„Ostateczne rozwiązanie kwestii religijnej” przez Hitlera realizowane współczesnie przez Gender

avatar użytkownika Maryla
13 stycznia 1941 roku Martin Bormann, osobisty sekretarz Adolfa Hitlera, wydał tajny rozkaz, którego celem była likwidacja zakonów. Był to kolejny krok w walce z Kościołem katolickim zarówno w Rzeszy Niemieckiej, jak i na okupowanych terytoriach. We wspomnieniach Hermanna Rauschninga, prezydenta Senatu Wolnego Miasta Gdańska opisane jest spotkanie, które miało miejsce wiosną 1933 roku w kancelarii Rzeszy. Hitler wygłosił tam jeden ze swych długich monologów, którego tematem była religia. Mówił wtedy m.in.: „dla naszego narodu jest rzeczą decydującą, czy przejmuje żydowską wiarę chrześcijańską z jej miękką moralnością miłosierdzia, czy też silną, bohaterską wiarę w Boga w przyrodzie, Boga we własnym narodzie, Boga we własnym losie, własnej krwi”. Rauschning głęboko wierzący protestant z przerażeniem słuchał dalej: „Albo jest się chrześcijaninem, albo Niemcem. Jednym i drugim się nie da”. W 1936 r. Rauschning opuścił Rzeszę i udał się na emigrację do Stanów Zjednoczonych.
(..)
W 1939 roku w trakcie przemówienia w Reichstagu Hitler zapowiedział dwa „ostateczne rozwiązania”, zagładę Żydów oraz likwidację Kościołów. Oświadczył wtedy: „Niemieckich kapłanów będących politycznymi wrogami Rzeszy będziemy likwidować”. Proces walki z Kościołem katolickim rozpoczął się już w połowie lat 30. falą spektakularnych aresztowań księży, zakonników i zakonnic, których oskarżono o przestępstwa dewizowe i seksualne. Hitler zdawał sobie sprawę, że bezpośrednie uderzenie w Kościół poprzez zakazy oraz aresztowania wzmocni wspólnotę, dlatego zastosował bardziej wyrafinowany plan. Już w 1933 roku zdradził w jednej z rozmów: „Nie zrobię z nich męczenników. Napiętnujemy ich jak zwykłych przestępców. Zedrę z ich twarzy szlachetną maskę. A jeśli to nie wystarczy, to ośmieszę ich i zohydzę”.

Czytaj więcej: http://www.polskatimes.pl/artykul/9275556,albo-jest-sie-chrzescijaninem-albo-niemcem-jednym-i-drugim-sie-nie-da,id,t.html


 

 

Etykietowanie:

napisz pierwszy komentarz