Czy nowy właściciel TVN wyciągnie konsekwencje wobec Kuźniar

avatar użytkownika kokos26

 

Wielu niepoprawnych optymistów sądziło, że nowy amerykański właściciel TVN przynajmniej ucywilizuje nieco i pozamiata tę lewacką stajnię Augiasza. Niestety wydaje się być coraz gorzej. Naiwnie wierzono, że usadzenie Jarosława Kuźniara przy śniadaniowym stole ostudzi nieco bolszewicki temperament tego poputczika władzy. Nic z tego. W paśmie „wstajesz i jesz” zachowuje się identycznie jak poprzednio we „wstajesz i wiesz”. Kuźniar nawet po fajrancie nie może ochłonąć i tak na twitterze kpi sobie z prezydenta zapowiadając wywiad z nim we własnej stacji:
"Jutro w TVN24 marionetka będzie z powagą mówiła o państwie. Takie czasy Jacku Kurski Pałacu Prezydenckiego". Oczywiście w USA takiego zaślepionego fanatyka władzy poważna stacja w trosce o swoją reputację dawno by się pozbyła, ale jak widać Polska to dla Amerykanów zwykły bantustan.
Rozochocony Kuźniar brnie dalej. Do kolejnych drwin wpisujących się w kampanię wyborczą wykorzystał wypowiedź prezydenta w związku z odbywającym się w stolicy Konkursem Chopinowskim. Andrzej Duda powiedział: „W muzyce Chopina czuję pragnienie wolnej Polski, to jest w jego muzyce niezwykłe. Każdy tam słyszy głos swojego serca”. Na co Kuźniar z tym swoim wysublimowanym poczuciem humoru stwierdza również na twitterze: ‘Pragnienie wolnej Polski’…nawet w muzyce Chopina prezydent Duda słyszy myśli premiera Kaczyńskiego.”
 
Tu już mamy do czynienia nie tylko z przepełnionym nienawiścią politycznym fanatykiem wysługującym się władzy. Okazuje się, że amerykańscy właściciele zatrudniają niedouczonego głąba z licencjatem, który nic nie wie o jednym z największych w świecie kompozytorów. Otóż buraku Kuźniarze, jednym z najbardziej znanych utworów Chopina wymagającym od pianisty wielkich umiejętności technicznych jest etiuda c-moll, opus 10 nr 12 nazywana Etiudą Rewolucyjną. Chopin skomponował ją w 1831 roku na wieść o zajęciu Warszawy przez Rosjan. Informujemy cię, że w 1831 roku wybuchło Powstanie Listopadowe wywołane przez Polaków motywowanych„pragnieniem wolnej polski”, o którym to pragnieniu mówił prezydent Andrzej Duda. Po jego upadku załamany Chopin pisał: „To wszystko wywołało we mnie wiele bólu. Kto mógł to przewidzieć!”
Każdy – nie tylko Polak – mający jakiekolwiek pojęcie o Chopinie wie, że jego twórczość i oddziaływanie wykraczały daleko poza muzykę. Oto, co pisał na ten temat w 1836 roku wielki niemiecki kompozytor i krytyk muzyczny, Robert Schumann: „Gdyby potężny samowładny monarcha z północy wiedział, jak niebezpieczny wróg grozi mu w dziełach Chopina, w prostych melodiach jego mazurków, zabroniłby tej muzyki. Dzieła Chopina to armaty ukryte w kwiatach.”
Sądzimy, że ten cytat Kuźniarze znasz, ale w wersji twojego idola, Bronka Komorowskiego. To on chcąc błysnąć pięć lat temu podczas poprzedniego Konkursu Chopinowskiego powiedział, że:„Dzieła Chopina to armaty ukryte w krzakach” . Słowa te poszły w świat, a Bronek zaliczył kolejną kompromitację na międzynarodową skalę.
No cóż drogi Jarku ciągle wierzymy, że twoi zwierzchnicy ukryją cię w końcu w jakichś krzakach, choć nie jesteś żadna armatą, a jedynie marną procą w rękach prymitywnego niedouczonego gnojka, któremu się ubzdurało w łepetynie, że jest wielkim dziennikarzem.
 
Artykuł opublikowany w Warszawskiej Gazecie 
Nowy numer tygodnika Polska Niepodległa już w kioskach

Etykietowanie:

napisz pierwszy komentarz