Posiadanie broni konieczne w Polsce. Bezwarunkowo!

avatar użytkownika BezPrzesady

 

 

Zadacie pytanie dlaczego? A chociażby z uwagi na tradycję. Broń zawsze w Polsce można było mieć (nawet pod zaborami szlachta miała broń legalnie) Poza czasem rządów komuny, kiedy to ograniczono do niej dostęp z przyczyn wiadomych. Niejeden by zrobił sobie tarczę z I sekretarza... namiestnika rządów z Moskwy. W wywiadzie z prezesem Ad Arma http://www.blogmedia24.pl/node/73039

dowiadujecie się dlaczego trzeba mieć broń.

Tutaj dowiecie się o innych powodach do posiadania broni: http://blogmedia24.pl/node/72882

Tutaj usłszycie o Matkach z USA posiadajacych broń: https://www.youtube.com/watch?v=Z8vttHvq-80

A tutaj trochę prześmiewczo: http://www.blogmedia24.pl/node/4195

Niemniej podkreślam: Posiadanie broni to po prostu prawo do obrony każdego człowieka przed bandytą który atakując odbiera sobie prawo do tejże obrony - a być może i życia - jeżlei nastaje na życie innej osoby.

W USA i od niedawna w Rosji jest prawo do powszechnego posiadania broni. W USA akcentowane jest to z uwagi na PRAWA do WOLNOŚCI i Swobód Obywatelskich. Tam nikt  nie wyobraża sobie żeby można było odebrać te swobody.

Dodam: statystyki działają na korzyść prawa do posiadania broni: w USA tylko 4% przestępstw z bronią w ręku jest dokonanych przy pomocy broni zarejestrowanej. 96% to broń niezarejestrowana, a więc nielegalna.

Dodatkowo dodam że posiadanie broni nielegalnej jest drodzy Państwo nierejestrowane na całym świecie.

To już oczywiście ironia, jednakże celowa. Mianowicie wszystkie te prawa blokujące posiadanie broni w sposób legalny, są z wiadomych względów makulaturą dla przestępców - ponieważ oni i tak posiadają broń nielegalnie - jeżeli tylko tego chcą.

A więc wnioskowanie jest proste: zawsze mogą mieć broń i zawsze wygrają z nami jeżeli tylko się nas rozbroi.

Przestępczość i ataki z bronią w ręku wzrosły w Anglii po ograniczeniu posiadania broni. Powód?

Przestępcy zrozumieli że nie grozi im zbrojna czynna obrona ofiary. Państwo wyszło na przeciw ich cichym prośbom i "marzeniom". Odebrało swoim obywatelom czynną możliwość obrony przed bandytami.

Dodam, że tylko 1% przypadków - bandycie udaje się wyszarpnąć broń właścicielowi (USA), a w 98% przypadków przy użyciu broni palnej do obrony (wyciągnięcie broni w samoobronie- USA) nie ma potrzeby oddania strzału (jakiegokolwiek, nawet ostrzegawczego). Broń palną w USA wykorzystuje sie 4 razy częściej do obrony niż do bandyckiego napadu.

Z pozostałych danych statystycznych wynika, że obrona ta jest o wiele skuteczniejsza niż napady.

Lewica zawsze będzie przeciw posiadaniu broni. Ponieważ to zagrożenie dla systemu niesprawiedliwego - faworyzującego władze i tylko władze. Tylko władza ma prawo kontroli nad obywatelami, posiadania broni do tłumienia ich ewentualnych słusznych wystąpień przeciw niej. To jest powód władzy - A może władze UE boją się, że w końcu ogłupione narody przejrzą na oczy i zaczną strzelać do WINOWAJCÓW (rządzących) obecnej sytuacji - nie jak nieszczęsny wariat Breivik - do niewinnych dzieci. To (moim zdaniem) jest główny powód prób wprowadzania ograniczeń posiadania broni na terenie UE.

Rządzący nie boją sie islamistów, mają ochroniarzy, służby specjalne, wojsko, komandosów, do obrony samych siebie. Ginie "bydło" (dla nich) - zwykli szarzy ludzie. Oni trochę popłaczą, porobią smutne miny i tyle ich...to obejdzie. To gracze - dla nich społeczeństwa są pionkami na szachownicy politycznej.

