KE o Jamale:umowa wymaga dalszych zobowiązań polskiego rządu na piśmie. Wyprzedziła nas nawet Namibia.

avatar użytkownika Maryla
Wyprzedziła nas nawet Namibia

Wyprzedziła nas nawet Namibia

Stratą tego tygodnia jest ranking „Doing Biznes 2011” opublikowany przez Bank Światowy. W Polsce ciężko robi się interesy, o czym świadczy nasza pozycja w tym rankingu: zajęliśmy dopiero 70. pozycję na 183 badane kraje. Wyprzedziła nas... »

Rating Polski może zostać obniżony

Rating Polski może zostać obniżony

Brak reform może spowodować obniżenie oceny wiarygodności kredytowej Polski - ostrzegają analitycy Banku Inwestycyjnego Nomura, a informuje o tym "Parkiet". »

Hausner: bez "kreatywnych operacji rachunkowych" dług publ. byłby powyżej 55 proc. PKB

Gdyby nie "kreatywne operacje rachunkowe" poziom długu publicznego w tym roku przekroczyłby próg 55 proc. PKB - uważa Jerzy Hausner, członek Rady Polityki Pieniężnej. Jego zdaniem efekt konsolidacyjny wieloletniego planu finansowego będzie... »

Fedak: proponowane zmiany ws. OFE nie rozwiążą zadłużenia państwa

Fedak: proponowane zmiany ws. OFE nie rozwiążą zadłużenia państwa

Minister pracy Jolanta Fedak ocenia, że ani proponowane w projekcie ustawy zmiany w działaniu Otwartych Funduszy Emerytalnych, ani dyskutowana w ramach UE zmiana klasyfikacji długu odkładanego w OFE nie rozwiążą problemu zadłużenia państwa. »

Polska musi zwrócić 16,3 mln euro źle wydanych funduszy rolnych

Polska musi zwrócić 16,3 mln euro źle wydanych funduszy rolnych

Polska musi zwrócić do kasy UE 16,3 mln euro źle wydanych funduszy na rozwój obszarów wiejskich i składowanie interwencyjne - ogłosiła w piątek Komisja Europejska. W sumie od 20 państw UE Komisja domaga się 578,5 mln euro, z czego ponad... »

NFZ nie chce płacić za ponadlimitowe świadczenia

NFZ nie chce płacić za ponadlimitowe świadczenia

W wielu polskich szpitalach środki na leczenie w tym roku już się skończyły, a NFZ nie chce płacić za ponadlimitowe świadczenia medyczne. Szpitale stają więc przed dylematem - czy ratować chorych i dalej się zadłużać, czy zostawić... »

Wielki powrót prywatyzatora

Wielki powrót prywatyzatora

Jan Kulczyk po 10 latach wraca do interesów ze Skarbem Państwa. Teraz nabytkiem ma być energetyczna Enea . "Rzeczpospolita" pisze, że Kulczyk Holding za 51 procent akcji spółki jest gotów zapłacić około 5 miliardów 600 milionów... »

 

Majątki przestępców niedostępne

Z roku na rok spada w Polsce wartość zabezpieczonych u gangsterów i aferzystów kwot - ustalił "Dziennik Gazeta Prawna". »

 

Najważniejsza transakcja ostatnich 20 lat

Najważniejsza transakcja ostatnich 20 lat

- To najistotniejsza transakcja w historii polskiego rynku kapitałowego, ukoronowanie polskich przemian gospodarczych – mówią zgodnie minister skarbu oraz prezes Warszawskiej Giełdy. Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie zadebiutuje na... »

Bruksela nieprędko zaakceptuje kontrakt gazowy
fot: Christian Lagereek.
Fahraeus/Dreamstime.com

2010.11.05 (16:53)
Bruksela nieprędko zaakceptuje kontrakt gazowy

Komisja Europejska chce, by rząd uzupełnił umowę z Rosją.

KE o Jamale: kluczowa rola URE i rewers dla firm z Zachodu
KE oczekuje od Polski pisemnej deklaracji, która szczegółowo opisze, jak osiągnąć realizację celów zapisanych w drugim i trzecim pakiecie UE o liberalizacji rynku energii. Szczegółów - jej zdaniem - brakuje w umowie operatorskiej.
"Nie uważamy, że trzeba coś renegocjować tak długo, jak polskie władze mają świadomość konieczności pełnego wdrożenia unijnego prawa" - podkreślił. I dodał, że w przypadku ewentualnych wątpliwości Gazprom będzie musiał się pogodzić z tym, że "takie zasady obowiązują na terytorium UE", więc rosyjski koncern musi ich przestrzegać. "A naszym zadaniem jest tego pilnować" - zaznaczył.

