Nie było rewolucji październikowej, jest ofensywa listopadowa? Mędrzec Europy -Wałęsa: decyzja Chin to szczyt bezczelności

avatar użytkownika Maryla

Jestem co najmniej obrażony na zachowanie chińskie. To szczyt bezczelności. Kto może mi powiedzieć z kim mam rozmawiać, kogo mam zaprosić - powiedział na piątkowej konferencji prasowej Wałęsa.

Były prezydent przestrzegł Chiny, aby "nie działały w taki sposób", bo "zmierzają do konfrontacji z całym światem". - Świat się nie zgodzi, żebyście wybierali komuś przyjaciół, zaproszenia itd. - podkreślił Wałęsa. - Będę rozmawiał z każdym o świecie, pokoju, rozwoju. Czy to się Chinom podoba czy nie, to ich sprawa - dodał.

 

Portret użytkownika polityczni

25 lat Nobla dla L. Wałęsy

polityczni, pt., 28/11/2008 - 12:48

Konferencja prasowa z okazji25. rocznicy przyznania Lechowi Wałęsie Pokojowej Nagrody Nobla, z udziałem b. prezydenta.

 

Czym gen. Marian Janicki, zaufany Mieczysława Wachowskiego i generała Grzegorza Mozgawy, byłego szefa BOR z protekcji Zbigniewa Sobotki, zdobył zaufanie premiera Tuska, że mianował go szefem BOR? Zwłaszcza, że premier awansował Janickiego, mimo iż prokuratura prowadziła – i nadal prowadzi - postępowanie dotyczące nieprawidłowości w przetargach, za które generał był odpowiedzialny. Dlaczego premier nie poczekał aż prokuratura zakończy sprawę? 

 

Śląsk: Nie będzie odszkodowań dla rolników

Blisko 500 rolników z miejscowości Niegowa na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej nie dostanie odszkodowań od KRUS za straty poniesione w wyniku sierpniowej trąby powietrznej. »

Od jutra wyższe mandaty

POLICJA WPROWADZA NOWY TARYFIKATOR

Od jutra wyższe mandaty

Uwaga kierowcy! Jutro wchodzi w życie nowy taryfikator mandatów. Będą wyższe mandaty między innymi za przejazd na czerwonym świetle i brak świateł mijania. Zmiany, jak zapewnia policja, będą wyłącznie kosmetyczne i...czytaj dalej »

 

Goldman Sachs tnie prognozy PKB i stóp proc. dla Polski
(PAP, ar/28.11.2008, godz. 09:31)

Analitycy Goldman Sachs Group Inc. obniżyli prognozy PKB i stóp procentowych dla Polski i Czech, uzasadniając to pogarszającym się popytem na eksportowane przez nie towary i słabszym dostępem do finansowania.... »

 

Rośnie zadłużenie Polaków
(PAP, dd/28.11.2008, godz. 06:27)

Polacy wzięli pożyczki na 8 miliardów złotych. Rekordzista ma 73 miliony złotych długu - pisze "Dziennik". ... »

 

Kalendarz prywatyzacji chemii gotowy
(PAP, dd/28.11.2008, godz. 06:24)

W styczniu Nafta Polska ma wybrać doradcę, który pomoże przy sprzedaży Ciechu oraz tarnowskich i kędzierzyńskich zakładów azotowych - powiedział "Parkietowi" Krzysztof Żuk, wiceminister skarbu państwa.... »

 

Premier: przedstawimy plan stabilizacji gospodarki

  

Premier Donald Tusk zapowiedział, że w niedzielę, razem z wicepremierem Waldemarem Pawlakiem i ministrem finansów Jackiem Rostowskim, przedstawi plan stabilizacji polskiej gospodarki i finansów publicznych.  »

Tusk: Udało nam się uratować stocznie

Kościan (PAP)

- Udało nam się uratować stocznie i budżet państwa od gigantycznych strat, które ponieślibyśmy, gdyby doszło do twardych, negatywnych rozstrzygnięć przez Komisję Europejską - powiedział premier Donald Tusk na konferencji w Kościanie w Wie...

