Dlaczego zostawiliście śledztwo w rękach ludzi rodem z KGB?

avatar użytkownika Maryla

Jak poinformował polski minister, jednym z priorytetów polskiego przewodnictwa w UE będzie wzmocnienie współpracy w ramach Wspólnej Polityki Bezpieczeństwa i Obrony UE.

Guttenberg opowiedział się za rozwojem współpracy w sprawach obronnych w ramach Trójkąta Weimarskiego - pomiędzy Niemcami, Polską a Francją. - Możemy dawać impulsy dla całej UE - dodał.

- Mamy głęboko podobne poglądy odnośnie atlantyckiego i europejskiego wymiaru naszych polityk. Aspekt europejski w polskiej polityce jest przynajmniej tak samo ważny, jak atlantycki i powinna istnieć między nimi równowaga - dodał polski minister.

 

Orzecznictwo Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości wymusza niekorzystne dla państw pozatraktatowe zmiany w Unii Europejskiej. A polski Trybunał Konstytucyjny nadal nie rozpatrzył wniosku grupy posłów o zbadanie zgodności traktatu z Lizbony z polską Konstytucją
Niemcy mogą sięgnąć po kontrolę nad UE

Z mecenasem Stefanem Hamburą z Berlina, publicystą i ekspertem w dziedzinie prawa międzynarodowego, rozmawia Mariusz Bober
   > Więcej <

Huebner: Polskie przewodnictwo w UE nie może być obciachem

Huebner: Polskie przewodnictwo w UE nie może być obciachem

Jakie cele poza promocyjnymi powinna sobie postawić Polska podczas prezydencji w UE?

Tych celów jest kilka. Po pierwsze będziemy umacniać unijny rynek wewnętrzny. Po drugie Polska chce rozwinąć w Unii partnerstwo wschodnie - z pewnością będziemy chcieli podczas prezydencji położyć większy nacisk na współpracę między innymi z Ukrainą. Kolejny cel to wreszcie rozwinięcie kwestii polityki energetycznej UE.

A konkretnie? Chodzi o uniezależnienie od dostaw ze wschodu?

Tak. Mamy już prawne podstawy do budowania wspólnej polityki energetycznej Unii. Chodzi o to, by nie powtórzyły się sytuacje zagrożeń związanych z zatrzymaniem dostaw gazu ze wschodu. Trzeba budować wspólną politykę energetyczną Unii i udzielać wsparcia tym krajom, które mają problemy z dostawami energii. Wreszcie Europa, a zwłaszcza Polska potrzebuje też przecież inwestycji w nowe sieci energetyczne.

 

NFZ ma problem z finansowaniem leków

NFZ ma problem z finansowaniem leków Tv

Jan Musiał - lekarz z Jeleniej Góry ma za sobą dwa przeszczepy i chemioterapię. Narodowy Fundusz Zdrowia przyznał mu tylko połowę potrzebnych pieniędzy na lek, który ratuje mu życie. Ministerstwo zdrowia nie wynegocjowało jeszcze cen, za... »

Rozżaleni powodzianie z Sandomierza twierdzą, że gdyby premier przyjechał pod hutę na wały, wrzuciliby go do wody
W Sandomierzu chcieli pogonić Komorowskiego

W swoim rekonesansie po terenach powodziowych marszałek Sejmu, kandydat na prezydenta Bronisław Komorowski miał wczoraj odwiedzić Sandomierz, który najbardziej ucierpiał w wyniku powodzi. Niestety, marszałek nie dojechał. Mieszkańcy miasta nie rozrywają z tego powodu szat. Mają już dość wizyt polityków, którzy kosztem ich tragedii próbują zbić kapitał wyborczy. Priorytetem dla nich jest jak najszybszy powrót do zalanych domów i usuwanie skutków kataklizmu, który pozbawił ich dorobku życia.
   > Więcej <

 

Samorządowcy skarżą się na procedury przy wypłacie zasiłków

Na procedury przy wypłacie zasiłków powodzianom skarżą się samorządowcy. Wiceburmistrz Czechowic-Dziedzic Marian Kołoczek powiedział, że kwestionariusz do wypełnienia zawiera m.in. pytania o przemoc w rodzinie i alkoholizm. »

 

 

 

Potrzebujemy nowych źródeł finansowania

- Samorządy sprywatyzowały, co maiły sprywatyzować, teraz potrzebują nowych źródeł finansowania – mówi Wojciech Murdzek, prezydent Świdnicy w rozmowie z Katarzyną Gontarczyk.  »

PRZETARG NA STOCZNIĘ GDYNIA - 20 WRZEŚNIA

Kup sobie dok albo bocznicę

Kup sobie dok albo bocznicę

W poniedziałek ukażą się w prasie ogłoszenia dotyczące przetargów na sprzedaż części majątku stoczni Gdynia, które nie znalazły w...czytaj dalej »

 

Manifestacja "S" w obronie przemysłu okrętowego zawieszona

Ze względu na klęskę powodzi w kraju zachodniopomorska Solidarność zawiesiła zapowiadany na 31 maja ogólnopolski protest w obronie przemysłu okrętowego - poinformował w piątek na konferencji w Szczecinie przewodniczący zachodniopomorskiej... »

