Grad gorszy od powodzi!! Wyprzedaje Polskę w tempie ekspresowym. Rozbiór Polski postępuje.

avatar użytkownika Maryla

"Dla rozwoju regionów potrzebna decentralizacja państwa"

Aby województwo śląskie mogło się lepiej rozwijać, niezbędne są decentralizujące kraj rozwiązania prawne, dające większą samodzielność regionom - ocenili uczestnicy poniedziałkowej konferencji "Śląsk - dynamiczna machina czy kuźnia z... »

 

Mamy wszystko posprzątane po PiS.Wyprzedaż na długi.Miliard.

Przyśpieszenie prac przed budową mostu energetycznego Polska-Litwa

wnp.pl (Dariusz Ciepiela) - 23-02-2009 04:59
Budowa polsko-litewskiego mostu energetycznego to główny temat rozmów wiceminister gospodarki Joanny Strzelec-Łobodzińskiej z delegacją litewską pod przewodnictwem ambasadora Litwy w Polsce Egidijusa Meilunasa.

 

Fot. sxc.hu

Rosja zaproponowała Polsce udział w budowie elektrowni atomowej w obwodzie kaliningradzkim. Jej eksploatacja rozpoczęłaby się w 2016 roku. Rosja jest gotowa udostępnić do 49 procent akcji elektrowni. Obiekt będzie miał nadmiar mocy i zakłada się, że część energii będzie sprzedawana za granicę.

Rosja zaproponowała Polsce udział w elektrowni atomowej

 

Zielone światło dla ropociagu Odessa-Brody dotacja dla inwestycji

http://nafta.wnp.pl/zielone-swiatlo-dla-rurociagu-odessa-brody-plock,99600_1_0_0.html

Ropa dla Polski ma pochodzić ze złóż w Azerbejdżanie. Surowiec ma być transportowany rurociągiem Baku-Tbilisi-Supsa, stamtąd tankowcami do portu w Odessie.

 

 

Kolarska-Bobińska: jak zeuropeizować Nordstream

Kolarska-Bobińska: jak zeuropeizować Nordstream

Aby znieść obawy dotyczące Nordstreamu, potrzebne jest międzyrządowe porozumienie gwarantujące, że rosyjski gaz, który popłynie do Niemiec, będzie można swobodnie odsprzedać partnerom w UE - pisze europosłanka Lena Kolarska-Bobińska (PO)... »

 Dowódcy na kucykach dowodzą husarią

Z posłem Jerzym Polaczkiem, byłym ministrem transportu, prezesem Polski Plus, rozmawia Mariusz Bober
   > Więcej <

 

 

TVN CNBC: powódź może napędzić PKB, ale może zwiększyć dług

TVN CNBC: powódź może napędzić PKB, ale może zwiększyć dług

Paradoks polega na tym, że statystki PKB nie uwzględnią strat po powodzi, uwzględnią za to dodatkową pracę i wydatki na naprawę szkód, odbudowę domów i dróg. »

 

Platforma pozwoliła zalać Polskę

Z dr. inż. Bernardem Twarogiem, hydrologiem, zastępcą dyrektora ds. naukowo-badawczych Instytutu Inżynierii i Gospodarki Wodnej Politechniki Krakowskiej, rozmawia Mariusz Bober
   > Więcej <

 

Polska w 2010 roku nie przekroczy progu 55-proc. PKB długu publicznego

Polska w 2010 roku nie przekroczy progu 55-proc. PKB długu publicznego

Polska w tym roku nie przekroczy progu 55-proc. długu publicznego w stosunku do PKB. Najważniejszym wyzwaniem jest stabilizowanie finansów publicznych oraz dalszy rozwój kraju - powiedział w wywiadzie dla "Gazety Wyborczej" Michał Boni szef... »

Nowe reguły konkursowe

Kryzys w zagranicznych bankach, wahania kursu euro - niekorzystnie wpływają na gospodarki wielu krajów. Te zjawiska mają konsekwencje dla pomorskich firm, także w staraniach o dotacje. O tym, czy zajdą zmiany w rozdziale unijnych funduszy... »

 

PIS DO PO: MÓWICIE O TRUPACH, NIE MÓWICIE O JAKICH

"Mamy wszystko posprzątane <BR>po PiS"

