Polska wskazywana jako płatnik za długi UE. Dług publiczny na koniec ubiegłego roku przekroczył 51 procent PKB .
Polski dług groźnie wzrasta
Dług publiczny na koniec ubiegłego roku przekroczył 51 procent PKB - wynika z wyliczeń "Rzeczpospolitej". »
Dotacje UE - wolniej
Początek roku przyniósł wyraźne spowolnienie wydawania środków unijnych - wynika z raportu Komitetu Monitorującego Business Centre Clubu, a informuje o tym gazeta "Parkiet". »
Sejm znowelizował ustawę m.in. ws. odpisu na Fundusz Reprywatyzacji
Posłowie znowelizowali w czwartek ustawę o komercjalizacji i prywatyzacji. Zmniejsza ona w latach 2010-2011 wpływy do funduszy: Reprywatyzacji oraz Restrukturyzacji Przedsiębiorców. »
Dywidenda PZU Tv
Zarząd PZU będzie rekomendował wypłatę 45% ubiegłorocznego zysku na dywidendę - poinformował prezes spółki Andrzej Klesyk, który był gościem programu "Dzień na rynkach". »
"Economist": Polska stanowi osobną kategorię
Dotknięte kryzysem rządy zachodniej Europy powinny brać przykład z dobrze radzących sobie państw Europy Wschodniej - pisze w najnowszym wydaniu wpływowy tygodnik "Economist". Na szczególne uznanie zasługuje Polska - uważają... »
Czy powstanie EFW? Tv
Europejski Fundusz Walutowy - powołanie instytucji na wzór Międzynarodowego Funduszu Walutowego - zaproponowali Niemcy »
Banki oskarżone o dokonanie we Włoszech oszustw
Deutsche Bank , JPMorgan Chase , UBS i dział Depfa Bank należący do Hypo Real Estate Holding zostały oskarżone o oszustwo w związku ze sprzedażą instrumentów pochodnych miastu Mediolan. »
KE przeciw Polsce ws. regulacji dot. dużych pakietów akcji
Komisja Europejska wystąpi przeciw Polsce do Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości w sprawie niewdrożenia przepisów związanych z oceną inwestorów, którzy chcą nabyć duży pakiet akcji instytucji finansowych - poinformowała w czwartek KE. »
NASZA WALUTA POWINNA DALEJ ZYSKIWAĆ
Złoty będzie się piąć
Złoty na wzrostowym kursie. Choć czwartek był dla naszej waluty dniem bardzo spokojnym, analitycy podkreślają, że wkrótce możliwe...czytaj dalej »
Sejm uchwalił nowelę ws. zaległych wynagrodzeń
Byli pracownicy upadłych firm, którzy do 30 czerwca 2007 r. nie złożyli wniosku o wypłatę zaległych wynagrodzeń, będą mogli wystąpić o nie do Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych. Sejm uchwalił w czwartek nowelizację ustawy o... »
Polska do Trybunału ws. funduszy emerytalnych
Komisja Europejska poinformowała w czwartek o skierowaniu pozwu przeciwko Polsce z powodu niewdrożenia przepisów dotyczących funduszy emerytalnych . »
Kopacz: zarobki lekarzy będą uzależnione od satysfakcji pacjentów
Wynagrodzenia lekarzy i pielęgniarek będą uzależnione od satysfakcji pacjentów - zapowiedziała w czwartek w Sejmie minister zdrowia Ewa Kopacz , która przedstawiała - na wniosek PiS - informację w sprawie płac tzw. białego personelu. »
MG: umowa gazowa z Rosją nie narusza unijnych zasad
Porozumienie gazowe z Rosją nie narusza uprawnień prezesa Urzędu Regulacji Energetyki, ani zasad Unii Europejskiej - wyjaśnia w liście do unijnego dyrektora ds. energii wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak. Porozumienie wciąż... »
SPÓŁKA PRZYGOTOWUJE SIĘ DO GIEŁDOWEGO DEBIUTU
PZU szykuje niespodzianki dla akcjonariuszy
Planujesz zakup akcji PZU podczas zbliżającego się debiutu giełdowego spółki? Zarząd ubezpieczyciela chce ci to ułatwić. Jak...czytaj dalej »
MSP: przez dwa ostatnie lata ARP sprzedała 14 spółek
W ciągu dwóch ostatnich lat Agencja Rozwoju Przemysłu sprzedała 14 spółek, za które uzyskała 390 mln zł - powiedział w czwartek wiceminister skarbu Zdzisław Gawlik. Sejmowa komisja skarbu przyjęła informację nt. zbywania akcji... »
Posłowie poparli senacką poprawkę do ustawy o tzw. złotym wecie
