120 (126) lat modlitwy papieża Leona XIII do św. Michała Archanioła

avatar użytkownika intix

 

 

 

 

Święty Michale Archaniele, broń nas w walce. Przeciw niegodziwości i zasadzkom zlego ducha bądź nam obroną. Niech mu rozkaże Bóg, pokornie prosimy, a Ty, Książę wojska niebieskiego, szatana i inne duchy źle, które na zgubę dusz krążą po świecie, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

 

Za pontyfikatu papieża Leona XIII (1878-1903) masoneria nasiliła swoją działalność i przystąpiła do mocnego ataku na Kościół katolicki. Dlatego Leon XIII wydał encyklikę Humanumgenus, 20 kwietnia 1884 r., w której ukazał główne założenia masonerii, jej strukturę, metody działania, zagrożenia, jakie stwarza, i sposoby jej przeciwdziałania.
 
Dwa lata później Papież Leon XIII napisał specjalną modlitwę (inwokację) do św. Michała Archanioła pod wpływem przerażającego widzenia demonów, które gromadziły się nad Wiecznym Miastem, aby je osaczyć. Nie znamy jednak dokładnie szczegółów tego widzenia. Jest pewne, że Papież napisał tę modlitwę i 29 lipca 1886 r., polecił Sekretarzowi Kongregacji Obrzędów rozesłać ją do wszystkich Ordynariuszy świata, aby kapłani odmawiali ją wraz z wiernymi, klęcząc, po każdej tzw. Mszy św, cichej, tzn. nie śpiewanej. Inwokację do św. Michała Archanioła poprzedzały modlitwy do Matki Bożej (por. Decreta Liturgica, 1886, f. 44A, Archiwum Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych, Ex Archiwum Kongregacji Obrzędów).
Dnia 29 lipca 2006 r. przypada więc 120. rocznica powstania tej modlitwy.
 
Giuseppe Ferrari, we włoskim miesięczniku Mądre di Dio [Matka Boża] (n. 2, luty, 1984, s. 4), w artykule pt. La visione diabolica di Leone XIII (Widzenie diabelskie Leona XIII), przytacza fragment artykułu o. Domenico Pechenino, zamieszczonego w czasopiśmie o niewątpliwej powadze Ephemerides Liturgicae (rok 1955, ss. 58-59), w którym wspomina o widzeniu, jakie miał Leon XIII. Pisze tam: Nie pamiętam dokładnie roku. Pewnego rana wielki papież Leon XIII odprawił swoją Mszę św, i uczestniczył w drugiej, w ramach dziękczynienia, jak to miał zwyczaj czynić. W pewnej chwili zobaczono, że energicznie podniósł on głowę, potem utkwił mocno wzrok w czymś nad głową celebransa. Patrzył nieruchomo, bez poruszania powiekami, ale z uczuciem strachu i zdziwienia, zmieniając kolor i rysy twarzy. Coś niezwyklego, wielkiego, dzialo się w nim... Wreszcie, jakby wracając do siebie, czyniąc lekki, ale energiczny ruch ręką, wstał. Udał się do swojej Biblioteki Prywatnej. Jego najbliżsi współpracownicy udali się za nim z pośpiechem i niepokojem. Zapytali go delikatnie: „Czy Ojciec Święty nie czuje się dobrze? Czy potrzebuje czegoś?" Odpowiedział: „Nic, nic", i zamknął się w pokoju. Po upływie pół godziny kazał wezwać Sekretarza Kongregacji Obrzędów, wręczył mu kartkę papieru, i polecil mu wydrukować napisany na niej tekst i rozeslać go do wszystkich Ordynariuszy świata. Co ta kartka zawierała? - Modlitwę, którą odmawiamy po Mszy św, wspólnie z wiernymi, z prośbą do Maryi i żarliwym wezwaniem do „Księcia wojsk niebieskich", prosząc Boga, aby „strącil szatana do pieklą"(Co więcej, zarządził, aby odmawiano tę modlitwę, klęcząc).
 
O widzeniu papieża Leona XIII i jego modlitwie wspomniał też kard. Nasalli Rocca w swoim Liście Pasterskim na Wielki Post (Bologna 1946). Kardynał pisał: Leon XIII osobiście napisał tę modlitwę,,. Słowa: „które krążą po świecie" (złe duchy) mają wyjaśnienie historyczne, które wiele razy powtarzał mi sekretarz osobisty Papieża, ks, prałat Rinałdo Angeli. Leon XIII mial naprawdę widzenie złych duchów, które gromadziły się nad Wiecznym Miastem (Rzymem); z tego jego doświadczenia pochodzi modlitwa, którą chciał, aby byla odmawiana w całym Kościele, Tę modlitwę sam Papież odmawia! głosem drżącym i mocnym: słyszałem go wiele razy w bazylice watykańskiej. Nie tylko tę modlitwę napisał, ale napisał także, własnoręcznie, specjalny egzorcyzm,
 
Sobór Watykański II, dokonując reformy liturgicznej, zniósł modlitwy wprowadzone przez papieża Leona XIII, odmawiane bezpośrednio po Mszy św. cichej.
 
Od kilkunastu lat, za zgodą władz kościelnych, modlitwa do św. Michała jest odmawiana po Mszy św. w Zgromadzeniu św. Michała Archanioła i w parafiach przez niego prowadzonych.
 
Szatan nadal podstępnie działa we współczesnym świecie. W Polsce ciągle, niestety - pisze ks. prof. Czesław Bartnik - nasilają się ataki na prawowierny Kościół, na etykę ewangeliczną i ogólnoludzką... Niewątpliwie w ogóle „diabel wstępuje w serca wielu" (por. J 13, 27; Nasz Dziennik, 15-17 kwietnia 2006, s. 15). Ks. arcybiskup Angelo Comastri, autor tekstu Drogi Krzyżowej w 2006 r., której przewodniczył Benedykt XVI w Koloseum, napisał: Zagubiliśmy sens grzechu. Dziś przez oszukańczą propagandę szerzy się głupia apologia zła, absurdalny kult szatana, szalone pragnienie łamania zasad, klamli-wa i pusta wolność, która wynosi kaprys, wadę i egoizm, ukazując je jako zdobycze cywilizacji (stacja III). Wydaje się, że mamy do czynienia z diaboliczną pychą, która zamierza zmieść rodzinę (stacja VII).
 
Odmawiajmy codziennie modlitwę do św. Michała Archanioła w intencji Ojca Świętego i Kościoła Świętego, w intencji rodzin, dzieci i młodzieży,
 
Do walki ze złem, pod sztandarem św. Michała Archanioła zachęcał gorąco błogosławiony ks. Bronisław Markiewicz, pisząc: Stójmy przy św. Michale, dzierżącym zwycięską ręką chorągiew Krzyża Chrystusowego, i pamiętajmy, że pod tą chorągwią, idąc naprzód i walcząc, pokonamy szczęśliwie wszystkie zasadzki i napaści złego ducha...
(por. Powściągliwość i Praca, wrzesień 1902).
 
(Ks. Edward Data CSMA)
 
* * *
 
Ex audientia Sanctissimi 29 Julii 1886.
 
Sanctissimus Dominus Noster Leo Papa XIII retroscriptis Preces et Invocationem mihi infrascripto Sacrum Ritum Congregationis Secre-tario tradidit, praecipiens ut eae deinceps e ąuolibet sacerdote post privatae Missae celebrationem re-citantur: suppressis alius huiusmo-di Precibus quae hactenus recitatae fuerunt. Ouam Suam voluntatem Beatissimus Pater mihi ipsi patefa-cere dignatus est in audientia ut supra, diei 29 Julii 1886.
 
= Laurentius Salvati S.R.C. Secretarius
 
* * *

Z audiencji u Ojca Świętego 29 lipca 1886.
 
Ojciec Święty Leon XIII wyżej wymienione modlitwy i wezwanie (inwokację) przekazał mnie, niżej podpisanemu Sekretarzowi Kongregacji Obrzędów, polecając, aby ją odmawiali wszędzie kapłani bezpośrednio po odprawionej Mszy św. prywatnej (cichej): znosi się inne tego rodzaju modlitwy, które dotąd były odmawiane. Tę swoją wolę Ojciec Święty osobiście zechciał objawić mi na audiencji, jak wyżej, dnia 29 lipca 1886.
 
=Laurentius Salvati S.R.C. Sekretarz
 
* * *

Modlitwy Leona XIII
 
do odmawiania na klęczkach we wszystkich Kościołach na świecie po Mszy św. cichej kapłan wraz z wiernymi odmawia trzy: Zdrowaś, Maryjo, a następnie:
 
Witaj, Królowo, Matko miłosierdzia, życie słodyczy i nadziejo nasza, witaj! Do Ciebie wołamy, wygnańcy, synowie Ewy. Do Ciebie wzdychamy, jęcząc i płacząc na tym łez padole. Przeto, Orędowniczko nasza, Twoje miłosierne oczy na nas zwróć. A Jezusa, błogosławiony owoc żywota Twojego, po tym wygnaniu nam okaż. O łaskawa, o litościwa, o słodka Panno Maryjo.
 
K. Módl się za nami, święta Boża Rodzicielko.
W. Abyśmy się stali godnymi obietnic Pana Chrystusowych.
 
Módlmy się:
Boże, Ucieczko nasza i Mocy, wejrzyj łaskawie na lud do Ciebie wołający, i za wstawiennictwem chwalebnej i Niepokalanej Panny, Bogarodzicy Maryi, z błogosławionym Józefem, Jej Oblubieńcem, i błogosławionymi Apostołami Piotrem i Pawłem i wszystkimi Świętymi - racz miłościwie i łaskawie wysłuchać modlitw, które zanosimy do Ciebie o nawrócenie grzeszników, o wolność i o podwyższenie Świętej Matki, Kościoła. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.
 
Dodaje się inwokacje:
Święty Michale Archaniele, broń nas w walce. Przeciw niegodziwościi zasadzkom złego ducha bądź nam obroną. Niech mu rozkaże Bóg, pokornie prosimy, a Ty, Książę wojska niebieskiego, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz krążą po świecie, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.
 
(Ks. Edward Data CSMA)
 
*   *   *
 

 
 
 
 
.

 

Etykietowanie:

45 komentarzy

avatar użytkownika intix

1. Koronka uwielbienia Boga ze św. Michałem Archaniołem i Chórami A




Boże, wejrzyj ku wspomożeniu memu.
   Panie, pośpiesz ku ratunkowi memu.


Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu
   Jak była na początku, teraz i zawsze i na wieki wieków. Amen.


Hołd należny złóżmy Panu, Królowi Aniołów.



  1. Ze Świętym Michałem Archaniołem i Chórem Serafinów
    Uwielbiamy Cię, Boże! (3 razy)
    Święty Michale Archaniele, zwiastunie Bożej chwały,
    módl się za nami do Syna Bożego.
    Hołd należny złóżmy Panu,
    Królowi Aniołów.

  2. Ze Świętym Michałem Archaniołem i Chórem Cherubinów
    Uwielbiamy Cię, Boże! (3 razy)
    Święty Michale Archaniele, zwiastunie Bożej chwały,
    módl się za nami do Syna Bożego.
    Hołd należny złóżmy Panu,
    Królowi Aniołów.

  3. Ze Świętym Michałem Archaniołem i Chórem Tronów
    Uwielbiamy Cię, Boże! (3 razy)
    Święty Michale Archaniele, zwiastunie Bożej chwały,
    módl się za nami do Syna Bożego.
    Hołd należny złóżmy Panu,
    Królowi Aniołów.

  4. Ze Świętym Michałem Archaniołem i Chórem Panowań
    Uwielbiamy Cię, Boże! (3 razy)
    Święty Michale Archaniele, zwiastunie Bożej chwały,
    módl się za nami do Syna Bożego.
    Hołd należny złóżmy Panu,
    Królowi Aniołów.

  5. Ze Świętym Michałem Archaniołem i Chórem Mocarstw
    Uwielbiamy Cię, Boże! (3 razy)
    Święty Michale Archaniele, zwiastunie Bożej chwały,
    módl się za nami do Syna Bożego.
    Hołd należny złóżmy Panu,
    Królowi Aniołów.

  6. Ze Świętym Michałem Archaniołem i Chórem Potęg
    Uwielbiamy Cię, Boże! (3 razy)
    Święty Michale Archaniele, zwiastunie Bożej chwały,
    módl się za nami do Syna Bożego.
    Hołd należny złóżmy Panu,
    Królowi Aniołów.

  7. Ze Świętym Michałem Archaniołem i Chórem Księstw
    Uwielbiamy Cię, Boże! (3 razy)
    Święty Michale Archaniele, zwiastunie Bożej chwały,
    módl się za nami do Syna Bożego.
    Hołd należny złóżmy Panu,
    Królowi Aniołów.

  8. Ze Świętym Michałem Archaniołem i Chórem Archaniołów
    Uwielbiamy Cię, Boże! (3 razy)
    Święty Michale Archaniele, zwiastunie Bożej chwały,
    módl się za nami do Syna Bożego.
    Hołd należny złóżmy Panu,
    Królowi Aniołów.

  9. Ze Świętym Michałem Archaniołem i Chórem Aniołów
    Uwielbiamy Cię, Boże! (3 razy)
    Święty Michale Archaniele, zwiastunie Bożej chwały,
    módl się za nami do Syna Bożego.
    Hołd należny złóżmy Panu,
    Królowi Aniołów.

Ze Świętym Michałem Archaniołem
   Uwielbiamy Cię, Panie, na wszystkich ołtarzach świata.


Ze Świętym Gabrielem Archaniołem
   Dziękujemy Ci, Boże, za dzieło Wcielenia.


Ze Świętym Rafałem Archaniołem
   Prosimy za ludem pielgrzymującym do Królestwa Niebieskiego.


Ze swoim Aniołem Stróżem
   Przepraszamy Cię, Boże, za nasze grzechy.


Aniołowie, Archaniołowie, Trony i Zwierzchności, Księstwa i Potęgi, Moce Niebieskie, Cherubini i Serafini
   Błogosławcie Pana na wieki. Amen.

avatar użytkownika intix

4. Objawienie się Św. Michała Archanioła s. Filomenie.

Pozwolę sobie skopiować, wydobędę spod podanego powyżej w komentarzu adresu:

Kilka lat przed wstąpieniem Papieża  Leona XIII na Stolicę Apostolską żyła w San Colombo na terenie Hiszpanii klaryska, siostra Filomena.
Ta zakonnica, która potem zmarła w opinii świętości (1868 r.), w gorących modlitwach zapytywała Boga, co należy czynić, aby zapewnić Tryumf Kościoła. Objawił się jej wtedy Św. Michał Archanioł i rzekł trzy razy: „Rozgłaszaj moją wielkość.” Świątobliwa Filomena uświadomiła sobie wtedy niezmierną potęgę i władzę tego Archanioła. Zrozumiała, że spośród duchów  nie­bieskich jest najdoskonalszym i w miłości najwięcej podobnym do samego Pana; że swoich czcicieli szczególną otacza opieką w życiu, przy śmierci i po zgonie; że dla wsparcia Kościoła i naszej wiary należy wzywać przede wszystkim Jego pomocy. Zaczęły się bowiem czasy ostateczne. I dlatego Papież Leon XIII, natchniony przez Ducha Świętego, rozbudził nabożeństwo do Św. Michała Archanioła, aby ludzie zwrócili swe myśli i serca ku temu Wodzowi Wojsk Niebieskich, aby pokonać moce piekła w ostatecznym boju.

Odtąd siostra Filomena z polecenia spowiednika nie tylko sama stała się czcicielką, Św. Michała Archanioła, ale także zachęcała karmelitanki i inne zakony do ustawicznego wzywania Jego pomocy.

 

Wkrótce potem miała drugie widzenie, które sama tak opisała:

„Ujrzałam Najświętsze Serce Pana Jezusa, napełnione miłością do ludzi, idące przez drogi świata. Utrudzone słaniało się na prawo i lewo, doznając ran z powodu przydrożnych cierni. Z poranionego Serca spływała Krew, użyźniając ziemię. Kiedy to Serce przeszyte na wylot wydało z siebie łaskę i miłość, zbliżyły się do Niego dwie gwiazdy, aby Je podtrzymać. Zrozumiałam, że przecudna gwiazda od prawej strony, czyli od strony boleści, była to Matka Najświętsza Niepokalana. Drugą gwiazdą, równie wspaniałą i jasną od strony miłości, był Św. Michał Archanioł. Najświętsze Serce zmieniło się także w gwiazdę, a jej promienie w języki. Chrystus Pan mówił do Matki: „Fiat, fiat”, „niechaj się stanie to, o co prosisz". Maryja mówiła do Anioła: „Va, va,”, „leć, leć, roznoś to, co Syn mi daje", Św.Michał odpowiadał: „Któż jak Bóg”. W trójkącie gwiazd widziałam obraz Opatrzności, w troistości Osób jednolitość woli. Bo zarówno Maryja chciała wyprosić, jak Chrystus udzielić, a  Św. Michał rozdać. Te trzy wole były ze sobą zjednoczone, ta sama miłość łączyła je. 

Zrozumiałam, że wszystkie łaski dla uratowania Kościoła wyjedna Niepokalana, której stopa zetrze głowę węża, ale że te wszystkie łaski rozniesie jeden tylko Św. Michał ! Więc wzywajcie, wzywajcie tego niezwykle potężnego Hetmana, bo za częły się ostateczne czasy!"


 

Wszyscy szukają szczęścia, a przecież niewielu je osiąga, gdyż idą przez życie sami, bez doświadczonych przewodników, zadufani we własne siły i w swój rozum. Dlatego często stają się łupem złych duchów.      

Św. Michał Archanioł objawiając się świątobliwej siostrze Filomenie, klarysce, powiedział: „Szczęśliwy naród, szczęśliwe miasto, szczęśliwa rodzina, szczęśliwy człowiek, który mnie się poświęca – ci bowiem nie zginą”.  

[ z zapisków bł. Bronisława Markiewicza ,który miał szczególne nabożeństwo do św. Michała Archanioła i Anioła Stróża Polski. Beatyfikacja tego sługi Bożego nastąpiła 19.06.2005r.w Warszawie ].  

 

*PS. W 1987 r. papież Jan Paweł II przybył do sławnego  sanktuarium Św. Michała Archanioła na Górę Gargano w Italii, aby prosić go o pomoc i opiekę dla Kościoła Św. Oto niektóre fragmenty z przemówienia:  

„Przybyłem uczcić Świętego Michała Archanioła i prosić teraz, kiedy jest tak trudno dawać autentyczne świadectwo chrześcijańskie bez kompromisów i bez ustępstw. Liczni święci przybywali tutaj, aby zaczerpnąć siły i pokrzepienia... Jest prawdą, «bramy piekielne go nie przemogą» (chodzi tutaj o Kościół Św. - przyp. red.), według zapewnienia Pana (Mat.16,18), ale to nie znaczy, że jesteśmy wolni od prób i od walki przeciw zasadzkom złego. W tej walce Archanioł Michał stoi u boku Kościoła, aby go bronić przed wszystkimi podłościami świata, aby pomóc wierzącym odeprzeć demona, który «jak lew ryczący krąży szukając  kogo  pożreć». (1 P 5,8). Ta walka z demonem, który jest przeciwieństwem postaci Św. Michała Archanioła, jest aktualna również dzisiaj, ponieważ demon wciąż jest żywy i działa w świecie. Istotne zło, które jest w nim, nieład, który się spotyka w społeczności, niespoistość człowieka, rozłam wewnętrzny, którego staje się ofiarą, jest nie tylko konsekwencją grzechu pierworodnego, ale również skutkiem natrętnego i ukrytego działania szatana.

 


On (2 Kor. 4, 4] o ile się objawia jako sprytny uwodziciel, który umie wcisnąć się do naszego działania, aby wprowadzić odchylenia na tyle szkodliwe, na ile pozornie zgodne z pragnieniami i naszego instynktu... Do tej walki wzywa nas postać Świętego Michała Archanioła, któremu Kościół tak na Wschodzie, jak i na Zachodzie nigdy nie przestał składać  specjalnej czci...  

Wszyscy pamiętamy modlitwę, którą przed laty recytowało się na końcu Mszy Św.: «Św. Michale Archaniele wspomagaj nas w walce...» Za chwilę powtórzę ją w imieniu całego Kościoła".     

 

I znowu 24 kwietnia 1994 r.  Jan Paweł II w medytacji południowej, zachęcał do odmawiania tej modlitwy:

Chociaż w obecnej sytuacji nie odmawia się już tej modlitwy pod koniec celebracji eucharystycznej, zapraszam was wszystkich, abyście jej nie zapomnieli, abyście ją odmawiali, aby otrzymać pomoc w walce przeciw  siłom ciemności i przeciw duchowi  tego  świata”.

***
Przepraszam za literówki w komentarzach, jak również za jakość komentarzy...
Zły chyba jest bardzo zły... i trochę mi miesza...

avatar użytkownika intix

5. Hołd św. Michałowi Archaniołowi


w 1510 rocznicę Jego objawienia na Górze Gargano
– 492-2002


W 2002 r. obchodzi(liś)my 1510 rocznicę uka­zania się wielkiego Archanioła św. Michała na Monte Gargano we Włoszech. Oto historia tego objawienia zaczerpnięta z książki opisującej różne objawienia wielkiego Archanioła w świecie na przestrzeni wieków.
Święty Michał na Monte Gargano w 492 r.


