169 MIESIĘCZNICA POPLECZNICTWO i WSPÓŁUDZIAŁ

avatar użytkownika michael

 

*

Nawet przygłupiasty stupajka prowadzący śledztwo w sprawie kradzieży słoika kompotu wiedział, że jego psim obowiązkiem jest dokładne sprawdzenie wszystkich hipotez. Czy, co, kto, i po co?
A tymczasem tuskowa власть od pierwszych sekund od zamachu wie wszystko i trzyma się tej fałszywej wiedzy z uporem maniaka i cała para w propagandowy gwizdek ostro zwalczając każdy, nawet najsłabszy nawet przejaw samodzielnych wyjaśnień. W przypadku ruskiego stupajki zachodzi podejrzenie, że to on sam, razem z babcią kompot wypił, a teraz próbują zwalić winę na wnuczka. Czyli cała wina w rodzinie, a zastrzelić trzeba będzie tego, kogo wskaże pani Anodina.

Dokładnie na tym polega komsomolska erystyka. Z jednej strony bliżej nieznany Wasilij Błochin dosłownie albo w przenośni strzela do niewygodnych świadków, a z drugiej strony jerychońskie trąby разрешено цензурой propagandy.

Od 13 grudnia obowiązuje tylko jedna prawda, a wszelkie inne hipotezy są niepraworządne. Tak wygląda faktycznie realizowana komsomolska erystyka.

I choćby tylko z tego powodu podejrzenie o poplecznictwo a nawet współudział w smoleńskiej zbrodni jest cholernie dobrze uzasadnione. 

A mnie, w tym przypadku niezmiernie interesuje wymiar kary. Infamia - to na poczatek.  

 

* * *

Trzeba zniszczyć «Wielką Ściemę» antypolskiego totalitaryzmu.

Nie akceptujemy żadnej totalitarnej siły politycznej,
wrogiej Polsce, polskiemu Państwu i polskiej racji stanu,
pełnej pogardy, kłamstwa i nienawiści
.

Polsce jest potrzebna prawdziwa, uczciwa opozycja!

 

* * *

następny - poprzedni

3 komentarze

avatar użytkownika michael

1. KOMUNISTYCZNA ERYSTYKA

SOFISTYKA
3. «świadome posługiwanie się nieuczciwą argumentacją w celu udowodnienia fałszywej tezy»
https://sjp.pwn.pl/sjp/sofistyka;2522315

Przykładem niech będzie wywód Marcina Święcickiego w sprawie CPK*), czyli o tym, że Warszawiacy stracą ze dwa miliardy na koszty przejazdu do lotniska w Baranowie. Oczywiście ten argument ignoruje perspektywę przychodu 200 miliardów z tytułu obsługi cargo. Jednym słowem, trzeba zrezygnować z przychodów 100%, by zaoszczędzić 1%. Taka to komunistyczna logika, takie to i źródło komunistycznej nędzy.

ERYSTYKA
Według zgodnej opinii odbiorców pracy Schopenhauera, pokrywającej się zresztą z wielokrotnie przez niego podkreślanym stanowiskiem, nie należy traktować Erystyki jako elementarza czy przewodnika do stosowania oszukańczych (szalbierczych według Kotarbińskiego) reguł w sporze niezależnie od tego, po której stronie jest słuszność, prawda. Wręcz przeciwnie, intencją autora osteologii erystyki było podanie znającym jego pracę możliwości uprzytomnienia sobie różnych potencjalnych przyrodzonych lub wyćwiczonych wykrętnych forteli, używanych w sporach przez ludzi nierzetelnych.
[
wikipedia]

Przypis: 
*) Patrz pan Kożuszek w Codziennej Burzy [
link]

avatar użytkownika michael

2. wPolityce: Jessikka Aro - 10.04 element światowej wojny Putina

Jessikka Aro, fińska dziennikarka odkłamuje katastrofę smoleńską.

W 2010, gdy samolot prezydenta zbliżał się do lotniska w Smoleńsku, rozbił się. Wszyscy na pokładzie zginęli.
Kreml był na to przygotowany. Ówczesny rosyjski premier Władimir Putin przejął tzw. śledztwo, a jego ówczesny polski odpowiednik wraz ze swoim rządem poszli jego śladami. Kreml zamienił media w broń. Rozpoczął wielowymiarową międzynarodową kampanię mającą prania mózgów, by przekonać opinię publiczną, że przyczyna katastrofy leżała po polskiej stronie.
Piloci rzekomo wykonywali rozkazy dowódcy Sił Powietrznych, który według sfałszowanego rosyjskiego śledztwa miał być pod wpływem alkoholu. Jak suflowała kremlowska narracja, rozprzestrzeniona przez zachodnie media, to Lech Kaczyński miał ostatecznie doprowadzić do tragedii, naciskając na załogę, by lądowała przy złej pogodzie.
Te kłamstwa oraz niekończący się ciąg innych fake newsów wciąż jest mocno zakorzeniony w świadomości międzynarodowych odbiorców.

Mówiła w Helsinkach Jessika Aro. Wskazywała, że rosyjskie kłamstwa na temat okoliczności katastrofy znajdziemy zarówno w Wikipedii, jak i poświęconym tej tragedii odcinkowi popularnej serii National Geographic „Katastrofy w przestworzach”.

Autorka przyznała, że sama latami wierzyła w tę dezinformację.
[
link]