TW Zapalniczka odznaczony. Niewinny Stalin i antyfaszysta Stauffenberg.
Dwóch chętnych do darmowego internetu
Kojarzona z Zygmuntem Solorzem Aero 2 i Milmex Systemy Komputerowe złożyły oferty w przetargu na ogólnopolski bezpłatny internet - czytamy w "Gazecie Wyborczej". »
Rozwój małopolskich uzdrowisk został zahamowany
Sytuacja jest dramatyczna - alarmuje "Dziennik Polski". Jeśli absurdalne przepisy nie zostaną jak najszybciej zmienione, grozi nam całkowity paraliż inwestycyjny - skarżą się włodarze małopolskich gmin uzdrowiskowych. »
Aleksander Grad, chłopak z podzamojskiej wsi, jako minister skarbu pływa dziś między... więcej
Wewiór: MSP czeka do 30 sierpnia na odpowiedź QIA ws. stoczni
Na razie resort skarbu nie ma odpowiedzi od Qatar Investment Authority, czy zaangażuje się w projekt przejęcie praw do zakupu majątku stoczni Gdynia i Szczecin po dotychczasowym inwestorze funduszu Stichting Particulier Fonds Greenrights. "Czekamy... »
Koniec z jazdą za darmo
Rządowe autostrady płatne od lipca 2011. Do budżetu wpłynie ponad 1 mld zł rocznie - czytamy w "Rzeczpospolitej". »
Ministerstwo Zdrowia, wpisując nowe leki na listę refundacyjną, nie wykorzystało okazji,... więcej
- 29 . 08 . 2009 ( 19:13 )
Sawicki: Rolnicy nie mogą liczyć na wysokie ceny zbóżMinister rolnictwa podkreśla, że zbiory w całej Europie były dobre.
"TO TYLKO POBOŻNE ŻYCZENIE"
Polacy chcą przeprosin za napaść
Premier Władimir Putin powinien na Westerplatte przeprosić za 17 września 1939 r. – uważa zdecydowana większość Polaków,...czytaj dalej »
MSZ "absolutnie oburzone" rosyjską publikacją
"SŁUŻBA WYWIADU ROSJI NIE JEST DLA NAS PARTNEREM"
|
Jest odpowiedź polskiego MSZ na publikację rosyjskiego wywiadu, który stwierdził, że Józef Beck był niemieckim agentem. - Trudno...czytaj dalej
»
TARCZY NIE BĘDZIE? STANOWISKO OBAMY POZNAMY WE WRZEŚNIU
Europa Wschodnia "boi się o bezpieczeństwo"
W 2009 roku zbankrutowały jak dotąd 84 amerykańskie banki
W piątek trzy kolejne amerykańskie banki ogłosiły upadłość, co oznacza, że jak dotąd w tym roku zbankrutowało ich 84. Branża nadal ma problemy z pogarszającą się jakością swoich portfeli kredytowych. »
Finlandia gotowa zgodzić się na Nord Stream
Finlandia jest gotowa zezwolić na budowę rosyjsko-niemieckiego gazociągu Nord Stream, który ma przechodzić przez jej strefę ekonomiczną - podała w piątek fińska państwowa sieć radiowo-telewizyjna YLE. »
Katyń, gaz, wizy i transport. Tusk ma listę tematów 1 września premier spotka się z szefem rosyjskiego rządu.
Najder wśród laureatów nagrody Trójkąta Weimarskiego
Profesor Zdzisław Najder odebrał w sobotę nagrodę imienia Adama Mickiewicza przyznawaną przez Komitet Trójkąta Weimarskiego oraz miasto Weimar. Tam też odbyła się uroczystość wręczenia nagrody. »
[1] Zdzisław Najder, z którym Kijowski współpracował w redakcji „Twórczości” oraz współtworzył Polskie Porozumienie Niepodległościowe. TW „Zapalniczka” (ur. 1930), ujawniony 14 czerwca 1992 roku przez prezydenta Lecha Wałęsę w ramach walki przeciwko rządowi premiera Jana Olszewskiego i ośmieszony przez Jerzego Urbana, przyznał się do swego kryptonimu.[2] Zbigniew Herbert.
