Kilka spostrzeżeń

avatar użytkownika Tymczasowy

Bieżączka ma to do siebie, że ręce można urobić po łokcie a i tak się nie nadaży. Trzeba się jakoś ratować. Być może mój sposób się nada. Zestaw krótkich punktów i ma się poczucie, że się trochę, tymczasowo, obrobilo. Jak na gospodarce.

1. W Niemczech leci jak na Szczecin. Formowanie koalicji przy udziele tak niedobranych czterech uczestników, to łączenie ognia z woda. Zaczynają przebąkiwać, że może trzeba będzie powrócić do poprzedniego rozwiązania, czyli wielkiej koalicji. A jeżeli nie, to rozpisać następne wybory. Są więc tacy, którzy wierzą, że CDU dostanie więcej głosów od 32.9% otrzymanych ostatnio. Największą zasługę w mieszaniu mają Zieloni. Na przyklad upierają się by natychmiast zamknać wszystkie 20 elektrowni opartych na spalaniu węgla kamiennego,a to groziłoby wyłączeniami prądu w kraju. Jest niby zgoda na zamknięcie dziesięciu. No i to jest tylko jeden z kilku głównych przeszkód na drodze utworzenia nowego rządu. Są jeszcze imigranci oraz makronowska wizja nowego ksztaltu Unii Europejskiej. Kanclerzyna A.Merkel znalazla się pomiędzy Scylla FDP i Charybda Zielonych. A CSU też nie sądzi, że wypadło sroce spod ogona.

2. Samobójcze skłonnosci Unii Europejskiej, która ostatnio głosami części posłów  PE ponowiła atak na Polskę, potwierdza się w następnym głosowaniu. Tym razem były 152 głosy sprzeciwu wobec establishmentu Unii oraz 71 głosów wstrzymujących się. W następnym te liczby ulegną poważnemu zwiększeniu.

3. Prezydentowi Dudzie się wymknęło. Przydarzyła się mu wypowiedź w ogromnym tłumie, którą zdefiniował jako prywatną. Poskarżył się: "To zostało nagrane bez mojej wiedzy na ulicy". Przypominam sobie spotkanie A.Macierewicza w Toronto. Jakiś agenciak zadał mu cwane pytanie kusząc slowami, że ma to być taka prywatna wypowiedź. Na to AM odpowiedział:"prywatna wypowiedź wobec tylu słuchających ludzi?" Duda tlumaczył się później, że szło o "zastosowane metody, z którymi uczciwy człowiek nie może się absolutnie pogodzić". A uczciwy człowiek może się pogodzić z szantażem jako metodą postępowania głowy państwa? Duda przewiduje, że będzie kiepsko. Ja nie przewiduję, tylko widzę, że na kluczowym w Polsce stanowisku znalazł się Kiepski. A zanim rozstrzygnie się, że Duda idzie w ślady Marcinkiewicza, jasnym już jest, że małpuje styl zachowania swojego Czerepacha.

4. Być może dojdzie do odsunięcia R.Mugabe od władzy w Rodezji. Przy okazji przypomnieliśmy sobie o Chinach. Przed laty wspierały mocno ZANU-PF i Mugabego, przywódcę tych maoistow. Teraz stosunek z jakichś względów się zmienił. Tuż przed wystąpieniem wojska przeciwko Mugabemu na rozmowy do Pekinu poleciał Chiwenga, szef sił zbrojnych Zimbabwe. Mówi się o przejmowaniu Syberii przez Chinczyków. Tymczasem kontynent afrykański został już w dużej mierze opanowany przez ten kraj. Nie bez kozery parę lat temu Chiny kupiły od Rosji swój pierwszy lotniskowiec. Na początku nie miał kto latać samolotami tego lotniskowca. Radość gry polega na tym, ze status mocarstwa zyskuje się poprzez osiągnięcie zdolności skutecznego  prowadzenia dzialań militarnych jednocześnie przynajmniej w dwóch rejonach świata. Na przyklad Rosjanom takiego statusu nie może zapewnić jedyny lotniskowiec, jaki posiadają, gdyż jest on groźny przede wszystkim dla siebie samego.

5. Widzący się w roli szefa władz Wolnego Miasta Gdańska osobnik o nazwisku Adamowicz, wygląda coraz bardziej podejrzanie. Dziś odmówili skladania zeznań brat i szwagier, wcześniej (środa) - żona i teściowa. Wygladają na zgraną przestępczą rodzinkę.

