Zielona Wyspa Tuska. Najtrudniejsza sytuacja od II wojny światowej.

avatar użytkownika Maryla
Trichet: najtrudniejsza sytuacja od II wojny światowej

Trichet: najtrudniejsza sytuacja od II wojny światowej

Prezes Europejskiego Banku Centralnego Jean-Claude Trichet ocenił, że obecna sytuacja na rynkach finansowych w Europie jest najtrudniejsza od II wojny światowej, "a być może nawet od czasu I wojny światowej". »

Zdaniem szefa EBC nadal istnieje ryzyko, że kolejne państwa "zarażą się" kryzysem. - Może to nastąpić radykalnie szybko, czasem w ciągu kilku godzin - powiedział.

Strefa euro trzeszczy w szwach

Strefa euro trzeszczy w szwach

Zapaść na terenie Grecji oznacza wystąpienie kosztów kryzysu w innych krajach strefy euro, gdyż zadłużenie Grecji jest w znacznym stopniu zagraniczne. Jeśli wziąć pod uwagę całość zadłużenia prywatnego i publicznego – jest ono na... »

SKĄD UNIA WEŹMIE PIENIĄDZE NA PAKIET RATUNKOWY?

To my zapłacimy za Grecję?

To my zapłacimy za Grecję?

Dziś z Brukseli dostajemy netto ok. 10 miliardów euro rocznie. Gdyby nie grecki kryzys - i obawy, że rozszerzy się on na inne...czytaj dalej »

POWINNIŚMY REFORMOWAĆ, ŻEBY UBIEC KRYZYS?

Europa sprząta finanse. To lekcja dla Polski?

Europa sprząta finanse. To lekcja dla Polski?

Hiszpania ogranicza dotacje budżetowe, Portugalia chce zwiększyć VAT, Turcja zamierza wprowadzić pakiet reform fiskalnych....czytaj dalej »

 

Udziałowcy EBOR-u podnieśli kapitał banku

Udziałowcy Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju (EBOR), którego siedziba znajduje się w Londynie, podnieśli kapitał banku o 50 proc., z 20 do 30 mld euro , co umożliwi mu zwiększenie inwestycji w najbliższych pięciu latach - podał bank w... »

MFW: kraje rozwinięte muszą zmniejszyć deficyty budżetowe

MFW: kraje rozwinięte muszą zmniejszyć deficyty budżetowe

Międzynarodowy Fundusz Walutowy ostrzega, że kraje rozwinięte stoją wobec "pilnej" konieczności zmniejszenia swoich deficytów budżetowych - podał serwis internetowy BBC News w piątek wieczorem. »


Boni: Wychodzenie z kryzysu może potrwać do 2014 roku

Boni: Wychodzenie z kryzysu może potrwać do 2014 roku

Wychodzenie z kryzysu gospodarczego może zająć Europie prawie połowę tego dziesięciolecia i potrwać do 2014 roku - ocenił w sobotę w Krakowie minister i szef doradców strategicznych premiera Michał Boni. »

Bank Światowy podpisał z MG umowę ws. reform gospodarczych

Bank Światowy podpisał z MG umowę ws. reform gospodarczych

Bank Światowy podpisał z resortem gospodarki umowę w sprawie reform gospodarczych. Do końca czerwca BŚ opracuje dla rządu raport, w którym zawrze zalecenia dot. prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce; jest też gotowy wspierać rząd w... »

Obecnie przychody z prywatyzacji to 7,2 mld zł

MSP ma obecnie 7,2 mld zł przychodów z prywatyzacji, co oznacza, że tegoroczny plan został zrealizowany w 30 proc. - powiedział na sympozjum dotyczącym prywatyzacji Adam Leszkiewicz, wiceminister skarbu. »

Inflacja wzrosła, ale będzie spadać

Inflacja wzrosła, ale będzie spadać

Jak podał w piątkowym komunikacie Główny Urząd Statystyczny (GUS), ceny towarów i usług konsumpcyjnych w kwietniu wzrosły o 0,4 proc. w porównaniu do poprzedniego miesiąca, natomiast w ujęciu rocznym inflacja wyniosła 2,4 proc. To powyżej... »

 

 