Objawienie to pokazało wszystkim, że wsparcie św. Michała dla Kościoła nigdy nie ustanie. Kościół szczególnie potrzebował wsparcia w owym czasie, kiedy to barbarzyńcy napadali na kraj papiestwa. Po to, żeby utrzymać Italię św. Michał ukazał się na górze, na wybrzeżach Adriatyku, zwrócony twarzą na Wschód, który był potem świadkiem narodzin różnych herezji i gdzie Kościół miał odczuwać przez długi czas zagrożenie ze strony barbarzyńców. <?XML:NAMESPACE PREFIX = O />

Było to w roku 492. Trzoda bogacza z Siponto pasła się na stokach Góry Gargano. Pewnego dnia zauważył on, że jeden z jego wołów zniknął. Wraz ze swoimi sługami udał się na poszukiwania i znalazł go na wierzchołku góry przy wejściu do groty, której nikt nigdy przedtem nie odwiedzał i napinając łuk wystrzelił strzałę w jego stronę. Lecz zamiast osiągnąć swój cel, strzała odwróciła się i pomknęła w kierunku bogacza, raniąc go. Wieść o tym cudzie szybko rozniosła się po miasteczku. Skonsultowano się z miejscowym biskupem, ludzie zaczęli się modlić, a po trzech dniach postu Anioł ukazał się biskupowi:


"Jestem Michałem Archaniołem", powiedział. "Wybrałem to miejsce, żeby było czczone. Będę na zawsze jego obrońcą i opiekunem." Kilka dni później przybyły w pobliże wrogie oddziały i zagroziły Siponto. Ludzie zaczęli się modlić do św. Michała. I kiedy nadszedł czas bitwy rozległ się nagle huk pioruna. Góra zatrzęsła się od drgań, jej szczyt pokrył się czarnymi chmurami, a płomienie ognia pozabijały wrogów. Mieszkańcy Siponto natychmiast podziękowali swojemu niebiańskiemu obrońcy.


Gdy niektórzy zastanawiali się, czy święte miejsce w grocie powinno być konsekrowane Anioł ukazał się biskupowi powtórnie:


"Ten, kto zbudował sanktuarium poświęcił je Osobiście", powiedział. "Powinniście dostrzec znaki tego cudownego poświęcenia."


Ludzie zgromadzili się w grocie i znaleźli tam ołtarz pokryty czerwonym woalem i ludzkie ślady na marmurowej posadzce. Kościół obchodzi rocznicę tego objawienia 8 maja.
***
Więcej  >>> TU

avatar użytkownika Michał St. de Zieleśkiewicz

7. Do Pani Intix,

Szanowna Pani Joanno,

Ach jak pięknie.
Nie mogę więcej pisać, bo sam jestem michał, tyle , że grzesznik a nie ten co komunikowi niebieskiemu przewodzi.

Ukłony

Michał Stanisław de Zieleśkiewicz

avatar użytkownika intix

8. Szanowny Panie Michale

:)Panie Michale...
Wszyscy... w mniejszym, bądź większym stopniu, jesteśmy grzesznikami... :(
Ale trzeba nam tak żyć, aby czyhające na nas zło... i chęć, bądź słabość do czynienia grzechu, od siebie oddalić...
Trzeba się o to modlić...
Aby móc zawsze Złu - NIE! powiedzieć... aby móc zawsze zło rozpoznać...
Trzeba też prosić  Św. Michała Archanioła, aby pomógł nam pokonać... kuszącego nas szatana...
Ma Pan rację... Święty Michał  Archanioł... niejeden raz, pięknie... wręcz w cudowny sposób TEGO dokonał...
Módlmy się więc, kto wierzy...
Bo głównie w tym celu ta notka powstała... zachętą być miała...
Abyśmy w obecnej, potężnej walce Dobra ze Złem, Zła z Dobrem.... prosili o pomoc Św. Archanioła Michała...


Dziękuję ...
Pozdrawiam serdecznie

avatar użytkownika intix

9. Św. Michał Archanioł



Któż, jak Bóg!

     Pismo święte Starego Testamentu mówi o Archaniele Michale jako jednym z najpotężniejszych duchów niebieskich, Wodzu Izraela, który towarzyszy temu ludowi w jego dziejach (Dn 10,13.21; 12,1). Jeszcze więcej o nim mówią starotestamentalne księgi apokryficzne (Księga Henocha, Apokalipsa Barucha, Apokalipsa Mojżesza). Michał w tych księgach występuje jako osoba pierwsza po Bogu. Jest Archaniołem, jednym z czterech najpotężniejszych duchów, księciem aniołów, obdarzonym szczególnym zaufaniem przez Boga i kluczami do nieba. On składa ofiarę na niebieskim ołtarzu Świętego Świętych; jest aniołem sprawiedliwości i sądu, aniołem łaski i zmiłowania, aniołem miłosierdzia Bożego. On wstawia się za Izraelitami, jest ich aniołem.

     W Liście św. Judy Apostoła pojawia się jako walczący z szatanem o ciało Mojżesza. W Apokalipsie św. Jana Apostoła ukazany jest jako stojący na czele hufców niebieskich walczących zwycięsko z szatanem i jego zwolennikami.

     We wczesnochrześcijańskim piśmiennictwie (Tertulian, Orygenes, Hermas, Didymus) uchodzi za Księcia Aniołów; Archanioła, któremu Bóg powierza zadania wymagające szczególnej siły. On wstawia się za ludźmi przed Bogiem; jest aniołem Ludu chrześcijańskiego; On stoi u wezgłowia umierających a potem towarzyszy im w drodze do wieczności.

     Z tymi właśnie funkcjami złączył się, poczynając od XII wieku jego patronat nad kaplicami cmentarnymi.

     W ikonografii przedstawiano go także z wagą w ręku, do odmierzania dobrych uczynków. Już od wczesnych wieków chrześcijaństwa uważany jest za wodza a zarazem pogromiciela zbuntowanych aniołów; tak też przedstawia go najczęściej malarstwo w sztuce ikonograficznej.

     KULT świętego Michała Archanioła istniał już w starożytności chrześcijańskiej; świadczy o tym wiele dowodów liturgicznych. Znacznie później pojawił się kult oddawany na Górze Gargano koło Siponte w południowej Italii, gdzie miał się. zjawić św. Michał Archanioł. Cześć ta miała początkowo charakter lokalny, później jednak została rozszerzona na cały Kościół - w dniu 8 maja. Z czasem Jego imię. weszło do liturgii mszalnej, przy poświęceniu kadzidła i w liturgii pogrzebowej.

     Święty Michał Archanioł ukazał się także za czasów św. Grzegorza Wielkiego, papieża, w Rzymie podczas procesji przebłagalnej odprawianej na zamku zwanym odtąd Zamkiem Świętego Anioła, i włożył miecz do pochwy na znak, że Bóg odwróci srożący się gniew od ludu rzymskiego. Odtąd dżuma ustała.

     Oprócz tego znanych jest jeszcze kilka innych sanktuariów św. Michała w Kościele.

     Kościół Rzymski czcił św. Michała zawsze dnia 29 września. W czasie ostatniej reformy Kalendarza Rzymskiego, w tym dniu dołączył Kościół także do czci liturgicznej świętych archaniołów Rafała i Gabriela.

     Święty Michał Archanioł czczony jest jako Patron i protektor Kościoła świętego; zwycięski obrońca w walce z szatanem, z jego pokusami i mocami piekielnymi. Kościół Wschodni czci go także jako patrona chorych.

     Święty Michał Archanioł jest patronem Austrii i Niemiec, a w Polsce patronem Małopolski i diecezji łomżyńskiej.

     Sługa Boży ks. Bronisław Markiewicz pod Jego imieniem założył dwa zgromadzenia zakonne: męski i żeński, którym zlecił wychowanie młodzieży, zwłaszcza opuszczonej i sierot (Księża Michalici i Siostry Michalitki).

     IMIĘ - W Polsce pod jego imieniem wybudowano ponad 300 kościołów; Jego imię nosili polscy królowie, biskupi, szlachta i lud. Do ostatnich lat było to imię powszechnie używane. Dzisiaj ponownie imię św. Michała nadaje się coraz cząściej na chrzcie świętym. Od tego imienia wzięło swoją nazwę aż 222 miejscowości w naszej Ojczyźnie.

     Kościół ponad 20 osobom tego imienia przyznał chwałę świętych lub błogosławionych, między innymi: Michał de Sanctis (1590-1625), Michał Garicoits (1797-1863), Michał Ghebre (1791-1855) misjonarz, Michał Rua (1837-1910), Michał Franciszek Cordero (1865-1910), Michał Pro (1891-1927).

ks. Michał Chorzępa

avatar użytkownika intix

10. Godzinki ku czci Świętego Michała Archanioła

NA JUTRZNIĘ (Jutrznia (łac. Matutinum) do zmawiania o świcie, przy brzasku jutrzenki)

Zacznijmy społem chwalić - Księcia Niebieskiego - Michała Archanioła, - Patrona naszego.
Przybądź nam, miłościwy - Boże, ku pomocy - i wyrwij nas z potężnych - nieprzyjaciół mocy.
Chwała Ojcu i Synowi, - Jego przedwiecznemu - i równemu Im w bóstwie - Duchowi Świętemu.
Jak było na początku, - tak zawsze i ninie, - niech Bóg w Trójcy jedyny - na wiek wieków słynie.

Hymn
Witaj Duchu potężny, - święty Archaniele, - któryś pogromił rokosz - złych aniołów śmiele:
"Któż jak Bóg" hasłem swoim - na nich uderzając, - o znieważony honor - Boga się stawiając.
Buntowników strąciłeś - aż na dno piekielne, - tym sobie zdobywając - imię nieśmiertelne:
"Michael", Wódz i Książe - wojska niebieskiego, - Przyjaciela i Powiernik - Pana Najwyższego.
Blaskiem mądrości Bożej - cudnie ozdobiony, - Rzecznikiem, Opiekunem ludzi uczyniony.
O, dopomagaj swoim - czcicielom na ziemi - w walce z duchami złymi, - daj nam moc nad nimi.
Byśmy zawsze zwycięsko - z boju wychodzili, - miejsca stracone przez nich - dla siebie zdobyli.

Antyfona
Stało się milczenie na niebie, gdy walczył smok i Michał z nim i odniósł zwycięstwo.
V. Święty Michale Archaniele, broń nas w walce.
R. Byśmy nie zginęli w dzień straszliwego sądu.
V. Panie, wysłuchaj modlitwy nasze
R. A wołanie nasze niech do Ciebie przyjdzie.

Módlmy się:
Wszechmogący wieczny Boże, który w dobroci swojej i miłosierdziu Księciu Twego Kościoła najchwalebniejszemu Michałowi Archaniołowi powierzyłeś pieczę nad ludźmi, spraw prosimy, abyśmy za jego łaskawą opieką wolni od przemocy nieprzyjaciół naszych za życia, zwłaszcza w godzinę śmierci, - zostali wprowadzeni do chwały wiecznej przed Boskie oblicze Twoje. Przez Chrystusa Pana naszego. Amen.
V. Panie wysłuchaj modlitwy nasze, R. A wołanie nasze niech do Ciebie przyjdzie.
V. Błogosławmy Panu. R. Bogu Chwała.
V. A dusze wiernych zmarłych przez miłosierdzie Boże niech odpoczywają w pokoju wiecznym.
R. Amen.

NA PRYMĘ (Pryma na pierwszą godzinę dnia, czyli o szóstej rano)
Przybądź nam, miłościwy - Boże, ku pomocy - i wyrwij nas z potężnych - nieprzyjaciół mocy.
Chwała Ojcu i Synowi, - Jego przedwiecznemu - i równemu Im w bóstwie - Duchowi Świętemu.
Jak było na początku, - tak zawsze i ninie, - niech Bóg w Trójcy jedyny - na wiek wieków słynie.

Hymn
Z siedmiu Duchów Tyś pierwszy - przed Panem stojący, - któremu ważne sprawy - zleca Wszechmogący.
Osobliwszą masz władzę - na niebie i ziemi - i niezrównaną chwałę - pomiędzy Świętymi.
Tyś Górnego Syonu - blaskiem i ozdobą, - najpierwszą po Królowej - Niebieskiej osobą.
Wszystkie chóry Aniołów, - Święci Pańscy w niebie - i wierni Chrystusowi - modlą się do Ciebie.
I kochają serdecznie - za Twój bój o Boga, - za Miłość, za pokorę - i za pogrom wroga.
I my, co Ciebie z nimi - wielbimy, kochamy, - spraw niech Twe hasło w życiu - wiernie wypełniamy.
Niech nic nad Boga więcej - nie mamy droższego, - zapałem niech płoniemy - w walce o cześć Jego.

Antyfona
Kiedy walczył Michał Archanioł ze smokiem, dał się słyszeć głos mówiących: Zbawienie Bogu naszemu.
V. Święty Michale Archaniele, broń nas w walce.
R. Byśmy nie zginęli itd. jak na Jutrznię.

NA TERCJĘ ( Tercja do zmawiania o dziewiątej rano)
Przybądź nam, miłościwy - Boże, ku pomocy - i wyrwij nas z potężnych - nieprzyjaciół mocy.
Chwała Ojcu i Synowi, - Jego przedwiecznemu - i równemu Im w bóstwie - Duchowi Świętemu.
Jak było na początku, - tak zawsze i ninie, - niech Bóg w Trójcy jedyny - na wiek wieków słynie.

Hymn
O wielbicielu wielki - Słowa Wcielonego, - Czcicielu niezrównany - Panny, Matki Jego.
Po Niej w modłach my Ciebie - pierwszego wzywamy, - Tobie się. chyląc głowy, - kornie spowiadamy, Jednasz z Bogiem grzeszników, - łaskę im przywracasz, - gdy Ci się polecają, - z błędnej drogi zwracasz. Starą Tyś Synagogę - niegdyś strzegł i bronił, - aby Izrael wiary - w Boga nie uronił.
Strzeżesz teraz Kościoła - jako Patron Jego, - lud swój w obronę bierzesz, ratujesz od złego.
Kraje, narody, wojska, - zakony przez wieki - Patronem Cię swym czynią - żądni Twej opieki.
Bo w Twą wierzą potęgę, - wierzą Twej miłości, - którą otaczasz ludzi - z hojnej łaskawości.

Antyfona
Ten jest Michał Archanioł, Książę wojsk anielskich, którego cześć świadczy dobrodziejstwa i którego modlitwa prowadzi do Królestwa niebieskiego.
V. Święty Michale Archaniele, broń nas w walce,
R. Byśmy nie zginęli itd. jak na Jutrznię,

NA SEKSTĘ (Seksta do zmawiania w południe)
Przybądź nam, miłościwy - Boże, ku pomocy - i wyrwij nas z potężnych - nieprzyjaciół mocy.
Chwała Ojcu i Synowi, - Jego przedwiecznemu - i równemu Im w bóstwie - Duchowi Świętemu.
Jak było na początku, - tak zawsze i ninie, - niech Bóg w Trójcy jedyny - na wiek wieków słynie.

Hymn
Święty Michał Archanioł - tak ludzi miłuje, - że im się i widzialnie - nieraz ukazuje.
Wśród sławnych jego zjawień - jest góra Gargani, - o której w brewiarzu - czytają kapłani.
Zabłąkanemu chłopcu - w lesie się pokazał - i kościół na tym miejscu - wystawić nakazał.
Ażeby z Aniołami - mógł tam cześć odbierać - i wpływ dobroci boskiej - i swojej wywierać
Zjawił się z wojskiem Niebian, - jak podanie głosi, - zwycięstwo ponad wrogiem - dla Polski wyprosił. Zjawia się niewidzialnie, - kiedy jest wzywany, - odpiera wrogów duszy - Patron nasz kochany.
A za tę wielką miłość - wzajem Go miłujmy:- cześć, ufność w jego dobroć - szerzyć usiłujmy.

Antyfona
Michał Archanioł przybył na pomoc ludowi Bożemu, stanął na ratunek duszom sprawiedliwym.
V. Święty Michale Archaniele, broń nas w walce.
R. Byśmy nie zginęli itd. jak na Jutrznię.

NA NONĘ (Nona do zmawiania o trzeciej po południu)
Przybądź nam, miłościwy - Boże, ku pomocy - i wyrwij nas z potężnych - nieprzyjaciół mocy.
Chwała Ojcu i Synowi, - Jego przedwiecznemu - i równemu Im w bóstwie - Duchowi Świętemu.
Jak było na początku, - tak zawsze i ninie, - niech Bóg w Trójcy jedyny - na wiek wieków słynie.

Hymn
Walka, która na niebie - kiedyś się odbyła. - dotąd się jeszcze w świecie - Bożym nie skończyła.
Ciemność walczy z światłością, - zło się ciągle sroży - i chce świat opanować, - znieść porządek Boży
Bo tu chodzi o dusze, - by się nie dostały - na trony, które w niebie - duchy postradały.
Książę niebios Michale, - Tobie jest moc dana - przeciw zasadzkom wszelkim - i złości szatana.
Tyś odwiecznym zwycięzcą - i pogromcą złego. - skróć władzę, zetrzyj pychę - smoka przeklętego.
"Niechaj mu Bóg rozkaże" - pokornie prosimy, - strąć mocą Bożą czarta - w piekielne głębiny.
O zwyciężaj tak dalej, - jak zacząłeś w niebie, - walczącym dopomagaj, - gdy wzywają Ciebie.

Antyfona
Wzburzyło się morze i zadrżała ziemia, gdy Michał Archanioł zstępował z nieba,
V. Święty Michale Archaniele, broń nas w walce.
R. Byśmy nie zginęli itd. jak na Jutrznię.

NA NIESZPORY (Nieszpory (łac. Vesperae), modlitwy wieczorne do zmawiania przy zachodzie słońca)
Przybądź nam, miłościwy - Boże, ku pomocy - i wyrwij nas z potężnych - nieprzyjaciół mocy.
Chwała Ojcu i Synowi, - Jego przedwiecznemu - i równemu Im w bóstwie - Duchowi Świętemu.
Jak było na początku, - tak zawsze i ninie, - niech Bóg w Trójcy jedyny - na wiek wieków słynie.

Hymn
Święty Michał wyznacza - z Aniołów jednego - na stróża dla człowieka - na świat zrodzonego.
I sam z wielkiej dobroci - strzeże go i wspiera - za życia, lecz szczególniej, - gdy człowiek umiera.
Nie opuści go wtenczas, - lecz na pomoc spieszy, - ze swymi Aniołami - obecnością cieszy.
I odpędzą szatanów, - wzbudzą ufność w Boga, - jakżesz obecność jego - jest dla duszy błoga.
Potem w czyśćcu pociesza, - cierpienia osładza, - do nieba po pokucie - odbytej wprowadza.
O jak szczęśliwy człowiek, co za życia swego - czci i pomocy wzywa - Michała świętego.
Zapewnioną ma pomoc - we wszelkiej potrzebie, - po śmierci zapewniony tron u Boga w niebie.

Antyfona
Przybył Michał Archanioł z mnóstwem Aniołów, któremu powierzy! Pan dusze Świętych, by je zawiódł do raju radości.
V. Święty Michale Archaniele, broń nas w walce.
R. Byśmy nie zginęli itd. jak na Jutrznię.

NA KOMPLETĘ (Kompleta (łac. Completorium) do zmawiania przed udaniem się na spoczynek)
Niech nas Święty Archanioł - do Boga nawróci, a zagniewanie Jego - niech od nas odwróci.
Przybądź nam, miłościwy - Boże, ku pomocy - i wyrwij nas z potężnych - nieprzyjaciół mocy.
Chwała Ojcu i Synowi, - Jego przedwiecznemu - i równemu Im w bóstwie - Duchowi Świętemu.
Jak było na początku, - tak zawsze i ninie, - niech Bóg w Trójcy jedyny - na wiek wieków słynie.

Hymn
W dniu ostatnim głos trąby - tego Archanioła - wszystkich umarłych wskrzesi - i na sąd powoła.
Stanie przy trybunale - ważyć ludzkie sprawy - i wstawiać się dla wiernych - o wyrok łaskawy.
On Zwiastunem wyroków - Pana Najwyższego, - Obrońcą dusz, Zwierzchnikiem - raju niebieskiego.
Krzyż Chrystusa podejmie - i pod nim zgromadzi - na sądzie sprawiedliwych i w niebo wprowadzi.
Kto czci tego obrońcę - i grzechów się strzeże, - tego Archanioł święty - pod swój sztandar bierze.
A pisarze Kościoła - są takiego zdania, - że mieć doń nabożeństwo - znakiem jest wybrania.
Kogo Bogu poleca - i za kim się wstawia - taki unika piekła - i swą duszę zbawia.

Antyfona
Michale Archaniele, postanowiłem Cię Księciem dusz, które mają być przyjęte do Królestwa mego.
V. Święty Michale Archaniele, broń nas w walce.
R. Byśmy nie zginęli itd. jak na Jutrznię.

OFIAROWANIE GODZINEK
Przyjmij te nasze pienia, - święty Archaniele, - które Ci oddajemy - my, Twoi czciciele.
Oby należna Tobie- od nas grzesznych chwała, - wdzięczność, gorąca miłość - wciąż się powiększała.
Wspieraj nas modlitwami, - w walce dodaj męstwa, - walczących doprowadzaj - do chwały zwycięstwa.
Byśmy miejsca upadłych - aniołów zdobyli, - i z Tobą wiecznie Boga - w niebiosach chwalili.

