Reforma Kopacz- felczer zamiast lekarza. Zabrać Tuskowi i Vincentowi klucze do naszej kasy!

avatar użytkownika Maryla

Niezwykła historia Władysławy Macieszyny

Władysława Macieszyna, fot. Archiwum Senatu

Jutro, 26 marca 2010 o godz.12.30 w Pałacu Prezydenckim odbędzie się konferencja poświęcona losom Senator Władysławy Macieszyny i jej rodziny, a także innych kobiet, które działały w służbie wywiadu ZWZ-AK, skazanych przez sądy Rzeszy na karę śmierci przez ścięcie gilotyną.

Przedsiębiorcy drżą o politykę spójności

Przedsiębiorcy boją się, że w nowym budżecie unijnym polityka spójności nie będzie priorytetem. To oznaczałoby dla nich zatrzymanie strumienia miliardów euro płynących na kontrakty związane z infrastrukturą. Dla wielu polskich firm to dzisiaj główna część portfela zamówień.więcej »

 

W Belwederze o konsekwencjach zmian w polsko-rosyjskich umowach gazowych

Belweder

W piątek o 11.00 odbędzie się w Belwederze seminarium poświęcone zmianie przez rząd porozumień między Polską a Rosją w sprawie budowy gazociągów i dostaw rosyjskiego gazu. 

 

 Tusk pisze do Unii: Bierzcie z nas przyk³ad

Tusk: Polska gotowa pomóc Grecji

Polska jest gotowa uczestniczyć w europejskim mechanizmie pomocy dla pogrążonej w tarapatach finansowych Grecji, jeśli będzie to mechanizm całej UE, a nie tylko strefy euro - powiedział przed szczytem UE w Brukseli premier Donald Tusk. »

 

Szef MFW w przyszłym tygodniu przyjedzie do Polski

Szef MFW w przyszłym tygodniu przyjedzie do Polski

Dyrektor zarządzający Międzynarodowego Funduszu Walutowego Dominique Strauss-Kahn w przyszłym tygodniu przyjedzie do Polski - poinformowało w piątek biuro prasowe MFW. »

MF: z "kredytu podatkowego" skorzystało dotąd 14 podatników

MF: z "kredytu podatkowego" skorzystało dotąd 14 podatników

W ciągu ośmiu lat obowiązywania przepisów o tzw. kredycie podatkowym ze zwolnienia tego odważyło się skorzystać zaledwie 14 podatników - wynika z informacji Ministerstwa Finansów przekazanych PAP. Zdaniem ekspertów, warunki ulgi są nie do... »

Nowe standardy w ZUS-ie

Nowe standardy w ZUS-ie

ZUS wprowadza od 1 kwietnia nowe procedury w zakresie umarzania zaległych składek od firm oraz udzielania ulg w spłacie zaległych należności. – Bywało, że decyzje dotyczące umorzeń składek były uznaniowe zależne od urzędnika i różne... »

Kopacz: certyfikaty dla specjalistów  Audio

Ministerstwo zdrowia proponuje, aby lekarze specjaliści w jednej dziedzinie medycyny mogli po uzyskaniu odpowiedniego certyfikatu świadczyć usługi z pokrewnej lub węższej specjalizacji. »

 

Resort uporządkuje rynek szkół rodzenia

Nie każdy będzie mógł uczyć rodzić

Nie może być tak, że szkołę rodzenia może prowadzić każdy i uczyć w niej, czego chce - uznało Ministerstwo Zdrowia. I chce uporządkować zasady działania tych szkół. Ale odgórne regulacje mogą zlikwidować różnorodność i wolny rynek tych placówek.więcej »
 

 

Goldman Sachs chce otworzyć oddział w Polsce

Goldman Sachs chce otworzyć oddział w Polsce

Goldman Sachs wystąpił z wnioskiem do brytyjskiego Urzędu Regulacji Rynków Finansowych o wydanie zezwolenia na otwarcie oddziału Goldman Sachs International w Warszawie. »

Konflikt o miliardy w NBP

Konflikt o miliardy w NBP

Zarząd Narodowego Banku Polskiego i członkowie Rady Polityki Pieniężnej kłócą się, jak podzielić pieniądze wypracowane przez bank w 2009 r. Chodzi o miliardy, które mają zasilić budżet państwa - informuje "Gazeta Wyborcza". »

