Poza złotem Justyny, nic dobrego.

avatar użytkownika Maryla

Przed Polską gorszy kryzys

Europa Środkowa będzie bardzo powoli wychodzić z kryzysu. Ponadto grozi jej kolejny wstrząs - ostrzegają eksperci. »

Jeden z najpoważniejszych obserwatorów, ekonomista, który ostrzegał przed nadchodzącym kryzysem - Nouriel Roubini Roubini twierdzi, że "ze względu na silne powiązania finansowe i handlowe z Zachodem Europa Wschodnia będzie wychodzić z kryzysu bardzo powoli". I ostrzega, że wciąż istnieje ryzyko iż sytuacja się pogorszy . Wiąże się z polityczną destabilizacją oraz bardzo prawdopodobnym kolejnym kryzysem gazowym w zimie. Dopytywany wczoraj w CNBC, dlaczego sądzi, że tak będzie, przypomniał, że banki w Europie Wschodniej uzależnione są od pożyczek (chęci i zdolności) z ich central na Zachodzie.
Czarnowidztwo? Bynajmniej. Szef Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju Thomas Mirow prognozuje, że właśnie Europę Środkową czeka druga fala kryzysu. Jeśli - nie zrestrukturyzuje zadłużenia, zabezpieczy się przed kapitałem spekulacyjnym i zadba, by banki miały adekwatny kapitał. W innym wypadku, jak mówi Mirow,
"w najbliższych miesiącach" (jesienią?) czeka nas "niespotykany kryzys rynku". W Polsce, jak przed początkiem tamtego kryzysu, o tym się nie mówi.

 

Ostrzegawczy sygnał GPW dla przedwojennych firm

Ostrzegawczy sygnał GPW dla przedwojennych firm

Reaktywowane przedwojenne spółki nie wystraszyły się interwencji ABW, która dwa tygodnie temu zatrzymała kilku członków władz i współwłaścicieli firmy Giesche, walczącej o rozległe tereny w Katowicach - pisze "Parkiet". »

Budowa terminalu LNG podbije ceny gazu

Budowa terminalu LNG podbije ceny gazu

PGNiG nie zamierza ponosić wszystkich kosztów działalności gazoportu. Zdaniem spółki na terminal powinni się zrzucić wszyscy odbiorcy gazu. Rachunki mogą wzrosnąć o ponad 100 zł rocznie - czytamy w "Rzeczpospolitej". »

Tak oszczędzają Polacy

Tak oszczędzają Polacy

Jeśli zakupy - to w Biedronce, jedzenie na mieście - to w fast foodzie, nowe buty - to za 50 zł. Z danych sklepów wynika, że Polacy przerzucili się na tanie zakupy. Ale się do tego nie przyznają - pisze "Gazeta Wyborcza". »

 

IO: jeszcze jeden medal dla Polski. Brązowy, zdjęcie

IO: jeszcze jeden medal dla Polski. Brązowy

Sensację sprawiły panczenistki. »

 

Justyna Kowalczyk ma olimpijskie złoto, zdjęcie

Justyna Kowalczyk ma olimpijskie złoto

Pokonała Norweżkę Bjoergen na finiszu. » | Wideo

 

Protest przeciwko drogiemu ogrzewaniu po zamknięciu Ignaliny

Protest przeciwko drogiemu ogrzewaniu po zamknięciu Ignaliny

Kilka tysięcy Litwinów w Wisaginii (Visaginas) w pobliżu zamkniętej elektrowni jądrowej w Ignalinie protestowało w sobotę przeciwko rachunkom za prąd wyższym czterokrotnie od czasu jej zamknięcia - podało litewskie radio. »

TNK-BP interesuje się wejściem do rafinerii w Możejkach

TNK-BP interesuje się wejściem do rafinerii w Możejkach

TNK-BP, trzeci pod względem wielkości koncern paliwowy w Rosji, prowadzi rozmowy na temat nabycia udziałów w rafinerii w Możejkach (d. Mazeikiu Nafta) na Litwie z jej obecnym właścicielem, polskim PKN Orlen - informuje w sobotę dziennik... »

 

Dlaczego czysta gospodarka nie uratuje rynku pracy

Dlaczego czysta gospodarka nie uratuje rynku pracy

“Zielone miejsca pracy” stały się hasłem przewodnim w promowaniu czystych źródeł energii przez administrację Baracka Obamy. Ale czy słuszne jest założenie, że „czysta gospodarka” wygeneruje wystarczającą ilość miejsc pracy, aby... »

Obama rozmawiał o kłopotach Grecji z Merkel i Brownem

Obama rozmawiał o kłopotach Grecji z Merkel i Brownem

Prezydent USA Barack Obama omawiał w piątek problemy finansowe Grecji w rozmowie telefonicznej z kanclerz Niemiec Angelą Merkel i premierem Wielkiej Brytanii Gordonem Brownem - poinformował rzecznik Białego Domu Robert Gibbs. »