Unia blokuje nasz gazoport

Unia blokuje nasz gazoport

Unia Europejska może nie dać pieniędzy na budowę polskiego gazoportu - alarmuje "Dziennik Gazeta Prawna". Gazeta dowiedziała się, że Bruksela która obiecała wyłożyć na terminal LNG 1,5 miliarda złotych, ma zastrzeżenia do... »

W gdańskim porcie powstanie nowa baza przeładunkowa

W Gdańsku podpisano umowę dzierżawy terenów tamtejszego portu, na podstawie której w przeciągu dwóch lat ma powstać nowa baza przeładunkowa. Inwestycja obejmie teren o powierzchni 74,5 hektara, a jej wartość szacuje się na 40-50 mln euro . »

Posłanka PO zaskoczona upadłością Polmosu

Posłanka PO zaskoczona upadłością Polmosu

Posłanka Renata Zaremba domaga się od ministerstwa skarbu wyjaśnień w sprawie upadłości szczecińskiego Polmosu. »

MSP o sprzedaży mazowieckich PKS-ów

Skarb Państwa parafował z firmą Mobilis z Warszawy ramowy projekt umowy sprzedaży 85 proc. akcji lub udziałów w siedmiu PKS-ach: w Ciechanowie, Gostyninie, Mińsku Mazowieckim, Mławie, Ostrołęce, Płocku i Przasnyszu - poinformował resort... »

MSP sprzedało Fabrykę Osłonek Białkowych

Ministerstwo Skarbu Państwa sprzedało akcje Fabryki Osłonek Białkowych "Fabios" w Białce, stanowiące 85 proc. kapitału zakładowego spółki, za 79,9 mln zł na rzecz konsorcjum firm: Stalprodukt -Profil z Bochni i Stalnet z Krakowa -... »

Kolejne pomysły na prywatyzację firm chemicznych

Kolejne pomysły na prywatyzację firm chemicznych

Prezesi Azotów Tarnów, Ciechu i ZA Kędzierzyn rozmawiali w zeszłym tygodniu o możliwościach konsolidacji - ujawnia "Parkiet". »

MSP chce sprzedać firmę z branży budowlanej i transportowej

30 czerwca odbędzie się aukcja udziałów Białostockiego Przedsiębiorstwa Robót Zmechanizowanych i Maszyn Budowlanych oraz akcji spółki TRANS-MASZ Przedsiębiorstwo Transportu i Maszyn Drogowych w Stargardzie Szczecińskim - poinformował resort... »

TVN CNBC: nowy spór w RPP - co czeka nowego prezesa NBP?

TVN CNBC: nowy spór w RPP - co czeka nowego prezesa NBP?

Kolejny spór w Radzie Polityki Pieniężnej – tym razem dotyczy od sporów personalnych. Profesor Adam Glapiński skrytykował w TVN CNBC Biznes Andrzeja Bratkowskiego. Glapiński zarzucił koledze brak profesjonalizmu w piastowaniu urzędu członka... »

 

Dziś już nikt nie kocha euro

Dziś już nikt nie kocha euro

Euro walczy dziś o przeżycie. Dolar, jen oraz złoto stają się dziś bezpieczniejszą przystanią. Jeśli upadnie euro, upadnie cała idea zjednoczonej Europy – twierdzi kanclerz Niemiec. Nikt już dziś nie kocha euro, tylko polskie elity... »

UE: 4,13 biliona euro zatwierdzonej pomocy dla banków

UE: 4,13 biliona euro zatwierdzonej pomocy dla banków

4,13 biliona euro wyniosła łączna zatwierdzona pomoc dla banków w UE, które padły ofiarą kryzysu finansowego - podała w czwartek Komisja Europejska. Ale - zastrzegła - w rzeczywistości kraje członkowskie wydały mniej niż jedną trzecią. »

Putin: Rosja i Kazachstan stworzą unię celną bez Białorusi

Putin: Rosja i Kazachstan stworzą unię celną bez Białorusi

Rosja i Kazachstan zgodziły się na stworzenie unii celnej od 1 lipca 2010 roku bez Białorusi - oznajmił w piątek premier Rosji Władimir Putin, wyjaśniając, że dwa kraje wprowadzą w życie kodeks celny unii na podstawie bilateralnej. »

 

Różnice w sprawie reformy systemu finansowego

Różnice w sprawie reformy systemu finansowego

Wysocy rangą urzędnicy amerykańscy i niemieccy przyznawali w czwartek, że istnieją różnice dot. kształtu kluczowych regulacji finansowych, a „szerokie porozumienie” dot. podstawowych koncepcji może nie wystarczyć do stworzenia jednolitych... »

 

"FTD": KE zaleca podniesienie wieku emerytalnego

"FTD": KE zaleca podniesienie wieku emerytalnego

Komisja Europejska zaleca państwom członkowskim UE podnoszenie wieku emerytalnego - informuje w piątek niemiecki dziennik "Financial Times Deutschland". »

Naftowy boom w Iraku?