 Przetargi nie wyszły, spróbujmy rewitalizacji

Czy dojdzie do rewitalizacji spółki Stocznia Szczecińska Porta Holding SA? Po chybionych pomysłach rządowych na sprzedaż stoczni obecnie nie ma praktycznie żadnych rozwiązań, jak wykorzystać ten majątek i na jego bazie stworzyć nowe miejsca pracy. Według zwolenników rewitalizacji, plan jest trudny, ale możliwy do realizacji. By jednak ruszyć z odbudową zakładu, w sprawie musi wypowiedzieć się sąd, wydając zgodę na rozpoczęcie postępowania układowego z wierzycielami spółki. Wniosek czeka na rozpatrzenie już od czterech miesięcy.
   > Więcej <
Polskie firmy lekceważą media społecznościowe

Polskie firmy lekceważą media społecznościowe

Social media mogą bardzo zaszkodzić firmie. Przekonał się o tym ostatnio koncern Nestle. To nie pierwszy raz, kiedy ta firma jest na celowniku opinii publicznej, ale pierwszy raz atak był tak dotkliwy dla jej wizerunku. Niektórzy specjaliści... »

 

Kolejny kraj Unii tonie. Kurs euro fatalny

Kolejny kraj Unii tonie. Kurs euro fatalny

Kurs euro do dolara spadł do najniższego poziomu od majawięcej »

 

 

 

Białoruś liczy na chińskie inwestycje

Białoruś liczy na chińskie inwestycje

Białoruś liczy na chińskie inwestycje o wartości blisko 16 miliardów dolarów w ciągu najbliższych 3-5 lat - podały białoruskie władze. »

Białoruś pozywa Rosję w sprawie ceł wywozowych ropy

Białoruś złożyła pozew przeciw Rosji w Sądzie Gospodarczym WNP w sprawie stosowania przez Moskwę ceł na ropę naftową mimo istnienia unii celnej między obu krajami - podała w czwartek agencja AFN, powołując się na anonimowe źródło w... »

Premierzy Rosji i Ukrainy rozmawiali o współpracy gospodarczej

Premierzy Rosji i Ukrainy rozmawiali o współpracy gospodarczej

Premier Rosji Władimir Putin oświadczył w czwartek, że liczy na to, że relacje jego kraju z Ukrainą będą konstruktywne i że strony zdołają odbudować współpracę gospodarczą. »

 

 

 

Po reformie zdrowia Obama zabierze się za Wall Street

Po reformie zdrowia Obama zabierze się za Wall Street

Wzmocniony przełomowym zwycięstwem w walce o reformę systemu opieki zdrowotnej, prezydent USA , Barack Obama , jest gotowy, by zabrać się za Wall Street . »

 

 

 

 

25. DNI MŁODZIEŻY W RZYMIE

Tysiące młodych pod papieskim oknem

Tysiące młodych pod papieskim oknem

Ponad 70 tys. osób przybyło na Plac świętego Piotra na spotkanie z Benedyktem XVI. W ten sposób młodzi uczczą 25. rocznicę...czytaj dalej »

 
Posłowie protestują przeciw dyskryminacji samorządów z Wileńszczyzny
Wykluczanie Polaków z delegacji litewskiej

Zaniepokojony sygnałami o zaostrzającej się na Litwie dyskryminacji mieszkających tam Polaków i szykanowaniu lokalnych władz mniejszościowych przed wyborami samorządowymi poseł na Sejm RP Artur Górski (PiS) wystosował interpelację do marszałka Sejmu Bronisława Komorowskiego. To reakcja na wcześniejszy apel skierowany przez europosła Waldemara Tomaszewskiego (długoletniego szefa Akcji Wyborczej Polaków na Litwie) do przewodniczącej Komitetu Regionów Mercedes Bresso.
   > Więcej <

PRZECIWKO ZMNIEJSZENIU LICZBY SZKÓŁ Z POLSKIM JĘZYKIEM

Litewscy Polacy wyszli na ulice

Litewscy Polacy wyszli na ulice

Polacy wyszli na ulice Wilna, by zaprotestować przeciw planom zmniejszenia liczby szkół z polskim językiem nauczania. Wiec, w...czytaj dalej »