Antyfona
Książe niebios, Michale Archaniele święty, pomnij zawsze na nas i módl się za nami po wszystkie dni do Syna Bożego.
V. Ubłogosławię Cię, Boże, w zgromadzeniu Aniołów Twoich.
R. Upadnę czołem przed świątynią majestatu Twego i oddam chwałę Imieniu Twemu.

Módlmy się:
Boże, który w porządku przedziwnym wkładasz obowiązki na Aniołów i ludzi, pozwól z dobroci swojej, aby Aniołowie, którzy nieustannie są przy Tobie dla wykonania rozkazów Twoich, stali się gorliwymi opiekunami zbawienia naszego. Przez Chrystusa Pana naszego. Amen.

Uwaga: Antyfony są wzięte z Officium o św. Michale, hymny ułożone na podstawie nowenny do tegoż Świętego przez św. Alfonsa Liguorego, modlitwy z książek do nabożeństwa aprobowanych przez Władze kościelne.

"Godzinki ku czci Świętego Michała Archanioła. Parafia pw. Świętego Michała Archanioła Poznań- Kiekrz oraz miejsce objawienia się Pana Jezusa Świętej Siostrze Faustynie Kowalskiej ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia w Kiekrzu (Dzienniczek 158)..."

avatar użytkownika intix

11. Św. Jan Bosco

Pozwolę sobie w tym wpisie przybliżyć też Postać św. Jana Bosco.
Zainteresowanych zachęcam do poczytania więcej pod podanymi linkami.
Ja ograniczę się tu tylko do fragmentu mówiącego o powstaniu w Polsce zgromadzenia św. Michała Archanioła...
...Duchowi synowie św. Jana Bosko, zwani pospolicie salezjanami, przybyli do Polski w 1898 roku. Córki Maryi Wspomożycielki przybyły do Polski w roku 1922. Ze zgromadzenia salezjańskiego wyszli m.in. prymas Polski, kardynał August Hlond (1881-1948) i metropolita poznański Antoni Baraniak (1904-1977). Z tego zgromadzenia powstało na ziemiach polskich zgromadzenie św. Michała Archanioła (michalici), założone przez bł. Bronisława Markiewicza (+ 1912). Z grona polskich salezjanów wywodzi się także bł. August Czartoryski, beatyfikowany przez Jana Pawła II 25 kwietnia 2004 r. ...

Polecam też Zainteresowanym  >>>Propozycja wychowawcza św. Jana Bosko
Litania do św. Ks. Bosko

Polecajmy często naszą młodzież Panu Bogu za wstawiennictwem św. Jana:
"Boże, Ty powołałeś Świętego Jana Bosko na ojca i nauczyciela młodzieży, spraw, abyśmy zapaleni taką samą miłością, starali się o zbawienie bliźnich i służyli Tobie samemu. Amen".
***
Wizje, których doświadczał św. Jan Bosco
Sen świętego Jana Bosco,
Triumf Kościoła wg. wizji św. Jana Bosko
oraz
WIZJA PIEKŁA ŚW. JANA BOSKO - Duch Prawdy

Bardzo niedawno usłyszałam, że nie ma Piekła, że to wszystko bajki...
Można więc  czytać jak bajkę...
Można przyjąć za PRAWDĘ...
Wszystko zależy od naszej Wolnej Woli... którą mamy od... Pana Boga...Stwórcy naszego...
Zgodnie z Wolną Wolą można też odmawiać Różaniec Święty... i modlić się też o pomoc do Świętych... tak i do Św. Michała Archanioła...
Pozwolę sobie polecić jeszcze >>> Grzech

Z Panem Bogiem...


avatar użytkownika intix

12. Uwagi...

Postanowiłam wydobyć spod linka na powierzchnię, także "Uwagi maluczkich"...

Uwagi maluczkich
: Potrzebne są wielkie egzorcyzmy nad Polską.

Gdyby kapłani razem z wiernymi na Jasnej Górze w godzinie Apelu Jasnogórskiego kiedy gromadzą się miliony Polaków na wspólnej modlitwie , odmawiali wspólnie tę modlitwę , było by wielkie pogromienie zła w naszej ojczyźnie, a Polacy w Polsce i za granicą na falach Radia Maryja mogli by do tego się przyłączyć.
Dzięki temu ta modlitwa by była bardziej znana i częściej odmawiana we wszystkich rejonach świata, aby szatan skulił ogon i dostał bilet powrotny do piekła.

Tak czynił papież Leon XIII kiedy widział zagrożenie Kościoła świętego...

***

Jan Paweł II także  zachęcał do odmawiania tej modlitwy:

avatar użytkownika intix

13. Św. Michał Archanioł jest Wodzem Niebieskich Zastępów.






Obraz przedstawia wizerunek  Św. Michała Archanioła trzymającego w jednej ręce Miecz Pański którym zwalcza On szatanów, a w drugiej ręce trzyma Wagę Sprawiedliwości Bożej na której warzy nasze grzechy i dobre uczynki. Będzie on trzymał również tą Wagę na Sądzie Ostatecznym. 

 

Archanioł ten jest narzędziem w ręku Boga Najwyższego aby na świecie zapanowało Prawo Boże i Sprawiedliwość Boża.



Zanim Go Bóg wywyższył do tej godności przeszedł on w Niebie próbę posłuszeństwa wraz ze wszystkimi Aniołami.

 


   *(więcej o tym mówi orędzie z książki Mistyczne Miasto Boże  którego fragment przytaczamy niżej)



    Próba polegała na tym że kiedy Najwyższy objawił wszystkim Aniołom plan zbawienia który miał być przeprowadzony przez Niewiastę - Najświętszą Maryję Pannę , i że  w Jej  Najświętszym Łonie Bóg narodzi sie i przyjmie naturę ludzką . I że Bogu -  Człowiekowi  Jezusowi Chrystusowi i Jego Najświętszej Matce służyć mieli wszyscy Aniołowie , wtedy Anioł o imieniu Lucyfer (niosący światło) sprzeciwił się temu że on Anioł jako wyższa istota  ( za taką się uważał ) miał  służyć Bogu - Człowiekowi i Jego Matce Maryi, która swoją świętością z woli Najwyższego Boga przewyższała wszystkich Aniołów. Zbuntował on przeciw Bogu część Aniołów którzy również nie chcieli służyć.

    Wtedy w Niebie powstał Anioł Michał i zgromadził on Aniołów posłusznych Bogu i przyjmujących plan zbawienia który oparty był na Najświętszej Maryi Pannie - przyjęli swoją Królową którą w przyszłości miała zostać Maryja.
    Wywiązała się walka w Niebie między Aniołami posłusznymi Panu Bogu a zbuntowanymi. Na czele tej bitwy stanął Św.Michał Archanioł i wraz ze swoim Anielskim wojskiem strącił Lucyfera wraz z innymi zbuntowanymi  Aniołami do piekła które Najwyższy Bóg stworzył jako więzienie dla tych upadłych Aniołów.
    I tak Lucyfer - niosący światło stał się Lucyperem - niosącym ciemność.  
    W nagrodę za posłuszeństwo i wypełnienie Woli Bożej Bóg odznaczył Św. Michała godnością  Wodza Zastępów Niebieskich (Dowodzi on Aniołami Bożymi i Zastępami Świętych Pańskich).
    Pan Bóg dał mu władzę nad złymi mocami  i wraz z posłusznymi Bogu Aniołami ma ochraniać na ziemi nas ludzi przed złowrogim wpływem złych duchów. Żeby się to stało my ludzie musimy wzywać opieki Św. Michała Archanioła i Wszystkich Bożych Chórów Anielskich oraz Wszystkich Świętych szczególnie teraz gdy szatani - zbuntowani Aniołowie w wielkiej ilości wyszli z piekła aby nas kusić.



Lucyfer tak jak w Niebie buntował Aniołów przeciwko Bogu, tak teraz na ziemi buntuje ludzi przeciwko Bogu i chce oszukać ludzkość żeby była potępiona w piekle.  

Warunkiem wyrwania się z sideł szatańskich jest podporządkowanie się pod

Prawo Boże.


*Fragment z Książki Pt. Mistyczne Miasto Boże ukazujący co się działo w Niebie :

Następnie Bóg objawił aniołom, że chce stworzyć naturę ludzką, tj.  obdarzone  rozumem stworzenia niższego rzędu, aby i one miłowały i czciły Boga jako swego Stwórcę i odwieczne Dobro, oraz żeby się Go bały. Oznajmił także, że obdarzy tę naturę ludzką wielkimi łaskami oraz że druga Osoba Trójcy Przenajświętszej sama przyjmie tę naturę i zjednoczy ją osobiście z Bóstwem. Aniołowie będą musieli tę Osobę, to jest tego Boga-Człowieka, nie tylko, jako Boga, ale i jako człowieka uznać za swoją Głowę i oddawać Mu cześć pokorną i hołd Boski; pod względem godności i łaski będą niższymi od Niego i będą Jego sługami. Bóg oświecił także aniołów, jak słusznym, sprawiedliwym i rozumnym jest to poddanie się, albowiem łaskę, którą posiadali i chwałę, którą otrzymać mieli wysłużyły im przewidziane zasługi tegoż Boga-Człowieka. Aniołowie, jako też wszystkie inne stworzenia, stworzeni zostali ku Jego uwielbieniu, bo On to będzie Królem całego stworzenia. Wszystkie istoty, posiadające zdolność poznania Boga i służenia Mu, mają być Jego narodem i jak gdyby członkami Jego Ciała, aby Go, jako Głowę swoją uznawać i czcić mogły. Następnie aniołowie otrzymali nakaz, aby tegoż Boga-Człowieka uznali, jako Głowę swoją. Aniołowie święci i posłuszni poddali się wszyscy temu rozkazowi i okazywali całą siłę swej woli, i w pokorze miłością pałającego serca, najzupełniejsze posłuszeństwo. Natomiast Lucyfer, powodowany pychą i zazdrością, sprzeciwił się i wezwał aniołów, którzy za nim poszli, aby uczynili tak samo. Tak też rzeczywiście uczynili, połączyli się z nim i odmówili Bogu posłuszeństwa. W zamian książę ciemności przyrzekł im, że on będzie ich głową i że panować będzie osobno, niezależnie od Chrystusa. Tak więc zazdrość, duma i niecne pożądliwości stały się przyczyną, dla której dżuma grzechu zaraziła niezliczoną liczbę aniołów. Wtedy rozpoczęła się owa wielka walka w Niebie, którą w swym objawieniu opisuje św. Jan. Święci i posłuszni aniołowie zapłonęli bowiem, chęcią bronienia wspaniałości Najwyższego i czci Wcielonego Słowa; dlatego też prosili Pana o pozwolenie wystąpienia przeciw smokowi i walki z nim. Pozwolenie to otrzymali. Powinnam wspomnieć o jeszcze jednej sprawie, która miała miejsce w tym samym czasie. Wraz z rozkazem okazywania posłuszeństwa Wcielonemu Słowu aniołowie otrzymali polecenie uznania za swoją Monarchinię tej „niewiasty", w której łonie Jednorodzony przyjąć miał ciało ludzkie.

Niewiasta ta, bowiem będzie ich Królową i Panią wszystkich stworzeń pod względem łask i chwały przewyższać będzie Ona wszystkich aniołów i ludzi.
Równocześnie Wszechmocny ukazał aniołom Najświętszą Maryję Pannę w znaku, czyli w obrazie. Dobrzy aniołowie w największej pokorze przyjęli ten rozkaz Pański i sławili potęgę Najwyższego i Jego tajemnice. Przy objawieniu tej tajemnicy i tego przykazania Lucyfer z gromadą swoich zwolenników uniósł się jeszcze większą dumą i pychą, bluźniąc straszliwie. W niepohamowanej złości, wzywając swych zwolenników, zwrócił się przeciwko Stwórcy tych wielkich cudów wołając: „Niesprawiedliwe są te rozkazy. Przynoszą ujmę mej wielkości. Dlatego tę Istotę, na którą Ty, Panie, spoglądasz z taką miłością, którą chcesz obdarować takimi wspaniałościami, ja będę prześladował i zniszczę Ją. Użyję w tym celu całej mojej siły i chytrości. Niewiastę tę, Matkę Słowa, strącę z wysokości, na którą zamierzasz Ją wynieść, a zamiar Twój w rękach moich w proch się obróci". Straszliwa ta pycha pobudziła Gniew Pański i Bóg rzekł do Lucyfera: „Niewiasta ta, której uczcić nie chciałeś, zetrze twoją głowę. Ona cię zwycięży i zniszczy twą władzę. I chociaż przez pychę twoją świat pozna śmierć, to jednak przez pokorę tej Niewiasty śmiertelnicy otrzymają życie i Zbawienie. Oni odbiorą zapłatę i otrzymają koronę, którą ty utraciłeś". Zaledwie smok usłyszał te wyroki Boga, odpowiedział pełen złości i pychy, wygłaszając groźby przeciwko całemu rodzajowi ludzkiemu. Jednak dobrzy aniołowie uznali sprawiedliwy Gniew Najwyższego okazany Lucyferowi i innym upadłym aniołom, i walczyli z nimi bronią rozumu, rozsądku i prawdy. Wymawiając owe słowa, którym nic nie zdoła się oprzeć , „Kto jest, jako Bóg!" święty książę Michał strącił z Nieba zamienionego w smoka Lucyfera i jego stronników.

   Niewdzięczni aniołowie stali się przez swoje grzechy niegodni wiecznego oglądania Boga; pamięć ich została wymazana z Jego Ducha, w którym na mocy udzielonych im darów była zapisana. Stracili oni prawo do miejsc, które — gdyby się okazali posłuszni — były przeznaczone dla nich; prawo to przeszło na ludzi, którym przekazane zostały teraz te miejsca. Wszelki ślad po upadłych aniołach został zupełnie zatarty i nic już po nich w Niebie nie pozostało. O nieszczęśliwa złości, która zasłużyłaś na taką straszną karę! Natomiast dobrzy aniołowie w nagrodę za swą wierność otrzymali możliwość oglądania Boga i zyskali wieczną chwałę.

Św.Michał Archanioł w służbie Najwyższego Boga na ziemi ma wielkie zasługi.     
Jako  przykład szczególnej Jego obrony jest Klasztor Jasnogórski który obronił przed najazdem szwedzkim wraz ze swoim Wojskiem Niebieskim i ziemskim. 

 



avatar użytkownika intix

14. Objawienia Świętego Michała Archanioła

STARE OPOWIEŚCI ( artykuł "Przymierze z Maryją" numer 50/www.piotrskarga.pl)
Św. Michale Archaniele wstaw się za mną!
W 1950 r. pewien amerykański żołnierz, biorący udział w wojnie w Korei, napisał list do matki. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że list zawierał wyznanie, które obiegło cały świat. W 1951 r. kapelan wojskowy odczytał go w obecności pięciu tysięcy żołnierzy w bazie Marynarki Wojennej w San Diego w stanie Kalifornia. Kapłan wyjawił, że rozmawiał z żołnierzem rannym na polu bitwy w Korei, z jego matką oraz sierżantem, który stał na czele patrolu. Tym kapelanem był ks. Walter Muldy. A oto treść listu napisanego przez rannego żołnierza do matki.


Kochana Mamo!
Nie ośmieliłbym się o tym napisać do nikogo innego jak tylko do Ciebie, ponieważ nikt inny nie uwierzyłby w to, co zamierzam opisać. Być może i Tobie trudno będzie w to uwierzyć, ale ja muszę o tym komuś powiedzieć. 

Przede wszystkim piszę do Ciebie z łóżka szpitalnego. Nie martw się! Zostałem ranny, ale już czuję się dobrze. Lekarze mówią, że wrócę do zdrowia w ciągu miesiąca. Ale nie o tym chciałem Ci opowiedzieć.
Pamiętasz, jak rok temu wstępowałem do armii? Pamiętasz, jak opuszczałem dom i mnie przestrzegałaś, żebym każdego dnia modlił się do św. Michała Archanioła? Wcale nie musiałaś mi o tym przypominać. Odkąd tylko sięgam pamięcią, zawsze mi powtarzałaś, żebym się modlił do tego Archanioła. Nawet dałaś mi imię na jego cześć. No cóż, mogę Cię zapewnić, że zawsze o tym pamiętałem.

Kiedy trafiłem do Korei, modliłem się nawet jeszcze więcej. Czy pamiętasz tę modlitwę, której mnie nauczyłaś?: Św. Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga… Resztę sama znasz. Zawsze ją odmawiałem. Czasami nawet, gdy maszerowaliśmy albo zatrzymywaliśmy się na odpoczynek, uczyłem jej moich towarzyszy broni.

Pewnego razu wysłano nas na zwiad w poszukiwaniu komunistów. Było bardzo zimno. Z ust wychodziły nam kłęby pary, jakbyśmy palili cygara. Myślałem, że znam wszystkich chłopaków z patrolu. A tymczasem, nagle obok mnie pojawił się jakiś żołnierz, którego nigdy wcześniej nie widziałem. Był większy od wszystkichmarines, których kiedykolwiek spotkałem. (…) Czułem się bezpiecznie, mając go u swojego boku. W każdym razie maszerowaliśmy razem obok siebie, a reszta patrolu się rozproszyła. Zagadnąłem go:
– Zimno dzisiaj, nieprawdaż? – I zacząłem się śmiać. Czyż nie jest absurdalne mówienie o pogodzie, kiedy w każdej chwili można być trafionym?

Mój kolega wydawał się rozumieć, co mam na myśli. Słyszałem jak się śmiał, ale nie tak głośno jak ja. Spojrzałem na niego i powiedziałem:

– Nigdy Cię wcześniej nie widziałem. Myślałem, że znam wszystkich z naszego oddziału.

– Właśnie dopiero co dołączyłem – odrzekł. – Jestem Michał.
– Coś takiego?! – zdziwiłem się. – To tak jak ja.
– Wiem – odparł i zaczął się modlić: – Św. Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga…

Byłem tak zaskoczony, że przez chwilę milczałem. Zastanawiałem się, skąd znał moje imię i modlitwę, której mnie nauczyłaś? Potem jednak uśmiechnąłem się sam do siebie. Pomyślałem sobie, że przecież każdy chłopak w oddziale mnie znał. Czyż nie recytowałem jej każdemu, kto tylko chciał jej słuchać? Dlaczego teraz nie mieliby jej kojarzyć ze mną?

Przez moment szliśmy nic nie mówiąc, po czym Michał przerwał milczenie:

– Za chwilę będziemy mieli kłopoty.

Z jego twarzy zniknął uśmiech. Pomyślałem sobie, że to żadna rewelacja, przecież wiadomo było, że wszędzie są komuniści i że w każdej chwili mogliśmy się na nich natknąć. Śnieg zaczął sypać mocniej, tworząc wkoło wielkie zaspy. W chwilę później cała okolica pokryła się grubą warstwą białego puchu. Zrobiło się ciemniej i pojawiła się mgła. Maszerowałem dalej, ale już nie widziałem mego towarzysza broni.

– Michał! – nagle zawołałem przestraszony i poczułem jego mocną dłoń na plecach. 
– Wkrótce się przejaśni – zapewnił mnie donośnym głosem.

Jego przewidywania się sprawdziły. Niebawem, w ciągu kilku minut śnieg przestał sypać i wyszło słońce. Rozejrzałem się dookoła. Mało serce mi nie zamarło! Przed nami stało siedmiu komunistów w swoich śmiesznych kufajkach, spodniach i czapkach. Ale wcale nie było mi do śmiechu. Stali z karabinami wycelowanymi prosto w nas!

– Michał, padnij! – krzyknąłem i sam osunąłem się na ziemię. Słyszałem jak komuniści bez przerwy strzelali. Słyszałem jak świstały kule. A Michał wciąż stał! Mamo, ci faceci nie mogli spudłować. Spodziewałem się, że ciało Michała podziurawią dosłownie jak sito. Ale on wciąż stał i nawet się nie bronił. Nie strzelał. Był sparaliżowany strachem. To się czasami zdarza, nawet najdzielniejszym żołnierzom. Był jak ptak zahipnotyzowany przez węża. W końcu sam podniosłem się z ziemi i doskoczyłem do niego, by go powalić. Wtedy poczułem ciepło w piersi. Zawsze chciałem wiedzieć, jak to jest, gdy się zostanie trafionym. Teraz już to wiem. Poczułem jeszcze silne ramiona, które mnie objęły i delikatnie położyły na ziemi. Otwarłem oczy, by jeszcze raz spojrzeć na świat. Byłem umierający.

Być może promienie słoneczne mnie oślepiły, albo po prostu byłem w szoku, ale wydaje mi się, że widziałem Michała wciąż stojącego, a jego twarz jaśniała niewypowiedzianym pięknem.

Jak już mówiłem, być może to światło słoneczne odbijające się w moich oczach sprawiło, że widziałem Michała, jak się zmieniał. Stawał się coraz większy. Jego ramiona jakby się rozrastały. Przypominał anioła. W dodatku w ręku trzymał miecz. Miecz, który rozbłysnął milionem świateł.