 

A więc: jak wolicie?

Czy też boicie się samych siebie? A może sąsiadów? A może: macie swoje "za uszami"?

 

(dane statystyczne pochodzą z FBI Cato Institute, Bastiat Institute)

 

 

Etykietowanie:

25 komentarzy

avatar użytkownika gość z drogi

1. Lewica zawsze będzie przeciw posiadaniu broni.

za to sama uzbrojona PO zęby a jakby co to "bratnia pomoc" zagwarantowana...
dzisiaj naskarżyli na Polskę do Unii,jutro sprowadzą zielone ludziki,lub niemieckie ...
pozdr

gość z drogi

avatar użytkownika gość z drogi

2. dlaczego"leśne dziatki" zawsze miały broń w domu,fakt ,ze broń

była na "jelenie i sarenki" ale była zawsze...a my ?

gość z drogi

avatar użytkownika Morsik

3. Bez przesady! (nomen-omen)

Zgodnie z demokrację broń powinna być dostępna dla wszystkich. Gdyby więc dostała się w łapki "młodzieżówki" PO... Pomyśl nieco i przypomnij sobie Cybę...

 Niechlubny udział każdy ma: ten, który milczy, ten, który klaszcze...

avatar użytkownika BezPrzesady

4. Policja jest od tego aby

Policja jest od tego aby bronić społeczeństwo jakoś dają sobie radę w USA i Rosji... Mamy być gorsi? Wszędzie są źli - a poza tym zdaje się że Morsik nie doczytał - przestępstwa z użyciem broni zarejestrowanej to promil.
Morsik wie że nasze komendy nie prowadzą statystyk tego typu dla ... hm - dezorientacji w zasadzie. Jest tylko: ofiary postrzałów z broni palnej bez rozróżnienia na atakujących i broniących się i użycie broni palnej w przestępstwach - RÓWNIEŻ bez rozróżnienia na broń legalną i nielegalną (zarejestrowana i niezarejestrowaną). Dlaczego te statystyki są takie niedokładne?

 

Piotrek: BezPrzesady; mówmy prawdę.

avatar użytkownika BezPrzesady

5. Ps dodam tylko jeszcze że

Ps dodam tylko jeszcze że tego typu wypowiedzi idealnie wpisują się w akcję dezorientującą społeczeństwo. Straszenie jednym przykładem. Efekt jest oczywisty.

 

Piotrek: BezPrzesady; mówmy prawdę.

avatar użytkownika Morsik

6. Ten przykład...

...to kilka milionów wyborców Komorowskiego, PO i Nowo-Petru. Jeśli w ich rękach dzisiaj byłaby broń, to mielibyśmy niezły bigos. Przemoc rodzi przemoc. Broń w rekach jednego, to broń w rękach drugiego, i następnych. Nie w Polsce - Szanowny Przyjacielu. I nie teraz...

 Niechlubny udział każdy ma: ten, który milczy, ten, który klaszcze...

avatar użytkownika guantanamera

7. "Przemoc rodzi przemoc..."

I to mówisz Ty, Morsiku?! Naprawdę? :))))
Zawsze byłeś - jak dla mnie - zbyt bojowy :)))

avatar użytkownika BezPrzesady

8. Co za argumentacja - zupełnie

Co za argumentacja - zupełnie nierozumna... Widać wyraźnie że czytanie ze zrozumieniem to problem dla Morsika. Sugeruje on że kilka milionów wyborców PO chwyci za broń i rozpocznie strzelać do kilku milionów swoich rodaków... proponuję rozpocząć poszukiwania dobrego psychiatry.

 

Piotrek: BezPrzesady; mówmy prawdę.

avatar użytkownika BezPrzesady

9. Jasne że przemoc rodzi

Jasne że przemoc rodzi przemoc i po to jest broń dla bezbronnych aby się przed ową przemocą bronili. Następny naiwny... albo... kto wie...?

