W Akademii Morskiej w Szczecinie powstanie Centrum Symulacyjne Terminalu LNG i Symulatora Ładunkowego Statków do Przewozu Ładunków Ciekłych. Specjaliści w zakresie bezpieczeństwa przewozu gazu płynnego będą mogli być szkoleni w naszym regionie. Będzie to trzeci w Europie tego typu symulator.
Zadaniem Centrum będzie szkolenie załóg statków w zakresie:
- załadunku i rozładunku statków typu LNG,
- operacji włączania i wyłączania statku do magistrali terminalu LNG,
- współdziałania z obsługą terminalu podczas transferu gazu LNG;
oraz szkolenia dla personelu lądowego obsługującego terminal w zakresie:
- technologii transferu LNG na obszarze terminalu,
- współdziałania z załogą statku podczas transferu gazu LNG,
- obsługi technicznej instalacji terminalu LNG,
- ćwiczeń w sytuacjach awaryjnych, zarówno technicznych, jak i eksploatacyjnych,
- ćwiczeń z zakresu bezpieczeństwa w zakresie międzynarodowego systemu ochrony obiektu portowego i statku (International Ship and Port Facility Security Code) na terenie terminalu.
http://wydzial-nawigacyjny.am.szczecin.pl/
Symulator Technologiczny LNG
Symulator technologiczny będzie przeznaczony do szkoleń pracowników obsługi lądowej terminala. Umożliwi nabycie umiejętności i wiedzy w zakresie technicznej eksploatacji urządzeń zainstalowanych w terminalu w części lądowej, w szczególności w zakresie transferu i magazynowania gazu LNG. Dostarczenie tego symulatora dla potrzeb szkoleniowych planuje Polskie LNG.
Symulator Ładunkowy Statków do Przewozu Ładunków Ciekłych ,symulator łączności z konsolą rzeczywistą (GMDSS), Symulator Terminala LNG w Świnoujściu
Symulator do przewozu i za/wyładunku ładunków ciekłych LNG może być zaprojektowany dla wielu wariantów typów statków. Symulator będzie wykorzystany w zajęciach dydaktycznych przewidzianych dla studentów będących w przyszłości: członkami załóg tankowców LNG odpowiedzialnymi za bezpieczne operacje ładunkowe; kadrą zarządzającą w zakresie głównych operacji zachodzących w trakcie transportu produktów LNG, personelem tankowca i oficerami zgodnie z wymaganiami A-V/1 STCW 78/95 w następującym zakresie: ogólny plan tankowca i jego systemów, kontrolowanie systemów tankowca, kontrolowanie systemu balastowego statku, stateczność i kontrola przeciążeń, które mogą się pojawić w kadłubie statku, użycie urządzeń zapobiegających zanieczyszczeniu środowiska naturalnego poprzez wyładunek naturalnych gazów. Oprogramowanie symulatora terminalu lądowego LNG będzie obrazowało rzeczywisty terminal przeładunkowy LNG/LPG w porcie w Świnoujściu. Symulator terminala przeładunku gazów ciekłych będzie przeznaczony do edukacji ekspertów w zakresie obsługi terminala LNG - ekspertów z zakresu za/wyładunku gazu LNG i personelu obsługującego strefę przechowywania. Kluczowym celem zajęć będzie nabycie przez nadzorującego przeładunek oficera ładunkowego i pracowników lądowych następujących umiejętności: zdolność dystrybucji gazu ciekłego na obszarze terminalu, ustalanie przepustowości rurociągów terminalu, zaznajomienie się ze wszystkimi operacjami, jakie zachodzą w sieci rurociągów systemów terminalu, właściwe reagowanie na zmiany technologiczne i pogodowe w oparciu o możliwości techniczne systemów, ocena możliwych konsekwencji działań personelu, jak również zmian w łańcuchu procesu technologicznego.
http://gazownictwo.wnp.pl/w-polsce-bedziemy-ksztalcic-specjalistow-lng,104162_1_0_2.html
SZKOLENIE PRAKTYCZNE pt . JAK PŁONIE LNG
Zapowiedż szkolenia kadry to pierwszy krok do realizacji i dalszej prawidłowej eksploatacji terminala LNG w Świnoujściu.
Kejow
5 komentarzy
1. @kejow
Maryla
------------------------------------------------------
Stowarzyszenie Blogmedia24.pl
2. Maryla
3. @kejow
Maryla
------------------------------------------------------
Stowarzyszenie Blogmedia24.pl
4. Maryla
5. rura a gazport - Sikorski
Maryla
------------------------------------------------------
Stowarzyszenie Blogmedia24.pl