Zalegają na Narodowym

Zalegają na Narodowym

Na części Stadionu Narodowego mogą zostać w poniedziałek wstrzymane prace. Powód to problemy z płatnościami - informuje "Życie Warszawy'. Małym firmom w oczy zagląda widmo bankructwa. »

SPEC-jalny strajk bez ciepła

Prawie 88 proc. pracowników SPEC zdecydowało się na strajk i akcję protestacyjną - wynika z ankietowego sondażu związków zawodowych firmy, o którym pisze "Życie Warszawy". »

 

 

 

Protestują, bo chcą podwyżek

Protestują, bo chcą podwyżek  Fotoreportaż

Związkowcy i pracownicy Grupy Energa protestowali przed siedzibą firmy w Gdańsku. Manifestujący domagali się 10-procentowej podwyżki płac i udziału przedstawicieli pracowników w procesie restrukturyzacji firmy. W proteście uczestniczyło ok.... »

 

PGNiG odebrał memorandum Energi, pewnie odbierze też memorandum Enei

PGNiG odebrało memorandum informacyjne Energi i odbierze też memorandum Enei, jeśli się takie pojawi - poinformował Michał Szubski, prezes PGNiG. »

Resort chce sprzedać co najmniej 4.120.000.000 akcji Energi, należących do Skarbu Państwa, stanowiących 82,90 proc. kapitału spółki. Do 28 maja zainteresowani inwestorzy mogą odebrać w KPMG Advisory memorandum informacyjne Energi. Termin składania pisemnych odpowiedzi na publiczne zaproszenie do negocjacji w sprawie nabycia akcji spółki upływa 1 czerwca 2010 roku.

PGE ocenia, że sprzedaż Polkomtela, jak i Exatela jest możliwa w 2010 r.

Prezes Polskiej Grupy Energetycznej ( PGE ), która ma 21,85 proc. akcji Polkomtela, ocenia, że sprzedaż Polkomtela jest możliwa w 2010 roku oraz, że część wystawionych wspólnie z innymi akcjonariuszami akcji może zostać sprzedana w drodze... »

MSP otrzymało jedną ofertę wiążącą na kupno Ruchu

Ministerstwo Skarbu Państwa (MSP) otrzymało jedną ofertę wiążącą na kupno 52,7 proc. akcji dystrybutora prasy Ruch - poinformował resort w komunikacie. »

Pawlak chce spotkać się z Kaczyńskim i Napieralskim ws. gazu

Pawlak chce spotkać się z Kaczyńskim i Napieralskim ws. gazu

Wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak chce spotkać się z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim i przewodniczącym SLD Grzegorzem Napieralskim ws. planowanej umowy gazowej z Rosją. »

 

Portugalia: rząd walczy z deficytem budżetowym

Portugalski rząd zapowiedział w czwartek podwyżki podatków oraz cięcia płac w sferze budżetowej, aby zredukować czwarty najwyższy w UE deficyt budżetowy. Apelowali o to unijni liderzy, gdy na początku tygodnia ogłaszali pakiet... »

 

Lewandowski: unijna pomoc dla Polski nie jest zagrożona

Lewandowski: unijna pomoc dla Polski nie jest zagrożona

Unijna pomoc, jaką Polska otrzyma do 2013 r., nie jest w najmniejszym stopniu zagrożona - powiedział unijny komisarz ds. budżetu Janusz Lewandowski po piątkowym spotkaniu z premierem Donaldem Tuskiem. »

"Grecka tragedia" Unii zaczęła się w 2004 r.

"Grecka tragedia" Unii zaczęła się w 2004 r.

To, co ekonomista Societe Generale Dylan Grice nazywa „grecką tragedią” miało swój początek w 2004 r., kiedy nowy rząd Costasa Karamanisa zarzucił poprzednikowi fałszowanie danych o budżecie w celu spełnienia kryteriów euro... »

Miękka kontrola kapitałowa nie powstrzyma hossy rubla

Miękka kontrola kapitałowa nie powstrzyma hossy rubla

Rosja, zaniepokojona że umacniający się rubel zaszkodzi gospodarce, stara się zniechęcić spekulacyjny kapitał i ograniczyć zaciąganie kredytów w obcych walutach, ale bez kontroli kapitałowej na pełną skalę, władze w najlepszym wypadku... »

Morgan Stanley po lupą

Morgan Stanley po lupą Tv

Toczy się śledztwo sprawdzające inwestycje Morgan Stanley. »