Naftowy boom w Iraku? Tv

Wszystko wskazuje na to, że Irak czeka prawdziwy boom jeśli chodzi o wydobycie ropy naftowej. »

 

Białoruś gotowa odstąpić Rosji rurociągi za tani gaz

Białoruś gotowa odstąpić Rosji rurociągi za tani gaz

Prezydent Białorusi Alaksandr Łukaszenka oświadczył w czwartek, że jest gotów oddać pakiet kontrolny akcji białoruskiej spółki gazowej Biełtransgaz w zamian za dostawy rosyjskiego gazu po niższych, wewnątrzrosyjskich cenach - podały... »

FLOTA Z POMOCĄ DLA STREFY GAZY CHCE PRZERWAĆ BLOKADĘ

"Propagandowa przemoc" czy akcja humanitarna?

"Propagandowa przemoc" czy akcja humanitarna?

Flota statków z pomocą humanitarną próbuje przerwać izraelską blokadę Strefy Gazy. Zdaniem Izraela to "propaganda", "prowokacja"...czytaj dalej »

 

 

 

 

 

Senat odrzucił sprawozdanie KRRiTV

Senat odrzucił sprawozdanie KRRiTV
Jeśli podobną decyzję podejmie Sejm, a później pełniący obowiązki prezydenta Bronisław Komorowski, to Rada zostanie rozwiązana.
 

KANDYDAT PIS PRZEDSTAWI W SOBOTĘ SWÓJ PROGRAM

Poznamy wizję Kaczyńskiego

Poznamy wizję Kaczyńskiego

W sobotę w Zakopanem kandydat PiS na prezydenta Jarosław Kaczyński przedstawi założenia swojego programu - zapowiedział Mariusz...czytaj dalej »

 

 
Bukowski: Niewykluczone, że Moskwa obawia się, iż Polska mogłaby się stać zbyt niezależna, zwłaszcza po rozpoczęciu wydobycia na dużą skalę gazu łupkowego
Dlaczego zostawiliście śledztwo w rękach ludzi rodem z KGB?

Z Władimirem Bukowskim, współautorem listu otwartego rosyjskich dysydentów zaniepokojonych biernością władz polskich w wyjaśnianiu przyczyn katastrofy w Smoleńsku, rozmawia Mariusz Bober
   > Więcej <

 

 
Prokuratura zbada wątek dezorientujących komunikatów smoleńskiej wieży przekazywanych Tu-154M
Wieża podawała mylące komunikaty

Rosyjscy kontrolerzy lotów w Smoleńsku do samego końca przekazywali załodze prezydenckiego Tu-154M komunikaty potwierdzające prawidłową ścieżkę schodzenia. Ze stenogramów przesłuchań pracowników lotniska Smoleńsk Siewiernyj, którymi dysponuje polska prokuratura, wynika, że swoje zachowanie tłumaczyli zamiarem "zniechęcenia" kapitana maszyny do lądowania. Komenda: "Horyzont", padła dopiero po utracie kontaktu z samolotem. To właśnie ze względu na dezorientujące komunikaty piloci mogli poprosić o konsultację dowódcę Sił Powietrznych gen. Andrzeja Błasika.
   > Więcej <
Pobiegli dla rotmistrza Pileckiego

W Białymstoku odbył się wczoraj Bieg Rotmistrza Witolda Pileckiego. Jego zasadniczym celem było przybliżenie uczniom białostockich szkół postaci tego wielkiego Polaka. Organizatorzy biegu podkreślają, że impreza ma także popularyzować bieganie jako świetny sposób na dobre zdrowie oraz wzmocnić integrację środowisk szkolnych Białegostoku. Dla rotmistrza Pileckiego pobiegli reprezentanci szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Zieloną trasę wyznaczono na ścieżkach w parku Zwierzynieckim - wokół cmentarza wojskowego, w postaci pętli o długości 550 metrów. Impreza rozpoczęła się w XI Liceum Ogólnokształcącym, gdzie zaprezentowano sylwetkę i dokonania rotmistrza Witolda Pileckiego. Organizatorami Biegu są m.in. XI LO im. Rotmistrza Witolda Pileckiego w Białymstoku oraz miejscowy oddział Instytutu Pamięci Narodowej.
Adam Białous, Białystok
 
Mimo negatywnej rekomendacji ministerstwa kultury we Wrocławiu powstanie Muzeum Ziem Zachodnich
Zdrojewski grzebie ważną inicjatywę

Z pomysłem utworzenia takiej placówki wystąpił poprzedni minister kultury i dziedzictwa narodowego Kazimierz Michał Ujazdowski, ale niestety - mimo pozytywnego stanowiska w sprawie inicjatywy prezydenta Wrocławia Rafała Dutkiewicza - już nie zdążył jej zrealizować. Jego następca Bogdan Zdrojewski (PO) podjął decyzję o wycofaniu muzeum z listy kluczowych projektów finansowanych ze środków unijnych.
   > Więcej <

napisz pierwszy komentarz