Wyprzedaż Polski. Konsekwencje propagandy sukcesu. Kłamali rano, kłamali wieczorem.
GUS podał dane o zatrudnieniu i wynagrodzeniach w Polsce
Przeciętne wynagrodzenie w sektorze przedsiębiorstw w kwietniu 2010 r. spadło o 2,7% w stosunku do poprzedniego miesiąca, a w ujęciu rocznym zwiększyło się o 3,2% i wyniosło 3398,67 zł, podał w środowym komunikacie Główny Urząd... »
- 19 . 05 . 2010 ( 14:15 )
Średnia płaca w Polsce spadła o 2,7 procentZ kolei zatrudnienie w firmach wzrosło od marca zaledwie o 0,3 procent.
Firmy omijają prawo pracy
Pracodawcy nadal obchodzą prawo pracy , bo chcą zaoszczędzić na kosztach zatrudnienia - alarmuje "Dziennik Gazeta Prawna". »
Kto ponosi koszty kryzysu?
To pracownicy ponoszą główny ciężar kryzysu gospodarczego w Polsce - twierdzą związkowcy z NSZZ Solidarność, powołując się przy tym na raport pt. "Praca Polska 2010". Ostrzegają, że w konsekwencji doprowadzi to do zapaści... »
RPP kłóci się o kredyt z MFW
RPP stara się nakłonić zarząd NBP , by przedłużył dostęp do 20 mld dol. kredytu z MFW . Choć jest uchwała Rady, która go do tego zobowiązuje, to zarząd robi uniki. MF zastanawia się nad wzięciem linii na swój koszt - pisze na... »
Komorowski: Sejm na posiedzeniu w tym tygodniu znowelizuje ustawę o NBP
Sejm na posiedzeniu w tym tygodniu dokona nowelizacji ustawy o NBP. Otrzymał już notyfikację EBC w tej sprawie - poinformował dziennikarzy na konferencji Marszałek Sejmu p.o. prezydenta Bronisław Komorowski. »
- 19 . 05 . 2010 ( 11:20 )
Sejm przeciwko zmianie ordynacji wyborczejSchetyna: politycy wybrali własny interes. Ludowcy: to byłoby bezprawie.
Prezes NBP może być wybrany dopiero jesienią
Coraz bardziej maleją szanse na wybór prezesa Narodowego Banku Polskiego przed pierwszą rundą wyborów prezydenckich, którą zaplanowano na 20 czerwca. – Tego tygodniowe posiedzenie Sejmu to właściwie ostatni moment, by rozpocząć dyskusję o... »
Pitera rejestruje lobbystów
Eksperci załamali ręce nad projektem ustawy o lobbingu autorstwa Julii Pitery. Zamiast uregulować lobbing, ustawa drastycznie go ogranicza - pisze "Dziennik Gazeta Prawna". »
Pawlak: nie ma problemów z funkcjonowaniem systemu elektroenergetycznego
Wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak zapewnił w środę, że mimo powodzi nie ma problemów z funkcjonowaniem systemu elektroenergetycznego kraju. »
WIG20 TRACIŁ PONAD 3,5 PROC.
Giełda znów czerwona
Znów nie najlepsze nastroje na Giełdzie Papierów Wartościowych. Notowania w środę zaczęły się ok. 2-procentowymi spadkami, a koło...czytaj dalej »
Gazprom będzie fundował studenckie stypendia za prace o stosunkach polsko-rosyjskich Wypijmy za Gazprom |
"Wypijmy za was, wypijmy za nas, wypijmy za cały rosyjski gaz, za wszystkich, którzy wydobyli z ziemi to sztuczne słońce" - słowa te śpiewane przez studentów Uniwersytetu Warszawskiego usłyszały wczoraj władze tej uczelni. Wykonując nieoficjalny hymn Gazpromu, studenci protestowali przeciw organizowaniu przez uniwersytet propagandowych pogadanek reklamujących rosyjski koncern. UW gościł wczoraj wiceprezesa gazowego giganta Aleksandra Miedwiediewa. Prezesowi można było zadawać pytania starannie wyselekcjonowane przez władze uczelni. | ||||
> Więcej < |
Wiceszef Gazpromu: umowa gazowa Polski z Rosją zgodna z prawem UE
Porozumienie dotyczące dostaw rosyjskiego gazu do Polski jest zgodne z prawem Unii Europejskiej, prawem polskim i rosyjskim - powiedział w środę na Uniwersytecie Warszawskim wiceprezes Gazpromu Aleksander Miedwiediew. »
Zanosi się na prywatyzację Bałtyku |
Rząd Donalda Tuska zgodził się na handel kwotami połowowymi na Bałtyku. Opozycja domaga się dymisji wiceministra rolnictwa Kazimierza Plockego, który w rządzie odpowiada za sprawy rybołówstwa. | ||||
> Więcej < |
MSP: dwie oferty wiążące na zakup Fabryki Drutu Gliwice
Dwa podmioty złożyły oferty wiążące na zakup Fabryki Drutu Gliwice, należącej do najstarszych w branży druciarskiej - poinformowało w środę Ministerstwo Skarbu Państwa. »
MG: bezrobocie na koniec roku 12,5 proc.