"Mamy wszystko posprzątane
po PiS"

- Życzyłabym wszystkim krajom, by w takim tempie jak Polska wdrażały taką masę unijnych pieniędzy - mówiła w "Faktach po Faktach" Elżbieta Bieńkowska, minister rozwoju regionalnego. Zwłaszcza - jak to określiła - biorąc...czytaj dalej »

 

 

MRR: najpierw oszacowanie szkód, potem wniosek do UE o pieniądze

Ministerstwo Rozwoju Regionalnego wystąpi o pieniądze z unijnego Funduszu Solidarności, gdy znana będzie wielkość szkód spowodowanych powodzią - poinformowała w rzeczniczka resortu Anna Konik-Żurawska. »

MRR: wydatki w ramach perspektywy 2007-2013 wynoszą 30,8 mld zł

Wartość wydatków beneficjentów uznanych za kwalifikowalne, wynikająca ze złożonych wniosków o płatność, wyniosła 30,8 mld zł, a w części dofinansowania UE 22,7 mld zł - podało na stronie internetowej Ministerstwo Rozwoju Regionalnego. »

OFE nieobowiązkowe?

OFE nieobowiązkowe?

Minister pracy Jolanta Fedak rozważa umożliwienie Polakom wycofywania się z Otwartych Funduszy Emerytalnych. Zdaniem minister Fedak, dobrowolność korzystania z OFE zmotywowałaby fundusze do większej dbałości o pomnażanie naszych środków... »

MSP sprzeda udziały w spółkach "Wrębowa" i "Reliqum"

16 czerwca odbędzie się aukcja udziałów spółek "Wrębowa" w Rybniku oraz Agencji Mienia "Reliqum" w Wałbrzychu - poinformował resort skarbu. Firmy działają w branży maszynowej i nieruchomości. »

Resort skarbu chce sprzedać Kopalnie Odkrywkowe w Wilkowie

13 lipca odbędzie się aukcja udziałów spółki Kopalnie Odkrywkowe Surowców Drogowych w Wilkowie - poinformował resort skarbu. Firma zajmuje się wydobyciem bazaltu. Zgłoszenia do udziału w licytacji inwestorzy mogą składać w MSP do 5 lipca. »

MSP dopuściło 4 firmy do badania Polskiego Ratownictwa Okrętowego

Ministerstwo Skarbu Państwa dopuściło cztery firmy do badania Polskiego Ratownictwa Okrętowego w Gdyni, czyli do tzw. due diligence - poinformował w poniedziałek resort skarbu. Przedsiębiorstwo świadczy usługi morskie. »

MSP: informacje o stoczniowych przetargach trafią m.in. do ambasad

Informacje o przetargu na niesprzedane części majątku stoczni w Gdyni będą we wtorek wysłane m.in. do ambasad, ministerstw gospodarki i spraw zagranicznych oraz PAIiIZ - poinformował wiceminister skarbu Adam Leszkiewicz. »

GLIWICKA FIRMA ZBROJENIOWA W KŁOPOTACH

Malajska choroba Bumaru

Malajska choroba Bumaru

Sypie się największy od dziesięcioleci polski kontrakt zbrojeniowy: gliwickiemu Bumarowi Łabędy grozi kilkadziesiąt milionów...czytaj dalej »

 

KE przekonuje: obniżyć emisje CO2 o 30 proc. do 2020 r.

KE przekonuje: obniżyć emisje CO2 o 30 proc. do 2020 r.

Wbrew sprzeciwowi przemysłu Komisja Europejska zdecydowanie popiera ograniczenie unijnych emisji CO2 o 30 proc. do 2020 r., zamiast uzgodnionych już 20 proc. - wynika z uzyskanego przez PAP dokumentu, który KE przyjmie w środę. »

Barroso sceptycznie o niemieckiej propozycji zmiany traktatu UE

Przewodniczący Komisji Europejskiej Jose Barroso zarzucił Niemcom, że postępują naiwnie, proponując rozważenie zmiany traktatu UE w celu wzmocnienia strefy euro. »

 