"Złote weto" ministra skarbu do uchwał władz spółek sektora gazowego, elektroenergetycznego i paliwowego będzie działać dopiero wtedy, gdy sąd administracyjny nie uwzględni skargi spółki na decyzję ministra albo minie termin na jej... »
Nadzór górniczy wstrzymuje prace w kopalniach
Blisko 70 razy inspektorzy nadzoru górniczego wstrzymywali w tym roku prowadzone niezgodnie z zasadami roboty górnicze w kopalniach węgla kamiennego, a ponad 300 razy zatrzymywali pracę wadliwych urządzeń - wynika z informacji Wyższego Urzędu... »
KE: Polska otwiera rynek usługi obsługi naziemnej na Okęciu
Komisja Europejska poinformowała w czwartek, że Polska dostosowała się do przepisów UE i całkowicie otwiera rynek usług obsługi naziemnej na lotnisku Okęcie. Chodzi o takie usługi jak odprawa pasażerów, obsługa bagażu i zaopatrzenie... »
Zwalniani pracownicy LOT-u mają otrzymać oferty nowej pracy
Zwalniani pracownicy Polskich Linii Lotniczych LOT, uczestniczący w adresowanych do nich szkoleniach, mają wkrótce otrzymać propozycje nowych miejsc pracy - informują przedstawiciele agencji, prowadzącej szkolenia na zlecenie przewoźnika. »
Rekomendacja T da zarobić SKOK-om
Wprowadzenie Rekomendacji T wepchnie klientów banków w ramiona SKOK-ów i innych instytucji parabankowych - ostrzegają eksperci firmy doradczej Deloitte. Wydana przez Komisję Nadzoru Finansowego rekomendacja w założeniu ma chronić interesy... »
Elektrownia atomowa powstanie na tych ruinach Fotoreportaż
Ruiny elektrowni jądrowej w Żarnowcu. Budowę obiektu rozpoczęto w 1982 roku a prace przerwano w 1990 roku. Elektrownia miała stanowić pierwszy krok w realizacji polskiego programu energetyki jądrowej. »
Spóźnione 2-lecie rządu w Sejmie - podsumowanie
Nawet opozycji nie ekscytuje debata o dokonaniach rządu Tuska. A PSL zaczyna już pisać premierowi nowe expose. »
Rządowa ofensywa może być bez szans
Polska przegra batalię o unijne stołki?
Na ostatniej prostej polski rząd walczy o obsadę kluczowych stanowisk w nowej, unijnej służbie zagranicznej. Na razie bez skutku. Niemcy, Francja i inne stare kraje Unii już zarezerwowały dla siebie najważniejsze placówki. Dlatego nasz kraj stoi na straconej pozycji. więcej »
Bielecki chce przejąć Polski Instytut Spraw Międzynarodowych
Takie konflikty określa się terminem ''walki buldogów pod dywanem''. Oznacza on sytuację, w której w pozornie uporządkowanej - a przynajmniej tak wyglądającej z zewnątrz - instytucji czy organizacji trwa zażarta walka o władzę i wpływy. »
Dni skupienia parlamentarzystów
Platforma jedzie na filipińskie rekolekcje
"Wszystko przygotowane - jedziemy". Ireneusz Raś, a także inni posłowie, senatorowie i eurodeputowani z PO szykują się już do rekolekcji. Tym razem politycy wybierają się do klasztoru oo. Filipinów w Gostyniu. Dni skupienia potrwają kilkanaście zaledwie godzin, ale wezmą w nich udział najważniejsi politycy PO.więcej »
Rosja chce objąć 25 proc. światowego rynku energii nuklearnej
Rosja powinna kontrolować co najmniej 25 proc. światowego rynku w sferze budowy i obsługi elektrowni jądrowych - oświadczył w czwartek premier Władimir Putin. Zapowiedział też zainwestowanie w tym roku 6 mld dolarów w rozwój energii... »
Stopa bezrobocia w Grecji rośnie, powiększając dziurę budżetową
Bezrobocie w Grecji zanotowało największy skok od przynajmniej 11 lat, podkreślając problemy przed jakimi stoją Ateny próbując załatać swoją wielką dziurę budżetową. Rządowe cięcia wydatków grożą dalszym osłabieniem i tak... »
Wstrząsy w strefie euro Tv
Niemcy chcą wykluczać ze strefy euro finansowych maruderów. Jakie konsekwencje mogą mieć takie deklaracje dla wspólnej europejskiej waluty? »
- 18 . 03 . 2010 ( 14:31 )
Van Rompuy nie pojedzie na szczyt Bałkany-UE?Powód - spory Słowenii i Serbii o niepodległość Kosowa.