Ukraińcy stawiają pomnik krwawemu oprawcy

Przed uroczystymi obchodami 65. rocznicy zwycięstwa Związku Sowieckiego nad Niemcami 9 maja w Zaporożu na południowym-wschodzie Ukrainy ma zostać odsłonięty pomnik Józefa Stalina - oświadczył sekretarz komitetu obwodowego Komunistycznej Partii Ukrainy (KPU) Oleksandr Zubczewski. Szef zaporoskich komunistów nie ogłosił jeszcze, w którym dokładnie miejscu stanie pomnik Stalina, obawiając się reakcji przeciwników gloryfikowania sowieckiego satrapy.
   > Więcej <

 

70 lat po agresji sowieckiej na Polskę wciąż odkrywane są szczątki jej polskich ofiar
To mogą być obrońcy Grodna

Odkryte w Grodnie podczas prac ziemnych fragmenty ludzkich szczątków mogą należeć do polskich żołnierzy broniących miasta w 1939 roku. Mają wyjaśnić to szczegółowe ekspertyzy. Jeśli przyjęta wersja się potwierdzi, ich pochówkiem zajmie się Komisariat Wojenny w Grodnie.
   > Więcej <

 

MSZ ROSJI JUŻ WIE O PRZYJEŹDZIE PREZYDENTA

Rosjanie nie znaleźli "białoruskiej listy katyńskiej"

Rosjanie nie znaleźli "białoruskiej listy katyńskiej"

Ministerstwo spraw zagranicznych Rosji otrzymało już oficjalną notę strony polskiej w sprawie planowanych na 10 kwietnia...czytaj dalej »

 

Zgoda polskich władz administracyjnych na dwujęzyczne tablice może nastąpić dopiero wówczas, kiedy należne mniejszości narodowej prawa uzyskają Polacy w Niemczech
Tyle praw dla Niemców w Polsce, ile dla Polaków w Niemczech

Z prof. dr. hab. Tadeuszem Marczakiem, kierownikiem Zakładu Studiów nad Geopolityką Instytutu Studiów Międzynarodowych Uniwersytetu Wrocławskiego, rozmawia Marek Zygmunt
   > Więcej <

 

KATOLICKI TYGODNIK SPRZEDAJE SIĘ NAJLEPIEJ

"Gość Niedzielny" rządzi opinią w&nbsp;tygodniu

"Gość Niedzielny" rządzi opinią w tygodniu

Zmiana warty w rankingu sprzedaży tygodników opiniotwórczych - wynika ze styczniowych danych Związku Kontroli Dystrybucji Prasy....czytaj dalej »

KOLEJNY WYDAWCA SZUKA OSZCZĘDNOŚCI - I ZWALNIA

"Polska" w Warszawie tylko 5 razy

"Polska" w Warszawie tylko 5 razy

Dziennik "Polska - The Times" w stolicy będzie ukazywał się tylko pięć razy w tygodniu. Wydawca rezygnuje z wydania sobotniego,...czytaj dalej »

SPRINGER I RINGIER ŁĄCZĄ SIŁY WE WSCHODNIEJ EUROPIE

Nowy potentat na bulwarowym rynku

Nowy potentat na bulwarowym rynku

Szwajcarskie wydawnictwo Ringier AG i niemiecki Axel Springer AG połączą swoje przedsięwzięcia w Europie Wschodniej. Pierwsza z...czytaj dalej »

Lubimy TVP, policję i Kościół. A kogo nie?


Ostre oceny Polaków

Lubimy TVP, policję i Kościół. A kogo nie?

Spośród instytucji, z którymi mamy do czynienia na codzień, największym zaufaniem Polaków cieszy się telewizja publiczna. Pochlebnie mówi o niej ośmiu na dziesięciu pytanych przez CBOS. Dobre oceny zebrała także policja, wojsko i Kościół katolicki. Są jednak instytucje, które mogą tylko pomarzyć o takim zaufaniu. więcej »
 
 Irena Sandecka nie żyje

W wieku 98 lat zmarła Irena Sandecka z Krzemieńca - poetka, pedagog, działaczka społeczna i katolicka, określana mianem ostoi polskości i prawdziwej duszy Polaków wołyńskich. Urodziła się w 1912 r. w Humaniu, ale swoje życie związała z Krzemieńcem. Przed wojną studiowała biologię i filozofię na Uniwersytecie Jagiellońskim. Wojna zastała ją w Belgii, skąd wróciła na Wołyń.
   > Więcej <

 

napisz pierwszy komentarz