Analitycy resortu gospodarski prognozują, że na koniec br. stopa bezrobocia wyniesie 12,5 proc. Wskaźnik inflacji zbliży się do 2,5 proc., produkcja budowlano-montażowa osiągnie przyrost ok. 5 proc. rdr, a deficyt w obrotach bieżących... »
"Porażka euro oznaczałaby porażkę Europy"
Obecny kryzys wspólnej waluty europejskiej jest egzystencjalną próbą - powiedziała w Bundestagu kanclerz Niemiec Angela Merkel. "Jeśli euro poniesie porażkę, poniesie ją również Europa" - ostrzegła. »
- 19 . 05 . 2010 ( 14:43 )
Unia sfinansuje usuwanie skutków powodzi?Zdaniem polskich europosłów Polska może się starać o środki z funduszu solidarności.
POLSKA PROSI UNIĘ O POMOC
Francja i Niemcy przyślą nam pompy
Polska aktywowała w środę nad ranem unijny mechanizm obrony cywilnej, zwracając się o pomoc w związku z powodziami na południu...czytaj dalej »
Merkel broni zakazu spekulacyjnych transakcji
Obowiązujący w Niemczech od północy zakaz transakcji tzw. nagiej krótkiej sprzedaży obligacji państw strefy euro to sygnał, że Berlin gotów jest do działań na własną rękę w celu ukrócenia spekulacji - oświadczyła w środę kanclerz... »
- 19 . 05 . 2010 ( 06:41 )
KE: Ostrożnie z obwinianiem spekulantówMichael Barnier ostrzega przed przesadną regulacją rynków.
7 min na trasie Gazociągu Północnego
Podczas przygotowań do budowy Gazociągu Północnego na wodach szwedzkiej strefy ekonomicznej zlikwidowano siedem znalezionych tam min. Obecnie podwodne prace minerskie rozpoczynają się odcinku należącym do Finlandii. »
WYKŁAD WICEPREZESA GAZPROMU NA UW
Gazprom - (prawie) europejska firma
Porozumienie dotyczące dostaw rosyjskiego gazu do Polski jest zgodne z prawem Unii Europejskiej, prawem polskim i rosyjskim -...czytaj dalej »
- 19 . 05 . 2010 ( 13:40 )
Kirgizi zaatakowali uniwersytet UzbekówWładze obawiają się zamieszek na tle etnicznym. W ostatnich zginęło 85 osób.
- 19 . 05 . 2010 ( 13:02 )
Amerykański Senat nie chce płacić za AtenyDomaga się, żeby Biały Dom zagwarantował spłatę greckiej pożyczki.
- 19.05.2010 (19:12)
Kirgistan: Odwołano wybory prezydenckieTymczasowa premier będzie pełnić również obowiązki prezydenta do końca 2011 roku.
- 19.05.2010 (18:30)
USA: Szykuje się polityczne trzęsienie ziemiW prawyborach do Kongresu faworyci przegrali z szerzej nieznanymi politykami.
- 19.05.2010 (16:43)
Bruksela karze za zmowy firmy informatyczne Komisja Europejska nałożyła na 10 firm grzywny wartości ponad 330 mln euro.
- 19 . 05 . 2010 ( 08:31 )
Brazylia przeciwna sankcjom ONZ przeciwko IranowiPrezydenci obu krajów wynegocjowali porozumienie.
- 19 . 05 . 2010 ( 12:19 )
Komorowski: Są sprzeczne przepisy w sprawie wyborówKonstytucjonaliści będą wyjaśniać problem.
Rząd nie chciał budować wałów |
Premier Donald Tusk próbuje obarczyć odpowiedzialnością za skutki powodzi samorządy. Jednak warto przypomnieć, że to PO wycofała się z realizacji ważnych zadań antypowodziowych zaraz po objęciu władzy. W 2008 roku z listy ważnych projektów skreślono inwestycje przeciwpowodziowe warte 2 mld złotych. Alarmowała o tym jeszcze w ubiegłym roku śp. Grażyna Gęsicka, minister rozwoju regionalnego w rządzie Jarosława Kaczyńskiego. | ||
> Więcej < |
Tusk odpowiada na pretensje: Służby pracują na absolutny max
DRAMATYCZNE PYTANIA: DLACZEGO NIKT NAS NIE OSTRZEGŁ?