 

Piotrek: BezPrzesady; mówmy prawdę.

avatar użytkownika intix

10. :)

Nasz Drogi Morsik to chyba tak trochę celowo na przekór... bo przecież gdyby wszyscy powiedzieli "TAK", nie byłoby dyskusji...

Pozdrawiam serdecznie Autora wpisu i Wszystkich Tu obecnych...

avatar użytkownika intix

11. Pytanie...

... które teraz pojawiło się w mojej głowie:
czy ci, którzy - odgórnie - są "ZA" zakazem powszechnego posiadania broni, czy sami są bez broni, bezbronni... ?
Jak myślicie, moi Drodzy...?avatar użytkownika Maryla

12. Lewactwo atakuje

Spór o ograniczenie broni palnej w USA. To początek ideologicznej wojny?

New York Times wzywa do ograniczenia broni palnej w USA. Po raz pierwszy
od 1920 roku dziennik publikuje na pierwszej stronie apel do polityków
stanowiących prawo.

Maryla

------------------------------------------------------

Stowarzyszenie Blogmedia24.pl

 

avatar użytkownika Morsik

13. Nie rozumiesz mnie, Przyjacielu...

Osobista "bojowość", to nie wymachiwanie gnatem. Moja "bojowość" jest dzisiaj realizowana przez nasz rząd i naszego Prezydenta. "Bojowość" wyrażam przez aktywność i konsekwencję w działaniu.
Ale wróćmy do tematu: obywatele USA mają dostęp do broni od zawsze, bo zawsze musieli się bronić przed pospolitymi bandytami. I tak im zostało. Jeśli dziś dasz do ręki gnaty Polakom, to doprowadzi to do zmniejszenia populacji przynajmniej o czwartą część. Zanim się opamiętają.
Żyję w prowincjonalnej Polsce na tyle długo, żeby widzieć do czego byliby zdolni jej "obywatele"; do czego już są zdolni...
Upieram się przy swoim: ZA PÓŹNO na broń dla Polaków!

 Niechlubny udział każdy ma: ten, który milczy, ten, który klaszcze...

avatar użytkownika BezPrzesady

14. Obywatele RP ZAWSZE mieli

Obywatele RP ZAWSZE mieli dostęp do broni aż do czasu nastania rządów komunistów - ponieważ zawsze musieli się bronić przed pospolitymi bandytami jak każdy na tej ziemi, a ponadto musieli bronić się z uwagi na położenie geopolityczne przed agresja władców innych otaczających ją państw. - Powtarzam Morsik nie czyta ze zrozumieniem - i sądzę po tym co pisze, że jest wrogiem uzbrojenia Polaków - ponieważ ma lewicowe skłonności, zapędy, popędy - lub wprost: jest ohydnym lewakiem, socjalistą lub komuchem przesiąkniętym nienawiścią do narodu polskiego. I dlatego życzy mu jak najgorzej - maskując swoje prawdziwe "ja" wypowiedziami o rządzie i prezydencie. Takich trolli jest pełno w internecie.

 

Piotrek: BezPrzesady; mówmy prawdę.

avatar użytkownika BezPrzesady

15. I oczywiście nie jestem

I oczywiście nie jestem żadnym przyjacielem owego Morsika jak usilnie próbuje to narzucić. Żal mi go. Pozostaje tylko modlitwa - nic innego.

 

Piotrek: BezPrzesady; mówmy prawdę.

avatar użytkownika BezPrzesady

16. Dodam:

Jeżeli USA i Rosja mają prawo takie, które umożliwia wszystkim posiadanie broni to chociażby z racji że USA to nasz największy „przyjaciel”, a Rosja to nasz największy „wróg” – powinniśmy iść w ich ślady. http://szelagowski.com.pl/posiadanie-broni-w-polsce/

 

Piotrek: BezPrzesady; mówmy prawdę.

avatar użytkownika Morsik

18. Do obelg się nie odnoszę...

...z zasady. Do pewnego "poziomu" nie zwykłem się zniżać.
Argumenty? Proszę:
http://sport.se.pl/pilka-nozna/pilka-nozna/katowali-pilkarzy-sztanga-ska...
Najpierw trzeba wychować do posiadania broni, tak samo, jak do merytorycznego sporu.
Żegnam i oczekuję "modlitwy"...