Zakończyło się spotkanie szefów parlamentów Partnerstwa Regionalnego

Za współpracą na rzecz rozbudowy infrastruktury energetycznej oraz liberalizacji ruchu wizowego między państwami Partnerstwa Wschodniego a UE opowiedzieli się we wspólnym oświadczeniu uczestnicy XXII Spotkania Przewodniczących Parlamentów... »

Oficjalne powitanie na szczycie Grupy Wyszehradzkiej

W wystąpieniu podczas ceremonii oficjalnego powitania prezydentów Grupy Wyszehradzkiej, Bronisław Komorowski wyraził życzenie, by solidarność i przyjaźń między krajami Grupy, nigdy się nie zmieniła.  
Prezydent wyraził także życzenie, by nie zmieniła się nigdy uroda miejsca, w którym odbywa się szczyt, czyli Karlowych Warów. – Dziękuję serdecznie za zaproszenie do Karlowych Warów, pięknego miejsca, gdzie każdy czuje, że świat może być piękny i może być stale piękniejszy – zakończył prezydent.

 

Prezydent Czech Vaclav Klaus, który powitał prezydentów, ocenił, że spotkania prezydentów państw V4 są bardzo ważne. - Uważamy coroczne spotkania prezydentów (Grupy) za bardzo ważne. Mamy wiele zagadnień, które w ciągu dwóch dni będziemy omawiali - zaznaczył.

 

Prezydent Słowacji Ivan Gaszparovicz ocenił, że to znakomity pomysł, iż spotkanie V4 odbywa się właśnie w Karlowych Warach. - Jestem przekonany, że prezydenci Grupy Wyszehradzkiej znajdą tutaj dobre warunki do tego, aby zastanowić się nad rozwojem współpracy. W tych ciężkich czasach potrzebna jest współpraca - podkreślił.

 

Prezydent Węgier Pal Schmitt zwrócił uwagę, że przed 20 laty wszystkie kraje reprezentowane w V4 miały marzenia, że "wkrótce zostaną członkami NATO i UE". - Te nasze marzenia spełniły się. Mamy teraz nowe cele, a dzięki naszemu działaniu w V4 możemy je osiągnąć - podkreślił. W jego ocenie w interesie wszystkich państw leży, by w Europie oddziaływać jako silna Grupa Wyszehradzka. 

 

 

"Nasz Dziennik" ustalił: prokuratura po raz pierwszy przesłucha dwóch oficerów BOR, którzy 10 kwietnia czekali na Siewiernym na przyjazd delegacji z prezydentem Lechem Kaczyńskim

Rosjanie: BOR było na Siewiernym

Przedstawiciele służb ochrony Rzeczypospolitej Polskiej (BOR) byli obecni 7 i 10 kwietnia 2010 roku na lotnisku Siewiernyj w Smoleńsku w czasie zaplanowanych przylotów samolotów specjalnych z premierem i prezydentem Rzeczypospolitej Polskiej na pokładzie. W ten sposób na pytanie "Naszego Dziennika" odpowiedział doradca dyrektora rosyjskiej Federalnej Służby Ochrony Siergiej Diewiatow.

> Więcej <

ABW nie rozstrzyga w kwestii telefonu posła Leszka Deptuły

Jak odnaleźć 15 sekund

Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego twierdzi, że nie potrafi odzyskać wiadomości, jaka nagrała się na poczcie głosowej telefonu komórkowego wdowy po pośle PSL Leszku Deptule. Eksperci kryminalistyki, z którymi rozmawiał "Nasz Dziennik", uważają jednak, że jest to możliwe.

> Więcej <

 

Mamy z Mężem ośmioro dzieci, wszystkie bardzo kochają ojca. Niełatwo im wytłumaczyć, dlaczego umarł i nie ma go blisko nich. Co mam im odpowiedzieć, kiedy i moje serce przepełnia ból, i ja mam te same pytania, które na razie muszą zostać bez odpowiedzi?

Minister Kopacz zakazała otwierania trumien

Z Elżbietą Putrą, żoną śp. Krzysztofa Putry, wicemarszałka Sejmu, który zginął w katastrofie rządowego Tu-154M pod Smoleńskiem, rozmawia Adam Białous

> Więcej <

 

napisz pierwszy komentarz