Projekt ustawy antyimigranckiej trafił do Sejmu
INFORMACJA SERWIS21:
12.11 - Stowarzyszenie Interesu Społecznego WIECZYSTE złożyło do Sejmu projekt-petycję ustawy antyimigranckiej
Jak wyjaśnia Stowarzyszenie Obecne przepisy prawne w zakresie pobytu cudzoziemców, uchodźców i uzyskania obywatelstwa są nadmiernie liberalne, w warunkach istniejących zagrożeń we współczesnym świecie. W efekcie prawo pobytu, a także uzyskanie obywatelstwa mogą uzyskać osoby, które nie przyjmują naszej kultury, zwyczajów, co w perspektywie oznacza poważne problemy w zakresie bezpieczeństwa i porządku publicznego. Doświadczenia innych państw europejskich są wystarczającą w tej materii przestrogą, zwłaszcza w perspektywie masowej imigracji z południa tj. osób nie akceptujących podstaw naszej cywilizacji czy nieodpowiedzialnych decyzji na szczeblu Unii Europejskiej.
Stowarzyszenie proponuje zatem:
- Odmowę prawa pobytu, nadawania statusu uchodźców lub ochrony uzupełniającej. nadawania lub uznania obywatelstwa osobom wyznającym ideologię lub religię dopuszczającą świętą wojnę lub przemoc. Przepis ten de facto umożliwia odmowę pobytu lub obywatelstwa islamskim cudzoziemcom.
- Odmowę nadania statusu uchodźcy lub ochrony uzupełniającej ze względów obronności lub bezpieczeństwa państwa lub ochrony bezpieczeństwa i porządku publicznego lub stosunki międzynarodowe Rzeczypospolitej Polskiej. Zapis taki istnieje w ustawie o cudzoziemcach i nie sposób zrozumieć dlaczego nie występuje on również w ustawie dot. uchodźców.
- uchylenie przepisów umożliwiających uzyskania przez obywatelstwa przez cudzoziemca po 3 latach pobytu w Polsce (w przypadku uchodźców po 2 latach) W wyniku zmian w przepisach uznanie obywatelstwa przez cudzoziemca będzie możliwe dopiero po 10 latach pobytu.
Sejm ma 3 miesiące na podjęcie lub odmowę podjęcia inicjatywy ustawodawczej nad projektem Stowarzyszenia. Jeżeli ten projekt ustawy wszedłby w życie, wówczas przyjmowanie tzw. uchodźców islamskich stanęłoby pod znakiem zapytania.
- Zaloguj się, by odpowiadać
napisz pierwszy komentarz