Cóż, to wszystko, co zapamiętałem, zanim zemdlałem. Później podbiegli do mnie kompani. Nie mam pojęcia, jak długo byłem nieprzytomny. Teraz i wtedy nie czułem gorączki ani bólu. Pamiętam, jak opowiadałem im o wrogu, który znajdował się tuż przed nimi. W końcu zapytałem ich:

– Gdzie jest Michał? – Widziałem jak się dziwili. – Kto? – spytał któryś z moich kumpli.


– Michał, taki wielki żołnierz, który szedł obok mnie, zanim nas spotkała ta zamieć– powiedziałem.

– Chłopcze – odparł sierżant. – Nikt nie szedł obok ciebie. Obserwowałem cię. Za bardzo się od nas oddaliłeś. Właśnie miałem cię zawołać, gdy zniknąłeś mi we mgle.

Spojrzał na mnie. Widać było, że coś go trapi. Po chwili łagodnie zapytał: 

– Jak tego dokonałeś chłopcze?
– Czego?! – spytałem trochę zły i zacząłem od nowa dociekać, gdzie jest Michał.
– Synu – przerwał delikatnie sierżant. – Znam wszystkich żołnierzy ze swojego oddziału. Ty jesteś jedynym Michałem w naszej grupie. Nie ma w niej żadnego innego Michała.

Przerwał na moment i po chwili ponownie spytał: 
– Jak tego dokonałeś synu? Słyszeliśmy strzały. To nie były strzały wystrzelone z twojego karabinu. Kul nie znaleźliśmy także w ciałach siedmiu zabitych tam na wzgórzu.


Nie odezwałem się na te słowa. Bo co miałem powiedzieć? Mogłem tylko patrzeć na nich zdziwiony, tak samo jak oni patrzyli na mnie.

Sierżant ponownie przemówił: 
– Chłopcze – powiedział delikatnie – każdy z tych siedmiu komunistów zginął od uderzenia mieczem.
To wszystko, Mamo. Jak już wspominałem, być może promienie słoneczne mnie oślepiły i to wszystko mi się zdawało, a być może zimno to sprawiło. Sam nie wiem, ale musiałem o tym komuś powiedzieć.
Całuję Cię,
Twój kochający syn Michał.

* * *

Kapelan Muldy oraz sierżant stojący na czele patrolu zapewniali, że historia ta jest prawdziwa. Jest ona także dobrze znana wśród amerykańskich żołnierzy.
Oprac. Agnieszka Stelmach
Święty Michale Archaniele, 
który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga
i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. 
Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj,
za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, 
otwierając się na działanie Ducha Świętego, 
w każdej chwili dawał się Bogu, 
wypełniając z miłością Jego świętą wolę. 
Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: 
Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. 
Amen.

idź do strony Przymierze z Maryją
(...)
Śladem objawień Św. Michała Archanioła przenosimy się... do Francji, gdzie w VI wieku Św. Michał ukazuje się wodzowi Franków, Koldwigowi. Ujrzał on Archanioła wspomagającego jego wojska. W dowód wdzięczności, po zwycięskiej bitwie pod Tolbikiem, wspólnie z biskupem Remis, poświęcił państwo Franków Św. Michałowi. Kolejni królowie Francji przyjęli zwyczaj poświęcania swego królestwa Św. Michałowi. Ten piękny akt był powtarzany, aż do panowania Ludwika XIV. On jako pierwszy nie dokonał tego poświęcenia.

Myśląc o francuskich świętych nie sposób pominąć Joanny D`Arc, której wielokrotnie ukazywał się Św. Michał Archanioł zachęcając do walki o wolność i krzewienia we Francji życia chrześcijańskiego. Dzięki pomocy Bożej Joanna powiodła wojska w zwycięskiej bitwie pod Orleanem. Joanna szła do walki pod sztandarem Jezusa i Maryi. Niestety Joanna dostaje się w ręce Anglików, a ci 30 maja 1431 roku spalili ją na stosie jako heretyczkę i czarownicę. Podczas egzekucji Joanna wołała: „ Święty Michale, Święty Michale ! Nie, moje głosy mnie nie zawiodły, Bóg mnie posłał”.


Po wieży Eilfel`a, w dzisiejszej Francji, najliczniej odwiedzana atrakcja turystyczna - Mont Saint Michel - jest kolejnym miejscem, na którym w sposób szczególny objawił się św. Michał Archanioł. Ta mała, skalista wyspa położona 1800 m od wybrzeża Normandii, gdzie przed wiekami druidzi oddawali cześć słońcu, stała się za sprawą Archanioła, najsłynniejszym we Francji miejscem kultu Wodza Zastępów Anielskich. Żyjącemu na przełomie VII/VIII w Biskupowi Avranches, Św. Aubertowi, ukazał się we śnie Św. Michał i nakazał mu wybudować kaplicę na pobliskiej skale. Aubert nie dowierzał sennemu objawieniu, dlatego Św. Michał ukazał się powtórnie i powtórzył swoją prośbę. Niestety i za drugim razem Św. Aubert nie uwierzył. Następnym razem Św. Archanioł objawił się Aubertowi, ale tym razem nie tylko ponowił nakaz, ale dotknął palcem głowy biskupa tak, iż pozostawił w jego czaszce trwałe wgłębienie, nie czyniąc mu przy tym żadnej krzywdy. W tym samym czasie na skalistej granitowej górze wytrysnęło źródło słodkiej wody.


W tamtych latach miejsce wskazane przez Archanioła na budowę kaplicy nie było wyspą. Morze nie wdzierało się tak głęboko w ląd. W roku 708 Św. Aubert wybudował na tym skalistym wzgórzu kaplicę. Dało to początek rozwoju kultu św. Michała. Normański wódz, Ryszard I, chcąc umocnić i rozwijać kult św. Michała, w roku 966 sprowadza na to miejsce Benedyktynów. W XI wieku mnisi zaczęli spisywać pierwsze księgi o cudach i objawieniach. W krótkim czasie Monet-Saint-Michel stało się jednym z najczęściej odwiedzanych miejsc przez pielgrzymów. Filip II (+1223) rozbudował kościół i wybudował klasztor. W czasie Rewolucji Francuskiej (1792-1799) wypędzono z opactwa zakonników i utworzono tam więzienie, które funkcjonowało aż do 1863 roku. W 1874 roku miejsce to uznano za zabytkowe, a w 1979 wpisane zostało na listę Światowego Dziedzictwa UNSCO. Przez wieki opactwo było miejscem nieskutecznych ataków wrogich wojsk. Nie udało się go przejąć Anglikom podczas wojny 100-letniej ani protestantom w okresie wojen religijnych.


Kolej na Hiszpanię, gdzie Książę Niebieski ukazuje się podczas oblężenia Saragossy (XIIw.) uwalniając miasto od Arabów. Hiszpanie tej interwencji Archanioła zawdzięczają zwycięstwo nad Maurami i zjednoczenie w jedno państwo. W XIX w. , wHiszpańskim San Colombo, karmelitanka, siostra Filomena, widząc niebezpieczeństwa grożące w tamtych czasach Kościołowi, modli się żarliwie o pomoc. W odpowiedzi ukazuje jej się dwukrotnie Święty Michał. „Rozgłaszaj moją wielkość”- powtarza trzykrotnie.To przesłanie otrzymała s. Filomena przy pierwszym objawieniu. Za drugim razem ujrzała Najświętsze Serce Pana Jezusa, z Matką Bożą i św. Michałem Archaniołem u boku, obrazujące wyjednywane przez Maryję łaski, dla uratowania Kościoła, które miał roznieść właśnie św. Michał. Świątobliwa siostra uświadomiła sobie wielkość i znaczenie Świętego Michała, którego pomocy winniśmy przywoływać, aby sprawom naszej wiary i Kościoła dopomóc. O pomoc do Św. Michała zwrócił się w XV w. król Portugalii Alfonso Enriquez. Widząc jak okrutnie Maurowie traktują napadane wioski i miasteczka, prosi Archanioła o pomoc. W decydującej bitwie nie ginie żaden Portugalczyk, a Maurowie uciekają w popłochu. W Belgii(Antwerpia) szalała w XVI w. epidemia zwana „anielskim potem”. Uwolnienie od niej zawdzięczane jest Świętemu Michałowi. Przez dwa kolejne wieki 29 września uroczyście obchodzono rocznicę tego wydarzenia. Wspaniałym świadectwem kultu św. Michała w Belgi jest Brukselska katedra wzniesiona ku jego czci. W XV w.Św. Michał ukazuje się na Węgrzech przychodząc z pomocą armii chrześcijan odpierającą turecką nawałnicę sułtana Mahomeda II.


Król Dacji - Mulchoares (Dacja - kraina historyczna na obszarze dzisiejszej Rumunii) w obliczu choroby nowonarodzonych bliźniąt modlił się do Św. Michała Archanioła. Zaniósł dzieci do kościoła i ofiarował je Świętemu Michałowi. Ujrzał wtedy Archanioła i usłyszał słowa: „Jestem Michał, którego ty i twój lud przywoływaliście. Zaniosłem twe prośby do Boga, który z zadowoleniem ocalił życie twym dzieciom. Trzymaj je przy życiu, a ja i inne anioły będziemy się nimi opiekować. Bóg pragnie również uzdrowić ciebie, lecz musisz podziękować aniołowi, który jest księciem twojego królestwa. Pokochaj go, a ja przedstawię cię jemu.”Po tych słowach, ubrany w strój królewski Archanioł ukoronował monarchę, uzdrowił i pobłogosławił. Te słowa Św. Michała potwierdzają tradycję Danielową o Aniołach stróżach poszczególnych krajów.


W Meksyku, w okolicy wioski zwanej „Santa Maria del nacimiento de Cristo” mieszkał pobożny indianin , Diego Lazzer, który wiarę katolicką przyjął od misjonarzy. W 1631 r ukazał mu się Św. Michał oznajmił, że za jego sprawą w skale , między dwoma dębami powstało źródło, z którego wypływa uzdrawiająca woda. Diego miał o tym fakcie powiadomić wszystkich mieszkańców wioski. Obawiając się ośmieszenia, zachował całą te historię tylko dla siebie. Za karę Św. Michał dotknął go chorobą. Kiedy leżał chory, 7 maja 1631 r. ukazał się otoczony światłością Św. Michał i zaprowadził chorego do cudownego źródła. Diego odzyskawszy zdrowie, przyprowadza mieszkańców wioski do źródła, którzy pijąc cudowną wodę również zostali uzdrowieni. W miejscu tym wybudowano kościół ku czci Św. Michała Archanioła.


„Kwiat Północy” tak nazywano mistyczkę i wizjonerkę św. Brygidę Szwedzką. Święta miała szczególny kontakt z aniołami. Pod dyktando jednego z nich z nich napisała 21 lekcji brewiarzowych. Często słyszała głosy Anielskie śpiewające hymny Bogu. „ Pewnego dnia , kiedy byłam na Mszy Świętej zobaczyłam niezmierzoną liczbę Aniołów, którzy przybyli z Nieba i zgromadzili się wokół ołtarza, przyglądając się uważnie kapłanowi. Śpiewali pieśni zachwycające moje serce.” Dobrze o tym pamiętać kiedy uczestniczymy we Mszy Świętej i kapłan wzywa nas 
„ Razem z Chórami Aniołów..” do oddania chwały Bogu. Święty Michał ukazał się Brygidzie polecając jej, aby ze swą córką odbyła pielgrzymkę do sanktuarium Św. Michała we włoskim Gargano, co też Święta uczyniła.


Liczne objawienia Świętego Michała miały miejsce również w naszej ojczyźnie. W XIII w. Św. Michał ukazał się księciu krakowskiemu Leszkowi Czarnemu, obiecując zwycięstwo nad Jaćwingami, którzy napadali ziemię lubelską, palili i niszczyli wsie i miasteczka uprowadzając w niewolę mieszkańców. Po zwycięstwie Leszek Czarny wybudował w Lublinie kościół pod wezwaniem Św. Michała. Świątynia przetrwała do połowy XIX w.


Długosz opowiada w swoich kronikach jak Św. Michał przyczynił się od pokonania Masława, uzurpatora ziemi Płockiej, który wzywając do pomocy pogańskich Prusów, szykował się do bitwy z Królem Kazimierzem Odnowicielem. Archanioł ukazał się królowi podczas snu mówiąc: „ Powstań ! Z serca wyrzuć bojaźń, śmiele na wroga natrzyj, a przy pomocy Nieba wilki triumf odniesiesz.” Król opowiedział o tym swojemu wojsku rozpalając ich serca do walki z przeważającymi siłami wroga. Zapał rycerzy wzrastał, gdy podczas walki ujrzeli w powietrzu rycerza siedzącego na białym koniu w białych szatach i z białą chorągwią w ręku. Rycerz ten stawał zawsze tam, gdzie naszym wojskom groziło największe niebezpieczeństwo. Św. Michał w 60 lat po tych wydarzeniach wspomógł w walce z Pomorzanami króla Bolesława Krzywoustego. Archanioł ukazał się wojsku polskiemu rzucając złotą kulę na Nakło. Król Bolesław przyjął ten znak, jako pewnik zwycięstwa. Chcąc oszczędzić przelewu krwi zawarł rozejm. Rozejm został zerwany niespodziewanym atakiem przeciwnika w dniu św. Wawrzyńca. Wojsko, w odpowiedzi na ten nikczemny akt starło w proch nieprzyjaciela, a całe Pomoże przejęte strachem na zawsze wyrzeka się pogaństwa.


W roku 1065 pod Kircholmem Karol Chodkiewicz wzywa pomocy Św. Michała stając w obliczu miażdżącej przewagi liczebnej wojsk szwedzkich. Król Szwedzki z 25 tysięczną armią liczył pewnie na łatwe zwycięstwo walcząc jedynie z 3,5 tysięcznym wojskiem. Polskie wojsko rusza do walki po 40-sto godzinnym nabożeństwie, w którym Chodkiewicz obiecuje wybudować kościół pod wezwaniem Św. Michała. Słynne zwycięstwo Karol Chodkiewicz chce wynagrodzić Bogu i Jego Anielski Zastępom budując kościół i 9 kaplic poświeconych 9-ciu chórom anielskim. Wzgórze na którym powstała świątynia zwano odtąd Górą Świętego Michała.


W 1624 roku, we wsi Blizne (woj. Podkarpackie) Tatarzy napadali mieszkańców, grabiąc mienie i uprowadzając w jasyr 60 wieśniaków. Proboszcz z mieszkańcami ją przyzywać pomocy Św. Michała. Wracające z łupem wojsko tatarskie zostało zaatakowane na pobliskim wzgórzu (450mnp) przez niezliczoną liczbę wojska w białych szatach. Tatarzy w pouciekali w popłochu pozostawiając jeńców i zagrabione łupy. Do dziś na tym wzgórzu stoi kaplica wybudowana ku czci Św. Michała.


„Michał jest oddechem ducha Zbawcy, który pod koniec świata pobije i zniszczy Antychrysta, tak jak na początku uczynił z Lucyferem”. Św. Tomasz z Akwinu- doktor anielski.


Kończąc mały przegląd objawień Św. Michała Archanioła nie sposób nie napisać o Lwowie, który napadany przez Turków i Tatarów, dwukrotnie korzystał z pomocy Świętego Michała. Pierwszy raz w 1648 kiedy wojska dowodzone przez Chmielnickiego i chana tatarskiego oblegały klasztor benedyktynów. Nieprzyjaciel został odparty w wigilię święta Michała Archanioła. Drugi raz w 1672 ukraińskie wojska pod wodzą Doroszeńki zostały pokonane dzięki interwencji Hetmana Zastępów Niebieskich. Znakiem wdzięczności za uratowanie miasta , ówczesny burmistrz Bartłomiej Zimorowic, nakazał na ścianie ratusza wyryć sentencję:
„Za Panowania Króla Michała Wiśniowieckiego, Archanioł Michał miasto Lwów wybawił z paszczy smoka azjatyckiego.”
Historie objawień pomagają utrwalić w pamięci pokoleń działanie łaski Bożej. W tym przypadku poprzez działanie samego Wodza Zastępów Niebieskich. Przyczyniają się do wzrostu wiary i budowania niezłomnej nadziei lokowanej w Opatrzności Bożej. Obejmując wszystkie opisane przypadki można zauważyć, że Św. Michał objawiał się w sytuacjach zagrożeń militarnych, ale również i tam, gdzie dochodziło do kulminacji w walce o dusze. Pojawiał się Archanioł i nakazywał budować świątynie na skalnych wzniesieniach, sąsiadujących z morzem, źródłem, rzeką. Świętych ludzi zapewniał o swej opiece i ochronie przed siłami piekielnymi. Ratował lud boży przed skutkami zarazy, uzdrawiał nieuleczalnie chorych. Z kolei Św. Alfons Maria Liguori twierdził, że łaski otrzymane za przyczyną Św. Michała są natury duchowej. Święty Michał jest gwarantem zbawienia człowieka: chroni go, prowadzi do Boga, oświeca, broni przed szatanem i towarzyszy mu w chwili śmierci. Michał Archanioł został ogłoszony Patronem Kościoła Katolickiego przez papieża Leona XIII. 13 października 1884 roku po odprawieniu Mszy świętej w prywatnej kaplicy Ojciec Święty Leon XIII doznał wizji ekstatycznej. Papież zatrzymał się u stóp ołtarza. Był bardzo zmieniony na twarzy. Zapytany później, opowiedział, że w tej wizji usłyszał głos, jakby rozmowę szatana z Chrystusem. Był to charczący i nieprzyjemny głos diabła, z drugiej zaś strony - łagodny głos Chrystusa. Rozmowa sprowadzała się do propozycji szatana.- Mogę zniszczyć Twój Kościół.- Spróbuj tego dokonać - powiedział Jezus.- Potrzebuję na to czasu. Wybieram wiek XX, potrzebuję na to 70, a może 100 lat. Pan Jezus wyraził zgodę na tę próbę, by trwała sto lat, i dodał:- Dam swoim wiernym siłę i moc do wytrwania. Po rozmowie Ojciec Święty pospiesznie, bez rozbierania się w zakrystii z szat liturgicznych, udał się do swego prywatnego gabinetu i ułożył... (>>> modlitwę do św. Michała Archanioła...)....
(...)
„Nabożeństwo do Świętego Michała Archanioła, zwycięzcy szatana, jest czymś więcej niż nabożeństwo do innych świętych.
Ci ostatni mogą wstawiać się za nami u Boga jako adwokaci, natomiast Święty Michał został ustanowiony przez samego Stwórcę opiekunem i obrońcą Kościoła.”


św. Ildefons Schuster, kardynał





avatar użytkownika intix

15. Koronka do św. Michała Archanioła i chórów anielskich

Na wstępie: Akt żalu

Pozdrowienie:
V. Boże, przyjdż mi/nam z odsieczą.
R. Panie, spiesz, by mi/nam pomóc. Chwała Ojcu ...

Pierwsze pozdrowienie
Jedno Ojcze nasz i trzy Zdrowaś Mario na cześć Serafinów, pierwszego z chórów anielskich. Przez wstawiennictwo św. Michała i niebiańskiego chóru Serafinów, niechaj Pan uczyni nas godnymi ognia doskonałego miłosierdzia. Amen.

Drugie pozdrowienie
Jedno Ojcze nasz i trzy Zdrowaś Mario na cześć Cherubinów, drugiego z chórów anielskich. Przez wstawiennictwo św. Michała i niebiańskiego chóru Cherubinów, niechaj Pan obdarzy nas łaską unikania drogi grzechu i poprowadzi ścieżką doskonałości. Amen.

Trzecie pozdrowienie
Jedno Ojcze nasz i trzy Zdrowaś Mario na cześć Tronów, trzeciego z chórów anielskich. Przez wstawiennictwo św. Michała i niebiańskiego chóru Tronów, niechaj Pan zaszczepi w naszych sercach ducha prawdziwej i szczerej pokory. Amen.

Czwarte pozdrowienie
Jedno Ojcze nasz i trzy Zdrowaś Mario na cześć Panowań, czwartego z chórów anielskich. Przez wstawiennictwo św. Michała i niebiańskiego chóru Panowań, niechaj Pan obdarzy nas łaską władzy nad naszymi zmysłami i uwolni je od niedobrych skłonności. Amen.

Piąte pozdrowienie
Jedno Ojcze nasz i trzy Zdrowaś Mario na cześć Mocarstw, piątego z chórów anielskich. Przez wstawiennictwo św. Michała i niebiańskiego chóru Mocarstw, niechaj Pan raczy uchronię nasze dusze od sideł i pokus diabła. Amen.

Szóste pozdrowienie
Jedno Ojcze nasz i trzy Zdrowaś Mario na cześć Zwierzchności, szóstego z chórów
anielskich. Przez wstawiennictwo św. Michała i wspaniałego chóru Zwierzchności wiecznych, niechaj Pan nie wodzi nas na pokuszenie, a uwolni ode złego. Amen.

Siódme pozdrowienie
Jedno Ojcze nasz i trzy Zdrowaś Mario na cześć Księstw, siódmego z chórów anielskich. Przez wstawiennictwo św. Michała i niebiańskiego chóru Księstw, niechaj Pan napełni nasze dusze duchem prawdziwego i szczerego posłuszeństwa. Amen.