Prezydent RP potwierdził swój udział w sesji otwierającej segment wysokiego szczebla Konferencji w Poznaniu 11 grudnia br. 

Prezydent RP Lech Kaczyński oraz Komisarz ds. Stosunków Zewnętrznych i Europejskiej Polityki Sąsiedztwa Komisji Europejskiej Pani Benita Ferrero-Waldner

 

 

Fundusze unijne receptą dla Polski

RZĄD SZYKUJE SIĘ DO WALKI Z KRYZYSEM

Fundusze unijne receptą dla Polski
Kołem zamachowym polskiej gospodarki w czasach światowej recesji będą unijne fundusze. Rządowe gwarancje odblokują obieg kredytowy. Nie ma mowy o obniżaniu podatków. To recepta rządu na kryzys.czytaj dalej »

 

Sikorski o priorytetach polskiej polityki zagranicznej

 

Polska silna w Europie, patron i promotor polityki wschodniej, mocne ogniwo w NATO, atrakcyjna marka, kraj sukcesu, wspierający Polonię - to, według szefa MSZ Radosława Sikorskiego, niektóre priorytety polskiej polityki zagranicznej.  »

 

Szef BOR pod lupą śledczych

Szef BOR pod lupą śledczych
 

Premier Donald Tusk szefem BOR zrobił człowieka, wobec którego toczyło się postępowanie prokuratorskie.

 

Kancelaria Prezydenta i BOR zaprzeczają, by padły słowa "won gnoju"

Warszawa (PAP) -

Kancelaria Prezydenta oraz rzecznik BOR Dariusz Aleksandrowicz zaprzeczyli w czwartek wieczorem słowom Janusza Palikota (PO), jakoby prezydent Lech Kaczyński miał powiedzieć do szefa BOR gen. brygady Mariana Janickiego "won gnoju". "Ka...

 

"Palikot naprawdę przegiął"

   

Władze PO chcą wyjaśnień od Janusza Palikota w związku z jego wypowiedzią, że prezydent Lech Kaczyński, zwracając się do szefa BOR gen. brygady Mariana Janickiego, miał powiedzieć "won gnoju".  »

PREMIER TYLKO ZWRÓCI MU UWAGĘ

Palikot bez konsekwencji

Palikot bez konsekwencji

- Taki sposób komunikowania się jest niedopuszczalny. Zwrócę Januszowi Palikotowi uwagę - powiedział premier Donald Tusk, odnosząc się do wypowiedzi posła PO, jakoby prezydent Lech Kaczyński miał powiedzieć do szefa BOR...czytaj dalej »

 

 

Posłowie PiS chcą wyjaśnień szefa ABW

 

Posłowie PiS z sejmowej Komisji ds. Służb Specjalnych złożą wniosek w sprawie wezwania na jej posiedzenie szefa ABW Krzysztofa Bondaryka, aby udzielił on informacji nt. raportu Agencji o incydencie w Gruzji - powiedział szef sejmowej speckomisji Jarosław Zieliński (PiS).  »

Premier zwołał kolegium ds. służb specjalnych

RAPORT ABW WS. INCYDENTU W GRUZJI POD LUPĄ

Premier zwołał kolegium ds. służb specjalnych
Okoliczności powstania raportu ABW z tezą o gruzińskiej prowokacji będą wyjaśnione. - Zwołałem już posiedzenie kolegium ds. służb specjalnych - poinformował premier Donald Tusk. czytaj dalej »

 

 

Bondaryk zeznawał w sprawie "afery aneksowej"

Warszawa (PAP)

- Szef Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego Krzysztof Bondaryk zeznawał w piątek jako świadek w śledztwie w sprawie płatnej protekcji przy weryfikacji żołnierzy byłych WSI. Fakt przesłuchania potwierdził w rozmowie z PAP prokurator Robert...

