Sowiecko-komunistyczna historiozofia na temat powstania (*andy)

avatar użytkownika Maryla

 

“PRL ma w sobie coś z wampira. Już dziesiątki razy go grzebano, a on ciągle żyje i daje znać o sobie. Wszystko wskazuje na to, że kołek osikowy, który mógłby go unicestwić, jeszcze nie został wystrugany.”*

Nierozliczenie z komunistycznymi zbrodniami, pozostawienie przy władzy sowiecko-komunistycznej nomenklatury i różnych bandytów z SB oraz związanej z SB i innymi służbami specjalnymi komunistycznej zakłamanej agentury — pozwala na ciągle istnienia oraz sprawowanie często ukrytej wladzy przez postkomunistyczne zaprzaństwo.


Po kilkunastu latach od napisania tego felietonu przez autora wygląda na to, że komunistyczni (czy postkomunistyczni) zbrodniarze mają się w postPRL-u znakomicie.

 

http://salski.salon24.pl/118214,sowiecko-komunistyczna-historiozofia-na-temat-powstania

Zwłaszcza w przypadku oceny powstania, komuniści nie mogą odejść od wytycznych ustalonych przez propagandę sowiecką oraz jej miejscowych komunistycznych propagandzistów z PRL. Zmiana nastawienia bandytów z komuny do AK zburzyłaby im jeden ze schematów sowieckiej historiozofii oraz komunistycznej wiary, że masowi sowieccy mordercy oraz bandyci z PPR — przynieśli pozytywne zmiany w Polsce.

 

A jest to wiara oparta na sowieckiej religii podawanej wiernym do wierzenia bez żadnych wątpliwości. Już przed przed laty pisał o bolszewicko-sowieckim mistycyźmie Konstanty Grzybowski:


„Bolszewizm jest walką z mistycyzmem w ten sposób toczoną, że się sam przeradza w mistycyzm. Jak dla Cromwellowskiej rewolucji Bóg był uzasadnieniem i usprawiedliwieniem działalności dyktatora, tak w bolszewickiej rewolucji dyktatorski proletariat szuka swego uzasadnienia w dogmatycznie, bezkrytycznie, religijnie przyjmowanej materialistycznej historiozofii. Proletariat odgrywa rolę zbawcy i odkupiciela, a "rewolucja", "rewolucyjność" zastępują religijne natchnienie, ekstazę.“**

_____
* Ryszard Legutko w felietonie „Z jednej strony, z drugiej strony”, w Frywolny Prometeusz, Wydawnictwo Arcana 1995, s. 17.

 

** Konstanty Grzybowski (1901-1970), Ustrój Związku Socjalistycznych Sowieckich Republik. Doktryna i konstytucja, Krakowska Spółka Wydawnicza: Kraków 1929, s. 5.

Etykietowanie:

napisz pierwszy komentarz