Religioznawca Sławomir Nowak.

avatar użytkownika Ewaryst Fedorowicz

Sławomir Nowak jest znany z tego, że zna się na prawie wszystkim:


zna się na przykład na ludziach – ot, poznał się na Donaldzie Tusku i uznał go za dotkniętego geniuszem, co miałem przyjemność skomentować w tekście „Panie Boże – nie dotykaj!” (1)

Zna się też na transporcie, który to transport, po podobnym znawcy Grabarczyku, ogarnął i to do tego stopnia, że „Pendolino bez pendolino”(2) będziemy  w Polsce mieli, podobnie jak kawałki autostrad bez zbędnych połączeń pomiędzy wspomnianymi kawałkami.

Nobody is perfect i dlatego Sławomir Nowak nie zna się na zegarkach, a już z pewnością na ich cenach, dlatego też dostaje od znajomych biznesmenów (użyjmy tym razem gwary złodziejskiej)sikory o wartości kilkudziesięciu tysięcy i wycenia je, jak by to flaszka wina była.

Tak tylko do ponoszenia je dostaje.

Ale ostatnia odsłona (no, kto wie, czy nie naprawdę ostatnia, bo czasy trudne idą) Sławomira Nowaka, jako religioznawcy jest dla mnie fenomenem:

Jarosław Kaczyński nazwany papieżem kościoła smoleńskiego a Antoni Macierewiczwicepapieżem to odkrycie na miarę tego, że  „nie wpuściliśmy kryzysu do Polski.

Nie umiem znaleźć innego (oprócz obraźliwych, ale to jest kulturalny blog) wytłumaczenia tego bełkotu jak sygnał, że Platforma przymierza się do reaktywacji Urzędu do Spraw Wyznań, co z pewnością spotka się z entuzjazmem „Krajowych Duszpasterzy Establishmentu”(3) kardynałów Nycza i Dziwisza, prymaska (no, prymas to to nie jest)  Kowalczyka, biskupa Pieronka, ojców Mądla, Dostatniego, księdza Lemańskiego  oraz redakcji Obłudnika Powszechnego.(5)

Nie muszę dodawać, że gdyby na czele tego urzędu stanął tak wybitny religioznawca, jak Sławomir Nowak, normalizacja sytuacji w polskim Kościele, tak się ślimacząca mimo mrówczej pracy zakonuczerskistów (4) zostałaby wreszcie zakończona sukcesem.
 

Takim samym, jak normalizacja sytuacji w Polsce.
 

 
http://blog.wirtualnemedia.pl/ewaryst-fedorowicz/post/ani-slowa-o-podsluchach-czyli-panie-boze-nie-dotykaj
http://blog.wirtualnemedia.pl/ewaryst-fedorowicz/post/pendolino-bez-pendolino-wydanie-2
http://blogmedia24.pl/node/47092
http://naszeblogi.pl/36977-czerskista-stasinski-papieza-lustruje
5. http://ewarystfedorowicz.salon24.pl/165427,cierpietnik-powszechny

1 komentarz

avatar użytkownika Maryla

1. Ewaryst Fedorowicz

"Platforma przymierza się do reaktywacji Urzędu do Spraw Wyznań, co z pewnością spotka się z entuzjazmem"

Sławku Nowaku pseudo Zegarek jest jednym z kandydatów na następcę przedwojennej komunistki Julki Brystiger. Kadry juz ma , zgromadzone na Czerskiej róg Wiertnicza. Co więcej, w obu tych medialnych koncernach znajdziemy prawdziwych speców z Departamentu V Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego . Akcja pod kryptonimem Franciszek prowadzona jest z rozmachem, "księża patrioci" na etatach redakcyjnych, koordynatorzy akcji z zaplecza pałacu na Krakowskim Przedmieściu.
Sławku Nowaku też jest po stażu w tym gronie speców.

http://inwentarz.ipn.gov.pl/archivalCollection?id_a=2019&id_pz=&id_s=200...

19 lipca 1949 r. na posiedzeniu jednego z wysokich gremiów partyjnych Hilary Minc, ówczesny silny człowiek reżimu, przedstawił rozwinięty plan akcji antyklerykalnej. Niedługo później prezydent Bolesław Bierut otrzymał wytyczne od samego Józefa Stalina:

(…) nie zrobicie nic, dopóki nie dokonacie rozłamu na dwie odrębne i przeciwstawne sobie grupy, propaganda masowa to rzecz konieczna, ale samą propagandą nie zrobi się tego co potrzeba… nie nastawiacie się na rozłam… bez rozłamu wśród kleru nic nie wyjdzie… prawa karne potrzebne, ale nie one rozstrzygają.

Hasło do ofensywy przyszło więc prosto z Moskwy. Oprócz restrykcji miały zostać zastosowane bardziej subtelne metody, potęgujące rozłamy w Kościele i jednocześnie wszechstronnie go osłabiające.

http://histmag.org/Kosciol-mowi-komunistom-nie-7889

Maryla

------------------------------------------------------

Stowarzyszenie Blogmedia24.pl