 

RMF: Ziobro i jego podwładni usłyszą zarzuty?

 

Rzeszowska prokuratura zamierza postawić zarzuty byłemu ministrowi sprawiedliwości Zbigniewowi Ziobro i jego podwładnym – Bogdanowi Święczkowskiemu, Jerzemu Engelkingowi i Elżbiecie Janickiej.  »

PACJENT OSKARŻA LEKARZA O WSZCZEPIENIE ZŁEJ ZASTAWKI

"Doktor G. skazał mnie na śmierć"

– Doktor Mirosław G. wydał na mnie wyrok śmierci - "Rzeczpospolita" przytacza słowa jednego z pacjentów, któremu - jak twierdzi - lekarz wszczepił wadliwą zastawkę serca, a następnie to ukrywał.czytaj dalej »

 

Mazowieckie/ Nadal bez przełomu w rozmowach z protestującymi pielęgniarkami z Lipska

Radom (PAP) –

Minimum 100 złotych podwyżki od stycznia przyszłego roku zaproponowała w piątek dyrekcja protestującym pielęgniarkom z Lipska (Mazowieckie). Pielęgniarki żądają jednak nie mniej niż 300 zł i nie wycofują się z zapowiedzi strajku generalne...

 

Kopacz: zwiększyła się liczba przeszczepów

 

Liczba przeszczepów w porównaniu z rokiem ubiegłym zwiększyła się - poinformowała minister zdrowia Ewa Kopacz. Zapowiedziała, że w przyszłym roku Ministerstwo Zdrowia będzie finansować wszystkie przeszczepy wykonywane w szpitalach klinicznych.  »

 

Rząd znalazł sposób na prezydenckie weto



Rząd ma już gotowy plan w sprawie ustaw zdrowotnych. Jeśli weto prezydenta w sprawie ustaw nie będzie odrzucone, rząd przedstawi propozycję, która doprowadzi do oddłużenia polskich szpitali.  »

 

 

Lech Kaczyński udaje się na Daleki Wschód



W niedzielę rano prezydent Lech Kaczyński wraz z małżonką udaje się w podróż na Daleki Wschód. W ciągu tygodnia złoży oficjalne wizyty w Mongolii, Japonii i Korei Południowej.  »

 

Szef Instytutu Wałęsy: nikogo nie uderzyłem

  

Szef Instytutu Lecha Wałęsy Piotr Gulczyński zaprzeczył, żeby uderzył kogokolwiek po rozprawie sądowej między reżyserem Grzegorzem Braunem a b. prezydentem Lechem Wałęsą. »

Jeden z członków ekipy towarzyszącej Braunowi twierdzi, że w czwartek został uderzony przez osobę z otoczenia Wałęsy, gdy wychodził z sali sądu.

Nie potwierdza tego obrońca b. prezydenta mec. Tomaszewski, według którego chodziło tylko o osłonięcie Wałęsy przed naporem kamerzysty.

B. PREZYDENT BRONI SWOJEGO CZŁOWIEKA

"Nikogo nie uderzył, to prowokacja paranoików"

Lech Wałęsa staje murem za swoim współpracownikiem Piotrem Gulczyńskim i broni go obiema rękami. - Odbieram to jako prowokację tamtych ludzi. Tam jest mnóstwo paranoików, którzy nakręcają takie sytuacje - mówił były...czytaj dalej »

 

Oficer SB, który werbował Wałęsę: zapłaciłem mu, ale nie był agentem

 

"Big Bolek" ruszył!