Turkmenistan: wkrótce ruszy budowa gazociągu Wschód-Zachód

W Turkmenistanie państwowa rosyjskojęzyczna gazeta "Niejtralnyj Turkmienistan" poinformowała, że wkrótce ruszy budowa gazociągu Wschód-Zachód, który ma połączyć złoże Jolotan Południowy z wybrzeżem Morza Kaspijskiego. »

"Wiedomosti": unia celna możliwa bez Białorusi

Rosja i Kazachstan rozważają utworzenie unii celnej bez Białorusi - informuje w poniedziałek dziennik "Wiedomosti". Według rosyjskiej gazety, Mińsk mógłby przyłączyć się do Moskwy i Astany, gdy zaakceptuje warunki funkcjonowania unii celnej. »

W.Brytania: nowy rząd chce zaoszczędzić w budżecie 6 mld funtów

W.Brytania: nowy rząd chce zaoszczędzić w budżecie 6 mld funtów

Nowy koalicyjny rząd w Wielkiej Brytanii przedstawił w poniedziałek propozycję cięć wydatków budżetowych na ponad 6 mld funtów. Przewiduje ona m.in. zmniejszenie zamówień na komputery, samochody dla ministrów i bilety lotnicze w pierwszej... »

POMÓR ANTYLOP W KAZACHSTANIE

Padają tysiące suhaków

Padają tysiące suhaków

Na zachodzie Kazachstanu padły w wyniku pomoru ponad trzy tysiące suhaków - rzadkiego, zagrożonego wyginięciem, gatunku antylopy...czytaj dalej »

IZRAEL ZNÓW ZAMYKA NUKLEARNEGO SZPIEGA

Vanunu znów w więzieniu. "Wstydź się Izraelu"

Vanunu znów w więzieniu. "Wstydź się Izraelu"

Mordechaj Vanunu, który 18 lat przesiedział w izraelskim więzieniu za zdradzenie sekretów tamtejszego programu budowy broni...czytaj dalej »

Izrael chciał sprzedać RPA głowice nuklearne

10:17

"GUARDIAN" O DOKUMENTACH Z CZASÓW APARTHEIDU

Izrael chciał sprzedać RPA głowice nuklearne

Izrael nigdy nie przyznał się, że posiada broń nuklearną, jednak zdaniem "Guardiana" już w 1975 roku Tel Awiw oferował sprzedaż...czytaj dalej »

SEUL: PÓŁNOC ZAPŁACI ZA ATAK

Phenian: będziemy strzelać

Phenian: będziemy strzelać

Prezydent Korei Południowej Li Miung Bak zażądał w poniedziałek od Rady Bezpieczeństwa ONZ nowych sankcji dla Korei Północnej....czytaj dalej »

 

 
Pełnomocnicy rodzin ofiar katastrofy prezydenckiego Tu-154M zapowiadają wystąpienie o wgląd w akta rosyjskiego śledztwa
Bez dowodów z Rosji śledztwo utknie w martwym punkcie

Z mec. Rafałem Rogalskim, pełnomocnikiem rodzin ofiar katastrofy: prezydenta Lecha Kaczyńskiego i Marii Kaczyńskiej oraz parlamentarzystów - Przemysława Gosiewskiego, Janiny Fetlińskiej i Aleksandry Natalli-Świat, rozmawia Jacek Dytkowski
   > Więcej <

 

Odpowiedzią na cyrkową w formie i błazeńską w treści kampanię "platformersów" było pokazanie przez Prawo i Sprawiedliwość polityki solidarności w praktyce, przełożenie idei na czyn
Kilka godzin w Rzeczypospolitej

Wiec polityczny nie był polityczny, przemówienie kandydata na prezydenta nie było przemówieniem kandydata na prezydenta, nawet koncert towarzyszący mityngowi nie był koncertem. Tak najkrócej można opisać imprezę rozpoczynającą kampanię dr. Jarosława Kaczyńskiego, która również nie była imprezą rozpoczynającą kampanię. Wszystko było czymś więcej.
   > Więcej <
Pod patronatem Naszego Dziennika
Studenci WSKSiM nie boją się wyzwań niesionych przez najnowsze technologie. Założyli radio internetowe
Nowe technologie dla dobra nauki

