Czego młodzi dowiedzieli sie o Bronku Gafie przed wyborami?

avatar użytkownika Maryla

Na Facebooku ruch, grupy społecznościowe pytają i informują, warto zobaczyć, co interesuje młodych na grupach, a informacji i pytań bardzo dużo.

Nie ukrywam, iż gdyby sznowny Bronek chodził ze mną do klasy - nie miałby łatwego życia. Na podstawie już tylko zdjęcia fizjonomi z przeszłości emanuje wrażenie jaka to osobowość. Człowiek podatny na wpływy i raczej bez własnego silnego charakteru. Do tego krnąbrny, złośliwy acz zarozumiały bufon bezkompromisowy. A jak cokolwiek nie pojegoe myśli - TO... BO POWIEM PANII !!! Jak to doszło do takich stanowisk. Ano taki podatny na manipulacje był komuś tam właśnie po myśli, kto go wypromował jako że promotor ów sam nie mógł się zainstalować personalnie.



Tutaj pragnę zadać dwa interesujące pytania przykładowe...:



1.
Co zdecydowało o zatrudnieniu gen. Adama Tylusa jako doradcy w gabinecie politycznym ministra MON Komorowskiego oraz powierzeniu mu roli stałego doradcy sejmowej Komisji Obrony Narodowej, której przewodniczył Bronisław Komorowski?



Co zdecydowało, że w roku 1991 awansował byłego szefa Zarządu WSW WOPK płk. Lucjana Jaworskiego na stanowisko szefa Kontrwywiadu Wojskowego?



W latach 80. płk. Jaworski, odznaczał się szczególną gorliwością w zwalczaniu opozycji, niszczył prasę podziemną, ścigał współpracujących z opozycją filmowców, tropił „obce pochodzenie” członków opozycji, zakładał podsłuchy, werbował agenturę. To na skutek jego działań w więzieniu znalazła się min. Hanna Rozwadowska, kierująca logistyką „Wiadomości”. Po nominacji na szefa KW, płk. Jaworski w latach 1991-93 prowadził działania operacyjne, skierowane przeciwko środowiskom opozycji niepodległościowej oraz przeciwko rządowi Jana Olszewskiego. Nadzorował również SOR „Szpak” – dotyczącą rozpracowania Radosława Sikorskiego.


2.
Z jakich powodów na początku lat 90 zdecydowano o wynajęciu przez Departament Wychowania MON (podległy wiceministrowi Komorowskiemu) budynku przy Krakowskim Przedmieściu w Warszawie na salon sprzedaży mercedesów firmy Sobiesława Zasady oraz o zakupie samochodów tej marki na potrzeby armii?



Transakcję nadzorował gen. Adam Tylus, który po otrzymaniu szlifów generalskich odszedł z wojska i został dyrektorem biura obsługi zamówień publicznych i specjalnych w firmie Sobiesław Zasada Centrum S.A.. Firma ta współpracowała z Fundacją Pro Civili. W dokumentach informacyjnych Fundacji „Pro Civili” z 1998 roku, podpisanych przez Krzysztofa Werelicha wymienia się wśród dostawców różnych towarów firmy Sobiesław Zasada Centrum SA., Volvo Poland i Pati Soft sp. z o.o., a wśród „odbiorców strategicznych” Ministerstwo Obrony Narodowej. Następnie Tylus został zastępcą prezesa firmy Ster-Projekt i Ster-Projekt Technologie C4I, zajmującej się projektowaniem i wdrażaniem systemów dowodzenia i kierowania, przeznaczonych dla wojska.



Jednocześnie był stałym doradcą sejmowej Komisji Obrony Narodowej, której przewodniczył Bronisław Komorowski. Jak informowała prasa „zdaniem Bronisława Komorowskiego, przewodniczącego komisji, regulamin Sejmu nie zabrania być doradcą osobie, która zasiada w zarządzie firmy, oferującej wojsku sprzęt i usługi.”

Prosze te pytania wrzucać na grupy poparcia dla Komora - moze ktoś jeszcze będzie w stanie zrewidować swoje poglądy jeżeli potrafi myśleć racjonalnie...
 
 

 

 

Etykietowanie:

napisz pierwszy komentarz