Yarrok, pt., 28/11/2008 - 12:39

 

 

 

"To prowokacja, chodzą z kamerą i polują"

 

- To prowokacja niepoważnych osób, wśród których jest mnóstwo paranoików. Chodzą z kamerami i polują na takie sytuacje. A jak ktoś wchodzi z kamerą na nos, to ją można odgonić - tak Lech Wałęsa skomentował w rozmowie z Onet.pl wczorajszy incydent w sądzie. Prezes Fundacji Instytutu Lecha Wałęsy Piotr Gulczyński zaatakował jednego z reporterów, którzy relacjonowali posiedzenie sądu ws. Lecha Wałęsy i Grzegorza Brauna - informował wcześniej serwis polityczni.pl. »

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Przepisy ruchu wedlug Walesy! dla wszystkich- Murzyn,Czarny,Arab,Zyd !

Errata, pt., 28/11/2008 - 16:36

 Wałęsa: decyzja Chin to szczyt bezczelności

 

NA WARSZAWSKĄ GIEŁDĘ ZNÓW ZAWITAŁY SPADKI

Koniec tygodnia na GPW czerwony

Koniec tygodnia na GPW czerwony

Kiepski koniec bardzo dobrego tygodnia na GPW. Po czterech dniach wzrostów na warszawskiej giełdzie do głosu doszli w końcu sprzedający akcje. Ostatecznie WIG20 zakończył dzień o 1,69 proc. pod kreską na poziomie 1742...czytaj dalej »

 

Prokurator sprawdzi GPW

Prokurator sprawdzi GPW
 

Warszawska prokuratura okręgowa podejmie postępowanie w sprawie manipulacji na GPW z 12 listopada.

 

Warmińsko-mazurskie: firmy zgłaszają plany zwolnień



Do warmińsko-mazurskiego urzędu pracy w Olsztynie zgłaszają się firmy, które deklarują plany zwolnień grupowych. Największą liczbę pracowników do zwolnień grupowych zgłosiła firma budująca jachty w Olecku. »

DO KOŃCA '09 RAKIETY MAJĄ TRAFIĆ DO BAZY W TEJKOWIE

Rosja zbroi się przeciwko tarczy

Rosja zbroi się przeciwko tarczy

Armia rosyjska będzie miała do dyspozycji nową generację rakiet międzykontynentalnych RS-24. Mają zostać wprowadzone do końca 2009 roku - zapowiedział szef rosyjskich sił strategicznych generał Nikołaj Sołowcow.czytaj dalej »

A MIEDWIEDIEW I CASTRO IDĄ DO CERKWI

Moskwa wraca na Kubę

Moskwa wraca na Kubę

Moskwa "jest z powrotem w Ameryce Łacińskiej, a zwłaszcza na Kubie", podkreślał podczas wizyty w Hawanie Dmitrij Miedwiediew. Jednym z punktów wizyty była wspólna z Raulem Castro wizyta w cerkwi prawosławnej.czytaj dalej »

 

Rosja zadowolona z decyzji USA ws. MAP dla Gruzji i Ukrainy

Hawana (PAP/Reuters,ITAR-TASS) -

Prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew wyraził w czwartek zadowolenie z powodu wycofania się USA z postulatu objęcia Gruzji i Ukrainy Planem na rzecz Członkostwa w NATO (ang. MAP). Informację o tym, że amerykańska administ...

TAK TWIERDZI ROSYJSKI AMBASADOR PRZY NATO

USA wymienią Saakaszwilego?

USA wymienią Saakaszwilego?

USA zmienią władze w Gruzji - twierdzi Dmitrij Rogozin, ambasador Rosji przy NATO. Jego zdaniem nowym przywódcą Gruzji zostanie Nino Burdżanadze, była sojuszniczka gruzińskiego prezydenta. czytaj dalej »

 

