Weź długopis na wybory

avatar użytkownika Winston
Pojawiały się informacje po 1. turze, że wykładano dla głosujących pisaki, które zmazuje się innymi mazakami; dzieci znają je ze szkoły. Dlatego najlepiej będzie użyć własnego długopisu, którego nikt nie będzie mógł wymazać.

Pamiętaj, że SKREŚLASZ KRZYŻYKIEM obok nazwiska kandydata i tylko tam. Krzyżykiem, a nie kółkiem czy zamazaniem okienka.
Najlepiej nie dodawać nic więcej,  żeby nie dawać kreatywnym komisjom pola do interpretacji.

Przyjrzyj się karcie do głosowania. Na arkuszu z nazwiskami kandydatów musi znajdować się pieczęć komisji. Pieczęć, jak to pieczęć, ma inny kolor niż reszta tekstu. Nie może być zreprodukowana na przykład przez wykonanie fotokopii.

Jeśli idziesz tylko do drugiej tury, SPRAWDŹ SWÓJ PODPIS z pierwszej tury. W kolumnie na Twój podpis w pierwszej turze nie ma prawa znajdować się NIC. Jeśli znajdziesz podpis, którego nie złożyłeś, niezwłocznie złóż protest wyborczy. (Szczegóły w razie potrzeby.)

 

7 komentarzy

avatar użytkownika Unicorn

2. OKW dostają niezbędne

OKW dostają niezbędne wyposażenie z urzędów, m.in. długopisy. Na szkoleniach zwraca się uwagę, żeby NIE wystawiać pisaków, cienkopisów itp. Podczas odbioru lokali pracownicy muszą sprawdzić czy są długopisy. Jeżeli członkowie komisji chowają długopisy a wystawiają pisaki, powinno się ich powiadomić, żeby dali długopisy. Jeśli odmówią- proszę dzwonić do swoich urzędów, które sprawują pieczę-> urzędnik wyborczy (zwykle są to sekretarze miast).

:::Najdłuższa droga zaczyna się od pierwszego kroku::: 'ANGELE Dei, qui custos es mei, Me tibi commissum pietate superna'

avatar użytkownika ciociababcia

3. nie tak dawno

x postawiłam swim długopisem, a ich ukradłam, żeby nie mieli tekiego samego koloru u wszystkich.

ciociababcia

avatar użytkownika Winston

4. Szkolenie to jedno, rzeczywistość bywa różna

Do mojej komisji, o której już wiedziałem, co w niej wyłożono, od wcześniej głosujących przyjaciół, zaniosłem kilka normalnych :-))

avatar użytkownika natenczas

5. Czyżby już zaklepali blogi nastolatków do prasy ?

Cisza wyborcza obowiązuje również w internecie, który traktowany jest przez PKW jak prasa, w związku z czym nie powinny się w nim ukazywać żadne materiały agitacyjne.
http://www.rp.pl/artykul/406464,503182.html

avatar użytkownika Penelka

6. Jutro rano idę do kościoła

u nas jest odpust. Odpust ku czci Opatrzności Bożej . Pomodlę się w wiadomej intencji,potem wstąpię na wybory z własnym długopisem,następnie pojadę na działkę. Wieczorem obęjrzę wieczór wyborczy w TVP1

penelka
avatar użytkownika Winston

7. Oby to był dobry znak, ten zbieg wydarzeń

Opatrzność Boża jest nam w tym momencie bardzo potrzebna.
My również wybieramy się głosować po mszy :-)