Jakie znaczenie mają technologie komputerowe w edukacji - zastanawiali się uczestnicy sobotniej konferencji w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. - Liczba komputerów osobistych podwaja się na świecie co 15 miesięcy - zauważył prof. dr hab. Dominik Sankowski, kierownik Katedry Informatyki Stosowanej Politechniki Łódzkiej. W Polsce komputer pozostaje niewykorzystaną szansą szkolnictwa.
   > Więcej <

 

1 komentarz

avatar użytkownika Maryla

1. Nigdy nie powiedziała pani, jakie to trupy i w jakich szafach

20:26, 23.02.2009 /TVN24

"Mamy wszystko posprzątane
po PiS"

PIS DO PO: MÓWICIE O TRUPACH, NIE MÓWICIE O JAKICH

TVN24


-
Życzyłabym wszystkim krajom, by w takim tempie jak Polska wdrażały taką
masę unijnych pieniędzy - mówiła w "Faktach po Faktach" Elżbieta
Bieńkowska, minister rozwoju regionalnego. Zwłaszcza - jak to określiła
- biorąc pod uwagę zapóźnienia powstałe za poprzedników. - Jeżdżę po
Polsce i widzę wszędzie totalny płacz osób, które czekają na podpisanie
umów - ripostowała Grażyna Gęsicka z PiS, poprzedniczka Bieńkowskiej.

-
To są normalne rozmowy, a nie żadne kombinowanie – tak minister
Elżbieta Bieńkowska skomentowała fakt, że rząd prowadzi nieoficjalne
rozmowy z Brukselą o wejściu Polski do ERM2, czyli tzw. przedsionka
strefy euro. – Wejście jak najszybciej do euro jest jedynym wyjściem –
argumentowała Bieńkowska. Dlaczego? Według niej, dla Polski
najbezpieczniejsza będzie sytuacja, kiedy będzie stały kurs euro. -
Chcemy mieć możliwość normalnego planowania – powiedziała minister,
która wyjaśniła, że rząd polski chce wiedzieć, jakich pieniędzy z Unii
należy się spodziewać. Co przy wahającym się kursie euro jest bardzo
trudne.


Była minister rozwoju regionalnego o unijnych funduszach



PiS też chce euro


- Nie możemy tego robić w momencie kryzysu, kiedy koszty przebywania w
ERM2 byłyby dodatkowym obciążeniem – ripostowała Grażyna Gęsicka z
Prawa i Sprawiedliwości. Posłanka jeszcze raz zapewniła, że „PiS chce
wprowadzenia euro do Polski, tylko troszeczkę później”.


Minister rozwoju regionalnego stwierdziła również w „Faktach po
Faktach”, że rząd „ma już wszystko posprzątane po PiS”. - Życzyłabym
wszystkim krajom, by w takim tempie jak Polska wdrażały taką masę
unijnych pieniędzy, biorąc pod uwagę takie zaniechania – mówiła
Bieńkowska. Na prawdziwość swojego twierdzenia była minister
przytoczyła fakt, że do wnioskodawców trafiło już kilkanaście miliardów
złotych. – Te pieniądze już pracują w gospodarce – argumentowała.

Rząd prowadzi nieoficjalne rozmowy z Brukselą o wejściu Polski do ERM2,... czytaj więcej »




Trupy, ale w których szafach?


- Wydatkowanie jest ciągle niezmiennie małe – ripostowała Gęsicka,
która powiedziała, że obecne wydatkowanie waha się w granicach 150-200
milionów złotych miesięcznie. – U nas było 900 milionów – powiedziała
była minister.


Posłanka odniosła się również do wypowiedzi Bieńkowskiej, że „PiS
zostawił Platformie trupy w szafach”. – Nigdy nie powiedziała pani,
jakie to trupy i w jakich szafach – zwróciła się do Bieńkowskiej
Gęsicka.


Jak podkreśliła posłanka PiS, jeżdżąc po Polsce widzi wszędzie „totalny
płacz”. – Beneficjanci czekają miesiącami na rozpatrzenie ich wniosków,
a potem kolejne miesiące, by zostały podpisane – mówiła.

Maryla

------------------------------------------------------

Stowarzyszenie Blogmedia24.pl