6. Nie minęło kilka dni, a elita prawnicza zasiadająca w KRS uznała za konieczne przyznanie się, że strzeliła w stopę sobie i swojemu środowisku. Nie pierwsi to i nie ostatni przeciwnicy obecnego rządu, którzy podzielili albo podzielą ten sam los.

Coś mi się widzi, że warto będzie co jakiś czas wykonać kilka ruchów pływackich w morzu bieżączki.

6 komentarzy

avatar użytkownika Maryla

1. Tymczasowy

bieżączka ma to do siebie, że sprawy będące sensacja dnia tracą ważność, ale sa takie wydarzenia, które sa zapamiętane i budują ogląd postaw .
Nie lubię na bieżaco strzelać do komara, lubie gromadzić sobie puzelki i budować opinię.

Cos mi sie widzi, ze warto bedzie co jakis czas wykonac kilka ruchow plywackich w morzu biezaczki.

Pozdrawiam

Maryla

------------------------------------------------------

Stowarzyszenie Blogmedia24.pl

 

avatar użytkownika Tymczasowy

2. Dobrze idzie

W Bonn odbyla sie duza demonstracja (25 000 ludzi) przeciwko elektrowniom opalanym weglem. One produkuja 50% energii elektrycznej w Niemczech.
Na krotko bojowcy zamkneli kopalnie wegla brunatnego w Hambach.

avatar użytkownika Maryla

3. @Tymczasowy

prezydent Duda pojechał w 3-dniową podróż do Grecji, ma rozmawiać o ważnych sprawach europejskich i pogłebianiu współpracy gospodarczej. Tak napisano.
A tymczasem
Zarząd NBP po rozpatrzeniu wniosku Międzynarodowego Funduszu Walutowego (MFW) wyraził
zgodę na przedłużenie obowiązywania dwustronnej
umowy pożyczkowej zawartej z MFW w marcu 2013 r. na kolejny okres. Żyrowanie
MFW według umowy zawartej 4 lata temu miało zakończyć się w marcu tego roku.
Tak się jednak nie stało. A końca problemów Grecji wciąż nie widać. Nowa umowa weszła w życie 23 stycznia
2017 r.
i z tym samym dniem wygasła umowa obowiązująca od 2013 roku. Kwota
pożyczki pozostaje bez zmian. To wciąż 6,27 mld euro (ok. 27 mld zł). Nowa umowa obowiązuje do
końca 2019 r., z możliwością jej przedłużenia, za zgodą NBP, do końca 2020 r. -
wynika z informacji, które uzyskała redakcja Bankier.pl
Przedłużyć do 2020 roku dwustronną umowę pożyczki z MFW
zdecydowało się 25 państw będących członkami Międzynarodowego Funduszu
Walutowego. Dzięki umowom MFW będzie dysponował do 2020 roku "ostatnią
linią obrony" w kwocie 340 mld USD (243 mld SDR).

Maryla

------------------------------------------------------

Stowarzyszenie Blogmedia24.pl

 

avatar użytkownika Tymczasowy

4. Wiadomosc zdementowana

prezydent Niemiec Steimeier na lamach weekendowego "Die Welt' stwierdzil, ze "nie ma zdanego powodu do prowadzenia panicznych debat o nowych wyborach". Informacja zdemontowana, czyli wiarygodna. Ciekawa sprawa to przedluzanie sie sondazowego etapu negocjacji majacego prowadzic do utworzenia koalicji rzadowej. Na nowych wyborach najbardziej by skorzystala Alternatywa dla Niemiec.

avatar użytkownika Tymczasowy

5. Re: spostrzezenia#2

Minister J.Sellin: "Oznajmiam, ze wiemy o wielu innych krajach, ktore w razie, gdyby doszlo do twardego glosowania , czy te sankcje oglosic, opowiedza sie przeciwko sankcjom".

avatar użytkownika Maryla

6. Rybińska: Trzy możliwe


Rybińska: Trzy możliwe scenariusze po fiasku rozmów
koalicyjnych w Niemczech. "Merkel jest jak Mugabe. Nie wie, kiedy gra
jest skończona"

Można powiedzieć, że po latach zglajszaltowania polityka wróciła do Niemiec. Z pożytkiem dla demokracji.


Zimbabwe. Robert Mugabe ustąpił

Prezydent Zimbabwe Robert Mugabe we wtorek ustąpił ze sprawowanego
od 37 lat urzędu, o swojej decyzji informując w liście przekazanym
parlamentowi - oświadczył przewodniczący izby niższej (Zgromadzenia
Narodowego) Jacob Mudenda.

Maryla

------------------------------------------------------

Stowarzyszenie Blogmedia24.pl