Komentowany tekst

Może dojść do wznowienia dialogu NATO-Rosja
Na spotkaniu ministrów spraw zagranicznych państw NATO we wtorek i środę w Brukseli może zapaść decyzja o wznowieniu stosunków NATO-Rosja - powiedziały źródła dyplomatyczne w Sojuszu.
To, że Gruzja i Ukraina nie zostaną objęte NATOwskim programem MAP (plan na rzecz członkostwa), jest już pewne. Wtorkowe i środowe spotkanie ministrów spraw zagranicznych sojuszu ucieszy raczej Moskwę niż Kijów i Tbilisi.
Tuż po szczycie NATO w Bukareszcie mówiło się, że są spore szanse na zaproszenie obu krajów do MAP jeszcze w grudniu. Mało tego, pamiętam jak jeszcze dwa lata temu amerykańscy dyplomaci z Kwatery Głównej NATO wspominali, że są spore szanse na zaproszenie Ukrainy i Gruzji na jubileuszowym szczycie paktu w 2009 r. Teraz dyplomaci mówią nieoficjalnie, że przy najlepszych wiatrach obie stolice mogą liczyć na zaproszenie do członkostwa za 20 lat. Trzeba przyznać, że taki obrót sprawy to nie tylko zasługa niechętnej rozszerzeniu dyplomacji starych krajów, ale i samych zainteresowanych. Ukraina z ciągłymi wojnami na górze i targana wojną Gruzja dostarczyły argumentów przeciwnikom swojego wejścia do NATO. Oba kraje, przy oczywistej "pomocy" Rosji, pokazały, że nie są przewidywalnymi, wiarygodnymi partnerami. Ciekawe jest jednak, że teraz największymi ich oponentami nie są wcale Francja i Niemcy, ale Włochy i Hiszpania. Ale cóż, premierzy Berlusconi i Zapatero to wszak najlepsi przyjaciele premiera Putina.

Choć sekretarz generalny paktu, Jaap de Hoop Scheffer tuż po wojnie w Gruzji zaklinał się, że z Rosją nie będzie już "business like usual", wszystko wskazuje na to, że z Brukseli będzie bliżej do Moskwy niż do Tbilisi czy Kijowa. W sytuacji, gdy w grę wchodzą realne interesy - otwarcie drogi tranzytowej przez Rosję do Afganistanu (a swoją drogą jest to jakaś okrutna ironia losu, że Rosja znów wkracza do Afganistanu) - butne słowa są tylko do wytarcia sobie nimi ust.

 

 

Rosja: Miedwiediew demonstruje rosyjskie wpływy

Prezydent Rosji zakończył wizytą w Hawanie tygodniową podróż po państwach Ameryki Łacińskiej. Dmitrij Miedwiediew odwiedził Brazylię, Peru, Wenezuelę i Kubę. »

 

 

 

Kobylański kontra politycy i dziennikarze



30 stycznia 2009 r. ma się odbyć pierwsza rozprawa w procesie o pomówienie, który wytoczył 19 politykom i dziennikarzom Jan Kobylański, biznesmen z Ameryki Płd., który był podejrzewany o szmalcownictwo podczas II wojny światowej.  »

ODCHODZI WICEPREZES DS FINANSOWYCH

Kolejna głowa spadła w Agorze

Kolejna głowa spadła w Agorze

Jarosław Szaliński zrezygnował z funkcji wiceprezesa Agory - poinformowała spółka w piątkowym komunikacie. To już kolejna w ostatnich dniach rezygnacja członka zarządu medialnego giganta. Dwa tygodnie temu ze stanowiska...czytaj dalej »

 

UE: Deklaracja o przeciwdziałaniu rasizmowi i ksenofobii

Polska apeluje do krajów Unii Europejskiej, by potępiały kłamliwe określenia dotyczące "polskich obozów koncentracyjnych". Warszawie nie udało się jednak przeforsować kar za zniekształcenia historyczne, dołączyła więc jednostroną deklarację do unijnych przepisów o przeciwdziałaniu rasizmowi i ksenofobii. Sprawą zajmowali się ministrowie sprawiedliwości 27 państw Wspólnoty. »

