Powołano Konwent Narodowy Polski
Łódź, 5.11.2011.
Komunikat nadzwyczajny nr 1/5/11/2011
Drodzy Polacy !!!
Dnia 5 listopada 2011 roku w Łodzi, na zjeździe sygnatariuszy Porozumienia Łódzkiego i delegatów środowisk patriotyczno-narodowych z całej Polski, wspólną decyzją zebranych, został powołany:
I KONWENT NARODOWY POLSKI
Delegaci w głosowaniu jawnym wyłonili Przewodniczącego Konwentu, którym został:
Pan Paweł Ziemiński
oraz Radę Przedstawicieli w składzie:
Pani Lucyna Pogodzińska – Okręg Pomorski
Pan Dariusz Kosiur – Okręg Mazowiecki
Pan Zdzisław Jankowski – Okręg Wielkopolski
Pani Teresa Adamska – Okręg Łódzki
Pan Stanisław Baj – Okręg Dolnośląski
Konwent Narodowy Polski rozpoczyna pracę z dniem powołania. Informacja o jego ukonstytuowaniu powinna dotrzeć do Polaków w kraju i na obczyźnie, dlatego zwracamy się do wszystkich o powszechne rozpropagowanie tej informacji wszystkimi, dostępnymi sobie metodami.
Jednocześnie apelujemy do wszystkich Polaków o aktywne włączanie się w działania na rzecz Konwentu jako przedstawicielstwa wyłonionego przez środowiska Narodu Polskiego.
Ogólne zasady działania i główny cel
Konwentu Narodowego Polski:
1 Przybyli na spotkanie Delegaci ugrupowań patriotyczno-narodowych powołują Przewodniczącego Konwentu i wybierają Radę Przedstawicieli. Przewodniczący prowadzi obrady Konwentu i kieruje jego pracami do następnego posiedzenia. Termin kolejnego Konwentu wyznacza Przewodniczący Konwentu na wniosek Rady Przedstawicieli. Przyjmuje się, że zwyczajne posiedzenia kolejnych Konwentów odbywać się będą w odstępach półtoramiesięcznych a sesje nadzwyczajne zależeć będą od bieżących potrzeb organizacyjnych i rozwoju sytuacji w Polsce.
2 Do obowiązków Przewodniczącego Konwentu i Członków Rady Przedstawicieli będą należały: czuwanie nad poprawną realizacją zgłoszonych i przyjętych przez Delegatów na Konwent uchwał oraz budowa bazy społecznego poparcia dla działań Konwentu. Członkowie Rady Przedstawicieli są, w przerwach miedzy Konwentami, terenowymi reprezentantami Konwentu i odpowiadają za postęp planowych działań i nawiązywanie współpracy z lokalnymi środowiskami patriotyczno-narodowymi. Ich pracą kieruje Przewodniczący Konwentu.
3 Delegaci na Konwent stanowią podstawę jego reprezentacji patriotycznej. Ich głosy, zawsze w głosowaniu jawnym, decydują o wyborze władz Konwentu oraz kierunku i szybkości postępów w realizacji wytyczonych celów. W przerwach miedzy kolejnymi posiedzeniami Delegaci pełnią rolę Rzeczników Konwentowych. Do ich zadań należy propagowanie idei i działalności Konwentu Narodowego Polski w kraju i poza jego granicami oraz rozpoznawanie możliwości pozyskania nowych środowisk i osób o nastawieniu patriotyczno-narodowym dla budowy Siły Polskiej. Ich pracę koordynują Członkowie Rady Przedstawicieli.
4 Zarówno kadencja Przewodniczącego Konwentu, jak i Rady Przedstawicieli trwa do zakończenia Okresu Konwentowego, a więc do posiedzenia kolejnego Konwentu, gdzie, po sprawozdaniu z działalności w powierzonym Okresie Konwentowym, dokonywana jest ocenia ich pracy przez Delegatów na Konwent i odbywa się głosowanie nad przedłużeniem kadencji lub wybór nowego Przewodniczącego Konwentu oraz wymiana całości lub części członków Rady Przedstawicieli.
5 W związku z zakładanym przyrostem ilościowym środowisk i ugrupowań patriotycznych, angażujących się w pracę Konwentu, zakłada się konieczność bieżącego poszerzania składu Rady Przedstawicieli. Kandydatury nowych Członków winny być zgłaszane do Przewodniczącego Konwentu, a oficjalny ich wybór do Rady, po akceptacji przez Delegatów na Konwent, odbywać się będzie na kolejnym, najbliższym posiedzeniu Konwentu.
6 Głównym celem kolejnych Konwentów jest wypracowanie formuły i przygotowanie Kongresu Patriotycznego, który winien być dopełnieniem pierwszego etapu działań samoorganizacji Narodu Polskiego i podsumowaniem dotychczasowych prac związanych z programowaniem metod odzyskania i naprawy Państwa Polskiego. Zakłada się, że Kongres Patriotyczny powinien się odbyć nie później niż po odbyciu 6-ciu Konwentów Narodowych Polski, a jeśli stan organizacyjny i dorobek programowy pozwoli na to, a także gdyby to wynikało z pilnej sytuacji wewnątrzpaństwowej, czy międzynarodowej, to Kongres Patriotyczny może się odbyć wcześniej.
7 Z uwagi na konieczność aktywizacji nowych ośrodków patriotyczno-narodowych, kolejne Konwenty odbywać się będą w różnych miejscach Polski, a ich organizacja będzie dodatkową okazją dla lokalnych środowisk do nawiązania jeszcze ściślejszej współpracy i konsolidacji organizacyjnej.
8 Najważniejsze ustalenia kolejnych Posiedzeń Konwentów będą ogłaszane w formie Komunikatów nadzwyczajnych a informacje z przebiegu prac w Okresach Konwentowych w formie Komunikatów zwyczajnych.
Treści szczególnego znaczenia dla Polski będą przekazywane w formie Apeli do Narodu Polskiego.
9 Zakładając spodziewaną blokadę mediów oficjalnego nurtu, związanych z „paktem okrągłego stołu” postuluje się oddanie do dyspozycji Konwentu wszystkich dostępnych środowiskom patriotyczno-narodowym środków przekazu, tak, aby informacje związane z jego działalnością ukazywały się w nich w sposób skoordynowany i były objęte priorytetem ekspozycji. Ponadto należy tworzyć lokalne sieci dystrybucji ulotek, które znacząco zwiększą nasze możliwości dotarcia do społeczności polskiej, zagubionej w swoich osądach i rozeznawaniu bieżącej sytuacji politycznej Narodu i Państwa Polskiego.
Przewodniczący
I Konwentu Narodowego Polski
Paweł Ziemiński
- Zaloguj się, by odpowiadać
napisz pierwszy komentarz