Ósme pozdrowienie
Jedno Ojcze nasz i trzy Zdrowaś Mario na cześć Archaniołów, ósmego z chórów anielskich. Przez wstawiennictwo św. Michała z niebiańskiego chóru Archaniołów, niechaj Pan obdarzy nas łaską wytrwałości w wierze i dobrych uczynkach, byśmy mogli dostąpić chwały wiecznej. Amen.

Dziewiąte pozdrowienie
Jedno Ojcze nasz i trzy Zdrowaś Mario na cześć Aniołów, dziewiątego z chórów anielskich. Przez wstawiennictwo św. Michała i niebiańskiego chóru Aniołów, niechaj Pan sprawi, by czuwali oni nad nami w tym. życiu, a potem powiedli nas ku chwale wiecznej. Amen.

Potem czterokrotnie zmów Ojcze nasz: pierwszy raz na cześć ś w. Michała, drugi, ku czci św. Gabriela, trzeci, dla św. Rafała, a czwarty, na cześć swego  Anioła Stróża.aszych

Modlitwa kończąca
Św. Michale, błogosławiony książę, generale zastępów niebieskich, strażniku dusz, zwycięzco złych duchów, wysłanniku Królestwa Niebieskiego, Ty, któryś po Jezusie Chrystusie najwspanialszym wodzem, Ty, którego doskonałość i cnoty są nadludzkie, do Ciebie zwracamy się z ufnością. Racz wywabić nas od wszelkich przeciwności i spraw, swą przemożną opieką, byśmy mogli służyć Panu jeszcze bardziej wiernie.

V. Módl się za nami, błogosławiony św. Michale, książę Kościoła Chrystusa. R. Abyśmy stali się godni Jego obietnic.

Wszechmogący i wieczny Boże, który, w swej cudownej dobroci i łaskawości, dla zbawienia rasy człowieczej, obrałeś błogosławionego archanioła, św. Michała, księciem Twojego Kościoła, spraw, błagamy Ciebie, byśmy, dzięki jego łaskawej opiece, dostąpili obrony przed wszystkimi naszymi wrogami, tak żeby w godzinie śmierci naszej żaden z nich nas nie nękał i żebyśmy mogli zostać wprowadzeni przez niego przed Twój Boski Majestat, przez Chrystusa, Pana Naszego. Amen.

avatar użytkownika intix

17. Peregrynacja figury św. Michała Archanioła

Peregrynacja figury św. Michała Archanioła z groty objawień w Monte Sant' Angelo– Czas MOCY i ŁASK









W PROGRAMIE NAWIEDZENIA:



  • msza św. z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie z nałogów,

  • adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą wstawienniczą,

  • Celebracja Sakramentu Pojednania,

  • Uczta słowa – kazania i konferencje o świecie aniołów,

  • błogosławieństwo osób starszych, chorych i dzieci,

  • modlitwa egzorcyzmem prostym

  • akt oddania św. Michałowi Archaniołow,

  • przyjęcie szkaplerza św. Michała Archanioła,

  • film o sanktuarium w Monte Sant’ Angelo: „Między wiarą a kulturą”.

TERMINY PEREGRYNACJI NA KWIECIEŃ 2013
(przyp. UWAGA- Marki i Słupno - zauważyłam, że daty i miejscowości podane są odwrotnie  w porónaniu z kalendarium, które znajdziemy pod linkiem. Wkradł się mały błąd w druku. Warto zasięgnąć informacji w danych Parafiach, aby nie przeoczyć... )


12-14 kwietnia – parafia p.w. św. Andrzeja Boboli w Markach


19-21 kwietnia – parafia p.w. Matki Bożej Fatimskiej w Słupnie


26-28 kwietnia – parafia p.w. Matki Bożej Królowej Aniołów w Warszawie-Bemowie


MIEJSCA PEREGRYNACJI:


Miejsce Piastowe, Gniezno, Warszawa, Kraków, Toruń, Stalowa Wola, Krosno, Rzeszów, Marki, Słupno, Pawlikowice, Nowa Słupia, Konstancin Jeziorna, Prałkowce, Ustrzyki Dolne, Gorzków, Bydgoszcz, Górki, Przysiek, Górsk, Krynica morska – Piaski, Młochów, Pewel Mała, Pewel Ślemieńska, Rycerka Górna, Bielsko-Biała, Lublin i inne.


JAK ZAPROSIĆ ŚW. MICHAŁA ARCHANIOŁA DO TWOJEJ PARAFII?


Parafie, zgromadzenia zakonne męskie i żeńskie, wspólnoty i ruchy zainteresowane goszczeniem figury św. Michała Archanioła u siebie prosimy o kontakt ze zgromadzeniem księży michalitów:


e-mail: kuria@michalici.pl, a.zurad@wp.pl, tel. 696 430 611, 22 781 14 90 wew. 20


Kalendarium ...

avatar użytkownika intix

18. Litania do św. Michała Archanioła

Kyrie eleison, Chryste eleison, Kyrie eleison.
Chryste, usłysz nas, Chryste, wysłuchaj nas.
Ojcze z nieba, Boże, zmiłuj się nad nami.
Synu odkupicielu świata, Boże, zmiłuj się nad nami.
Duchy Święty, Boże, zmiłuj się nad nami..
Święta Trójco, Jedyny Boże, zmiłuj się nad nami.
Święta Maryjo, Królowo Aniołów, módl się za nami
Święty Michale Archaniele,
Święty Michale Książę przesławny,
Święty Michale dzielny w walce,
Święty Michale pogromco szatana,
Święty Michale postrachu złych duchów,
Święty Michale wodzu wojska niebieskiego,
Święty Michale zwiastunie Bożej chwały,
Święty Michale radości Aniołów,
Święty Michale zaszczycie nieba,
Święty Michale przedstawiający Najwyższemu prośby nasze,
Święty Michale obrońco dusz sprawiedliwych,
Święty Michale posłanniku Boga,
Święty Michale przewodniku nasz w modlitwie,
Święty Michale nasza tarczo w pokusach,
Święty Michale warownio ludu Bożego,
Święty Michale stróżu i patronie Kościoła,
Święty Michale dobroczyńco sławiących Cię narodów,
Święty Michale chorąży zbawienia,
Święty Michale Aniele pokoju,
Święty Michale prowadzący dusze do wiecznej światłości,
Święty Michale zwierzchniku w niebie,
Baranku Boży, który gładzisz grzechy świata, - przepuść nam. Panie.
Baranku Boży, który gładzisz grzechy świata, - wysłuchaj nas, Panie.
Baranku Boży, który gładzisz grzechy świata, - zmiłuj się nad nami.


P. Módl się za nami, święty Michale Archaniele,
W. Abyśmy się stali godnymi obietnic Chrystusowych.


Módlmy się. Wszechmogący wieczny Boże, który św. Michała Archanioła ustanowiłeś obrońcą Kościoła i zwierzchnikiem raju, udziel za jego wstawiennictwem Kościołowi pomyślności i pokoju, a nam łaski w tym życiu i chwały w wieczności.
Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

avatar użytkownika intix

19. Tarcza w pokusach

Bramą, która otwiera nam drogę do grzechu jest pokusa. To rzeczywistość dobrze nam znana. Codziennie przychodzi nam zmagać się z pokusami - z różnym niestety skutkiem. W Litanii wzywamy św. Michała: "Nasza tarczo w pokusach".
To niewątpliwa prawda, że zawsze możemy liczyć na jego pomoc, bo nic tak nie odziera nas z chwały Boga jak grzech. Trzeba jednak pamiętać, że największym darem ofiarowanym człowiekowi jest wolność. Św. Michał za wzorem Stwórcy szanuje ją. Jest przy nas, gdy go wzywamy, ale staje się niejako bezsilny, gdy bezmyślnie i nonszalancko pchamy się w pokusę.
On nam pomaga, ale nie chce wykonywać roboty za nas. Byłoby to poniżeniem naszej godności.
Jak działa pokusa?
Najłatwiej dostrzegamy to w opisie grzechu z raju. Słowo Boże mówi, że pierwsi rodzice byli arumim - tzn. nadzy, natomiast wąż był arum - czyli najbardziej przebiegły. Znamienna gra słów w języku oryginalnym. Co ona oznacza?
Człowiek sam z siebie pozostaje zawsze nagi, tzn. bezbronny naprzeciw przebiegłości zwodziciela.
Potrafi on zaczaić się na człowieka w ukryciu i przygotować na niego pułapkę. W każdej pokusie węża jest ukryta przebiegłość. Polega ona na ukrywaniu niebezpieczeństwa, którego nie ujawnia i które odkrywa dopiero w chwili ukąszenia. Najpierw próbuje on wciągnąć człowieka w rozmowę. Każda dyskusja ze złem, nawet najbardziej niewinna, w myślach, pragnieniach, marzeniach, wprowadza w czysty organizm człowieka zakażenie.
Osłabia zdolność adoracji Boga. Następuje wsysanie kłamstwa w umysł i serce człowieka.
Kolejnym krokiem jest uderzenie w obraz Boga, w samą jego istotę.
"Czy to prawda, że Bóg powiedział: nie jedzcie...?" Tonem pretensjonalnym, podejrzliwym i kłamliwym "zahacza" człowieka. Zamiast Boga miłości, szatan próbuje namalować przed naszymi oczami wizerunek Boga, który tylko zakazuje, zniewala, zazdrości życia. Najpierw "daje mi ogród, a potem stawia płoty"...


Kolejnym elementem szatańskiej zagrywki wobec człowieka jest zniekształcanie Bożego nakazu. To zdumiewające jak szybko Ewa "kupuje" kłamstwo i sama zaczyna kłamać: nie wolno jeść z drzewa ze środka ogrodu, a nawet go dotykać.
Dwa kłamstwa w jednym zdaniu. Mowa zdradza wnętrze człowieka - w tym przypadku bezlitośnie obnażyła wsączoną nieufność wobec Boga.
Szatan, zwany w Biblii oskarżycielem, zaczyna następnie oskarżać Boga przed człowiekiem, chce skłócić człowieka ze Stwórcą.
Pokazuje Boga jako konkurenta ludzkiego życia:
"Na pewno nie pomrzecie! Ale wie Bóg..." W tej wypowiedzi znajduje się sam jad grzechu, który przypisuje Bogu zupełnie odwrotne intencje i sprawia, że zbliżamy się doń z ogromną nieufnością. Grzech jest zawsze próbą wyeliminowania Bożego działania z naszego życia, jest usiłowaniem, aby siebie uczynić "przykazaniem". Grzech jest aktem niewiary w to, że Bóg jest dobry.
Nigdy w naszym życiu grzech nie rodzi się nagle - on tylko nagle się pojawia.
Jako gorzki owoc infekcji pokusy długo w nas dojrzewa.
Patrząc na pierwszych ludzi w raju, na Dawida dopuszczającego się grzechu cudzołóstwa i morderstwa przyjaciela, względnie łatwo można wykryć proces przenikania pokusy aż do całkowitego opanowania człowieka.
Najpierw jest prowokacja zmysłów i pragnień: owoc jest dobry do jedzenia, ta kobieta jest pociągająca. Drugim momentem jest uwodzenie estetyczne: ten owoc jest taki piękny, ta kobieta jest rozkoszą dla moich oczu (Dawid nie mógł przestać patrzeć). Trzecim elementem jest podbicie ludzkiej wolności i inteligencji: owoce nadają się do zdobycia wiedzy; jestem królem - ja nie mogę mieć, czegokolwiek zapragnę?
Pokusa jest natury zmysłowej. Kusiciel nie ma bezpośredniego wpływu na nasz umysł i wolę. Szuka naszego przyzwolenia na drodze zmysłowego uwikłania.
Nie chodzi jednak o to, by we wszystkim węszyć pokusę i ciągle się bać.
Ostatnie słowo należy do Boga. Szatan został pokonany - jest jak pies uwiązany na łańcuchu. Nie może zrobić krzywdy tym, którzy omijają go i nie zbliżają się do niego.
Żyjmy z pokojem i ufnością, a św. Michał Archanioł niech przywraca nam prawdziwy obraz kochającego Boga.


Ks. Krzysztof Poświata CSMA
Michalici.pl

avatar użytkownika Maryla

20. Figura Wodza Niebieskiego w Polsce

Już 12 kwietnia w niezwykłą podróż po Polsce wyruszy figura św. Michała z Groty Objawień na Gargano.

W trakcie trwającej do końca roku peregrynacji odwiedzi ona ponad 50
parafii i kaplic, a kulminacją jej wizyty będą uroczystości odpustowe 29
września w Sanktuarium św. Michała Archanioła i bł. Bronisława
Markiewicza w Miejscu Piastowym. Uroczyste rozpoczęcie wędrówki już w
najbliższy piątek w michalickiej Parafii Matki Bożej Fatimskiej i bł.
Bronisława Markiewicza w Słupnie.

W ramach uroczystości peregrynacyjnych w parafiach wierni uczestniczyć
będą mogli w nabożeństwach z modlitwami o uzdrowienie i uwolnienie z
nałogów oraz błogosławieństwie osób chorych, starszych i dzieci.
Będzie również możliwość przyjęcia Szkaplerza św. Michała Archanioła
oraz zawierzenia siebie i swojej rodziny opiece Wodza Niebieskiego.
Uroczystej „anielskiej” liturgii towarzyszyć będą homilie i konferencje
tematyczne z udziałem kapłanów ze Zgromadzenia św. Michała Archanioła
oraz pokazy filmów związanych z Grotą Objawień na Górze Gargano.

Figura św. Michała Archanioła z Sanktuarium na Gargano wykonana została
w roku 1507 przez rzeźbiarza Andreo Contucciego zwanego Sansovino.
Przedstawia ona Księcia wojsk niebieskich w stroju legionisty
rzymskiego, pod którego stopami leży pokonany Szatan. Pomysłodawcą
stworzenia figury był kard. Antonio z Monte San Savino. Sanktuarium św.
Michała Archanioła powstało na Górze Gargano na pamiątkę objawień
archanielskich, jakie miały tam miejsce w końcu V wieku. Jest to jedyna
świątynia na świecie nie poświęcona ludzką ręką. Do dziś przybywają tam
rokrocznie miliony pielgrzymów, wśród których miejsce zasłynęło
niezwykłymi łaskami, które można tam wyprosić.

Dokładny program peregrynacji dostępny jest na stronie www.kjb24.pl i w czasopiśmie „Któż jak Bóg”.

http://gosc.pl/doc/1525021.Figura-Wodza-Niebieskiego-w-Polsce

Maryla

------------------------------------------------------

Stowarzyszenie Blogmedia24.pl

 

avatar użytkownika intix

21. @Maryla

Dziękuję...
Pozwolę sobie jeszcze przypomnieć Zainteresowanym

JAK ZAPROSIĆ ŚW. MICHAŁA ARCHANIOŁA DO TWOJEJ PARAFII?

Parafie, zgromadzenia zakonne męskie i żeńskie, wspólnoty i ruchy zainteresowane goszczeniem figury św. Michała Archanioła u siebie prosimy o kontakt ze zgromadzeniem księży michalitów:


e-mail: kuria@michalici.pl, a.zurad@wp.pl, tel. 696 430 611, 22 781 14 90 wew. 20


Kalendarium ...

---

avatar użytkownika intix

22. Słupno jak Grota św. Michała Archanioła

  Ponad 1850 km przebyła z Monte Sant Angelo do Polski figura św. Michała Archanioła z Groty Objawień na Gargano we Włoszech. W (ub.)piątek o godz. 18.00 powitaną ją przy drzwiach kościoła pw. Matki Bożej Fatimskiej w Słupnie.
Ta młoda parafia jako pierwsza w Polsce dostąpiła zaszczytu goszczenia św. Michała Archanioła.

Piękna świątynia parafialna stała się jakby Grotą Objawień na Gargano. Uczestnicząc w Eucharystii, wszyscy w klimacie rozmodlenia wpatrywali się w statuę, przedziwny znak obecności św. Michała Archanioła pośród nich.


Mszy św. celebrowanej przez 12 kapłanów. Przewodniczył Wikariusz Generalny Zgromadzenia Księży Michalitów ks. Ryszard Andrzejewski. We wstępie przypomniał, że św. Michała Archanioł był Aniołem Stróżem samego Pana Jezusa, stąd jego obecność podczas Najświętszej Ofiary jest wyjątkowa. Słowo Boże podkreślające niezwykłość Nawiedzenia i ukazujące wyjątkową rolę św. Michała Archanioła w walce ze złem wygłosił ks. Adam Nitka. Uroczystość uświetniła orkiestra z Radzymina.


Czuwanie i dalszy ciąg nawiedzenia


Klimat żywej wiary i modlitwy  wypełniał świątynię Matki Bożej Fatimskiej w Słupnie przezywającej czas Nawiedzenia Figury św. Michała Archanioła z Groty Objawień w Monte Sant Angelo. Prowadzący nawiedzenie ks. Adam Nitka CSMA w swych naukach przypomniał historię czterech objawień , które miały miejsce na Gargano i wskazal na ich teologiczny i praktyczny wymiar. Uczestnicy peregrynacji odnowili swoje przyrzeczenia chrzcielne, dzieci otrzymały specjalne błogosławienstwo z nałożeniem rąk. Kulminację łaski stanowiła  Msza sw o godz. 18.00 z modlitwa o uzdroweinie i uwolnienie z nałogów za przyczyną św. Michała ARCHANIOŁA POŁĄCZONA ZE SPECJALNYM BŁOGOSŁAWIEŃSTWEM Najaswietszym Sakramentem 
Starannie przygotowane i pełne Ducha czuwanie modlitewne które potrawało do Apelu prowadziła wieczorem młodzież.
Ponadto kilkanascie osób zostało przyjętych do szkaplerza św. Michała Archanioła.
(...)

***
>>>Mały Szkaplerz św. Michała Archanioła .

>>>Statut Szkaplerza św. Michała Archanioła

...

avatar użytkownika intix

23. Święty Michał w MICHALINEUM

Trzecią stacją kopii sławnej figury św. Michała Archanioła z Góry Gargano było Wydawnictwo MICHALINEUM w Markach. 15 kwietnia 2013 r. o godz. 19.00, pod przewodnictwem przełożonego generalnego ks. Kazimierza Radzika, wyruszyła procesja z figurą z Kurii Generalnej do kaplicy w naszym domu zakonnym. Dyrektor Wydawnictwa i zarazem przełożony domu zakonnego – ks. Krzysztof Kuźnik CSMA – niósł koronę Archanioła. Podczas procesji odmawiano Koronkę Anielską. Po zainstalowaniu figury w kaplicy udano się na wspólną kolację, a następnie do późnych godzin wieczornych trwała adoracja.

W drugim dniu nawiedzenia o godz. 10.00 miała miejsce uroczysta Msza św. z udziałem wszystkich domowników i pracowników MICHALINEUM. Mszy św. przewodniczył ks. Dyrektor. Jako wprowadzenie ks. Edward Data CSMA przedstawił krótką historię objawień, opisał miejsce objawień oraz rolę św. Michała Archanioła w duchowości Kościoła powszechnego, a szczególnie w Zgromadzeniach św. Michała Archanioła. Okolicznościową homilię wygłosił wieloletni proboszcz i duszpasterz z Wiednia i Wolfpassing – ks. Henryk Kaiser CSMA (obecnie emeryt w naszym domu zakonnym). Przez cały dzień w naszej kaplicy „na górze” trwały modlitwy i czuwania wspólnotowe i indywidualne.


W trzecim dniu – 17 kwietnia – wszyscy domownicy i pracownicy (w dowolnej porze) mogli przez wstawiennictwo św. Michała Archanioła wypraszać dla siebie i swoich rodzin łaski oraz opiekę i pomoc w każdej sprawie. O godz. 16.00 rozpoczęło się nabożeństwo prowadzone przez ks. Sylwestra Łąckiego CSMA, którym pożegnaliśmy figurę św. Michała Archanioła. Następnie, w obecności głównego koordynatora peregrynacji – ks. Adama Żurada CSMA oraz ks. Piotra Prusakiewicza CSMA i kl. Tomasza Łepka CSMA, o godz. 17.00 oficjalnie wyprowadzono z naszego domu zakonnego i przekazano figurę w ich ręce.


Kolejnym etapem na pielgrzymim szlaku nawiedzenia Archanioła z Góry Gargano były Duczki – niewielka parafia w diecezji warszawsko-praskiej, w której księża michalici od lat pomagają duszpastersko.


