątek Ordynację podatkową, która przewiduje m.in. utworzenie centralnej bazy danych o podatnikach. Odrzucił wniosek PiS o wykreślenie z Ordynacji przepisu, umożliwiającego ministrowi finansów przetwarzanie danych z... »
Rząd osłabia pozycję parlamentu wobec instytucji UE
Sejm uchwalił ustawę kompetencyjną, która zdaniem posłów opozycji ogranicza parlamentowi m.in. możliwość uzyskania informacji na temat stanowiska Rady Ministrów wobec aktów prawnych Unii Europejskiej. Co ciekawe, opinię tę podziela Biuro Analiz Sejmowych. Ze sporządzonej przez nie ekspertyzy wynika, że poprawki Platformy Obywatelskiej naniesione do projektu uszczuplają rolę Sejmu i Senatu w stosunku do unijnych instytucji. Sceptyczni wobec ustawy są również prawnicy.
PiS krytykuje Wieloletni Plan Finansowy
To niepoważny dokument, który dezinformuje opinie publiczną - w ten sposób prezes PiS Jarosław Kaczyński recenzował w sobotę Wieloletni Plan Finansowy Państwa. »
Inwestycje wspomagane kolejną pożyczką
2 mld euro pożyczki z Europejskiego Banku Inwestycyjnego ma nam zapewnić krajowe współfinansowanie projektów unijnych, dowiedziała się "Rzeczpospolita". To tanie pieniądze, ale znowu rośnie dług publiczny. »
Sąd nie wydał ostatecznego wyroku w sprawie z powództwa MCI
Sąd Apelacyjny nie wydał ostatecznego wyroku w sprawie z powództwa funduszu PE, MCI Management, przeciwko Skarbowi Państwa o odszkodowanie za upadek spółki JTT. Sąd zdecydował o skierowaniu pytania prawnego do Sądu Najwyższego, poinformowała... »
EIA: światowe zużycie gazu wzrośnie o 44 proc. do 2035 r.
Zużycie gazu ziemnego na świecie wzrośnie o 44 procent do 156 bln stóp sześc. (4,4 bln m sześc.) w 2035 roku, ale ceny gazu będą "relatywnie niskie" - wynika z prognoz analityków amerykańskiej agencji rządowej U.S. Energy Information... »
Niektóre mundury wojskowych, którzy zginęli w katastrofie smoleńskiej, wróciły do Polski z oderwanymi dystynkcjami na pagonach
Zerwane dystynkcje
Stan, w jakim zachowała się odzież niektórych ofiar smoleńskiej katastrofy, diametralnie odbiega od zakresu obrażeń, jakich doznali jej właściciele. Okazuje się, że m.in. niektóre mundury przetrwały wypadek, podczas gdy ciała osób, które powinny mieć je na sobie, zostały mocno uszkodzone. Do tego stopnia, że ich identyfikacja była bardzo utrudniona. Wciąż też nie wiadomo, co stało się z kamizelkami kuloodpornymi oficerów BOR, które miały być przedmiotem badań polskich prokuratorów.
Nie ma uzgodnień, są trudności
Pytania dotyczące katastrofy smoleńskiej kierowane przez posła Jerzego Polaczka, prezesa Polski Plus, pozostają właściwie bez odpowiedzi. MSWiA zasłania się niejawnym charakterem prac Komisji Badania Wypadków Lotniczych Lotnictwa Państwowego i poucza o konieczności poszanowania prawa, sugerując powstrzymywanie się od zadawania pytań. Resort nie widzi też potrzeby uzgadniania zasad współpracy polskiej i międzypaństwowej komisji. Dzieje się to w czasie, kiedy przedstawiciele rządu publicznie potwierdzają trudności w pozyskiwaniu od Rosjan kluczowych dokumentów.
- Maryla - blog
- Zaloguj się, by odpowiadać
4 komentarze
1. tak będzie
www.powstanie-warszawskie-
2. @circ
pałac Namiestnikowski przejmie GAZPROM za długi , ale lokator zostanie, wszak naznaczony
polecam do przeczytania :
http://tupolew.blog.onet.pl/Raport-z-likwidacji-WSI-oraz-A,2,ID405322708,n
Raport z likwidacji WSI oraz ANEKS do raportu a Bronisław Komorowski - czego dotyczył raport - WYBRANE PUNKTY
(ODSŁONA PIERWSZA)
Wojskowe Służby Informacyjne zostały rozwiązane 30 września 2006 r., w ich miejsce powołano SKW i SWW.
Jedynym posłem PO, który głosował PRZECIW rozwiązaniu WSI był Bronisław Komorowski.
Maryla
------------------------------------------------------
Stowarzyszenie Blogmedia24.pl
3. Dzięki Marylko.
Straszna walka o Polskę.
Tylko z krzyżem wygramy. Tylko!
www.powstanie-warszawskie-
4. Chcą przykryć wszystko co się da.
oraz napakować emocjami przeciwnika. Z tym, że oni się nie przejmują, nie zagryzają palców, nie powstrzymują przed wybuchnięciem, rzuceniem nieostrożnym słowem czy przedmiotem. Czysty cynizm. Wykorzystują Dominisiów tworząc dla nich chwalebną, wartą walki i ofiar atmosferę walki o europejskie wartości wolność tolerancję przeciw z zagrożeniem talibom, kaczystom, stosom.
Sami w zaciszu popijając drinka czekają na doniesienia mediów i służb.