Przyjdzie taki dzień, gdy nowy Ribbentrop z nowym Mołotowem zawiążą nowe Święte Przymierze
Grymas Seniora ... współpracował w redakcji „Twórczości” oraz współtworzył Polskie Porozumienie Niepodległościowe. TW „Zapalniczka” (ur. 1930), ujawniony 14 czerwca 1992 roku przez prezydenta ...
http://www.rp.pl/artykul/75225.html
Andrzej T. Kijowski
TW "ZAPALNICZKA" – ZDZISŁAW NAJDER | ABCNET - odtrutka na
Polsko-polska wojna o krzyż nad Westerplatte
Ci którzy przeżyli heroiczną obronę Westerplatte po wojnie musieli walczyć o zachowanie prawdy historycznej o poległych kolegach (© Archiwum Dziennika Bałtyckiego)
Obrona Westerplatte nie zakończyła się we wrześniu 1939 roku. Toczyła się dalej, przez sześć dziesięcioleci - o pamięć o bohaterskich obrońcach półwyspu, których komuniści chcieli wymazać z historii. I o krzyż, który wyrwali znad ich mogił, aby zastąpić go sowieckim tankiem. O tym, jak walka o symbole omal nie zakończyła się ponownym rozlewem polskiej krwi i o niezłomności zwyczjnych ludzi - pisze Barbara Szczepuła
Tajemniczy list do rosyjskiego wywiadu
Im bliżej 70. rocznicy rozpętania II wojny światowej, tymwięcej »
Merkel wdzięczna Tuskowi za zaproszenie
Niemcy nie uciekają od odpowiedzialności za wojnę. "1więcej »KOMUNIZM – PATRON NAZIZMU
29-08-2009
70. rocznica wybuchu II wojny światowejUpomnijmy się o historyczną prawdę
Media światowe, jeśli zwrócą uwagę na gdańskie obchody rocznicy 1 września, odnotują przede wszystkim słowa Putina, nie Tuska. To Putin nada medialny ton obchodom - pisze historyk
Jednego dnia telewizja rosyjska emituje film („Sekrety tajnych protokołów"), z którego wynika, że Polska była pierwszym sojusznikiem Hitlera, a biedny Stalin musiał się w sierpniu i wrześniu 1939 roku bronić przed tym sojuszem. Następnego dnia słyszymy, że na 1 września Służba Wywiadu Zagranicznego Federacji Rosyjskiej opublikuje zbiór dokumentów pt. „Sekrety polskiej polityki zagranicznej. 1935 – 1945". Tu, zapewne, okaże się, że Polska była sojusznikiem Hitlera aż do 1945 roku.
Czy warto reagować na te informacje? Czy odpowiadać w ogóle na zaczepki rosyjskiej propagandy historycznej? Premier Donald Tusk uniósł się honorem i stwierdził, że nie warto.
Czas kłamstwa
W pewnym sensie ma rację. Z Rosją Putina nie warto wdawać się w historyczne polemiki. Jak powiedział kiedyś Andriej Sacharow, jest w Rosji czas mówienia prawdy i jest czas kłamstwa. Niestety, co najmniej od dziesięciu, a może nawet od 15 lat trwa w Rosji czas kłamstwa. Podporządkowana zamówieniu państwowemu propaganda historyczna, której służy coraz większa część świata akademickiego w Rosji, a także niemal sto procent mediów elektronicznych, tłoczy kłamstwa konsekwentnie i bezwzględnie. Bezwzględnie dla faktów, takich m.in. jak rzeczywistość nazistowsko sowieckiego sojuszu z lat 1939 – 1941, jak rzeczywistość milionów ofiar tego sojuszu.
Niewinny Stalin i antyfaszysta Stauffenberg |
1 września przypada 70. rocznica wybuchu II wojny światowej, jednego z najtragiczniejszych wydarzeń w dziejach ludzkości. Jednak atak Niemiec na Polskę, rozpoczynający wojnę, poprzedziło podpisanie 23 sierpnia 1939 r. tajnego paktu Ribbentrop - Mołotow, na mocy którego Stalin stał się najlepszym sojusznikiem Hitlera. Armia Czerwona 17 września współuczestniczyła w agresji i zajęła ponad połowę terytorium II Rzeczypospolitej. Został dokonany tak zwany IV rozbiór Polski. Charakterystyczna była wypowiedź ówczesnego sowieckiego ministra spraw zagranicznych, który po upadku Polski bezceremonialnie stwierdził, że wreszcie ten "pokraczny bękart traktatu wersalskiego przestał istnieć". Jak te dramatyczne wydarzenia sprzed 70 lat kształtują dzisiejszą politykę historyczną wobec Polski dwóch naszych największych sąsiadów? |
||
> Więcej < |
Polacy wciąż ufają Platformie
Głosowałoby na nią 53 proc. ankietowanych przez PBS DGA. »
- Maryla - blog
- Zaloguj się, by odpowiadać
2 komentarze
1. Solorz i "darmowy" internet.
2. zgadza się Box :)