Rozstrzelali urzędnika za fatalne reformy
Tak kończą ludzie, którzy narazili się północnokoreańskiemuwięcej »USA nałożyły sankcje na dwie firmy powiązane z Hamasem
Amerykańskie ministerstwo skarbu poinformowało, że nałożyło sankcje na dwie firmy z Gazy - Islamski Bank Narodowy i telewizję Al-Aksa - za ich powiązania z rządzącym tam radykalnym palestyńskim ugrupowaniem Hamas. »
- 18.03.2010 (19:07)
Ashton wzywa Izrael: Skończcie blokadę GazyWładze Izraela uczyniły wyjątek, zezwalając szefowej dyplomacji UE na odwiedzenie Strefy Gazy.
PALESTYŃCZYCY OSTRZELALI IZRAEL
Ashton w Gazie, rakiety na Izrael
Nieznana grupa Palestyńczyków ze Strefy Gazy przyznała się do ataku rakietowego na Izrael, w którym zginęła jedna osoba. Gdy...czytaj dalej »
Naziści zawyżyli liczbę ofiar bombardowania Drezna
W Niemczech rozgorzała debata na temat jednego z najbardziej kontrowersyjnych epizodów II wojny światowej. Zaprezentowano oficjalny raport specjalnej komisji złożonej z niemieckich historyków, na temat bombardowania Drezna przez siły alianckie. »
- 18 . 03 . 2010 ( 16:38 )
Bomba z opóźnionym zapłonem pogrąży USA?Nieruchomości komercyjne to drugi, największy po bezrobociu problem gospodarki.
Planami przebudowy domu Turka powinien zainteresować się Wojewódzki Komitet Rady Ochrony Pamięci Walki i Męczeństwa, organ doradczy wojewody podlaskiego. Ale mimo monitów do tej pory nic w tej sprawie nie zrobił Na zakupy do ubeckiej katowni |
Regionalny Ośrodek Badań i Dokumentacji Zabytków w Białymstoku w opinii w sprawie dawnej ubeckiej katowni w Augustowie stwierdził, że nie ma podstaw, by dom Turka wpisać do rejestru zabytków. Obecny właściciel bezcennego historycznie budynku chce w nim urządzić sklep. | ||
> Więcej < |
Polscy kombatanci na Białorusi w biedzie |
Tragiczna sytuacja polskich weteranów Armii Krajowej i innych formacji niepodległościowych na Białorusi. Brakuje wszystkiego: żywności, lekarstw, podstawowej opieki medycznej. | ||||
> Więcej < |
70. rocznica mordu na polskich oficerach
Tak Rosja szykuje uroczystości w Katyniu
Rzecznik MSZ Rosji Andriej Niestierienko poinformował w czwartek, że trwają aktywne przygotowania do kwietniowych uroczystości w Katyniu, upamiętniających 70. rocznicę mordu NKWD na polskich oficerach.więcej »
"W sprawie list nie mogę powiedzieć niczego konkretnego. Trwają aktywne przygotowania do kwietniowych spotkań. Nie dysponuję jednak wiedzą, co konkretnie nasza strona zamierza zakomunikować naszym polskim kolegom na temat tej tragedii" - oznajmił Niestierienko.
"Cicha likwidacja IPN"
albo "odpolitycznienie"
SEJM ZMIENIŁ USTAWĘ O IPN
- Maryla - blog
- Zaloguj się, by odpowiadać
napisz pierwszy komentarz