 

Chavez nakazuje ścigać cinkciarzy, obwinia ich o krach walutowy

Chavez nakazuje ścigać cinkciarzy, obwinia ich o krach walutowy

Prezydent Wenezueli, Huga Chavez, powiedział w piątek, że władze będą ścigać cinkciarzy i zamykać strony internetowe z kursami walutowymi. To jego najnowsza inicjatywa mająca powstrzymać krach lokalnej waluty, bolivara. »

USA: śledztwo przeciw bankom

USA: śledztwo przeciw bankom

Prokurator stanu Nowy Jork, Andrew Cuomo, wszczął dochodzenie przeciwko ośmiu bankom podejrzewanym o to, że wprowadzały w błąd agencje ratingowe, aby podnieść wiarygodność oferowanych przez siebie papierów wartościowych opartych na... »

Zatonęła wenezuelska platforma gazowa

Zatonęła wenezuelska platforma gazowa

Prezydent Wenezueli Hugo Chavez poinformował w czwartek, że platforma wydobywająca gaz u wschodnich wybrzeży kraju zatonęła z powodu wadliwego systemu pływającego. Wypadek nastąpił w trzy tygodnie po katastrofie platformy wiertniczej w... »

 

Chiny i Nigeria podpisały transakcję na 23 mld dol.

Chiny i Nigeria podpisały transakcję na 23 mld dol.

Nigeryjska państwowa firma naftowa NNPC i największa chińska państwowa firma konstrukcyjna China State Construction Engineering Corporation (CSCEC) podpisały wartą 23 mld dol. transakcję na budowę trzech rafinerii - poinformował w piątek... »

  •  
  • Gospodarka: Ruszyła budowa niemieckiej części Nord Stream15.05.2010 (16:50)
    Ruszyła budowa niemieckiej części Nord StreamWłaśnie rozpoczęto układania rurociągu pod wodą. Będzie miał 1200 kilometrów.
  • Niemiecka część gazociągu będzie miała 82 kilometry długości, ponad połowa zostanie wkopana w dno Bałtyku. Taka decyzja zapadła po zastrzeżeniach, które zgłosiła Polska. Istniała bowiem obawa, że zbyt płytkie ułożenie gazociągu utrudni dostęp większych jednostek do polskich portów.

Gudzowaty: przy Nord Stream przegraliśmy z UE, a nie z Rosją.

- Już dziesięć lat temu można było zrobić kroki, które zapobiegłyby stworzeniu przez Rosjan pętli gazowej na Polsce - podkreśla Aleksander Gudzowaty w rozmowie z Money.pl. Biznesmen działający w branży paliwowej krytykuje nieudolność polskich polityków. To właśnie ona - zdaniem szefa Bartimpexu - spowodowała, że w sprawie Gazociągu Północnego nasz kraj znów przegrał. Jednak nie z Rosją, a z UE, która udowodniła, że nie bierze pod uwagę interesów wszystkich członków Unii.

 

Janukowycz: Rosja nie przejmie ukraińskich gazociągów

Janukowycz: Rosja nie przejmie ukraińskich gazociągów

Prezydent Ukrainy Wiktor Janukowycz oświadczył w piątek w wywiadzie udzielonym BBC, że nie pozwoli, aby rosyjski państwowy gigant gazowy Gazprom przejął kontrolę nad siecią gazociągów znajdującą się w jego kraju. »

 

Azersko-tureckie porozumienie gazowe może wzmocnić projekt Nabucco

Azersko-tureckie porozumienie gazowe może wzmocnić projekt Nabucco

Długo oczekiwane porozumienie gazowe pomiędzy Turcją i Azerbejdżanem, które powinno zostać podpisane w ciągu kilku dni, może uwolnić azerskie rezerwy gazowe dla Zachodu i ostatecznie ograniczyć energetyczne uzależnienie Europy od Rosji. »

 

 

 

Pięć tygodni po katastrofie prezydenckiego Tu-154M, przyparty do muru, szef MSWiA Jerzy Miller przyznaje po publikacji "Naszego Dziennika", że polscy oficerowie BOR byli "jednymi z pierwszych", którzy dotarli do miejsca upadku maszyny na lotnisku Siewiernyj. Jakie jeszcze informacje ukrywa przed opinią publiczną rząd?
BOR do końca przy prezydencie