 Polska przyznaje, że deklaracja jest symboliczna i nie rodzi żadnych konsekwencji prawnych. Niemożliwe jest bowiem wprowadzenie kar w Unii za takie określenia. Przez kilka lat Warszawa bezskutecznie domagała się, by mówienie o "polskich obozach zagłady" było karalne na równi z negowaniem Holokaustu. Polska jednak zamierza ciągle przypominać o prawdzie historycznej - mówi minister sprawiedliwości Zbigniew Ćwiąkalski. W zagranicznych mediach wielokrotnie bowiem pojawiały się krzywdzące Polskę stwierdzenia, a nie tak dawno pisała o tym niemiecka gazeta. "To istotne, bo tego typu określenie nie tylko w prasie niemieckiej, ale w żadnej w ogóle nie powinno się pojawiać. Przywiązujemy do tego dużą wagę" - tłumaczył minister.

Łatwo oskarżać o antysemityzm

 

  Zbrodnie bezpieki wciąż tematem tabu

Ministerstwo Edukacji Narodowej ma problem. W przygotowanym przez Instytut Pamięci Narodowej projekcie ogólnopolskiego programu naukowo-edukacyjnego pt. "Śladami zbrodni" wzięło udział tylko 28 szkół. Tomasz Łabuszewski, naczelnik Biura Edukacji Publicznej IPN, zauważył, że minęło dwadzieścia lat od upadku komunizmu, a przygotowanie materiału dokumentalnego na temat najbardziej dramatycznych przejawów terroru komunistycznego, jakim jest m.in. lokalizacja katowni Urzędu Bezpieczeństwa Publicznego, w dalszym ciągu jest przejawem odwagi.

   > Więcej <

 

Zmarła prokurator Wolińska; kat przywódcy Armii Krajowej

Helena Wolińska Brus
W Wielkiej Brytanii zmarła była stalinowska prokurator Helena Wolińska. Miała 89 lat.

Wolińska była podejrzana w Polsce o bezprawne aresztowanie w latach 50. 24 osób, w tym generała AK Augusta Fieldorfa "Nila". Instytut Pamięci Narodowej od lat bezskutecznie ubiegał się o jej ekstradycję z Wielkiej Brytanii, gdzie mieszkała od 40 lat.

IPN, podobnie jak wcześniej prokuratura wojskowa, zakwalifikował czyny Wolińskiej jako zbrodnię komunistyczną nie podlegającą przedawnieniu.

Wśród aresztowanych przez nią osób znaleźli się zarówno cywile związani ze środowiskiem opozycyjnym, jak i biorący udział w drugiej wojnie światowej polscy oficerowie, między innymi legendarny dowódca Armii Krajowej generał August Fieldorf "Nil", który po sfingowanym procesie został stracony.

 

  Tworzyli niepodległość

Paderewski, Piłsudski, Dmowski, Witos i inni, głosząc idee niepodległościowe, pociągnęli za sobą tysiące Polaków - mówili historycy podczas wczorajszej sesji "Twórcy niepodległości 1918-1922" zorganizowanej przez senacką Komisję Kultury i Środków Przekazu w związku z przypadającą w tym roku 90. rocznicą odzyskania niepodległości przez Polskę.

Historycy w swoich referatach wskazywali, że twórcy polskiej niepodległości z 1918 r., mimo że pochodzili z różnych ruchów politycznych i zaborów, potrafili zjednoczyć się wokół głównej idei niepodległości.

 > Więcej <

CBOS: największym zaufaniem cieszą się Tusk, Sikorski i Wałęsa

Warszawa (PAP) -

Największym zaufaniem w listopadzie cieszą się premier Donald Tusk (58 proc.), szef MSZ Radosław Sikorski (55 proc.) oraz były prezydent Lech Wałęsa (54 proc.) - wynika z sondażu CBOS przekazanego w piątek PAP. W porównaniu z październ...

napisz pierwszy komentarz