Ks. Sylwester Łącki CSMA


Ks. Andrzej Kozień CSMA (fot.)

avatar użytkownika gość z drogi

24. Droga Intix,długo zastanawiałam się,co mogę dodać do Twoich

pięknych tekstów o Archaniołach i znalazłam,coś ,co bardzo przemawia do mojego serca...
za Fronda
"Celem naszej pielgrzymki przez ziemię jest niebo i przebywanie z Bogiem na wieki. W tej pielgrzymce nie jesteśmy osamotnieni, ale nieustannie wspierani pomocą, modlitwą i ochroną aniołów, których Bóg daje nam za towarzyszy. Ich nieustanne towarzyszenie nam będziemy mogli powtórnie sobie uświadomić, obchodząc już niebawem 2 października, wspomnienie świętych Aniołów Stróżów.
W jednym ze swoich listów do duchowych córek św. ojciec Pio napisał słowa, które możemy odnieść nie tylko do naszych św. Aniołów Stróżów, ale także do każdego ze wspominanych dziś świętych Archaniołów:
„Ten dobry Anioł modli się za ciebie i ofiaruje Bogu wszystkie twe dobre uczynki, twe święte i godne pragnienia. Kiedy wydaje ci się, że jesteś sama i opuszczona, nie narzekaj, że brakuje ci przyjaciela, przed którym mogłabyś otworzyć serce i któremu mogłabyś powierzyć swoje nieszczęścia. Na Boga, nie zapominaj, że ten niewidzialny towarzysz jest przy tobie, zawsze gotowy cię słuchać, zawsze gotowy cię pocieszać”.
Podczas dzisiejszej Eucharystii prośmy Boga, aby pomógł nam naśladować Świętych Archaniołów. Byśmy tak jak św. Michał troszczyli się o to, by Bóg był w naszym życiu na pierwszym miejscu, tak jak św. Gabriel nieśli innym radosną wieść i świadectwo o działaniu Boga w życiu naszym i innych ludzi oraz jak św. Rafał pomagali innym doświadczać Bożego uzdrowienia na duszy i na ciele poprzez konkretną pomoc i modlitwę.

Autor: O. Łukasz Listopad CSsR
– Socjusz Magistra Nowicjatu Prowincji Warszawskiej Redemptorystów – Lubaszowa"

wiosenne serdeczności :)

gość z drogi

avatar użytkownika intix

25. Droga Zofio... dziękuję Ci... i jeszcze raz...

..."Celem naszej pielgrzymki przez ziemię jest niebo i przebywanie z Bogiem na wieki. W tej pielgrzymce nie jesteśmy osamotnieni, ale nieustannie wspierani pomocą, modlitwą i ochroną aniołów, których Bóg daje nam za towarzyszy.
(...)
W jednym ze swoich listów do duchowych córek >św. ojciec Pio napisał słowa, które możemy odnieść nie tylko do naszych św. Aniołów Stróżów, ale także do każdego ze wspominanych dziś świętych Archaniołów:

Ten dobry Anioł modli się za ciebie i ofiaruje Bogu wszystkie twe dobre uczynki, twe święte i godne pragnienia. Kiedy wydaje ci się, że jesteś sama i opuszczona, nie narzekaj, że brakuje ci przyjaciela, przed którym mogłabyś otworzyć serce i któremu mogłabyś powierzyć swoje nieszczęścia.
 
Na Boga, nie zapominaj, że ten niewidzialny towarzysz jest przy tobie, zawsze gotowy cię słuchać, zawsze gotowy cię pocieszać
”... "


***
Na szlaku...
Ojciec Pio zatrzymał św. Michała na szlaku peregrynacji

Z wypełnionej modlitwą kaplicy Wydawnictwa Michalineum  figura Księcia udała się w dalszą podróż po Polsce. Trasa wędrówki wiodła do parafii   Marki Bożej Nieustającej Pomocy w Duczkach k. Wołomina.

Przyjazd św. Michała się opóźnił, chociaż odległość była niewielka  - tylko 18 km.  Co zatrzymało go na trasie przejazdu bliskich  Marek?  Św. Ojciec Pio, a raczej jego parafianie z parafii w Zagościńcu, której patronuje. Nie było to przypadkowe bo  święty  z San Giovanni Rotondo miał wielkie nabożeństwo do św. Michała z Gargano. Kilka razy pielgrzymował do  Monte Sant  Angelo i podobno gdy umierał przebywał  nie tylko w swej celi, ale także, przez dar bilokacji, w cudownej Grocie  Objawień.  Archanioł Michał na chwilę zatrzymał się przy kaplicy i nowo budowanym kościele. Kapłani i liczna grupa wiernych wspólnie w modlitwie poprosiła wiernych o opiekę  św. Michała nad wspólnota parafialną, ochronę od zła i przyjęła błogosławieństwo.


O godz. 18.05 Figura dotarła do Duczek. Ks. Proboszcz i przedstawiciele parafii powitali Niezwykłego Gościa, który jest tam czczono od wielu lat (działają Czciciele św. Michała Archanioła). Trwa tam 24 godzinne czuwanie, któremu przewodniczy michalita ks. Zbigniew Baran z Warszawy

***
>>>Szkaplerz św. Michała – trwały ślad Peregrynacji

.




avatar użytkownika intix

26. Marki w rękach (skrzydłach) św. Michała Archanioła!

„Nie mogłam powstrzymać łez”
     
„Św. Michale Archaniele nie mamy Ciebie wprawdzie w herbie, jak wiele innych polskich miast, ale dziękujemy że nawiedziłeś nasze skromne progi . Pomóż rodzinom naszej gminy trwać w miłości i jedności. Osłaniaj chorych, starszych i samotnych. Zachowaj w nas ducha wrażliwości i gościnności. Kierowcom przejeżdżającym przez nasze miasto pomagaj w bezpiecznej podróży i szczęśliwym dotarciu do celu. Chroń nas od pożarów, wypadków, kolizji drogowych i wszelkich nieszczęść. Bądź strażnikiem naszych decyzji, byśmy szukali dobra wspólnego, kierowali się dekalogiem i byli wierni Bogu, Kościołowi i Ojczyźnie w myśl Twego zawołania „Któż jak Bóg”. Dziś od nas odjedziesz,  ale nie mówimy „do widzenia”;  potrzebujemy Ciebie, pozostań z nami w naszej codzienności”.

Słowa tej modlitwy zawierzenia skierował do św. Michała Archanioła z Sanktuarium burmistrz miasta.
Trwająca dwie doby nawiedzenia zgromadziło wiernych nie tylko z miejscowej parafii ale także m.in. pielgrzymów z Ełku, Łomży, Biłgoraja, Warszawy, Legionowa i Radzymina, którzy trwali  na czuwaniu  przy Posłanniku Boga, również   także w nocy, z soboty na niedzielę. Szczególnym dotknięciem łaski był czas Eucharystii, Sakramentu Pojednania oraz modlitwy o uwolnienie z nałogów i uzdrowienie duszy i ciała. „Nie mogłam powstrzymać łez” opowiadała jedna z uczestniczek czuwania. 
Bogaty program, ubogacające nauki, piękny śpiew stanowił wspaniały czas uwielbienia Chrystusa i oddawania czci św. Michałowi Archaniołowi.
Wieczorem rozpoczęło się Nawiedzenie w szkole - Gimnazjum Katolickim prowadzonym przez księży Michalitów.
Od wtorku 23  IV (od godz.19) do piątku 26 IV figura zagości w klasztorze przy ul. Żytniej  3/9 w Warszawie i „pałeczkę” w sztafecie modlitwy przejmą (na wzór św. Faustyny) siostry  Matki Bożej  Miłosierdzia, a w dniach 26-28 IV w parafii pw. Królowej Aniołów w Warszawie - Bemowie.
Czas MOCY I ŁASKI trwa!

avatar użytkownika intix

27. Gimnazjalista ze szkaplerzem

Figura św. Michała Archanioła od piątki do niedzieli przebywa na ternach rożnych parafii. Tam parafianie cieszą się Jego obecnością. W innych dniach tygodnia pielgrzymuje po domach zakonnych, szkołach katolickich. Z parafii w Markach figura została przeniesiona do Katolickiego Gimnazjum w Markach.

W poniedziałek została odprawiona Msza święta dla szkolnej społeczności. Eucharystii przewodniczył ks. Marcin Różański – dyrektor szkoły. Homilie wygłosił ks. Grzegorz Sprysak – prefekt. Świadectwo pracy w Grocie św. Michała Archanioła wygłosił ks. Henryk Skoczylas.


Uczniowie zostali przygotowani do peregrynacji w trakcie katechezy. Tam zostali dokładnie poinformowani o tym, czym jest szkaplerz, skąd pochodzi i co oznacza. Dostali propozycję przyjęcia Szkaplerza św. Michała Archanioła.
Nałożenia dokonał ks. Piotr Prusakiewicz. Szkaplerz przyjęło 59 osób.

...


Z Katolickiego Gimnazjum w Markach figura św. Michała Archanioła powędruje do klasztoru Zgromadzenie Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia na Żytniej w Warszawie.

avatar użytkownika intix

28. Czuwanie Modlitewne Młodzieży

Tekst czuwania modlitewnego dla młodzieży na peregrynację figury św. Michała Archanioła

Pieśń: Michael


Z Apokalipsy św. Jana Apostoła:


„I nastąpiła walka na niebie:
Michał i jego aniołowie mieli walczyć ze Smokiem.
I wystąpił do walki Smok i jego aniołowie,
ale nie przemógł,
i już się miejsce w niebie dla nich nie znalazło.
I został strącony wielki Smok,
Wąż starodawny,
Który się zwie diabeł i szatan, zwodzący całą zamieszkałą ziemię, został strącony na ziemię,
a z nim strąceni zostali jego aniołowie” (12, 7-10)


„I ujrzałem siedmiu aniołów,
którzy stoją przed Bogiem, a dano im siedem trąb” (8, 2)


„I siódmy anioł zatrąbił, i w niebie powstały donośne głosy mówiące: «Nastało nad światem królowanie Pana naszego i Jego Pomazańca i będzie królować na wieki wieków»” (11, 15)


Pieśń: Bóg i tylko On; To mój Pan


Imię Michał, po hebrajsku mika’el, Któż jak Bóg, ma głębokie znaczenie. Określa Anioła, który w czasie buntu jednego z duchów niebieskich, Lucyfera, stanął w obronie Bożego Majestatu. Swoim wojennym okrzykiem Któż jak Bóg, zdecydowanie stawił on czoło buntownikowi i strącił go z nieba. Przyjęciem takiej postawy jawi się więc jako stworzenie szczęśliwe Bogiem, zachwycone swoim Stwórcą i Panem, zdolne stanąć w obronie należnej Bogu czci i chwały.


Ponadto Pismo Święte nadaje mu dwa bardzo zaszczytne tytuły: książę i archanioł. Księga Daniela nazywa go dosłownie jednym z pierwszych książąt i wielkim księciem. Natomiast tytuł archanioł znaczy, anioł wysokiej rangi a także anioł główny.
W Piśmie Świętym tytuł ten otrzymuje wyłącznie św. Michał, lecz tradycja chrześcijańska już od II wieku nadaje go również świętym aniołom: Gabrielowi i Rafałowi. W czwartym zaś stuleciu na podstawie pism św. Pawła wytwarza się przekonanie o istnieniu dziewięciu chórów anielskich (Serafinów, Cherubinów, Tronów, Panowań, Mocarstw, Potęg, Księstw, Archaniołów i Aniołów), na czele których stoi właśnie św. Michał Archanioł.


Pierwsze trzy chóry otaczają tron Boży w nieustannej adoracji Boga; trzy następne pełnią różne funkcje, m.in. mają dar uzdrawiania i odpędzania złych duchów; natomiast trzy ostatnie zajmują się bezpośrednio ludźmi, m.in. pełnią rolę aniołów stróżów czy opiekunów różnych państw, narodów, miast i osiedli.


Pieśń: Jak wielki jest Pan


Pieśń o świętych aniołach


Ciebie, Boże, uwielbiamy,
Wznosząc modły z tych padołów,
Gdy wspaniałość podziwiamy
Twoich świętych Archaniołów


Oto Michał w walce mężny,
Co z okrzykiem „Któż nad Boga?”
Idzie śmiało w bój orężny
Piekielnego pobić wroga.


Ty posyłasz Gabriela
Do Maryi z tą nowiną,
Że porodzi Zbawiciela,
Który ludziom nie da zginąć.


Boże Ojcze, Tobie chwała
I należne dziękczynienie,
Że posyłasz nam Rafała,
By niósł chorym uzdrowienie.


Jezu Chryste, Zbawco drogi,
Dopomagaj nam w potrzebie,
Prowadź lud Twój w niebios progi,
Gdzie Anieli wielbią Ciebie.


I Ty, Duchu Przenajświętszy,
Zlewaj na nas łaski z góry,
Gdzie Cię wiecznie w blaskach tęczy
Archanielskie wielbią chóry!
(ks. Stanisława Ziemiańskiego SJ)


Pieśń: Chwalę Ciebie Panie


Wyjątkowość św. Michała Archanioła polega jednak na tym, że jednoczy on w sobie wszystkie możliwości podległych mu chórów anielskich. Stąd św. Ireneusz obwołuje go hetmanem wojsk niebieskich, Orygenes zwie go aniołem narodów chrześcijańskich, Alkuin nazywa go potężnym mocarzem twierdzy niebiańskiej, a Rabanus Mauro opatruje go tytułem: chluba świętych aniołów Chrystusa. Nic więc dziwnego, że narody chrześcijańskie ciągle powierzają się Jego potężnej opiece.


Aniołowie od początku swego istnienia byli obdarzeni zdolnością poznawania swego Stwórcy i Pana. Niewątpliwie św. Michał Archanioł używał tego daru w całej pełni, dlatego doszedł do pełni zachwytu nad pięknem i doskonałością Boga. Okazało się to ogromnie ważne w chwili próby, na jaką Bóg wystawił aniołów. Łaska zachwytu nad Bogiem sprawiła, że św. Michał Archanioł nie zatrzymał swego wzroku wyłącznie na sobie, jak to uczynił Lucyfer, ku swojej zgubie.


Uczmy się od Księcia chórów anielskich dobrego wykorzystywania darów Bożych, m.in. daru rozumu i bogactwa uczuć, które pozwolą nam zachwycać się poznawanymi prawdami wiary, które są wciąż aktualne i przeznaczone dla nas.
Poznawajmy więc je, niech i w nas zaistnieje zrozumienie tajemnic Boga karmiące się modlitwą. Ponieważ tylko wówczas będziemy zdolni bronić w sobie i wokół nas czci i chwały Bożej. Na podobieństwo św. Michała Archanioła nie tylko będziemy stworzeniami zachwyconymi Bogiem, lecz także stworzeniami szczęśliwymi w Bogu.


Cyprian Kamil Norwid pisał:


„Aniele! ty, który nad śpiącym człowiekiem,
Jak baszta obrończa z marmuru białego,
Jaśniejesz - lub kwiatem liliji, jak mlekiem,
Sny słodkie, sny lube przywabiasz do niego.


- Aniele! Ty sprawuj nad nami opiekę z wysoka!
Ty mary bolesne porażaj skinieniem,
Bo biedni my, niknąć dzień po dniu sprzed oka,
My ludzie - zaledwie jesteśmy Wspomnieniem”.


Pieśń: Aniele Boży Stróżu mój


Ciebie, Chryste, blasku Ojca,
Mocy serc i życie świata,
Wychwalamy wśród aniołów
Łącząc śpiew z modlitwą duszy,
Byś usłyszał nasze słowa,
co z melodią razem płyną.


Cześć niesiemy Archaniołom,
Twego domu jasnym duchom,
Nade wszystko zaś wodzowi
Walecznemu hufców nieba;
Michał bowiem swą potęgą
Zadał klęskę szatanowi.


Niech opieka jego sprawi,
Abyś, Królu miłosierny,
Raczył w dal odpędzić wroga;
Twoja dobroć niech oczyści
Nas na duszy i na ciele
I wprowadzi w bramy raju.


Tobie chwała, Boże Ojcze,
Tobie chwała, Synu Boży,
Tobie cześć, Pocieszycielu;
Tobie, Boże w Trójcy Świętej,
Który jesteś ponad czasem,
Hymn śpiewamy uwielbienia.


Pieśń: Uwielbiajcie Pana


Będziemy powtarzać: Uwielbiamy Cię Boże żywy i prawdziwy


- Za to, że jesteś dobry i jako jedyne źródło życia powołałeś wszystko do istnienia


W. Uwielbiamy Cię, Boże żywy i prawdziwy.


- Za to, że swoje stworzenia napełniasz dobrami i wiele z nich uszczęśliwiasz jasnością Twojej chwały


W. Uwielbiamy Cię, Boże żywy i prawdziwy


- Za niezliczone zastępy aniołów, które służą Tobie dniem i nocą i są wpatrzeni w Twoją chwałę


W. Uwielbiamy Cię, Boże żywy i prawdziwy


- Za to, że stworzyłeś człowieka na swój obraz i podobieństwo, i by służąc Tobie samemu jako Stwórcy, rządził wszelkim stworzeniem


W. Uwielbiamy Cię, Boże żywy i prawdziwy


- Za to, że Św. Michał Archanioł broni czci i chwały Twego Imienia na niebie i na ziemi


W. Uwielbiamy Cię, Boże żywy i prawdziwy


Pieśń: Będę śpiewał Tobie; Nie bój się


Bł. Jan Paweł II:


„Walka z szatanem, tak charakterystyczna dla Archanioła Michała, jest ciągle aktualna, gdyż szatan ciągle żyje i działa wśród ludzi. Istniejące w świecie zło, nieład, jaki widzimy w społeczeństwie, zagubienie człowieka, wewnętrzne rozdarcie, którego jest on ofiarą, są nie tylko następstwem grzechu pierworodnego, lecz także skutkiem deprawującego i mrocznego działania szatana, który w sposób podstępny zagraża moralnej równowadze człowieka, a którego św. Paweł nie waha się nazwać "bogiem tego świata", gdyż jest on przebiegłym kusicielem, bowiem potrafi wpływać na nasze postępowanie, aby uczynić je szkodliwym, choć pozornie zgodnym z naszymi zamiarami. Dlatego Apostoł Narodów przestrzega chrześcijan przed zasadzkami diabła i jego niezliczonymi pomocnikami, wzywając mieszkańców Efezu: "Obleczcie pełną zbroję Bożą, byście mogli się ostać wobec podstępnych zakusów diabła. Nie toczymy bowiem walki przeciw krwi i ciału, lecz przeciw Zwierzchnościom, przeciw Władzom, przeciw rządcom świata tych ciemności, przeciw pierwiastkom duchowym zła na wyżynach niebieskich".


Pieśń: Jezus zwyciężył; Z Tobą pokonam grzech


Św. Faustyna:


„W dzień św. Michała Archanioła widziałam tego wodza przy sobie, który mi powiedział te słowa: ”Zlecił mi Pan, abym miał o tobie szczególne staranie. Wiedz, że jesteś nienawidzona przez zło, ale nie lękaj się. Któż jak Bóg!” - i znikł. Jednak czuję jego obecność i pomoc.”


Bł. Bronisław Markiewicz:


”Wypada zatem w czasach obecnych zwrócić się ze szczególnym nabożeństwem i w sposób osobliwy do św. Michała Archanioła, wodza wojsk niebieskich i pogromcy złych duchów...”


”Módlcie się szczególniej do św. Michała Archanioła, obok którego chcemy walczyć z potęgami piekielnymi i zwyciężać”


Pieśń: Patronie nasz Św. Michale


/Wspólne błagania – śpiewane/


Święty Michale Archaniele, przemożny nasz Orędowniku u Boga. Dziękujemy z głębi serca za otrzymane dobrodziejstwa, a powodowani mocnym prze-konaniem i żywą nadzieją, prosimy o nowe. Wszak jesteś naszym Patronem i Wspomożycielem. Odwołujemy się dzisiaj do Twojej potęgi, dobroci i zadziwiającej gotowości do usług. Zechciej wysłuchać naszych błagań i racz nam przyjść z pomocą, gdy z wewnętrzną siłą wołamy i nie przestaniemy wytrwale wołać do Ciebie: Wstaw się u Boga za nami.


Archaniele Boży, Wstaw się u Boga za nami.
Cudzie stworzenia,
Książę najprzedniejszy,
Szermierzu praw Boga Stworzyciela,
Odnowicielu ładu Bożego,
Powierniku Pański,
Pierwszy Wielbicielu Boga-Człowieka,
Chorąży Krzyża Świętego,
Rycerzu Bogarodzicy,
Rządco dworu niebieskiego
Hetmanie hufców anielskich,
Mieczu karzący zbuntowane duchy,
Odwieczny przeciwniku Szatana,
Miłośniku prawdy i pokory,
Przykładzie pomyślności,
Wzorze modlitwy i ofiary,
Tęczo wśród burzy pokus,
Patronie umierających,
Przychylny Mierniczy zasług,
Zwiastunie zbawienia,
Wspomożycielu dusz w czyśćcu,
Przewodniku dusz do nieba,
Aniele Stróżu Kościoła,
Opiekunie Namiestników Chrystusowych,
Obrońco stolicy chrześcijaństwa,
Podporo misjonarzy katolickich,
Duchu wszystkim usługujący,
Wybawco z niewoli,
Cudotwórco sławny,


K: Módlmy się:


Mocarzu niebios i Obrońco dusz najlepszy, oczekujemy błogosławionych skutków twojego wstawiennictwa najpierw dla siebie, a następnie dla tych wszystkich, których pragniesz obdarzyć łaskami. Niech wspólne nasze błagania dla każdego z nas, dla naszych rodzin i parafii, dla wszystkich społeczeństw, narodów i całego Kościoła świętego staną się źródłem błogosławieństwa Bożego po wszystkie wieki wieków. Amen.