 

Tajne służby są szturmowane przez chętnych do pracy

Tajne służby są szturmowane przez chętnych do pracy

Mimo nie najlepszej prasy na świecie, w Izraelu tajne służby są szturmowane przez chętnych do pracy. Mówi się wręcz o Mosadmanii. »

Tysiące ludzi na ulicach Rzymu

Manifestacja przeciwko Berlusconiemu

Tysiące ludzi manifestowały w Rzymie przeciwko premierowi Silvio Berlusconiemu oraz w obronie demokracji i równości prawa. Protest zorganizował obywatelski ruch pod nazwą Fioletowy Lud, który narodził się w internecie.więcej »

 

MON: WRAZ Z RAKIETĄ - AMERYKAŃSCY ŻOŁNIERZE

Amerykańska rakieta w Polsce już od kwietnia

Amerykańska rakieta w Polsce już od kwietnia

W połowie kwietnia w Morągu (woj. warmińsko-mazurskie) pojawi się pierwsza bateria rakiet Patriot - poinformował Janusz Sejmej,...czytaj dalej »

 

Min. Stasiak o WSI: Sprawa jest zamknięta

Szef Kancelarii Prezydenta Władysław Stasiak
Szef Kancelarii Prezydenta uważa za zamkniętą sprawę przekazania SKW materiałów z weryfikacji funkcjonariuszy Wojskowych Służb Informacyjnych. 

POLITYCY O "LOCHU LECHA"

"Trybunał Stanu za raport o WSI"

"Trybunał Stanu za raport o WSI"

Materiały z weryfikacji WSI, które przechowywane są w Kancelarii Prezydenta powinny zostać skonfiskowane - uważa Jerzy...czytaj dalej »

 

 

Rozwodzimy się na potęgę, zdjęcie

Rozwodzimy się na potęgę

W 2009 roku pobiliśmy kolejny rekord. »

 

Im więcej sześciolatków pójdzie do pierwszej klasy, tym lepsze statystyki będzie miało MEN, a Katarzyna Hall odtrąbi sukces. Dlatego w teren ruszyli zawodowi propagandyści z akcją: wyślij wcześniej dziecko do szkoły
Wielkie upychanie przedszkolaków

Ruszyła wielka akcja likwidacji przedszkolnych zerówek. Tak dzieje się m.in. w Katowicach, Gdańsku, Lublinie i Warszawie. Dzieci hurtem przenoszone są do oddziałów szkolnych dla sześciolatków, nawet jeśli placówki nie mają na nie miejsca. W teren ruszyły lotne brygady propagandowe złożone z metodyków namawiających rodziców do wcześniejszej, przymusowej scholaryzacji. Akcję koordynują samorządy.
   > Więcej <
Kilka uwag nad panującym dziś zamętem w oświacie
Edukacja czy antyedukacja...?

Po latach obserwacji procesu implantowania w Polsce niezmiennie zmiennego systemu oświaty globalnej nasuwa się pytanie: co takiego jest wspólną cechą współczesnych systemów edukacyjnych? Skoro jest możliwe, żeby na przykład studenci pierwszego roku politechniki w Niemczech lub w Polsce nie znali podstaw fizyki. Moi znajomi, nauczyciele akademiccy z Polski, Niemiec i Ameryki, wyrażają zaskoczenie niskim poziomem wiedzy studentów pierwszego roku wyższych uczelni. W rozmowach powraca ten sam motyw: studentów pierwszego roku trzeba uczyć od podstaw, tak jakby zaczynali edukację od zera. Jak mogło do tego dojść?
   > Więcej <

 

Błyskawiczną karierę Stefan Michnik zawdzięczał Informacji Wojskowej. Był jej rezydentem
Wyroki śmierci orzekał z zapałem

Z dr. hab. Krzysztofem Szwagrzykiem, naczelnikiem pionu edukacyjnego wrocławskiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej, rozmawia Zenon Baranowski
   > Więcej <
W Warszawie pochowano

wczoraj Jacka Karpińskiego, żołnierza Szarych Szeregów. Trafił do nich w 1943 roku jako 16-latek, służył w Małym Sabotażu, Grupach Szturmowych, a potem w oddziale sabotażu i dywersji batalionu "Zośka". Uczestniczył w Powstaniu Warszawskim, gdzie został ciężko ranny. Trzykrotnie otrzymał Krzyż Walecznych. Po wojnie zasłynął jako prekursor polskiej informatyki i twórca naszego pierwszego mikrokomputera z początku lat 70.
KL
   > Więcej <

napisz pierwszy komentarz