Południe Polski walczy z wielką wodą
- 19 . 05 . 2010 ( 17:35 )
Wojewodowie chcą 43,5 mln zł na akcje przeciwpowodzioweSzef MSWiA wnioskuje o uruchomienie rezerwy celowej na taką kwotę.
- 19 . 05 . 2010 ( 11:05 )
Przyczyną katastrofy TU-154 mógł być wąwózW kabinie pilotów był szef sił powietrznych, generał Andrzej Błasik.
GUBERNATOR SMOLEŃSKA O KATASTROFIE TU-154
Teren katastrofy "był dokładnie zbadany"
Prace służb na miejscu upadku prezydenckiego samolotu zostały zorganizowane w najkrótszym mozliwym czasie, oświadczył gubernator...czytaj dalej »
Czaban: Zrzucają winę na załogę. To niesprawiedliwe
"TRENOWALI SYSTEMATYCZNIE"
Szef szkolenia Sił Powietrznych generał Anatol Czaban uważa, że skupienie się przez rosyjskich śledczych głównie na załodze jest...czytaj dalej »
Najważniejsza informacja z konferencji MAK: Rosjanie nie przekażą polskiej prokuraturze oryginałów czarnych skrzynek Rosjanie orzekają we własnej sprawie |
Sześć tygodni po katastrofie prezydenckiego Tu-154M pod Smoleńskiem rosyjska komisja lotnicza nie jest w stanie odpowiedzieć na kluczowe pytanie: Dlaczego maszyna znalazła się 15 metrów poniżej poziomu płyty lotniska? Międzypaństwowy Komitet Lotniczy (MAK) orzeka we własnej sprawie, oceniając stan techniczny samolotu serwisowanego w zakładach w Samarze, które certyfikuje. Rodziny ofiar są sceptyczne wobec rosyjskiej narracji. | ||
> Więcej < |
Zagraniczne portale o wstępnym raporcie Międzypaństwowego Komitetu Lotniczego |
> Więcej < |
Zajmijmy się polityką! |
Przemówienie ks. bp. Albina Małysiaka wygłoszone podczas Mszy św. z okazji 40-lecia jego sakry biskupiej w katedrze na Wawelu, 16 maja 2010 roku | ||
> Więcej < |
- Maryla - blog
- Zaloguj się, by odpowiadać
1 komentarz
1. Wiceszef Gazpromu: badamy możliwość inwestycji w gaz łupkowy
Gazprom bada możliwości zakupu spółki
zajmującej się eksploatacją gazu łupkowego w USA - poinformował
wiceprezes Gazpromu Aleksander Miedwiediew. Dodał, że jeśli okaże się,
iż może to przynieść zyski, to firma w to zainwestuje.
Zaznaczył też, że Gazprom zdaje sobie sprawę z rosnącej popularności gazów łupkowych
na świecie oraz z tego, że szereg firm amerykańskich prowadzi badania
geologiczne w Polce. Przyznał, że nie zamierza oceniać perspektyw
wydobycia tego gazu w waszym kraju. Ale mamy analogiczne technologie wydobycia gazu ze złóż węglowych. To jest identyczna technologia, więc doskonale wiemy, jakie są jej zalety i wady - powiedział.
Podkreślił,
że Gazprom nie jest przeciwnikiem gazu łupkowego. Jego zdaniem, boom
związany z tym gazem w USA otwiera perspektywę aktywnego promowania w
tym kraju surowca dla elektrowni i jako paliwa silnikowego, a szerokie wykorzystanie sprawi, że Rosja i USA staną się partnerami w promocji "błękitnego paliwa".
Gaz łupkowy nie gromadzi się w łatwo dostępnych szczelinach,
tzw. pułapkach skalnych; wymaga więc tzw. szczelinowania, czyli
kruszenia i rozszczelniania skały. Wstępne, niepotwierdzone opracowania
amerykańskich firm szacują nasze zasoby gazu łupkowego na minimum 1,5
bln m sześc. Główny geolog kraju Henryk Jezierski uważa, że dopiero za
5 lat dowiemy się, czy i ile mamy gazu łupkowego w Polsce, a
przygotowania do eksploatacji rozpoczną się najwcześniej za 10 do 15
lat.
W ciągu ostatnich dwóch lat resort środowiska wydał ok. 60
koncesji na poszukiwanie gazu łupkowego w naszym kraju, głównie
amerykańskim firmom - m.in. Exxon Mobil, Chevron, ConocoPhillips, Lane
Energy. 11 koncesji ma też Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo.
Studenci przeciwni stypedniom Gazpromu
Źródło:
PAP
http://biznes.onet.pl/wiceszef-gazpromu-badamy-mozliwosc-inwestycji-w-ga...
Maryla
------------------------------------------------------
Stowarzyszenie Blogmedia24.pl