Pieśń: Pan jest mocą


Adam Asnyk, Prośba


O mój Aniele, ty rękę
Daj!
Przez łzy i mękę,
Przez ciemny kraj,
Do jasnych źródeł ty mnie doprowadź;
Racz się zlitować!
Serce me zwiędło jak marny
Liść;
Wśród nocy czarnej
Nie wiem, gdzie iść,
I po przepaściach muszę nocować:
Więc ty mnie prowadź.
To, com ukochał, com tyle czcił,
Zdeptane w pyle
Padło bez sił;
Rozpacz i hańbę widząc po drodze,
Stanąłem w trwodze.
Widziałem zbrodni zwycięski
Szał,
Widziałem klęski
Duchów i ciał;
Więc obłąkany boleścią chodzę
We łzach i trwodze.
I nie wiem teraz, w co wierzyć
Mam,
Jak dzień mój przeżyć
W ciemności, sam;
Nie wiem, czy zdołam wytrwać niezłomnie:
Więc ty zstąp do mnie!
Lękam się zstąpić z wątpieniem
W grób
I z utęsknieniem
Do twoich stóp
Chylę się z prośbą i nieprzytomnie
Wołam: zstąp do mnie!
Pokaż mi tryumf w przyszłości
Dniach,
Tryumf miłości
Kupiony w łzach,
I ludu mego zwycięstwo jasne
Pokaż, nim zasnę!
Pokaż mi ciszę wschodzących
Zórz,
Zmartwychwstających
Królestwo dusz,
A dbać nie będę o szczęście własne
Spokojny zasnę.


Pieśń: Ubi Caritas; Mój Bóg jest miłością (ref.)


O chwalebny Święty Michale Archaniele, Książę i Wodzu wojsk niebieskich, Pogromco Szatana i duchów nieczystych, potężny Obrońco Kościoła świętego, okryj nas swoimi skrzydłami i chroń przed nieprzyjaciółmi naszego zbawienia.


Niech będzie Bóg uwielbiony za to, że Cię obdarzył tak wielką mocą i chwałą, że Twoje imię stało się największym po imieniu Jezusa Chrystusa i Maryi Dziewicy i godnym szczególnej czci. Zechciej łaskawie wspierać nas nadprzyrodzonymi darami, którymi Bóg Cię obdarzył.


Niech Twoje imię chroni nas od niebezpieczeństw, pozwala powstać z upadków, pociesza w utrapieniach, umacnia wśród trudnych doświadczeń i będzie tarczą obronną przeciwko piekielnym nieprzyjaciołom, za życia i w godzinę śmierci.


O Święty Michale Archaniele, Ty, który jesteś najwyższym Przywódcą wojsk niebieskich i Opiekunem Kościoła Świętego, broń nas nieustannie przed nieprzyjaciółmi naszej wiary.


Pieśń: O Michale Archaniele


Akt oddania się Św. Michałowi Archaniołowi:


Najchwalebniejszy Książę chórów anielskich,
dzielny obrońco Boga Najwyższego,
gorliwy miłośniku chwały Bożej, postrachu zbuntowanych duchów,
umiłowanie i radości aniołów sprawiedliwych,
Św. Michale Archaniele,
pragnąć należeć do grona Twoich czcicieli
Tobie ofiaruję się i poświęcam.
Oddaję Twojej czujnej opiece siebie samego, moją rodzinę, moją pracę,
przyjaciół i wszystko to co posiadam.
Będąc biednym grzesznikiem,
mizerna jest moja ofiara,
ale Ty nie pogardzisz uczuciami mego serca.
Pamiętaj, że od dzisiaj jestem pod Twoją szczególną opieką,
proszę Cię więc, nie opuszczaj mnie przez całe moje życie.
Wybłagaj mi u Pana
przebaczenie moich licznych i ciężkich grzechów,
łaskę ukochania całym sercem mojego Boga, drogiego Zbawiciela Jezusa Chrystusa,
Uświęciciela Ducha Świętego, najsłodszą Matkę Maryję i wszystkich ludzi,
moich braci, umiłowanych przez Boga Ojca i odkupionych przez Syna Bożego.
Upraszaj mi wszelką pomoc niezbędną do otrzymania korony chwały niebieskiej.
Broń mnie zawsze od nieprzyjaciół mojej duszy,
a w sposób szczególny w ostatnim momencie mego życia.
Przybądź mi z pomocą o chwalebny Archaniele,
bądź przy mnie podczas duchowych zmagań,
oddal ode mnie czeluści piekielne anioła sprzeniewierzonego i pysznego,
którego pokonałeś i upokorzyłeś podczas walki na niebie.
Zaprowadź mnie przed tron Boga Najwyższego, abym głosił razem z Tobą,
o Święty Michale Archaniele,
i ze wszystkimi Aniołami cześć, chwałę i dziękczynienie Temu,
który żyje i króluje na wieki wieków.
Amen.


Pieśni: Schowaj mnie pod skrzydła swe; Odpocznienie


Apel Jasnogórski

avatar użytkownika intix

29. Św. Faustyna przywitała Świętego Michała Archanioła!

„Tu Cię wezwałem i przygotowałem dla Ciebie wiele  łask” - te słowa usłyszała  św. siostra Faustyna, gdy przebywała w klasztorze przy ul. Żytniej  w Warszawie.
Dziś (przyp. 23-go) drzwi tego klasztoru przekroczył św. Michał Archanioł  w znaku figury z Groty Objawień na Gargano. Książę  Niebieski, uroczyście przywitany przez  siostry ze Zgromadzenia Matki Bożej Miłosierdzia i grupę osób świeckich, stanął przy głównym ołtarzu obok figury Matki Bożej  i obrazu Sekretarki Miłosierdzia Bożego. To jej objawił się pewnego dnia,  zapewniając o swej szczególnej opiece słowami ;  „Zlecił mi Pan, abym miał o Tobie szczególne staranie. Wiedz, że jesteś nienawidzona przez zło , ale nie lękaj się. Któż jak Bóg! – I zniknął. Jednak czuję jego obecność i pomoc”  (Dz 706).
Ta archanielska obecność będzie wypełniać także przez  blisko 72 godziny kaplicę klasztoru przy ul. Żytniej.  W czuwaniu modlitewnym uczestniczyć będą także członkowie Stowarzyszenia Faustinum. 
Siostry zapraszają jednak wszystkich pragnących bliskiego spotkania w klimacie modlitwy i wiary z Posłannikiem Boga – od 8.00 do 21.00. Drzwi i serca są tam szeroko otwarte. Św. Michale Archaniele i św. Faustyno - módlcie się za Warszawę

***
Wypraszać Miłosierdzie Boże ze św. Michałem Archaniołem!
„Wielką mam cześć dla św. Michała Archanioła, on nie miał przykładu  w pełnieniu woli Bożej, a jednak spełnił wiernie życzenia Boże. ( Dz 667) pisała w dzienniczku  św. Siostra Faustyna . Ta cześć dla św. Michała promieniuje  ze szczególną,  żywą mocą  w dniach nawiedzenie klasztoru przy ul. Żytniej w Warszawie przez wierną kopię figury z Groty Objawień na  Gargano. Przez cały dzień trwała adoracja Najświętszego Sakramentu.  Zanurzeni  w Bożej obecności wszyscy uwielbiali Pana ze Św. Michałem i wypraszali Miłosierdzie Boże dla świata i zwycięstwo dobra nad złem w ludzkich sercach, rodzinach, narodzie. Przez cały dzień do pięknej kaplicy sióstr przy ul. Żytniej w Warszawie przybywali pielgrzymi . Wśród nich byli kapłani , siostry zakonne i osoby świeckie. Blisko 50 osób , z siostrami na czele, z rąk ks. Kapelana Zbigniewa Barana i ks. Proboszcza  przyjęło szkaplerz św. Michała Archanioła.  Jutro ciąg dalszy Nawiedzenia. Swój Dzień Skupienia przeżywać będę członkowie Stowarzyszenia Faustinum. W piątek 24 IV przed godz. 18.00 figura  zostanie uroczyście przewieziona – w asyście policji ( św. Michał jest ich patronem) do parafii pw. Matki  Bożej  Królowej Aniołów w Warszawie na Bemowie.
***
Jezu... Ufam Tobie...

.

avatar użytkownika intix

30. Czas Mocy i Łaski na warszawskim Bemowie (szczegółowy plan)

Już w najbliższy piątek, 26 kwietnia, Parafię Matki Bożej Królowej Aniołów na warszawskim Bemowie nawiedzi figura św. Michała Archanioła z Monte Sant’ Angelo.
W ramach trzydniowych uroczystości peregrynacyjnych zaistnieje m.in. możliwość uczestnictwa w błogosławieństwie osób chorych i starszych, dzieci i rodzin czy Mszy św. z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie z nałogów. Będzie też okazja do przyjęcia Szkaplerza św. Michała Archanioła, a część liturgiczną obchodów uzupełni m.in. okolicznościowy festyn oraz rozpoczęcie sezonu motorowego wraz z poświęceniem pojazdów i przejazdem po mieście


Szczegółowy program nawiedzenia:


26 kwietnia (piątek)


17.30 – Nabożeństwo oczekiwania
18.00 – Uroczyste powitanie figury św. Michała Archanioła przy bramie
świątyni, procesja do kościoła, Msza św. z nauką
20.00 – Czuwanie modlitewne ze św. Michałem Archaniołem
21.00 – Apel Jasnogórski


27 kwietnia (sobota)


7.30 – Godzinki ku św. Michała Archanioła
8.00 – Msza św. z nauką, odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych,
błogosławieństwo osób starszych i chorych
10.00 – Msza św. z nauką, odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych,
błogosławieństwo osób starszych i chorych
12.00 – Msza św. z nauką, błogosławieństwo rodzin i dzieci przed figurą
św. Michała Archanioła, poświęcenie motocykli i rozpoczęcie sezonu
motorowego, przejazd ulicami Bemowa, grill i atrakcje dla dzieci
15.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego i adoracja Chrystusa
eucharystycznego ze św. Michałem Archaniołem
15.30 – Koronka Anielska o powołania kapłańskie i zakonne,
modlitwa egzorcyzmem prostym
17.00 – Różaniec z Aniołami
18.00 – Msza św. z nauką o uzdrowienie i uwolnienie z nałogów
za wstawiennictwem św. Michała Archanioła z modlitwą
wstawienniczą przed Najświętszym Sakramentem.
Po Mszy św. możliwość przyjęcia szkaplerza św. Michała Archanioła
20.00 – Czuwanie modlitewne dla młodzieży, studentów
i wszystkich chętnych
21.00 – Apel Jasnogórski


28 kwietnia (niedziela)


7.00 – Msza św. z nauką, Akt poświęcenia św. Michałowi Archaniołowi
8.00 – Godzinki ku czci św. Michała Archanioła
8.30 – Msza św. z nauką, Akt poświęcenia św. Michałowi Archaniołowi
10.00 – Msza św. z nauką, Akt poświęcenia św. Michałowi Archaniołowi
11.30 – Msza św. z nauką, Akt poświęcenia św. Michałowi Archaniołowi
13.00 – Msza św. z nauką, Akt poświęcenia św. Michałowi Archaniołowi
14.00 – Film o objawieniach i historii Sanktuarium w Monte Sant’ Angelo
„Między wiarą a kulturą”
15.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego i adoracja Chrystusaeucharystycznego ze św. Michałem Archaniołem
15.30 – Koronka Anielska o powołania kapłańskie i zakonne, modlitwa egzorcyzmem prostym
17.00 – Różaniec z Aniołami
18.00 – Msza św. z nauką, Akt poświęcenia św. Michałowi Archaniołowi
19.00 – Film o objawieniach i historii Sanktuarium w Monte Sant’ Angelo
„Między wiarą a kulturą”
20.00 – Msza św. z nauką, Akt poświęcenia św. Michałowi Archaniołowi,
procesja z figurą św. Michała Archanioła wokół kościoła,
zakończenie nawiedzenia (przynosimy świece)

avatar użytkownika gość z drogi

31. Droga Intix,dziękuje za ten Dar:)

moje przywiązanie do Ojca PIO ma dziwną historię...:)
a stało sie to dawno,wtedy nie wiele wiedziałąm o tym świetym Starcu...aż On chyba odnalazł mnie ,sam :)
po latach ,gdy spojrzałam na moje życie...mam wrażenie jakby od dawna był moim Opiekunem...pewne daty,zdarzenia jak Podarunki :)
Kocham więc mojego Swietego Ojca.. i codziennie powierzam Mu nasz Los...jemu i Jego Aniołom :)
dziękuję Ci raz jeszcze za piekny Dar....:)
Dobrej Nocy droga Intix :)

gość z drogi

avatar użytkownika intix

33. Zofio Droga

Ja Tobie również dziękuję...
Mamy jeszcze niespodziankę... za którą już Autorom dziękuję w naszym imieniu...

Klęczący Byk - komiks dla młodzieży poświęcony objawieniom z Gargano



Fundacja Gargano we współpracy z Redakcją „Któż jak Bóg” przy okazji peregrynacji figury św. Michała Archanioła po Polsce przygotowała komiks dla młodzieży poświęcony objawieniom z Gargano.

Młody chłopak zwany Toro (po włosku Byk) jest ścigany przez mafię. Dociera do miasteczka Monte Sant’ Angelo na górze Gargano, gdzie próbuje ukryć się w restauracji wuja, poznając przy okazji piękną Angelę. Tak rozpoczyna się akcja komiksu „Klęczący Byk”, którego inspiracją są cztery objawienia św. Michała Archanioła w Gargano. Strzelanina, pościg, miłość i początki nawrócenia ujęte w scenariuszu Joanny Świerkuli i Pawła Nurzyńskiego, a narysowane ręką Anny Nurzyńskiej przeplatają się z symbolami  objawień z V i XVII wieku. Komiks uzupełniony jest krótkim opisem historycznym przeznaczonym dla osób, które nigdy nie słyszały o objawieniach w Gargano oraz listem od Padre Michele skierowanym do młodych czytelników. Załączona modlitwa do św. Michała Archanioła ma zachęcić do codziennej walki duchowej. Pragniemy, aby lektura komiksu pomogła spojrzeć na odległe w czasie wydarzenia oczami człowieka XXI wieku.

Przy okazji publikacji zorganizowany zostanie konkurs dla czytelników, będzie także możliwość śledzenia dalszych przygód bohaterów na Facebooku.


Iwona i Robert Świerkulowie
***
Pozdrawiam serdecznie

avatar użytkownika Maryla

34. Święty Michał. Naczelny Dowódca Anielskich Sił Zbrojnych

Są jak służby specjalne. Wiele misji niebiańskich komandosów na zawsze pozostanie nieznanych, gdyż nie ujawniono ich na kartach Biblii.
Najpopularniejsze fragmenty

29 września w Kościele Katolickim obchodzone jest Święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. Początkowo istniały trzy odrębne święta: 29 września wspominano św. Michała, 24 marca św. Gabriela, a 24 października św. Rafała. Podczas reformy kalendarza kościelnego z dniem 14 lutego 1969 r. postanowiono, że ci trzej archaniołowie zostaną liturgicznie połączeni. W niniejszym artykule spróbuję przybliżyć nieco postać Michała, szczególnie popularnego wśród wszelkich służb mundurowych, a wcześniej uważanego za patrona rycerzy.

http://www.stacja7.pl/article/1537/%C5%9Awi%C4%99ty+Micha%C5%82.+Naczeln...

Maryla

------------------------------------------------------

Stowarzyszenie Blogmedia24.pl

 

avatar użytkownika Maryla

35. Ta walka przeciwko demonowi,

Ta walka przeciwko demonowi, którego przeciwieństwem jest postać
Archanioła Michała, jest aktualna również dziś, ponieważ demon
jest dalej żywy i działający w świecie.

bł. Jan Paweł II

Maryla

------------------------------------------------------

Stowarzyszenie Blogmedia24.pl

 

avatar użytkownika Maryla

36. Von Thronstahl - Path Of St.Michael

Maryla

------------------------------------------------------

Stowarzyszenie Blogmedia24.pl

 

avatar użytkownika Maryla

37. Aniołowie znani z

Aniołowie znani z imienia

Nasz Dziennik

Prawda o aniołach pozostaje nie do końca odkrytą
tajemnicą. Z Pisma św. wiemy, że aniołowie niechętnie ujawniają swoje
imiona, aby swą tożsamością nie odwrócić uwagi człowieka od czci dla
Imienia Bożego. Święty Michał (Dn 10, 13), św. Rafał (Tb 12, 15) i św.
Gabriel (Łk 1, 19) to wyjątki, bo też i funkcja ich była wyjątkowa.

Michał – pogromca złego ducha

To jeden z najpotężniejszych duchów
niebieskich. Etymologia imienia Mikā-el wskazuje na kogoś, kto jest
związany tylko z Bogiem i bezgranicznie Bogu oddany. Stał się
„opiekunem” Kościoła.

To nie Bóg potrzebuje aniołów, ale nasza
słabość. Człowiek ma przeciwnika – zanim człowiek doświadczy ataków
złego ducha, a także podczas kuszenia, zakulisowo, niewidzialnie, jakby
na zapleczu, rozgrywa się walka między naszym kusicielem i naszym
obrońcą. Złe duchy posługują się podstępem, przebiegłością i zasadzkami.
Jako ludzie potrzebujemy wsparcia, dodatkowej obrony, by w te zasadzki
nie wpaść.

Święty Michał Archanioł niejako za
kulisami broni nas przed atakami złego, neutralizuje je, osłabia, a
nawet uniemożliwia. To on ujawnia podstęp i przebiegłość szatana,
demistyfikuje jego plany i działanie, a zarazem umacnia człowieka w
godzinie walki. Skuteczność jego orędownictwa płynie ze zjednoczenia
jego woli z wolą Boga. Zna on skutki odłączenia się od Boga na
przykładzie zbuntowanych aniołów, wyprasza więc dla ludzi łaski
potrzebne do trwania przy Bogu i jego przykazaniach. Dzięki swej
anielskiej naturze św. Michał może pośrednio i zewnętrznie wpływać na
wolę i rozum, bezpośrednio zaś na wyobrażenia i władze zewnętrzne
człowieka. Przez swoje działanie może pomagać ludziom w sposób fizyczny.

Błogosławiony ks. Bronisław Markiewicz
zachęcał: „Stójmy przy św. Michale Archaniele dzierżącym zwycięską ręką
chorągiew Krzyża Chrystusowego i pamiętajmy, że pod tą chorągwią, idąc
naprzód i walcząc, pokonamy szczęśliwie wszystkie zasadzki i napaści
złego ducha”. Zapraszał, by każdy człowiek obrał św. Michała za patrona.
Dziś możemy to uczynić także na sposób zewnętrzny, przez przyjęcie
szkaplerza św. Michała Archanioła podczas trwającej w Polsce
peregrynacji figury św. Michała Archanioła z Groty Objawień w Monte
Sant’Angelo.

Rafał – oznacza Bóg uzdrawia

„Bóg swoim aniołom dał rozkaz o tobie,
aby Cię strzegli na wszystkich twych drogach. Na rękach będą Cię nosili,
abyś nie uraził swej stopy o kamień”. Te słowa Psalmu 91 o aniele,
który niesie nas na rękach (skrzydłach), zawsze poruszały ludzi. Jego
ochrona oznacza, że czuwa nad nami. Jesteśmy niejako okryci jego
uzdrawiającą obecnością, aby nie trafiły nas wrogie strzały agresywnych
ludzi i nie zaszkodziła nam trucizna zgorzkniałych emocji. Takim aniołem
jest św. Rafał Archanioł. Imię Rafael – Bóg (El) uzdrawia (rafa)
oznacza jego główne zadanie, powierzone mu przez Opatrzność Bożą,
czuwającą nad Izraelitami na wygnaniu. Uzdrawiające działanie Rafała
dotyczyło nie tylko wyleczenia oczu ojca Tobiasza przy użyciu rybiej
żółci, ale także uwolnienia przyszłej żony tego młodzieńca od wpływu
złego ducha. „Ja jestem Rafał, jeden z siedmiu aniołów, którzy stoją w
pogotowiu i wchodzą przed majestat Pański” (Tb 12, 15) – tak przedstawił
się wobec zdumionych członków całego rodu towarzysz Tobiasza po
wykonaniu swojego zadania. Gdy ci przerażeni upadli przed nim na twarz,
uspokoił ich i powiedział: „Uwielbiajcie Boga po wszystkie wieki! To, że
byłem z Wami, nie było moją zasługą, lecz było z woli Bożej. Jego
uwielbiajcie przez wszystkie dni i Jemu śpiewajcie hymn! (…) oto ja
wstępuję do Tego, który mnie posłał” (Tb 12, 17-20). W ten sposób
„posłaniec Boży”, czyli „anioł Pański”, ujawnił swoją naturę i
równocześnie „miejsce stałego pobytu” – w pobliżu Boga, gotów na jego
wezwanie.

Gabriel – Boży listonosz

„W szóstym miesiącu posłał Bóg anioła
Gabriela do miasta w Galilei zwanego Nazaret, do Dziewicy poślubionej
mężowi imieniem Józef z rodu Dawida; a Dziewicy było na imię Maryja” (Łk
1, 26-28). Maryja znała imię anioła, który został do niej posłany od
Boga. To św. Gabriel, ten sam, który został wysłany z misją do
Zachariasza. Prawdopodobnie to jedyne stworzenie z wtajemniczonych przez
Boga w misterium wcielenia, jeszcze przed jego dokonaniem. Inni
aniołowie dowiedzą się o tym nieco później. Pojawią się w noc narodzenia
w Betlejem. Sentencja, którą św. Gabriel kończy swoje poselstwo, brzmi:
„Dla Boga bowiem nie ma nic niemożliwego”. Jeśli Bóg zechce coś
uczynić, na pewno to uczyni, choćby z punktu widzenia ludzkiej oceny
było to zupełnie niemożliwe do zrealizowania.