 Niechlubny udział każdy ma: ten, który milczy, ten, który klaszcze...

avatar użytkownika gość z drogi

19. smutne są słowa obrażajace @Morsika

jestem za pa prawem do posiadania broni ale jestem stanowczo przeciwna obrażaniu naszego @Morsika...

gość z drogi

avatar użytkownika Morsik

20. Gościu Drogi...

Dziękuję za wsparcie, ale ja nie umiem się obrażać.
Mam swoje zdanie i poglądy i będę ich bronił tak długo, aż nie otrzymam przekonujących argumentów. Argument taki, że prawem do broni obronimy Polskę przed Rosją na pewno mnie nie przekona.
PS. Sołżenicyn w 1981 roku zauważył, że Polacy, taki porządny naród, a gdy przyszło co do czego, to jednak znalazło się przynajmniej z 500 tysięcy bandytów, którzy w stanie wojennym gorliwie zajęli sie znęcaniem nad rodakami. (michael, http://blogmedia24.pl/node/73086)

 Niechlubny udział każdy ma: ten, który milczy, ten, który klaszcze...

avatar użytkownika gość z drogi

21. Dobrego,nowego dnia szanowny @Morsiku :)

rozumiem Twoje obawy,ale zostaję przy moich postanowieniach...:)
serdeczności poranne :)

gość z drogi

avatar użytkownika guantanamera

22. Na ten temat

wypowiedziała się dzisiaj w Radio Maryja pewna Pani. Przypomniała sentencję sprzed wojny, która brzmi: Nie wypuszczaj broni z ręki nawet kiedy requiem grają...

avatar użytkownika Morsik

23. To było...

...przed wojną, a wojna, komuna i stan wojenny zniszczył większość Polaków. Przed wojną nawet doliniarze mieli swój kodeks honorowy.

 Niechlubny udział każdy ma: ten, który milczy, ten, który klaszcze...

avatar użytkownika BezPrzesady

24. I właśnie dlatego musimy być uzbrojeni i

...gotowi do obrony. Ci którzy mogą. Którzy są NORMALNI. Brawo Panie Guantanamera. W pełni się zgadzam z cytowaną sentencją.
Ponad to: "...Użycie broni legalnej przez zarejestrowanego jej posiadacza do przestępstwa jest znikome w USA (100% nasycenia bronią społeczeństwa -tzn.: na jednego obywatela USA przypada przynajmniej jeden egz. broni palnej). To około 1% do 3% ogółu tych, którzy posiadają pozwolenie na posiadanie broni. A więc reszta przestępstw z użyciem broni palnej (97-99%) jest popełniana z użyciem broni nielegalnej.
A więc takiej, której posiadania i tak państwo nie jest w stanie KONTROLOWAĆ
– poprzez legalne działania – wydawania pozwoleń itp…
Warto to sobie uświadomić..."
http://bezprzesady.com/aktualnosci/efekt-propagandowy-posiadanie-broni

 

Piotrek: BezPrzesady; mówmy prawdę.

avatar użytkownika BezPrzesady

25. Gdzie tu obrażanie - ? Takich

Gdzie tu obrażanie - ? Takich pseudo patriotów jest pełno jak ten "morsik". Chcą wytrącić Polakom broń z ręki i nie tylko - samą polskość. Warto patrzeć na nich przez pryzmat ich słów - sami sobie są winni, interpretacja jest jedna: "Powtarzam Morsik nie czyta ze zrozumieniem - i sądzę po tym co pisze, że jest wrogiem uzbrojenia Polaków - ponieważ ma lewicowe skłonności, zapędy, popędy - lub wprost: jest ohydnym lewakiem, socjalistą lub komuchem przesiąkniętym nienawiścią do narodu polskiego." - I oczywiście zostaję przy niej - a modlitwę trzeba odmówić jak za wroga, oby miłosierny Bóg zlitował się nad nim. A obrona konieczna jak sama nazwa wskazuje - jest konieczna - i akceptowana również przez religię i kościół.

 

Piotrek: BezPrzesady; mówmy prawdę.