BOR potwierdza: oficerowie Biura Ochrony Rządu rozpoznali i zabezpieczyli ciało prezydenta tuż po katastrofie Tu-154M na lotnisku w Smoleńsku. Byli na miejscu jako "jedni z pierwszych". Wszystko wskazuje na to, że tylko dzięki determinacji tych mężczyzn ciało Lecha Kaczyńskiego nie zostało wywiezione do Moskwy. - Słyszałem od naszych pracowników, którzy tam byli, że dwóch oficerów BOR stało nad ciałem prezydenta i nie pozwalało go nikomu tknąć - mówi w rozmowie z "Naszym Dziennikiem" Andrzej Duda, minister w Kancelarii Prezydenta.
   > Więcej <

 

 BOR ochraniał trzy ciała

Z mjr. Dariuszem Aleksandrowiczem, rzecznikiem prasowym Biura Ochrony Rządu, rozmawia Karolina Goździewska z TV Trwam
   > Więcej <
 ABW nie informowała rodzin, że przeszukuje pokoje ich bliskich

Z Jackiem Światem, mężem śp. Aleksandry Natalli-Świat, która zginęła w tragicznej katastrofie samolotowej pod Smoleńskiem, rozmawia Marek Zygmunt
   > Więcej <
W Smoleńsku stracono już wiele śladów

Z Bogdanem Święczkowskim, byłym szefem Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego i prokuratorem Prokuratury Krajowej w stanie spoczynku, rozmawia Mariusz Bober
   > Więcej <

 

 

MY WYGRZEBALIŚMY SIĘ Z BAGNA KOMUNIZMU

Tusk o naszym euro i pomocy dla Grecji

Tusk o naszym euro i pomocy dla Grecji

Polska wejdzie do strefy euro, gdy będzie do tego gotowa - zapowiedział premier Donald Tusk w opublikowanej w piątek rozmowie z...czytaj dalej »

 

 

 Niepodległość "w ramach"

W 1990 r. Polska została przesunięta z obszaru wpływów Moskwy do obszaru wpływów Berlina. Status naszego państwa w tych relacjach wyznaczyła doktryna "młodszego partnera", na użytek Polaków przekazana przez Jana Nowaka Jeziorańskiego. Dowodził on, że Polska nie jest zdolna do równoczesnej neutralności wobec Niemiec i Rosji (czyli do niepodległego bytu), ponieważ wcześniej czy później te dwie potęgi zmówiłyby się przeciwko nam. To pouczenie zostało w Polsce przyjęte.
   > Więcej <

 

Borusewicz dopuści do debaty?

Senatorowie są zniecierpliwieni brakiem informacji w sprawie śledztwa dotyczącego katastrofy prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem. Oczekują debaty i wyjaśnień rządu w tej sprawie. Zwracają jednak uwagę, że decyzja o uzupełnieniu posiedzenia Senatu o tę ważną kwestię należy do Bogdana Borusewicza, marszałka Senatu.
   > Więcej <

 

 Kto przechowa pamięć o zbrodni ponarskiej?

Kiedy pod koniec czerwca 1941 r. Sowieci uciekali w popłochu z okupowanego Wilna, polska ludność miasta odetchnęła z ulgą. Planowana na następne dni wielka deportacja wilnian na Sybir nie doszła już do skutku.
   > Więcej <

 

Państwo - pierwsza pomoc

"Nasi bracia komuniści", którzy przejęli władzę w Polsce w 1945 roku, nie byli głupcami. Wiedzieli bardzo dobrze o czymś, o czym stopniowo, w miarę jak trwał PRL, zapominały kolejne pokolenia Polaków. Że mianowicie nie są oni żadną legalną władzą. Że są w Polsce elementem wrogim jako formacja całkowicie i bez reszty obca polskiej kulturze i tożsamości chrześcijańskiej. Wiedzieli też, że Polacy, których mentalność i sumienia ukształtowała II Rzeczpospolita, nigdy ich nie zaakceptują.
   > Więcej <

1 komentarz

avatar użytkownika Maryla

1. Plan Sorosa Sachsa Balcerowicza

Maryla

------------------------------------------------------

Stowarzyszenie Blogmedia24.pl