Zaprasza nas do zaufania Panu Bogu mimo wszystko. On jest tym, do którego zawsze należy ostatnie zdanie.

Ks. Piotr Prusakiewicz CSMA

Autor jest redaktorem naczelnym dwumiesięcznika o aniołach i życiu duchowym „Któż jak Bóg”.

http://www.radiomaryja.pl/kosciol/aniolowie-znani-z-imienia/

Maryla

------------------------------------------------------

Stowarzyszenie Blogmedia24.pl

 

avatar użytkownika guantanamera

38. O, tak! ON jest nam pomocą!

Gdy pada imię Archanioła Michała wspominam moje modlitwy zanoszone do Niego - codziennie przez kilka lat. Aż do zniszczenia książeczki z modlitwami...
Pisałam o niej, o tej modlitwie, tutaj: http://blogmedia24.pl/node/58761
Dzisiaj wiem, że muszę tę nieustanną modlitwę podjąć na nowo.

avatar użytkownika intix

39. Odkryć prawdę życia

W
Liturgii Godzin na Uroczystość Św. Michała Archanioła Kościół woła do
Boga:

Ześlij, Panie, na pomoc ludowi Twemu wielkiego Michała Archanioła,
abyśmy odczuwali jego opiekę w naszej walce z szatanem i jego aniołami
.

Trzeba pozbyć się złudzeń, ze człowiek może być szczęśliwy odrzucając
Boga, ignorując jego obecność, nie licząc się z Nim w życiu osobistym
i społecznym. Historia pokazuje aż nadto wyraźnie, że ci, którzy marzą
o zbudowaniu na ziemi raju bez Boga, rozniecają wciąż nowe piekła.

Musimy ciągle uczyć się mądrze wybierać, odróżniać dobro prawdziwe od
pozorów, prawdę od kłamstwa, szczęście od złudzeń. Nie jest to łatwe,
albowiem nastąpiło niedostrzegalne wcześniej pomieszanie pojęć
i wartości. Jakże aktualne są słowa Baltazara Gracjana, jezuity żyjącego
w XVI wieku:

"Wszystko idzie na opak... cnota jest ścigana, występek
sławiony, prawdy nie ma, kłamstwo ma trzy języki, księgi są bez mędrców,
a mędrcy bez ksiąg"
.

Niewątpliwie obecnie jednym z bardziej
niebezpiecznych zagrożeń dla życia chrześcijańskiego i życia wiarą na co
dzień jest zorganizowany na szeroką skalę proces zamącania prawdy,
zamazywania granic między dobrem a złem, zacieranie różnic między prawdą
a fałszem. Środki masowego przekazu zamiast wiernie opisywać
rzeczywistość, komentują ją po swojemu. Obserwujemy swoisty festiwal
błyskotliwych sloganów.

Człowiekowi, szczególnie młodemu, trudno
odnaleźć się w tym pojęciowym bałaganie. Miał rację św. Tomasz z Akwinu,
gdy pisał: "Łatwiej jest dojść do prawdy z błędu aniżeli z zamętu".
Nałykaliśmy się tylu ideologii, że w wielu skutecznie zniszczyły one
tęsknotę za Bogiem.

Sporo chrześcijan wróciło do statusu pogan,
a czasami jeszcze gorzej. Niestety, także w naszej Ojczyźnie mamy pogan
obrządku rzymskokatolickiego. Postawa św. Michała Archanioła
- walecznego i służebnego skłania mnie, bym zadał sobie pytanie
o rzeczywiste miejsce Pana Boga w moim życiu. Inaczej nie znajdzie
człowiek szczęścia, poumierają fascynacje, dogaśnie entuzjazm.

Św.
Michale Archaniele, nie pozwól na to
.

(Ks. Tadeusz Musz CSMA)

avatar użytkownika intix

41. Św. Michał uczy adoracji

W porannych modlitwach michalici modlą się do Anioła stróża: "Ty
patrzysz ustawicznie w twarz Ojca Niebieskiego, by czytać z niej świętą
Jego wolę..."
.

O ileż bardziej te słowa odnoszą się do św. Michała
Archanioła, który jest Księciem zastępów anielskich, czyli
najdoskonalszym z tych duchowych stworzeń. Zresztą w hymnie akatystu ku
czci św. Michała śpiewamy: "Witaj, Ty który z bliska kontemplujesz
niewymowne piękne i dobroć Boga..."


Droga duchowa, jakiej nas uczy św.
Michał, jest drogą milczącej adoracji, wpatrywania się w Boga. W naszych
warunkach będzie się ona odnosiła szczególnie do adoracji
eucharystycznej. Modlitwa adoracji jest najpiękniejszą formą modlitwy,
najbardziej bezinteresowną, a jednocześnie najbardziej płodną duchowo.
Jest to pełne ciszy, bezsłowne trwanie przy Panu. "Im świat staje się
głośniejszy, tym ważniejsza okazuje się cisza"
.

Tysiące młodych ludzie
jeździ co roku na spotkania Taize. Kiedyś jeden dziennikarz
prowokacyjnie zapytał br. Marka: "Czym ten tłum młodzieży wysypujący się
z dworców z wielkimi plecakami, karimatami, różni się od młodych,
którzy jeżdżą na koncerty rockowe?"
Usłyszał odpowiedź: "Tym, że oni
przyjechali po ciszę"
.

Postawa adoracji płynąca z ciszy i do ciszy
prowadząca jest postawą czci wobec Stwórcy - pierwszą i podstawową,
występującą we wszystkich niemal religiach. Adoracja bardzo szybko
zmusza nas do aktu wiary - bez wiary nie sposób wytrzymać na adoracji
nawet 10 minut. W adoracji trzeba nauczyć się bierności - pozwolić, by
On na mnie patrzył.

Pewien pokorny mnich wyznał: Zwykle nic nie robię
przed Najświętszym Sakramentem, tylko zgadzam się, by On na mnie
patrzył. Czasem nawet na chwilę zasypiam, ale nie czuję się z tego
powodu winny. Pan Jezus wie, że jestem po pracy zmęczony. Jego
spojrzenie odnawia moje siły. Nie jest to łatwa modlitwa, ale trzeba
wtedy pamiętać o słowach Jezusa skierowanych do s. Faustyny:
W tygodniach, w których Mnie nie widziałaś ani nie czułaś mojej
obecności, głębiej byłem z tobą zjednoczony aniżeli w chwilach uniesień.
(Dz, 1246).

http://www.michalici.pl/node/116

avatar użytkownika guantanamera

42. Adoracja ...

Niekiedy wchodziłem do kaplicy papieskiego apartamentu, kiedy nie zdawał sobie sprawy, że nie jest sam. Widziałem Ojca Świętego przed tabernakulum, rozmawiającego z Bogiem. Czasami zaczynał śpiewać. Nie był to śpiew liturgiczny... Jego dialog z Bogiem był ciągły. Potrzebował nieustannej modlitwy. Nawet w sytuacjach publicznych czy w obliczu tłumów. Wydawało mi się, że działanie i kontemplacja stanowiły w nim jedno... (Joaquin Navarro Valls, w latach 1984-2006 dyrektor Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej)

Adoro te devote, latens Deitas,
Quæ sub his figuris vere latitas;
Tibi se cor meum totum subjicit,
Quia te contemplans totum deficit.
św. Augustyn

Zbliżam sie w pokorze i niskości swej,
Wielbię Twój majestat, skryty w Hostii tej,
Tobie dziś w ofierze serce daję swe,
O, utwierdzaj w wierze, Jezu, dzieci Twe.

Pozdrawiam....

avatar użytkownika intix

43. Czas Apokalipsy?

29 września Kościół wspomina świętych Archaniołów.

O
roli modlitwy do św. Michała Archanioła i orędownictwie tego wyjątkowego
Świętego z ks. Romanem Chylińskim michalitą, rozmawia Agnieszka
Konik-Korn

Agnieszka Konik-Korn: - Do wielu parafii po Mszach
św. w dni powszednie powraca dziś zwyczaj odmawiania modlitwy do św.
Michała Archanioła. Czy jest ku temu jakiś specjalny powód?

Ks. Roman Chyliński: - Modlitwa do św. Michała Archanioła, zwana
prywatnym egzorcyzmem, powstała z inicjatywy papieża Leona XIII
(1878-1903), za którego pontyfikatu trendy modernistyczne w zasadniczy
sposób zaczęły oddzielać sferę sacrum od życia społecznego. To był mocny
początek zła u progów XX wieku Papież, zdając sobie sprawę z nowych
zagrożeń (źle pojęta wolność, naruszanie godności człowieka, szczególnie
w wymiarze pracy ludzkiej i innych), jakie przynosił ówczesny świat,
ułożył specjalną modlitwę, wzywającą św. Michała Archanioła - patrona
Kościoła, do obrony ludzkości przed „niegodziwością i zasadzkami złego
ducha”. Tę modlitwę Leon XIII polecił kapłanom odmawiać codziennie zaraz
po Mszy św., aby uchronić Kościół i jego wiernych od zgubnej
działalności szatana. Być może nie zdawał sobie wówczas sprawy, że po
ponad stu latach modlitwa ta ani na trochę nie traci na swojej
aktualności.

Obecnie chrześcijański świat zaczyna żyć w fałszywym przekonaniu o
swej ludzkiej samowystarczalności. Nikt nie neguje dzisiaj obecności
Boga, ale de facto żyje tak, jakby Go nie było. A wiara w szatana i
piekło została zamieniona na zabawę w Halloween.

Diabeł nie dotyka człowieka, który jest obojętny. Wie bowiem, że
człowiek, który nie pogłębia relacji z Bogiem, stoi na równi pochyłej
odejścia od Boga (por. Ap 3, 16). Katolik, który nie stawia sobie pytań o
wiarę, który nie poszukuje Boga przez własną katechezę i czytanie Słowa
Bożego, maleńkimi, prawie niezauważalnymi kroczkami oddala się od swego
Stwórcy. W wierze istnieją jedynie dwie rzeczywistości: progres albo
regres. Innej opcji nie ma.

Autor Apokalipsy - św. Jan przestrzega przed zakusami szatana
szczególnie tych, „którzy strzegą przykazań Boga i mają świadectwo
Jezusa” (Ap 12, 17). Kościół katolicki od 2000 lat stoi na straży
przykazań Bożych i ma świadomość ceny, jaką nieustannie płaci za swoją
wierność. Dlatego też hierarchowie Kościoła w Polsce z wielką ufnością
sięgają do tradycji swoich poprzedników i ponownie zalecają powrót do
tej egzorcyzmującej modlitwy.

- Skąd wiemy o istnieniu archanioła Michała?

- Źródło naszej wiedzy o św. Michale Archaniele znajdziemy w Biblii.
Przytoczę tu tylko dwa, według mnie, najważniejsze fragmenty opisujące
moc i skuteczność tego Księcia Niebieskiego. W Księdze Daniela (por. Dn
10), widzimy sytuację, gdy Izraelici w VI wieku przed Chrystusem są w
niewoli Babilońskiej. Obok nich powstaje wielkie mocarstwo perskie,
którego władca, Cyrus, nie chce zdecydować się na wyzwolenie ich spod
babilońskiego panowania. Prorok Daniel modli się i pyta - co z nami?
Objawia mu się Archanioł Gabriel, który mówi, że musi poprosić o pomoc
anioła stróża Izraela - księcia Michała. Tylko on może mu pomóc. Ten
święty patron narodu izraelskiego jest najbardziej skutecznym
wspomożycielem w walce ze złem.

Św. Michał Archanioł pojawia się również w Apokalipsie św. Jana,
wraz ze swymi aniołami staje do walki ze Smokiem i jego armią. Szatan
nie zdołał pokonać wojsk Wodza niebieskich zastępów. Możemy zapytać -
kiedy to się działo? Trzeba tu zastosować termin „hodie”, który w
terminologii chrześcijańskiej oznacza dzisiaj w przestrzeni wiecznej -
przedstawia obraz, który nieustannie dokonuje się w dzisiejszej
rzeczywistości ziemskiej i ponadziemskiej.

- Po co nam św. Michał Archanioł, skoro mamy Chrystusa?

- W Apokalipsie (por. Ap 22, 8-9), Anioł sam poucza, że
nie przejmuje roli Boga - chce być współsługą i towarzyszem człowieka w
drodze do Boga. Nie chce przyjmować czci należnej tylko Bogu. I chociaż
wiemy, że największa moc płynie z krzyża i z Eucharystii, to jednak
potrzebujemy kogoś, kto nas pod ten krzyż podprowadzi, kto przyprowadzi
nas na Eucharystię. Człowiek boi się krzyża, bo kojarzy mu się z
cierpieniem. Gdy więc patrzymy na krzyż z daleka, zawsze będziemy się go
lękać. Z bliska jednak krzyż nie jest cierpieniem, ale miłością. Św.
Michał jest duchową osobą, która uczy nas pokornej adoracji Boga (por.
Tb 12, 15).

- W jaki sposób możemy uczcić Księcia Michała?

- Ks. Bronisław Markiewicz, nasz założyciel, miał
świadomość, że św. Michał Archanioł to patron na czasy ostateczne.
Prawdziwy wymiar jego kultu polega na powściąganiu własnej pychy i
pożądliwości zmysłowych. Powściągliwość ma urzeczywistniać się przez
wstrzemięźliwość, skromność i wstydliwość. Współczesny świat został
rozebrany ze wstydliwości. A wstydliwość jest przecież darem.
Billboardy, mass media - to wszystko powolutku odbiera nam naszą
skromność. Szatan działa metodą „salami” - po plasterku obnaża naszą
wstydliwość, oswaja z nagością i perwersją. Jeśli damy sobie zabrać
wstydliwość, to jakbyśmy zabrali sobie tarczę chroniącą naszą nagość -
wtedy każdy będzie mógł zabrać nam godność dziecka Bożego. Wstydliwość
jest tarczą przed pokusami tego świata. Lecz dzisiejszy świat zapomniał o
tych cnotach. Żyjących wstrzemięźliwie nazywa purytanami i ośmiesza.
Jednak paradoksalnie coraz więcej ludzi ma świadomość obecności złego
ducha i słabości swojego człowieczeństwa. Wszyscy potrzebujemy wsparcia,
kogoś, kto będzie nas wspierał w walce ze złem. Modlitwę do św. Michała
Archanioła można traktować jak swoisty oddech serca, prośbę do
przyjaciela o pomoc w walce także z własną pożądliwością.

- Na czym polegają zasadzki złego ducha?

- Na pożądliwości. Często wiążemy je z ciałem, z oczami.
Ale w I Liście do Tymoteusza (por. 1 Tym 6, 6-10) św. Paweł jasno pisze o
pożądaniu jako o chciwości pieniędzy. Czy nie obserwujemy tego dzisiaj?
Mamy prawo dążyć do wygody życia, ale jednocześnie powinniśmy mieć
świadomość pewnej powściągliwości. Musimy nie dać się skusić. Św. Michał
Archanioł jest naszą tarczą, wspomożycielem, byśmy się nie pogubili.

- Czy więc mamy bać się diabła?

- Oczywiście, że nie! Św. Jakub pisze: „Bądźcie więc poddani Bogu,
przeciwstawiajcie się natomiast diabłu, a ucieknie od was” (Jk 4, 7).
Owszem, diabeł nie zrezygnuje z walki o nasze dusze, ale najważniejsza
jest świadomość, że nie zrezygnuje z nas nigdy Jezus Chrystus:
„Wszystkie troski wasze przerzućcie na Niego, gdyż Jemu zależy na was”
(1P 5, 7). Im bliżej będziemy Boga, tym dalej od szatana.

W tych doświadczeniach zła ważne jest ogłaszanie zwycięstwa Jezusa
nad szatanem. Trzeba to głosić, rozpoczynając od własnego serca,
własnego życia. Takie ogłaszanie jest orędziem paschalnym, które
realizuje się w codzienności. Wszak codziennie jesteśmy kuszeni...
Czyńmy to wraz ze św. Michałem, z nim ta modlitwa będzie jeszcze
skuteczniejsza... 

http://www.niedziela.pl/artykul/102248/nd/Czas-Apokalipsy

***

Szczęść Boże...

avatar użytkownika intix

44. JEZUS DROGĄ


zdjecie
Zdjęcie:>  www.trzezwosciowa.michalici.pl/

Prawie 120 młodych ludzi zdecydowało się
wyruszyć z Warszawy do Miejsca Piastowego (woj. podkarpackie), by
wyprosić łaskę trzeźwości dla siebie, rodziny i Narodu. Pielgrzymi mają
do pokonania 430 km przeplatanych modlitwą, zabawą, cierpieniem i
radością.

Pod hasłem „Jezus drogą” wyruszyła XXX Piesza Pielgrzymka Młodzieży o
Trzeźwość Narodu, którą organizuje Zgromadzenie Świętego Michała
Archanioła. Wędrówka rozpoczęła się wczoraj Mszą Świętą w bazylice
archikatedralnej pw. Męczeństwa św. Jana Chrzciciela w Warszawie. 

Wybór miejsca rozpoczęcia pielgrzymki nie był przypadkowy. W tej
świątyni znajduje się Mauzoleum Sługi Bożego ks. kard. Stefana
Wyszyńskiego, który był wielkim orędownikiem trzeźwości. Pielgrzymi u
progu swej wędrówki powierzyli się wstawiennictwu ks. kard. Wyszyńskiego
i prosili o jego opiekę na pielgrzymkowym szlaku.

Po zakończeniu Liturgii pątnicy udali się do podwarszawskich Marek,
gdzie zostały rozdzielone noclegi i dzięki życzliwości mieszkańców każdy
mógł spokojnie przygotować się do wymarszu. Pielgrzymi wkroczyli
dzisiaj na trasę swojej długiej wędrówki, którą zakończą dopiero 14
lipca w Miejscu Piastowym, gdzie posługę duszpasterską pełnił ks.
Bronisław Markiewicz.

Taka wędrówka daje okazję do wielu przemyśleń wśród pól i łąk, w
puszczy i nad rzekami, w kościołach i kaplicach. Umożliwia kontakt z
przyrodą, a nade wszystko uwrażliwia na Boga i na drugiego człowieka. –
Wielu napotkanych ludzi wychodzi nam naprzeciw i po ucałowaniu krzyża
pielgrzymkowego pozostawia nam swoje intencje, swoje życiowe trudy i
radości, proszą o trzeźwość ojca, brata, matki, a także dziękują za
otrzymane łaski. Modlitwa i ofiara cierpienia czynią cuda – powiedział w
rozmowie z Naszym Dziennikiem.pl ks. Paweł Wojakiewicz, przewodnik XXX
Pieszej Pielgrzymki Młodzieży o Trzeźwość Narodu.

– Podziwiam tych młodych ludzi, którzy zdecydowali się spędzić dwa
tygodnie na wyczerpującym pielgrzymkowym szlaku. Każdy z nich dźwiga
jakąś konkretną sprawę, w intencji której podąża do Miejsca Piastowego.
Ogólną intencją naszej wędrówki jest trzeźwość Narodu, ale oprócz tego
każdy ma swoją prywatną sprawę do omodlenia – jedni proszą o trzeźwość
członka rodziny, drudzy o dobrego męża czy żonę, a inni o zdanie
egzaminu bądź dostanie się na studia. Pielgrzymka jest sposobem
wyproszenia sobie łask i wyrażeniem dziękczynienia za otrzymane dary.
Zachęcam do dołączenia się do naszej wędrówki, aby przeżyć niesamowitą
przygodę z Bogiem i drugim człowiekiem – mówi ks. Wojakiewicz.

Kapłan zaprasza do Grupy Duchowej pielgrzymki wszystkich tych, którzy nie mogą wędrować do Miejsca Piastowego. Szczegóły TUTAJ.

Magdalena Pachorek

http://www.naszdziennik.pl/wiara-kosciol-w-polsce/83856,jezus-droga.html

avatar użytkownika intix

45. Modlitwa do św. Michała Archanioła

Modlitwa za Ojczyznę

Patronie nasz, święty Michale Archaniele, Obrońco Kościoła i Wodzu potężny wojska niebieskiego, przybądź nam na pomoc w potrzebach naszych i wybaw z niebezpieczeństw duszy i ciała, którymi zagrażają duchy ciemności. Miłość Twoja i moc, święty Archaniele, większa jest niżeli ich nieprawość i szkodliwość. Gdy oni ciągną nas do obrazy Boga, Ty nas hamować racz od grzechu. Gdy oni sieją wśród nas niezgodę, Ty jako Anioł pokoju i jeden z książąt Górnego Syjonu racz nas zachować i utwierdzić w jedności. Gdy oni rozkładają przed nami sidła zdrad swoich, Ty odwracaj serca nasze od ich zasadzek i dawaj nam poznać wszelkie ich podstępy.
Obronie Twojej poruczony jest Kościół cały. Strzeż go w Ojczyźnie naszej od upadku i ratuj od zamachów nieprzyjaciół, aby chwała Boża szerzyła się i wzrastała. Przez Chrystusa Pana naszego. Amen.

***
Obrać Św. Michała Archanioła za patrona...